مشاوره رایگان

02128111107

بهترین کشور برای استارت آپ‌

بهترین کشور برای استارت آپ‌

بهترین کشور برای مهاجرت استارتاپی

بهترین کشور برای استارت آپ مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. استارت‌آپ‌ها توسط یک یا چند کارآفرین تاسیس می‌شوند و قصد دارند محصولات یا خدماتی را توسعه دهند که معتقد هستند، تقاضا برای آنها وجود دارد. استارت‌آپ‌ها با فناوری انقلابی، اقتصاد را تقویت می‌کنند و در طول زمان باعث ایجاد صنایع جدیدی می‌شوند. هنگامی‌ که این استارت‌آپ‌ها به‌ مرحله عرضه عمومی می‌رسند، نه‌تنها برای مالکان، بلکه برای کارمندان و سهامداران نیز به موتورهای پول‌ساز تبدیل می‌شوند. استارت‌آپ‌ها در تغییر تصویر کشور نیز نقش دارند. در این مقاله به بهترین کشور برای استارت آپ‌ می‌پردازیم.

انواع استارت‌آپ‌ ها

در دنیای مدرن ما، جایی که همه برای نوآوری تلاش می‌کنند، یک ایده خوب برای ایجاد یک استارت‌آپ‌ کافی نیست. برای درک بهتر ویژگی‌های استارت‌آپ‌های مختلف، باید شش نوع زیر را مرور کنید:

استارت‌آپ‌های سبک زندگی

این نوع استارت آپ، از موفق‌ترین انواع استارت‌آپ‌ها است. افرادی که سرگرمی‌هایی دارند و مشتاق هستند روی علاقه خودکار کنند، می‌توانند یک استارت آپ سبک زندگی ایجاد کنند. آن‌ها می‌توانند با انجام کاری که دوست دارند، امرارمعاش کنند. نمونه‌های زیادی از استارت‌آپ‌های سبک زندگی را می‌توانیم ببینیم. برای مثال بیایید رقصندگان را در نظر بگیریم. آن‌ها به ‌طور فعال مدارس رقص آنلاین را دایر می‌کنند تا به کودکان و بزرگ‌سالان رقصیدن و کسب درآمد از این طریق را آموزش دهند.

استارت‌آپ‌های مقیاس‌پذیر

شرکت‌هایی که در حوزه فناوری قرار دارند، اغلب به این گروه تعلق می‌گیرند. از آنجایی ‌که شرکت‌های فناوری اغلب پتانسیل بالایی دارند، می‌توانند به‌ راحتی به بازار جهانی دسترسی داشته باشند. کسب‌وکارهای فناوری می‌توانند از سرمایه‌گذاران حمایت مالی دریافت کنند و به شرکت‌های بین‌المللی تبدیل شوند. نمونه‌هایی از این استارت‌آپ‌ها عبارتند: از گوگل، انبر، فیس‌بوک و توییتر. این نوع استارت‌آپ‌ها بهترین نیروهای کار را استخدام می‌کنند و به دنبال سرمایه‌گذاران می‌گردند تا توسعه ایده‌ها و مقیاس خود را تقویت کنند.

استارت‌آپ‌های قابل‌خرید

در صنعت فناوری و نرم‌افزار، برخی افراد یک استارت‌آپ‌ها را از ابتدا طراحی می‌کنند تا بعدا آن را به یک شرکت بزرگ‌تر بفروشند. غول‌هایی مانند آمازون و اوبر، استارت‌آپ‌های کوچک را می‌خرند تا در طول زمان آن‌ها را توسعه دهند و از مزایایی برخوردار شوند.

استارت‌آپ‌های کسب‌وکار کوچک

این کسب‌وکارها توسط افراد عادی ایجاد می‌گردند. آن‌ها با سرعت رشد می‌کنند و معمولا سایت خوبی دارند، اما برنامه‌ای ندارند. فروشگاه‌های مواد غذایی، آرایشگاه‌ها، نانواها و آژانس‌های مسافرتی نمونه‌های کاملی از این نوع هستند.

استارت‌آپ‌های کسب‌وکار بزرگ

شرکت‌های بزرگ طول عمر محدودی دارند، زیرا ترجیحات مشتریان، فناوری‌ها و رقبا در طول زمان تغییر می‌کنند. به همین دلیل است که مشاغل باید آماده سازگاری با شرایط جدید را باشند. آن‌ها باید محصولات نوآورانه‌ای طراحی ‌کنند تا بتوانند نیازهای مشتریان مدرن را برآورده کنند.

استارت‌آپ‌های اجتماعی

این استارت‌آپ‌ها علیرغم این باور عمومی که هدف اصلی همه استارت‌آپ‌ها کسب درآمد است، فعالیت می‌کنند. هنوز هم شرکت‌هایی وجود دارند که جهت انجام فعالیت‌های خیرانه برای افراد دیگر طراحی‌شده‌اند. به این شرکت‌ها، استارت‌آپ‌های اجتماعی می‌گویند. به‌ عنوان ‌مثال می‌توان به موسسات خیریه و سازمان‌های غیرانتفاعی اشاره کرد که به لطف کمک‌های مالی فعالیت می‌کنند. برای مثال، Code.org، یک سازمان غیرانتفاعی است که دانش‌آموزان مدارس در ایالات‌متحده را تشویق می‌کند تا علوم کامپیوتر را بیاموزند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت استارتاپی

معرفی بهترین کشور برای استارت آپ

بهترین کشور برای راه اندازی استارت اپ

در این بخش به معرفی کشورهای موفق و برتر در زمینه استارت‌آپ‌ها می‌پردازیم.

کانادا

کانادا برای دومین سال متوالی در گزارش اکوسیستم استارت‌آپ 2021، رتبه چهارم بهترین کشور جهان را برای استارت‌آپ‌ها کسب کرده است. کشور کانادا یک مقصد ایده‌آل برای صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذارانی می‌باشد که می‌خواهند به بازارهای خارجی گسترش یابند. موقعیت کانادا، روابط تجاری با ایالات‌متحده را بسیار آسان‌تر از بسیاری از کشورهای دیگر می‌کند. استارت‌آپ‌های کانادایی به‌ویژه در زمینه‌های فناوری آموزشی و فناوری انرژی و محیط‌زیست عملکرد خوبی داشته‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهند که کانادا در میان بهترین کشورها در جهان برای استارت‌آپ‌های جدید قرار دارد.

کانادا در زمینه زیرساخت‌های کارآفرینی، تحقیق و توسعه و نیروی کار فنی به امتیازات بالایی دست یافته است. مهم‌تر از همه، کانادا از کارآفرینان خارجی که به دنبال مهاجرت به کانادا برای راه‌اندازی استارت‌آپ‌های خود هستند، استقبال می‌کند. این کشور از طریق ارائه ویزای استارت‌آپ، مسیری ساده برای اقامت دائم آن‌ها فراهم کرده است.

بهترین شهرهای کانادا برای شروع استارت‌آپ عبارتند از:

 • تورنتو، انتاریو
 • مونترال
 • ونکوور، بریتیش کلمبیا

چرا کانادا بهترین کشور برای استارت آپ است؟

علاوه بر رشد اقتصادی قوی، مالیات‌های پایین و هزینه‌های کم کسب‌وکار، ویزای استارت‌آپ جدید کانادا اولین برنامه در نوع خود در سطح جهانی است. این ویزا به کارآفرینان مهاجر در سراسر جهان این فرصت را می‌دهد که اقامت دائم خود را برای شروع کسب‌وکار خود در کانادا فراهم کنند. در دسترس بودن نیروهای کار ماهر، منابع طبیعی مانند نفت، گاز و الوار و دسترسی آسان به بازار ایالات‌متحده از عوامل جذب کارآفرینان و تجار خارجی به کانادا هستند.

ژاپن

ژاپن یکی از هیجان‌انگیزترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان به‌ویژه برای استارت‌آپ‌ها است. اخلاق کاری قوی، روحیه کارآفرینی و در دسترس بودن بودجه موجب شده‌اند که استارت‌آپ‌های برتر زیادی در ژاپن فعالیت کنند. استارت‌آپ‌های ژاپنی دارای اکوسیستم بسیار خوبی هستند که به ‌طور مداوم بالاتر از میانگین جهانی است. این امر همچنین به موفقیت بزرگی که در این کشور مشاهده می‌شود نیز کمک می‌کند. مداخله دولت از طریق استراتژی برای بهبود اکوسیستم استارت‌آپ‌ها، نتایج بسیار خوبی برای بنیان‌گذاران استارت‌آپ در ژاپن داشته است.

بهترین شهرهای ژاپن برای شروع استارت‌آپ عبارتند از:

 • توکیو
 • اوساکا
 • فکوکا

چرا ژاپن بهترین کشور برای استارت آپ است؟

زیرساخت‌های عالی، اقتصاد قوی و اصلاحات کشور محیط تجاری فوق‌العاده‌ای را برای شرکت‌ها فراهم می‌کنند. همان‌طور که دولت ژاپن به اصلاحات خود برای جذب شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های خارجی ادامه می‌دهد، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که فرصت‌ها در ژاپن همچنان رشد کنند. همچنین ژاپن، بازار کلیدی برای تجارت بین‌المللی است. شرکت‌های ژاپنی اغلب چشم‌انداز جهانی و تمایل به سرمایه‌گذاری بلندمدت در محصولات و خدمات قابل‌دوام را نشان می‌دهند. ژاپن مترادف باکیفیت و نوآوری است و این با تعهد و وفاداری شرکت‌های ژاپنی به شرکای تجاری همراه می‌باشد.

آلمان

آلمان به ‌عنوان بهترین کشور اروپایی برای استارت‌آپ‌ها در سال 2020 رتبه اول را کسب کرد. این برای دومین سال متوالی بود که آلمان به این مقام دست یافت. اغلب گفته می‌شود که آلمان در قلب توسعه کسب‌وکارهای نوآورانه قرار دارد. آلمان امتیازات فوق‌العاده خوبی در زمینه‌های سلامت اقتصادی، هزینه انجام تجارت، محیط کسب‌وکار و کیفیت نیروی کار کسب کرده است. استارت‌آپ‌های آلمانی تاکنون در سال جاری (2022) رکورد ۹.۱ میلیارد دلاری را به دست آورده‌اند که بیش از ۳۵ درصد از کل سال ۲۰۲۰، بیشتر است. در آلمان، حدود 300 هزار کارآفرین هر ساله به سمت خوداشتغالی می‌روند.

بهترین شهرهای آلمان برای شروع استارت‌آپ عبارتند از:

 • برلین
 • مونیخ
 • هامبورگ
 • منطقه راین-روهر

چرا آلمان بهترین کشور برای استارت آپ است؟

به زبان ساده، اکوسیستم استارت آپی در آلمان به ‌خوبی سازمان‌دهی شده است که تاسیس و ایجاد شرکت‌های نوآور را آسان‌تر می‌کند. بازار آلمان زیرساخت‌های مناسب راه‌اندازی، امکانات خوب و گزینه‌های زیادی برای تامین مالی ارائه می‌دهد. شبکه گسترده‌ای از خدمات پشتیبانی، ابتکارات خدمات مشاوره‌ای برای کارآفرینان در این کشور وجود دارد، از جمله:

 • اتاق‌های صنعت و بازرگانی و اتاق‌های صنایع‌دستی ماهر
 • آژانس‌های محلی یا منطقه‌ای یا شرکت‌های ترویج کسب‌وکار
 • مراکز نوآوری، فناوری و رشد کسب‌وکار
 • آژانس‌های کاریابی
 • اساتید کارآفرینی / شبکه‌های کارآفرین
 • نمایشگاه‌های تجاری نوپا
 • ابتکارات راه‌اندازی کسب‌وکار سراسری، منطقه‌ای و محلی
 • مسابقات طرح کسب‌وکار

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت استارتاپی به کانادا

بهترین کشور برای استارت آپ‌

آمریکا

ایالات‌متحده دارای یک سیستم آموزش عالی پیشرفته است که به شرکت‌ها امکان دسترسی به نیروهای کار ماهری را می‌دهد که ممکن است در کشور خود پیدا نکنند. اگر قصد سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی یک شرکت را دارید، دلایل مختلفی وجود دارند که چرا باید برنامه خود را در ایالات‌متحده ادامه دهید.

اکوسیستم استارت‌آپ ایالات‌متحده، مرکز نوآوری پیشرو در جهان می‌باشد که در رتبه اول جهانی قرارگرفته است. ایالات‌متحده همچنین در رتبه اول برای استارت‌آپ‌ها در آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور یک مکان ایده‌آل برای استارت‌آپ‌های تجارت الکترونیک و خرده‌فروشی، آموزش، انرژی و محیط‌زیست است. در نقشه StartupBlink  ایالات‌متحده موارد زیر وجود دارند:

 • 10 هزار و 750 استارت آپ تجارت الکترونیک و خرده‌فروشی
 • 3 هزار و 739 استارت آپ آموزش
 • 3 هزار و 94 استارت آپ انرژی و محیط‌زیست

بهترین شهرهای آمریکا برای شروع استارت‌آپ عبارتند از:

 • سانفرانسیسکو، کالیفرنیا
 • نیویورک
 • لس‌آنجلس، کالیفرنیا
 • شیکاگو

چرا آمریکا بهترین کشور برای استارت آپ است؟

ایالات‌متحده به دلایل متعددی جایگاه اول را به دست آورد که ظرفیت تحقیق و توسعه (R&D)، کلیدی‌ترین آن‌ها است. نقاط قوت آمریکا شامل نرخ بسیار بالای استارت‌آپ‌ها، انجل‌های قوی و سرمایه‌گذاری پر ریسک می‌باشند.

به طور کلی مزایای راه‌اندازی کسب‌وکار در آمریکا عبارتند از:

 • فضای مساعد اقتصادی
 • مشوق‌های ارائه‌شده توسط دولت‌های فدرال، ایالتی و محلی
 • کسب‌وکار غیر مقیم ایالات‌متحده به شما همان مزایا و مسئولیت‌هایی را به شما می‌دهد که یک کسب‌وکار متعلق به مقیم دریافت خواهد کرد.
 • دسترسی به بازارهای جدید
 • در دسترس بودن نیروهای کار ماهر
 • محیط سیاسی باثبات
 • پیشرفت‌های فنّاورانه

انگلستان

بریتانیا دارای یک اکوسیستم استارت‌آپ قوی است که کارآفرینان بااستعداد را از سراسر اروپا و فراتر از آن، جذب می‌کند. این کشور کسب‌وکارهایی در سطح جهانی مانند Revolut، Wise و Graphcore ایجاد کرده است. کارآفرینان جدید همواره به شهرهای بزرگ انگلستان مهاجرت می‌کنند. لندن به خاطر فرهنگ‌ سازمانی بزرگش معروف می‌باشد و بیشترین تعداد کسب‌وکارها را در مارس 2016 به خود اختصاص داده است.

بهترین شهرهای انگلستان برای شروع استارت‌آپ عبارتند از:

 • لندن
 • بریستول
 • برایتون و هوو
 • لیدز

چرا انگلستان بهترین کشور برای استارت آپ است؟

استارت‌آپ‌های بریتانیایی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، هزینه‌های مورد انتظار کمتری برای راه‌اندازی و فعالیت کسب‌وکار دارند. نرخ مالیات پایین شرکت‌ها و انتظارات پایین‌ برای دستمزد، یک مزیت آشکار برای استارت‌آپ‌ها در بریتانیا است. کسب‌وکارهای کوچک با نیازهای استخدامی بیشتر، این امر را بسیار مفید خواهند یافت.

نکات مثبت در راه اندازی کسب‌وکار در انگلستان عبارتند از:

 • سهولت انجام تجارت در انگلستان
 • سیستم مالیاتی قابل مدیریت
 • استخدام کارمندان ماهر در انگلستان
 • زیرساخت قوی برای انجام تجارت در بریتانیا

هلند

هلند به دلیل تمرکز شدید این کشور بر نوآوری و کارآفرینی، مکانی عالی برای یک استارت‌آپ‌ است. دولت هلند فعالانه اکوسیستم استارت‌آپ را ترویج می‌کند و مشوق‌های مختلفی مانند معافیت‌های مالیاتی، طرح‌های تامین مالی و رویدادهای شبکه ارائه می‌دهد. هلند مکانی عالی برای شروع کسب‌وکار است. این کشور، تمرکز بین‌المللی و زیرساخت فیزیکی و دیجیتالی عالی دارد و اکثریت مردم آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. کشور هلند دارای فضای کسب‌وکار جذابی است و این امکان را فراهم می‌کند تا کسب‌وکار خود را به سایر نقاط اروپا گسترش دهید. هلند یکی از بازترین اقتصادهای جهان را دارد و در بین بهترین کشورها از نظر فناوری و نوآوری قرار می‌گیرد.

بهترین شهرهای هلند برای شروع استارت‌آپ عبارتند از:

 • لاهه
 • روتردام
 • اوترخت
 • آمستردام
 • آیندهوون

چرا هلند بهترین کشور برای استارت آپ است؟

 • هلند جامعه‌ای باز و مترقی با نیروی کار متنوع است که از خلاقیت و نوآوری حمایت می‌نماید.
 • 90 درصد از ساکنان هلند، انگلیسی صحبت می‌کنند و بسیاری از آن‌ها چندزبانه هستند.
 • دولت ویزای راه‌اندازی کسب‌وکار را برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا که می‌خواهند در هلند شرکت راه‌اندازی کنند، ایجاد کرده است.
 • روند سریع مهاجرت برای مهاجران بسیار ماهر، برای نیروهای کار و کارفرمایان مفید می‌باشد.
 • دولت هلند علاوه بر ارائه سطحی از وضوح و اطمینان که شرکت‌ها می‌توانند در درازمدت به آن اعتماد کنند، کسر مالیات، بازپرداخت و کمک‌هزینه رقابتی نیز ارائه می‌نماید. امتیازها شامل نرخ مؤثر مالیات شرکتی به میزان 5 درصد برای تحقیق، توسعه و نوآوری است.
 • هلند در بین 5 کشور برتر رقابتی‌ترین اقتصادهای جهان قرار دارد.
 • کشور هلند یک جامعه کارآمد، دموکراتیک و قانونمند است که تمایل به ایجاد فضای امن برای عملیات تجاری دارد.

فرانسه

اکوسیستم استارت آپی فرانسه، مرکز نوآوری پیشرو در جهان است که در رتبه 9 در سطح جهانی قرار دارد. فرانسه همچنین در رتبه چهارم برای استارت آپ ها در اروپای غربی قرار گرفته است. این کشور در سرتاسر جهان به ‌عنوان بهشتی برای استارت‌آپ‌ها مشهور می‌باشد. در فرانسه استارت‌آپ‌ها به تعدادی یارانه و مدل‌های مختلف کمکی، از طرف دولت یا سرمایه‌گذاران خصوصی دسترسی دارند. مزایای مالیاتی قابل‌توجه فرانسه مانند معافیت مالیاتی موقت بر سود می‌توانند برای کسب‌وکارهای جوانی که مایل به توسعه هستند، نجات‌بخش باشند.

بهترین شهرهای فرانسه برای شروع استارت‌آپ عبارتند از:

 • پاریس
 • تولوز
 • لیون
 • مارسی

چرا فرانسه بهترین کشور برای استارت آپ است؟

فرانسه تمام زمینه‌های مناسب برای جذب، توسعه و رشد کسب‌وکارهای نوپا و توسعه‌یافته، اعم از این‌که از این کشور شروع می‌کنند یا در آن فرود می‌آیند، در اختیار دارد. دولت، سرمایه‌گذاران و اکوسیستم عمومی همگی برای ارائه شرایط بهینه به این مشاغل برای موفقیت بین‌المللی خود همسو می‌شوند. محیط تجاری، بازار مالی پیچیده و نیروهای کار با تحصیلات عالی، فرانسه را به مکانی جذاب برای تجارت تبدیل کرده‌اند. فرانسه همچنین یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان می‌باشد و نفوذ فرهنگی آن به ‌طور گسترده‌ای شناخته‌شده است.

نتیجه گیری

استارت‌آپ‌ها برای اقتصاد کشورها اهمیت زیادی دارند. زیرا نه‌تنها مشاغل جدید ایجاد می‌کنند، بلکه باعث رقابت و نوآوری در اقتصاد بازار اجتماعی نیز می‌شوند. استارت‌آپ‌های موفق این پتانسیل را دارند که تاثیر مثبت قابل‌توجهی بر جهان ایجاد کنند. حتی زمانی که استارت‌آپ‌ها شکست می‌خورند، باز هم تاثیرگذار هستند، به‌ویژه از طریق یادگیری برای بنیان‌گذاران، کارمندان، سرمایه‌گذاران و سایر ذینفعان. ما در این مقاله به معرفی بهترین کشور برای استارت آپ پرداختیم تا شما دید بهتری نسبت به کشورهای برتر در زمینه استارتاپ داشته باشید.

سوالات متداول

کانادا، ژاپن، آلمان، آمریکا، انگلستان، هلند و کشور فرانسه

بدلیل تمرکز این کشور روی نوآوری و کارآفرینی برای شروع یک اتارت آپ مناسب میباشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن