مشاوره رایگان

02128111107

بهترین موسسه اعزام دانشجو

بهترین موسسه اعزام دانشجو

بهترین موسسه اعزام دانشجو-01-11

بهترین موسسه اعزام دانشجو موضوعی است که در این مقاله به صورت کامل بررسی خواهیم کرد ، اگر قصد مهاجرت از طریق تحصیل را دارید با ما همراه باشید. مهاجرت تحصیلی یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به شمار می‌رود که طرفداران زیادی هم دارد. هزینه این روش نسبت به سایر طرق مهاجرت بسیار کمتر است. ضمن اینکه احتمال پیدا کردن کار در کشور مقصد و دریافت اقامت دائم بیشتر خواهد بود.

اعزام دانشجو به خارج یکی از روش‌هایی است که متقاضیان تحصیل می‌توانند از طریق موسسات خاصی به دانشگاه کشور مقصد اعزام شوند. برای این کار باید از بهترین موسسه اعزام دانشجو کمک بگیرند تا درصد موفقیت افزایش پیدا کند. موسسه مهاجرت با ما، با چندین سال سابقه در حوزه اعزام دانشجو می‌تواند بهترین گزینه برای مهاجرت تحصیلی باشد. در ادامه این مطلب به بررسی جوانب مختلف بهترین موسسه برای اعزام دانشجو به خارج می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

اهمیت استفاده از کمک بهترین موسسه اعزام دانشجو

همان‌طور که گفته شد، یکی از روش‌های پرطرفدار برای مهاجرت، تحصیل است. اغلب دانشجویان پس از پایان تحصیلات در مقاطع مختلف اعم از دیپلم یا کارشناسی تصمیم می‌گیرند بلافاصله به کشور دیگری برای ادامه تحصیل مهاجرت کنند. متقاضیان در هر مقطعی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشند سوالات بسیار زیادی را در ذهن خواهند داشت. سوالاتی نظیر:

  • کدام دانشگاه، رشته تحصیلی یا کشور برای مهاجرت تحصیلی کم هزینه‌تر است؟
  • آیا برای مهاجرت تحصیلی به مدرک زبان نیاز خواهد بود؟
  • با توجه به رشته تحصیلی، کدام کشور بهترین گزینه برای مهاجرت می‌باشد؟
  • با اپلای برای کدام دانشگاه بیشترین شانس دریافت ویزای تحصیلی وجود خواهد داشت؟
  • به‌طورکلی، برای مهاجرت تحصیلی چه میزان هزینه نیاز خواهد بود؟

رسیدن به پاسخ همه این سوالات به تنهایی ممکن است خیلی سخت و قطعا زمان‌بر باشد. با توجه به حساسیت شرایط کنونی، هر گونه قدم اشتباه منجر به انحراف متقاضیان از مسیر اصلی‌شان می‌شود. حتی اگر این قدم اشتباه منجر به ضرر زمانی نشود، اما قطعا ضرر مالی به همراه خواهد داشت.

در اینجا اهمیت کمک گرفتن از بهترین موسسه اعزام دانشجو که معتبر و مجاز باشد مشخص می‌شود. این موسسات معتبر ابتدا یک بررسی دقیق و کامل از شرایط متقاضیان انجام می‌دهند. سپس با استفاده از اطلاعات کامل و جامعی که در رابطه با کشورهای مقصد و دانشگاه‌ها دارند، کم‌هزینه‌ترین، بهترین و سریع‌ترین راه را برای رسیدن متقاضیان به اهدافشان انتخاب می‌کنند. با کمک گرفتن از یک موسسه اعزام دانشجو مجاز و معتبر، مهاجرت تحصیلی متقاضیان تضمینی می‌شود.

اهمیت استفاده از کمک بهترین موسسه

مقاله پیشنهادی ——-> بهترین رشته برای مهاجرت

روش‌های شناسایی بهترین موسسه اعزام دانشجو

سه روش برای شناسایی بهترین موسسه اعزام دانشجو وجود دارد که در ادامه عنوان می‌کنیم.

1.جستجو در گوگل

اولین روش برای پیدا کردن یک موسسه اعزام دانشجو معتبر و مجاز مراجعه به گوگل و لیست موسسات اعزام دانشجو می‌باشد. اولین نتیجه جستجو، سایت سازمان امور دانشجویان خواهد بود. لازم به ذکر است که همه موسسه‌های مجاز اعزام دانشجو تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین سازمان امور دانشجویان فعالیت می‌کنند. بنابراین یک راه مطمئن و خوب برای شناسایی این موسسات مجاز از غیر مجاز مراجعه به این دانشجویان است.

در صفحه سازمان امور دانشجویان، متقاضیان با دو گزینه موسسات فاقد اعتبار و موسسات مجاز اعزام دانشجو روبرو می‌شوند. یکی از مزایای این سایت این است که کاملا به‌روز بوده و نتیجه بهتری می‌دهد. لیست‌های مربوط به موسسات مجاز اعزام دانشجو در شهریور ماه هر سال به طور خودکار به‌روز‌رسانی می‌شوند.

ویژگیهای موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو

2.بررسی اعتبار موسسه مجاز اعزام دانشجو

روش دیگر برای انتخاب بهترین موسسه اعزام دانشجو، بررسی اعتبار موسسه است. افراد نباید با مشاهده موسسه در لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو خاطر جمع شوند. نکته مهم در این رابطه، دقت به تاریخ اعتبار مجوز موسسه مزبور است. معمولا مدت اعتبار مجوز یک موسسه یک سال در نظر گرفته می‌شود. بنابراین متقاضیان باید پیش از مراجعه به هر موسسه، حتما به تاریخ اعتبار آن هم دقت کنند‌. افراد همچنین می‌توانند پس از مراجعه به موسسه، از آنها بخواهند تا تاریخ اعتبار مجوز را نشان دهند.

3.بررسی حوزه تخصص موسسه

راه دیگر برای انتخاب بهترین موسسه اعزام دانشجو بررسی حوزه تخصص موسسه مورد نظر است. برخلاف تصوری که همه افراد دارند، یک موسسه اعزام دانشجو می‌تواند در حوزه اعزام دانشجویان به همه کشورهای جهان اقدام نماید. هر مجوز موسسه اعزام دانشجو امکان اعزام به دو کشور را فراهم می‌کند. این موضوع در رابطه با موسساتی که تجربه بیشتری در رابطه با دو کشورِ به خصوص دارند یک مزیت به شمار می‌رود. چرا که این موسسات با تبصره‌ها و قوانین اعزام دانشجو به این کشورهای خاص تسلط بیشتری دارند. در نتیجه، اعزام دانشجویان با موفقیت بیشتری انجام می‌شود.

موسسه مهاجرت با ما یکی از موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور است. می‌توان نام این موسسه را در لیست شرکت‌های مجاز اعزام دانشجو در سایت سازمان امور دانشجویی جستجو کرد. این موسسه همچنین تجربه بسیار زیادی در اعزام دانشجو به کشورهای مختلف جهان دارد و می‌توان از کمک آن برای مهاجرت تحصیلی بهره گرفت.

ویژگی‌های موسسات اعزام دانشجو مجاز

بهترین موسسه اعزام دانشجو دارای ویژگی‌هایی است که باید به هنگام جستجو به آنها توجه کرد.

  • نظارت وزارت علوم

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های موسسه معتبر اعزام دانشجو قرار گرفتن آن تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. همچنین این موسسات زیر نظر سازمان امور دانشجویان فعالیت می‌کنند. ضمن اینکه این موسسات برای به دست آوردن رضایت دانشجویان و رعایت قوانین تلاش می‌نمایند. بنابراین متقاضیان با خیال جمع می‌توانند به آنها مراجعه کنند.

  • قراردادهای قانونی و واضح

از دیگر ویژگی‌های بهترین موسسه اعزام دانشجو، وجود قراردادهای کامل، قانونی و واضح است. این موسسات، قراردادهای خود را با زبانی شفاف و روان ایجاد کرده و جای هیچ شبهه‌ای هم باقی نمی‌گذارند. متقاضی می‌تواند در صورت وجود هرگونه تناقض بین خدمات ارائه شده و قرار داد، به سازمان امور دانشجویان مراجعه و شکایات خود را پیگیری نمایند.

  • هزینه‌های معقول و به‌صرفه

از دیگر ویژگی‌های مهم موسسه مجاز اعزام دانشجو هزینه‌های معقول و به صرفه آن است. این موسسات مجاز، تعرفه‌های وزارت علوم یا حتی پایین‌تر از آن را برای دانشجویان در نظر می‌گیرند. پرواضح است که موسسات غیر مجاز یا شرکت‌های متفرقه برای منافع شخصی و سواستفاده، همواره تعرفه‌های غیر واقعی و بالاتر از حد مجاز را از متقاضیان دریافت می‌کنند.

موسسه مهاجرت با ما یکی از موسسات مجاز اعزام دانشجو است که خدمات متنوعی را طبق تعرفه ابلاغی از سوی وزارت علوم و فناوری دریافت می‌کند. این شرکت مجاز، برای حفظ منافع دانشجویان همواره سعی کرده است هزینه خدمات خود را بسیار به صرفه‌تر و معقول‌تر از سایر موسسات در نظر بگیرد.

ویژگی‌های موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو

اکنون که با ویژگی‌های بهترین موسسه اعزام دانشجو آشنا شدیم، برای اطلاعات بیشتر بهتر است که با ویژگی‌های موسسات غیرمجاز هم آشنا شویم.

عدم وجود ارتباط مستقیم با دانشگاه‌ها

در مقایسه با بهترین موسسه مجاز اعزام دانشجو، موسسات غیرمجاز و وکیل‌های مهاجرتی غیر‌معتبر ارتباط مستقیم با دانشگاه‌های معتبر ندارند. به همین دلیل، همیشه سعی می‌کنند برای دریافت ویزای کالج اقدام نمایند. چنین موسساتی معمولا سعی می‌کنند که صلاحیت متقاضیان را خیلی پایین‌تر از آنچه هست جلوه دهند. بدین ترتیب آنها را به سمت کالج‌ها سوق می‌نمایند. دلیل آن را هم می‌توان در آسان بودن شرایط اپلای و ساده‌تر بودن موارد موردنیاز کالج‌ها جستجو کرد. خبر خوب اینکه موسسه مهاجرت با ما، نماینده رسمی دانشگاه‌های معتبر جهان به شمار می‌رود. این شرکت با به کارگیری تجربه خود می‌تواند بهترین پل ارتباطی متقاضیان با دانشگاه‌های بزرگ جهان باشد.

هزینه‌های غیرمعقول و خارج از تعرفه وزارت علوم

همان‌طور که قبلا گفته شد، هزینه‌های یک موسسه مجاز اعزام دانشجو از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعریف می‌شود. یک موسسه غیرمجاز، از طرف دیگر، با سود بسیار بیشتر و به سلیقه خود تعرفه‌ها را برای متقاضیان تعیین می‌کند. در برخی موارد، این موسسات برای انجام امور و مراحل مهاجرت تحصیلی چیزی بین 15000 تا 20000 دلار از متقاضیان هزینه می‌گیرند. این هزینه نسبت به تعرفه‌های موسسه مجاز اعزام دانشجو بسیار گزاف خواهد بود.

روشهای شناسایی بهترین موسسه اعزام دانشجو

قراردادهای ناعادلانه و مبهم

یکی دیگر از ویژگی‌های موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو قراردادهای مبهم و ناعادلانه است. در برخی موارد، این موسسات حق اعتراض و شکایت را نیز از دانشجویان می‌گیرند. بنابراین متقاضیان نمی‌توانند با مراجعه به مراجع قضایی حقوق خود را از این موسسات دریافت کنند.

بهترین موسسه اعزام دانشجو قراردادهای شفاف و دقیق ایجاد کرده و تمام تلاش خود را برای جلب رضایت دانشجویان به کار می‌گیرند. به دلیل نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در صورتی که یک موسسه فقط یک شاکی خصوصی داشته باشد مجوز آن به حالت تعلیق درمی‌آید.

نبود دسترسی مستقیم به موسسه

اکثر موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو فعالیت خود را در خارج از ایران انجام می‌دهند و بنابراین دسترسی مستقیم به آنها وجود ندارد. از آنجایی که این موسسات تحت نظارت مستقیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیستند، بنابراین نمی‌توان هم از آنها شکایت کرد.

عدم وجود پشتیبانی مداوم

در بهترین موسسه اعزام دانشجو پشتیبانی به صورت 24 ساعته وجود دارد و آینده متقاضیان پیش روی آنها قرار داده می‌شود‌. اما یکی از ویژگی‌های موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو، عدم پاسخگویی همیشگی به سوالات متقاضیان است. آنها ممکن است امروز جواب متقاضی را بدهند ولی با برخوردن به اولین مشکل، دیگر حتی جواب تلفن افراد را هم ندهند. 

از دست دادن فرصت و زمان

به طور حتم بهترین و مهم‌ترین سرمایه هر جوانی زمان است. دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی داشته باشند زمان محدودی برای انجام مراحل مهاجرت دارند. بنابراین کوچکترین اشتباهی از طرف یک موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو ممکن است دانشجویان را چندین ماه از برنامه تحصیلی عقب بیندازد. بنابراین یکی از ویژگی‌های این موسسات غیرمجاز این است که باعث هدر رفتن زمان و فرصت اخذ ویزای دانشجویان می‌شوند. 

مقاله پیشنهادی ——-> بهترین موسسه مهاجرتی

نتیجه گیری

از آنجایی که مهاجرت تحصیلی در بین دانشجویان به یک روش سریع برای برخورداری از شرایط بهتر تبدیل شده، کمک گرفتن از موسسات اعزام دانشجو بسیار لازم است. اما در این بین، باید مراقب گرفتار شدن با یک موسسه غیرمجاز بود و بهترین موسسه اعزام دانشجو را برای مهاجرت انتخاب کرد. قبل از اقدام، اطمینان حاصل کنید که موسسه موردنظر شما در لیست موسسات مجاز سایت امور دانشجویان باشد. ضمن اینکه موسسه باید دارای مجوز معتبر بوده و تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.

سوالات متداول

موسسه‌های غیرمعتبر اعزام دانشجو تحت نظارت وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیستند. پشتیبانی لازم را از متقاضیان انجام نمی‌دهند و همیشه در دسترس نیستند. قراردادهای این موسسات واضح و روشن نیست و امکان پیگیری و شکایت برای افراد وجود در آنها وجود ندارد.

اولین ویژگی یک موسسه معتبر اعزام دانشجو بودن آن تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. از دیگر ویژگی‌ها می‌توان به تمدید شدن اعتبار مجوز به صورت سالانه و همچنین وجود موسسه در لیست موسسات مجاز سایت امور دانشجویان اشاره کرد.

خیر، هر موسسه ممکن است برای اعزام دانشجو به کشورهای خاصی تخصص داشته باشد. هر مجوزی که موسسات دریافت می‌کنند مربوط به دو کشور است. باید دید که یک موسسه چند مجوز دارد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن