مشاوره رایگان

02128111107

بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی

بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی

بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی

بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. بسیاری از متقاضیان مهاجرت قصد دارند تا با اعضای خانواده خود مهاجرت کنند. اما آن‌ها نمی‌دانند که کدام کشور برای مهاجرت خانوادگی شرایط بهتری دارد. باید بدانید که با توجه به شرایط شخصی و مالی افراد، بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین نمی‌توان یک کشور را به عنوان بهترین مقصد مهاجرت خانوادگی در نظر گرفت. به عبارتی دیگر این امکان وجود دارد کشوری که برای یک خانواده بهترین مقصد مهاجرتی است، برای خانواده‌ای دیگر گزینه‌ای مناسب نباشد. بنابراین برای انتخاب مقصد مناسب لازم است که ملاک‌هایی مانند شرایط کار، امکانات تحصیلی و هزینه زندگی در نظر گرفته شوند. با ما همراه باشید تا با برترین کشورها برای مهاجرت خانوادگی آشنا شوید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

فرایند انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت به همراه خانواده

بهترین کشور برای مهاجرت به همراه خانواده

برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی، ابتدا باید هدف خود را از مهاجرت به خارج از کشور مشخص کنید. برای مثال اگر هدف شما ادامه تحصیل خود یا یکی از اعضای خانواده است، باید متناسب با رشته انتخابی به دنبال یک دانشگاه مناسب باشید. اگر هدف شما کار در کشور مقصد و همراه بردن خانواده است، باید بررسی کنید که شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز کدام کشورها قرار دارد. در صورتی که هدف شما سرمایه‌گذاری در کشور مقصد است، باید ببینید که با توجه به بودجه خود در کدام کشورها می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید. به طور کلی شما برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی باید تمام جوانب مهاجرت به خارج از کشور را در نظر بگیرید.

به غیر موارد ذکر شده، لازم است که شرایط کشورهای مورد نظر را نیز بررسی کنید. چرا که هر کشور قوانین و شرایط مخصوص به خود را برای مهاجرپذیری دارد. در واقع فرایند مهاجرت به هر کشوری می‌تواند متفاوت بوده و مدارک مختلفی نیاز داشته باشد. به‌منظور انتخاب مقصد خود برای مهاجرت به همراه خانواده بهتر است که از یک وکیل یا موسسه مهاجرتی کمک بگیرید.

مهم‌ترین ملاک‌ها در انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت خانوادگی

هنگام انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی باید چند معیار مهم را در نظر داشته بگیرید تا مهاجرت موفقیت‌آمیزی به همراه خانواده خود داشته باشید. هر یک از این معیارها یک جنبه از فرانید مهاجرت به خارج از کشور هستند که با کنار هم قرار دادن آن‌ها می‌توان بهترین تصمیم را اتخاذ کرد.

از جمله مهم‌ترین معیارهای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرصت‌های شغلی: میزان فرصت‌های شغلی در هر کشوری، از معیارهای مهم برای انتخاب مقصد مهاجرتی است. چرا که بهترین کشور برای مهاجرت یک خانواده، کشوری است که فرصت‌های شغلی برای تمام اعضای خانواده داشته باشد
 • هزینه‌های زندگی: برای انتخاب بهترین مقصد مهاجرتی لازم است که هزینه‌های زندگی در آن کشور را در نظر بگیرید. چرا که باید بتوانید در کشور مقصد هزینه‌های زندگی خود و اعضای خانواده را مدیریت کنید
 • سهولت در حمل‌ونقل: سیستم حمل‌ونقل در انجام امور روزانه اعضای خانواده نقش بسیار مهمی دارد؛ بنابراین لازم است که در هنگام مهاجرت، این مورد را در کشور مقصد بررسی کنید
 • امنیت: یکی از مهم‌ترین مواردی که حتما باید در هنگام مهاجرت با خانواده در نظر گرفته شود، امنیت کشور مورد نظر است. در واقع قبل از اقدام به مهاجرت باید میزان نرخ جرم و جنایت مقصد مهاجرتی خود را بررسی کرده و مطمئن شوید که از امنیت کافی برخوردار است
 • شرایط آب‌وهوا: بهتر است که وضعیت آب‌وهوای کشور مقصد خود را بررسی کنید. چرا که کشور مورد نظر شما باید آب‌وهوایی داشته باشد که خود و اعضای خانواده بتوانند احساس راحتی داشته باشند. همچنین وضعیت آب‌وهوا مانع از انجام امور روزانه و رسیدن به اهداف مهاجرتی شما نشود

مقاله پیشنهادی ——-> بهترین کشور برای مهاجرت

بهترین کشور برای مهاجرت به همراه خانواده

بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی با توجه به دیدگاه و شرایط هر فرد متفاوت است. در واقع این اولویت‌های هر فرد است که بهترین مقصد مهاجرتی را مشخص می‌کند. به عنوان مثال، فردی که هدف او کار و به همراه بردن خانواده خود است، باید فرصت‌های شغلی را در اولویت خود قرار دهد. شخصی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارد باید سیستم آموزشی کشور مقصد را به عنوان اولویت خود در نظر بگیرد. به طور کلی بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی در واقع کشوری است که دارای فرصت‌های شغلی، شرایط مناسب تحصیلی، خدمات درمانی باکیفیت و امنیت باشد.

بهترین کشورها برای مهاجرت خانوادگی برای هر هدفی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کره جنوبی: بهترین کشور برای مهاجرت به همراه خانواده در آسیا
 • استرالیا: برترین کشور برای زندگی با خانواده در قاره اقیانوسیه
 • کانادا: بهترین کشور برای مهاجرت به همراه خانواده در قاره آمریکا
 • امارات متحده عربی: برترین کشور برای زندگی در خاورمیانه و حاشیه خلیج فارس
 • پرتغال: بهترین کشور برای مهاجرت ارزان به همراه خانواده
 • آلمان: برترین کشور برای مهاجرت تحصیلی و کاری به همراه خانواده

برترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت خانوادگی

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت خانوادگی

کشورهای اروپایی سال‌های بسیار زیادی است که در اولویت متقاضیان مهاجرت قرار دارند. این کشورها به دلیل موقعیت‌های شغلی بیسار عالی، سیستم آموزشی پیشرفته و سطح بالای رفاه و خدمات درمانی در میان متقاضیان مهاجرتی محبوبیت زیادی دارند. باید بدانید که برخی از کشورهای اروپایی را می‌توان به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی در نظر گرفت.

از جمله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت به همراه خانواده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آلمان؛ کشوری با فرصت‌های شغلی زیاد

آلمان یکی از صنعتی‌ترین کشورهای اروپا به شمار می‌رود که فرصت‌های شغلی بسیاری را برای نیروهای کار آلمانی و بین‌المللی فراهم کرده است. در راستای جذب و آموزش نیروی کار، کشور آلمان شرایطی را ایجاد کرده که دانشجویان بتوانند در این کشور به صورت رایگان تحصیل کنند. باید اشاره کرد که آلمان یکی از معدود کشورهای اروپایی است که ویزای جستجوی کار به متقاضیان کار می‌دهد.

جالب است بدانید برای استخدامی در کشور آلمان، ملیت متقاضی اهمیتی ندارد؛ تنها سابقه کار و تحصیلات متقاضی برای استخدامی در این کشور دارای اهمیت است. از همین رو آلمان را می‌توان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت خانوادگی به‌منظور کار و تحصیل در نظر گرفت.

انگلستان؛ مقصدی عالی برای مهاجرت تحصیلی

انگلستان یکی از کشورهای اروپا است که سیستم آموزشی بسیار باکیفیتی دارد. برخی از برترین دانشگاه‌های دنیا مانند آکسفورد و کمبریج در این کشور قرار داشته و توجه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی را به خود جلب کرده است. باید بدانید که زندگی در کشور انگلستان هزینه بسیار بالایی دارد، اما به همان نسبت افراد شاغل در این کشور دارای میزان درآمد بسیار بالایی هستند. بنابراین می‌توان انگلستان را یکی دیگر از گزینه‌ها به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی به‌منظور ادامه تحصیل و کار در نظر داشت.

اتریش؛ کشوری کم‎هزینه با شرایط عالی برای تحصیل و سرمایه‌گذاری

کشور اتریش که در همسایگی قرار دارد، دارای شرایطی بسیار عالی برای اهدافی مانند تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری است. باید بدانید که تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هزینه بسیار پایینی دارد و فرایند کاریابی به آسانی انجام می‌شود. لازم به ذکر است که سرمایه‌گذاری در این کشور با هزینه پایین امکان‌پذیر است. از همین رو کشور اتریش می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی با اهداف تحصیل و سرمایه‌گذاری باشد.

هلند؛ مقصدی مناسب برای راه‌اندازی کسب‌وکار

هلند کشوری زیبا و سرسبز در اروپا است که اقتصادی بسیار قدرتمند دارد. این کشور دارای امکانات رفاهی باکیفیت و مراکز آموزشی سطح بالا است. باید بدانید که مردم این کشور امنیت جانی و مالی بالایی دارند. کشور هلند مقصدی عالی برای کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار است. این کشور به‌منظور راه‌اندازی کسب‌وکار و کارآفرینی بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت خانوادگی به شمار می‌رود. چرا که با این هدف می‌توان برای تمام اعضای خانواده در کشور هلند فرصت شغلی ایجاد کرد. همچنین متقاضیان می‌توانند در هلند به تحصیل رشته بیزینس بپردازند و در حین تحصیل، کسب‌وکار خود را به عنوان پروژه درسی راه‌اندازی کنند.

تفاوت‌های کشورهای انگلیسی‌زبان و غیر انگلیسی‌زبان برای مهاجرت

زبان یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی به شمار می‌رود. مشکلی که بیشتر متقاضیان با آن مواجه هستند، انتخاب بین کشورهای انگلیسی‌زبان و کشورهای غیر انگلیسی‌زبان به عنوان مقصد مهاجرتی است. زبان انگلیسی یکی از آسان‌ترین زبان‌ها برای یادگیری است و به نوعی زبان بین‌المللی به شمار می‌رود.

در واقع یادگیری زبان انگلیسی از زبان‌هایی مانند فرانسوی، آلمانی، هلندی، سوئدی و زبان‌های دیگر بسیار آسان‌تر است. از همین رو بیشتر متقاضیان کشورهای انگلیسی‌زبان را برای مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. بنابراین انتخاب کشورهای انگلیسی‌زبان و غیرانگلیسی‌زبان به شرایط متقاضی بستگی دارد. در بیشتر کشورها می‌توان قبل از شروع تحصیل یا کار، در یک دوره آموزش زبان آن کشور شرکت کرده و به سطح تسلط مورد نیاز رسید.

مقاله پیشنهادی ——-> آلمان یا کانادا

بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی از نظر خدمات درمانی

خدمات درمانی و بیمه اجتماعی قوی در یک کشور باعث افزایش آرامش در زندگی ساکنین آن کشور می‌شود. بسیاری از متقاضیان مهاجرت می‌خواهند که دغدغه تامین هزینه درمانی نداشته باشند. همچنین در صورتی که دچار بیماری شده یا سانحه‌ای شدند، مشکلی از بابت هزینه درمان نداشته باشند. بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی به‌منظور نداشتن نگرانی از بابت هزینه درمان، می‌تواند ایالات متحده آمریکا باشد.

کشورهای پیشرفته اروپایی مانند آلمان، هلند، اتریش، سوئد، بریتانیا و فرانسه نیز در زمینه پوشش هزینه‌های درمان و ارائه بیمه تامین اجتماعی، مقصدهای مناسبی هستند. شاید جالب باشد بدانید که در چند سال گذشته میزان رشد کیفیت خدمات درمانی آمریکا نسبت به کشورهای پیشرفته اروپایی رشد کمتری داشته است. بنابراین کشورهای اروپایی گزینه بهتری در این زمینه هستند.

بهترین کشور نزدیک به ایران برای مهاجرت خانوادگی ایرانیان

بهترین کشور نزدیک به ایران برای مهاجرت خانوادگی

برای بسیاری از متقاضیان ایرانی مهاجرت، نزدیک بودن کشور مقصد به ایران اهمیت بسیار زیادی دارد. از همین رو این مورد را در ملاک‌های خود برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی قرار دهند. برخی از متقاضیان ایرانی، قصد راه‌اندازی کسب‌وکاری در خارج از کشور را دارند که بتوانند از راه دور آن را مدیریت کنند.

بهتر است کشور مقصد متقاضیان راه‌اندازی کسب‌وکار به ایران نزدیک باشد تا اختلاف زمانی مشکلی در برقراری ارتباط با کارمندان و سایر همکاران ایجاد نکند. همچنین این امکان وجود دارد که مدیر کسب‌وکار مجبور به رفت‌وآمد بین ایران و کشور مقصد شود. در چنین شرایطی بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی این افراد می‌تواند، یکی از کشورهای اروپایی باشد. چرا که این کشورها اختلاف زمانی کمی با ایران دارند و هزینه رفت‌وآمد به این کشورها بالا نیست.

خوش‌آب‌وهواترین کشورها برای مهاجرت خانوادگی

آب‌وهوای کشور مقصد برای بسیاری از متقاضیان ایرانی مهاجرت به خارج از کشور دارای اهمیت بسیار زیاد است. این متقاضیان، آب‌وهوا را به عنوان یکی از فاکتورهای خود به‌منظور انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی در نظر می‌گیرند. با توجه به چهارفصل بودن آب‌وهوای ایران، بهترین مقصد برای متقاضیان ایرانی مهاجرت، کشورهای دارای آب‌وهوای چهارفصل هستند.

کشورهای اروپایی مانند اتریش آب‌وهوای چهارفصل دارند و برای متقاضیان ایرانی بهترین گزینه‌ها هستند. به‌علاوه آب‌وهوای چهارفصل، کشورهای اروپایی طبیعتی بسیار زیبا و محیط‌های شهری جذابی دارند که در افزایش روحیه برای زندگی به همراه خانواده بسیار موثر هستند.

بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی تحصیل‌کرده‌های حوزه پزشکی

برخی از متقاضیان مهاجرت افرادی هستند که در حوزه پزشکی تحصیل کرده‌اند و قصد اخذ تخصص یا اشتغال در خارج از کشور را دارند. پس از شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا بیشتر کشورها با کمبود نیروی کار در کادر درمان خود مواجه شدند. از همین رو تحصیل‌کرده‌های حوزه پزشکی فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در خارج از کشور خواهند داشت. کشورهایی که می‌توان به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی تحصیل‌کرده‌های حوزه پزشکی در نظر گرفت، عبارتند از:

 • فرانسه: یکی از بهترین مقصدها برای کار و تحصیل پزشکان، داروسازان، ماماها و دندانپزشکان کشور فرانسه است. چرا که این کشور در حوزه بهداشت و درمان سطح بسیار بالایی دارد. متقاضیان برای مهاجرت خانوادگی به فرانسه ابتدا باید مدرک تخصص خود را معادل‌سازی کرده و خانواده خود را با ویزای همراه به این کشور ببرد
 • آلمان: کشور آلمان یکی از برترین کشورها در زمینه بهداشت و درمان بوده و فرصت‌های شغلی و تحصیلی زیادی را برای متقاضیان بین‌المللی فراهم کرده است. متقاضیان برای اخذ تخصص یا اشتغال در آلمان باید مدرک زبان آلمانی با حداقل سطح A2 داشته باشند تا بتوانند وارد این کشور شوند. سپس در آلمان باید سطح تسلط خود را به C1 برسانند.
 • سوئد: کشور سوئد با امکانات بسیار پیشرفته‌ای پزشکی که دارد، مقصدی بسیار عالی برای مهاجرت متقاضیان تحصیل‌کرده‌های حوزه پزشکی به شمار می‌رود. متقاضیان برای اخذ تخصص یا اشتغال در سوئد باید مدرک تخصص پزشکی خود را معادل‌سازی کرده و مدرک زبان سوئدی دریافت کنند.

مقاله پیشنهادی ——-> ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی

کشورهای برتر برای مهاجرت خانوادگی متقاضیان کار

بسیاری از افراد با هدف اشتغال در خارج از کشور، تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. این افراد برای مهاجرت کاری به بیشتر کشورها باید پیشنهاد کاری از یک تابعه کشور مقصد داشته باشند. برخی از کشورها مانند آلمان و اتریش به متقاضیان ویزای جستجوی کار می‌دهند. به این ترتیب متقاضیان می‌توانند در یک مدت محدود در این کشورها حضور داشته و کار پیدا کنند.

برخی از کشورها مانند کانادا و استرالیا از سیستم اسکیل ورکر برای پذیرش متقاضیان کار استفاده می‌کنند. در این سیستم یک امتیازبندی وجود دارد که متقاضیان با توجه به امتیازات به‌دست‌آمده خود امکان استخدام در این کشورها را خواهند داشت. بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی متقاضیان کار، کشوری است که شرایط کاری و میزان درآمد مناسب با سطح کیفی زندگی داشته باشد. از همین رو می‌توان کشورهایی مانند آلمان و کانادا از جمله بهترین مقصدها برای مهاجرت کاری در نظر گرفت.

مقاله پیشنهادی ——-> بهترین کشور برای کار

نتیجه گیری

مهاجرت به خارج از کشور دغدغه بسیاری از افرادی است که اهداف ادامه تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری را در خارج از کشور دنبال می‌کنند. معمولا این افراد سعی می‌کنند تا خانواده خود را نیز به کشور مقصد ببرند. مهم‌ترین مساله متقاضیان، انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی است. این انتخاب به انتظارات هر فرد از مهاجرت بستگی دارد. بنابراین هر متقاضی برای انتخاب مقصد بهتر است به یک موسسه مهاجرتی معتبر مراجعه کند. مجموعه مهاجرت با ما یک موسسه مهاجرتی سرشناس است که در زمینه خدمات مشاوره مهاجرتی فعالیت می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به موسسه ما از برترین کارشناسان مهاجرتی در زمینه انتخاب مقصد برای مهاجرت، مشاوره دریافت کنید.

سوالات متداول

مهم‌ترین ملاک‌ها در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی شامل مواردی مانند فرصت‌های شغلی، هزینه‌های زندگی، سهولت در حمل‌ونقل، امنیت و شرایط آب‌وهوا می‌شوند.

کشورهای آلمان، اتریش، هلند و انگلستان از جمله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت خانوادگی به شمار می‌روند.

کشورهای اروپایی بهترین مقصدهای نزدیک به ایران برای مهاجرت خانوادگی هستند. چرا که رفت‌وآمد از ایران به این کشورها هزینه زیادی ندارد و اختلاف زمانی این کشورها با ایران زیاد نیست.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن