مشاوره رایگان

02128111107

ویزای 186 استرالیا

ویزای 186 استرالیا

ویزای 186 استرالیا مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. رویای بسیاری از افراد در سرتاسر جهان، مهاجرت به استرالیا است. با مشاوره و استفاده از خدمات وکلا و موسسات مهاجرتی معتبر و باتجربه، دلیلی برای این‌که این رویا را به واقعیت تبدیل کنید وجود ندارد. برای نیروهای کار ماهر بین‌المللی، گزینه‌های ویزا بسیاری برای شروع یک زندگی جدید در استرالیا وجود دارد. گرفتن بیشتر این ویزا‌ها، نیازمند اسپانسری کارفرمایان استرالیایی می‌باشد. ویزای 186 استرالیا در دسته این ویزاها قرار دارد. در این مقاله، با این ویزا، پیش‌نیازها، مزایا و معایب آن آشنا خواهیم شد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

انواع ویزای 186 استرالیا

کشور استرالیا برای جبران کمبود نیروهای کار ماهر خود در مشاغل مختلف، متکی به مهاجرت نیروهای کار بین‌المللی می‌باشد. به‌همین علت است که برنامه‌های متنوعی برای مهاجرت نیروهای کار ماهر عرضه می‌کند. یکی از این برنامه‌ها، ویزای 186 استرالیا نام دارد که در مجموع سه استریم یا زیرمجموعه برای آن تعریف شده است:

 • ورود مستقیم (Direct Entry Stream).
 • تغییر در اقامت موقت (Temporary Residence Transition Stream).
 • توافق‌نامه نیروی کار (Labour Agreement Stream).

این ویزا، به همه نیروهای کار ماهری که توسط کارفرمای استرالیایی برای یکی از این استریم‌ها معرفی شود، اجازه می‌دهد تا اقامت دائم استرالیا را به دست آورند. در ادامه، این سه استریم ویزای 186 استرالیا را معرفی خواهیم کرد.

 ورود مستقیم

با این ویزا، نیروهای کار ماهری که بتوانند اسپانسری یک کارفرمای تاییدشده را بگیرند، می‌توانند با گرفتن اقامت دائم استرالیا، در این کشور کار و زندگی کنند. برای این‌که واجد شرایط گرفتن این ویزا باشید، باید:

 1. توسط یک کارفرمای استرالیایی برای این استریم معرفی (نامزد) شوید.
 2. حرفه شما باید در لیست مرتبط با مشاغل حرفه‌ای واجد شرایط قرار داشته باشد.
 3. باید به‌قدر کافی به همه مهارت‌های زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.

این ویزا از نوع اقامت دائم است و هزینه‌ای برابر با 4240 دلار استرالیا دارد. بین 4 تا 13 ماه طول می‌کشد تا درخواست شما بررسی شود و جواب رد یا قبول آن به‌دست شما برسد.

تبدیل اقامت موقت

 نیروهای کاری واجد شرایط استفاده از این جریان مهاجرتی هستند که در زمان درخواست با ویزاهای 457، TSS 482 یا ویزاهای بریجینگ مرتبط A، B یا C در استرالیا اقامت دارند. برای این ویزا، نیروی کار باید حداقل 3 سال به‌صورت تمام‌وقت برای کارفرمای استرالیایی خود کار کرده باشد. به‌علاوه باید توسط کارفرمای خود برای این ویزا معرفی (نامزد) شود.

ویزای دریافتی با استفاده از این استریم هم از نوع دائم است و هزینه‌ای برابر 4240 دلار استرالیا دارد. مدت زمان بررسی درخواست بین 4 تا 30 ماه است که نزدیک به 90% از متقاضیان، جواب خود را 30 ماهه دریافت می‌کنند.

توافق‌نامه نیروی کار

این ویزا مخصوص نیروهای کار ماهر بین‌المللی است که یک توافق‌نامه کاری با یک کارفرمای استرالیایی منعقد کرده‌اند. این جریان، هم مخصوص کسانی که در حال حاضر در استرالیا کار می‌کنند و هم کسانی که می‌خواهند برای کار به استرالیا سفر کنند، درنظر گرفته شده است. برای این‌که نیروی کار بتواند از این استریم استفاده کند، کارفرما باید توافق‌نامه کاری داشته باشد.

این ویزا، از نوع اقامت دائم است و هزینه‌ای در حدود 4240 دلار استرالیا دارد. مدت زمان بررسی درخواست نیز بین 3 تا 8 ماه عنوان شده است.

ویزای 186 استرالیا

درباره استرالیا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت کاری به استرالیا

لیست مشاغل ویزای 186 استرالیا

بیش از 300 حرفه در لیست مشاغل موردنیاز کشور استرالیا قرار دارد که واجد شرایط برای ویزای 186 هستند. جراحی و پزشکی (تخصص‌های مختلف)، مهندسان، پرستاران، شاغلین در رشته‌های پیراپزشکی، حسابداری، تکنیسین‌های فنی، شاغلین در حرفه‌های هنری و ورزشی، فنی‌کاران و … واجد شرایط استفاده از این ویزا هستند. 

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزای استرالیا

مراحل اخذ ویزای 186 استرالیا

ویزای 186 استرالیا شامل دو مرحله است که یکی توسط کارفرما و دیگری توسط نیروی کار خارجی باید انجام شوند:

 1. کارفرما باید:

 • ثابت کند که به‌علت کمبود نیروی محلی نیاز به استخدام نیروی کار خارجی دارد.
 • متعهد شود که آموزش‌های لازم را به نیروی کار ماهر خارجی خود می‌دهد. آزمون‌هایtraining benchmark سالانه باید توسط کارفرما انجام شود.
 • متعهد شود که حقوق نیروی کار خارجی استخدام شده مطابق با قانون حقوق منصفانه استرالیا است.
 • شرایط و ضوابط شغلی نیروهای کار خارجی استخدام شده باید مشابه شهروندان و اتباع استرالیایی باشد. قرارداد منعقد شده بین نیروی کار و کارفرما باید حداقل دو سال اعتبار داشته باشد.
 1. متقاضیان جهت واجد شرایط بودن ویزای 186 استرالیا، باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • توسط یک کارفرمای استرالیایی تاییدشده در یک شغل واجد شرایط نامزد شده‌اند.
 • کمتر از 45 سال سن دارند. برخی افراد باتوجه به سابقه‌ کاری یا حرفه‌ای که دارند، می‌توانند بالای 45 سن هم داشته باشند.
 • از صلاحیت و مهارت موردنیاز حرفه خود برخوردار هستند. این صلاحیت‌ها توسط نهادهای استرالیایی مربوطه ارزیابی می‌شوند.
 • با زبان انگلیسی آشنایی کافی دارند. حداقل مدرک زبان موردنیاز برای این ویزا، آیلتس 4.5 است.
 • دارای سلامت جسمانی موردنیاز حرفه خود هستند و بیماری که برای سلامت عموم خطر داشته باشد، ندارند.
 • باید همه معیارهای ثانویه مرتبط با جریانی که می‌خواهد تحت آن ویزا بگیرد را داشته باشد.

مقاله های پیشنهادی : انواع ویزا

مزایای ویزای 186 استرالیا

مزایای ویزای 186 استرالیا

ویزای 186 استرالیا مخصوص آن دسته از نیروهای کار ماهر و متخصص خارجی است که حداقل سه سال سابقه کار مرتبط با شغل موردنظر خود را داشته باشند. این افراد از مزایایی چون:

 • دریافت اقامت دائم استرالیا. ویزای 5 ساله اقامت که بعد از مدت می‌توانند برای تمدید ویزا یا درخواست شهروندی استرالیا اقدام کنند.
 • حقوق خوب و برخورداری از حمایت قوانین کار استرالیا.
 • امکان همراهی خانواده (همسر و فرزندان تحت تکفل).
 • برخورداری از مزایای بیمه مدیکر استرالیا (بیمه‌ درمانی رایگان).
 • امکان کار و تحصیل در کشور استرالیا برای متقاضی و خانواده او.
 • امکان اسپانسری بستگان واجد شرایط برای گرفتن اقامت استرالیا یا سفر به آن‌جا.
 • امکان درخواست برای ویزا هم از داخل خاک استرالیا و هم خارج از آن.

معایب ویزای 186 استرالیا

با‌وجود مزایای بسیار خوبی که این ویزا دارد، برخی معایب هم دارد که مهم‌ترین آنها لزوم داشتن اسپانسر یا حامی استرالیایی است. به‌بیان ساده‌تر، دو گروه می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند. اول کسانی که حداقل دو سال تحت ویزاهای دیگر برای کارفرمایان تاییدشده استرالیایی کار کرده باشند و این کارفرماها (یا کارفرمای دیگری) اسپانسری آنها را قبول کند.

گروه دوم، کسانی هستند که سابقه کار در استرالیا را ندارند اما توسط یک کارفرمای تاییدشده برای دو جریان مهاجرتی دیگر ویزای 186 نامزد شده‌اند. از معایب دیگر ویزای 186 استرالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. الزام به انجام آزمون‌های دوره‌ای ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای.
 2. الزام به کار و زندگی در منطقه و استانی که برای کار در آن‌جا نامزد شده‌اند.
 3. محدودیت سنی (متقاضی باید کمتر از 45 سال سن داشته باشد. با این حال برخی گروه‌ها از این قاعده استثنا هستند. همچنین، برای برخی مشاغل، امکان درخواست ویزای 186 برای افراد کمتر از 50 سال هم وجود دارد).
 4. شغل متقاضی باید در فهرست مشاغل موردنیاز استرالیا موجود باشد.
 5. کارفرما باید همه تاییدیه‌های لازم برای استخدام نیروی ماهر خارجی را اخذ کند.

شرایط اخذ ویزای 186 استرالیا

به‌جز محدودیت سنی که زیر 45 سال است، متقاضیان این ویزا باید شرایط زیر را داشته باشند:

 1. سلامتی بدنی و روانی کامل.
 2. حداقل سه سال سابقه کاری مرتبط با شغل. شغل باید تمام وقت بوده باشد. درصورتی که شغل پاره‌وقت باشد و ثابت شود که متقاضی مهارت کاری لازم را دارد، هر دو سال کار پاره‌وقت معادل یک سال کار تمام وقت در نظر گرفته می‌شود.
 3. نداشتن سابقه کیفری که هم برای متقاضی و هم برای خانواده او الزامی است.
 4. تعهد به رعایت و اطاعت از قوانین کشور استرالیا.
 5. سوابق شغلی متقاضی باید با مدرک تحصیلی او مرتبط باشد.
افراد واجد شرایط ویزای 186 استرالیا

معافیت‌های ویزای 186 استرالیا

در ویزای 186 استرالیا، برخی متقاضیان که شرایط زیر را دارند، مشمول معافیت‌های سنی، سابقه کاری و میزان تسلط به زبان انگلیسی قرار ‌می‌گیرند.

 معافیت‌های سنی

همان‌طور که گفتیم، یک شرط اصلی برای متقاضیان ویزای 186 استرالیا، داشتن سن کمتر از 45 سال است. اما کسانی این شرط سنی برای افراد زیر در نظر گرفته نمی‌شود:

 • کسانی که توسط یکی از دانشگاه‌های استرالیا به‌عنوان عضو هیئت علمی ارشد نامزد شده باشند (استریم‌های تبدیل اقامت موقت و ورود مستقیم).
 • کسانی که توسط یک یا دو آژانس‌ علمی دولت استرالیا به‌عنوان دانشمند، پژوهشگر یا متخصص علمی فنی با سطح ANZSCO نامزد شده باشند.
 • کسانی که متقاضی ویزای 186 استریم تبدیل اقامت موقت هستند و برای کارفرمایی که آنها را نامزد کرده، حداقل سه سال تحت ویزا‌های TSS یا ویزای ساب‌کلاس 457 کار کرده باشند. به‌علاوه، حقوقی که سالانه دریافت می‌کنند باید حداقل معادل با کمترین میزان دریافتی حقوق در استرالیا (162000 دلار استرالیا) باشد.
 • پزشکان متخصص (گروه اقلیت ANZSCO 253) (استریم تبدیل اقامت موقت) که شرایط زیر را داشته باشند:
 • قبل از ارائه درخواست، دارای سه سال سابقه کاری در شغل نامزد شده تحت ویزاهای TSS یا ساب‌کلاس 457 باشند.
 • دو سال از سال‌هایی را که در استرالیا کار کرده‌اند، در قسمت‌های خارج از مرکز (regional Australia) بوده است.
 • شغلی که برای آن نامزد شده‌اند در مناطق خارج از مرکز باشد.

نکته: منظور از مناطق خارج از مرکز، نواحی مسکونی از استرالیا است که در خارج از محدوده کلان شهرهای اصلی هر استان یا قلمرو کشور استرالیا قرار دارند.

کسانی که برای استریم توافق کاری درخواست داده‌اند و قرارداد کاری مربوطه امکان استخدام افرادی که 45 سال به بالا هستند را می‌دهد.

معافیت‌های مربوط به سابقه کاری

 • کسانی که برای استریم تبدیل اقامت موقت یا توافق‌نامه کاری درخواست می‌دهند، معمولا نیازی به ارزیابی مهارت‌های خود ندارند. با این حال، درصورت لزوم، ممکن است از متقاضی خواسته شود که این ارزیابی‌ها را انجام دهد.
 • کسانی که از طریق استریم ورود مستقیم درخواست می‌دهند، درصورتی نیاز به ‌ارزیابی حرفه‌ای ندارند که:
 • به‌عنوان یکی از اساتید دانشگاه‌های استرالیا نامزد شده باشند.
 • یا به‌عنوان دانشمند، پژوهشگر یا متخصص فنی آژانس‌های علمی دولتی استرالیا از جمله آژانس‌های علمی دولتی استانی یا قلمرویی نامزد شده باشند.
 • در مدت سه سال قبل از درخواست ویزا، حداقل 2 سال آن را تحت ویزای ساب‌کلاس 444 یا 461 برای کارفرمایی که آنها را نامزد کرده، کار کرده‌اند.

معافیت‌های مربوط به میزان تسلط به زبان انگلیسی

تنها کسانی از ارائه مدرک زبان (آیلتس 4.5 و معادل آن) معاف هستند که پاسپورت بریتانیا، آمریکا، کانادا، نیوزلند و جمهوری ایرلند را داشته باشند.

برای کسانی که از طریق استریم توافق‌نامه کاری برای ویزای 186 اقدام می‌کنند نیز همین سطح زبانی کافی خواهد بود. مگر آن‌که در قرارداد کاری آنها، جور دیگری ذکر شده باشد. 

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای 188 استرالیا

آیا در ویزای 186 استرالیا امکان همراهی خانواده وجود دارد؟

کسانی که ویزای 186 استرالیا را دریافت می‌کنند از امکان همراهی خانواده برخوردار هستند. در این‌جا منظور از خانواده، همسر، فرزند و فرزند‌خوانده‌های تحت تکفل است. همچنین فرزندان یا فرزندخوانده‌های فرزند یا فرزندخوانده‌های شما یا همسرتان (نوه‌ها) نیز امکان همراهی شما را دارند.

توجه داشته باشید که اعضای خانواده چه قصد همراهی شما را داشته باشند و چه نداشته باشند، باید از نظر وضعیت سلامت جسمانی، سالم باشند. به‌علاوه، نباید مبتلا به هیچ بیماری مسری که برای سلامت عموم خطرناک است باشند.

هزینه‌های ویزای 186 استرالیا

هزینه های ویزای 186 استرالیا

هزینه بررسی و صدور ویزا برای متقاضی اصلی، 4240 دلار استرالیا است. به‌علاوه مبلغ 2120 دلار استرالیا نیز باید برای همسر و هر یک از فرزندان تحت تکفل 18 سال یا بیشتر پرداخت شود. چنانچه‌ فرزندان تحت تکفل زیر 18 سال باشند، مبلغ پرداختی 1060 دلار استرالیا می‌شود.

برای متقاضیان ویزایی که در زمان ارائه درخواست ویزا، هجده سال کامل و بیشتر دارند و کسانی که زبان انگلیسی آنها در سطح موردنظر نیست، یک هزینه اضافی دیگر نیز باید پرداخت شود که به آنSecond instalment می‌گویند. این مبلغ برای متقاضی اصلی و متقاضیان ثانویه (همسر و فرزندان متقاضی) به‌ترتیب 9800 و 4890 دلار استرالیا است.

علاوه بر هزینه‌های بررسی و صدور ویزا، هزینه‌های دیگری که باید پرداخت کنید، عبارت هستند از:

 • هزینه آزمون‌های ارزیابی.
 • هزینه آزمایشات بیومتریک و سلامت پزشکی.
 • هزینه وکیل یا موسسات مهاجرتی.
 • هزینه ترجمه رسمی مدارک و اسکن آنها.

مدارک موردنیاز برای ویزای 186 استرالیا

 • مدارک هویتی شامل پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی (متقاضی و خانواده).
 • سند ازدواج، سند طلاق، اسناد مربوط به فرزندخواندگی و همچنین اسناد مربوط به حضانت و قیمومیت فرزندانی که با شما به استرالیا می‌آیند (درصورتی که والدین از هم جدا شده‌اند).
 • مدارک مربوط به سوابق کاری و گواهی‌نامه‌های مربوطه.
 • مدارک مربوط به مثبت بودن ارزیابی حرفه‌ای.
 • تمامی مدارک تحصیلی.
 • گواهی سوءپیشینه برای متقاضی اصلی و خانواده.
 • گواهی و برگه ارزیابی سلامت جسمانی و آزمایش‌های بیومتریک.
 • مدارک مربوط به نامزد شدن توسط کارفرما برای این ویزا (مانند سند قرارداد کاری با کارفرما و … ).
 • مدارک مربوط به تمکن مالی (برای تامین هزینه‌های اسکان، خورد و خوراک، حمل و نقل و…. تا زمانی که متقاضی اولین حقوق خود را دریافت کند. برای کسانی که از استریم انتقال (تبدیل) اقامت موقت استفاده می‌کنند و در حال حاضر در استرالیا مشغول به کار هستند، ارائه این مدارک الزامی نیست.

مدارکی که نیاز به ترجمه دارند، باید توسط مترجم دادگستری ترجمه رسمی شوند و مهر دادگستری و وزارت کشور بخورند. از تمامی مدارک باید اسکن رنگی گرفته شود.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای GSM استرالیا

نتیجه گیری

ویزای 186 استرالیا، از نوع ویزاهای اقامت دائم استرالیا می‌باشد که برای نیروهای کار ماهر خارجی با حداقل سه سال سابقه کاری مرتبط در نظر گرفته شده است. متقاضیان، باید توسط یک کارفرمای استرالیایی تایید شده برای این ویزا نامزد شوند. در این مقاله، هر آن‌چه را که باید درباره این ویزای استرالیایی، شرایط، پیش‌نیازها، هزینه‌ها و… بدانید، بیان کردیم. از آن‌جا که گرفتن این ویزا پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، توصیه می‌کنیم از مشاوره با وکیل یا موسسات مهاجرتی باتجربه در این زمینه، غافل نشوید.

سوالات متداول

بله، این افراد باید حداکثر تا 45 سال سن داشته باشند.

افرادی که پاسپورت بریتانیا و آمریکا، کانادا، نیوزلند و جمهوری ایرلند را دارند از داشتن مدرک زبان معاف میباشند.

این هزینه ها چیزی حدود 4240 دلار استرالیا میباشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن