مشاوره رایگان

02128111107

بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان

بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان

بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان

بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.”ماهی را هر وقت از آب بگیرید، تازه است”، این یکی از ضرب المثل‌های رایج زبان فارسی می‌باشد. دنیای امروز علی‌رغم سختی‌ها و پیچیدگی‌هایش، این امکان را در اختیار انسان گذاشته است که از هر لحظه عمرش لذت ببرد. یکی از دوره‌های زندگی انسان که شاید در گذشته کمتر به آن توجه می‌شد، بازنشستگی است. اما امروزه افرادی که بازنشسته شده‌اند، می‌توانند این مرحله زندگی خود را با تجربیات جدیدی همراه کنند. یکی از این تجربه‌های نو، مهاجرت است. در این مقاله ما به بهترین کشور برای مهاجرت بازگشتگان می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

دلایل مهاجرت بازنشستگان

دلایل مهاجرت بازنشستگان

برخی از دلایل مهاجرت افراد با سن بالا، کاملا مبتنی بر جبر هستند، از جمله این دلایل می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • همراهی فرزندان برای تحصیل در کشور دیگری
 • عدم آزادی‌های اولیه و مناسب در وطن
 • بیماری و مریضی

اما برخی دیگر از بازنشستگان برای دنبال‌ کردن رویاها و آرزوهای دوران جوانی خود مهاجرت می‌کنند. آرزوهایی مثل زندگی در جامعه‌ای با فرهنگ متفاوت از وطن، ماجراجویی در کشورهای جدید و … .

معیارهای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان

 • آب‌وهوا
 • آسانی دریافت اقامت
 • زیرساخت‌های مناسب برای زندگی
 • سیستم بهداشتی و درمانی
 • وضعیت اقتصادی مناسب
 • امنیت بالا
 • سیستم مالیاتی مناسب

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت 

معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت بازنشستگان

با توجه به معیارهای ذکر شده، چندین کشور را معرفی می‌کنیم که می‌توانید آن‌ها را به‌ عنوان بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان در نظر بگیرید.

پرتغال

اگر به دنبال کشوری هستید که دوران بازنشستگی راحتی و بی‌دغدغه‌ای را در آن بگذرانید، پرتغال یکی از بهترین گزینه‌های شما است. در پرتغال تعادل مناسب بین هزینه‌ها و کیفیت زندگی برقرار می‌باشد. چنین تعادلی، پرتغال را  به کشور موردپسند بازنشستگان بدل کرده است. همچنین سطح مالیات برای بازنشستگانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، بسیار پایین است. بازنشستگان در این کشور ملزم به پرداخت تنها 10 درصد مالیات هستند.

آب‌وهوای عالی کشور پرتغال نیز یکی دیگر از دلایلی است که طیف وسیعی از بازنشستگان را به ‌سوی خود جلب می‌کند. از طرف دیگر، شما می‌توانید با حداقل 124 هزار دلار در پرتغال صاحب‌خانه شوید.

زیرساخت‌های کشور پرتغال نیز مدرن و به‌روز هستند. سیستم درمان پرتغال بسیار پیشرفته و پاسخگو است. سیستم حمل‌ونقل این کشور هم خدمات مناسبی را به شهروندان ارائه می‌دهد.

پرتغال یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که ویزای طلایی نیز ارائه می‌کند. برای گرفتن ویزای بازنشستگی کشور پرتغال باید به اداره مهاجرت این کشور ثابت نمایید که سالانه 12 هزار یورو درآمد دارید.

با توجه به تمامی موارد گفته‌شده می‌توان پرتغال را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان در نظر گرفت.

اسپانیا

اسپانیا کشوری آفتابی و گرم است. فرهنگ این کشور به گونه‌ای می‌باشد که مردمانش به خوبی پذیرای مهاجران و گردشگران هستند. در این کشور شما با مناظر طبیعی بی‌نظیری روبه‌رو می‌شوید. این کشور مانند پرتغال دارای مالیات 10 درصدی برای بازنشستگان است. اما در مقایسه با پرتغال، باید پول بیشتری برای زندگی در اسپانیا خرج کنید. از طرف دیگر، اسپانیا کشوری متنوع و رنگارنگ است. همیشه در این کشوری با توجه به علایق خود، سرگرمی یا کاری برای انجام پیدا خواهید کرد.

رفاه اجتماعی در کشور اسپانیا بسیار بالا است. همچنین بعد از کشور سوئیس، اسپانیا دومین کشوری می‌باشد که امید به زندگی در آن بالا است. بدون شک، اسپانیا را هم می‌توان به ‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان در نظر گرفت.

مزایای کشور اسپانیا برای مهاجرت بازنشستگان

 • با 29 هزار دلار درآمد سالانه می‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. در نظر داشته باشید که این عدد در مقایسه با سایر کشورها، بسیار مناسب است.
 • اسپانیا یکی از کشورهایی می‌باشد که سیستم درمان ارزان قیمتی را عرضه می‌کند. در کنار این ارزانی، کیفیت سیستم درمانی این کشور، بی‌نظیر است. در مقوله سیستم درمان، این کشور با کشور سوئیس مقایسه می‌گردد. در اسپانیا با حدود 400 دلار در ماه، از پوشش بیمه سلامت بسیار جامعی برخوردار می‌شوید.
 • در بعضی از مناطق اسپانیا با حداقل 125 هزار دلار صاحب‌خانه خواهید شد.
 • ویزای طلایی اسپانیا راه حلی کارآمد برای اقامت افراد غیراروپایی است.

کاستاریکا مشهور به سوئیس امریکای مرکزی

سواحل زیبای کاستاریکا محیطی دنج و آرام را برای مهاجرین فراهم کرده‌اند. به‌ تدریج و طی چند سال گذشته، این کشور به مقصدی جذاب برای بازنشستگان تبدیل شده است. اگرچه کاستاریکا از دیگر کشورهای امریکای مرکزی گران‌تر می‌باشد، اما نسبت به کشورهای اروپایی زندگی در آن بسیار به‌صرفه‌تر است.

یکی از مشکلات کاستاریکا نبود زیرساخت‌های مناسب در این کشور می‌باشد. این کمبود در بعضی از جاده‌های این کشور مشاهده می‌شود. اما به‌ قدری مناظر این کشور زیبا هستند که با دیدن آن‌ها می‌توانید خود را سرگرم کنید.

سیستم درمانی کاستاریکا بسیار کارآمد و قوی است، به همین دلیل این کشور را با سوئیس مقایسه می‌کنند.

مزایای کشور کاستاریکا برای مهاجرت بازنشستگان

 • با حداقل 10 هزار دلار درآمد سالانه، ویزای این کشور صادر می‌شود. این مبلغ از اسپانیا و پرتغال، بسیار پایین‌تر می‌باشد.
 • یکی از مزایای شگفت‌انگیز کشور کاستاریکا این است که در این کشور به بازنشستگانی که مهاجرت کرده‌اند، مالیات تعلق نمی‌گیرد.
 • با حداقل 98 هزار دلار می‌توان در این کشور خانه خرید.
 • کاستاریکا یکی از معدود کشورهایی است که از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کند. به همین دلیل به کشور سبز مشهور است.

ایتالیا

بدون شک، ایتالیا می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان باشد. در این کشور هنر زندگی به‌ آهستگی و با طمأنینه جریان دارد. در نتیجه، امکان لذت بردن از تک‌تک لحظه‌های زندگی برای ساکنین آن، فراهم است. آب‌وهوای عالی و زیرساخت‌های مجهز و پیشرفته، زندگی در این کشور را برای بازنشستگان بی‌دغدغه و بی‌دردسر می‌کنند.

با حداقل 175 هزار دلار می‌توانید در این کشور صاحب‌خانه شوید. البته هزینه زندگی در این کشور کمی بالاتر از کشورهایی است که تا اینجا معرفی کرده‌ایم. به همین دلیل، باید پول کافی برای زندگی در این کشور داشته باشید. اما اگر برای زندگی، جنوب ایتالیا را انتخاب کنید، هزینه زندگی در این مناطق به‌مراتب پایین‌تر از نقاط مرکزی کشور ایتالیا است.

مزایای کشور ایتالیا برای مهاجرت بازنشستگان

 • شما با پرداخت حدود 400 دلار در ماه می‌توانید از سیستم درمانی جامع این کشور بهره‌مند شوید. ایتالیا یکی از کشورهایی است که در آن افراد عمر طولانی می‌کنند. یکی از دلایل طول عمر زیاد آنها، برخورداری از سیستم درمانی عالی و بی‌نقص است.
 • با حداقل 31 هزار دلار درآمد سالیانه می‌توانید برای ویزای بازنشستگی این کشور درخواست دهید.
 • در جنوب ایتالیا مالیات برای درآمد بازنشستگان مهاجر در حدود 7 درصد است.
هترین کشورها برای مهاجرت بازنشستگان

یونان

یونان در سال‌های گذشته مقصدی برای گذراندن تعطیلات بود. اما اخیرا بسیاری از بازنشستگان برای زندگی به این کشور مهاجرت می‌کنند. کشور یونان آمیزه‌ای از مدرنیته و سنت است. در این کشور می‌توانید با سرچشمه‌های  فرهنگ اروپایی دیداری بی‌واسطه داشته باشید.

آب‌وهوای یونان به‌قدری عالی است که شما را مجبور می‌کند برای گشت‌وگذار از خانه بروید. بازنشستگان غیر اروپایی با حداقل 283 هزار دلار می‌توانند در این کشور صاحب‌خانه شوند. اگر به دنبال بازنشستگی کامل و استراحت و تفریح هستید، این کشور مناسب شما است.

یکی دیگر از مزایای کشور یونان، تنوع فراوان غذایی در این کشور می‌باشد. مانند دیگر کشورهای مدیترانه، زندگی به ‌آرامی در این کشور جریان دارد. با توجه به شرایط ذکر شده، یونان هم می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان باشد.

مزایای کشور یونان برای مهاجرت بازنشستگان

 • با حداقل 24 هزار یورو درآمد در سال می‌توانید برای اقامت در این کشور اقدام کنید. توجه داشته باشید که این میزان، حداقل درآمد برای یک نفر است.
 • در یونان مالیات‌ بر درآمد برای بازنشستگان مهاجر 7 درصد می‌باشد.
 • با پرداخت 450 دلار در ماه می‌توانید از خدمات درمانی این کشور استفاده ‌کنید. سیستم درمانی کشور یونان بسیار به‌روز و کامل است.

فرانسه

این کشور از ‌نظر جغرافیایی، در بهترین نقطه اروپا واقع شده است. فرانسه از هر لحاظ، کشوری امن می‌باشد. این کشور دارای زیرساخت‌های مدرن و مجهز است. یکی از نکاتی که در کشور فرانسه برجسته می‌باشد، اهمیت لذت بردن از زندگی است. در نتیجه با فرهنگی سرشار از شادی مواجهه خواهید شد.

زندگی در فرانسه سمبلی از تعادل بین ساعات کاری و استراحت است. به همین علت، این کشور مملو از مکان‌هایی می‌باشد که انواع غذاها و دیگر لذت‌ها را عرضه می‌کند. البته باید توجه داشته باشید که زندگی در این کشور به‌خصوص در پاریس، هزینه‌‌های بالایی دارد. به ‌طور کلی زندگی در جنوب فرانسه بسیار گران‌تر از دیگر مناطق آن است. با این‌ حال نقاطی از فرانسه هستند که می‌توانید در آنها با 60 هزار دلار خانه بخرید. فرانسه را می‌توان بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان لقب داد.

مزایای کشور فرانسه برای مهاجرت بازنشستگان

 • در فرانسه مالیات برای بازنشستگان مهاجر بین 7.5 تا 10 درصد متغیر می‌باشد. در این زمینه و برای کم‌تر شدن مالیات پرداختی، مهم است که با افراد متخصص مشورت کنید.
 • شما با پرداخت حدود 475 دلار در ماه می‌توانید از بیمه سلامت فرانسه برخوردار ‌شوید.
 • با پرداخت 25 هزار دلار می‌توانید در برنامه‌های بازسازی املاک کشور فرانسه شرکت کنید.

قبرس

جزیره آفتابی اروپا، قبرس، یکی از نقاطی است گردشگران بسیاری برای تفریح به آن سفر می‌کنند. قبرس یکی از کشورهایی است که بیشترین ساعات آفتاب در سال را در اروپا دارد.

با حداقل 113 هزار دلار در قبرس می‌توانید صاحب‌خانه شوید. اما توجه داشته باشید که قبرس تابستان‌های گرمی دارد، بنابراین خانه‌ای که می‌خرید باید مجهز به سیستم سرمایشی مناسب باشد. این جزیره از زیرساخت‌های مناسب و خوبی دارد و امید به زندگی در آن بالا است. به همین دلیل، قبرس برای بسیاری از افراد می‌تواند بهترین کشور مهاجرت برای بازنشستگان باشد. هزینه زندگی در قبرس به ‌نوعی همسان و برابر با کشور اسپانیا است.

مزایای کشور قبرس برای مهاجرت بازنشستگان

 • سیستم مالیات این کشور بسیار منعطف است. تا 25 هزار یورو درآمد در سال، 5 درصد از بازنشستگان مالیات دریافت می‌شود. بعد از این مقدار افزایش مالیات بستگی به آیتم‌های مختلف دارد.
 • قبرس دارای سیستم حمل‌ونقل پیشرفته‌ای است که سفر به/از این کشور را راحت می‌سازد.
 • فعالیت در تجارت گردشگری می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما در دوران بازنشستگی در قبرس است.

قبرس شمالی

تمام مزایایی که برای کشور قبرس برشمردیم را می‌توان برای کشور قبرس شمالی نیز در نظر گرفت. با این تفاوت که قبرس شمالی به ‌نوعی تحت‌الحمایه دولت ترکیه است و قوانین این کشور در آن جزیره اعمال  می‌شوند. بنابراین قوانین مهاجرت به قبرس شمالی با قبرس متفاوت هستند.

با حداقل 98 هزار دلار در قبرس شمالی می‌توان خانه خرید. این کشور بسیار ارزان‌قیمت است و هزینه زندگی در آن پایین می‌باشد. به طور مثال با 410 دلار در ماه می‌توانید خانه‌ای با دو اتاق‌خواب در این کشور اجاره کنید. سیستم درمان این کشور نیز برای سالمندان و بازنشستگان بسیار مناسب توصیف شده است.

مزایای کشور قبرس شمالی برای مهاجرت بازنشستگان

 • در این کشور هیچ مالیاتی از بازنشستگان دریافت نمی‌شود. این امر یکی از دلایلی است که این کشور را کاندید مناسبی در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان تبدیل می‌کند.
 • با پرداخت 475 دلار در ماه زیر پوشش بیمه درمانی این کشور قرار می‌گیرید. هزینه خدمات پزشکی در این کشور پایین است. با این وجود، سیستم درمانی کشور قبرس شمالی بسیار عالی می‌باشد. بنابراین بازنشستگان در این مورد دغدغه‌ای نخواهند داشت.
 • سواحل زیبا، آب‌وهوای جذاب و غذاهای مدیترانه‌ای متنوع از جمله مواردی هست که در این کشور می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید.
 • قبرس شمالی با داشتن همه زیبایی‌های کشور قبرس، برای زندگی به‌صرفه‌تر و اقتصادی‌تر از آن کشور است.
هترین کشورها برای مهاجرت بازنشستگان

ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند. شهر استانبول نقطه تلاقی شرق و غرب است و جذابیت‌های زیادی برای زندگی و بازدید دارد. هزینه زندگی در کشور ترکیه، بسیار پایین است. همچنین با پرداخت 400 هزار دلار می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

در کشور ترکیه مناظر طبیعی زیادی وجود دارد و از این نظر، کشوری غنی و دلپذیر است. موضوع جالب ‌توجهی که در بعضی از شهرهای ترکیه مشهود می‌باشد، سبک التقاطی زندگی اروپایی و شرقی است. در این کشور با حداقل 106 هزار دلار  می‌توان خانه‌ خرید و در آن زندگی کرد.

سیستم درمانی ترکیه بسیار پیشرفته و کارآمد است و از این نظر نباید مهاجرین بازنشسته دغدغه‌ای داشته باشند. ترکیه از جهاتی می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان تلقی شود.

مزایای کشور ترکیه برای مهاجرت بازنشستگان

 • ترکیه به ‌عنوان یکی از کشورهایی شناخته می‌شود که در آن توریسم پزشکی فعال است. این بدین معنی می‌باشد که سیستم درمانی این کشور به قدری قوی است که می‌تواند از دیگر نقاط دنیا، توریست درمانی جذب کند.
 • در کشور ترکیه مالیاتی از مهاجرین بازنشسته دریافت نمی‌شود.
 • فرآیند دریافت اقامت دائم ترکیه بسیار ساده است و به ‌صورت آنلاین انجام می‌شود.

مالت

حدفاصل بین ایتالیا و افریقا، جزیره کوچکی وجود دارد که به آن کشور مالت می‌گویند. بسیاری افراد عقیده دارند که در اولین برخورد با این کشور، یا عاشق آن می‌شوید یا اصلا جذابیتی برای شما نخواهد داشت. کشور مالت تا حدی گران و شلوغ است، اما جاذبه‌هایی دارد که از این دو فاکتور می‌توان چشم‌پوشی کرد.

علی‌رغم اینکه مالت دهمین کشور کوچک جهان از نظر مساحت است، اما خرید ملک در این کشور زیاد گران نیست. با حداقل 176 هزار دلار می‌توانید در این کشور صاحب‌ خانه‌ای نقلی شوید. اگر به دنبال چشم‌اندازهای زیبا و مکان‌های خاص در این جزیره هستید، باید پول بسیار بیشتری خرج کنید. اگر به دنبال مکانی آرام برای زندگی در دوران بازنشستگی هستید، جزیره مالت بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان است.

مزایای کشور مالت برای مهاجرت بازنشستگان

 • کشور مالت برای مهاجرت بازنشستگان برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده است تا این طیف از مهاجران را از سراسر دنیا جذب کند. برای مهاجرت به این کشور منظور کافی است خانه‌ای را در این کشور اجاره کنید یا بخرید.
 • مالیات این کشور برای بازنشستگان مهاجر 15 در صد است.
 • امید به زندگی در مالت شبیه کشورهای فرانسه، یونان و پرتغال می‌باشد.

آلمان

کشور آلمان به ثبات بالای اقتصادی و استانداردهای بالای زندگی در اروپا و جهان معروف است. آب‌وهوای این کشور، متنوع می‌باشد. به‌ عبارت ‌دیگر می‌توانید هر 4 فصل سال را در این کشور مشاهده کنید. در آلمان  هزینه‌های زندگی نسبت به دیگر کشورهای معرفی شده، بالاتر هستند. البته به همین نسبت، این کشور خدمات اجتماعی بسیار بالایی را ارائه می‌دهد.

کشور آلمان تنوع طبیعت زیادی دارد. از ساحل این کشور تا کوه‌های آلپ در آلمان، گوناگونی طبیعت را می‌توانید نظاره کنید. به طور حتم آلمان می‌تواند در صدر لیست بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان قرار گیرد. در این کشور هیچ دغدغه‌ای بابت کیفیت زندگی نخواهید داشت.

مزایای کشور آلمان برای مهاجرت بازنشستگان

 • سیستم درمانی فوق عالی همراه با پوشش بیمه‌های درمانی مناسب از مزایای این کشور هستند. در آلمان بعد از مهاجرت حتما باید تحت پوشش یکی از بیمه‌های سلامت این کشور قرار بگیرید.
 • استاندارد بالای زندگی در این کشور موجب شده است که امید به زندگی در آلمان بالا باشد. بنابراین در این کشور بدون دغدغه و با خیال راحت می‌توانید زندگی کنید.

پاناما

این کشور در صحنه بین‌المللی نام بزرگ و مهمی ندارد. اما به دلیل برخورداری از شرایط عالی‌، به کشوری تبدیل شده است که بسیاری از بازنشستگان تمایل دارند به آن مهاجرت کنند. با پرداخت حداقل 313 هزار دلار می‌توانید در این کشور خانه بخرید. سواحل زیبای پاناما زبانزد خاص و عام هستند. بعد از این که از طریق بازنشستگی، اقامت این کشور را اخذ کردید، تخفیف‌های زیادی در انتظارتان خواهد بود. به ‌عنوان ‌مثال رستوران‌های این کشور تا 25 درصد به شما تخفیف خواهند داد.

پاناما در بین همسایگانش بهترین زیرساخت‌ها را دارد. بر خلاف کاستاریکا، این کشور از جاده‌های امن و زیبایی برخوردار است. پاناما به سرزمین فرصت‌ها مشهور می‌باشد. به همین دلیل، این کشور شایستگی این را دارد که به ‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان آن را در بین گزینه‌های خود قرار دهید.

مزایای کشور پانامابرای مهاجرت بازنشستگان

 • با حداقل 12 هزار دلار درآمد در سال می‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.
 • در این کشور نباید مالیات بر درآمد بپردازید.

نتیجه گیری

در این مقاله، بهترین کشورها برای مهاجرت بازنشستگان را به شما معرفی کردیم. با توجه به معیارهایی که معرفی نمودیم، پرتغال می‌تواند گزینه اول باشد. اما اگر از تمکن مالی خوبی برخوردار هستید، کشور آلمان برای زندگی، بی‌نظیر است. اگر به فکر راحتی، خوشی و لذت از زندگی هستید، به شما کشور یونان را توصیه می‌کنیم. بنابراین شما می‌توانید با توجه به شرایط و علائق خود، بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان را انتخاب کنید.

سوالات متداول

 • برای همراهی فرزندان مشغول به  تحصیل 
 • آزادی‌های اولیه و مناسب 
 • بیماری و یا مریضی

پرتغال، اسپانیا، کاستاریکا، ایتالیا، یونان، فرانسه، قبرس، قبرس شمالی، ترکیه، مالت، آلمان و پاناما

 • آب‌وهوا
 • آسانی دریافت اقامت
 • زیرساخت‌های مناسب 
 • سیستم بهداشتی
 • وضعیت اقتصادی مناسب
 • امنیت بالا
 • سیستم مالیاتی خوب

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن