مشاوره رایگان

02128111107

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا و هر آن  چیزی که باید در مورد آن بدانید.اگر قصد دریافت ویزای کار در کشور استرالیا را دارید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

هزينه زندگي در استراليا

هزينه زندگي در استراليا

در حال حاضر، استراليا شانزدهمین كشور گران‌قيمت از نظر هزينه‌هاي زندگي است و ايالات متحده و انگليس، به‌ترتيب در جايگاه 21 و 33 قرار دارند. از گران‌ترين شهرهاي استراليا با شاخص هزينه زندگی، سیدنی در رتبه 42 قرار گرفته و ملبورن، دومين شهر گران‌قيمت استرالياست که در رتبه 99 قرار دارند.

به دليل بالا بودن هزينه زندگي در استراليا، بهتر است افرادي كه قصد مهاجرت به اين كشور را دارند، به‌دنبال شغلي مناسبي باشند تا بتوانند هزينه زندگي خود را به‌خوبي تأمين كنند. به نسبت پرهزينه بودن خدمات در استراليا، درآمد هم تقريباً مناسب است؛ به همين دليل، بسياري از افراد فقط با هدف كار به اين كشور مهاجرت مي‌كنند.

درباره استرالیا بیشتر بدانیم ——-> انواع ویزای استرالیا

ویزای کار کانادا

ویزای کاری استرالیا

زندگی در استرالیا به معنای داشتن فرصت های بسیاری است. این کشوری جوان، چندفرهنگی و باز است که دارای اقتصادی رو به رشد می باشد. کیفیت زندگی و زیبایی های طبیعی بی نظیر استرالیا، برای کسانی که آرزوی آینده درخشانی دارند مقصد ایده آلی است. استرالیا در تمام شاخص ها  مانند مسکن، درآمد، شغل، جامعه، آموزش، محیط زیست، بهداشت، رضایت از زندگی و ایمنی امتیاز بالایی کسب کرده است.

اما سیاست مهاجرتی استرالیا بسیار سختگیرانه است. اول از همه، دولت کشور به منافع ساکنان محلی رسیدگی می کند و ورود شهروندان سایر کشورها را محدود کرده است. حتی برای یک سفر توریستی، یک فرد خارجی باید مدارک قابل توجهی را ارائه دهد و قصد خود را برای ورود به کشور استرالیا اعلام کند. اخذ ویزای کار استرالیا شاید فرآیند دشواری است که همه قادر نیستند که آن را طی کنند. اما اگر شما دارای مهارت و صلاحیت ویژه ای هستید ممکن است که در این رده قرار نگیرید.

ویدیو زیر رو حتما مشاهده کنید :

مقاله های پیشنهادی : انواع ویزا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

ویژگی‌های مهاجرت تحصیلی به استرالیا
مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا میتواند یکی از بهترین تصمیم های هر انسانی باشد ، اقتصاد استرالیا یکی از مترقی ترین اقتصاد ها در جهان است. در عین حال، بازار کار این کشور منحصراً معطوف به جمعیت محلی می باشد. چنین سیاستی توسط دولت استرالیا با اقدامات قانونی مربوطه تنظیم شده است. آموزش نیروی متخصص بومی اولویت اول دولت استرالیا برای دستیابی به شرایط بهینه اقتصادی است. حضور متخصصان واجد شرایط بومی، درخواست ها برای نیروی کار خارجی را به طور قابل توجهی کاهش داده است. بنابراین، بسته به این شرایط گرفتن ویزای کار استرالیا بسیار دشوار شده است.

دولت استرالیا هر کاری که از دستش بر می آید انجام می دهد تا شهروندان این کشور بتوانند به راحتی شغل پردرآمد خود را بدست آورند و از این طریق درآمد خوبی کسب کنند. میانگین حقوق در استرالیا در سالهای گذشته در بالاترین حد خود قرار داشته است.

مسئله مهاجران غیرقانونی در استرالیا در سال های اخیر بسیار حاد شده است. این پدیده منجر به توسعه رکود اقتصادی استرالیا شده و افزایش بیکاری، کاهش دستمزد و کاهش کسر مالیات با ورود مهاجران را به همراه داشته است.

دولت استرالیا به هر طریقی سعی در جلوگیری از توسعه چنین سناریویی دارد. یکی از روشهای آن کنترل بازار کار و محدود کردن جریان مهاجران غیرقانونی است. با وجود شرایط سخت مهاجرت، اخذ مجوز کار در استرالیا امکان پذیر است. با این حال، برای این کار، نیروی کار متقاضی خارجی باید مهارت خود را نشان دهد و با کارفرمایی در استرالیا به توافق برسد.

طبق قوانین استرالیا، اگر کارفرمایی نتواند از جمعیت بومی متخصص نیروی کار خود را پیدا کند، این حق را دارد تا نیروی مورد نظر خود از خارج وارد کند. کمبود نیروهای واجد شرایط در استرالیا وجود دارد و استخدام یک متخصص از کشور دیگر با اداره مهاجرت استرالیا توافق شده است. بنابراین، متخصصان واجد شرایط بیشترین شانس را برای مهاجرت، کار و زندگی در این کشور را دارند.

چند نکته در مورد جاب آفر آلمان

شرایط ویزای کار استرالیا​

شرایط ویزای کار استرالیا

برای درخواست ویزای کار استرالیا، شما نه تنها باید یک بسته ای از مدارک خود را جمع آوری کنید، بلکه قوانین خاصی را نیز باید رعایت کنید. از مهمترین شرایط دریافت ویزا کار استرالیا شامل موارد زیر است.

_ اثبات مهارت کاری و صلاحیت حرفه ای

_ اثبات مهارت زبان انگلیسی (حداقل نمره 5 در هر بخش از آزمون آیلتس).

_ ضامن شدن کارفرما در برابر اداره مهاجرت استرالیا برای شما

داشتن این شرایط، احتمال استخدام شما را در استرالیا افزایش می دهد، اما تضمینی برای آن نیست.

چارچوب قانونگذاری کشور استرالیا متمرکز بر یافتن نیروی کار از میان مردم محلی و در جهت محافظت از منافع کارفرمایان است. بنابراین، به عنوان آخرین گزینه استخدام متخصصان خارجی در نظر گرفته می شود. در عین حال ، هر شرکتی در استرالیا حق استخدام خارجی ها را ندارد.

توی ویدیو زیر راه های اثبات سابقه کاری رو میتونید مشاهده کنید

مدارک مورد نیاز ویزای کار استرالیا

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا
مدارک مورد نیاز ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا برای ایرانی ها و سایر خارجی ها می تواند موقت یا دائمی باشد. به عنوان یک قاعده، ویزای موقت در ابتدا صادر می شود که بعداً متقاضی این امکان را دارد که ویزای بلند مدت استرالیا را دریافت کند.

برای کسب هر نوع مجوز کار در استرالیا، جمع آوری و ارائه بسته کاملی از مدارک به کنسولگری استرالیا ضروری است.

چک لیستی که شما باید برای جمع آوری مدارک داشته باشید شامل موارد زیر است:

 _ پاسپورت که حداقل 6 ماه از تاریخ عبور از مرز معتبر باشد

_ برگه های شناسایی ملی معتبر

_ کپی از تمام ورق های گذرنامه، که در آن ویزا نیز وجود دارد.

_ چهار عکس رنگی با فرمت 35×45 میلی متر، با پس زمینه سفید.

_ تکمیل فرم درخواست که توسط متقاضی با دست خود تکمیل و امضا شده است (فرم تخصصی 1400 برای قرارداد موقت شامل حدود 20 برگ است، و در کنسولگری صادر می شود یا می توان آن را از وب سایت سفارت استرالیا دانلود کرد).

_ اظهار نامه بانکی متقاضی، که ثبات مالی وی را تایید می کند.

_ گواهی پزشکی

_ مدارکی از محل اقامت شما در استرالیا (اگر کارفرما شما مسکن شمار را تأمین نکند لازم است)

هزینه ویزای کار در استرالیا

هزینه ویزای کار استرالیا

هزینه ویزای کار استرالیا

علاوه بر لیستی که شما در بالا مشاهده کردید، رسید پرداخت هزینه کنسولگری استرالیا نیز یکی از مهمترین مدارکی است که شما باید ارائه دهید. هزینه آن مستقیماً به نوع مجوز و دسته ویزا شما بستگی دارد و حداقل چیزی در حدود 175 دلار استرالیا است.

انواع ویزای کار و مهارت استرالیا

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا
انواع ویزای کار و مهارت استرالیا

انواع ویزای استرالیا  شامل اقامت کوتاه و بلندمت :

1- ویزای موقت کار استرالیا

اخذ ویزای کار با زیر کلاس 457 استرالیا بهترین گزینه برای اخذ اقامت موقت استرالیا است. امروزه انواع مختلفی از این مجوزهای ورود به استرالیا وجود دارد که شامل موارد زیر است:

📌ویزای موقت 1

ویزای اقامت موقت کاری متخصصان

📌ویزای موقت 2

ویزای کار برای فارغ التحصیلان دانشگاه های خاص

📌ویزای موقت 3

ویزا کار برای فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا

📌ویزای موقت 4

 2- ویزای حمایت مالی برای اقوام یا مناطق کم جمعیت

از ویژگیهای خاص ویزای زیر کلاس 457 مجوز ورود موقت و برای همکاری با کارفرما است. در صورت فسخ قرارداد کاری، متقاضی باید یک حامی مالی دیگر ظرف 28 روز پیدا کند و اگر نتوانست باید استرالیا را ترک کند. یک قانون مشابه نه تنها در مورد خود کارمند، بلکه در مورد تمام اعضای خانواده وی که با او به این قاره سبز آمده اند نیز اعمال می شود.2 سال اقامت این کشور را دریافت کند.

3- ویزای کار و تعطیلات استرالیا

این ویزا برای افراد جوانی است که قصد دارند در تعطیلات و برای کار به استرالیا سفر کنند. این افراد، باید ویزای کار برای تعطیلات را دریافت کنند. دریافت این ویزا، به متقاضیان بین 18 تا 30 سال این امکان را می‌دهد که در تعطیلات استرالیا، برای تأمین هزینه سفر خود، مشغول‌به‌کار شوند.

این افراد باید پاسپورت معتبري داشته باشند؛ علاوه بر این، نباید فرزندی با خود داشته باشند. تا زمانی که فرد در استرالیا حضور دارد، می‌تواند در این کشور کار کند و درصورت پایان اعتبار ویزا، می‌تواند برای ویزای تعطیلات و کار دوم، درخواست دهد.

فردی که ویزای کار استرالیا از نوع ویزای کار و تعطیلات آن را دارد، می‌تواند به‌مدت 12 ماه (یک سال) در این کشور اقامت داشته باشد. هزینه دریافت این ویزا، 495 دلار استرالیاست. مدت‌زمان پردازش به درخواست ویزای کار و تعطیلات هم به این صورت است که 75% بررسی درخواست‌ها در 39 روز و 90% درخواست‌ها در 66 روز انجام می‌گیرند.

با داشتن این ویزا شما می‌توانید کارهای کوتاه‌مدتی در استرالیا انجام دهید. همچنین این امکان را دارید که به‌مدت 4 ماه در این کشور درس بخوانید و هر زمان که خواستید، می‌توانید از کشور خارج شده یا وارد آن شوید. یکی دیگر از مهم‌ترین شرایط ویزای کار استرالیا، این است که شما نباید قبلاً با ویزای زیرکلاس 462 یا 417 وارد استرالیا شده باشید. در صورتی که قبلاً با ویزای زیرکلاس 462 وارد این کشور شده‌اید، باید برای دومین ویزای کار و تعطیلات استرالیا درخواست دهید.

4- ویزای کار فصلی

این نوع ویزا به شما این امکان را می‌دهد که به‌صورت موقت، برای شرکت در برنامه کارگران فصلی به استرالیا مهاجرت کنید. شما می‌توانید تا زمانی که در ویزا مشخص شده است، در استرالیا بمانید که اغلب مواقع، اين زمان ممکن است تا حداکثر 9 ماه باشد. هزینه دریافت این نوع ویزا، از 315 دلار استرالیا شروع می‌شود. زمان بررسی به درخواست این ویزا، به این شکل است که 75% درخواست‌ها در 15 روز و 90% درخواست‌ها، طی 17 ماه به طول می‌انجامند.

با داشتن ویزای کار فصلی استرالیا، می‌توانید به‌عنوان کارگر فصلی در صنایع منتخب برای کارفرمایانی که نمی‌توانند نیروی کار بومی تهیه کنند، کار کنید. برای دریافت این ویزای کار استرالیا، شما باید به‌صورت آنلاین درخواست دهید. همچنین باید از طرف کارفرمای استرالیا که قصد حمایت از شما را دارد، دعوت‌نامه داشته باشید. به‌علاوه، هنگام درخواست و تصمیم‌گیری درمورد درخواست، باید خارج از استرالیا باشید.

5- ویزای سرمایه‌گذاری موقت استرالیا

ویزای سرمایه‌گذاری موقت در استرالیا، به شما این امکان را می‌دهد که یک تجارت را در استرالیا اداره کنید. علاوه بر این، با استفاده از ویزای سرمایه‌گذاری موقت، می‌توانید در استرالیا، فعالیت تجاری و سرمایه‌گذاری داشته باشید یا در این کشور کارآفرینی انجام دهید. برای دریافت این ویزا شما باید در یک آژانس دولتی ایالتی منتخب بوده یا دعوت‌نامه داشته باشید.

ویزای سرمایه‌گذاری موقت، برای افرادی است که مهارت‌های تجاری خاصی دارند و با استفاده از آن، می‌توانند کسب‌وکاری را در استرالیا اداره کنند. با داشتن این ویزا، شما می‌توانید به‌مدت 5 سال در اين كشور اقامت داشته باشيد. هزينه دريافت ويزاي سرمایه‌گذاري موقت، از 6085 دلار استراليا شروع مي‌شود. مدت‌زمان بررسي درخواست‌ها هم به این صورت است که 75% درخواست‌ها ظرف 30 ماه و 90% آن‌ها طی 35 ماه بررسی و پردازش می‌شوند.

هر دسته از ویزای کاری شامل ویژگی های خاص خود است، اما مفهوم کلی آن بدون تغییر باقی می ماند و بر اساس اصول زیر می باشد:

_ انواع مجوزهای کار موقت دارای مدت اعتبار 4 تا 36 ماه هستند و برای استخدام نیروی کار خارجی واجد شرایط می باشد.

_ هرگونه ویزای استرالیا برای ایرانی ها یا سایر خارجی ها بر اساس درخواست کارفرما از اداره مهاجرت صادر می شود؛

_ اعضای خانواده کارمند متقاضی نیز شامل مهاجرت به این کشور می شوند (در این حالت، کل خانواده وی به عنوان یک واحد در نظر گرفته می شود)؛

_ تمام اعضای خانواده متقاضی باید تحت معاینه پزشکی قرار گیرند.

_ کلیه بزرگسالانی که در گواهینامه مهاجرت ظاهر می شوند ، لازم است گواهی عدم سوء پیشینه در كشور خود را ارائه دهند.

_ اعضای خانواده متقاضی مشمول هیچ قانون که حقوق آنها را محدود کند نیستند. (آنها می توانند آزادانه در شرکت های استرالیایی استخدام شوند یا به تحصیل بپردازند).

متقاضی کار در استرالیا با ویزای موقت این امکان را دارد که برای خود و اعضای خانواده اش پس از ویزای موقت زیر کلاس 457 محبوب ترین در میان ساکنان متقاضیان کار است. در عین حال، به دست آوردن چنین مجوز ورود بسیار دشوار است و درصد رد شدن آن حدود 75-80٪ است. اگر می خواهید شانس خود را برای دریافت ویزای کاری موقت استرالیا افزایش دهید با مشاوران ما در هرمس اپلای در تماس باشید.

6_ ویزای دائم کار استرالیا

علاوه بر مجوز ورود موقت با کار توسط ویزای زیر کلاس 457 به استرالیا، امکان دریافت ویزای کار دائمی نیز در این کشور وجود دارد. می توانید با یکی از انواع ویزاهای زیر کلاس 457 این ویزای کاری را دریافت کنید.

زیر کلاس های  ENS 123 و 856 (طرح نامزدی کارفرما) امکان استخدام متخصصان سطح بالای خارجی را در استرالیا فراهم می کند. زیر کلاس 121 برای یک خارجی که خارج از استرالیا است صادر می شود و زیر کلاس 856 برای یک متقاضیان داخل استرالیا صادر می گردد.

زیر کلاس های RSMS 119 و 857 (طرح مهاجرت منطقه ای حمایت مالی) برای افرادی با تحصیلات عالی صادر می شود. علاوه بر این، فرد متقاضی باید در 2 سال گذشته سابقه کار تمام وقت را نیز داشته باشد. علاوه بر این، روابط بین طرفین باید توسط شورای صدور گواهینامه استرالیا تأیید شود. زیر کلاس 119 برای متقاضیانی صادر می شود که در خارج از استرالیا. اما در طرف مقابل زیر کلاس 857 برای یک متخصص خارجی که در استرالیا اقامت دارد صادر می گردد.

زیر کلاسهای LA 120 و 855 (موافقت نامه های کار) بر اساس مجوز کار موقت از زیر کلاس 457 صادر می شود. با این حال، برای دریافت ویزای کار، یک فرد خارجی باید یک توصیه نامه و یک درخواست کار ارائه دهد. درخواست وی توسط مدیر شرکت استخدام کننده باید تأیید شده باشد.

ویزای کار دائم دارای حقوق بسیار گسترده تری نسبت به مجوزهای کار موقت می باشند. با این حال، دستیابی به آنها به اندازه کافی آسان نیست. زیرا برای این کار شما باید خود را به عنوان یک متخصص حرفه‌ای در زمینه کاری خود معرفی کنید، که بدون آن کارفرما به راحتی قادر به استخدام شما نخواهد بود.

درباره استرالیا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت کاری به استرالیا

نتیجه گیری

درخواست مجوز کار در استرالیا روندی پیچیده و زمان بر است. در عین حال، همه افراد، موفق به دریافت ویزای کار نمی شوند. شرایط لازم برای داوطلبان کمی سخت است. محبوب ترین نوع مجوزهای کاری ویزای موقت از زیر کلاس 457 است. اما دریافت ویزای کاری دائم دارای مزایای بسیار بی شماری است که گرفتن آن بسیار سخت بوده و فرد متقاضی باید مهارت کاری بالایی را داشته باشد.

سوالات متداول

این ویزا زیرگروه 417 یک ویزای موقت برای جوانانی است که می خواهند در تعطیلات در استرالیا تا یک سال کار کنند. این ویزا موقت است و بیشتر برای تبادل فرهنگی و روابط نزدیکتر بین استرالیا و کشورهای واجد شرایط می باشد.

TSS یک ویزای موقتی است که به کارمندان ماهر اجازه می دهد بسته به شغل تا 2 سال (TSS کوتاه مدت) یا 4 سال (TSS میان مدت) در این کشور کار کنند.

اگر این اتفاق بیفتد، شما دو گزینه دارید. اولین کار این است که با نماینده مهاجرت صحبت کنید و از او سوال کنید که آیا می توان تصمیم را برگرداند. دوم این است که در مورد گزینه های دیگر ویزا که ممکن است شامل شرایط شما باشد، اقدام کنید. 

اکثر متقاضیان ویزا برای اعطای ویزای استرالیا باید سلامت باشند. اگر بیماری دارید، باید با نماینده مهاجرت خود صحبت کنید زیرا آنها می توانند در مورد مراحلی که باید انجام دهید به شما مشاوره دهند. 

فارغ التحصیلان مهندسی اخیر از دانشگاه های شناخته شده و دانشگاه های واجد شرایط ممکن است قادر به دریافت ویزای تحصیلات تکمیلی مهارتی باشند که به آنها امکان می دهد تا 18 ماه در این کشور کار کنند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا