مشاوره رایگان

02128111107

کشور استرالیا

کشور استرالیا

کشور استرالیا

استرالیا با نام رسمی اتحادیه مشترک المنافع استرالیا، کشوری مستقل در قاره اقیانوسیه همراه با جزیره تاسمانی و تعداد جزیره کوچکتر می باشد. این کشور بزرگترین کشور در اقیانوسیه و از نظر مساحت ششمین کشور بزرگ جهان است. جمعیت این کشور نزدیک به 26 میلیون نفر بوده و بسیاری از مردم این کشور شهرنشین هستند و بیشتر آنها در حاشیه دریای شرقی زندگی می کنند. پایتخت این کشور کانبرا و بزرگترین شهر آن سیدنی می باشد. از دیگر شهر های بزرگ استرالیا می توان به ملبورن، بریزبن، پرت و آدلاید اشاره داشت.

اقتصاد استرالیا

استرالیا سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان را در اختیار دارد. در رتبه بندی درآمد سرانه رتبه دهم را نیز در جهان در اختیار دارد. از لحاظ هزینه نظامی سیزدهمین کشور جهان و یک قدرت منطقه ای محسوب می شود. مهاجران 30٪ از جمعیت این کشور را تشکیل میدهند که بالاترین نسبت در هر کشوری با جمعیت بیش از 10 میلیون نفر است. این کشور از نظر شاخص های بهداشتی، آموزشی، آزادی اقتصادی و آزادی های مدنی دارای رتبه بسیار بالایی است. استرالیا عضو سازمان ملل، G20، کشورهای مشترک المنافع، ANZUS، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، سازمان تجارت جهانی، همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه، مجمع جزایر اقیانوس آرام و آسه آن می باشد.

تاریخ کشور استرالیا

تاریخ کشور استرالیا

بومیان این کشور ، برای حدود 65000 سال قبل از ورود هلندی ها در اوایل قرن 17، که آن را به نام هلند جدید نامید بودند در این کشور ساکن بوده اند. در سال 1770، نیمه شرقی این کشور توسط انگلیس اشغال شد و پس از آن به کلونی های این کشور تبدیل گردید. در ابتدا از این کشور برای تبعید افراد مجرم استفاده شد. بعد ها به این مستعمره نیو ساوت ولز گفته شد. جمعیت استرالیا به طور پیوسته در دهه های بعدی و در دهه 1850، افزایش یافت، در 1 ژانویه 1901، شش مستعمره فدراسیون تشکیل دادند و اتحادیه مشترک المنافع استرالیا تشکیل گردید. از آن زمان تا به کنون این کشور یک سیستم سیاسی لیبرال دموکراتیک پایدار را داشته که شامل شش ایالت می باشد.

درباره  استرالیا بیشتر بدانیم ——->مهاجرت به استرالیا

جغرافیا کشور استرالیا

جغرافیا کشور استرالیا

جغرافیای کشور استرالیا

این کشور توسط اقیانوس های هند و آرام احاطه و توسط دریاهای آرافورا و تیمور از آسیا جدا شده. در حالی که دریای کورال در سواحل کوئینزلند قرار دارد و دریای تاسمانی بین استرالیا و نیوزیلند قرار گرفته است. این کشور از لحاظ مساحت ششمین کشور بزرگ جهان و کوچکترین قاره جهان است.

مرکز استرالیا خشک است. در داخل این منطقه کویر های بسیاری وجود دارد. در حالیکه بیشتر مناطق ساحلی بسیار سرسبز و جنگلی هستند. شمال این کشور در طول سال باران و طوفان های استوایی بسیاری را تجربه می کند در همان زمان مرکز استرالیا دوره خشکسالی را پشت سر می گذارد.

این کشور مسطح ترین و خشک ترین قاره با کمترین خاک حاصلخیز است. مساحت این کشور 7،617،930 کیلومتر مربع است که  رشته کوه ها عظیم آن در جنوب شرقی می باشد. استرالیا درآمد خود را از منابع مختلفی، از جمله صادرات معدن، بانکداری  و آموزش به دست می آورد.

آب و هوای کشور استرالیا

آب و هوای کشور استرالیا

آب و هوای این کشور به طور قابل توجهی تحت تأثیر جریان های اقیانوس، از جمله دو اقیانوس هند و نوسانات جنوبی آن است که با خشکسالی همراه می باشد. در شمال سامانه کم فشار استوایی فصلی موجب ایجاد گردباد های بسیاری می شود. به همین دلایل سال به سال میزان بارندگی متفاوت است. در بیشتر قسمتهای شمالی کشور بارانی و گرمسیری است. آب و هوای مدیترانه ای در جنوب غربی کشور غالب است. جنوب شرقی استرالیا تا نیمه بالایی نیو ساوت ولز مرطوب و نیمه گرمسیری است. ارتفاعات این کشور دارای آب و هوای اقیانوسی است. مرکز این کشور نیز خشک تا نیمه خشک می باشد.

معرفی شهرهای بزرگ استرالیا

معرفی شهرهای بزرگ استرالیا

ایالت های کشور استرالیا

کشور استرالیا شهرهای بسیار بزرگ و متنوعی را در خودش جای‌داده است. هرکدام از این شهرها دارای اقلیمی گوناگون هستند و همین امر موجب شده است تا شما بتوانید تنوع زندگی را در این کشور مشاهده کنید. هرکدام از این شهرها دارای جاذبه‌های مختلفی هستند که می‌توانند شما را شگفت‌زده کنند. مهم نیست که به دنبال یک شهر مدرن و پیشرفته می‌گردید یا یک شهر خلوت و آرام، مطمئن باشید این شهر را در استرالیا پیدا خواهید کرد. از بزرگ‌ترین شهرهای استرالیا عبارت‌اند از:

  • ملبورن
  • سیدنی
  • بریزبین
  • پرت
  • آدلاید

معرفی شهر ملبورن استرالیا

ملبورن یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهرهای استرالیا به شمار می‌رود. بسیاری از دانشجویان بین‌المللی این شهر را به‌عنوان مقصد گردشگری خودشان انتخاب می‌کنند. برای درک بهتر این موضوع باید بدانید که در حدود 32 درصد از جمعیت شهر ملبورن را دانشجویان تشکیل داده‌اند. شهر ملبورن استرالیا میزبان بیش از 270 هزار دانشجو از سراسر دنیا است؛ ازاین‌رو می‌توان این شهر را به‌عنوان دانشجویی‌ترین شهر کشور استرالیا به شما آورد.

وجود دانشگاه‌های بسیار معتبر و حضور اساتید متخصص از مهم‌ترین دلایلی است که هرساله دانشجویان زیادی این شهر را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. البته نباید از شاخص‌های مهم رفاهی و اجتماعی موجود در این شهر نیز چشم‌پوشی کرد. وجود یک آب‌وهوای معتدل، طبیعتی بکر و زیبا، مردمانی بافرهنگ‌های مختلف، حمل‌ونقل عمومی مناسب و ارزان تنها بخشی از ویژگی‌های این شهر دیدنی هستند. همچنین بیشتر افراد، ملبورن را با غذاهای متنوع و موسیقی‌های خیابانی جذاب آن می‌شناسند.

معرفی شهر سیدنی استرالیا

سیدنی بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استرالیا است. این شهر به‌عنوان قطب اقتصادی استرالیا شناخته می‌شود که به‌عنوان یک مقصد مهاجرتی بسیار مناسب به‌حساب می‌آید. نرخ بیکاری در این شهر تنها 5.3 درصد بوده است که حتی از نرخ بیکاری کل کشور استرالیا با میزان 6.3 درصد هم کمتر است. وجود موقعیت‌های شغلی مناسب، بالا بودن استانداردهای زندگی و همچنین سواحلی چشم‌نواز باعث شده است تا هرساله افراد زیادی این شهر را به‌عنوان مقصد مهاجرتی خودشان انتخاب کنند.

باتوجه‌به تمامی ویژگی‌هایی که برای این شهر زیبا نام بردیم، دور از انتظار نیست که آن را یکی از بهترین شهرها برای دانشجویان بین‌المللی معرفی کنیم. در شهر سیدنی حدودا 230 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند که در حدود 22 درصد از جمیعت این شهر را تشکیل می‌دهند. با اینکه شهر سیدنی در لیست گران‌ترین شهرهای جهان است، اما به دلیل بالا بودن میزان حقوق ماهانه، شهروندان یک زندگی نرمال و به‌دوراز دغدغه را سپری می‌کنند.

معرفی شهر بریزبین استرالیا

شهر بریزبین کشور استرالیا بزرگ‌ترین شهر از لحاظ مساحت محسوب می‌شود. این شهر در زمینه‌های فناوری اطلاعات، جهانگردی، الکترونیک و … توانسته گوی سبقت را از سایر شهرهای استرالیا برباید. وجود یک جغرافیای متنوع با مردمانی از فرهنگ و رسوم مختلف این شهر را به یکی از بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی بدل کرده است. همچنین، هزینه‌های زندگی در این شهر پایین‌تر از شهر سیدنی است؛ بنابراین اگر به دنبال زندگی در یک شهر مدرن و البته کم‌خرج هستید، شهر بریزبین می‌تواند انتخاب مناسبی برای مهاجرت باشد.

همچنین، شهر بریزبین رده سوم از لحاظ پذیرش مهاجر را به خود اختصاص داده است. در مقایسه با شهر سیدنی، این شهر دارای آب‌وهوایی گرم است و شما می‌توانید روزهای بیشتری خورشید را در آسمان مشاهده کنید. به‌طورکلی، فضا و محیطی آرامش‌بخش در این شهر جاری است که می‌تواند نوید یک زندگی مطمئن را به شما بدهد. می‌توانید در روزهای گرم تابستان از سواحل زیبای شهر بریزبین کشور استرالیا دیدن کنید و تمامی خستگی‌های یک روز سخت‌کاری را از خودتان دور نمایید.

معرفی شهر پرت استرالیا

برای آن دسته از افرادی که به دنبال یک شهر آرام به‌دوراز دغدغه‌های زندگی مدرن می‌گردند، بدون شک شهر پرت استرالیا می‌تواند انتخابی مناسبی باشد. این شهر که در قسمت غربی کشور استرالیا واقع شده است، جمعیتی 1.25 میلیون‌نفری را به خود اختصاص داده است. اغلب افراد شهر پرت را با آب‌وهوای دلپذیرش می‌شناسند، به طوری که دمای هوا در طول تابستان در حدود 30 درجه خواهد بود و در زمستان نیز شاهد کاهش ناگهانی دما نخواهید بود. دمای این شهر در زمستان معمولا به 18 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

البته نباید حضور دانشگاه‌های مطرح و بزرگی که در این شهر وجود دارند را نادیده گرفت. تمامی مزایای شهر پرت موجب شده است تا سالیانه دانشجویان بین‌المللی بسیار زیادی این شهر را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. جالب است بدانید، یک‌سوم دانشجویانی که در شهر پرت تحصیل می‌کنند، دانشجویان خارجی هستند.

معرفی شهر آدلاید استرالیا

مگر می‌شود در خصوص شهرهای بزرگ و دیدنی کشور استرالیا صحبت کرد، اما نامی از شهر آدلاید به زبان نیاورد؟ این شهر جذاب که در قسمت جنوبی استرالیا واقع شده است، به‌واسطه وجود یک آب‌وهوایی مدیترانه‌ای شهرت یافته است. شهر آدلاید جمعیتی در حدود 1.3 میلیون نفر را به خود اختصاص داده است و از لحاظ جمعیتی در رتبه پنجم استرالیا قرار گرفته است. امکان لذت بردن از یک زندگی آرام، وجود یک آب‌وهوای معتدل، هزینه‌های پایین زندگی و … تنها در شهر آدلاید استرالیا امکان‌پذیر است.

هرساله افراد زیادی برای مهاجرت به استرالیا، شهر آدلاید را انتخاب می‌کنند. شاید دلیل این انتخاب، پایین بودن قیمت مسکن در این شهر نسبت به سایر شهرها بزرگ استرالیا مانند سیدنی یا ملبورن باشد. وجود ساحل زیبا و دیدنی سنت وینسنت در کنار 3 رود جذاب که از میان شهر آدلاید می‌گذرند موجب می‌شود تا یک پیاده‌روی عصرانه بسیار آرامش‌بخش را تجربه کنید. جالب است بدانید که نام شهر آدلاید از همسر پادشاه انگلستان گرفته شده است.

سیاست کشور استرالیا

سیاست کشور استرالیا

نوع حکومت این کشور سلطنتی با پارلمان فدرال است. این کشور از زمانی که فدراسیون آن در سال 1901 تشکیل شده است، یک سیستم سیاسی لیبرال دموکراتیک پایدار را طبق قانون اساسی خود، که یکی از قدیمی ترین ها در جهان است را در اختیار داشته است. استرالیا همچنین از فدراسیون های قدیمی جهان است که در آن قدرت بین فدرال و ایالتها تقسیم می شود. ترکیبی از عناصر برگرفته از سیستم سیاسی فدرالیسم و پادشاهی سیستم حکومتی استرالیا است.

ایالت های کشور استرالیا

ایالت های استرالیا

ایالت های کشور استرالیا

این کشور دارای شش ایالت به نام های کوئینزلند (QLD)، نیو ساوت ولز (NSW)، تاسمانی (TAS)، استرالیای جنوبی (SA)، ویکتوریا (VIC) و استرالیای غربی (WA) است. این کشور دو سرزمین نیز به نام های سرزمین شمالی و سرزمین پایتخت استرالیا نیز دارد. این دو قلمرو از بیشتر جنبه ها به صورت ایالتی عمل می کنند، تفاوت تنها این است که لغو هرگونه قانون تصویب شده توسط پارلمان را نیز دارند.

درباره استرالیا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت به استرالیا

اقتصاد کشور استرالیا

اقتصاد کشور استرالیا
اقتصاد کشور استرالیا

استرالیا ثروتمندترین کشور دنیا است. اقتصاد بازار آزاد مترقی، سرانه تولید ناخالص داخلی بالا و فقر کم موجب شده است که این کشور در اقتصاد جهان رتبه بالایی را داشته باشد. از نظر میانگین ​​ثروت، این کشور از سال 2013 تا 2018 پس از سوئیس در رتبه دوم قرار داشته است.در سال 2018 این کشور از سوئیس پیشی گرفت و به کشوری تبدیل شد که بالاترین میانگین ثروت در جهان را در اختیار داشته است.استرالیا توسط موسسه تحقیقاتی Credit Suisse به عنوان بالاترین دارایی ​​در جهان نام گرفته است. رتبه بندی دارایی ​​به ازای هر بزرگسال نیز برای این کشور رتبه دوم بوده است.

واحد پول رسمی این کشور دلار استرالیا می باشد. در جزیره کریسمس، جزایر کوکوس و جزیره نورفولک و همچنین کشورهای کیریباتی، نائورو، و تووالو واحد پول رسمی دلار استرالیا است. بورس اوراق بهادار استرالیا و بورس اوراق بهادار سیدنی نیز در سال 2006 با ادغام شدن، بورس اوراق بهادار استرالیا را تشکیل داده اندکه نهمین بورس اوراق بهادار بزرگ جهان می باشد.

جمعیت شناسی کشور استرالیا

جمعیت شناسی کشور استرالیا

با 67٪ از جمعیت،استرالیا کشوری شهر نشین، است. بیشترین میزان شهر نشینی در سیدنی، ملبورن، بریزبن، پرت و آدلاید می باشند. این کشور نیز به مانند بسیاری از دیگر کشورهای پیشرفته، دارای تغییر جمعیتی به سمت مسن تر شدن است. این موجب شده که این کشور با کاهش نیروی کار با تبحر روبرو شود چیزی در حدود 40 سال میانگین سنی جمعیت استرالیا است.

زبان کشور استرالیا

زبان کشور استرالیا

زبان رسمی در این کشور وجود ندارد، اما انگلیسی زبان مرسوم دولت و جامعه است. انگلیسی استرالیایی تنوع عمده ای با لهجه و واژگان مشخص دارد و از نظر دستور زبانی و هجی تفاوت کمی با سایر دیگر لهجه های زبانی دارد.  پس از زبان انگلیسی، ماندارین، عربی، کانتونی، ویتنامی و ایتالیایی دیگر زبان های رایج این کشور هستند. بیش از 250 زبان بومی تصور می شود در زمان ورود اروپایی ها به این قاره وجود داشته است.

دین کشور استرالیا

دین کشور استرالیا

در این کشور هیچ مذهب رسمی وجود ندارد. بند 116 قانون اساسی استرالیا، دولت فدرال را از وضع هر قانونی برای استقرار ، تحمیل یا جلوگیری اعمال آزادانه هر دین منع کرده است. 52.1٪ از مردم کشور مسیحی بوده، که از آنها 22.6٪ کاتولیک و 13.3٪ آنگلیکان هستند. 30.1٪ از مردم گزارش داده اند که به دین خاصی اعتقاد ندارند. 8.2٪ مردم نیز دین غیر مسیحی داشته اند که بیشترین آنها دین اسلام و پس از آن بودیسم، هندوئیسم ، سیک و یهودیت می باشد.

بهداشت و درمان کشور استرالیا

بهداشت و درمان کشور استرالیا

در رتبه بندی امید به زندگی ، این کشور در رتبه چهارم برای مردان و سوم برای زنان است. در این کشور برای مردان 80.4 سال و برای زنان 84.6 سال، امید به زندگی است. کل هزینه های بهداشتی از جمله هزینه های بخش خصوصیدر حدود 9.8٪ تولید ناخالص ملی استرالیا را تشکیل می دهد. دسترسی عمومی به سیستم بهداشت و درمان این کشور رایگان و یا با هزینه بسیار پایین از طریق مدیکر با هزینه مالیات میباشد

تحصیلات در کشور استرالیا

تحصیلات در استرالیا

تحصیلات در کشور استرالیا

در سراسر استرالیا حضور در مدرسه اجباری است. آموزش و پرورش به صورت مستقل توسط هر ایالت و سرزمین قانون گذاری می شود. بنابراین قوانین بین ایالت ها متفاوت است، اما به طور کلی کودکان از حدود 5 سالگی تا حدود 16 سالگی باید در مدرسه تحصیل کنند. در برخی از ایالت های این کشور به عنوان مثال، استرالیای غربی، قلمرو شمالی و نیو ساوت ولز، کودکان 16 تا 17 ساله باید یا در مدرسه حضور داشته باشند و یا اینکه در دوره های حرفه ای مانند کارآموزی شرکت کنند.

دانشگاه های این کشور نیز در حال حاضر پس از ایالات متحده و انگلیس سومین مقصد محبوب دانشجویان بین المللی در جهان هستند. بسیاری از دانشجویان به دلیل تنوع فرهنگی، رفتار بسیار گرم و کیفیت بالای آموزشی، تحصیل در این کشور را انتخاب می کنند.

درباره استرالیا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت تحصیلی به استرالیا

ورزش در استرالیا

ورزش در کشور استرالیا

کریکت و فوتبال به ترتیب ورزش های غالب در این کشور هستند. همچنین این کشور در این دو ورزش دارای لیگ حرفه ای است. محبوبیت فوتبال استرالیایی نیز از دهه 1850 از ملبورن آغاز شد و پس از آن در تمام ایالت ها به جز نیو ساوت ولز و کوئینزلند، که راگبی و اتحادیه راگبی پرطرفدار است محبوب گردید. فوتبال بالاترین نرخ مشارکت جامعه را در اختیار دارد. کریکت نیز در تمام مناطق این کشور بسیار محبوب است و توسط بسیاری از استرالیایی ها به عنوان ورزش ملی نام گرفته است.

نتیجه گیری

کشور مشترک المنافع استرالیا در قاره سبز اقیانوسیه قرار گرفته است. این کشور شامل جزایر متعددی، از جمله تاسمانی می باشد. مردم بومی این کشور حداقل 40 هزار پیش از ورود انگلیس ها در قرن 18 در  این کشور زندگی می کرده اند. اقتصاد این کشور مبتنی بر بازار آزاد است. تولید ناخالص داخلی و درآمد سرانه این کشور بسیار بالا است. عمده اقتصاد این کشور تحت تأثیر بخش خدمات و صادرات می باشد. استرالیا این روزها به علت رونق بخش صنعت و معدن و همچنین سالخوردگی جمعیت با کمبود نیروی ماهر مواجه شده است. از این رو تعداد افرادی که این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود اننتخاب می کنند در حال افزایش است.


سوالات متداول

بله – اگر چه این کشور به کشوری گران معروف شده است اما اکثر شهرهای استرالیا از نیویورک، لندن یا پاریس بسیار ارزان تر هستند.

بله – این کشور در حال حاظر یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. فقط دو کشور به نام های آلمان و ایالات متحده آمریکا وجود دارند که از استرالیا ثروتمندتر هستند.

 

این کشور در جهان به دلیل شگفتی های طبیعی، سواحل، و بیابان هابی نظیرش در جهان مشهور شده است. استرالیا مدرنترین شهر های جهان را در اختیار دارد.

سیدنی، ملبورن، بریزبن و پرت

کشور هایی مانند آلمان، نروژ، فنلاند، اتریش، ایسلند تمام هزینه های دانشجویی را پوشش می دهند.

اگر بر اساس شاخص دارایی به ازای هر بزرگسال حساب کنیم، این کشور با میانگین ​​191،453 دلار آمریکا (263،822 دلار) به ازای هر بزرگسال، در جایگاه نخست قرار دارد.

مردمان این کشور فوق العاده دوستانه، مهمان نواز و خونگرم و خوش ظاهر و با لهجه ای زیبا هستند. آنها همیشه مشتاق تفریح و مسافرت می باشند.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن