مشاوره رایگان

02128111107

بهترین کشور برای مهاجرت ماما

بهترین کشور برای مهاجرت ماما

بهترین کشور برای مهاجرت ماما

بهترین کشور برای مهاجرت ماما مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. تخصص مامایی یک از مهم‌ترین رشته‌‌های پیراپزشکی به شمار می‌رود و در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته و پیشرفته شرایط کاری بسیار مناسبی دارد. متخصصان مامایی در چنین کشورهایی از درآمد بالا و زندگی باکیفیت برخوردار هستند. حوزه کاری این متخصصین به مراقبت از مادر و کودک در طول فرایند زایمان از دوره بارداری تا حدود دو ماه بعد از زایمان مربوط می‌شود. از همین رو، مامایی شغل بسیار مهم و حساسی در حوزه پیراپزشکی است و در لیست مشاغل مورد نیاز بیشتر کشورها قرار دارد. بیشتر ماماها به دنبال مقصدی عالی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما آن‌ها از خود می‌پرسند که بهترین کشور برای مهاجرت ماما کدام است؟ با ما همراه باشید تا به معرفی برترین کشورها برای مهاجرت متخصصین مامایی بپردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

بهترین کشور برای مهاجرت متخصصین مامایی؛ زندگی آرام با درآمد بالا

بهترین کشور برای مهاجرت ماما

با توجه به شرایط کشورهای مختلف برای اشتغال متخصصین مامایی، نمی‌توان بهترین کشور برای مهاجرت ماما را با قطعیت معرفی کرد. چرا که هر متخصص مامایی شرایط شخصی و مالی خود را دارد و برای هر متخصص یک کشور متفاوت بهترین کشور برای مهاجرت ماما است. بنابراین این متخصصان باید بررسی کنند که کدام کشورها برای مهاجرت کاری آن‌ها شرایط مناسبی دارد. در همین راستا باید بدانید برخی از کشورهای دنیا دارای شرایط بهتری نسبت به سایر کشورها برای مهاجرت متخصصین مامایی هستند. این شرایط شامل امکانات پزشکی لازم برای شغل مامایی، شرایط کاری، متوسط درآمد و شرایط زندگی می‌شوند.

از جمله بهترین کشورها برای مهاجرت ماما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کانادا
 • آمریکا
 • فنلاند
 • آلمان
 • سوئد
 • نروژ
 • دانمارک
 • عمان

کانادا؛ کشوری با امکانات عالی برای اشتغال متخصصین مامایی

کانادا یکی از بهترین کشورها در زمینه امکانات پزشکی و پیراپزشکی است و مقصدی عالی برای دانشجویان و شاغلین در این رشته‌ها به شمار می‌رود. از همین رو کانادا می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت ماما باشد؛ البته اگر متخصصین این رشته شرایط لازم را برای مهاجرت به این کشور داشته باشند. متخصصین مامایی برای اشتغال در کانادا باید تخصص و مهارت خود در این رشته را به کارفرمایان کانادایی ثابت کنند.

به‌منظور اثبات تخصص لازم است که متخصص مامایی، مدرک خود را در کانادا معادل‌سازی کند. باید بدانید که حتی افرادی که قصد تخصص گرفتن در رشته مامایی را دارند می‌توانند با بهترین امکانات در دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنند. متخصصین مامایی در کشور کانادا، درآمد بالایی دارند؛ از همین رو از رفاه بالایی در این کشور برخوردار هستند. باید بدانید که میانگین درآمد متخصصین مامایی در کانادا حدود 88300 دلار کانادا در سال است.

ایالات متحده آمریکا؛ از پیشرفته‌ترین کشورها برای مهاجرت متخصصین مامایی

ایالات متحده آمریکا از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود و در زمینه پزشکی و پیراپزشکی دارای امکانات بی‌نظیری است. متخصصین مامایی برای اشتغال در آمریکا باید در آزمون گواهینامه ملی این کشور شرکت کنند. هیئت گواهی مامایی آمریکا (AMCB) آزمون گواهی ملی را برگزار می‌کند و به افراد قبول شده در این آزمون مدرک CM یا CNM می‌دهد. برای شرکت در این آزمون متقاضیان باید در یک دوره آموزشی مورد تایید شورای اعتباربخشی آموزش مامایی (ACME) شرکت کنند.

با پشت سر گذاشتن آزمون گواهینامه ملی، متقاضی باید در ایالت مورد نظر خود درخواست مجوز کار دهد؛ چرا که قوانین صدور مجوز در هر ایالت متفاوت است. با توجه به این قوانین مختلف، مراجع صادرکننده مجوز برای ماماها، هیئت‌های پرستاری، هیئت‌های پزشکی، هیئت‌های مامایی، ادارات بهداشت و موارد دیگر هستند. در کشور آمریکا متخصصین مامایی با توجه به میزان مهارت و سابقه کاری خود حقوق دریافت می‌کنند. برای متخصصینی که شرایط شرکت در آزمون گواهینامه ملی و قبولی در آن را دارند، آمریکا بهترین کشور برای مهاجرت ماما خواهد بود. لازم به ذکر است که متخصصین مامایی در آمریکا به طور متوسط 106400 دلار آمریکا در سال درآمد دارند.

مهاجرت متخصصین مامایی

شرایط مهاجرت کاری متخصصین مامایی به فنلاند

فنلاند از کشورهای اروپایی است که مشکل کمبود نیروی کار در مشاغل پزشکی و پیراپزشکی، مخصوصا مامایی دارد. از همین رو هر سال این مشاغل را در لیست شغل‌های مورد نیاز خود قرار می‌دهد. در این راستا کشور فنلاند شرایط مناسبی را برای متخصصین مامایی خارجی فراهم کرده است. به همین دلیل این کشور سالانه مهاجران زیادی را برای کار به عنوان ماما و سایر مشاغل پیراپزشکی می‌پذیرد. به طور کلی فنلاند را می‌توان به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ماما در نظر گرفت. چرا که این کشور امکانات پیشرفته و شرایط بسیار عالی برای اشتغال در مشاغل پیراپزشکی دارد.

متقاضیان مهاجرت به فنلاند برای کار به عنوان ماما، ابتدا باید مدرک تخصصی خود را معادل‌سازی کرده تا بتوانند مهارت خود را در این شغل ثابت کنند. سپس لازم است که برای اخذ ویزای کاری فنلاند درخواست دهند تا در نهایت بتوانند وارد این کشور شده و مشغول به کار شوند. باید اشاره کرد که متوسط درآمد متخصصین مامایی در کشور فنلاند حدود 81 هزار یورو در سال است.

کار در آلمان برای متخصصین مامایی چه شرایطی دارد؟

آلمان از آن دسته کشورهایی است که پس از شیوع ویروس کرونا به‌شدت با کمبود نیروی کار در کادر درمان مواجه شد. از همین رو دولت این کشور شرایط را برای جذب متخصصین در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی تسهیل کرد. آلمان بدون شک بهترین کشور برای مهاجرت ماما به‌منظور اشتغال افراد مسلط به زبان آلمانی است. البته باید بدانید که ماماهایی که به زبان آلمانی تسلط کافی ندارند می‌توانند در یک دوره آموزشی کوتاه‌مدت زبان آلمانی شرکت کنند. این افراد برای اشتغال در آلمان به عنوان ماما باید در حد سطح B2 به زبان آلمانی تسلط داشته باشند.

متقاضیان مهاجرت کاری به آلمان برای شغل مامایی باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای مراکز درمانی در آلمان ارسال کنند. سپس این مراکز درمانی برای متقاضی دعوت‌نامه همکاری می‌فرستند. با دریافت دعوت‌نامه، متقاضی باید نسبت به اخذ ویزای کار آلمان اقدام کند. باید اشاره کرد که متقاضیان برای اخذ ویزای کار آلمان باید مدرک زبان با حداقل سطح A2 داشته باشند. در صورت داشتن مدرک زبان با سطح B2 نیازی به شرکت در دوره آموزش زبان آلمانی نخواهد بود. در نهایت متقاضیان باید در کشور آلمان مدرک تخصص مامایی خود را معادل‌سازی کنند تا بتوانند مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است که متخصصین مامایی در آلمان به طور میانگین چیزی در حدود 83000 یورو در سال درآمد دارند.

کشور سوئد؛ از بهترین کشورهای اروپا برای مهاجرت متخصصین مامایی

از گذشته تا به امروز بسیاری از افراد ایرانی با اهداف مختلف به کشور سوئد مهاجرت کرده‌اند. این کشور برای مهاجرت متخصصین رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی مقصدی عالی است. چرا که این متخصصین در سوئد درآمد بالا و زندگی مرفه و آرامی خواهند داشت. به‌نوعی می‌توان سوئد را بهترین کشور برای مهاجرت ماما در نظر گرفت. البته این در صورتی است که متقاضیف شرایط مهاجرت و اشتغال در این کشور به عنوان ماما را داشته باشد.

متخصصین مامایی برای اشتغال در سوئد با اخذ ویزای کار این کشور، اقامت یک‌ساله دریافت می‌کنند. در این مدت یک سال متقاضی باید در یک دوره آموزش زبان سوئدی شرکت کرده و تا رسیدن به سطح C1 ادامه دهد. سپس باید به اداره بهداشت و درمان کشور سوئد مراجعه کرده تا پس از ارائه مدارک، این اداره دوره‌های آموزشی را برای متقاضی تعیین کند. این دوره‌ها به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شوند و در پایان متقاضیان باید در یک آزمون نهایی شرکت کرده و نمره قبولی بگیرند. با پشت سر گذاشتن این مراحل، متقاضی می‌تواند مجوز کار به عنوان مامایی در سوئد را به دست آورد.

جالب است بدانید که برخلاف کشور آلمان، برای اخذ ویزای کار سوئد نیازی به داشتن مدرک زبان سوئدی و ارائه سوابق کاری نیست. البته داشتن سابقه کاری شانس اخذ ویزا را افزایش می‌دهد. باید اشاره کرد که میانگین درآمد متخصصین مامایی در سوئد حدود 675650 کرون سوئد (65300 دلار آمریکا) در سال است.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری

نروژ؛ کشوری آرام و زیبا با شرایطی عالی برای اشتغال ماماها

نروژ یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که به نیروی کار در مشاغل پیراپزشکی، مخصوصا مامایی نیاز دارد. شرایط برای اشتغال به عنوان ماما در این کشور بسیار عالی است. متخصصین مامایی می‌توانند با اخذ ویزای معادل‌سازی مدرک به کشور نروژ مهاجرت کنند. به همین دلیل نروژ می‌تواند یکی از گزینه‌ها به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ماما باشد. باید بدانید که متخصصین مامایی در کشور نروژ به طور میانگین حدود 975100 کرون نروژ (98800 دلار آمریکا) در سال درآمد دارند.

متخصصین مامایی برای معادل‌سازی مدرک تخصص، باید مدرک خود را به اداره سلامت و بهداشت نروژ ارسال کرده تا تاییدیه بگیرند. این احتمال وجود دارد که اداره سلامت و بهداشت با توجه به سطح تخصص متقاضی، او را ملزم به گذراندن چند واحد درسی کند. در این شرایط، متقاضی به‌منظور گذراندن این واحدهای درسی در سوئد، برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد درخواست دهد. پس از انجام مراحل معادل‌سازی و گذراندن دوره زبان در سوئد، متقاضی مجوز کار در نروژ را دریافت کرده و می‌تواند به عنوان ماما در این کشور مشغول به کار شود.

مهاجرت به دانمارک برای اشتغال به عنوان ماما

کشور دانمارک یکی از اولین کشورهای دنیا در زمینه صدور ویزای معادل‌سازی برای متخصصین پزشکی و پیراپزشکی بوده است. از همین رو می‌توان دانمارک را در لیست گزینه‌های بهترین کشور برای مهاجرت ماما قرار داد. متخصصین مامایی با اخذ ویزای معادل‌سازی دانمارک، اقامت سه‌ساله این کشور را دریافت خواهند کرد. در این مدت سه سال، متقاضیان باید مراحلی را برای اخذ مجوز کار دانمارک پشت سر بگذارند. مانند سایر کشورها، متقاضیان برای معادل‌سازی باید مدرک تخصص خود را به وزارت بهداشت و ادارات مربوطه در این کشور ارسال کنند. پس از تایید این وزارتخانه، متقاضیان مجوز کار دانمارک را دریافت خواهند کرد.

نکته جالب توجه درباره مهاجرت ماماها به دانمارک این است که متقاضیان نیازی به اخذ ویزای تحصیلی برای شرکت در دوره‌های آموزش زبان ندارند. متقاضیان می‌توانند پس از مهاجرت به دانمارک در دوره‌‌های آموزش زبان دانمارکی ارائه شده توسط شهرداری‌های این کشور شرکت کنند. باید اشاره کرد که شرکت در این دوره‌ها هزینه زیادی ندارد و متقاضیان می‌توانند در آن‌ها به سطح تسلط مورد نیاز برسند.

جالب است بدانید که کشور دانمارک دارای قانونی به نام شش سال است. طبق این قانون متقاضی در هر شش سالی که از مدرک او می‌گذرد باید حداقل یک سال سابقه اشتغال داشته باشد. همچنین باید اشاره که متوسط درآمد متخصصین مامایی در دانمارک چیزی در حدود 772100 کرون دانمارک (حدود 110300 دلار امریکا) در سال است.

عمان؛ از بهترین کشورهای خاورمیانه برای مهاجرت ماماها

بسیاری از متخصصین مامایی در ایران قصد مهاجرت به کشورهای نزدیک به ایران را دارند. بهترین کشورها برای مهاجرت این افراد، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هستند. یکی از این کشورهای عربی، عمان است که در جنوب ایران قرار دارد. باید بدانید که فرایند اخذ ویزای عمان برای متقاضیان ایرانی آسان و سریع طی می‌شود.

کشور عمان از کشورهایی است که به جذب نیروی کار در زمینه مشاغل پیراپزشکی، مخصوصا متخصص مامایی نیاز دارد. با توجه به نزدیک بودن عمان به ایران و نیاز این کشور به جذب متخصص مامایی، می‌توان عمان را به عنوان یکی از گزینه‌های لیست بهترین کشور برای مهاجرت ماما در نظر گرفت.

ماماها برای اشتغال در عمان باید ابتدا از یک مرکز درمانی در این کشور پیشنهاد کاری داشته باشند و بعد مدرک خود را معادل‌سازی کنند. به‌منظور معادل‌سازی مدرک، متقاضیان باید در یک آزمون به نام پرومتریک شرکت کرده و نمره قبولی بگیرند. پس از قبولی در این آزمون، متقاضیان باید به عمان سفر کرده و برای مصاحبه حاضر شوند.

با قبولی در مصاحبه، متقاضیان مجوز کار در عمان به عنوان ماما را دریافت خواهند کرد. لازم به ذکر است که تمام مراحل معادل‌سازی مدارک در عمان به زبان انگلیسی انجام شده و نیازی نیست که متقاضیان مدرک زبان ارائه دهند. باید اشاره کرد که میانگین درآمد متخصصین مامایی در عمان چیزی در حدود 19800 ریال عمان (51500 دلار آمریکا) در سال است.

مدارک مورد نیاز یک ماما برای مهاجرت به کشورهای برتر

متقاضیان پس از انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ماما با توجه به شرایط خود، لازم است که به معادل‌سازی مدرک تخصص خود بپردازند. سپس باید نسبت به اخذ ویزای کاری اقدام کنند که این کار نیازمند ارائه مدارک متعددی است. باید بدانید که هر کشوری طبق قوانین خود ممکن است مدارک متفاوتی را از متقاضی بخواهد. اما برخی از مدارک تقریبا در تمام کشورها یکسان هستند و برای اخذ ویزا حتما باید ارائه شوند.

از جمله مدارک مشترک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کشورهای مختلف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک تحصیلی
 • سوابق کاری
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی پزشکی مبنی بر سلامت جسمی و روانی
 • مدرک زبان انگلیسی یا زبان کشور انتخابی متقاضی
 • اسناد هویتی مانند پاسپورت معتبر و شناسنامه
مدارک مورد نیاز یک ماما

شرایط اخذ ویزای همراه برای خانواده‌های متخصصین مامایی

متخصصین مامایی متاهل با مهاجرت به بهترین کشور برای ماما هدف همراه بردن خانواده خود به کشور مورد نظر را دنبال می‌کنند. باید اشاره کرد که به طور کلی طبق قوانین بین‌المللی، همراهان متقاضی شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌شوند. به‌نوعی می‌توان گفت که یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ماما، امکان اخذ ویزای همراه است.

به طور کلی در سراسر دنیا افرادی که برای معادل‌سازی مدرک پزشکی یا پیراپزشکی ویزا دریافت می‌کنند، امکان اخذ ویزای همراه را دارند. معمولا با اخذ ویزای همراه، همسر متقاضی تا قبل از تایدییه معادل‌سازی مدرک متقاضی، اجازه کار در کشور مقصد را ندارد. اما در صورتی که همسر متقاضی از یک کارفرما در کشور مقصد پیشنهاد کاری داشته باشد امکان اخذ مجوز کار را خواهد داشت. باید اشاره کرد که همسر متقاضی با داشتن پیشنهاد کاری در مشاغل مورد نیاز کشور مقصد شانس بسیار بیشتری برای اخذ مجوز کاری دارد.

مقاله پیشنهادی ——-> ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی

نتیجه گیری

بسیاری از متخصصین مامایی برای درآمد بالاتر و شرایط کاری بهتر به دنبال مهاجرت به خارج از کشور هستند. اما مساله اصلی این افراد، انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت است. فاکتورهای انتخاب بهترین کشور برای این افراد مواردی مانند متوسط درآمد مامایی، امکان اخذ ویزای همراه، شرایط اخذ ویزا و مجوز کاری هستند. به‌منظور انتخاب بهترین مقصد برای اشتغال به عنوان ماما بهتر است که به یک موسسه مهاجرتی معتبر مراجعه کرده و مشاوره بگیرید.

مجموعه مهاجرت با ما یک موسسه معتبر و شناخته‌شده است که در حوزه ارائه خدمات مشاوره مهاجرتی فعالیت می‌کند. شما می‌توانید به موسسه ما مراجعه کرده و از بهترین کارشناسان و وکلای مهاجرتی در زمینه انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ماما مشاوره بگیرید.

سوالات متداول

به طور کلی نمی‌توان یک کشور را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ماما در نظر گرفت. چرا که با توجه به شرایط شخصی و مالی متخصص مامایی، بهترین مقصد مهاجرتی برای او می‌تواند متفاوت باشد. در سراسر دنیا کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا و برخی از کشورهای اروپایی مقصدهایی بسیار عالی برای ماماها هستند.

از جمله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت متخصصین مامایی می‌توان به آلمان، سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک اشاره کرد.

بله. قوانین معادل‌سازی در بیشتر کشورها یکسان است و متقاضیان برای اشتغال در هر کشوری به عنوان ماما باید مراحل معادل‌سازی مدرک خود را طی کنند. برای این کار لازم است که مدرک تخصص مامایی برای وزارت بهداشت و درمان کشور مقصد به‌منظور اخذ تاییدیه ارسال شود. در واقع بدون تایید معادل‌سازی امکان اخذ مجوز کار وجود ندارد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن