مشاوره رایگان

02128111107

خرید بیزینس

خرید بیزینس

خریدن یک کسب و کار یا بیزینس در خارج از کشور راه عالی برای مهاجرت به شمار می‌آید. در واقع، از میان روش‌های مختلف کسب اقامت کشورهای خارجی، بسیاری از افراد خرید بیزینس را به دلیل راحتی و شانس بالای دریافت اقامت به وسیله آن انتخاب می‌کنند.‌ در این بین، خرید کسب و کار دارای شرایط و قوانین خاصی است که کلیه متقاضیان باید با آن آشنا باشند. در شرایطی که نمی‌توانید یک کسب و کار را به دلایل مختلف از ابتدا راه‌اندازی کنید، توصیه می‌‌شود که به سمت خرید آن بروید. خریدن بیزینس شما را از شر نگرانی‌ها و استرس‌های آغاز یک فعالیت تجاری دور نگه می‌دارد و فرایند ساده‌تری دارد.


کسب اقامت کشورهای خارجی با خرید یک کسب و کار بهترین راه برای افرادی است که قصد دارند علاوه بر کسب اقامت، درآمد دلاری یا یورویی داشته باشند. در ادامه متن با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با این بحث بسیار جذاب و کاربردی به شما ارائه کنیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :
خریدن یک کسب و کار یا بیزینس در خارج از کشور راه عالی برای مهاجرت به شمار می‌آید.

رابطه بین خریداری بیزینس و کسب اقامت در کشورهای خارجی

همان‌ طور که گفته شد، خرید بیزینس یک راهکار بسیار مناسب برای افرادی است که قصد دارند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون انتظار طولانی برای بررسی پرونده مهاجرتی خود، اقامت یک کشور خارجی را دریافت کنند. کشورهای بسیاری این امکان را برای مهاجران خارجی فراهم کرده‌اند تا با خریداری یک بیزینس، اقامت مورد نظر خود را به دست آورند. از میان کشورهایی که چنین شرایطی را فراهم کرده‌اند، می‌توان به ترکیه و آلمان اشاره کرد.

 

شما می‌توانید با خریداری یک بیزینس یا کسب و کار در این کشورها به راحتی اقامت دائم کشور مورد نظر خود را به دست آورید. خریداری بیزینس را می‌توان یک نوع سرمایه‌گذاری دانست. در واقع، با استفاده از این روش می‌توانید در قالب یک فرد خارجی در یک کشور مورد نظر خود سرمایه‌گذاری ‌کنید. دریافت اقامت به وسیله خریداری بیزینس یک روش کاملاً قانونی است و اقامت اعطا شده به وسیله این روش هیچ ‌گونه محدودیت قانونی ندارد. افرادی که از این روش برای کسب اقامت خود اقدام می‌کنند، نباید نگرانی خاصی در این باره داشته باشند.

رابطه بین خریداری بیزینس و کسب اقامت در کشورهای خارجی

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت استارتاپی

آیا محدودیت خاصی در زمینه نوع کسب و کار یا بیزینس خریداری شده وجود دارد؟

در پاسخ این سؤال باید بگوییم که هیچ محدودیتی از نظر نوع کسب و کار خریداری شده وجود ندارد. در واقع، بیزینس مد نظر شما می‌تواند یک بیزینس بسیار بزرگ و پیشرفته یا یک بیزینس کوچک باشد. با خرید بیزینس کلیه دارایی‌های آن شرکت به شما منتقل می‌شود. بلافاصله پس از خرید کسب و کار توسط شما، روند استخدام کارگران و کارمندان جدید یا فسخ قرارداد کارمندان قبلی آغاز می‌شود. این روند می‌توان یک فرایند طاقت‌فرسا باشد، البته این امکان وجود دارد که به جای استخدام نیروهای جدید از همان نیروهای قبلی استفاده شود.


در واقع، محدودیتی در این زمینه نیز وجود ندارد. شما می‌توانید حتی در سطح مدیران بیزینس نیز تغییر خاصی ایجاد نکنید. در واقع، با خرید کسب و کار، تنها شما به عنوان مدیر جدید تعیین می‌شوید و این شما هستید که تصمیم می‌گیرد آیا کارمندان و کارگران قدیمی به فعالیت خود ادامه دهند یا از کارمندان و کارگران جدید استفاده شود.

با خرید بیزینس کلیه دارایی‌های آن شرکت به شما منتقل می‌شود.

آیا با خرید بیزینس بدهی‌های آن نیز به فرد خریدار انتقال می‌یابد؟

پاسخ به این پرسش کمی پیچیده است. در واقع، پاسخ این پرسش به مفاد مندرج در قرارداد خرید بیزینس و نحوه خرید بستگی دارد. در بعضی از شرایط، این امکان برای خریدار وجود دارد که بخش‌های خاصی همچون سهام،‌ ماشین‌آلات و سرقفلی را خریداری کند. در این شرایط، بدهی‌های شرکت به فرد خریدار انتقال پیدا نمی‌کنند و در واقع، او مسئول پرداخت این بدهی‌ها نیست.

 

این در حالی است که در شرایط عکس، خریدار می‌تواند درخواستی را مبنی بر انتقال بدهی‌های شرکت به نام خود ارائه دهد. در این حالت، بدهی‌های مربوط به کسب و کار به نام خریدار انتقال می‌يابند، اما مبلغ مد نظر برای خرید کسب و کار کمتر می‌شود. در واقع، بدهی‌های مربوطه از مبلغ کل تعیین شده به عنوان بهای خرید کسب و کار کم می‌شود. به طبع، این فرایند باعث می‌شود که خریداری بتواند با بودجه کمتری دست به خرید بیزینس بزند، اما نباید فراموش کرد که پرداخت بدهی‌ها نیز به عهده او است.

 

اگر به دنبال خرید یک کسب و کار بدون دردسرهای مربوط به بدهی‌های آن هستید و بودجه کافی برای خرید کل بیزینس را دارید، بهترین گزینه، خریداری بیزینس بدون انتقال بدهی‌ها است، اما اگر بودجه شما از بودجه تعیین شده برای خرید بیزینس کم‌تر است، باید به سراغ روش دوم بروید.

 

در هر حال، توصیه می‌شود که از کارشناسان امر در این زمینه کمک بگیرید. مجموعه مهاجرت با ما یک مؤسسه کاملاً قانونی است که به طور اختصاصی در این حوزه فعالیت می‎کند و می‌تواند بهترین کسب و کارها را متناسب با شرایط شما و به طور کاملاً قانونی به شما معرفی کند و زمینه خرید آن را مهیا سازد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان آن در تماس باشید.

بررسی قراردادها یکی از الزامات خرید کسب و کار

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید پیش از خرید بیزینس به آن توجه کنید، بررسی قراردادهای مربوطه است. این قراردادها اصلی‌ترین روابط را میان کسب و کار مورد نظر شما و سایر شرکت‌ها و کارگزاران مشخص‌ می‌کنند. بعضی از شرکت‌های در حال فروش قراردادهای خود را به نحوی دستکاری می‌کنند که فرد خریدار نتواند چنین روابطی را تشخیص دهد. بهترین راه در این شرایط، استفاده از متخصصان امور مالی است. این افراد به شما کمک می‌کنند تا با بررسی کلیه قراردادهای موجود، روابط تجاری شرکت مد نظر را با سایر شرکت‌های موجود در همان حوزه تشخیص دهید. به طبع، پس از این بررسی‌های به عمل آمده دو حالت پیش می‌آید.


حالت اول آن است که قرارداد مزبور قابل فسخ نیست. در این حالت، در قرارداد ذکر شده است که حتی با خرید بیزینس توسط شخصی دیگر، قرارداد مربوطه امکان فسخ ندارد و باید به مفاد آن عمل شود. قاعدتاً در این شرایط، تنها راه چاره پیروی از کلیه مفاد موجود در قرارداد است. در روش دوم، امکان فسخ قرارداد توسط مدیر جدید شرکت وجود دارد. در این زمان نیز متخصصان امور مالی به شما راهنمایی‌های لازم جهت ادامه قرارداد یا فسخ آن را ارائه می‌دهند. در هر حال، باید گفت که بررسی قراردادهای مالی و غیر مالی بین کسب و کار مربوطه و سایر شرکت‌ها یک امر مهم پیش از خرید آن بیزینس است.

بررسی قراردادها یکی از الزامات خرید کسب و کار

با چه قیمتی می‌توان یک بیزینس را خریداری کرد؟

خرید بیزینس با قیمت مناسبی که هر دو طرف از آن راضی باشند، کار بسیار دشواری است. در شرایط امروزی که دنیا در یک رکود اقتصادی سخت به سر می‌برد، انتخاب بهترین قیمت چندان ساده نیست. علاوه بر این، قیمت یک بیزینس به فاکتورهای بی‌شماری بستگی دارد که همه آن‌ها باید مورد بررسی قرار بگیرند. در بعضی از شرایط، قیمت تنها با توجه به دارایی‌های کلی بیزینس تعیین می‌شود. منظور از دارایی‌ها مواردی همچون ماشین‌آلات، زمین، ساختمان و … است. هر یک این موارد می‌توانند به صورت مستقیم روی قیمت نهایی بیزینس تأثیر بگذارند.


علاوه بر موارد گفته شده، نوع شرکت نیز می‌تواند روی قیمت نهایی مؤثر باشد. به طور قطع، بیزینس‌های کوچک نسبت به بیزینس‌های بزرگ و بین‌المللی قیمت بسیار کم‌تری دارند. در شرایط خاصی، قیمت چند بیزینس کوچک تنها به اندازه یک بیزینس بزرگ است. بنابراین باید گفت که در بسیاری از موارد، امکان تعیین قیمت راضی‌کننده وجود ندارد و قیمت بالاتر از حد عادی تعیین می‌شود. اگرچه شما به عنوان متقاضی خرید بیزینس می‌توانید درخواست خود را برای کاهش قیمت ارائه کنید، اما باید به یاد داشته باشید که تصمیم‌گیرنده نهایی در مورد قیمت آن بیزینس شما نیستید و فاکتورهای مختلفی در این زمینه دخیل هستند.

خرید بیزینس با قیمت مناسبی که هر دو طرف از آن راضی باشند، کار بسیار دشواری است.

چه افرادی بهترین کاندیداها برای خریداری بیزینس هستند؟

افراد عادی هم می‌توانند نسبت به خرید بیزینس اقدام کنند، اما آیا واقعاً این افراد توانایی بررسی قراردادها، سابقه فروش، صورت‌های مالی و سایر مدارک بیزینس مربوطه را دارند؟ قاعدتاً پاسخ این پرسش منفی است. به همین دلیل، خریداری بیزینس تنها به افرادی توصیه می‌شود که رزومه شغلی آن‌ها با چنین مواردی مرتبط است. افرادی که در زمینه مدیریت فعالیت کرده‌اند، بهترین کاندیداها برای کسب اقامت از طریق خریدن بیزینس به شمار می‌آیند. این افراد با شناخت کامل نوع بیزینس می‌توانند حتی در مورد قیمت خرید آن نیز نظر خاص خود را ارائه دهند.


علاوه بر افراد با سابقه در حوزه مدیریت، کسانی که در حوزه‌های پیشرفته مالی همچون خرید و فروش یا صادرات بین‌المللی فعالیت کرده‌اند، نیز می‌توانند در این زمینه موفق باشند. این افراد نیز همانند مدیران، از تجربه کافی در زمینه مدیریت و بررسی کلیه اسناد و مدارک شرکت‌های قابل خرید برخوردار هستند و می‌توانند کلیه مدارک مزبور را به دقت بررسی کنند. بنابراین می‌توان گفت که بهترین کاندیداهای خرید بیزینس مدیران و فعالان حوزه تجارت بین‌الملل هستند.

بهترین کاندیداها برای خریداری بیزینس

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت سرمایه گذاری

سخن پایانی

افرادی که به دنبال کسب اقامت کشورهای خارجی هستند، می‌توانند از روش‌های مختلفی برای انجام این امر استفاده کنند. یکی از بهترین روش‌های حال حاضر، خرید کسب و کار یا بیزینس است. در این روش، به جای آغاز یک بیزینس و کلیه مراحل مربوط به آن، یک بیزینس در حال فعالیت خریداری می‌شود.

 

اگر خرید بیزینس به صورت دقیق و اصولی انجام شود، متقاضی می‌تواند علاوه بر کسب اقامت کشور مورد نظر به درآمد مناسبی نیز دست یابد. برای پیشرفت و تکمیل چنین اقداماتی همواره توصیه می‌شود که از متخصصان مجرب در این حوزه کمک بگیرید. این افراد با پیچ و خم خرید کسب و کار در کشورهای خارجی آشنایی کاملی دارند و می‌توانند به طور جدی در این زمینه به شما عزیزان کمک کنند. مجموعه مهاجرت با ما یکی از بهترین مؤسسات در این حوزه است که با داشتن کادر مجرب و ارتباطات گسترده در اغلب مناطق جهان بهترین کسب و کارها را به متقاضیان پیشنهاد کرده و خریداری می‌کند.

سوالات متداول

افرادی که در زمینه مدیریت فعالیت کرده‌اند

افرادی که در زمینه پیشرفت مالی مثل خرید و فروش فعالیت داشتند

افرادی که در زمینه پیشرفت مالی مثل صادرات بین‌المللی فعالیت داشتند

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن