مشاوره رایگان

02128111107

هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه

هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه

هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه

بر اساس آمار ارائه شده، ترکیه در حال حاضر بزرگترین مقصد برای مهاجران ایرانی محسوب می شود. هر ساله بسیاری از ایرانیان به روش های مختلف به این کشور مهاجرت می کنند و زندگی خود را در ترکیه آغاز می کنند. ترکیه کشوری در اوراسیا کشوری امن و در حال توسعه با شباهت های فرهنگی و مذهبی فراوان به ایران است که هزینه های پایین زندگی و شرایط بسیار مناسبی برای مهاجرت دارد.از بین راه های مختلف مهاجرت به ترکیه، یکی از ساده ترین راه ها یافتن مسکن و خرید ملک در این کشور است. این در حالی است که حتی اگر این اقامت کوتاه مدت باشد. 

علاوه بر هزینه های اصلی خرید ملک در این کشور، شما باید پیش بینی هزینه های ثانویه را نیز کرده باشید.بنابراین ما در این مقاله به بررسی و تحلیل علمی هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه می پردازیم. پاسپورت ترکیه یکی از 30 پاسپورت برتر دنیاست و صاحب پاسپورت ترکیه برای سفر به کشورهای شنگن آزاد می باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه 80000 دلار است که با این هزینه تنها به شما اقامت موقت اعطا می شود.

برای خرید ملک و اخذ پاسپورت ترکیه، شما لازم است که 250000 دلار آمریکا سرمایه داشته باشید و به مدت 3 سال املاک خریداری شده خود را در این کشور به فروش نرسانید.

البته به خاطر داشته باشید که با 250000 دلار می توانید املاکی را در کشورهای دیگر خریداری کنید که امکان دسترسی به کل کشور های اروپا نیز برای شما وجود خواهد داشت.

آنچه در این مقاله میخوانید :

هزینه املاک و نقل و انتقال اسناد ملکی در ترکیه

هزینه املاک و نقل و انتقال اسناد ملکی در ترکیه​

یکی از اصلی ترین هزینه های مرتبط با هزینه خرید ملک در ترکیه هزینه مدارک و اسناد نقل و انتقال می باشد. به همین دلیل متقاضی موظف است 4 درصد از کل دارایی های خود را به اداره ثبت ترکیه بپردازد.

مقاله پیشنهادی ——-> اجاره ملک در ترکیه 

هزینه آژانس املاک در ترکیه

طبق قوانین و مقررات ترکیه، خریداران املاک در این کشور باید بهای مشاور املاک خود را بپردازند که بهای خدمات پیدا کردن ملک می باشد. این مالیات ثابت بوده و شامل 2% قیمت خرید ملک است.

برخی از وکلای مهاجرتی نیز که خانه مورد نظر شما را در این کشور پیدا کرده اند، ممکن است این مبلغ را از خریدار درخواست کنند و یا نکنند و یا اینکه آن را از خریدار دریافت کنند.

مالیات بر دارایی یا مالیات بر ارزش افزوده در ترکیه

مالیات بر دارایی یا مالیات بر ارزش افزوده در ترکیه​

یکی دیگر از هزینه های ثانویه برای خرید املاک در ترکیه که باید بپردازید، مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات KDV ترکیه است.

عوامل موثر بر میزان مالیات بر ارزش افزوده شامل مساحت ملک، موقعیت جغرافیایی و موقعیت ملک خریداری شده و سال تکمیل می باشد. مالیات مورد نظر حدود 1-18 درصد از کل املاک خریداری شده می باشد که باید توسط خریدار به اداره مالیات ترکیه پرداخت گردد.

بیمه زلزله املاک در ترکیه

متقاضیان خرید ملک در ترکیه موظفند املاک و مستغلات خریداری شده را به مدت یک سال بیمه زلزله کنند. قیمت این بیمه به ازای هر متر مربع در زمان خرید ملک محاسبه می شود. به عنوان مثال، بیمه زلزله 70 متری حدود 220 لیر است.

به همین دلیل متقاضیان باید به نمایندگی های بیمه معتبر مراجعه و از خدمات بیمه زلزله بهره مند شوند. بیمه اموال بسیاری از خطرات از جمله سرقت، آتش سوزی و سایر خسارات ناشی از بلایای طبیعی را پوشش می دهد.

بیمه املاک به خریدار ملک این امکان را می دهد که در صورت بروز حادثه از شرکت بیمه خسارت مطالبه کند.

پرداخت هزینه های آب و برق در ترکیه

هزینه های اشتراک آب و برق یکی دیگر از هزینه های ثانویه خرید ملک در ترکیه است و بسته به موقعیت و منطقه املاک شما متفاوت است. متقاضیان املاک ترکیه برای انتقال کنتور برق ودیعه اضافی باید بین 100 تا 500 لیر بپردازند.

متقاضیان باید بدانند در صورت انقضای دسک، کنتور مبلغ دسک اضافی را در هزینه انتقال لحاظ می کند. هزینه جابجایی کنتور آب تقریباً 775 لیر می باشد که در صورت انقضا مجموع مبلغ مندرج در جدول در هزینه منظور خواهد شد.

هزینه تلفن و اینترنت در ترکیه

هزینه تلفن و اینترنت در ترکیه​

خریداران املاک ترکیه پس از رسیدن به این کشور به خطوط تلفن و اینترنت دسترسی خواهند داشت. دو شرکت Türk Telekom و TTNet در سراسر ترکیه فعالیت می کنند و خدمات تلفن و اینترنت را به متقاضیان ارائه می دهند.

هر شرکت علاوه بر حق اشتراک، هزینه نصب را نیز لازم است که پرداخت کند. مشترکین جدید معمولاً یک قرارداد دو ساله و یک بسته ویژه با قیمت حدود 775 لیر در ماه دریافت می کند که شامل تلفن و اینترنت پرسرعت می شود.

مقاله پیشنهادی ——-> هزینه زندگی و تحصیل در ترکیه

هزینه های نگهداری در ترکیه

یکی از هزینه های ثانویه خرید ملک در ترکیه معمولا هزینه های نگهداری است. افرادی که در ترکیه خانه، آپارتمان، استخر، باغ، برق و … می خرند، باید هزینه نگهداری ماهانه (از جمله نگهداری) را که هر ماه از مالک دریافت می کنند بپردازند.

هزینه کارشناسی ملک و مترجم در ترکیه

یکی از هزینه های مربوط به هزینه خرید ملک در ترکیه مبلغی است که برای ارزیابی یا گزارش ارزیابی ملک پرداخت می شود. هرکسی که در ترکیه املاک و مستغلات خریداری کند، باید قبل از امضای سند، گزارش ارزیابی ارزش املاک را به دفتر ثبت املاک ترکیه ارائه کند.

به همین دلیل متقاضیان باید به کارشناس مورد تایید ترکیه در این زمینه مراجعه کنند. متقاضیان املاک باید در نظر داشته باشند که یکی دیگر از هزینه های ثانویه خرید ملک در ترکیه، هزینه های مربوط به مترجم می باشد.

اگر متقاضی به زبان ترکی صحبت نکند، باید مترجمی همراه داشته باشد. بنابراین یکی دیگر از هزینه های مرتبط با خرید ملک، هزینه مترجم است که لازم است در این راستا پرداخت کنید. دفتر رسمی ترکیه فهرستی از این مترجمان مجاز را در اختیار شما قرار خواهد داد.

غرامت وکیل در ترکیه

غرامت وکیل در ترکیه​

خرید ملک در ترکیه ممکن است فرآیندی آسان به نظر برسد، اما اگر قوانین آن منطقه را ندانید، زمان و پول خود را تلف خواهید کرد و اگر اطلاعات تکمیلی را دریافت نکرده باشید، در دام کلاهبرداران خواهید افتاد.

در همین راستا بنابراین اگر به دنبال خرید ملک در ترکیه هستید توصیه می کنیم برای انجام کار از مشاوره و تجربه یک وکیل مهاجرتی معتبر بهره ببرید. وکلای مهاجرتی در هنگام خرید ملک در ترکیه خدماتی را که در لیست هزینه های وثیقه گنجانده شده از مشتریان دریافت می کنند. لازم به ذکر است که این هزینه ثابت نیست و به وکیلی که انتخاب می کنید بستگی دارد.

مقاله پیشنهادی ——-> وکیل مهاجرت به ترکیه

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی کلی هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه پرداخته ایم. همانطور که قبلا ذکر شد، برای خرید ملک در ترکیه، اگر قیمت ملک کمتر از 250،000 دلار باشد، اقامت موقت و اگر قیمت ملک بیش از 250،000 دلار باشد، پاسپورت ترکیه به شما داده می شود. علاوه بر هزینه های اصلی خرید ملک در ترکیه، متقاضیانی که اقدام به خرید ملک در ترکیه می کنند باید هزینه های نمایندگی، آبونمان آب و برق، هزینه های قانونی، بیمه اموال و زلزله، تلفن و اینترنت و هزینه های نگهداری را پرداخت کنند.

همچنین لازم است که هزینه های، مالیات بر ارزش افزوده و غیره را در نظر بگیرید، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد هزینه های وثیقه هنگام خرید ملک در ترکیه و سایر کشورها، بهتر است که با یک وکیل مهاجرت مشاوره داشته باشید.

سوالات متداول

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک و اخذ پاسپورت ترکیه 250000 دلار می باشد.

  • هزینه مالیات بر ارزش افزوده برای املاک خریداری شده در ترکیه بین 1 تا 18 درصد کل املاک و مستغلات است.
  • هزینه انتقال کنتور برق 100-500 لیر و هزینه انتقال کنتور آب 775 لیر ممکن است که باشد.

هزینه یک مشاور املاک برای خرید ملک در ترکیه 2 درصد کل قیمت ملک می باشد.

بهترین شهری که شما می توانید برای زندگی انتخاب کنید شهر استانبول است. شما در این شهر از امکانات بسیار خوب شهری بهره مند خواهید شد و هزینه های زندگی در این شهر بسیار کمتر از تهران و حتی دیگر کشور های اروپایی است.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن