مشاوره رایگان

02128111107

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. امروزه بسیاری از افراد به دنبال پیدا کردن راه‌های مختلف برای مهاجرت هستند. یکی از راه‌های مهاجرت، ازدواج است. در برخی از کشورها قانونی وجود دارد که در صورت ازدواج شما با یک شهروند، آن کشور به شما ویزا و اجازه اقامت می‌دهد. در ادامه این مقاله به بررسی مهاجرت کشورهای مختلف از طریق این قانون پرداختیم. همچنین در این مقاله سعی شده است بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج معرفی شود.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

آمریکا یکی از قدرتمندترین کشورها در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصاد است. در نتیجه افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور هستند. همچنین این کشور ویزایی را برای افرادی که می‌‌خواهند از طریق ازدواج مهاجرت کنند، درنظر گرفته است. استفاده از این ویزا می‌تواند گزینه مناسب و در دسترسی برای افرادی که همسرشان شهروند آمریکا هستند، ‌باشد. بر اساس مطالب گفته شده شاید بتوان گفت، آمریکا بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج است.

کدام ویزاها مناسب برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج هستند؟

در حال حاضر دو نوع ویزا برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج وجود دارد. ویزا نامزدی و ویزا ازدواج نمونه‌ای از این ویزاها هستند.

ویزا نامزدی

این ویزا با نام ویزا K1 برای فردی صادر می‌شود که نامزد یک شهروند آمریکایی شده باشد. همچنین لازم است فرد پس از دریافت این ویزا و اجازه ورود به کشور آمریکا به طور رسمی ازدواج کند. مدت زمان لازم برای دریافت این ویزا می‌تواند بین سه تا 18 ماه باشد. افرادی که از این ویزا استفاده می‌کنند، در صورتی که به طور رسمی ازدواج کنند، می‌توانند برای دریافت گرین کارت درخواست دهند.

شرایط لازم برای اخذ ویزا K1

 • همسر فرد لازم است حتما شهروند آمریکا باشد.
 • متقاضیان برای دریافت ویزا نامزدی لازم است حتما پس از گذشت حداکثر 90 روز به طور رسمی با یکدیگر ازدواج کنند.
 • متقاضی و همسر او نباید همسر دیگری داشته باشند. در صورتی که در گذشته ازدواج کردند، حتما باید قبل از ازدواج طلاق گرفته باشند.
مهاجرت از طریق ازدواج

فرایند ویزا نامزدی

در ابتدا لازم است تمام اطلاعات فردی همسر شما توسط وزارت امور خارجه آمریکا و حفاظت مرزی این کشور مورد بررسی قرار بگیرد. این اطلاعات ممکن است شامل مواردی مانند سابقه کیفری و بیوگرافی یا بیومتریک باشد.

قدم اول برای درخواست ویزا نامزدی پر کردن فرم I-129 است. پس از آن لازم است این فرم را به همراه مدارک فرد به سازمان شهروندی و مهاجرت آمریکا ارسال کرد. در مرحله بعدی فرد از طریق سفارت یا کنسولگری برای دریافت ویزاK1 درخواست دهد. پس از درخواست، افسر کنسولگری باید شرایط فرد را تایید کند. پس از تایید افسر ویزا برای متقاضی صادر می‌شود. این ویزا می‌تواند تا 6 ماه اعتبار داشته باشد. در گام بعدی فرد دارنده ویزا می‌بایست حداکثر تا 90 روز پس از ورود خود به آمریکا با نامزد خود به طور رسمی ازدواج کند. پس از ازدواج می‌توان برای دریافت گرین کارت از طریق پر کردن فرم 485-1 اقدام کرد.

ویزا همسر کشور آمریکا

افرادی که ازدواج کردند می‌توانند برای دریافت ویزا همسر اقدام کنند. ویزا همسر آمریکا به دو صورتIR1 و CR1 است. ویزا IR1 به افرادی که بیش از دو سال ازدواج کردند تعلق می‌گیرد. اما ویزا CR1 برای افرادی می‌باشد که مدت زمان ازدواج آن‌ها کمتر از دو سال است.

شرایط دریافت ویزا همسر

 • شخص متقاضی و همسر او باید بالای 18 سال سن داشته باشند.
 • ازدواج باید به صورت قانونی به ثبت رسیده باشد.
 • سلامت فرد متقاضی از نظرجنبه‌های مختلف مانند امنیتی و … باید توسط اداره مهاجرت آمریکا تایید شود.

فرایند دریافت ویزا همسر

در مرحله اول لازم است تا افراد متقاضی فرمI-130  را پر کنند و به سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا ارائه دهند. همچنین لازم است در مرحله بعد مدارک لازم به همراه فرم درخواست ویزا به سازمان مرتبط ارسال شوند. پس از تایید مقامات مرتبط، ویزا برای فرد صادر می‌شود.

مقاله پیشنهادی ——-> بهترین کشور برای مهاجرت

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

مزایا ویزا همسر در استرالیا

استرالیا یک گزینه خیلی خوب برای مهاجرت از جنبه‌های مختلف مانند رفاه می‌باشد. همچنین این کشور ویزاهایی را برای همسر و نامزد شهروندان و افراد مقیم خود قرار داده است. بنابراین شاید از نظر برخی افراد استرالیا بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج باشد.

بر اساس قوانین کشور استرالیا افرادی که همسرانشان، مقیم و شهروند این کشور باشند، می‌توانند برای دریافت ویزا درخواست دهند. ویزاهایی که می‌توان با توجه به شرایط این افراد به آنها داده شوند، شامل دو ویزا نامزدی و همسر هستند.

ویزا نامزدی استرالیا

ویزا نامزدی به این افراد اجازه می‌دهد حداکثر تا نه ماه در استرالیا بمانند. در طی این نه ماه فرد می‌تواند در استرالیا به کار و یا تحصیل بپردازد. این ویزا به‌عنوان ویزا 300 استرالیا نیز شناخته می‌شود. مدت زمان اخذ این ویزا می‌تواند 14 تا 18 ماه طول بکشد.

شرایط اخذ ویزا نامزدی

 • افراد متقاضی می‌بایست حتما باید با یک شهروند استرالیایی نامزده کرده باشند.
 • لازم است افراد برای دریافت این ویزا ثابت کنند که رابطه آنها واقعی است.
 • کسانی که قصد استفاده از این ویزا را دارند، باید ثابت کنند که حداکثر تا نه ماه آینده ازدواج می‌کنند.
 • فرد متقاضی دریافت ویزا نامزدی کشور استرالیا لازم می‌باشد اثبات کند که نامزد خود را به صورت رو‌ در ‌رو ملاقات کرده است.
 • یکی از مهم‌ترین شرط‌ها برای دریافت ویزا این می‌باشد که فرد متقاضی و همسر او باید بالا ۱۸ سال سن داشته باشند.

ویزا همسر استرالیا

کشور کانادا این ویزا را برای فردی صادر می‌کند که به طور قانونی و رسمی با یک شهروند و مقیم کشور استرالیا ازدواج کرده است. این ویزا به فرد اجازه می‌دهد تا وارد کشور استرالیا شود و در آنجا زندگی کند.

مزایا ویزا همسر

 • با استفاده از این ویزا می‌توانید در استرالیا کار کنید.
 • این ویزا به شما اجازه زندگی کردن و آمدن به استرالیا را می‌دهد.
 • افراد متقاضی می‌توانند با استفاده از این ویزا در کشور استرالیا تحصیل کنند.
 • کسانی که از این ویزا استفاده می‌کنند، می‌توانند از خدمات درمانی کشور استرالیا استفاده کنند.

انواع ویزا همسر

برای گرفتن ویزا همسر باید به صورت هم‌زمان برای دریافت دو ویزا 820 و 801 اقدام کرد. ویزا 820 یک ویزا موقت و ویزا 801 یک ویزا دائم است که پس از گذشت 2 سال از ویزا 820 به فرد تعلق می‌گیرد. هزینه صدور ویزا همسر تقریبا 700 دلار می‌باشد. مدت زمان دریافت این ویزا بین 6 ماه تا 2 سال است.

best-country-immigrate-through-marriage3

مهاجرت به کشور کانادا از طریق ازدواج

کشور کانادا یکی دیگر از گزینه‌های شناخته شده به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج است. افراد می‌توانند در صورت ازدواج با یک فرد که مقیم و شهروند کانادا می‌باشد، ویزا و اجازه ورود به کانادا را به دست آورند. بسیاری از افراد به دلیل سودجویی سعی می‌کنند ازدواج موقت کنند تا بتوانند به کانادا بروند. بر همین اساس، اداره مهاجرت کشور کانادا در رابطه با صحت ازدواج‌های صورت گرفته تحقیق می‌کند. اگر دولت کانادا متوجه صوری بودن ازدواج شود، حتی بعد از دادن اقامت دائم به فرد متخاطی با او برخورد می‌کند. بنابراین بهتر است افراد تنها در صورتی که از تصمیم خود اطمینان دارند از این روش استفاده کنند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به  کشور کانادا از طریق ازدواج

افرادی که می‌خواهند از طریق ازدواج به کانادا مهاجرت کنند، باید مدارک هویتی همچون شناسنامه و پاسپورت معتبر داشته باشند. همچنین برای اخذ ویزا ازدواج لازم است، افراد متقاضی سند ازدواج و عقدنامه داشته باشند. همچنین باید افراد گواهی عدم سوپیشینه داشته باشند.

شرایط لازم برای اخذ ویزا از طریق ازدواج 

 • کسانی که می‌خواهند از این ویزا استفاده کنند، باید خود و فرزندان‌شان بالای 18 سال سن داشته باشند.
 • لازم است همسر فرد متقاضی مقیم و شهروند کشور کانادا باشد.
 • آنها نباید برای زندگی خود از دولت تقاضا کمک هزینه کنند.
 • برای درخواست ویزا همسر باید ازدواج آنها قانونی و ثبت شده باشد.
 • اگر اسپانسر یک شهروند کانادایی باشد، باید توانایی حمایت مالی به مدت 3 سال را داشته باشد.
 • اتباع خارجی باید قبل از ورود تحت بررسی سلامت و شخصیت قرار بگیرند.
 • ازدواج آنها نباید با حسن نیت و به منظور کسب موقعیت در کانادا انجام شده باشد.
 • این زوج باید قصد زندگی مشترک در کانادا را داشته باشند.

شرایط اسپانسرکننده برای اقامت کانادا

 • حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • شهروند کانادایی یا مقیم کانادا باشد.
 • در سال‌های اخیر اسپانسر شخص دیگری به‌عنوان همسر نشده باشد.
 • باید اثبات کند که همسر و فرزندان او مقیم دائم کانادا خواهند شد.
 • باید ثابت کند که به حمایت‌های مالی دولت کانادا نیازی ندارد.
 • فرد اسپانسر کننده باید تمکن مالی خود را برای رفع نیازهای همسر و فرزندش را اثبات کند.

نتیجه گیری

امروزه گسترده شدن ارتباط میان افراد کشورهای مختلف باعث شده است تا ازدواج‌های زیادی بین افراد کشورهای مختلف صورت بگیرند. کسانی که با افراد مقیم یا شهروند کشورهای دیگر ازدواج کنند، می‌توانند ویزا ازدواج و اجازه ورود به آن کشور را بگیرند. البته تمامی کشورها برای اخذ این ویزا مناسب و ایده‌آل نیستند. بنابراین ما در این مقاله سعی کردیم، با بررسی ویزا ازدواج کشورهای مختلف بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج را معرفی کنیم. در این مقاله سه کشور آمریکا، استرالیا و کانادا و شرایط آنها مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

سوالات متداول

دو نوع ویزای همسر برای کشور آمریکا وجود دارد که به افرادی که بالای دو سال است ازدواج کردند تعلق میگیرد.

برای اخذ این ویزا میبایست در مرحله اول همسر فرد شهروند آمریکا باشد، بعد از 90 روز بطور رسمی با یکدیگر ازدواج کنند و همسر متقاضی نباید همسر دیگری داشته باشد.

برای این منظور افراد متقاضی یبایست خود و فرزندانشان بالای 18 سال باشند و مقیم کانادا، نباید از دولت کانادا تقاضای کمک هزینه کنند، ازدواجشان میبایست قانونی و ثبت شده باشد، توانایی حمایت مالی به مدت سه سال را داشته باشند، قبل از ورود سلامتی مورد بررسی قرار گیرد، ازدواج واقعی باشد و قصد زندگی مشترک در کانادا را داشته باشند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن