مشاوره رایگان

02128111107

جاب آفر استرالیا

جاب آفر استرالیا

جاب افر استرالیا

جاب آفر استرالیا موضوعی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم ، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

استرالیا یکی از کشورهای توریستی، مدرن و توسعه‌یافته در دنیا است که همیشه مقصد مسافرت یا مهاجرت خیلی افراد از سرتاسر دنیا بوده است. این کشور همواره به دنبال نیروی کار ماهر و متخصص است. به همین جهت جاب آفر استرالیا از روش‌های پرمتقاضی مهاجرت به این کشور می‌باشد. گاهی دیده می‌شود که این کشور به دنبال نیروی کار کارآزموده از سایر کشورها می‌گردد که همین امر بیانگر این موضوع است که در برخی از زمینه‌های کاری امکان مهاجرت کاری به استرالیا فراهم است.

گاهی پیش می‌آید که فرد با هدف اینکه به کشورهای دیگر مخصوصاً استرالیا مهاجرت کند، در رشته‌ای تحصیل کرده و مهارت کسب می‌کند ولی متأسفانه بعد از تحصیل هنگامی‌که می‌خواهد اقدام به مهاجرت کند متوجه می‌شود که رشته‌ای که در آن تحصیل‌کرده است و مشاغل مرتبط با آن در لیست مشاغل کشور استرالیا قرار ندارد. در این هنگام بهترین کار این است که فرد به دنبال جاب آفر استرالیا یا ویزای کارفرمای استرالیا باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید :

جاب آفر استرالیا چیست؟

جاب آفر استرالیا نوعی ویزا است که هرساله تعدادی از افراد دنیا با استفاده از آن برای اقامت وارد کشور استرالیا می‌شوند. اخذ این نوع خاص از ویزا نسبت به اخذ ویزاهای دیگر سخت‌تر است ولی غیرممکن به‌حساب نمی‌آید. ویزای کارفرما یا همان ویزای جاب آفر به کسانی تعلق می‌گیرد که مهارت و یا دانش خاصی داشته باشند و بتوانند با استفاده از آن مهارت یا دانش، نظر کارفرماهای استرالیایی و دولت استرالیا را جلب کرده و راه برای مهاجرتشان به این کشور زیبا باز شود. برخی از کارفرماها در انتخاب نیروی کارشان بسیار حساسیت به خرج می‌دهند و اگر فردی استرالیایی مناسب برای کارشان پیدا نکنند دنبال افراد واجد شرایط خارجی می‌گردند.

نکته مهم این است که ویزای کار استرالیا با جاب آفر این دو کشور دو مقوله متفاوت هستند و نباید این دو را با هم اشتباه گرفت.

شرایط اخذ جاب آفر استرالیا

شرایط اخذ جاب آفر استرالیا

همان‌طور که در قسمت قبل اشاره شد، ویزای کارفرمای استرالیا یا همان جاب آفر مخصوص افرادی با دانش یا مهارتی خاص است که همین نقطه مثبتشان باعث شود به این کشور راه پیدا کنند. شرایط اخذ جاب آفر این کشور در ابتدا به این صورت است که دانش و مهارت فرد موردنیاز بازار کار استرالیا باشد و هیچ فردی در استرالیا به این سطح از دانش و مهارت دسترسی نداشته باشد تا دولت استرالیا این اجازه را به فرد بدهد که به این کشور مهاجرت کند.

کارفرما باید مدتی را در روزنامه‌های معتبر و کثیرالانتشار و همین‌طور در سایت‌های مربوط به کاریابی برای استخدام نیروی موردنظر آگهی داده باشد و کسی در کل کشور استرالیا از این مهارت موردنظر برخوردار نباشد تا بتواند اقدام به درخواست برای نیروی کار خارجی کند. در این مرحله کار تمام نمی‌شود و در مرحله بعدی کارفرمای استرالیایی برای اینکه بتواند جاب آفر استرالیا را به اجرا بگذارد نیاز دارد ثابت کند که فردی که درخواست ویزای کارفرمای استرالیا را داده است بر چه اساسی و چگونه این صلاحیت را دارا است تا آن پست شغلی را اداره کند. در این صورت شرایط اخذ محقق می‌شود و کارفرما می‌تواند شماره شناسایی (یا ID number) خود را به اداره مهاجرت کشور استرالیا بدهد.

مسئله مهم این است که چون تمامی این مراحل از طریق شخص کارفرما انجام می‌شود و او باید پیگیری تمامی این مراحل را انجام دهد، کمتر کسی حاضر می‌شود که تمامی این زحمات را به جان بخرد. به همین خاطر است که کارفرمایی اقدام به جاب آفر نمی‌کند مگر اینکه دانش و مهارت فرد به‌قدری بالا باشد که کارفرما واقعاً به وی نیاز داشته باشد.

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا استرالیا

ویزای کار کانادا

ویزاهای سابکلاس موردقبول برای جاب آفر استرالیا

پس‌ازاینکه کارفرماها درخواست پذیرش نیروی کار را به اداره مهاجرت دادند، متقاضیان مهاجرت به استرالیا می‌توانند از طریق یکی از ویزاهایی که به‌اجمال توضیح داده می‌شود اقدام به مهاجرت به این کشور کنند:

1- ویزای سابکلاس 482 استرالیا

این ویزا درواقع به‌جای ویزای 457 استرالیا آمده است که طی آن فرد متقاضی می‌تواند به مدت دوره چهارساله در کشور استرالیا کار کند و پس‌ازآن نیز این امکان وجود دارد که فرد بتواند اقدام به اقامت و مهاجرت دائم به کانادا را داشته باشد. نام دیگر ویزای سابکلاس 482 استرالیا، ویزای TSS است. نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که شغلی که فرد می‌خواهد در آن مشغول به کار باشد باید در لیست مشاغل بلندمدت در کشور استرالیا وجود داشته باشد.

درواقع ویزای سابکلاس 482 استرالیا برای جبران کمبود نیروی کار ماهر و متخصص است که با جذب نیروهای خارجی واجد شرایط از طریق جاب آفر استرالیا امکان‌پذیر است.

سه روش برای ویزای سابکلاس 482 استرالیا عبارت‌اند از:

 1. روش کوتاه‌مدت برای ویزای سابکلاس 482 استرالیا
 2. روش میان‌مدت برای ویزای سابکلاس 482 استرالیا
 3. روش توافق‌نامه کاری برای ویزای سابکلاس 482 استرالیا

2- ویزای سابکلاس 187 استرالیا

در این نوع از ویزاهای سابکلاس موردقبول برای جاب آفر استرالیا فرد به‌صورت یکی از موارد زیر می‌تواند امکان کار در کشور استرالیا را داشته باشد:

 1. داشتن پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای استرالیای (داشتن جاب آفر استرالیا)
 2. از طریق تبدیل کردن اقامت موقت استرالیا به اقامت دائمی این کشور
 3. با داشتن توافق کاری که مختص کارفرمایان خاص است.

این ویزا نیز مانند ویزای 482 استرالیا می‌تواند به اقامت دائم در این کشور تبدیل شود. این ویزا مختص کسانی است که تمایل دارند در مناطق کم‌جمعیت‌تر کشور استرالیا به کار مشغول شوند.

3- ویزای سابکلاس 186 استرالیا

این نوع از ویزا نیز مانند دو ویزای قبلی می‌تواند منجر به اقامت دائم در کشور زیبای استرالیا شود و محدودیتی برای شهر و ایالت و منطقه برایش وجود ندارد. در این ویزا لزوماً نیازی نیست که فرد در کشور استرالیا باشد. فرد می‌تواند از خارج از کشور اقدام به گرفتن مستقیم این ویزا کرده و یا اول ویزای موقت 457 استرالیا را بگیرد و سپس برای اقامت دائم اقدام نماید.

فرد با داشتن این ویزا به طرق زیر می‌تواند در استرالیا کار کند:

 1. با داشتن توافق کاری که مختص کارفرمایان خاص است.
 2. با تبدیل کردن اقامت موقت کشور استرالیا به اقامت دائم این کشور
 3. با داشتن جاب آفر استرالیا و ورود مستقیم به این کشور

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به استرالیا

برخی از زمینه‌های موردنیاز برای جاب آفر استرالیا

رشته‌ها و زمینه‌های شغلی وجود دارند که در کشور استرالیا

همان‌طور که گفته شد کشور استرالیا نرخ بیکاری بسیار کمی دارد و بنابراین افراد زیادی برای اخذ جاب آفر استرالیا اقدام می‌کنند. برخی از رشته‌ها و زمینه‌های شغلی وجود دارند که در کشور استرالیا به‌شدت موردنیاز هستند.

برخی از این زمینه‌های کاری عبارت‌اند از:

 • مکانیک
 • پرستاری
 • حسابداری
 • مهندسی شهری
 • رادیوگرافی
 • بینایی‌سنجی
 • مهندسی مکانیک

در برخی از زمینه‌ها هم در کشور استرالیا کمبود نیرو وجود دارد ولی این نیاز به‌اندازه مشاغل بالا شدید و حاد نیست.

این زمینه‌های کاری عبارت‌اند از:

 • ساخت‌وساز
 • آموزش
 • زمینه‌های مالی
 • مراقبت از سلامت
 • مهندسی

نتیجه گیری

روش‌های گوناگونی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که جاب آفر استرالیا یکی از این روش‌ها است. در این نوع از روش‌های مهاجرت، فرد استعداد، دانش و مهارت خاصی دارد که باعث می‌شود که کارفرمایان استرالیایی آن‌ها را برای کار در نظر بگیرند و برایشان نامینیشن و یا پیشنهاد کار بفرستند.

سوالات متداول

بله فرزندان و همسر فردی که توسط جاب آفر استرالیا به این کشور سفر می‌کند نیز می‌توانند ویزای مهاجرت به کشور استرالیا را دریافت کنند ولی برای پدر و مادر فرد در صورتی این امر امکان‌پذیر است که آن‌ها تحت حمایت فردی باشند که درخواست جاب آفر را داده است.

بله در مواردی این امر قابل‌اجرا است ولی باید یک سری مراحل قانونی و اداری برای او طی شود تا اجازه کار در کشور استرالیا را داشته باشد.

بله این امر امکان‌پذیر است. اگر فرد توسط سابکلاس‌های 494 و 186 اقدام به مهاجرت به کشور استرالیا کرده باشد، تحصیل فرزندش در کشور استرالیا رایگان خواهد بود ولی اگر با سابکلاس 482 به کشور استرالیا رفته باشد تا قبل از گرفتن اقامت دائم، تحصیل فرزندش همراه با هزینه خواهد بود اما نه هزینه کامل تحصیلی. پس از گذراندن یک سال در استرالیا، اگر فرد در آزمون آیلتس شرکت کند و نمره شش را اخذ کند و بدهی ازنظر مالیاتی نداشته باشد و مورد تایید و حمایت کارفرمایش باشد می‌تواند برای اقامت دائم اقدام کند و پس از اخذ اقامت دائم، تحصیل فرزندش در این کشور به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

در اکثر مواقع حداقل نمره زبان موردنیاز برای جاب آفر در آزمون آیلتس برای تمامی مهارت‌ها نمره پنج است ولی گاهی در برخی از مشاغل پیش می‌آید که شخص کارفرما حساسیت بیشتری به خرج می‌دهد و نمره بالاتری را برای پذیرش فرد مدنظر قرار می‌دهد.

این سؤال را نمی‌توان دقیق پاسخ داد و این مدت‌زمان کاملاً بستگی به موارد مختلفی ازجمله نوع تخصص فرد، ضرورت و فوریت کار موردنظر، میزان حساسیت کارفرما دارد. همچنین این نکته که در آن برهه زمانی آیا به مهارت شما نیاز باشد یا نه (گاهی پیش می‌آید که فرد درخواست جاب آفر استرالیا می‌دهد ولی در کشور استرالیا کسی به تخصص وی فعلاً نیاز ندارد و گاهی هم پیش می‌آید که فرد درخواست می‌دهد و خوشبختانه تعداد بالایی کارفرما نیاز به جذب نیرویی با همان مهارت یا دانش هستند) و فاکتورهای دیگر مهم است.

برای اقدام به این کار هیچ ممانعتی جهت داشتن یا عدم داشتن کارت پایان خدمت وجود ندارد ولی قطعاً طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران افراد مذکر باید برای گرفتن پاسپورت و خارج شدن از کشور یا کارت پایان خدمت داشته باشند یا کارت معافیت از خدمت.

خیر، پس از صدور جاب آفر بلافاصله ویزا صادر نمی‌شود بلکه بازه زمانی بین 30 تا 60 روز کاری ممکن است موردنیاز باشد تا پس از صدور جاب آفر ، ویزای فرد صادر شود و همین‌طور باید در نظر گرفت که این بازه نیز عددی کاملاً تقریبی است و به عوامل مختلفی ازجمله ترافیک کاری و غیره بستگی دارد.

پس‌ازاینکه فرد وارد خاک استرالیا شد تا 12 روز کاری فرصت این را دارد که خودش را به کارفرمایی که برایش جاب آفر استرالیا فرستاده است معرفی کند و کارش را در کشور استرالیا شروع کند.

هزینه اخذ جاب آفر این کشور با توجه به شهر موردنظر، تخصص‌ها و مشاغل مختلف متفاوت است ولی معمولاً چیزی بین 2500 تا 4500 دلار استرالیایی را باید برای این کار در نظر گرفت.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن