مشاوره رایگان

02128111107

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری همواره یکی از محبوب ترین روش هایی بوده است که مهاجران انتخاب می کنند. بسیاری از افراد علاوه بر سودآوری، خواهان افزایش سرمایه اولیه و اخذ مجوز اقامت در کشور مورد نظر با سرمایه گذاری هستند. در مورد اینکه بهترین کشورها برای سرمایه گذاری کدام کشور است، نکته هایی را باید بررسی کرد که ما در این مقاله تمام آنچه را که میخواهید مورد بررسی قرار داده ایم. اگر قصد انتقال سرمایه خود به خارج از کشور دارید، باید نکاتی را بدانید تا از خطرات احتمالی این مسیر در امان بمانید و همچنین درآمد زیادی را نیز کسب کنید.

 

ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد بهترین کشور برای مهاجرت از طریق خرید ملک، بهترین کشور برای مهاجرت از طریق خرید اوراق قرضه، بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت و بهترین کشور برای مهاجرت از طریق خرید سهام و یا سرمایه گذاری در آلمان و انگلستان این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :
افزایش سرمایه اولیه و اخذ مجوز اقامت در کشور مورد نظر با سرمایه گذاری

شرایط عمومی بهترین کشور برای سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان بوده و متقاضیان همواره تمایل به استفاده از فرصت های جذاب سرمایه گذاری در خارج بوده اند.

در این بین اکثر این متقاضیان تمایل به اقامت در کشور مناسبی علاوه بر سرمایه گذاری و سود هستند. توجه به این نکته ضروری است که سرمایه گذار باید مسیرهای لازم را طی کند. متقاضیان برای مهاجرت می توانند مواردی را مانند خرید ملک، کارآفرینی، بازنشستگی و تجارت و استارت آپ را در نظر داشته باشند.

 

در مورد سرمایه گذاری باید بگوییم که پس از بررسی شرایط و خواسته های متقاضیان کارشناسان ما می توانند بهترین روش را برای مهاجرت به شما راهنمایی کنند. حتی دو نفر با شرایط مشابه اما تنها به علت علایق متفاوت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری متفاوتی خواهند داشت. ما در ادامه، مسیرهای سرمایه گذاری را به شما معرفی خواهیم کرد و بهترین کشور را به شما ارائه خواهیم داد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت سرمایه گذاری

نحوه سرمایه گذاری و اقامت در خارج از کشور

یکی از مهم ترین نکاتی که متقاضیان در انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری باید در نظر داشته باشند این است که در همه کشورهای دنیا امکان سرمایه گذاری به روش های مختلف وجود دارد اما هر کشوری تعداد محدودی از این روش های مهاجرتی را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می دهد.

 

به طور کلی شش روش برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری وجود دارد که این روش ها شامل خرید ملک، ثبت شرکت یا خرید سهام شرکت، راه اندازی کسب و کار در قالب کارآفرینی و استارتاپ، خرید اوراق مشارکت، تمکن مالی می باشد.

 

کشورهای مختلفی هستند که یک یا چند روش از موارد فوق را برای اخذ اعطای مجوز اقامت در نظر گرفته اند و اگر متقاضی مایل به اقامت در آن کشورها باشد باید به قوانین جاری احترام بگذارد و برای افزایش سرمایه و درآمد شخصی خود استفاده کند.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری خرید ملک

یکی از محبوب ترین روش ها برای دریافت مجوز اقامت در خارج از کشور، خرید ملک است. برخی از کشورها مانند یونان، اسپانیا و پرتغال از متقاضیانی که ملکی را با مبلغ مقرر خریداری کنند و یا حق مشارکت مسکن را خریداری کنند گلدن ویزا با کمترین شرط حضور را ارائه می کنند. یکی از کشور ها برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در قاره آمریکا کشوری مانند برزیل است که شرایط لازم را برای مهاجرت خانواده متقاضیان که ملکی را بخرند فراهم کرده است.

 

شما می توانید اقامتی را با حداقل شرایط مشارکت مشابه ویزای طلایی دریافت کنید و به همین دلیل خرید ملک در برزیل طرفداران بسیار زیادی دارد. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

 

 

حداقل هزینه برای تابعیت

حداقل هزینه برای اقامت

رتبه نرخ نهایی مصادره اموال

کشور

 

۲۸۰.۰۰۰ یورو

۱

پرتغال

 

۵۰۰.۰۰۰ یورو

۱

اسپانیا

 

۲۵۰.۰۰۰ یورو

۱

یونان

 

۲۰۰.۰۰۰ دلار

۳

برزیل

۲۰۰.۰۰۰ دلار

 

۲

دومینیکا

۲۵۰.۰۰۰ دلار

 

۵

ترکیه

شایان ذکر است که قبرس یک گزینه عالی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در خارج از کشور می باشد و این کشور از کشورهای پیشرو در این زمینه است. در صورت سرمایه گذاری ۲ میلیون یورویی در ملک این کشور شما می توانید به سرعت پاسپورت قبرس و شهروندی اروپایی را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز ما به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری خرید ملک

بهترین کشور برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی دیگر از محبوب ترین روش ها برای متقاضیان برای راه اندازی کسب و کار در کشوری دیگر است. توجه به این نکته ضروری است که همه کشورها در ازای ثبت شرکت به متقاضی مجوز اقامت نمی دهند و این بر انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت تاثیر می گذارد.

 

به طور کلی، روش های مختلفی برای مهاجرت از طریق تجارت وجود دارد که از محبوب ترین آنها مهاجرت از طریق شراکت با شرکت های با مسئولیت محدود و راه اندازی شرکت مادر در کشور مقصد است.

 

کشورهایی مانند ترکیه، آذربایجان و عمان در ازای ثبت شرکت به متقاضی مجوز اقامت ارائه می دهند، اما شاید بتوان در کنار این کشور ها از کشورهایی مانند انگلستان و برزیل به عنوان بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت اشاره کرد.

 

در برزیل، متقاضیان می توانند با ثبت شرکت و سرمایه گذاری اولیه حدود ۱۰۰۰۰۰ دلار در یک شرکت، مجوز اقامت دریافت کنند و در مورد انگلستان، نیز ثبت شعبه یک شرکت ایرانی ممکن است منجر به اقامت شود.

 

علاوه بر این، طبق قرارداد انگلستان با ترکیه، شهروندان ترکیه این امکان را دارند که با ثبت شرکتی با شرایط ویژه مجوز اقامت انگلستان را نیز دریافت کنند. از همین رو بخشی بسیار بزرگی از مهاجران از طریق خرید ملک در ترکیه و سپس ثبت شرکتی در انگلستان می توانند اقامت این کشور را کسب کنند.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

در حالت دوم، می توانید سهام شرکتی را خریداری کنید و مهاجرت کنید. شاید اسپانیا بهترین کشور برای سرمایه گذاری از طریق این روش باشد. متقاضیان می توانند با خرید سهام یک شرکت به ارزش ۱ میلیون یورو، مجوز اقامت در اسپانیا را دریافت کند. تصریح شده است که این میزان سرمایه گذاری باید به مدت پنج سال در شرکت این کشور نگهداری شود.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

کارآفرینی یکی از محبوب ترین روش ها برای کاندیداهایی است که می خواهند کسب و کار جدیدی را در کشور دیگری راه اندازی کنند و از آن نیز سود ببرند. امکان کارآفرینی در اکثر کشورهای جهان امکان پذیر است و بسیاری از آنها روند مشابهی دارند. برای کارآفرینی، باید نشان دهید که یک طرح تجاری محکم برای رقابت با شرکت های دیگر در آن کشور دارید و همچنین از سرمایه کافی بهره مند هستید.

 

در بیشتر موارد، اثبات سطح بالای تجربه مدیریتی یا کاری در کشور مبدا مورد نیاز است. کانادا، استرالیا، نیوزلند و سوئیس از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی هستند.

چندین استان کانادا شرایطی را برای سرمایه گذاری کارآفرینان در این کشور و اقامت در کانادا از طریق کارآفرینی فراهم کرده اند و از این نظر مشابه اقامت کارآفرینی در استرالیا و نیوزلند می باشند. متقاضیان کارآفرینی در سوئیس می توانند با ارائه یک طرح تجاری مناسب و سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰۰ فرانک در این کشور با استخدام کارمندان بومی سوئیسی، مجوز اقامت در کشور سوئیس را دریافت کنند.

 

روش دیگر افتتاح شعبه به عنوان یک کارآفرین است. این آیین نامه در بسیاری از کشور ها مبتنی بر ارائه طرحی جدید و اجرای آن در کشور هدف می باشد و همانند فرآیند کسب و کار در اکثر کشورها قابل اجرا می باشد.

بسیاری کانادا را به عنوان بهترین کشور برای سرمایه گذاری از طریق استارت آپ می دانند و برخی معتقدند کشورهای اروپایی برای این تجارت مناسب تر هستند. در همین رابطه به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

بهترین کشور برای سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت، خرید اوراق قرضه دولتی در کشورهای خارجی است. متقاضیان می توانند در کشورهای مختلف سرمایه گذاری کنند و پس از اخذ مجوز اقامت دائم، سرمایه خود را بازیابی کنند. بریتانیا، ایرلند و بلغارستان بهترین کشورها برای سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه می باشند.

 

 

متقاضیان برای مهاجرت به بریتانیا می توانند با خرید اوراق قرضه به ارزش ۲ میلیون یورو، ۵ میلیون یورو یا ۱۰ میلیون یورو در انگلستان اقامت خود را دریافت کنند.

 

اقامت بدون حضور در کشور ایرلند با سرمایه گذاری ۱ میلیون یورویی در اوراق قرضه نیز امکان پذیر می باشد.

 

اقامت دائم بلغارستان پس از ۶ ماه تنها با سرمایه گذاری ۵۱۲۰۰۰ یورو در اوراق قرضه امکان پذیر است. در این صورت متقاضی می تواند پس از ۶۰ ماه پاسپورت مورد نظر خود را نیز دریافت کند. اگر مبلغ سرمایه گذاری دو برابر شود، پس از ۱۸ ماه شما می توانید پاسپورت مورد نظر خود را دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> سرمایه گذاری در اروپا

بهترین کشور برای سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی

یکی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری که معمولاً از آن به عنوان سرمایه‌داری یاد می‌شود، از طریق تمکن مالی و خودکفایی است که به عنوان اقامت خود حمایتی نیز شناخته می‌شود.

این نوع اقامت توسط هفت کشور اروپایی به نام های اتریش، فرانسه، پرتغال، اسپانیا، یونان، ایتالیا و سوئیس (برای افراد بالای ۵۵ سال) ارائه می شود و بهترین کشور برای سرمایه گذاری هستند. یکی از الزامات این طرح این است که متقاضی باید دارایی های مالی و درآمد خود را با حضور شخصی در کشور تامین کند و همچنین هزینه های زندگی سالانه را نیز در نظر بگیرد.

 

در این نوع مهاجرت لازم است که درآمد مناسبی را برای متقاعد کردن مسئولان مهاجرتی مقصد مورد نظر خود برای صدور مجوز داشته باشید. در این روش مهاجرتی متقاضیان می توانند به تحصیل و سرمایه گذاری در کشور مقصد خود مشغول باشند. در کشورهای مذکور به جز پرتغال، مجوز کار پیش از اخذ اقامت دائم یا تبدیل مجوز اقامت از متقاضی سلب می گردد.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری از طریق کمک های مالی

یکی از روش های دریافت اقامت بسیاری از ملیت ها، اهداء کمک های مالی است. برخی از کشورهای جهان شرایطی را برای متقاضی مهاجرت با اخذ تابعیت کشور مقصد به طور مستقیم در ازای کمک نقدی ایجاد کرده اند.

 

مالتا در حال حاضر به متقاضیان مجوز می دهد تا از این طریق در اروپا بمانند و کشورهای حوزه کارائیب مانند دومینیکا، سنت کیتس و گرانادا نیز مستقیماً برای متقاضیان گذرنامه صادر می کنند و این کشور را به بهترین کشور برای سرمایه گذاری تبدیل کرده اند.

 

نکته مهم این فرآیند این است که اکثر کشورهایی که در حال حاضر این مسیرها را ارائه می دهند، با گذشت زمان این گزینه را در اختیار ایرانیان قرار نخواهد داد و متقاضیان نمی توانند برای اکثر این کشورها اقامت و تابعیت را دریافت کنند. طبیعتاً در موارد خاص و با رعایت احتیاطات، شرایط استفاده از این روش‌ها برای متقاضیان فراهم است و توصیه می‌شود پیش از شروع مهاجرت از این طریق مهاجرتی با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری از طریق کمک های مالی

سرمایه گذاری در کانادا

کشور شناخته شده کانادا یکی از گزینه های طلایی برای سرمایه گذاری است. مزایای فراوان این کشور افراد زیادی را بر آن داشته تا سرمایه خود را به این کشور منتقل کنند. میزان جرم و جنایت و فساد در کانادا پایین است. حداقل میزان سرمایه گذاری در کانادا توسط دولت تعیین می شود. سالها است که رشد اقتصادی در کانادا بالا بوده و همچنان در حال افزایش است و این موضوع خیر از سودآوری ناشی از سرمایه گذاری در این کشور می دهد.

 

کانادا با جذب سرمایه گذاری تقریبا ۲۴ میلیون دلاری در بین کشورهای برتر جهان قرار دارد. اگر قصد سرمایه گذاری یا مهاجرت به کانادا برای سرمایه گذاری را دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که نگاهی دقیق تر به استان های یوکان، کبک، نوناووت، آلبرتا و انتاریو بیندازید.

سرمایه گذاری در انگلستان

انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا و حفظ ثبات اقتصادی خود نشان داد که بدون پیوستن به اتحادیه اروپا می تواند روند موفقیت آمیزی را در اقتصاد خود داشته باشد. رتبه هفتم در بین ۱۹۰ کشور برتر دنیا از نظر کسب و کار در اختیار انگلستان است که نشان دهنده سودآوری سرمایه گذاری های انجام شده در این کشور است.

 

جالب است بدانید که سرمایه گذاری در این کشور به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی اجازه می دهد تا علاوه بر اخذ اقامت برای سرمایه گذار، وی را نیز همراهی کنند. شما می توانید با خرید ملک، تجارت و یا ثبت شرکت در انگلستان سرمایه گذاری سودآور و مطمئنی را نیز در این کشور داشته باشید.

 

توجه داشته باشید که برای سرمایه گذاری در انگلستان باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشید و ثابت کنید که شما یا همسرتان صاحب سرمایه می باشند. در زیر به ارائه ۳ نوع سرمایه گذاری در انگلستان می پردازیم:

 

میزان سرمایه گذاری های مختلف در انگلستان

۵۰۰۰۰ پوند
۲۰۰۰۰۰ پوند
۱ میلیون پوند
حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اقامت در این کشور ۵۰۰۰۰ پوند است.

سرمایه گذاری در ترکیه

اگر به دنبال یک سرمایه گذاری ارزان، آسان و بی دغدغه هستید، به ترکیه بروید. ترکیه یکی از امن ترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری است. این کشور یکی از بهترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری به ویژه برای متقاضیان ایرانی است.

بهترین و امن ترین راه و روش برای سرمایه گذاری در ترکیه خرید ملک است زیرا این روش سرمایه گذاری مستلزم داشتن اقامت دائم ترکیه است.

 

همچنین با خرید ملک امکان اخذ پاسپورت ترکیه نیز برای شما وجود دارد. البته فراموش نکنید که سرمایه گذاری از طریق خرید سهام، کارآفرینی و ثبت شرکت در این کشور همراه سود است. کسانی که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند فراموش نکنند که باید قوانین بانکی منحصر به فرد در ترکیه را رعایت کنند.

سرمایه گذاری در ترکیه

مقاله پیشنهادی ——-> سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در اسپانیا

اگر به دنبال سرمایه گذاری یا خرید ملک در اسپانیا هستید، لحظه ای درنگ نکنید. این کشور برای افرادی که حدود ۵۰۰۰۰۰ یورو برای خرید ملک خرج کنند ویزای طلایی را صادر می کند. ویزایی که برای سرمایه گذاران در این کشور صادر می شود برای اولین بار حدود یک سال اعتبار دارد. در صورت تایید، متقاضی می تواند پس از دو سال ویزای خود را تمدید کند و در نهایت پس از پنج سال اقامت دائم اسپانیا را نیز دریافت کند.

سرمایه گذاری در استرالیا

اقامت در استرالیا برای همه از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است. جالب است بدانید که این کشور در بین ۱۹۰ کشور جهان از نظر موفقیت کارآفرینی و سرمایه گذاری در رتبه هجدهم قرار دارد.

به عنوان یک سرمایه گذار، شما می توانید با انجام تجارت، ایجاد یک شرکت یا خرید ملک در استرالیا، سود زیادی به دست آورید و اقامت دائم استرالیا را نیز دریافت کنید.

نتیجه گیری

یکی از مهمترین موارد در انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری این است که خواسته ها، علایق خود و همچنین قوانین کشور مورد نظر خود را در نظر داشته باشید. به طور کلی ۶ پارامتر بسیار مهم مانند ایمنی، قوه قضاییه سالم، دموکراسی، آب و هوا، مدرن بودن کشور و هزینه ها باید پیش از انتخاب کشور مقصد مورد نظر تحت بررسی قرار بگیرند.

 

با دقت تجزیه و تحلیل کنید و بهترین مسیر و کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید. بر اساس شرایط خود بهترین کشور را برای سرمایه گذاری با اطمینان بالا انتخاب کنید. شما عزیزان می توانید برای دریافت راهنمایی های لازم با موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

به طور کلی روش هایی برای خرید ملک، ثبت شرکت و خرید سهام، کارآفرینی و استارتاپ، خرید اوراق قرضه، حمایت از خود و تمکن مالی برای سرمایه گذاری در خارج از کشور وجود دارد. هر کشور چندین مورد از این روش ها را برای دریافت مجوز اقامت ارائه می دهد و در همین راستا ما به شما پیشنهاد می کنیم که تمام موارد مورد نظر را پیش از هر اقدامی تحت بررسی قرار دهید.

پارامترهایی مانند امنیت، قوه قضاییه سالم، دموکراسی، اقلیم، مدرنیته و هزینه ها مهمترین پارامترهایی هستند که باید در انتخاب کشور مورد نظر خود برای مهاجرت و سرمایه گذاری در نظر داشته باشید.

 

برای سرمایه گذاری باید پارامترهایی مانند امنیت، قوه قضاییه سالم، دموکراسی، آب و هوا، مدرنیته بودن و هزینه های معقول را در نظر داشته باشید. در نظر گرفتن تمام این موارد اقامت شما را در مسیری که می خواهید قرار خواهد داد.

 

به طور کلی روش هایی برای خرید ملک، ثبت شرکت و خرید سهام، کارآفرینی و استارتاپ، خرید اوراق قرضه، حمایت از خود و کمک مالی برای سرمایه گذاری وجود دارد.

 

باید به نحوه بهترین سرمایه گذاری با توجه به هدف و اهداف خود و همچنین موقعیت کشوری که در نظر دارید در اخذ مجوزهای اقامت سرمایه گذاری توجه کنید.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری بر اساس هدف و خواسته شما و همچنین موقعیت کشوری که در نظر دارید از نظر روش صدور مجوز اقامت متفاوت می باشد. در همین راستا به شما پیشنهاد میکنیم که برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

هزینه های سرمایه گذاری بسته به کشور و روشی که شما در نظر گرفته اید و میزان سرمایه گذاری بسیار متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن