مشاوره رایگان

02128111107

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا یکی از راه های مهاجرت به این کشور است است که مخصوص دانشجویان و برای اقامت موقت آن‌ها کنار گذاشته شده و پس از اتمام این دوره موقت می‌توانند جهت اخذ اقامت دائم در استرالیا اقدام کنند. کشور استرالیا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است که برای جلب رضایت مهاجران و مسافران خود، امکانات بی‌نظیری را در دسترس آنان قرار می‌دهد.

از طریق ویزای تحصیلی دانشجویان خواهند توانست در بهترین دانشگاه‌های این کشور به تحصیل مشغول شوند و در هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیلات خود ادامه دهند. استرالیا هرساله برای اعطای ویزای تحصیلی خود به دانشجویان از سراسر جهان شرایط ویژه‌ای را اعلام می‌کند و موقعیت خوبی را برای کسانی که به تحصیل در این کشور علاقه دارند، به وجود می‌آورد.

دریافت ویزای تحصیلی استرالیا به مدارک و اسنادی نیاز دارد که باید از ماه‌های قبل به ارسال آن‌ها برای سفارت و مراکز آموزشی موردنظرتان در این کشور اقدام کنید؛ به همین علت، در این یادداشت تصمیم داریم به بررسی کامل شرایط ویزا، مدارک موردنیاز، موقعیت مناسب دانشجویان و مزایای تحصیل در استرالیا بپردازیم.

ویزای کار ژاپن که به آن ویزای HSP یا HSFP نیز گفته می شود، برای جذب نیروی متخصص و حرفه ای از دیگر کشورها طراحی شده است.HSP یک ویزای ویژه با مزایای بیشتر از ویزای کار استاندارد است که برای کارگران با استعداد خارجی با مهارت های پیشرفته و تخصصی طراحی شده است. ویزای کار ژاپن که به ویزای HSP یا HSFP نیز معروف است، برای جذب متخصصان سایر کشورها طراحی شده است. HSP یک ویزای ویژه با مزایای بیشتر از ویزای کار معمولی برای کارگران با استعداد خارجی است که واجد شرایط هستند. البته توجه داشته باشید که اگرچه HSP یک ویزای ویژه است، اما همچنان زیر مجموعه‌ای از ویزای کار است، بنابراین دریافت این نوع ویزا بدون پیشنهاد کار از کارفرمای ژاپنی غیرممکن است. البته ویزای کار ژاپن دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی انواع آن می پردازیم: ویزای Designated skills نوع اول این ویزا برای خارجیانی است که دانش و مهارت کافی دریکی از 14 صنعت مورد نیاز ژاپن را دارند. مدت زمان این نوع ویزای ژاپن 5 سال است و متقاضی نمی تواند اعضای خانواده را با خود ببرد. ویزای Designated skills نوع دوم این ویزا برای خارجی هایی است که در یکی از دو صنعت مورد نیاز در ژاپن تجربه و مهارت بالایی دارند، در نظر گرفته شده است. اقامت متقاضی نامحدود است و اعضای خانواده (قانونی/ همسر و فرزندان) می توانند وی را همراهی کنند.

شرایط کشور استرالیا​

شرایط کشور استرالیا​

استرالیا کشوری خوش آب‌و‌هوا در نیم‌کره جنوبی زمین و در قاره اقیانوسیه است و پایتخت آن شهر تجاری کانبرا نام دارد. این کشور نسبت به مساحت زیاد آن، جمعیتی تنها در حدود ۲۶ میلیون نفر را در خود جای داده که بیشتر این جمعیت، در ساحل جنوبی کشور قرار گرفته‌اند. به دلیل عدم تناسب تعداد افراد و مساحت، استرالیا در پی افزایش تراکم جمعیتی خود و افزودن تنوع‌های نژادی به کشور است و در راستای این هدف، ویزاهای مختلفی را به سایر کشورهای جهان ارائه می‌کند.

‌مهم‌ترین هدف استرالیا از اعطای ویزای تحصیلی به متقاضیان، استفاده از ظرفیت علمی دانشجویان و توانایی آن‌ها در افزایش سطح آکادمیک دانشگاه‌های خود است. این هدف سبب شده تا استقبال مناسبی از ویزای تحصیلی استرالیا از سوی دانشجوهای کشورهای مختلف صورت بگیرد و هر ساله افراد زیادی از طریق این ویزا در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوند.

در راستای تحقق هدف فوق، توسعه سطح دانشگاه‌ها و اعطای ویزاهای تحصیلی به دانشجویان مختلف در سیاست‌گذاری‌های این کشور توسعه‌یافته مشاهده می‌شود. مدیران آموزشی استرالیا جدیدترین و موثرترین شیوه‌های درسی را در کلاس‌های مراکز آموزشی وضع کرده‌اند و از به‌روزترین متدهای تحصیلی برای تدریس بهره می‌گیرند.

بهترین رشته‌های تحصیلی جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

بورسیه‌های تحصیلی استرالیا
بهترین رشته های تحصیلی جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

استرالیا ویزاهای متعددی را برای متقاضیان تحصیل و زندگی در این کشور صادر می‌کند. یکی از ویزاهای معتبر و مهم این کشور، ویزای تحصیلی ساب‌کلاس 500 است که به دانشجویان تعلق می‌گیرد. افرادی که قصد تحصیل در یکی از دوره‌های زیر را دارند، می‌توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند:

        تحصیلات ابتدایی و متوسطه

        گواهینامه‌های تجاری

        آموزش فن و حرفه‌ای (VET)

     تحصیلات دانشگاهی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

از طرف دیگر، قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا متقاضیان می‌توانند از رشته‌های پرطرفدار و پولساز این کشور اطلاع کسب کنند و با آگاهی از این رشته‌های تحصیلی، مراکز آموزشی مناسب را برگزینند. 

مهم‌ترین این رشته‌ها عبارت‌اند از:

Ø    رشته‌های مهندسی

Ø    حسابداری

Ø    پرستاری

Ø    مددکاری اجتماعی

Ø    پزشکی

Ø    کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT)

Ø    آموزش و تدریس

Ø    خودروسازی

Ø    تجارت

Ø    مهمان‌داری

Ø    دندان‌پزشکی

Ø    نقاشی و معماری

Ø    ساختمان‌سازی

Ø    لوله‌کشی

دانشجویان هر یک از این رشته‌‌ها در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از عالی‌ترین امکانات آموزشی این کشور برخوردار هستند. پس از فارغ‌التحصیلی نیز، دانش‌آموختگان هر یک از این رشته می‌توانند جهت کار در استرالیا از طریق ویزای کاری اقامت دو ساله بگیرند و از درآمد فوق‌العاده‌ای بهره‌مند شوند. به‌عنوان مثال، کارمندان حسابداری به‌طور میانگین سالانه ۷۵۰۰۰ دلار، مهندسان ۶۶۰۰۰ دلار، مهمان‌داران و کارمندان صنعت گردشگری تا ۱۶۹۰۰۰ دلار را کسب خواهند کرد.

 به همین خاطر می‌توان گفت ویزای تحصیلی استرالیا یکی از موقعیت‌های ممتاز برای تکمیل تحصیلات متقاضیان و دریافت ویزای برای کار در این کشور است. همچنین کسانی که به دریافت این ویزا تمایل دارند، در کنار تحصیل می‌توانند به مدت ۳۰ الی ۴۰ ساعت در هفته نیز به کار مشغول شوند.

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا استرالیا

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا

ویزا ساب‌کلاس 500 به تمام افراد بالای ۱۸ سال که تحصیلات مدرسه خود را به اتمام رسانده‌اند و قصد تحصیل در کالج یا دانشگاه را دارند، تعلق می‌گیرد. علاوه بر این افراد، تمام دانش‌آموزان ۶ سال به بالا نیز در صورت شرایط مناسب و اخذ ویزا از آموزش و پرورش این کشور نیز می‌توانند برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کنند و در مدارس این کشور به تحصیل بپردازند‌.

همچنین دانشجویان مقاطع تکمیلی نیز می‌توانند جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا اقدامات لازم را انجام دهند و حتی از دانشگاه‌های این کشور بورسیه آموزشی بگیرند.

بررسی مدت زمان ویزای ساب‌کلاس 500 استرالیا

مدت زمان ویزای ساب‌کلاس 500 استرالیا برای دانشجویان به شرح زیر است:

_ طول دوره تحصیلی هر فرد در استرالیا بر مدت زمان اعتبار پوشش بیمه سلامت و دانشجویی او (OSHC) منطبق است. البته تاریخ انقضای بیمه دانشجویی چندین ماه دیرتر از تاریخ انقضای ویزا اتفاق میفتد. در هر حال، اگر دانشجویان خواستار تمدید مهلت ویزا باشند، باید بیمه سلامت خود را نیز تمدید کنند؛ در غیر این حالت باید به کشور خود بازگردند.

_ در صورتی که دانشجویان ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت کنند، می‌توانند حداکثر به مدت ۵ سال و به‌طور تمام وقت در این کشور تحصیل کنند.

_ از طرف دیگر، تمدید طول دوره در مدت زمان اقامت تاثیر دارد؛ به‌طور مثال اگر دوره شما بیشتر از ۱۰ ماه باشد، حداکثر تا ۵ ‌ماه آن را تمدید می‌کنند. اگر طول دوره به مدت ده‌ماه باشد، آن را دو الی سه‌ماه تمدید خواهند کرد و در صورتی که کمتر از ۱۰ ماه باشد، تنها یک ماه اضافی اعتبار خواهد داشت.

_ تمدید ویزای تحصیلی برای مقاطع تکمیلی متفاوت‌تر است. برای نمونه می‌توان گفت اگر دوره آموزشی دانشجویی در مقطع دکتری در بازه دسامبر تا مارس به پایان برسد، ویزای او تا شش بعد یعنی تا ماه سپتامبر اعتبار خواهد داشت.

_ به‌طور کلی تمام دانشجویانی که از حق بورسیه برخوردار هستند یا در مقاطع تکمیلی تحصیل می‌کنند، تا ۶ ماه پس از اتمام تحصیل حق تمدید ویزای دانشجویی خود و اقامت در استرالیا را دارند.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا​

چند نکته در مورد جاب آفر آلمان

برای آنکه موفق به دریافت ویزای تحصیلی استرالیا شوید، باید مدارک مشخصی را آماده کنید و آن‌ها را به‌شیوه آنلاین برای مسئولان دانشگاهی بفرستید. برخی از این مدارک بسته به سن متقاضی متفاوت هستند و به همین علت، باید اسنادی را آماده کنید که به شروط سنی شما مربوط است. این مدارک عبارت‌اند از:

پاسپورت معتبر همراه با یک نسخه کپی از آن

تاریخ انقضای پاسپورت، پنج‌سال پس از دریافت آن است. پاسپورتی که به سفارت استرالیا تحویل می‌دهید، باید معتبر بوده و منقضی نشده باشد.

مدرک زبان معتبر

درباره مدرک زبان برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به نمره 5.5 و بالاتر نیاز دارید. البته در حالت کلی ممکن است دانشگاه‌ نمره متفاوت‌تری را از شما درخواست کند. در صورتی که موفق به دریافت این نمره یا رتبه موردنظر دانشگاه نشدید، باید پیش از شروع کورس تحصیلی دوره‌های زبان را در استرالیا بگذرانید و پس از اتمام دوره، در آزمون زبان این کشور شرکت کنید. در صورت قبولی وارد دانشگاه خواهید شد و اگر نمره قبولی را به دست نیاورید، مشروط می‌شوید.

آزمون‌هایی که گواهی آن‌ها در کشور استرالیا موردپذیرش است، شامل IELTS، TOEFL، cambridge english، pearson test of english و occupational english test می‌شوند. ارائه هر یک از این مدارک به سفارت قابل قبول خواهد بود.

شرط سنی ۶ سال و به بالا

همانطور که پیش‌تر گفتیم، شرط سنی دریافت ویزای استرالیا برای تحصیل از سن ۶ سالگی شروع می‌شود. بنابراین تمام افرادی که بیشتر از ۶ سال سن دارند، می‌توانند برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنند. برای افراد بالای ۱۸ سال به‌طور معمول خوابگاه وجود دارد اما برای افرادی که زیر این سن هستند، گزینه‌ای تحت عنوان stay home دیده می‌شود که به‌معنای زندگی با خانواده‌های داوطلب در طول مدت تحصیل است.

انگیزه‌نامه

برای توضیح هدف شما از دریافت ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در این کشور باید انگیزه‌نامه بنویسید. در انگیزه‌نامه باید از ذکر مواردی چون سوءسوابق، عدم تمایل به بازگشت به کشور مبدا، انگیزه‌های غیرتحصیلی و از این دست خودداری کنید. همچنین ترتیب نوشتن انگیزه‌های خود و اهدافی که از تحصیل در استرالیا دارید، بسیار حائز اهمیت است.

ارائه گواهی تمکین مالی در طول دوره تحصیلی

در صورتی که نتوانید مدارکی را جهت تمکین مالی خود در طول دوره تحصیلی به سفارت ارائه دهید، ویزایی دریافت نخواهید کرد. برای سفارت استرالیا بسیار مهم است که دانشجویان و دانش‌آموزان بتوانند طی کورس‌های آموزشی مشکل مالی نداشته باشند و تمرکز خود را بر روی تحصیل و مطالعه بگذارند. همچنین دانشگاه ممکن است برای بررسی وضعیت ثبت‌نام مبلغ ۵۷۰ الی ۶۲۰ دلار را درخواست کند که با پرداخت سریع این مبلغ، میزان تمکین مالی خود را نشان خواهید داد.

اخذ تاییدیه ثبت‌نام (CoE)

این مدرک را باید از یکی از مراکز آموزشی استرالیا که در CRICOS ثبت شده‌اند، اخذ کنید. توجه داشته باشید که تاییدیه ثبت‌نام به مدرکی گفته می‌شود که پس از ثبت‌نام در مرکز آموزشی و پرداخت مبلغ موردنظر آن‌ها دریافت خواهید کرد. این تاییدیه به‌معنای ثبت‌نام موفقیت‌آمیز در یکی از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های این کشور است.

دریافت بیمه‌نامه تحصیلی (OSHC)

بیمه‌نامه تحصیلی شما را از نظر سلامت و تحصیل ساپورت می‌کند و دریافت آن، به‌معنای تایید صلاحیت برای حضور و تحصیل در استرالیا است. از طرف دیگر، در صورتی که اعضای خانواده‌تان همراه شما به استرالیا می‌آیند، باید برای آن‌ها نیز بیمه‌نامه تهیه کنید. همچنین بیمه‌نامه تحصیلی مدت زمان حضور شما و اعتبار ویزای تحصیلی‌ استرالیا را مشخص خواهد کرد.

گواهی سلامت جسمی و شخصیتی

برای ورود به کشور استرالیا، چه از راه ویزای تحصیلی و چه از طریق ویزای کاری، ابتدا باید گواهی سلامت جسمانی و روحی خود را برای سفارت ارسال کنید. سوابق بیماری، جرم یا وقفه‌های تحصیلی در این بخش ذکر می‌شوند و در صورتی که از سوءسابقه برخوردار باشید، باید سابقه کیفری، حکم تبرئه و نوع محکومیت خود را به‌صورت اسناد مستند تحویل دهید.

مقاله های پیشنهادی : انواع ویزا

شرایط دریافت ویزای کار چیست؟

مراحل دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

مراحل دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا مراحلی وجود دارند که باید آن‌ها را به‌ترتیب طی کنید و در هر مرحله هوشیار باشید که چه کارهایی را لازم است انجام دهید. این مراحل به‌صورت گام‌به‌گام عبارت‌اند از:

 آماده کردن مدارک

تمام مدارکی را که برای درخواست تاییدیه از دانشگاه و ویزا نیاز دارید، آماده کنید تا در زمان مناسب برای بارگذاری آن‌ها آماده باشید.

ثبت‌نام در یک مرکز آموزشی

پس از آماده کردن مدارک باید در یک مرکز آموزشی ثبت‌نام کنید. مرکز موردنظر شما بهتر است با استانداردها و شرایطتان مطابق باشد. پس از ثبت‌نام، یک نامه پیشنهاد همراه درگاهی جهت پرداخت مبلغ در مقابل شما قرار می‌گیرد. این نامه به‌‌معنای درخواست دانشگاه برای ثبت‌نام و مبلغ به‌منظور بررسی ثبت‌نام شما است.

پس از تایید ثبت‌نام، مرکز آموزشی یک تاییدنامه تحت‌ عنوان CoE برایتان ایمیل خواهد کرد. این تاییدیه برای دریافت ویزا الزامی است. در صورتی که قصد دارید در بیش از یک دوره آموزشی شرکت کنید، باید برای هر دوره یک CoE از دانشگاه برای شما ایمیل شود. به‌طور مثال اگر تصمیم دارید در کنار دانشگاه در کورس‌های زبان نیز شرکت کنید، باید هر دوره را به‌صورت مجزا ثبت‌نام کرده و برای هرکدام تاییدیه CoE داشته باشید.

ایجاد حساب کاربری

برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا باید در سایت https://online.immi.gov.au/lusc/register درخواست دهید. پس از وارد کردن ایمیل، نام کاربری و شماره تلفن باید رمز عبور ایجاد کنید و سپس شرایطی را که ذکر کرده‌اند، بپذیرید.

اسکن مدارک موردنظر

در این مرحله تمام مدارکی را که موردنیاز است، اسکن و به‌صورت دیجیتال درآورید. این مدارک شامل تاییدیه CoE، گذرنامه و نامه اثبات اقامت موقت خود در استرالیا هستند. ممکن است بسته به مرکزی که انتخاب می‌کنید، لازم باشد مدارک بیشتری به دیجیتال تبدیل شوند: مانند شناسنامه، صورت حساب بانکی جهت اثبات تمکین مالی، نمره آزمون زبان و

توجه داشته باشید تمامی مدارک خود را پیش از اسکن باید به زبان انگلیسی ترجمه کنید. این مدارک باید معتبر باشند و در قالب یک فایل مستند دیجیتال شوند.

ثبت‌نام آنلاین برای ویزا

در این مرحله باید برای ویزای تحصیلی استرالیا تحت عنوان subclass 500 ثبت‌نام کنید. زمان ثبت‌نام ۱۲۴ روز قبل از شروع کورس تحصیلی و مطابق با تاریخی است که مسئولان در تاییدیه CoE ذکر کرده‌اند. در صفحه نخست ثبت‌نام باید ملیت، نام خانوادگی، کد، دوره آموزشی، تحصیلات، رزومه شغلی، سوابق کیفری و میزان سلامتی را بنویسید.

پرداخت مبلغ ویزا و دریافت کد TRN

پس از تکمیل اطلاعات باید مبلغ درخواستی سایت را پرداخت کنید. این مبلغ ۵۷۵ دلار استرالیا (aud) و راحت‌ترین شیوه برای پرداخت آن به‌صورت آنلاین و با کارت اعتباری است. پس از پرداخت رسیدی همراه با شماره مرجع تراکنش (transaction reference number) دریافت خواهید کرد. این کد را ذخیره کنید، زیرا برای چک کردن وضعیت درخواست به آن نیاز دارید.

بررسی سلامت و مصاحبه ویزا

بسته به شرایطی که تحصیل و زندگی کرده‌اید و کشوری که اکنون در آن هستید، سفارت استرالیا با شما مصاحبه خواهد کرد. بخشی از این مصاحبه برای بررسی سلامت توسط پزشکان و بخشی دیگر برای هدف از درخواست ویزای تحصیلی استرالیا است. توجه داشته باشید که تا پیش از ارسال کد TRN و دریافت آن، معاینه پزشکی انجام ندهید.

دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا

در این مرحله، می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید. به‌طور معمول یک الی دو هفته پس از درخواست، ویزا آماده خواهد شد. در این مرحله بسته به اینکه کجا زندگی می‌کنید، چقدر آمادگی دارید و چه تاریخی برایتان مناسب است، ویزا صادر می‌شود. می‌توانید روند دریافت ویزای خود را از طریق سایت مهاجرت استرالیا و ورود به حسابی که در مرحله ۳ ساخته‌اید، پیگیری کنید. (ممکن است نیاز باشد که در این مرحله کد TRN نیز وارد شود)

آدرس سایت جهت ورود: https://online.immi.gov.au/lusc/login

پس از آماده شدن ویزا، مقامات به شما اطلاع خواهند داد و در قالب یک سند دیجیتال آن را ارسال می‌کنند. اگر به نسخه فیزیکی ویزا نیاز دارید، می‌توانید نامه اعطای ویزای خود را که پس از صدور ویزا دریافت خواهید کرد، چاپ کنید.

سفر به استرالیا

پس از صدور ویزا می‌توانید ۹۰ روز پیش از تاریخ شروع دوره که در گواهی CoE ذکر شده است، وارد استرالیا شوید. در صورتی که محل اقامت خود را به مرکز آموزشی اطلاع نداده‌اید، تا ۷ روز پس از ورود می‌توانید این کار را انجام دهید.

پس از پایان دوره، در صورتی که کمتر از ۱۰ ماه در استرالیا اقامت داشتید، به مدت ۳۰ روز می‌توانید در این کشور بمانید و اگر مدت دوره شما بیشتر از ۱۰ ماه بوده، امکان تمدید اقامت تا ۶۰ الی ۱۲۰ روز پس از اتمام کورس را خواهید داشت.

مزایای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا
مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

استرالیا کشوری توسعه‌یافته با سطح زندگی درجه یک است؛ بنابراین برای اولین مزیت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، امکان زندگی در یک کشور با بالاترین استانداردهای زندگی را می‌توان نام برد. افزون بر این، مزیت‌های دیگری وجود دارند که استرالیا را از دیگر کشورها متمایز خواهند کرد و سبب می‌شوند شما جهت اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. این مزایا عبارت‌اند از:

1- تحصیل و کار در استرالیا

اگر موفق به دریافت ویزای استرالیا شوید، می‌توانید در هفته یا هر دو هفته به‌مدت ۴۰ ساعت و در تعطیلات به‌طور نامحدود به کار دانشجویی بپردازید. علاوه بر این، دانشجویان مقطع دکتری در طول تحصیل از حقوق بهره‌مند می‌شوند و در کنار آن می‌توانند از بورسیه تحصیلی نیز استفاده کنند.

2- همراه داشتن خانواده و شریک زندگی

در صورتی که ویزای تحصیلی کشور استرالیا را دریافت کنید، می‌توانید فرصت زندگی در این کشور را به خانواده خود نیز بدهید. دلیل این امر، اجازه دولت استرالیا برای همراه داشتن خانواده و شریک زندگی در صورت اخذ ویزای ساب‌کلاس 500 است. با این ویزا، فرزندان و اعضای خانواده که زیر ۱۸ سال هستند، می‌توانند به‌طور رایگان در مدارس استرالیا تحصیل کنند. همچنین تمام اعضای خانواده از محل اقامت و شغل مناسب برخوردار خواهند شد.

3- امکان دریافت ویزای کوتاه‌مدت یا بلندمدت

ویزای تحصیلی استرالیا این امکان را به متقاضیان خواهد داد تا ویزای خود را از شش‌ماه الی دوسال تمدید کنند. به‌طور مثال، اگر دوره آموزشی شما ۴ سال به طول بینجامد، می‌توانید از طریق دریافت ویزای ساب‌کلاس ۴۸۵ برای ۲ الی ۴ سال دیگر جهت کار یا شرکت در مقاطع دیگر ویزای خود را تمدید کنید.

4- بدون محدودیت سنی

ویزای استرالیا هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارد و تمام افراد قادر هستند تا برای دریافت این ویزا اقدام کنند. افراد بالای ۱۸ سال با شرایطی مشابه به اپلای برای سایر کشورها به استرالیا ورود خواهند کرد و دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال شرایط خاصی از جمله تامین رفاهی دارند که برای اطلاع از آن‌ها می‌توان به سایت دولت استرالیا مراجعه کرد.

5- اخذ دیپلم استرالیا

دیپلم استرالیا به‌معنای یک گواهی جهت تایید گذراندن دوره‌های آموزشی در مقاطع مختلف در این کشور است. از آنجایی که استرالیا و مدارک آن در سطح بین‌المللی از اعتبار بالایی برخوردار هستند، دریافت این گواهی‌ها می‌تواند باعث اخذ ویزای کاری یا تحصیلی در سایر کشورها شود.

6- ویزای تحصیلات تکمیلی

ویزای تحصیلات تکمیلی به‌معنای دریافت ویزای کاری دوساله یا تمدید ویزای تحصیلی استرالیا برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر است. اگر بعد از اتمام مهلت ویزا، در یک شرکت استرالیایی به‌طور تمام‌وقت استخدام شوید، در این صورت ویزای کار موقت subclass 485 را دریافت می‌کنید و این ویزا تا دو سال نیز تمدید خواهد شد. همچنین اگر در هر مقطع امکان راه یابی به مقاطع بالاتر را بیابید، می‌توانید ویزای خود را برای تحصیل در آن مقطع تمدید کنید.

نتیجه گیری

ویزای تحصیلی استرالیا یک فرصت عالی برای امکان تحصیل و کار همزمان در این کشور است. با دریافت این ویزا امکان حضور در یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان را به دست می‌آورید. از طرف دیگر، اخذ این ویزا هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارد و تمام افراد بالای ۶ سال که امکان آموزش آکادمیک را خواهند داشت، می‌توانند جهت اخذ این ویزا اقدام کنند. این افراد پس از طی یک بازه چند ماه و ثبت‌نام در مراکز آموزشی استرالیا، ویزای دیجیتال خود را از سفارت دریافت خواهند کرد.

سوالات متداول

 • رشته‌های مهندسی
 •  حسابداری
 •   پرستاری
 •   مددکاری اجتماعی
 • پزشکی
 •  کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT)
 •  آموزش و تدریس
 • خودروسازی
 • تجارت
 • مهمان‌داری
 •  دندان‌پزشکی
 •  نقاشی و معماری
 • ساختمان‌سازی
 •   لوله‌کشی
 • پاسپورت معتبر همراه با یک نسخه کپی از آن
 • مدرک زبان معتبر
 • شرط سنی ۶ سال و به بالا
 • انگیزه‌نامه
 • ارائه گواهی تمکین مالی در طول دوره تحصیلی
 • اخذ تاییدیه ثبت‌نام(CoE)
 • دریافت بیمه‌نامه تحصیلی(OSHC)
 • گواهی سلامت جسمی و شخصیتی

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن