مشاوره رایگان

02128111107

بهترین رشته برای مهاجرت

بهترین رشته برای مهاجرت

بهترین رشته برای مهاجرت

بهترین رشته برای مهاجرت مطلبی است که در مقاله به آن پرداخته ایم. بسیاری از دانشجویان ایرانی دغدغه تحصیل در بهترین رشته‌های دانشگاهی را دارند و در تلاش برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها در خارج از کشور هستند. در برخی از کشورها مانند فرانسه و آلمان شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی فراهم شده است. همچنین در برخی از کشورها مانند سوئیس و نروژ هزینه تحصیل با توجه به امکانات آموزشی، بسیار مناسب است. اما سوال مهمی که در ذهن دانشجویان سراسر دنیا شکل می‌گیرد این است که بهترین رشته برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟ برای پاسخ به این سوال باید به سراغ رشته‌های پرتقاضا در دنیا و رشته‌های پردرآمد رفت. با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین رشته‌های تحصیلی برای مهاجرت بپردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

چرا باید به فکر مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور باشیم؟

قبل از بررسی رشته‌های تحصیلی و انتخاب بهترین رشته برای مهاجرت، لازم است به این سوال پاسخ دهیم که چرا برای ادامه تحصیل باید مهاجرت کرد. تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین‌المللی مزایای بسیار زیادی دارد که به تضمین آینده تحصیلی و شغلی دانشجویان کمک می‌کنند. یکی از این مزایا در واقع آشنایی با فرهنگ‌های جدید است. دانشجویان با مهاجرت به یک کشور خارجی با فرهنگ آن کشور و دانشجویان دیگر آشنا شده و دید وسیع‌تری نسبت به فرهنگ‌های مختلف جهان پیدا می‌کنند.

مزایای مهاجرت تحصیلی

از جمله دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برخورداری از فرصت‌های شغلی بسیار زیاد
 • به دست آوردن تجربه‌های جدید
 • یادگیری یک یا چند زبان جدید
 • افزایش پیدا کردن اعتماد به نفس دانشجو
 • امکان تحصیل در رشته مورد علاقه
 • امکان اخذ اقامت پس از اتمام تحصیلات در کشور مورد نظر
 • تقویت روابط اجتماعی
 • هزینه مقرون‌به‌صرفه نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی

شرایط و مراحل مهاجرت برای ادامه تحصیل

برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ابتدا باید با توجه به رشته تحصیلی در دبیرستان و علاقه‌مندی خود بهترین رشته برای مهاجرت را انتخاب کنید. سپس دانشگاه‌هایی که رشته مورد نظر را ارائه می‌دهند بررسی کرده و به آن‌ها درخواست پذیرش دهید. برای این کار ابتدا باید برخی از مدارک ضروری تعیین شده از سوی دانشگاه‌های مورد نظر را ارسال کنید. از جمله این مدارک می‌توان به اسناد هویتی از جمله پاسپورت معتبر و کارت ملی، مدارک تحصیلی و مدرک زبان مورد نظر دانشگاه‌ها اشاره کرد.

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی کشور مورد نظر اقدام کنید. باید بدانید که اخذ ویزای تحصیلی هر کشوری با توجه به قوانین آن کشور ممکن است روش‌ها و انواع مختلفی داشته باشد. به طور کلی برای اخذ هر نوع ویزای تحصیلی باید مدارکی مانند نامه پذیرش از دانشگاه، انگیزه‌نامه، اسناد هویتی و مدرک زبان معتبر ارائه شوند.

در صورتی که نمرات دانشجو در مقاطع تحصیلی قبلی بالا باشد، امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای او فراهم می‌شود. دانشجو با بورسیه تحصیلی دیگر به پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه مورد نظر نیازی نخواهد داشت. باید بدانید که هر کشوری برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی یک محدودیت سنی برای هر مقطع تحصیلی در نظر گرفته است. بنابراین دانشجویان بین‌المللی قبل از انتخاب بهترین رشته برای مهاجرت و اقدام به اخذ پذیرش و ویزا باید این شرایط را در نظر بگیرد.

عوامل موثر بر انتخاب بهترین رشته برای مهاجرت

انتخاب بهترین رشته برای مهاجرت تحصیلی بسیار حیاتی و دشوار است؛ چرا که چنین انتخابی روی آینده تحصیلی و شغلی دانشجو تاثیر مستقیم دارد. بنابراین قبل از انتخاب بهترین رشته، باید برخی از فاکتورهای مهم در نظر گرفته شوند. اولین مولفه برای این انتخاب، علاقه‌مندی دانشجو است که اهمیت زیادی دارد؛ چرا که هر چه علاقه دانشجو به رشته تحصیلی خود بیشتر باشد، انگیزه بیشتری باری تحصیل و گرفتن نمرات بالا خواهد داشت.

یکی دیگر از فاکتورهایی که در انتخاب بهترین رشته برای مهاجرت باید در نظر گرفت، کشورها و دانشگاه‌هایی هستند که رشته مورد نظر را ارائه می‌دهند. دانشجویان باید رشته‌هایی را انتخاب کنند که در بهترین دانشگاه‌های جهان ارائه می‌شوند. همچنین بهتر است رشته انتخابی آن‌ها در کشورهای دارای امکانات آموزشی مناسب با سطح کیفی بالا قابل ارائه باشند. اما مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب بهترین رشته، آینده شغلی آن به شمار می‌رود. چرا که با آگاهی از آینده شغلی و درآمد رشته انتخابی، دانشجو می‌تواند آینده زندگی خود را تضمین کند.

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت کدام‌اند؟

در هر حوزه تحصیلی، رشته‌هایی وجود دارند که آینده شغلی و درآمد بهتری نسبت به رشته‌های دیگر دارند. برای مثال برخی از رشته‌های پیراپزشکی مانند رشته‌های پزشکی، جراحی، پرستاری، فیزیوتراپی و موارد دیگر در بیشتر کشورها آینده شغلی و درآمد بالایی دارند. همچنین در حوزه مهندسی رشته‌هایی مانند مهندسی کامپیوتر، فناوری اطلاعات، عمران و معماری در بیشتر کشورها درآمد بسیار خوبی دارد. در مجموع، دانشجو باید با توجه به توانایی‌ها و علاقه‌مندی خود بهترین رشته برای مهاجرت را انتخاب کند.

بهترین رشته ها برای مهاجرت

به طور کلی از جمله بهترین رشته‌ها برای مهاجرت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی معماری
 • مهندسی مکانیک
 • مدیریت بازرگانی

رشته پزشکی؛ آینده‌دارترین رشته تحصیلی در دنیا

پزشکی یکی از مهم‌ترین رشته‌ها و حرفه‌ها در سراسر دنیا به شمار می‌رود؛ چرا که با سلامت مردم سروکار دارد. به همین دلیل درآمد حرفه پزشکی نسبت به مشاغل دیگر بالاتر بوده و تقاضا برای تحصیل این رشته در دانشگاه‌های بین‌المللی بسیار زیاد است. یکی از شرایطی که برای اخذ پذیرش در رشته پزشکی وجود دارد شرط نمره بوده که با توجه به کشور و دانشگاه محل تحصیل می‌تواند متفاوت باشد. در بیشتر کشورها و دانشگاه‌ها، تحصیل رشته پزشکی به شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره کافی در آن بستگی دارد. معمولا در بیشتر دانشکده‌های پزشکی برای پذیرش دانشجو، آزمون‌های استعداد بالینی دانشگاه (UCAT)، آزمون MCAT و پذیرش پزشکی (BMAT) برگزار می‌شوند.

باید بدانید که اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بین‌المللی برای رشته پزشکی نیازمند مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 و تافل با حداقل نمره 90 است. رشته پزشکی که برای علاقه‌مندان به آن بهترین رشته برای مهاجرت به شمار می‌رود، دارای گرایش‌های مختلفی مانند پزشکی کودکان، پزشکی خانواده و چشم‌پزشکی است. دانشجویان پزشکی ابتدا یک دوره پزشکی عمومی و یک دوره انترنی را می‌گذرانند. پس از آن می‌توانند در گرایش تخصصی مورد نظر خود تحصیل کنند.

از جمله بهترین دانشگاه‌های برای تحصیل رشته پزشکی در دنیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه هاروارد در ایالت ماساچوست آمریکا
 • دانشگاه آکسفورد در انگلستان
 • دانشگاه کمبریج در انگلستان
 • موسسه کارولینسکا در سوئد

مقاله پیشنهادی ——-> بهترین موسسه مهاجرتی

برای تحصیل پزشکی بهتر است کشورهایی را انتخاب کنید که بازار کار بسیار خوب و درآمد بالایی دارند. به عنوان مثال، میانگین درآمد پزشکان در کشور انگلستان سالانه 167 هزار پوند است. در کشور آمریکا این میزان درآمد حدود 231 هزار دلار آمریکا و در کشور کانادا 281 هزار دلار کانادا خواهد بود. در کشورهای اروپایی از جمله آلمان درآمد سالانه یک پزشک 107 هزار یورو، در کشور فرانسه 116 هزار یورو و در کشور هلند 148 هزار یورو است.

دندانپزشکی؛ یکی از پول‌سازترین رشته‌‌های تحصیلی

رشته دندانپزشکی یکی دیگر از حرفه‌ها و رشته‌های مهم در دنیا به شمار می‌رود؛ چرا که با بهداشت دهان و دندان مرتبط است. این رشته به دلیل بازار کار فوق‌العاده و درآمد بالا در بیشتر کشورها تقاضای پذیرش زیادی دارد. طول دوره این رشته معمولا چهار تا پنج سال است که برای تحصیل آن در بیشتر کشورها باید یک دوره لیسانس را گذرانده باشید. این دوره لیسانس معمولا باید در رشته‌های شیمی عمومی، شیمی آلی و زیست‌شناسی باشد.

لازم به ذکر است که در برخی از کشورها مانند انگلستان می‌توان در یک دوره کارشناسی پنج‌ساله مدرک دندانپزشکی را دریافت کرد. در بیشتر کشورها برای تحصیل رشته دندانپزشکی باید در آزمون‌های ورودی این رشته شرکت کنید. همچنین باید مدرک معتبر زبان انگلیسی داشته باشید. مدارک زبان مورد نیاز شامل آیلتس با حداقل نمره 6.5 و تافل با حداقل نمره 90 می‌شوند.

باید بدانید که رشته دندانپزشکی گرایش‌های مختلفی دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ارتودنتیست (متخصص ارتودنسی)
 • پاتولوژی دهان و صورت
 • اندودنتیست (متخصص درمان ریشه دندان)
 • پریودنتیست (متخصص بیماری‌های لثه و بافت‌های نگهدارنده)
 • دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی
 • دندانپزشکی اطفال
 • رادیولوژی فک و صورت
رشته دندانپزشکی برای مهاجرت

جالب است بدانید که بهترین کشورها برای تحصیل رشته دندانپزشکی، سوئد، آمریکا، ژاپن، سوئیس، هلند و انگلستان هستند. از جمله بهترین دانشگاه‌های این کشورها برای تحصیل دندانپزشکی می‌توان به موسسه کارولینسکا در سوئد، مرکز آکادمیک دندانپزشکی آمستردام و دانشگاه گوتنبرگ سوئد اشاره کرد. اگر به این رشته علاقه‌مند هستید، دندانپزشکی می‌تواند بهترین رشته برای مهاجرت تحصیلی شما باشد.

تحصیل این رشته در کشور سوئد حدود یک میلیون و نهصد هزار کرون (180 هزار یورو) هزینه دارد. اما میانگین درآمد یک دندانپزشک در این کشور ماهانه 107 هزار کرون (10 هزار یورو) است. همچنین میانگین درآمد یک دندانپزشک در کشور انگلستان حدود 17 هزار پوند در ماه و کشور آمریکا حدود 20 هزار دلار در ماه خواهد بود.

داروسازی؛ از بهترین رشته‌های پیراپزشکی برای مهاجرت

داروسازی حرفه و رشته‌ای است که با تمام رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در ارتباط است؛ به همین دلیل اهمیت بسیار زیادی در دنیا دارد. همچنین به دلیل ارتباط با تمام حرفه‌های پزشکی، فرصت شغلی در سراسر دنیا بسیار زیاد است. در بیشتر کشورها رشته داروسازی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود؛ بنابراین تحصیل در این رشته نیازمند تسلط به زبان انگلیسی و اخذ مدرک آیلتس است. معمولا حداقل نمره آیلتس برای تحصیل رشته داروسازی باید بین 6 تا 6.5 باشد.

از جمله بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته داروسازی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • دانشگاه موناش در استرالیا
 • دانشگاه هاروارد در آمریکا
 • دانشگاه آکسفورد در بریتانیا
 • دانشگاه تورنتو در کانادا
 • دانشگاه ملی سنگاپور
 • دانشگاه کپنهاگ در دانمارک

بسیاری از افراد بر این باور هستند که فارغ‌التحصیلان رشته داروسازی به فروشندگی در داروخانه‌ها مشغول می‌شوند. اما باید بدانید که این رشته گرایش‌های بسیار زیادی دارد که برخی از آن‌ها داروسازی هسته‌ای، شیمی دارویی، فارماسیوتیکس، سم‌شناسی و داروسازی بالینی هستند. با توجه به گسترده بودن داروسازی در دنیا، این رشته می‌تواند بهترین رشته برای مهاجرت باشد. برای ورود به رشته داروسازی در بیشتر کشورهای دنیا باید در آزمون GPAT شرکت کرده و نمره بالا دریافت کنید.

این احتمال وجود دارد که برخی از دانشگاه‌ها آزمون‌های دیگری مانند UP-CPMT، PMET و UPSEE BPharm را هم برگزار کنند. در برخی از کشورهای مانند ایتالیا، اتریش و سوئد این آزمون‌ها به زبان رسمی خود آن‌ها برگزار می‌شوند. باید بدانید که برای ورود به رشته داروسازی در این کشورها باید مدرک زبان سطح B آن‌ها را داشته باشید. داروسازی از جمله رشته‌هایی است که بازار کار بسیار خوب و درآمد بالایی در سراسر دنیا دارد. برای مثال میزان درآمد سالانه فارغ‌التحصیلان رشته داروسازی در آمریکا حدود 128 هزار دلار و در انگلستان بین 26700 پوند تا 72 هزار پوند است.

مهندسی کامپیوتر؛ از پرتقاضاترین رشته‌های مهندسی برای مهاجرت

با توجه پیشرفت تکنولوژی در دنیا و کامپیوتری شدن بیشتر امور روزمره، رشته مهندسی کامپیوتری اهمیت بیشتر در دنیا پیدا کرده است. از همین رو تقاضا برای پذیرش در این رشته تحصیلی در حال افزایش بوده و درآمد بسیار خوبی در سراسر دنیا دارد. همچنین دارای بازار کار فوق‌العاده در بیشتر کشورها است؛ چرا که در بیشتر کسب‌وکارها، مخصوصا کسب‌وکارهای اینترنتی، نیاز به یک مهندس کامپیوتر حس می‌شود. تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی معمولا به زبان کشور مقصد انجام می‌شود. اما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا این رشته به زبان انگلیسی در بیشتر کشورها ارائه می‌شود. بنابراین داشتن مدرک زبان آیلتس و تافل برای تحصیل مهندسی کامپیوتر ضروری خواهد بود.

برای علاقه‌مندان به تکنولوژی و فناوری اطلاعات و افرادی که سابقه کار و تحصیل در این رشته‌ها را دارند، بهترین رشته برای مهاجرت مهندسی کامپیوتر است. برخی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل مهندسی کامپیوتر، دانشگاه‌های MIT و استنفورد در آمریکا، دانشگاه ETH زوریخ، دانشگاه کمبریج و دانشگاه صنعتی نانیانگ سنگاپور هستند. باید بدانید که رشته مهندسی کامپیوتر بسیار گسترده بوده و گرایش‌های مختلفی دارد که می‌توان در آن‌ها تحصیل کرد.

از جمله گرایش‌های مهندسی کامپیوتر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهندسی نرم‌افزار
 • مهندسی سخت‌افزار
 • هوش مصنوعی

به نوعی می‌توان گفت که رشته‌های فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر و مهندسی برق با رشته مهندسی کامپیوتر مرتبط هستند. هزینه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کشور آمریکا به طور میانگین بین 47 هزار تا 73 هزار دلار آمریکا است. این هزینه در کشور کانادا چیزی در حدود 31 هزار دلار کانادا خواهد بود. همچنین در کشور انگلستان باید بین 32 هزار تا 35 هزار پوند برای تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر باید هزینه کرد. میزان درآمد یک مهندس کامپیوتر در امریکا سالانه 112 هزار دلار، در کشور انگلستان ماهانه 3400 پوند و در کانادا 4 هزار دلار خواهد بود.

مهندسی معماری؛ یکی از پردرآمدترین رشته‌های مهندسی در دنیا

مهندسی معماری به طراحی و مهندسی ساختمان‌ها و سازه‌های مختلف مربوط می‌شود؛ به همین دلیل یک حرفه بسیار مهم در صنعت ساختمان‌سازی به شمار می‌رود. رشته مهندسی معماری بهترین رشته برای مهاجرت تحصیلی افراد دارای سابقه کاری و تحصیلی در زمینه معماری و صنعت ساختمان‌سازی است. مهندسی معماری گرایش‌های زیادی دارد که دانشجو باید با توجه به علاقه‌مندی خود یکی از این گرایش‌ها را انتخاب کند.

از جمله زیرمجموعه‌های رشته مهندسی معماری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معماری داخلی
 • معماری شهری
 • معماری روستایی
 • معماری منظر
 • معماری مرمت بازسازی بناهای تاریخی

مقاله پیشنهادی ——-> راحت ترین کشور برای مهاجرت

افرادی که مهندسی معماری را به عنوان بهترین رشته برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند، در تلاش برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده این رشته هستند. برخی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل مهندسی معماری دانشگاه‌های MIT و هاروارد در آمریکا، دانشگاه صنعتی دلفت در هلند، دانشگاه ETH در زوریخ هستند. تحصیل این رشته در بیشتر کشورها بین سه تا چهار سال طول می‌کشد؛ اما ممکن است که در برخی از دانشگاه‌ها این دوره پنج‌ساله باشد. طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی معماری وجود دارد.

از جمله مشاغل مرتبط با مهندسی معماری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهندس معماری داخلی
 • مهندس سازه
 • مهندس شهرساز
 • تکنسین CAD
 • مدیر ساخت‌وساز
 • معمار منظر

آینده شغلی رشته مهندسی معماری بسیار عالی بوده و درآمد بالایی دارد. به عنوان مثال در کشور آمریکا میزان درآمد سالانه مهندس معمار حدود 94 هزار دلار است. این میزان در کشور انگلستان 94 هزار پوند و در کانادا 104 هزار دلار خواهد بود. در برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان میزان درآمد سالانه مهندس معمار حدود 72500 یورو و کشور سوئیس 102500 فرانک است.

مهندسی مکانیک؛ رشته‌ای با آینده شغلی بسیار عالی

همان‌طور که می‌دانید دنیا از نظر تکنولوژی و صنعت پیشرفت زیادی داشته است. بسیاری از کسب‌وکارهایی که با سیستم‌ها و مکانیسم‌های فنی سروکار دارند، به دنبال نیروی کار تحصیل‌کرده در رشته مهندسی مکانیک هستند. چرا که این مهندسین مکانیک هستند که تمام سیستم‌ها و مکانیسم‌های فنی را در صنایع مختلف طراحی کرده و توسعه می‌دهند. بنابراین طیف گسترده‌ای از فرصت شغلی برای این رشته وجود دارد. مهندسی مکانیک می‌تواند بهترین رشته برای مهاجرت تحصیلی افراد مستعد در حوزه‌های ریاضی، فیزیک و فناوری باشد. معروف‌ترین و بهترین دانشگاه برای تحصیل مهندسی مکانیک در دنیا دانشگاه MIT در ایالت ماساچوست آمریکا است.

برخی دیگر از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته مهندسی مکانیک عبارتند از:

 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه یدی تپه در ترکیه
 • دانشگاه برکلی کالیفرنیا

رشته مهندسی مکانیک گرایش‌های مختلفی دارد که برخی از آن‌ها طراحی و ساخت، مکانیک و سینماتیک، مکاترونیک و کنترل، مکانیک سیالات و موارد دیگر هستند. هزینه‌های تحصیل در این رشته در هر کشوری متفاوت است. به عنوان مثال در کشور آمریکا هزینه تحصیل مهندسی مکانیک بین 27 هزار تا 56 هزار دلار آمریکا خواهد بود. میانگین این هزینه در کشور انگلستان 21 هزار پوند، در هلند بین 10 هزار تا 15 هزار یورو و در کشور ترکیه بین سه هزار تا نه هزار دلار است.

کشورهای زیادی به دنبال نیروی کار تحصیل‌کرده در رشته مهندسی مکانیک هستند؛ اما ترکیه یکی از کشورهایی است که در آن فرصت‌های شغلی بسیاری برای فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی مکانیک وجود دارد. به طور کلی میزان درآمد یک مهندس مکانیک در آمریکا بین 68 هزار تا 98 هزار دلار است. این میزان در کشور کانادا حدود 64 هزار دلار کانادا، در کشور ترکیه 30 هزار دلار و در ایتالیا 32 هزار دلار خواهد بود.

مدیریت بازرگانی؛ از بهترین رشته‌های مدیریت برای مهاجرت

رشته و حرفه مدیریت بازرگانی در واقع با تجزیه‌وتحلیل فعالیت‌ها در یک کسب‌وکار و کنترل سود با استفاده بهینه از امکانات موجود است. هدف مدیر بازرگانی رسیدن به بالاترین میزان منفعت برای کسب‌وکار مورد نظر است. بنابراین می‌توان گفت که مدیریت بازرگانی یکی از مشاغل بسیار مهم در هر کسب‌وکاری به شمار می‌رود. مدیریت بازرگانی می‌تواند بهترین رشته برای مهاجرت تحصیلی در میان رشته‌های مدیریتی باشد.

دو کشوری که بسیاری از دانشجویان ایرانی برای تحصیل رشته مدیریت بازرگانی به آن‌ها مهاجرت کرده‌اند، کشورهای آفریقای جنوبی و برزیل هستند.

از جمله بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته مدیریت بازرگانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه اینسید
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه کمبریج
 • مدرسه بیزینس لندن
 • دانشگاه MIT
 • دانشگاه بوکونی ایتالیا
 • مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن
رشته مدیریت بازرگانی برای مهاجرت

رشته مدیریت بازرگانی در مقاطع بالاتر از کارشناسی شامل چندین گرایش مختلف می‎شود. برخی از این گرایش‌های شامل مدیریت بازاریابی حمل‌ونقل، بازرگانی دریایی، مدیریت استراتژیک پیشرفته، مدیریت بازرگانی دریایی و مدیریت زنجیره عرضه کالا می‌شوند. برای تحصیل این رشته در مقاطع بالاتر از کارشناسی، دانشجویان باید در آزمون‌هایی مانند GRE و GMT شرکت کنند. از جمله بهترین کشورها برای تحصیل رشته مدیریت بازرگانی می‌توان به کشورهای مالزی، ژاپن، انگلستان، ایتالیا، ترکیه، دانمارک و سنگاپور اشاره کرد.

تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در کشور مالزی حدود 11 هزار دلار بوده و در کشور بین 4000 تا 42000 دلار خواهد بود. همچنین برای تحصیل این رشته در کشور سنگاپور حدود 28 هزار دلار و در کشور ایتالیا بین 1000 تا 5000 دلار باید هزینه کرد. میزان درآمد سالانه مدیر بازرگانی در ژاپن 80 هزار دلار، در سنگاپور 83 هزار دلار و در ایتالیا 87 هزار دلار است. این میزان در کشورهایی مانند انگلستان و کانادا بیشتر بوده و به ترتیب 102 هزار دلار و 100 هزار دلار خواهد بود.

نتیجه گیری

مهاجرت تحصیلی یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار در کشورهای خارجی به شمار می‌رود. اما مساله‌ای که وجود دارد این است که بهترین رشته برای مهاجرت کدام است؟ به عبارت دیگر، باید این موضوع را در نظر گرفت که کدام رشته آینده بهتری دارد. چرا که پس از تحصیل در رشته انتخابی می‌توان وارد بازار کار آن رشته شد. بنابراین بهتر است که رشته‌ای انتخاب شود که آینده شغلی عالی و درآمد مناسب داشته باشد. از جمله بهترین رشته‌های تحصیلی در دنیا می‌توان به رشته‌های پیراپزشکی، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و مدیریت بازرگانی اشاره کرد.

سوالات متداول

برای تحصیل در این رشته برای ایرانیان بیشتر دو کشور برزیل و آفریقای جنوبی مورد توجه قرار دارند.

تحصیل در این رشته نسبت به هرکشوری متفاوت است مثلا در کشور آمریکا بین 27الی 56 هزیار دلار و در انگلستان حدود 21 هزار پوند میباشد.

از جلمه گرایش های این رشته مهندسی نرم افزار و سخت افزار و هوش مصنوعی میباشد. 

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن