مشاوره رایگان

02128111107

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا یکی از بهترین مزایایی است که متقاضیان از طریق مهاجرت به این کشور، امکان دریافت آن را خواهند داشت. استرالیا یکی از بهترین کشور‌های جهان از جنبه‌های اقتصادی، فرهنگی، تحصیلی، درمانی و غیره است که به دلیل امکانات فراوان هرساله تعداد زیادی از مردم به آن مهاجرت می‌کنند. البته حجم عظیمی از مهاجرانی که با هدف زندگی در استرالیا به آن سفر می‌کنند، تابعیت ایرانی دارند. نرخ تورم، بیکاری، رکود و غیره در کشور استرالیا بسیار کم است که این موارد زندگی مطلوبی را برای شهروندان به وجود آورده است.

همچنین باید به این نکته توجه کرد که دریافت اقامت کشور استرالیا از راه‌های مختلفی ممکن است که از میان آن‌ها می‌توان به مواردی همچون ازدواج، تولد و غیره اشاره کرد. کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند باید از ویزای آن کشور برخوردار باشند. در حالت کلی مسائل مربوط به مهاجرت به کشور استرالیا در راستای دریافت اقامت دارای نکات زیادی است که در صورت آگاهی از آن می‌توان پروسه مهاجرتی خود را با سرعت کوتاه و هزینه کم انجام داد. این مقاله در راستای آشنایی شما عزیزان با مراحل مهاجرت به استرالیا و راه‌های کسب اقامت این کشور تهیه شده است.

بررسی انواع اقامت کشور استرالیا

بررسی انواع اقامت کشور استرالیا

بررسی انواع اقامت کشور استرالیا​

در حالت کلی متقاضیان از چندین روش می‌توانند برای دریافت اقامت استرالیا اقدام کنند. اقامت این کشور که شامل دو نوع دائم و موقت می‌شود به متقاضیان اجازه خواهد داد تا مانند شهروندان عادی اجازه شرکت در انتخابات، رای‌گیری‌ها، استفده از تسهیلات بانکی و بسیاری از موارد دیگر را داشته باشند. البته اقامت موقت این مزایا را برای متقاضیان به دنبال ندارد و افراد با استفاده از این مدرک اجازه زندگی کوتاه‌مدت در کشور استرالیا را خواهند داشت.

البته دریافت اقامت دائم کشور استرالیا امری بسیار سخت و پیچیده است که باید به کمک مشورت با وکلای موسسه حقوقی بین‌المللی سفیران پروسه اداری آن انجام شود. با این حال متقاضیان برای آنکه از راه مناسبی برای اخذ اقامت استرالیا اقدام کنند، باید با انواع آن آشنایی داشته باشند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم.

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا استرالیا

همه چیز درباره اقامت دائم استرالیا

چطور برای ویزای گلوبال تلنت استرالیا پذیرش شویم؟
روش های دریافت اقامت دائم استرالیا

اقامت دائم استرالیا یکی از مواردی است که بسیاری از افراد رویای آن را در سر دارند. کسانی که قصد دریافت اقامت دائم کشور استرالیا را دارند باید از شرایط خاصی برخوردار باشند که یکی از آن‌ها تمکن مالی است. البته راه‌های زیادی برای دریافت این مدرک وجود دارد که افراد به کمک آن می‌توانند به آسانی اقامت خود را دریافت کنند. دریافت این مدرک به صورت مستقیم امری غیرممکن است که اقدام برای آن جز از دست رفتن زمان و سرمایه، آینده دیگری را در پیش نخواهد داشت.

کسانی که موفق به دریافت اقامت موقت کشور استرالیا می‌شوند پس از مدتی می‌توانند نسبت به اخذ ویزای دائم این کشور نیز اقدام کنند. مواردی که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم تمام راه‌های اخذ اقامت دائم را به طور کامل توضیح داده است.

1- دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه‌‌گذاری

بسیاری از افراد گمان می‌کنند دریافت اقامت دائم استرالیا بسیار سخت و غیرممکن است، در صورتی که این گونه نیست و متقاضیان با برخورداری از تمکن مالی می‌توانند در این کشور سرمایه‌گذاری کرده و در نهایت اقامت دائم کشور مورد نظر را دریافت کنند. به عبارتی دولت استرالیا برای کمک به شهروندان غیربومی در راستای دریافت اقامت دائم شرایطی را فراهم آورده است تا با سرمایه‌گذاری در این کشور اجازه اخذ اقامت دائم را به دست آورند.

سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا از راه‌های مختلفی ممکن است که از میان آن‌ها خرید سهام، خرید ملک، خرید اوراق قرضه و غیره رایج‌تر هستند. کسانی که موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شوند پس از مدتی می‌توانند با مراجه به سفارت درخواست خود را برای اخذ ویزای دائم استرالیا ثبت کنند. طرح اقتصادی قوی برای سرمایه‌گذاری در این کشور به متقاضیان کمک خواهد کرد تا شانس خود را برای دریافت اقامت افزایش داده و در مدت زمان کوتاه‌تری به هدف مهاجرتی خود دست پیدا کنند.

2- دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق اشتغال به کار

یکی دیگر از راه‌های اخذ اقامت دائم استرالیا، اشتغال به کار است. کشور استرالیا به دلیل برخورداری از مدیران لایق و کاربلد تاکنون کمترین نرخ بیکاری را در جهان تجربه کرده است. حقوق و مزایایی که در این کشور برای نیروی کار در نظر گرفته می‌شود، پاسخگوی نیاز‌های روزانه افراد بوده و از نظر مالی هیچ مشکلی را برای آن‌ها به وجود نخواهد آورد.

اگر با یک نگاهی دقیق‌تر به این موضوع دقت کنیم درمی‌یابیم که حدود ۷۰ درصد از تعداد متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق کار به این کشور سفر می‌کنند. همچنین ویزای کاری استرالیا به حدی معتبر و ارزشمند است که متقاضیان به کمک آن می‌توانند بدون هیچ مشکلی برای سفر به کشور‌های همسایه آن نیز اقدام کنند.

3- دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق ازدواج

حجم کوچکی از مهاجرت‌ها به استرالیا از طریق ازدواج اتفاق می‌افتد. به عبارتی در صورتی که متقاضیان با یک فرد دارای تابعیت استرالیا ازدواج کنند، با مراجعه به سفارت و ارائه سند ازدواج خود می‌توانند درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم به ثبت برسانند. در نهایت پس از دریافت اقامت دائم اجازه دریافت ویزای دائم این کشور را نیز خواهند داشت. البته باید به این نکته اشاره کرد که سند ازدواج باید نزد سازمان‌های معتبر ثبت شده و دارای اعتبار باشد.

آیا اشتغال در حرفه‌های کم درآمد افراد را در معرض سقوط به زیر خط فقر قرار می‌دهد؟

اقامت موقت استرالیا به چه صورت است؟

اقامت موفق این کشور به کسانی که قصد دارند در مدتی کوتاه به این کشور مهاجرت کرده و در آنجا زندگی کنند، پیشنهاد می‌شود. به عبارتی اخذ این مدرک به متقاضیان کمک می‌کند تا به اهداف خود مبنی بر دریافت اقامت و ویزای دائم کشور استرالیا دست پیدا کنند. البته دریافت اقامت استرالیا نیز مانند نوع دائم آن از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است که در ادامه به آن پرداخته‌ایم. از نظر زمان مورد نیاز برای اخذ اقامت باید به این نکته اشاره کنیم که متقاضیان برای دریافت اقامت دائم استرالیا باید زمان بیشتری را طی کنند زیرا این نوع اقامت از حساسیت بالایی برخوردار است.

1- اخذ اقامت موقت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، سرمایه‌گذاری آسان‌ترین راه برای دریافت اقامت موقت یک کشور است. سرمایه‌گذاری در استرالیا از راه‌های مختلفی ممکن است که از میان آن‌ها می‌توان به مواردی همچون ثبت شرکت، خرید سهام، خرید اوراق قرضه و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که متقاضیان سرمایه‌گذاری در استرالیا باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند در غیر این صورت سفارت با درخواست متقاضیان موافقت نخواهد کرد.

2- اخذ اقامت موقت استرالیا از طریق اشتغال به کار

این نوع اقامت برای کسانی که مجبور به اشتغال به کار در یکی از کمپانی‌ها و شرکت‌های استرالیا هستند ولی امتیازات لازم برای آن را ندارند، طراحی شده است. همچنین برخی از مشاغل که در استرالیا به صورت کوتاه‌مدت توسط نیرو‌های کار بین‌المللی انجام می‌شود، به اقامت موقت استرالیا از طریق کار نیاز دارند.

3- اخذ اقامت موقت استرالیا از طریق ازدواج

اقامت موقت استرالیا از طریق ازدواج برای کسانی که با یک فرد دارای تابعیت و حق شهروندی نامزد می‌کنند، گزینه مناسبی بوده و به آن‌ها اجازه زندگی و استفاده از تسهیلات کامل کشور مورد نظر را خواهد داد.

مزایای دریافت اقامت دائم و موقت استرالیا

مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا

در حالت کلی اقامت استرالیا که شامل اقامت دائم و موقت می‌شود دارای مزایایی هستند که متقاضیان را برای اخذ این مدرک مهاجرتی ترغیب می‌کنند. آشنایی با مزایای اقامت کشور‌های مختلف به آن‌ها کمک خواهد کرد تا گزینه‌ای مناسب را به‌عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. مهم‌ترین مزیتی که متقاضیان از طریق دریافت اقامت کشور استرالیا به آن دست خواهند یافت شرایط مناسب برای رشد کاری، علمی و مالی است. دریافت این مدرک به متقاضیان اجازه می‌دهد تا بعد از ۴ سال از زمان دریافت این مدرک نسبت به دریافت حق شهروندی این کشور اقدام کنند.

همچنین در کشور استرالیا هزینه‌های درمانی بسیار کم است. استرالیا با وجود برخورداری از کادر درمان قوی، تجهیزات درمانی پیشرفته و متد‌های جدید برای درمان بیماران خود هزینه کمی را از آن‌ها دریافت خواهد کرد. دولت استرالیا برای کمک به آسایش و آرامش شهروندان خود سیستمی به نام حقوق بیکاری را در نظر گرفته است تا نیرو‌های کار پس از بیکاری کوتاه‌مدت از این سیستم استفاده کرده و در تامین هزینه‌های اولیه زندگی به مشکلی برنخورند.

قیمت مناسب مسکن در استرالیا یکی دیگر از مزایای زندگی در این کشور از طریق دریافت اقامت است. دولت این کشور برای کمک به شهروندان خود قیمت خانه را به صورت سازمان‌دهی‌شده‌ای کاهش داده و شرایطی را فراهم کرده است تا افراد با هر میزان حقوق و سرمایه‌ای امکان خرید یا اجاره مسکن را داشته باشند. حتی کسانی که از سرمایه‌ مناسبی برای خرید یا اجاره خانه برخوردار نیستند، با مراجعه به بانک‌های معتبر می‌توانند نسبت به دریافت وام ۴ درصدی خرید خانه اقدام کنند.

استرالیا از نظر تحصیلی نیز گزینه مناسبی برای زندگی است زیرا مراکز علمی این کشور هزینه‌ها را برای شهریه هر ترم کاهش داده یا به دانشجویان و دانش‌آموزان کمک هزینه مالی پرداخت می‌کنند. اشتغال به کار در طول دوران تحصیل به متقاضیان اجازه خواهد داد تا میزان کمی از هزینه‌های تحصیل خود را فراهم کنند. افراد با دریافت اقامت دائم و در نهایت ویزای استرالیا به آسانی می‌توانند ویزای توریستی کشور‌های توسعه‌یافته همچون اروپا، کانادا و آمریکا را دریافت کنند.

چگونگی تبدیل اقامت موقت کشور استرالیا به اقامت دائم

چگونگی تبدیل اقامت موقت کشور استرالیا به اقامت دائم

چگونگی تبدیل اقامت موقت کشور استرالیا به اقامت دائم​

با توجه به نکاتی که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، اقامت دائم این کشور نسبت به نوع موقت آن دارای مزایای بیشتری است. به همین دلیل بسیاری از افراد با مراجعه به موسسه حقوقی بین‌المللی سفیران درباره چگونگی تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کشور استرالیا سوال می‌پرسند. در پاسخ به این افراد باید گفت که برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کشور استرالیا باید شرایطی را که در مرحله اول از آن برخوردار نبوده‌اید، به دست آورید.

البته سفارت استرالیا در هر کشور برای تبدیل اقامت دائم به موقت شرایط افراد را به طور مجدد مورد بررسی قرار خواهد داد. برای مثال زمانی که فردی در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کند، در صورت کاهش بازده مالی در چند سال ابتدایی باید در ابتدا اقامت موقت را دریافت کرده و بعد از کسب سود خوب نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام کند.

مدارک لازم برای دریافت اقامت استرالیا

مدارک لازم برای تحصیل در آلمان

کسانی که قصد دریافت اقامت در این کشور را دارند باید مدارک لازم برای این کار را به صورت کامل جمع‌آوری کرده و آن‌ها را به طور صحیح ترجمه کنند. آشنایی با این مدارک سرعت متقاضیان را برای کسب مدرک فوق افزایش خواهد داد، به همین دلیل ما در ادامه این مبحث تمام آن‌ها را به طور کامل نام برده‌ایم.

مدارک لازم عبارتند از :

 • اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن
 • گواهی تمکن مالی
 • گردش حساب چند ماه اخیر
 • اصل و کپی تمام مدارک هویتی
 • مدارک تحصیلی
 • سوابق تحصیلی
 • سوابق کاری
 • سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • انگیزه‌نامه قوی
 • فرم درخواست اقامت استرالیا
هزینه دریافت اقامت استرالیا

هزینه دریافت اقامت استرالیا

با توجه به مواردی که در بالا بررسی کردیم برای دریافت اقامت کشور استرالیا فقط سه روش وجود دارد که شامل مواردی همچون ازدواج، سرمایه‌گذاری و اشتغال به کار می‌شود. متقاضیان با توجه به روش انتخابی خود برای دریافت این مدرک باید هزینه‌های متفاوتی را پرداخت کنند. کسانی که تصمیم به دریافت اقامت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری می‌گیرند باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند. همچنین کم هزینه‌ترین راه برای دریافت این مدرک از طریق ازدواج است که هیچ سرمایه‌ای نیاز ندارد.

همچنین برای دریافت ویزا و اقامت این کشور باید مبالغی را به سفارت آن کشور پرداخت کرد. در صورتی که متقاضی مراحل مربوط به دریافت این مدرک را به درستی انجام ندهد نه تنها پروسه مهاجرتی خود را به تعویق خواهد انداخت، بلکه باید هزینه بیشتری را نیز برای آن پرداخت کند. به همین دلیل برای جلوگیری از مشکلاتی که بیان کردیم، باید قبل از هر کاری با وکلای موسسه مهاجرتی سفیران ایرانیان مشورت کرد و با کسب اطلاعات مفید درباره مدارک و مراحل لازم برای این پروسه، با سرعت بیشتری به اهداف خود رسید.

چرا کشور استرالیا برای دریافت اقامت و مهاجرت گزینه مناسبی است؟

چگونه ویزای کاری آلمان را دریافت کنیم
مزایای دریافت اقامت دائم و موقت استرالیا

این کشور به دلیل برخورداری از شرایط اقتصادی، فرهنگی، درمانی و غیره یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای مهاجرت و دریافت اقامت است. مواردی که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم دلایلی را که استرالیا را به یک گزینه مناسب برای دریافت اقامت تبدیل کرده است، به طور کامل توضیح می‌دهد.

 عدم وجود رکود و تورم

کشور استرالیا به دلیل برخورداری از سیستم مدیریت قوی و متد‌های عالی که برای اداره آن استفاده شده است، تاکنون کمترین میزان رکود و تورم را تجربه کرده و بهترین گزینه برای مهاجرت به حساب می‌آید. زندگی در چنین کشوری به متقاضیان کمک می‌کند تا بدون کوچک‌ترین مشکلی شرایط مطلوبی را تجربه کنند.

 کاهش نرخ بیکاری

کاهش نرخ بیکاری در استرالیا از دلایل دیگری است که این کشور را به یک گزینه مناسب برای مهاجرت و اخذ اقامت تبدیل کرده است. این موضوع باعث شده است تا تمام نیروی کار از یک شغلی برخوردار بوده و هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.

وضعیت اقتصادی مناسب

با توجه به آمار و بررسی‌های صورت گرفته توسط متخصصان حرفه‌ای، مشخص شده است که کشور استرالیا از نظر اقتصادی در وضعیت بسیار ایده‌آلی قرار دارد. به همین دلیل کسانی که قصد زندگی در یک کشور مناسب از نظر شرایط اقتصادی را دارند، استرالیا گزینه مناسبی برای آن‌ها به حساب می‌آید.

مشاغل فراوان

استرالیا یکی از بهترین کشور‌های دنیا از نظر شرایط کاری است که این موضوع باعث شده است تا اکثر کسانی که قصد دریافت اقامت استرالیا را دارند از طریق اشتغال به کار برای آن اقدام کنند. کشور استرالیا از طریق برخورداری از مشاغل فراوان نه تنها تمام نیرو‌های کار را در مشاغل مختلف استخدام می‌کند، بلکه برای تامین نیروی کار خود هرساله از کشورهای مختلف جهان مهاجر جذب می‌کند.

هزینه پایین مسکن

در این کشور هزینه مسکن بسیار مقرون‌به‌صرفه است که این موضوع از دلایل اصلی ترغیب متقاضیان برای دریافت اقامت این کشور به حساب می‌آید. شهروندان استرالیا می‌توانند با هر میزان بودجه و سرمایه‌ای که دارند به خرید یا اجاره ملک در این کشور بپردازند.

هزینه کم خوراک و پوشاک

ماهانه حجم کمی از حقوق شهروندان در کشور استرالیا صرف تهیه خوراک و پوشاک می‌شود که دلیل آن قیمت کم این اقلام است. با این حال به طور مشخص نمی‌توان درباره هزینه خوراک و پوشاک در کشور استرالیا مطالبی را ارائه کرد زیرا با توجه به نوع کالای تهیه شده، میزان آن و غیره متفاوت است

نتیجه گیری

متقاضیانی که قصد دریافت اقامت استرالیا را دارند باید از شرایط ویژه‌ای برخوردار باشند. در حالت کلی اقامت این کشور شامل اقامت دائم و اقامت موقت می‌شود که هر یک از آن‌ها شرایط مربوط به خود را دارند. یکی از تفاوت‌های اقامت دائم و اقامت موقت در ارزش و اعتبار آن‌ها است. به عبارتی اقامت موقت ارزش و اعتبار کمتری نسبت به نوع دائم آن دارد. برخی افراد فکر می‌کنند با کارهایی همچون خرید ملک می‌توانند اقامت کشور استرالیا را کسب کنند در صورتی که این گونه نیست و اخذ اقامت این کشور تنها با کارهایی همچون سرمایه‌گذاری، کار و ازدواج ممکن است.

البته باید به این نکته نیز توجه کرد که برای دریافت اقامت استرالیا باید از مدارکی همچون انگیزه‌نامه قوی، گواهی تمکن مالی، مدرک زبان، مدارک تحصیلی، سند ازدواج، گردش حساب چند ماه اخیر و غیره برخوردار بود.

سوالات متداول

 1. دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری
 2. دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق اشتغال به کار
 3. دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق ازدواج

 1. اخذ اقامت موقت استرالیا از طریق سرمایه گذاری
 2. اخذ اقامت موقت استرالیا از طریق اشتغال به کار
 3. اخذ اقامت موقت استرالیا از طریق ازدواج
 • اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن
 • گواهی تمکن مالی
 • گردش حساب چند ماه اخیر
 • اصل و کپی تمام مدارک هویتی
 • مدارک تحصیلی
 • سوابق تحصیلی
 • سوابق کاری
 • سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • انگیزه‌نامه قوی
 • فرم درخواست اقامت استرالیا

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن