مشاوره رایگان

02128111107

استرالیا یا آلمان؟

استرالیا یا آلمان؟

استرالیا یا آلمان

آلمان و استرالیا هر دو از کشورهایی هستند که از اقتصاد بسیار کارآمد برخوردار بوده و از لحاظ شاخص های اجتماعی نیز در رتبه های برتر جهان قرار دارند. ما در این مقاله این دو کشور را براساس شاخص هایی مانند کیفیت و هزینه زندگی، سیستم آموزشی و نرخ بیکاری مقایسه کرده ایم. شما پس از خواندن این مقاله به خوبی خواهید دانست که با توجه به بودجه و ویژگی های فردی کدام کشور برای شما مناسب است.

اگر قصد مهاجرت به یکی از این دو کشور را دارید و یا اینکه هنوز بین استرالیا یا آلمان؟ نمی دانید کدام یک برای اهداف شما مناسب تر است، خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می گردد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مقایسه تحصیلی در استرالیا با آلمان

استرالیا و آلمان هر دو به دلیل داشتن سیستم آموزشی خوب در جهان شناخته شده اند. مدارک علمی هر دو کشور در سراسر جهان ارزشمند و با اعتبار هستند. دانشگاه های آلمان و استرالیا از کادر آموزشی بسیار خوب و با تجربه تشکیل شده است که محیط آموزشی این دو کشور را بی نظیر کرده است.

بر این اساس تصمیم گیری در مورد انتخاب مقصد مهاجرت تحصیلی بین این دو کشور مقداری سخت است. اگر ملاک برتری شما بر اساس رتبه بندی دانشگاهی باشد، دانشگاه های استرالیا از آلمان با کیفیت تر هستند.

46 دانشگاه آلمان که در حال حاضر در حال فعالیت می باشند از رتبه های برتر رتبه بندی دانشگاهی QS هستند. از این تعداد، 12 دانشگاه این کشور را می توان در میان 200 دانشگاه برتر جهان برای تحصیل در آلمان دید. در ادامه 5 دانشگاه برتر آلمان در جدول زیر ذکر شده است.

رتبه آلمان

رتبه جهانی

دانشگاه

۱

  ۵۰ 

دانشگاه فنی مونیخ

۲

  ۶۳ 

دانشگاه لودویگ مکس ویلیام مونیخ

۳

  ۶۴ 

دانشگاه رو پرداخت کارلس هایدلبرگ

۴

  ۱۱۷ 

دانشگاه هومبولت برلین

۵

  ۱۳۰ 

دانشگاه برلین

 

استرالیا  دارای 36 دانشگاه در رتبه بندی برتر دانشگاهی QS  است. اکثریت دانشگاه های استرالیا پیشرفت های چشمگیری در سالیان اخیر داشته اند و 7 دانشگاه این کشور در میان 100 دانشگاه برتر جهان برای تحصیل در استرالیا می باشند.

دانشگاه ملی استرالیا (ANU) با وجود سقوط دو پله ای در رتبه بندی اخیر، بار دیگر برترین دانشگاه این کشور در سال جاری بوده است.

رتبه در استرالیا

رتبه جهانی

دانشگاه

۱

  ۳۱

دانشگاه ملی استرالیا

۲

  ۴۰

دانشگاه سیدنی

۳

  ۴۱

دانشگاه ملبورن

۴

  ۴۴

دانشگاه نیو ساوت ولز

۵

  ۴۶

دانشگاه کوئینزلند

 

مقایسه هزینه  تحصیل در دانشگاه های استرالیا و آلمان

هزینه تحصیل یکی از عوامل مهم در تصمیم گیری برای مهاجرت است. هنگام تصمیم گیری برای کشور مورد نظر یا دانشگاه مورد علاقه خود باید با دقت عمل کنید.

در آلمان از دانشجویان شهریه کمی گرفته می شود و به نوعی دانشگاه های آلمان رایگان هستند. در واقع، دانشگاه های دولتی در مقطع کارشناسی هیچ هزینه ای از دانشجویان دریافت نمی کنند. میانگین شهریه تحصیل در آلمان معمولاً چیزی در حدود ۶۰۰ یورو در سال است. این هزینه بسیار اقتصادی بوده و به راحتی شما می توانید از پس آن برآیید.

از طرف دیگر، تحصیل در دانشگاه های استرالیا کمی گران است. دانشگاه های استرالیا شهریه بالایی از دانشجویان خود دریافت می کنند. شهریه دانشگاه ها در  استرالیا از ۱۵۰۰۰ – ۳۶۰۰۰ دلار استرالیا در سال متغیر هستند.

مقایسه کار در آلمان با استرالیا

مقایسه کار در آلمان با استرالیا

ما در این بخش وضعیت کار در آلمان را با استرالیا با در نظر گرفتن شاخص های نرخ بیکاری و تولید ناخالص ملی مورد بررسی قرار داده ایم.

استخدام در آلمان

اقتصاد آلمان بر اساس یک سیستم بازار آزاد مبتنی بر مردم مدریت می شود. این بدین معنا است که این کشور به تجارت آزاد و سرمایه داری متکی است که توسط سیاست های اجتماعی برای تنظیم بازار عمل می کند.

بخشهای اقتصادی آلمان شامل خدمات، ساخت و ساز، صنعت، کشاورزی، جنگلداری و معدن می باشد. اقتصاد این کشور با نیروی کار بسیار با مهارت همراه با شرایط و زیرساخت توسعه یافته در جهان مشخص شده است. در حال حاضر نرخ بیکاری در آلمان در پایین ترین حد خود با ۳.۹٪ می باشد.

فرهنگ کار در آلمان کاملاً سفت و جدی است و حتی ممکن است شامل ممنوعیت نوشیدن یا عدم ملاقات بعد از کار باشد که در استرالیا امری بسیار عادی به شمار می آید. اما با این حال تعادل بسیار خوبی بین زندگی و کار کارمندان در آلمان وجود دارد. آلمانی ها به طور میانگین تنها چیزی در حدود ۳۵ ساعت در هفته کار می کنند.

استخدام در استرالیا

دقیقاً مانند آلمان، اقتصاد استرالیا اساساً توسط بخش خدمات اداره می شود که ۶۵٪ از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل داده است. سایر بخشها مانند معدن، کشاورزی، بانکداری، گردشگری، رسانه، آموزش و تدارکات از دیگر صنایع بسیار مهم این کشور قلمداد می شوند. نرخ بیکاری در استرالیا با ۵.۹٪ از آلمان کمی بیشتر است.

در مقایسه با رقیب اروپایی خود، فرهنگ کار در استرالیا بسیار سختگیرانه نیست و معاشرت در حین کار مشکلی ندارد و قرار ملاقات پس از ساعات اداری امری عادی است. با حداکثر ۳۸ ساعت کار در هفته، استرالیایی ها از همکاران آلمانی خود بیشتر کار می کنند. البته در مقاله قوانین کار در استرالیا این موارد را به طور کامل تر توضیح داده ایم که می توانید آن را هم مطالعه کنید و مقایسه بهتری انجام دهید.

مقایسه مسکن در آلمان و استرالیا

ما در این بخش وضعیت مسکن در آلمان را با استرالیا با در نظر گرفتن شاخص های قیمت و مالکیت خانه مورد بررسی قرار داده ایم.

وضعیت مسکن در آلمان

به طور کلی آلمانی ها مردمی هستند که رابطه خوبی با خرید خانه ندارند. با وجود اقتصادی بسیار قوی، هنوز ۵۱.۹۰ درصد از مردم آلمان بر خانه های خود مالکیتی ندارند. بخش اجاره خانه در آلمان توسط دولت کنترل و نظارت می شود. سیاست های دولت منجر به کاهش قیمت ها برای اجاره کنندگان در آلمان شده است.

وضعیت مسکن در استرالیا

داشتن خانه یکی از فرهنگ های استرالیایی ها می باشد، اما هنوز مالکیت خانه به امری عادی تبدیل نشده است. تقریباً، ۳۱٪ از ساکنان استرالیا در املاک مسکونی خود که مالکیتش را دارند زندگی می کنند و ۲۸.۷٪ از آنها خانه خود را اجاره می دهند، و ۳۳.۳٪ از استرالیایی ها در خانه رهنی زندگی می کنند.

از عوامل موثر در این وضعیت می توان به افزایش قیمت خانه ها در استرالیا ربط داد. یکی از عوامل اجاره خانه در استرالیا این است که باید محل کارشان در نزدیکی منزل باشد تا پیاده به سر کار روند.

مقایسه هزینه زندگی در آلمان و استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا به طور میانگین (۱۸۴۵ دلار) ۳۸٪ بیشتر از هزینه زندگی در آلمان (۱۳۳۵ دلار) است. استرالیا در لیست گرانترین کشورهای جهان در رتبه یازدهم و آلمان در رتبه ۳۴ ام جهان قرار دارد. میانگین حقوق پس از کسر هم استرالیا را در رتبه ۷ و آلمان را در رتبه ۴ بهترین کشورها از لحاظ درآمد قرار داده است. در ادامه ما در چند مورد آلمان با وضعیت اشتغال و درآمد در استرالیا را مورد مقایسه قرار داده ایم.

 •   هزینه زندگی در استرالیا ۱۶.۴۹٪ بیشتر از آلمان است.
 •     هزینه زندگی در آلمان با احتساب اجاره در استرالیا ۱۹.۳۹ درصد بیشتر از آلمان است.
 •     قیمت اجاره مسکن در استرالیا ۲۷.۰۹٪ بیشتر از آلمان است.
 •     هزینه یک شب رستوران در استرالیا ۱۴.۲۸٪ بیشتر از آلمان است.
 •     قیمت مواد غذایی در استرالیا ۴۴.۸۹٪ بیشتر از آلمان است.
 •     قدرت خرید مردم در استرالیا ۱.۱۳٪ بیشتر از آلمان است.
 

مقایسه سیستم حمل و نقل آلمان با استرالیا

ما در این بخش سیستم حمل و نقل در آلمان را با استرالیا با در نظر گرفتن شاخص های هزینه و کیفیت حمل و نقل مورد بررسی قرار داده ایم.

حمل و نقل در آلمان

آلمان دارای یک سیستم حمل و نقل بسیار کارآمد و قوی است. منطقی است که برای کشوری که اقتصاد آن متکی به نیروی کار باشد داشتن یک سیستم حمل و نقل قوی ضروری است. حمل و نقل عمومی نه تنها در شهرهای بزرگ آلمان خدمات خود را ارائه می دهند، بلکه شهرهای کوچک نیز از سیستم حمل و نقل بسیار خوبی برخوردارند. زمانبندی، هزینه بلیط و جزئیات سیستم حمل و نقل در آلمان را می توانید در وب سایت رسمی آن در این کشور پیدا کنید.

شیوه های حمل و نقل در آلمان شامل U-Bahn (مترو زیرزمینی)، S-Bahn (راه آهن مسافربری حومه ای)، Straßenbahn (تراموا)، ترامبن (تراموا)، Stadtbahn (حمل و نقل ریلی سبک) ، اتوبوس و تاکسی اشاره کرد

هزینه بلیط قطار یک طرفه در آلمان ۴.۱۴ دلار است، در حالی که بلیط قطار ماهانه در حدود ۱۰۸.۵۳ دلار می شود. شروع تعرفه تاکسی ۵.۴۳ دلار با ۲.۹۵ دلار برای یک کیلومتر اول می باشد. برای هر لیتر بنزین ۲.۱۱ دلار در آلمان باید بپردازید.

حمل و نقل در استرالیا

مانند آلمان، استرالیا نیز از سیستم حمل و نقل عمومی بسیار خوبی برخوردار است. با این حال، رانندگی با ماشین شخصی پرکاربردترین روش حمل و نقل در این کشور است و تعداد کسانی که با اتومبیل شخصی خود از خانه به محل کار می روند در حال افزایش است.

پس از ماشین شخصی قطار، پیاده روی و سپس اتوبوس از مهمترین روش های حمل و نقل در استرالیا است. تمام شهرهای استرالیا دارای شبکه اتوبوسرانی عمومی و خطوط قطار بسیار باکیفیت و مقرون به صرفه هستند. این در حالی است که تاکسی ها در سراسر آلمان فعالیت می کنند. خطوط قطار استرالیا شامل شبکه های ریلی مسافربری، تراموا، ریلی سبک و ترانزیت سریع می شود.

در استرالیا قیمت کرایه ها نسبت به آلمان بسیار کمتر است. بلیت یک طرفه در استرالیا ۳.۹۳ دلار می باشد. یک کیلومتر سواری تاکسی در استرالیا ۲.۱۷ دلار است. اگر اتومبیل شخصی داشته باشید باید برای هر لیتر بنزین ۱.۳۱ دلار استرالیا بپردازید.

مقایسه غذا خوردن در آلمان با استرالیا

ما در این بخش وضعیت غذا در آلمان را با استرالیا با در نظر گرفتن آداب و رسوم اجتماعی مورد بررسی قرار داده ایم.

خورد و خوراک در آلمان
آداب و رسوم غذا خوردن در آلمان با آنچه در بقیه جهان شما می بینید متفاوت است.

در آلمان اگر شما با ورود به رستوران تمام میز ها را تکمیل دیدید، باید هر صندلی خالی که بود پیدا کنید و بر روی آن بنشینید (مگر اینکه کسی به شما بگوید صبر کنید). نشستن با غریبه ها در آلمان به خصوص در میخانه ها و بارها که معمولاً می توان میزهای طویلی را پیدا کرد، امری عادی است. تنها کافی است که مودبانه شخص مقابل خود را نادیده بگیرید و غذا یا نوشیدنی خود را سرو کنید.

در بیشتر رستوران های آلمان بلافاصله آب سرد نمی شود و حتی نان و کره رایگان بسیار نادر است. اکثر رستوران ها در آلمان پرداخت با کارت اعتباری را قبول نمی کنند، بنابراین اگر قصد دارید که نقدی هزینه های خود را پرداخت نکنید، پیش از ورود به رستوران دنبال لوگوی ویزا یا مستر کارت در هنگام ورود باشید.

خورد و خوراک در استرالیا
مانند آلمان، استرالیا نیز آداب غذا خوردن خاص و ویژه خود را دارد.

به عنوان مثال، در استرالیا بحث های مربوط به کار بر خلاف آلمان در رستوران و کافه ها انجام نمی شود. اصلا صحبت در مورد کار در هنگام خوردن ناهار یا شام به هیچ عنوان مناسب نیست.

هنگام رفتن به یک رستوران اختصاصی، از شما انتظار می رود که ابتدا میز خود را رزرو کرده و تأیید داشته باشید. در یک رستوران غیر رسمی، ممکن است در هنگام خوردن غذا میزتان را به اشتراک بگذارید. دعوت به گفتگو را در استرالیا به هیچ عنوان رد نکنید. استرالیایی ها گپ های دوستانه را دوست دارند.

در فرهنگ استرالیایی اگرچه از مهمان انتظار می رود که برای پرداخت هزینه تلاش کند اما کسی که دعوت به غذا را انجام می دهد، صورتحساب را می پردازد.

مقایسه سیستم بهداشت و درمان در آلمان و استرالیا

ما در این بخش وضعیت سیستم بهداشت در آلمان را با استرالیا با در نظر گرفتن شاخص های بیمه و هزینه آن مورد بررسی قرار داده ایم.

سیستم بهداشت و درمان در آلمان

آلمان دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی چند منظوره و دو پرداخته است که متشکل از بیمه درمانی قانونی و بیمه درمانی خصوصی می شود. این برای کل جمعیت در آلمان به نوعی اجباری است.

کارمندان و کارگرانی که درآمدشان کمتر از میزان مشخصی باشد به طور خودکار از طرف دولت به آنها بیمه درمانی قانونی با نرخ های تعیین شده اختصاص داده می شود. هزینه بیمه آنها از طریق مشارکت مشترک کارفرما و کارمند تسویه حساب می شود.

سیستم بهداشت و درمان در استرالیا

مدیکر، طرح بیمه بهداشت عمومی همگانی در کشور استرالیا است. به عنوان یک بیمار در بیمارستان های عمومی خدمات درمانی رایگان یا یارانه ای برای بینایی سنجی، دندانپزشکی و روانشناسی دریافت می کنید.

حوزه استفاده از سیستم مراقبت های بهداشتی توسط دولت استرالیا برای  شهروندان استرالیایی و مهاجرانی که از خارج از کشور با ویزای موقت و یا دائم مهاجرت می کنند، تنظیم می شود. نیازها، استحقاقات و انتظارات درمانی مهاجران تحت تأثیر بسیاری از مولفه ها از جمله ماهیت و درجه وضعیت سلامتی، سن، جنسیت و محل زندگی متغیر می باشد

مقایسه آب و هوا در آلمان و استرالیا

ما در این بخش وضعیت آب و هوا در آلمان را با استرالیا با در نظر گرفتن ثبات دما و فصول سال مورد بررسی قرار داده ایم.

آب و هوا در آلمان

آلمان کشوری بزرگ است که این موجب می شود آب و هوای آن در مناطق مختلف متفاوت باشد. اما در میانگین آب و هوای این کشور معتدل است. زمستان در غرب آلمان یخبندان و در شرق آن بسیار سرد است.

شرایط آب و هوایی در آلمان در طول روز تغییر می کند، هرچند ممکن است این تغییرات به اندازه استرالیا نامنظم نباشد. بنابراین اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید حتماً برای محافظت از خود در برابر سرما و باران ژاکت و لباس گرم به همراه خود داشته باشید.

با توجه به این، هوای شدیدا گرم در آلمان یک اتفاق نادر است و شاید در سال یک یا دو روز این هوا را تجربه کنید.

دمای مرکزی و جنوبی دارای آب و هوای قاره ای کاملاً ثابت است، اما  سواحل بالتیک و دشت شمالی آلمان به دلیل تأثیر از دریا، تنوع کمتری را مشاهده می کند. اگر هم در استان باواریا و در کنار کوهستان های آلپ زندگی کنید شاهد بارش مکرر برف در زمستان خواهید بود.

آب و هوا در استرالیا

به دلیل وسعت زیاد، استرالیا از آب و هوای متفاوتی برخوردار است. از آب و هوای بسیار گرم منطقه کیمبرلی در شمال غربی استرالیا تا دمای زیر صفر کوه های برفی در جنوب شما تفاوت اقلیمی را در این قاره احساس خواهید کرد.

به دلیل مساحت گسترده این کشور، یک تقویم فصلی برای کل شهرهای استرالیا وجود ندارد و هر شهر بسته به محل در یک روز آب و هوای متفاوتی را می تواند داشته باشد.

مقایسه تابعیت در آلمان و استرالیا

تابعیت در آلمان

از مزایای تابعیت در آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حق سفر در سراسر اتحادیه اروپا، سوئیس و انگلستان بدون نیاز به درخواست ویزا.
 • دسترسی به مزایای بهداشتی، بازنشستگی و بیکاری استرالیا.
 • داشتن حق رای.
 • امکان کاندیدا شدن برای مناصب عمومی.
 • دریافت حمایت مالی برای تحصیل در یک موسسه دولتی.
 • استحقاق برای داشتن مجوز کار.
 • امکان درخواست تابعیت همسر پس از سه سال زندگی در آلمان.
 • دریافت تابعیت آلمان برای کودکانتان.
 • در خارج از آلمان از حفاظت کنسولی بهره مند خواهید شد.

تابعیت در استرالیا

از مزایای تابعیت و مهاجرت به کشور استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توانایی کار برای دولت فدرال.
 • کودکان شما شهروند استرالیا خواهند شد.
 • امکان داشته حق رای.
 • امکان کاندیدا شدن برای مناصب سازمانی و شرکت های دولتی.
 • عدم دیپورت شدن.
 • داشتن حق پاسپورت استرالیایی.
 • دسترسی به امکانات کنسولی استرالیا.
 • امکان بازپرداخت هزینه تحصیل.
 • دریافت اقامت نیوزیلند.
 • توانایی اخذ فرزندخواندگی.
 • امکان داشتن نمایندگی کشور استرالیا برای مسابقات بین المللی ورزشی.
 

تفاوت های جالب بین استرالیا و آلمان

به غیر از تفاوت هایی که بین آلمانی ها و استرالیایی ها وجود دارد شما در این بخش با یک سری تفاوت عجیب و غریب و غیر متعارف بین مردم این دو کشور آشنا خواهید شد.

 • در استرالیا به رانندگان تاکسی یا پیشخدمتان انعام داده نمی شود اما در آلمان این کار بسیار معمول است و حتی اگر رفتار راننده یا پیشخدمت مودبانه نباشد باید انعام به آنها داده شود.
 • دیر رسیدن در استرالیا به هیچ عنوان مشکلی نیست و حتی افراد استرس آن را هم ندارند. اما اگر شما تنها ۵ دقیقه در آلمان در قرار ملاقات دیر برسید، بی ادبی به حساب می آید.
 • در حالی که آلمانی ها با کادوی پاپانوئل و برف زمستانی به پیشواز کریسمس می روند اما این که چگونه استرالیایی ها بدون پاپانوئل و برف، کریسمس را جشن می گیرند جای سوال است.
 • از نظر آلمانی ها بین نان تست و نان تفاوت زیادی وجود دارد. اما در استرالیا نان تست همان نان خوراکی به حساب می آید.
 • بسیاری از مهاجران از طبیعت استرالیا می ترسند زیرا فکر می کنند طبیعت این کشور بسیار خطرناک است. از عنکبوت و کانگورو تا مار و کوسه در استرالیا با طبیعتی وحشی روبرو خواهید شد. در حالی که طبیعت آلمان اینگونه نیست.
 • در استرالیا مجاز نیستید در انظار عمومی هر نوشیدنی را بنوشید. اما اگر یک کیسه کاغذی دور آن قرار دهید، ممکن است مشکلی پیش نیاید. اما در آلمان شما می توانید در هر زمان و مکان هر نوشیدنی را که دوست داشتید بنوشید. حتی یک فرد ۱۶ ساله می تواند به هر اندازه ای که خواست هر نوشیدنی که دوست دارد را بنوشند.
 • در آلمان رانندگی با سرعت بسیار بالا بسیار طبیعی است و هیچ کس به آن اهمیتی نمی دهد. آلمانی ها به طور میانگین معمولا با سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت رانندگی می کنند. اما در استرالیا رعایت سرعت قانونی بسیار مهم و با اهمیت است.
 • استرالیایی ها خوش اخلاق ترین مردم جهان هستند. شنیدن کلماتی مانند “عسلم”، “عزیزم”، “مواظب خودت باش” یا “برایت بهترین ها رو آرزو می کنم؟” بسیار طبیعی است. این در حالی است که آلمانی ها اگر تنها یک غریبه از آنها حالش را بپرسد گیج شده و برایشان بسیار عجیب به نظر می رسد.
 • استرالیایی ها هر روز، اما خیلی کوتاه دوش می گیرند. در حالی که آلمانی ها دوش طولانی را هر دو روز یکبار انجام می دهند.
 • آلمانی ها شلوارک کوتاه خیلی دوست دارند و استفاده می کنند. اما شلوارک خیلی کوتاه در استرالیا متداول نیست و معمولا از شلوارک بلند استفاده می شود.
 • استرالیایی ها حداقل هفته ای یک بار ملحفه های خود را می شویند. این در حالی است که این کار برای آلمانی ها هر ماه یک بار اتفاق می افتد.
 • استرالیایی ها ورزش خیلی دوست دارند. از فوتبال، تنیس و اسب دوانی گرفته تا کریکت و بسکتبال همیشه استادیوم ها پر از تماشاگر می باشند. این در حالی است که آلمانی ها تنها عاشق فوتبال هستند و بس. هیچ کس در آلمان به ورزش دیگری اهمیت نمی دهد.
 • در استرالیا آب و نان در رستوران رایگان است. اما در آلمان متفاوت است و شما باید حتی هزینه آب یا نان را در رستوران بپردازید.
 • اغلب خدمات و کالاها در آلمان ارزان‌تر از استرالیا است. شما می توانید با ۱۵ یورو (۲۳ دلار) در آلمان بهترین شب خود را داشته باشید. اما در استرالیا تنها حمل و نقل عمومی ارزان‌تر می باشد.
 

نتیجه گیری

آلمان و استرالیا هر دو از غول های بزرگ اقتصادی جهان به شما می روند. نرخ بالای اشتغال، فرصت های شغلی بی نظیر، مزایای بهداشتی و سلامتی، مسکن ارزان قیمت و حمل و نقل کارآمد و بسیار با کیفیت از جمله مزیت های مهاجرت به این دو کشور است.

اما انتخاب بین آلمان و یا استرالیا یک موضوع مهم در میان مهاجران می باشد.

اگر زبان آلمانی برای شما مانعی نیستو یا می توانید از فرهنگ سخت کار در آلمان لذت ببرید، برای شما گزینه خوب جهت مهاجرت آلمان است. در این کشور ساعات کار کم بوده و ثبات در آب و هوا در بیشتر مناطق این کشور وجود دارد.

از طرف دیگر، اگر شما فردی اجتماعی و بسیار خوش مشرب هستید و به آب و هوای گرمسیری عادت دارید برای شما استرالیا را انتخاب می کنیم. استرالیایی ها عادت به قدم زدن، گپ های گاه به گاه در دفتر و نوشیدن دست جمعی پس از کار دارند. اما شرایط آب و هوایی متفاوت در آلمان را نیز باید تحمل کنید.

سوالات متداول

آلمان ۸۲ میلیون نفر و استرالیا ۲۴ میلیون نفر جمعیت دارد. آلمان تنها به اندازه یک ایالت استرالیا است بنابراین تراکم جمعیت در آلمان بیشتر از استرالیا است. هر دو کشور با یکدیگر از لحاظ شاخص های اقتصادی، اجتماعی و یا تحصیلی تفاوت چندانی ندارند. اگر بودجه خوبی دارید و انسان اجتماعی هستید استرالیا را انتخاب کنید. اما اگر بودجه کافی ندارید و انسان درون گرایی هستید بهتر است که به آلمان بروید.

تعادل خوبی بین زندگی و کار برای کارمندان در آلمان وجود دارد. میانگین ​​کار در آلمان ۳۵ ساعت در هفته است. اما در استرالیا کارکنان باید ۳۸ ساعت در هفته کار کنند. محیط کار در آلمان مقداری خشک ولی در استرالیا بسیار دوستانه است.

میانگین ​​شهریه در آلمان معمولاً ۶۰۰ یورو در سال است. تحصیل در آلمان بسیار اقتصادی تر و راحت تر از تحصیل در استرالیا است که هزینه های آن بسیار بالا و در حدود ۳۰۰۰۰ دلار در سال می شود.

معمولا زمستان های آلمان سرد و برفی است و ثبات آب و هوایی را در طول سال مشاهده خواهید کرد. استرالیا نیز کشور بزرگی است و بالطبع آب و هوای متفاوتی را دارد. در یک فصل در تمام مناطق استرالیا آب و هوای یکسان را نخواهید داشت و بسیار متغبر است.

در استرالیا، میانگین ​​امید به زندگی ۸۳ سال است (برای مردان ۸۰ سال ، برای زنان ۸۵ سال) و در آلمان، این امید به زندگی به ۸۱ سال (۷۹ سال برای مردان، ۸۴ سال برای زنان) می رسد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن