مشاوره رایگان

02128111107

آشنایی با کشور فرانسه

آشنایی با کشور فرانسه

آشنایی با کسور فرانسه

کشور فرانسه کشوری زیبا است که در غرب اروپا قرار گرفته است. این جمهوری زیبا که زمانی گل نامیده می شده است از قدیمی‌ترین کشورهای جهان می‌باشد. فرانسه کشوری چند فرهنگی است که از قومیت‌های بسیاری تشکیل شده است. این کشور در طول تاریخ از مهمترین پیشگامان و رهبران فرهنگ، فلسفه، موزیک، هنر، فیلم، ادبیات و ورزش بوده است.

کشور فرانسه سالیانه چیزی در حدود ۸۵ میلیون گردشگر از سراسر جهان دارد. فرانسه در یوروزون قرار گرفته و بخش مهمی از بازار اروپا را نیز در اختیار دارد. فرانسه در سال ۲۰۰۲ نیز واحد پول مشترک اروپا به نام یورو را معرفی کرد و این واحد را جایگزین واحد پول قدیمی خود یعنی فرانک کرد.

فرانسه یکی از قوی ترین اقتصاد های جهان  را در اختیار دارد و بر اساس شاخص‌های سلامتی نیز در برترین رتبه‌های دنیا قرار گرفته است ، یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت ، مهاجرت به فرانسه است فرانسوی‌ها نژاد سلتیک داشته که با ترکیب نژادهای دیگر ایتالیایی و آلمانی تشکیل شده است. امید به زندگی در این جمهوری غربی اروپا بسیار بالا بوده و با چیزی در حدود ۸۲.۷ سال دوازدهمین کشور در جهان از لحاظ شاخص‌های سلامتی است. فرانسه یکی از قدرت‌های نظامی در جهان و همچنین چهارمین قدرت برتر اتمی دنیا می‌باشد.

  • نام رسمی: جمهوری فرانسه
  • نوع حکومت: جمهوری
  • پایتخت: پاریس
  • جمعیت: 68 میلیون
  • زبان رسمی: فرانسوی
  • واحد پول: یورو
  • مساحت: 643 هزار کیلومتر مربع
  • مهمترین رشته کوه ها: آلپ، پیرنه
  • مهمترین رودها: سن، راین و رون
آشنایی با کشور فرانسه
آنچه در این مقاله میخوانید :

جغرافیای کشور فرانسه

فرانسه بزرگترین کشور در غرب اروپا است. کشور زیبای فرانسه از راین تا اقیانوس اطلس و از دریای مدیترانه تا کانال انگلیس و دریای شمال کشیده شده است. فرانسه از شمال شرق با کشورهای آلمان، لوکزامبورگ و سوئیس و از جنوب شرقی با ایتالیا و از جنوب غربی با آندورا و اسپانیا همسایه است. فرانسه با داشتن هجده منطقه (پنج منطقه از آن‌ها در خارج از کشور واقع شده اند) چیزی در حدود ۶۴۳۸۰۱ کیلومتر مربع است. یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای اروپا با 68 ملیون نفر نیز می باشد.

بزرگترین شهر و پایتخت کشور فرانسه و همچنین مهمترین مرکز سیاسی و فرهنگی فرانسه پاریس است. از دیگر شهرهای مهم فرانسه نیز بسیار زیبا و با اهمیت هستند که از آن‌ها می‌توان به لیون، مارسی، تولوز، لیل و نیس اشاره داشت.

جاذبه های طبیعی فرانسه

مناطق طبیعی فرانسه

سرتاسر فرانسه شامل مناطق بسیار زیبایی است که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. از آن‌ها می‌توان به ترتیب به پیرنه و آلپ و ژورا در جنوب و جنوب شرقی رودخانه راین اشاره داشت. قله بلانک با ارتفاعی در حدود ۴۸۱۰ متر (۹۸۷۸ فوت) از سطح دریا، واقع در رشته کوه‌های آلپ در مرز ایتالیا بلندترین قله در اروپای غربی است که زیبایی‌های منحصر به فرد خود را نیز دارا می‌باشد.

آب و هوای فرانسه

از آنجا که کشور فرانسه کشور بسیار بزرگی می‌باشد، به همین دلیل آب و هوای یکسانی را شما در این کشور نخواهید داشت و هر منطقه آن آب و هوای منحصر به فرد خود را دارد. در سواحل لیون تابستان‌های بسیار گرم و زمستان‌های آن بسیار معتدل است. در شمال غربی فرانسه و در نواحی بریتانی تابستان‌ها گرم و زمستان‌های آن سرد و مرطوب است.

در شهرهایی مانند پاریس، لیل و نانس نیز تابستان‌ها خنک و زمستان‌های آن سرد و مرطوب می باشد. درشهرهایی نیز مانند شامونی و موث تابستان‌های خنک و زمستان‌های سردی را تجربه خواهید کرد.

فرانسه در اروپا سومین و در جهان بیستمین کشور پرجمعیت است. این کشور از معدود مناطقی در جهان است که که شیب جمعیتی آن با زاد و ولدهای طبیعی نه جمعیت مهاجرین افزایش یافته است. اما به مانند تمام کشورهای پیشرفته، کشوری است که جمعیت آن در حال پیر شدن است. این امر موجب گردیده است که با میانگین سنی ۴۱.۷ سال و که یک پنجم مردم فرانسه بالای ۶۵ سال هستند، نگرانی‌ از تامین نیروی کاری در آینده بوجود آید.

نژاد مردم فرانسه

نژاد مردم فرانسه در اصل سلتیک است که در گذر زمان با نژادهای دیگر مانند ایتالیایی و آلمانی ترکیب شده است. کشور فرانسه در یک و نیم قرن اخیر با خیل عظیم مهاجرانی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند روبرو بوده است. فرانسه یک جامعه چند فرهنگی است. در سال ۲۰۰۴، موسسه مونتین برآورد کرد نژادهایی که هم اکنون در فرانسه سکونت دارند این موارد می باشد.

نژاد مردم فرانسه

سیاست فرانسه

فرانسه یک حکومت نیمه جمهوری است که بر اساس دموکراسی اداره می‌شود. بالاترین قدرت اقتصادی در فرانسه رئیس جمهور است و مدت ریاست آن ۵ سال است. نخست وزیر در فرانسه که هم اکنون در اختیار ژان کستکس است رئیس دولت بوده و این پست توسط رئیس جمهوری انتخاب می گردد. یکی از مهمترین ارگان‌هایی که در فرانسه نقش بسیار مهمی دارد پارلمان است.

پارلمان فرانسه یک مجلس قانونگذاری است که خود از مجلس ملی و سنا تشکیل شده است. نمایندگان شورای ملی نمایندگان محلی هستند و مستقیماً برای دوره‌های ۵ساله در یک رای گیری ملی انتخاب می‌شوند. این مجلس حتی این قدرت را نیز دارد که بتواند دولت را نیز منحل کند.

تاریخ فرانسه

تاریخ فرانسه

در عصر آهن در منطقه فرانسه امروزی، کشور گل قرار داشت. با حملات رومیان در ۵۱ قبل از میلاد مسیح فرانسه به دست رومیان افتاد. در زمانی که پادشاه روم کنستانتین به مسیحیت گروید و تمام سرزمین‌های تحت حاکمیت وی از جمله فرانسه نیز به دین مسیحیت گرویدند. زبان امروزی فرانسه نیز پس از سلطه روم باستان بر این کشور شکل گرفته است.

در سال ۴۷۶ فرانک که فردی ژرمن بود به فرانسه حمله کرد امپراطوری کارولینگی را و پایه گذاری کرد. معاهده وردون در سال ۸۴۳ امپراطوری کارلینگی را تقسیم کرد و در سال ۹۸۷ غرب فرانسه کاملا از این امپراطوری جدا گردید و پادشاهی فرانسه تشکیل شد.

در میانه قرن ۱۴ میلادی پادشاهی فرانسه درگیر جنگ‌های هزارساله بین انگلستان و فرانس شد. گرچه فرانسه بر بریتانیا سلطه پیدا کرد، اما از لحاظ اقتصادی بسیار ضعیفتر گردید. در این دوره فرهنگ فرانسوی در انگلستان تاثیر بسیاری گذاشت و فرانسه به مرور زمان ضعیف شد.

در قرن ۱۷ فرانسه مجدد به یکی از قویترین و مهمترین کشورهای اروپا تبدیل گردید و تحت حکومت لویی چهاردهم پس از جنگ‌های ۳۰ساله به یکی از قوی‌ترین کشورهای اروپا تبدیل شد. با توجه به اینکه این کشور به یکی از پولدارترین کشورهای اروپا بود اما هزینه‌های جنگ های متعدد از جمله جنگ‌های هفت‌ساله و همچنین آزادی طلبی آمریکا هزینه‌های هنگفتی بر دست فرانسوی ها گذاشت.

دوران ناپلئون بناپارت

انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹ سلطنت مطلقه فرانسه را ساقط کرد. بین سالهای ۱۷۹۹ تا ۱۸۱۴ فرانسه به اوج سیاسی و فرهنگی خود تحت سلطه ناپلئون بناپارت رسید. وی با حمله به کشورهای همسایه فرانسه بیشتر مناطق اروپا را تحت سلطه خود قرار داد و بنیانگذار اولین امپراطوری فرانسه گردید.

این پادشاه جوان در ژوئن ۱۸۱۲ به روسیه حمله کرد و مسکو را نیز فتح کرد. پس از آن ارتش وی به علت مشکلات تأمین نظامی، بیماری، حملات روسیه و سرانجام زمستان متلاشی گردید. پس از آن در سال ۱۸۱۵ تسلط فرانسه بر اروپا با شکست ناپلئون در جنگ واترلو به پایان رسید.

در سال ۱۸۳۰ فرانسه با حمله به الجزایر اولین مستعمره خود را تشکیل داد. تا سال ۱۸۷۵، فتح کامل الجزایر توسط فرانسه به طول انجامید و در نتیجه این جنگ تمام عیار فرانسه و الجزایر تقریباً ۸۲۵.۰۰۰ الجزایری را کشتند

فرانسه در جنگ جهانی اول و دوم

فرانسه در طی جنگ جهانی اول یکی از مهمترین بازیگران میدان نبرد بود. فرانسه در جنگ جهانی دوم حکومتش با شکست‌های فراوانی همراه شد و در سال ۱۹۴۰ کاملا تحت تسلط متحدین درآمد.

در سال ۱۹۴۰ فرانسه با حمله آلمان نازی و ایتالیا کاملا به تصرف درآمد و فرانسه به دو قسمت تبدیل گردید. بخش شمالی آن به آلمان تعلق داشت و بخش جنوبی آن نیز جزئی از ایتالیا شد. پس از اشغال فرانسه توسط آلمان دولت شارل دوگل که دولت در تبعید نام داشت حکومت خود را از لندن اداره کرد. در سپتامبر ۱۹۴۳ کورسیکا اولین شهری از فرانسه بود که توانست از اشغال آلمان نازی بیرون بیاید.

پس از مقاومتی که فرانسوی‌ها در جنگ جهانی انجام دادند کمکم در سالهای ۱۹۴۴، مناطقی از فرانسه آزاد گردیدند. جمهوری فرانسه که تا سالهای پایانی جنگ تحت تسلط آلمان بود و به رهبری شارل دوگل، در سال ۱۹۵۸ آزاد گردید، تا به امروز یکپارچگی خود را حفظ کرده است.

مستعمرات فرانسه در آفریقا مانند الجزایر دو سال بعد از وابستگی به فرانسه جدا گردید و استقلال خود را بدست آورد. بسیاری از مستعمرات فرانسه حتی پس از آزادی نتوانستند مستقل شوند و روابط اقتصادی و نظامی خود را با فرانسه حفظ کردند.

فرهنگ فرانسه

کشور فرانسه از ابتدای تاریخ به عنوان مرکز جهانی هنر، علم وفلسفه بوده و تا به امروز این جایگاه خود را حفظ کرده است. میزبان پنجمین و بزرگترین سایت های میراث جهانی یونسکو هرساله پذیرای چیزی بیش از ۸۹ میلیون بازدید کننده خارجی است.

این کشور با فرهنگ در غرب اروپا محفل روشنگری و روشنفکری بوده و بسیاری از موفقیت‌های بزرگ علمی و اختراعاتی مهم دنیا به واسطه دانشمندان فرانسوی انجام گردیده است. 

فرهنگ فرانسه

اقتصاد فرانسه

کشور فرانسه کشوری توسعه یافته است که براساس شاخص‌های تولید ناخالص داخلی، هفتمین قدرت برتر اقتصادی دنیا است. از لحاظ ثروت کلی خانوار فرانسه در رده رتبه چهارم قرار دارد. فرانسه از لحاظ رتبه‌بندی بین المللی آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، امید به زندگی و رشد انسانی نیز در رتبه‌های اول تا دهم قرار گرفته است.

از قرن نوزدهم رشد اقتصادی بسیار خوب فرانسه موجب شده بود که پذیرای مهاجران بسیاری مخصوصا از کشورهای شرقی اروپا مانند رومانیای، لهستان و مجارستان باشد.

فرانسه با عضویت در گروه هفت از صنعتی‌ترین کشورهای جهان می‌باشد.

براساس قدرت خرید فرانسه دهمین و دومین کشور جهان و اروپا به ترتیب بوده و اقتصاد آن با تنوع بسیار بالا، بیشتر تحت سلطه خدمات (۷۹ درصد) است. صنعت فرانسه نیز چیزی در حدود ۱۹ درصد در شکوفایی اقتصادی فرانسه نقش دارد.

تجارت فرانسه

فرانسه به خاطر  پنیرهای متنوعش بسیار معروف است و مهمترین و با ارزشترین صادرات آن را تشکیل می دهد. فرانسه از مهمترین کشور های صادر کننده در اروپا و جهان است و خودرو، لوازم الکترونیکی و همچنین البسه به سراسر این کره خاکی ارسال می کند. یکی از مهمترین بخش‌هایی که در اقتصاد فرانسه نقش بسیار مهمی دارد، صنعت توریسم آن است. با ورود سالانه چیزی در حدود ۸۵ میلیون توریست فرانسه درآمد بسیار خوبی را از این صنعت نیز کسب کرده است.

فرانسه از لحاظ شاخص‌های تجاری پنجمین کشور برتر دنیا و دومین کشور اروپا پس از آلمان است. در بخش کشاورزی نیز قویترین کشور قاره سبز نیز می‌باشد. بخش خدمات مالی، بانکی و بخش بیمه فرانسه نقش بسیار مهمی نیز در اقتصاد فرانسه داشته است. بزرگترین بورس دنیا با ادغام شدن بورس‌های این کشور با هلند و بلژیک به همراه بورس نیویورک به نام NYSE Euronext هم اکنون از برترین بورس های دنیا می باشد. بیمه AXA نیز در سال ۲۰۱۹ به عنوان بزرگترین بیمه جهان که حتی دارایی‌های بانکی ندارد نیز در فرانسه شکل گرفت.

مقاله پیشنهادی ——->اقامت از طریق دوره زبان فرانسه

کشاورزی فرانسه

فرانسه با تجهیزترین وسایل کشاورزی را در اختیار دارد. ۲۰ درصد از صادرات محصولات کشاورزی اروپا در اختیار فرانسه است. فرانسه سومین صادرکننده محصولات کشاورزی در جهان بوده و گندم، مرغ، لبنیات، گوشت گاو و گوشت خوک و همچنین غذاهای فرآوری شده را صادر می کند. فرانسه دارای دشتهای وسیع و حاصلخیزی است که بیشتر مناطق شمالی و غربی آن را احاطه کرده است. ۲۵ درصد کشور فرانسه از جنگل پوشانده شده است. ۵۰ درصد آن نیز شامل زمین‌های کشاورزی می‌شود.

تامین انرژی فرانسه

انرژی هسته‌ای مهمترین تامین کننده انرژی مورد نیاز کشور فرانسه است. چیزی در حدود ۷۲.۳ درصد کل تولید انرژی فرانسه از راکتورهای هسته‌ای تامین می‌شوند. این در حالی است که ۱۸ درصد از انرژی فرانسه از انرژی‌های تجدیدپذیر نیز می‌باشد. اما ۱۷ درصد از نیز از انرژی‌های فسیلی استفاده می شود که دولت فرانسه متعهد شده است که این نوع سوخت را در سالهای آتی نیز کاهش دهد. فرانسه از مهمترین صادر کنندگان برق در اروپا است.

گردشگری فرانسه

گردشگری-در کشور فرانسه

با ۸۹ میلیون توریست کشور فرانسه از لحاظ آمار گردشگران خارجی که به این کشور وارد می‌شوند در رتبه اول بالاتر از اسپانیا با ۸۳ میلیون گردشگر و آمریکا با ۸۰ میلیون گردشگر قرار گرفته است. مهمترین مناطق توریستی فرانسه برج ایفل، قلعه ورسای، موزه تاریخ طبیعت، پل حصار، طاق پیروزی، مونت سن میشل می‌باشد. شهر پاریس نیز یکی از مهمترین شهرهای گردشگری دنیا بوده و مناطق دیدنی از جمله موزه لوور، پارک دیزنی لند و پارک والت دیزنی در این شهر قرار گرفته اند.

صنعت مد فرانسه

فرانسه یکی از مهمترین قطب های صنعت مد و شیوه زندگی است و این صنعت بخش مهمی از اقتصاد فرانسه را تشکیل می‌دهد. طراحی و صنعت مد از قرن ۱۵ در فرانسه برجسته گردیده است. در قرن هفدهم، مد یکی از غنی‌ترین صنعت‌های فرانسه بوده و وزیر دارایی سلطنتی فرانسه، ژان باتیست کلبرت در توصیف این صنعت گفته بود “مد برای فرانسه مانند معادن طلای پرو برای اسپانیا است“. پاریس به عنوان مرکز این صنعت پایتخت مد جهان لقب گرفته است. این شهر میزبان بسیاری از طراحان برجسته دنیا نیز می‌باشد.

ورزش های محبوب در فرانسه

ورزش یکی از ارکان اصلی جامعه فرانسه است. ورزش در میان مردم این کشور نقش بسیار مهمی دارد. ورزش در تاریخ فرانسه همواره نقش مهمی بازی کرده  و گرچه هر ورزش در میان مردم فرانسه از اهمیت بالایی برخوردار است، اما محبوب‌ترین ورزش فرانسه ورزش دوچرخه سواری است. از دیگر ورزشهای بسیار پرطرفدار در فرانسه فوتبال است.

فرهنگ در فرانسه

فرهنگ فرانسه به واسطه جغرافیای آن، توسط حوادث تاریخی، نیروها و گروه‌های خارجی و داخلی به طور ویژه‌ای شکل گرفته است. فرانسه و به ویژه شهر پاریس در سراسر جهان، از قرن ۱۷ به بعد، به عنوان یکی از مراکز فرهنگی بوده است. فرانسه همواره نقش بسیار مهمی در هنر، سینما، مد، ادبیات، تکنولوژی و ریاضی جهان داشته است. گرچه اهمیت فرهنگ فرانسه در قرون اخیر بسیار کمرنگ شده است و اما رشد اقتصادی، سیاست و اهمیت نظامی این کشور یکی از ارکان اساسی فرانسه را تشکیل داده است. فرانسه بر اساس نظرسنجی که توسط BBC انجام گردید به عنوان چهارمین کشور با بیشترین تاثیر مثبت بر جهان پس از آلمان، کانادا و بریتانیا قرار گرفت.

دین مردم فرانسه

دین در فرانسه تحت اصول سکولار است. در فرانسه آزادی ادیان و اندیشه بر اساس آزادی‌های مدنی سال ۱۷۸۹ در حال اجرا است. دین اکثریت مردم فرانسه با ۴۱ درصد مسیحیت است. مهمترین اصولی که فرانسوی‌ها از آن تبعیت می‌کنند کاتولیسم است. از شاخه‌های دیگر مسیحیت در فرانسه می‌توان به پروتستان و ارتودوکس اشاره داشت. در حالی که چیزی در حدود ۵ درصد مردم فرانسه دین اسلام را انتخاب کرده اند. اما لازم به ذکر است که ۴۱ درصد مردم فرانسه دینی ندارند.

تحصیل در فرانسه

تحصیلات در فرانسه

آموزش و پرورش در فرانسه بسیار متمرکز و سازمان یافته است. دوران تحصیل در مدارس فرانسه شامل سه مرحله، ابتدایی، متوسطه و عالی است. سنی شروع آموزش در فرانسه ۳ سالگی است. این کودکان از این سن وارد ابتدایی نمی‌شوند و به دوره پیش دبستانی می‌روند. سنی که کودکان فرانسوی به مدرسه می‌روند نیز ۶ سالگی در نظر گرفته شده است. چیزی در حدود ۹۹ درصد از مردم فرانسه با سواد بوده که ۷۹ درصد آن‌ها مدرک دیپلم و ۲۷ درصد آنها نیز دارای تحصیلات عالی می‌باشند.

کشور فرانسه یکی از بهترین سامانه‌های آموزش عالی را در اروپا و جهان در اختیار دارد و دولت فرانسه از اعزام دانشجو به فرانسه حمایت میکند
در رده‌بندی دانشگاه‌های برتر بین المللی همواره دانشگاه‌های فرانسه در رتبه‌های بسیار خوبی قرار گرفته اند. نمونه دانشگاه‌های شناخته شده فرانسه عبارت است از: دانشگاه پلی تکنیک، دانشگاه سوربون، دانشگاه پیر و ماری کوری و دانشگاه پاریس-سود و…

اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در فرانسه ——->تحصیل در فرانسه 

فرانسه برای مهاجرت

شاید پس از آشنایی با کشور فرانسه قصد مهاجرت به این کشور را پیدا کرده‌ باشید. با توجه به ویژگی‌های بینظیر این کشور به راحتی می‌توان دلیل این تصمیم را درک کرد. فرانسه یک کشور عالی برای مهاجرت به شمار می‌آيد، البته اگر از اصول و قواعد مهاجرتی آن آگاه باشید. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور اروپایی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت با کمک جاب آفر، مهاجرت با کمک ازدواج و مهاجرت به وسیله سرمایه‌گذاری اشاره کرد.

 

مهاجرت تحصیلی

شما به عنوان یک دانشجوی خارجی باید درخواست‌‌های مختلفی را به دانشگاه‌های فرانسوی ارائه دهید تا از ان‌ها پذیرش بگیرید که به این روند، فرایند اپلای گفته‌ می‌شود. پس از این که یک دانشگاه فرانسوی با درخواست شما موافقت کرد، نوبت به دریافت ویزای مخصوص تحصیل می‌رسد. 

خوشبختانه باید بگوییم که دریافت این ویزا روند چندان پیچیده‌ای ندارد و با ارائه برخی مدارک به خصوص مانند مدارک تکمن مالی، سابقه تحصیلی و … می‌توانید به راحتی این ویزا را از سفارت کشور فرانسه دریافت کنید. به طول معمول، مدت ویزای تحصیلی فرانسه ۳ ماهه است، البته در موارد مربوط به لیسانس یا فوق لیسانس از ویزای بلند مدت 2 یا 3 ساله نیز استفاده می‌شود. 

 

مهاجرت به وسیله جاب افر

روش دیگری که به کمک آن می‌توانید به کشور فرانسه مهاجرت کنید، مهاجرت به کمک جاب آفر است. در این روش باید پس از آشنایی با کشور فرانسه، برای دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای حاضر در این کشور اقدام کنید. 

این روند به صورت معمولی برای بسیاری از متقاضیان ممکن نیست و به همین دلیل، باید از مؤسساتی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، کمک بگیرید. یکی از مؤسسات معتبر در این زمینه مجموعه “مهاجرت با ما” است که دارای پرونده‌های مهاجرتی کاری و تحصیلی متعددی بوده و توانسته است سابقه درخشانی را در این حوزه کسب کند.

مهم‌ترین موردی که به شما در زمینه دریافت ویزای کاری کمک می‌کند، بحث رزومه است. رزومه تنها عامل ارتباطی بین شما و کارفرما محسوب می‌شود و به همین علت، باید در زمان تهیه آن نهایت دقت را به خرج دهید. 

 

مهاجرت با ازدواج

شما می‌توانید به وسیله ازدواج با یک شهروند فرانسوی اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. شرایط کسب این اقامت شامل انجام امور اداری متعددی همچون بحث اثبات ازدواج است. اگر دارای همسری فرانسوی هستید، این گزینه بهترین انتخاب برای شما است. 

 

مهاجرت با سرمایه‌گذاری

کشور فرانسه به سرمایه‌گذارانی که این کشور را به عنوان مرکز سرمایه‌‌گذاری خود انتخاب کنند، اقامت دائم می‌دهد. هر ساله میزان سرمایه‌گذاری مورد نظر دولت فرانسه تغییر می‌کند؛ بنابراین توصیه می‌شود که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت وزرات خارجه این کشور مراجعه کنید. 

 

ویزای کاری فرانسه

چنانچه کارفرمای مربوطه با درخواست شما موافقت کند، می‌توانید برای دریافت ویزای جاب آفر و مهاجرت به فرانسه اقدام کنید. روند دریافت این ویزا نیز همانند ویزای تحصیلی این کشور چندان زمان‌بر نیست، اما این موضوع تنها در زمانی صدق می‌کنند که کلیه روند دریافت جاب آفر را به صورت قانونی و با کمک مشاوران مهاجرتی انجام داده باشید.

مقاله پیشنهادی——-> مهاجرت کاری به فرانسه

کشورهای مستعمره فرانسه

نمی‌توان از بحث آشنایی با کشور فرانسه صحبت کرد، اما در مورد تاریخ استعمارگری این کشور حرفی نزد. کشور فرانسه نیز همانند سایر کشورهایی اروپایی مانند انگلستان،‌ پرتغال و اسپانیا؛ در یک برهه تاریخی، بسیاری از کشورهای آفریقایی و حتی آسیایی را به استعمار خود در آورده بود. اگرچه بسیاری از محققان با روند استعمار فرانسه مخالفت می‌کنند، اما بعضی نیز همین استعمار را پایه مناسبی برای پیشرفت‌های آینده کشورهای استعمار شده می‌دانند. 

به طور کلی باید بگوییم که کشور فرانسه از ابتدای قرن هفدهم میلادی تا اواخر دهه هزار و نهصد و شصت همواره چندین مستعمره داشت. تعداد این مستعمرات به حدی رسیده بود که پس از انگلستان، فرانسه را به عنوان بزرگ‌ترین استعمارگر تاریخ می‌نامند. 

 

مساحت کل مستعمرات فرانسه

جالب است بدانید که در مهم‌ترین دوره تاریخ استعمار فرانسه، این کشور توانسته بود بر بیش از دوازده میلیون کیلومتر مربع حکمرانی کند. برای درک این موضوع تنها کافی است تصور کنید که این مساحت بالغ بر دوازده برابر کل مساحت کشورمان است. در واقع، کشور فرانسه در اوج استعمارگری خود هشت درصد از کل مساحت جهان را در اختیار داشته است که واقعاً‌ عددی خیره‌کننده محسوب می‌شود. 

کشورهای تحت استعمار فرانسه با موارد مختلفی همچون انقلاب‌های مختلف نسبت به استعمار این کشور اعتراض کردند. بسیاری از کشورهای مورد نظر پس از مدت کوتاهی خود را از فرانسه جدا کردند و به استقلال رسیدند. در ادامه بحث آشنایی با کشور فرانسه به برخی از این کشورها اشاره می‌کنیم. 

 

کشورهای مورد استعمار فرانسه در قاره آمریکا

آشنایی با کشور فرانسه و استعمار آن نیازمند یادآوری برخی از کشورهای مستعمره در قاره آمریکا است. به جرئت می‌توان گفت که مهم‌ترین کشور تحت استعمار این کشور در قاره آمریکا، کانادا بود. کانادا در همسایگی کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد. نقش استعمار فرانسه در کانادا به حدی بود که هنوز هم در برخی از استان‌های کانادا مانند کبک، به زبان فرانسه تکلم می‌شود. 

سایر کشورهایی که در قاره آمریکا توسط فرانسه استعمار شده بود، شامل بخش‌های از ایالات متحده امروزی به خصوص بخش می سی سی پی، گویان و برزیل بودند. بخشی از جزایر کوچک که در گذشته مستعمره فرانسه بودند، هنوز هم به این کشور تعلق دارند. از جمله این کشورها می‌توان به سن – پیر و میکولون اشاره کرد. 

 

کشورهای مستعمره فرانسه در قاره آفریقا

بیشترین تعداد مستعمرات کشور فرانسه در این قاره قرار داشتند. فرانسویان در طول تاریخ بزرگ‌ترین استعمارگر قاره سیاه بودند و امروزه نیز می‌توان نقش فرهنگی استعمار فرانسه را در برخی از کشورهای آفریقایی به وضوح مشاهده کرد. آشنایی با کشور فرانسه و تاریخ آن نام کشورهای زیر را به عنوان برخی از کشورهای تحت استعمار فرانسه به ما یادآوری می‎کند. این کشورهای آفریقایی عبارت‌اند از:

⦁ مراکش

⦁ الجزایر

⦁ تونس

⦁ بنین

⦁ مالی

⦁ نیجر

⦁ سنگال

⦁ توگو

⦁ گینه

⦁ ساحل عاج

⦁ بورکینا فاسو

⦁ سودان

⦁ کامرون

⦁ چاد 

⦁ گابون جمهوری گنکو 

⦁ آفریقای مرکز

مستعمرات کشور فرانسه در قاره آسیا

فرانسه علاوه بر قاره آمریکا و آفریقا، دارای چند مستعمره بزرگ در قاره آسیا نیز بود. به مرور زمان، این کشورها نیز از استعمار فرانسه خارج شدند. کشورهایی همچون ویتنام، لائوس و کامبوج از جمله این کشورها به شمار می‌آیند. شایان ذکر است که فرانسه حتی در هند نیز مستعمراتی داشت، اما هیچ‌ گاه ارزش و مساحت این مستعمرات به اندازه مستعمرات کشور انگلستان در هند نبود. 

در طول جمهوری دوم فرانسه، بسیاری از کشورهای تحت استعمار، قانون لغو برده‌داری را امضا کردند. بر اساس این قانون، هیچ فردی در کل مستعمرات کشور فرانسه حق برده‌داری نداشت. بسیاری از مورخان این آزاد‌سازی را پس از آزادسازی بردگان سیاه‌پوست در کشور ایالات متحده آمریکا،‌ بزرگ‌ترین حرکت دسته‌ جمعی بر خلاف برده‌داری می‌دانند. 

 

نتیجه گیری

کشور فرانسه ، کشوری زیبا با طبیعت چشم نواز است که در غرب اروپا قرار گرفته است. فرانسه سال‌ها است که تحت سلطه رومیان بوده و فرهنگ آن‌ها تاثیر عمیقی بر این کشور گذاشته است. حتی امروزه نیز این تاثیر را در زبان فرانسوی می‌توانیم ببینیم. فرانسه در طول تاریخ در جنگ‌های بسیاری شرکت داشته است، که می‌توان به فتح مسکو توسط ناپلئون تا اشغال فرانسه توسط نازی اشاره داشت. فرانسه از برترین اقتصادهای دنیا بوده و صنعت کشاورزی و گردشگری در کنار خدمات بخش عظیم آن را تشکیل می دهد. صنعت مد فرانسه نیز در دنیا زبانزد است و پاریس به عنوان پایتخت مد جهان نامگذاری شده است.

آشنایی با کشور فرانسه و روش‎های مهاجرتی آن انگیزه‌ای قوی برای زندگی در این کشور فراهم می‎کند. در این زمینه مؤسسات مختلفی در کنار متقاضیان قرار می‎گیرند که یکی از معتبرترین آن‌ها مجموعه “مهاجرت با ما” است. این مؤسسه با داشتن کادر حرفه‌ا‌ی وآگاه به قوانین مهاجرت فرانسه توانسته است پرونده‌های موفق متعددی را به سرانجام برساند. کافی است با کارشناسان “مهاجرت با ما” تماس بگیرید و از مشاوره‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

 

سوالات متداول

  • بخاطر بزرگ بودن کشور فرانسه دارای آب و هوای یکسانی نمیباشد.  برخی نواحی تابستان های بسیار گرم و زمستان ها بسیار سرد است.

فرانسه سومین صادر کننده در جهان است و محصولاتی مانند :گندم،  مرغ ، گوشت و غذاهای فراوری شده را دارا میباشد.

فرانسه بر اساس قدرت خرید دهمین کشور جهان و دومین در اروپا است.و اقتصاد الان از تنوع بالایی برخوردار است.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن