مشاوره رایگان

02128111107

اقامت هنرمندان در کانادا

اقامت هنرمندان در کانادا

کانادا یکی از بهترین کشور های جهان است که از جامعه ای چند فرهنگی تشکیل گردیده است. دولت کانادا از کنار هم بودن فرهنگ های مختلف در این کشور استقبال می کند. فرهنگ های مختلف این کشور با هماهنگی و به خوبی در کنار یکدیگر موجب پیشرفت کانادا شده اند. از همین رو جای تعجب نیست که دولت کانادا از مهاجرت هنرمندان به این کشور استقبال می کند.

اقامت هنرمندان در کانادا

ما در این مقاله شرایط مهاجرت به کانادا برای هنرمندان، ویزای خود اشتغالی هنرمندان کانادا و نحوه مهاجرت کاری به کانادا را مورد بررسی قرار داده ایم. اگر قصد دارید که اطلاعات تکمیلی در مورد اقامت هنرمندان در کانادا کسب کنید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مهاجرت هنرمندان به کانادا

هنرمندان در صورت مهاجرت به کانادا، این امکان را خواهند داشت که اقامت دائم این کشور را دریافت کنند و در نهایت تابعیت کانادا را نیز دریافت کنند. در حالی که گزینه های مهاجرتی بسیاری در اختیار هنرمندان قرار دارد، متداول ترین برنامه های مهاجرتی برای هنرمندان شامل موارد زیر می شود:

  • برنامه خود اشتغالی فدرال کانادا
  • جریان مهاجرتی هنرمندان بین المللی
  • جریان مهاجرتی خود اشتغالی هنرمندان
  • اکسپرس اینتری
  • برنامه مهارت کاری فدرال کانادا
  • کلاس تجربه کار کانادایی

برخی از هنرمندان این امکان را نیز دارند که تحت سایر برنامه های مهاجرتی به عنوان مثال ویزای استارت آپ و یا برنامه نامزدی استانی کانادا برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنند.

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت دائم کانادا

ویزای خود اشتغالی هنرمندان در کانادا

ویزای خود اشتغالی هنرمندان در کانادا

برنامه مهاجرتی مشاغل آزاد فدرال کانادا به ورزشکاران و هنرمندانی اختصاص دارد که قصد دارند در فعالیتهای فرهنگی به عنوان یک فرد خود اشتغال به کانادا مهاجرت کنند. افراد واجد شرایط، برای آنکه تحت این برنامه مهاجرتی، اقامت کانادا را دریافت کنند باید حداقل ۳۵ امتیاز را از ۱۰۰ امتیاز موجود کسب کنند.

سامانه امتیازبندی مهاجرت خوداشتغالی هنرمندان به کانادا

تفکیک امتیازات برای مهاجرت به کانادا با برنامه مهاجرتی خوداشتغالی به شرح زیر می باشد:

 

معیارهای انتخاب

حداکثر امتیاز

سابقه کار مرتبط

۳۵

تحصیلات

۲۵

مهارت در  زبان انگلیسی یا فرانسوی

۲۴

سن

۱۰

ارتباط در کانادا (همسر یا شریک زندگی)

۶

جمع

۱۰۰

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا کانادا

مشاغل هنری در کانادا

مشاغل هنری در کانادا

در زیر ما لیستی را برای شما فراهم کرده ایم که نمونه ای از مشاغلی را که هنرمندان در کانادا به عهده می گیرند را ارائه می دهد. این مشاغل زیر چتر فعالیت های فرهنگی می توانند قرار گیرند. البته ما اعدادی را که در  کنار طبقه بندی مشاغل ها قرار داده ایم کدهایی هستند که به کد مشاغل ملی کانادا (NOC) معروف می باشند.

۵۱۱۱ – کتابداران

۵۱۱۲ – محافظان و سرپرستان

۵۱۱۳ – بایگانی کنندگان

۵۲۱۱ – تکنسین های کتابخانه و بایگانی عمومی

۵۲۱۲ – مشاغل فنی مربوط به موزه ها و گالری های هنری

۵۱۲۱ – نویسندگان

۵۱۲۲ – ویراستاران

۵۱۲۳ – روزنامه نگاران

۵۱۲۵ – مترجمان و اصطلاح شناسان

۵۱۳۱ – تهیه کنندگان، کارگردانان، طراحان رقص و مشاغل مرتبط

۵۱۳۲ – رهبران موسیقی، آهنگسازان و تنظیم کنندگان

۵۱۳۳ – نوازندگان و خوانندگان

۵۱۳۴ – رقاصان

۵۱۳۵ – بازیگران و کمدین ها

۵۱۳۶ – نقاشان، مجسمه سازان و دیگر هنرمندان تجسمی

۵۲۲۱ – عکاسان

۵۲۲۲ – اپراتورهای فیلم و فیلمبرداری

۵۲۲۳ – تکنسین های هنرهای گرافیکی

۵۲۲۴ – تکنسین های پخش

۵۲۲۵ – تکنسین های ضبط صدا و تصویر

۵۲۲۶ – سایر مشاغل فنی و هماهنگ کننده در تصاویر متحرک، پخش و هنرهای نمایشی

۵۲۲۷ – مشاغل مربوط به تصاویر متحرک، پخش، عکاسی و هنرهای نمایشی

۵۲۳۱ – اعلام کنندگان و سایر پخش کنندگان

۵۲۳۲ – مجریان

۵۲۴۱ – طراحان گرافیک و تصویرگران

۵۲۴۲ – طراحان داخلی و دکوراتورهای داخلی

۵۲۴۳ – تئاتر، مد، نمایشگاه و دیگر طراحان خلاق

۵۲۴۴ – صنعتگران هنری

۵۲۴۵ – سازندگان الگو – محصولات نساجی، چرم و خز

در اینجا لازم به شاره است که این لیست که ما برای شما تهیه کرده ایم نه جامع و نه منحصر به فرد است. در نتیجه، این به این معنی است که ممکن است که شغل شما در لیست باشد، اما به عللی شما واجد شرایط دریافت آن نباشید. از برخی مهمترین فعالیت هایی که می توان نام برد که در لیست قرار نمی گیرند، می توان به مشاغلی مانند معماری اشاره کرد.

این مشاغل ممکن است که با توجه به شرایط و آنکه حوزه خدماتشان چیست واجد شرایط شما باشند. بنابراین لازم است که حتما برای آنکه شانس خود را برای مهاجرت و دریافت اقامت کانادا با ویزای هنرمندان مورد ارزیابی قرار دهید، با یک متخصص مشورت داشته باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> مشاغل مورد نیاز کانادا

شرایط اقامت هنرمندان در کانادا

شرایط اقامت هنرمندان در کانادا

ممکن است که این سوال پیش آید که چه کسانی می توانند واجد شرایط دریافت ویزای هنرمندان کانادا باشند؟

برای آنکه شما واجد شرایط دریافت اقامت کانادا با ویزای هنرمندان باشید لازم است که در موارد زیر توانایی خود را به دولت کانادا نشان دهید:

·       تجربه در زمینه فرهنگی

·       توانایی در انجام فعالیت های فرهنگی

·       سود آوری اقتصاد

تجربه در زمینه فرهنگی برای دریافت اقامت هنرمندان کانادا

یکی از مهمترین عواملی که موجب می شود که شما اقامت هنرمندان کانادا را دریافت کنید داشتن تجربه است. داشتن یکی از معیارهای زیر می تواند تجربه کاری برای شما در نظر گرفته شود.

·       داشتن دو سال خود اشتغالی در فعالیتهای فرهنگی ، یا

·       داشتن دو سال تجربه کار فرهنگی در سطح جهانی و یا

·       داشتن یک سال خود اشتغالی و یک سال فعالیت فرهنگی در سطح جهانی.

وقتی گفته می شود دو سال، شما این امکان را دارید که این مدت را به دو دوره ۱۲ ماهه تقسیم کنید. با این حال، در هر دوره باید فعالیتهای فرهنگی شما متداول بوده باشد.

منظور از مشاغل آزاد به این معنی است که متقاضی مهاجرت به کانادا در زمانی که شاغل بوده است، هزینه های خود را از طریق فعالیتهای خود اشتغالی تامین کرده بوده باشد. البته دقت داشته باشید که منظور از هزینه متقاضی شامل همسر، شریک زندگی و فرزندان وابسته وی نیز می شود.

توانایی در فعالیتهای فرهنگی اقامت هنرمندان کانادا

دولت کانادا علاقه مند است که بداند که شما توانایی لازم را برای فعالیت های فرهنگی در کانادا را خواهید داشت. شما در این زمینه باید نشان دهید که مهارت و توانایی لازم برای ادامه اشتغال خود را در کانادا دارید. شما باید بتوانید برای نمایش توانایی خود، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 

·       اثبات خود اشتغالی پر رونق خود در گذشته

·       مدارک دارایی خالص شما

·       داشتن طرح تجاری جامع

·       انجام دادن سرمایه گذاری قابل توجه در کانادا

·       انجام موافقت نامه با نهادهای کانادایی در زمینه همکاری های آینده

·       عضویت داشتن در انجمن های فرهنگی کانادا

 

البته، باید ذکر شود که این لیست جامع و انحصاری نیست و ممکن است که با توجه با شرایط و موقعیت شما تغییر کند.

سودآوری اقتصادی برای اقامت هنرمندان در کانادا

برای مهاجرت به کانادا با برنامه های هنری باید افسر مهاجرت را متقاعد کنید که شما این امکان را دارید که از طریق فعالیت های فرهنگی خود در کانادا به اقتصاد این کشور کمک کنید. با این حال، در نظر داشته باشید که مشارکت مورد انتظار شما به شرایط شما بستگی خواهد داشت و ماهیت شغل و مقصدی که انتخاب می کنید بسیار مهم خواهد بود.

بنابراین، در این زمینه شما یک طرح تجاری مشخصی برای ارائه آن به افسر مهاجرتی داشته باشید که مشارکت شما را در کانادا ارائه می دهد. با این وجود، لازم به ذکر است که افسران مهاجرت به ندرت از این آزمون برای رد درخواست شما استفاده خواهند کرد. آنها معمولاً از این طریق متقاضیانی را که ممکن است که برای کانادا سود آوری نداشته باشند را شناسایی کرده باشند. صرف نظر از این موضوع، شما حتما با ارائه شواهدی، افسر مهاجرتی را متقاعد کنید که معیار های شما را در نظر بگیرد.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای کار کانادا

نحوه مهاجرت به کانادا با ویزای هنرمندان

نحوه مهاجرت به کانادا با ویزای هنرمندان

مهاجرت با ویزای هنرمندان و روند فعلی آن شامل دو مرحله بسیار مهم و ضروری است.

متقاضی مهاجرت به کانادا با ویزای هنرمندان باید بسته درخواست خود را به دفتر مرکزی CIO در کانادا ارسال کند. اگر CIO درخواست متقاضی مهاجرت هنرمندان را بپذیرد، سپس آنها درخواست شما را به دفتر ویزای خارج از کشور ارسال می کنند.

دفتر ویزای خارج از کشور درخواست شما را برای اقامتتان مورد بررسی قرار می دهد. در صورتی که این دفتر نیز درخواست شما را مورد تایید قرار داد، متقاضی و خانواده شما شامل همسر و فرزندانتان این امکان را خواهند داشت که به سادگی به کانادا مهاجرت کنند.

دسته مهاجرت مشاغل آزاد یک روش مهاجرت از طریق برنامه مهاجرتی فدرال کانادا است. به جز استان کبک ساکن شود و به کار و زندگی بپردازد.

اقامت هنرمندان در کانادا بدون مجوز کار

در برخی موارد ممکن است که هنرمندان درگیر فعالیت های فرهنگی بدون مجوز کار این امکان را داشته باشند که در کانادا مشغول به کار شوند. ما در اینجا لیستی را آماده کرده ایم که به صورت مختصر گزینه های اقامت در کانادا بدون مجوز کار را مورد بررسی قرار داده است. البته، این لیست برای آگاهی شما است و برای آنکه اطمینان لازم را دریافت کنید که شما جزء کدام یکی از این دسته ها می شوید، بهتر است که شما با یک متخصص مهاجرتی مشاوره داشته باشید.

· هنرمندانی که تحت ویزای تجاری در کانادا کار می کنند.

· هنرمندانی که به تنهایی یا به صورت گروهی در یک اجرای هنری فعالیت می کنند و یا یکی از اعضای ستاد اجرای هنری می باشند.

· سخنگویان.

· داوران رویدادهای هنری و فرهنگی.

مقاله پیشنهادی ——-> کار در کانادا

شرایط کار بدون مجوز در کانادا برای هنرمندان

شرایط کار بدون مجوز در کانادا برای هنرمندان

اگر هنرمندی واجد شرایط کار بدون مجوز در کانادا قرار بگیرد، باید حتما پیش از اینکه وارد کانادا شود برای یکی از درخواست های زیر اقدام کند.

·       ویزای اقامت موقت کانادا که به TRV معروف است، برای آن دسته از افرادی که برای ورود به کانادا معاف نیستند.

·       دریافت مجوز سفر الکترونیکی (eTA) کانادا، برای آن دسته از افرادی که از دریافت TRV معاف هستند.

·       درخواست مهاجرت، برای آن دسته از افرادی که مدتها قبل (بیش از پنج سال پیش) در خارج از کانادا سوء پیشینه داشته و به جرایم قضایی محکوم شده است.

·       درخواست تعلیق پرونده (عفو)، برای آن دسته از افراد که جرم جنایی در کانادا انجام داده و دادگاه وی را محکوم کرده است و پیش از ورود به کانادا باید نام خود را پاک کند.

·       دریافت مجوز اقامت موقت (TRP)، برای آن دسته از افرادی که برای مهاجرت به کانادا غیرقابل قبول هستند و واجد شرایط تعلیق یا عفو قرار نمی گیرند.

 

صرف نظر از مواردی که تا به اینجا گفته شده است شما باید اطمینان حاصل کنید که دارای اسناد و مدارک لازم و کافی برای ورود به کانادا هستید. در هر زمانی از مراحل مهاجرت خود به کانادا باید آگاه باشید که قصد شما برای مهاجرت به کانادا چیست و مدارک لازم برای ویزای خود را به همراه داشته باشید. به عنوان مثال، کسانی که با ویزای تجاری به کانادا مهاجرت می کنند نیاز دارند که یک دعوت نامه تجاری را در بین سایر اسناد و مدارک خود ارائه دهند.

کار هنرمندان در کانادا با LMIA

کار هنرمندان در کانادا با LMIA

اگر قصد دارید که در کانادا به عنوان یک هنرمند کار کنید باید در نظر داشته باشید که باید مدرکی به نام LMIA را از یک آفیسر ESDC (افسر دفتر کار کانادا) دریافت کنید. روند دریافت LMIA کمی پیچیده، وقت گیر و پر هزینه است. با این حال، برای کار در کانادا برای برخی از مشاغل هنری به LMIA نیاز خواهید داشت. به عنوان مثال، اگر شما قصد دارید که در یک مدرسه موسیقی به عنوان معلم موسیقی استخدام شوید، معمولاً باید ابتدا برای LMIA درخواست خود را بدهید و این مدرک را نیز دریافت کنید. در صورتی که شما LMIA مثبت را دریافت کردید، این امکان نیز وجود دارد که برای مجوز کار کانادا درخواست خود را ارائه دهید. البته، تحت شرایط ویژه ای، امکان کار بدون LMIA در کانادا نیز امکان پذیر است.

کار هنرمندان در کانادا بدون LMIA

تحت بعضی از شرایط این امکان وجود دارد که شما بدون LMIA در کانادا مشغول به کار شوید. معمولا این برنامه  های هنری بر اساس موافقت نامه های بین المللی یا دلایل بشردوستانه انجام می پذیرد. ما در ادامه لیستی را فراهم کرده ایم که برخی از کدهای معافیت LMIA و گزینه های موجود برای هنرمندان و افرادی که در فعالیت های فرهنگی شرکت خواهند داشته را معرفی کرده است.

·       C14 – تولید برنامه تلویزیون و سینمایی

·       C10 – مشارکت قابل توجهی در اقتصاد کانادا

·       C23 – برنامه متقابل (فقط برای هنرمندان)

·       C20 – برنامه متقابل (برای سایر کارکنان)

·       C16 – برنامه ای به جهت زبان فرانسه

·       C11- مشاغل آزاد یا کارآفرینان

متقاضی کار در کانادا ممکن است تحت دیگر کدهای مهاجرتی نیز معاف اعلام شوند. (به عنوان مثال تحت USMCA، مجوزهای بین همکاری و همراهی یکی از اعضای خانواده که دانشجو یا کارگر خارجی است).

مزایای اقامت هنرمندان در کانادا

از مهمترین مزایای دریافت ویزای کار کانادا برای هنرمندان در کانادا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

·       داشتن پیشنهاد کار مورد نیاز نیست.

·       هیچ شرایطی پیچیده ای برای شما وجود نخواهد داشت.

·       قبل از ورود به کانادا نیازی به ایجاد کسب و کار نخواهید داشت.

·       در صورت موفقیت در دریافت ویزای هنرمندان، به شما و اعضای خانواده تان اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد.

·       مدت زمان بررسی بسیاری سریعی دارد.

مدت زمان بررسی ویزای هنرمندان کانادا

مدت زمان بررسی ویزای هنرمندان کانادا

بررسی ویزای هنرمندان کانادا به نسبت دیگر برنامه مهاجرتی بسیار سریع میباشد. مدت زمانی که طول می کشد که مهاجر درباره ویزای خود اطلاع کسب کند معمولا در حدود ۱۲ ماه میباشد.

درآمد هنرمندان در کانادا

درآمد هنرمندان در کانادا

هنرمندان در کانادا از درآمد بسیار خوبی برخوردار هستند و دولت کانادا نیز به هنرمندان بهای بسیار بالایی را می دهد. یک هنرمند در کانادا در ساعتی چیزی در حدود ۲۲.۷۲ دلار درآمد دارد و در ماه این رقم به چیزی در حدود ۶۲۲۰ دلار در ماه نیز می رسد.

از مهمترین شرکت هایی که در کانادا هنرمندان مشغول به کار می شوند را ما با حقوق برای شما آورده ایم.

·       سونی پیکچرز – ۹،۲۷۹ دلار در ماه

·       یایمیکر – ۵،۴۷۱ دلار در هر ماه

·       یوبی سافت – ۵،۳۷۲ دلار در ماه

·       ایسلند پوک – ۵،۲۳۵ دلار در ماه

بهترین شهر کانادا برای اقامت هنرمندان

تمام شهر های کانادا به حقوق هنرمندان احترام می گذارند و آنها را برای اجتماع بسیار با ارزش می دانند. شهر هایی مانند مونترال و اتاوا یکی از بهترین شهر های کانادا برای اقامت هنرمندان می باشد که تمام شرایط و امکانات لازم برای یک کار هنرمند فراهم کرده اند. ما در ادامه لیستی را نیز برای شما آماده کرده ایم که تمام شهر های کانادا را بر اساس درآمد هنرمندان رتبه بندی کرده است.

۱-    ونکوور ، بریتیش کلمبیا – ۹،۱۷۳ دلار در هر ماه

۲-    مونترال ، کبک – ۹،۰۶۶ دلار در هر ماه

۳-    ویکتوریا ، بریتیش کلمبیا – ۵،۳۱۵ دلار در هر ماه

۴-    تورنتو ، انتاریو – ۴۸۱۸ دلار

۵-    اتاوا ، انتاریو – ۴۷۸۷ دلار

۶-    ادمونتون ، آلبرتا – ۴،۴۹۸ دلار

۷-    وینیپگ ، مگابایت – ۴،۱۵۹ دلار

۸-    شمال یورک ، انتاریو – ۴،۱۴۲ دلار

نتیجه گیری

کانادا یکی از بهترین کشور های جهان است و از این رو برنامه های مهاجرتی بسیاری را به علت خیل عظیم مهاجران از سراسر جهان در نظر گرفته است. هنرمندان می توانند تحت برنامه های مهاجرتی اکسپرس انتری و خوداشتغالی کانادا در این کشور مشغول به کار شوند.

شما برای کار در کانادا باید تجربه و توانایی خود را به این کشور اثبات کنید و به افسر مهاجرتی طرحی را ارائه دهید که نشان می دهد که شما می توانید برای اقتصاد کانادا مفید واقع شوید. اغلب برای کار در کانادا باید گواهی LMIA را کسب کرده باشید. از زمان درخواست شما تا مهاجرت به کانادا با این برنامه مهاجرتی چیزی در حدود 12 ماه باید منتظر بمانید.

یکی از چالش برانگیزترین مسیر های مهاجرتی به کانادا دریافت ویزای هنرمندان است. از همین رو، مشاوره با یک کارشناس مهاجرت با تجربه می تواند به شما در مورد پرونده‌تان با ارزیابی قانونی و حرفه ای در مسیر دریافت مجوز اقامت کمکتان کند.

سوالات متداول

هنرمندان این امکان را دارند که بدون مجوز کار به کانادا مهاجرت کنند. البته شامل شرایط خاصی میشود که معمولا هنرمندانی هستند که با گروه هنری خود به مدت محدود در کانادا کار می کنند.

روند اقدام برای ویزای هنرمندان کانادا دو مرحله ای است. متقاضی مهاجرت به کانادا باید درخواست خود را به دفتر مرکزی CIO در کانادا ارسال کند. اگر CIO جوابش به درخواست مثبت بود، این زمانی است که دفتر ویزای خارج از کشور کانادا درخواست شما را مورد پردازش قرار می دهد.

طبق لیست مشاغل کانادا طراحان گرافیک و تصویرگران  مدتی می شود که دیگر واجد شرایط برنامه مهارت کاری فدرال کانادا نمی شوند. بنابراین شما این امکان را ندارید و نمی توانید به کانادا مهاجرت کنید. این حداقل برای این برنامه مهاجرتی خاص است. اما بدان معنا نیست که شما گزینه دیگری را پیش رو ندارید.

شما می توانید تحت برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری و خود اشتغالی کانادا برای کار در کانادا با مهارت هنری خود اقدام کنید.

هنرمندان در کانادا چیزی در بین ۴۰۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار در هر ماه در آمد دارند.

بله اگر شما قصد داشته باشید که با برنامه مهاجرتی خود اشتغالی به کانادا مهاجرت داشته باشید باید بتوانید که ۳۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن را که به سن، تحصیلات، زیان و توانایی و غیره شما داده می شود را کسب کنید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن