مشاوره رایگان

02128111107

ویزای ۱۹۰ استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا

برای مهاجرت به کشورهای مختلف لازم است ویزای آن کشور را به دست آورید. اغلب کشورها تنوع زیادی در ویزایی که به اتباع کشورهای خارجی می‌دهند، دارند. استرالیا نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر نه‌تنها مهاجران زیادی را می‌پذیرد؛ بلکه چند نوع ویزا دارد که هر کس بسته به شرایطی که دارد برای دریافت یکی از این ویزاها اقدام می‌کند. ویزای ۱۹۰ استرالیا یکی از این گزینه‌ها بوده که قرار است در این مقاله به آن بپردازیم.


مهاجرت و دریافت ویزا مانند آواز دهل، تنها از دور ساده به نظر می‌رسد. اگر با کسانی که این ویزا را دریافت کرده‌اند کمی گفت‌وگو کنید، متوجه می‌شوید که این قبیل امور نه‌تنها ساده نیست؛ بلکه دارای پیچیدگی‌های بروکراسی زیادی است که ممکن است شما را سردرگم کرده و در نهایت نتوانید هیچ ویزایی دریافت کنید. پیشنهاد ما این است قبل از هر کاری با افرادی متبحر، مانند مشاوران مجموعه مهاجرتی مهاجرت باما مشورت کنید تا بتوانید بهترین روش و سریع‌ترین آن را در پیش بگیرید. بااین‌وجود لازم است بدانید این ویزا چه شرایطی دارد. با ما باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

نگاهی اجمالی به ویزایی برای کارگران ماهر!

ویزای ۱۹۰ استرالیا که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با اعضای خانواده خود اقامت دائم استرالیا را به دست آورید، تنها به کارگران ماهری اعطا می‌شود که خود ایالت آن‌ها را نامزد دریافت این ویزا کرده است. آنچه می‌تواند شما را نامزد دریافت این ویزا کند، ابراز علاقه خودتان است که باید از طریق فرمی با عنوان Skill Select به ایالت یا منطقه ارسال کنید. شرکت در آزمون و جمع‌آوری ۶۰ امتیازی که ۵ نمره آن از خود ایالت است، گام‌های بعدی محسوب می‌شود. پس از انجام همه این اقدامات و نامزدشدن توسط ایالت موردنظر، دولت فدرال است که باید تخصیص مکان‌هایی که شامل این ویزا می‌شود را بررسی کرده و سپس تصمیم نهایی برای اعطای ویزا را اتخاذ کند. دولت نیز تنها تعداد محدودی از موقعیت‌ها، زیرشاخه‌ها و ویزاها را تعیین می‌کند و در اختیار ایالات می‌گذارد.

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزای استرالیا

ویزای ۱۹۰ چه مزایایی دارد؟

اولین مزیت این ویزا، دائمی بودن آن است. پس اگر بتوانید آن را به دست آورید در واقع هم می‌توانید به‌صورت نامحدود در استرالیا بمانید و هم‌ بسته به شرایطتان در این کشور مشغول به کار یا تحصیل شوید. با ویزای ۱۹۰ استرالیا از بیمه‌های تأمین اجتماعی برخوردار خواهید بود و می‌توانید برخی از اعضای خانواده را با خود به استرالیا آورده و از آن‌ها حمایت کنید. علاوه بر همه این موارد، این امکان برای شما در نظر گرفته شده که برای شهروندی این کشور درخواست دهید.

 

شما با دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا امکان دارید همسر و فرزندان تنی یا ناتنی خود را نیز همراه کنید. آن‌ها نیز مانند شما از حقوقی یکسان برخوردارند و همه فعالیت‌های شما برای آنان نیز امکان‌پذیر است. از طرفی برخی قوانین نیز وجود دارند که دارندگان این ویزا باید آن‌ها را انجام دهند. اگر بتوانید این ویزا را دریافت کنید تا ۵ سال پس از دریافت هرچند بار که خواستید می‌توانید به مسافرت بروید؛ اما دوباره باید برای زندگی به همین کشور بازگردید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به استرالیا

چه مواردی را باید برای کسب امتیاز رعایت کنید؟

چه مواردی را باید برای کسب امتیاز رعایت کنید؟

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز ذکر کردیم لازم است ۶۰ امتیاز کسب کنید تا به‌زعم ایالت مورد نظرتان واجد شرایط باشید. برای این کار باید بتوانید شغلی را پیدا کنید و برای دریافت آن فرم ابراز علاقه را بفرستید که در گزینه‌های شغلی ایالت وجود داشته باشد. شما این امکان را ندارید که برای شغلی خارج از این چارچوب درخواست دهید. در ضمن اگر بالای ۴۵ سال سن دارید، بهتر است ویزای ۱۹۰ استرالیا را کنار بگذارید.

باید تعهد دهید که در همین ایالت تا ۲ سال بلافاصله پس از اولین ورودتان زندگی خواهید کرد. پس از ارسال این فرم مقامات مربوطه شما را از نظر مهارت‌های عمومی که برای مهاجرت لازم است بررسی خواهند کرد. در واقع مدرک آیلتس ۶ از نظر انگلیسی موردنیاز است و در کنار آن باید از نظر سلامت جسم و روح نیز در وضعیت مناسبی قرار گرفته باشید.

ایالات استرالیا، مشاغل متفاوتی را برای اتباع خارجی در نظر می‌گیرند که از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت خواهد بود. از طرف دیگر فراموش نکنید الزامات هر منطقه مختص به خود آن ایالت است؛ در نتیجه ممکن است مهاجرت به برخی ایالات راحت و برخی دیگر کمی پیچیده باشد. بااین‌وجود امتیازها بر اساس توانایی شما در تکلم به زبان انگلیسی، مهارت در رشته موردنظر، تحصیلات و مواردی ازاین‌دست خواهد بود.

چه مراحلی را باید طی کنید؟

دریافت ویزا امر ساده‌ای نیست. این در مورد همه کشورها نیز صدق می‌کند. شما باید مراحلی را طی کنید و الزاماتی را برآورده کنید تا دولت کشور موردنظرتان شما را واجد شرایط دانسته و اجازه اقامت را به شما بدهد. برای دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا نیز لازم است تا برخی گام‌ها را درست و متناسب نظر ایالت و دولت فدرال بردارید.

پیش‌ازاین نیز ذکر کردیم که هر ایالت مجموعه‌ای از مشاغل موردنیاز خود را فهرست کرده و در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. برای هر رشته نیز شرایط خاصی مانند تجربه، تسلط به زبان یا مهارت تخصصی در نظر خواهد گرفت. شما بسته به شغل موردنظر باید Skill Select را باتوجه‌به جزئیات شغلی، مهارت و مدارک موردنظر ارسال کنید. براین‌اساس امتیاز شما تخمین زده خواهد شد. چنانچه امتیازی که کسب کنید مناسب باشد، سازمان دولتی قلمرو استرالیا وارد عمل خواهد شد.

ایالت موردنظر با بررسی مدارک ارسالی شما تصمیم می‌گیرد که آیا می‌توان شما را واجد شرایط برای نامزدی دانست یا خیر. درصورتی‌که پاسخ مثبت باشد، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای درخواست ویزا اقدام کنید. از زمانی که به شما اطلاع داده می‌شود تنها ۶۰ روز زمان برای ارسال درخواست ویزا دارید.

دلایل ایالت برای رد درخواست شما چه می‌تواند باشد؟

بسته به برخی از دلایل، ایالت موردنظر می‌تواند درخواست شما را برای نامزدی شغل موردنظر رد کند. این دلایل می‌تواند بسته به شخص متفاوت باشد؛ اما بااین‌وجود برخی دلایل کلی وجود دارد که باعث می‌شود درخواست شما همان ابتدا رد شود. به‌عنوان‌مثال اگر شغل موردنظر شما متقاضیان زیادی داشته باشد، قطعاً به فردی که دارای بهترین حالت برای کاندیداتوری باشد داده می‌شود.


برخی موارد اگر شما پس از تاریخی که توسط ارزیاب در نظر گرفته شده باشد، ابراز علاقه خود را ارسال کنید درخواست شما بررسی نشده و رد می‌شود. از طرفی فراموش نکنید که هنگام ابراز علاقه باید در این کشور حداقل به مدت ۶ ماه اقامت داشته باشید. ابراز علاقه اگر از خارج کشور باشد، درخواست رد خواهد شد. اگر اطلاعاتی که در فرم خود ارسال می‌کنید جعلی باشد نیز قطعاً درخواستی که کرده‌اید رد می‎شود. اگر ثابت شود که اطلاعات بسیار مهمی را جعل کرده باشید، نه‌تنها درخواست شما رد می‌شود؛ بلکه ویزایی که دریافت کرده‌اید نیز لغو شده و باید از استرالیا بروید.

چه مدارکی موردنیاز است؟

برای اینکه بتوانید ویزای ۱۹۰ استرالیا را دریافت کنید باید مدارک موردنظر ایالت را تهیه کنید و در اختیار آنان قرار دهید. در واقع تهیه مدارک پس از این است که نامزدی ویزا را از طرف ایالت مربوطه دریافت کرده‌اید. پس از اینکه ایالت تأیید کرد شما واجد شرایط هستید باید مدارک خود را حاضر کنید.

در کنار این دعوت‌نامه باید مدرک انگلیسی خود را که کمتر از سه سال پیش دریافت کرده‌اید همراه داشته باشید. علاوه بر این موارد باید از نظر سلامت نیز کاملاً بررسی شوید. در واقع مدرکی که نشان دهد شما از نظر سلامت در شرایط خوبی هستید نیز لازم است. این بررسی هم برای شما لازم است و هم اعضای خانواده شما که قرار است با شما به این کشور سفر کنند. حتی اگر یکی از اعضای خانواده درجه یک شما تمایلی به سفر به استرالیا ندارد، باز هم باید از نظر بهداشت چک شود تا همه چیز تحت کنترل باشد.

مدارک دیگر شامل مدارک شناسایی، گزارش ارزیابی مهارت، ۲ قطعه عکس رنگی پاسپورت، مدرک تحصیلی معتبر، اسناد مربوط به وضعیت تأهل، گواهی شخصیت صادر شده توسط پلیس و مدارکی ازاین‌دست خواهد بود که باید برای درخواست ویزا ارسال کنید.

از ما کمک بگیرید

رفتن در مسیری مانند مهاجرت که کار سختی است، به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست. باید با کمک کسی به این راه بروید که قبلاً بارها آن را طی کرده باشد. مشاوران مجموعه مهاجرت با ما، نه‌تنها شما را در پیداکردن شغل موردنظرتان کمک می‌کنند، بلکه می‌توانند در راه دریافت ویزا نیز شما را همراهی کنند. مهاجرت با ما مجموعه‌ای قانونی است که از وزارت کار ایران مجوز دارد و از طرف دیگر با کاریابی‌های بین‌المللی نیز همکاری می‌کند و نمایندگی انحصاری بسیاری از این کمپانی‌های معتبر است. به سایت این مجموعه سری بزنید و از راهنمایی مشاوران این مجموعه بهره ببرید.

نتیجه گیری

برای اینکه به کشور استرالیا بروید لازم است ویزا داشته باشید. یکی از انواع این ویزاها که به کارگران متبحر و ماهر داده می‌شود ویزای ۱۹۰ استرالیا است. شما می‌توانید مشاغلی را درخواست دهید که ایالت موردنظر شما آن را در لیست فرصت‌های موردنیاز آن منطقه قرار داده است. بااین‌حال ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با مشاوران موسسه مهاجرت با ما مشورت کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

سوالات متداول

دائمی بودن آن
از بیمه‌های تأمین اجتماعی برخوردار خواهید بود
برای شهروندی این کشور درخواست دهید

امکان بردن و همراه داشتن همسر و فرزندان

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن