مشاوره رایگان

02128111107

ویزای کار

ویزای کار

ویزای کار

ویزای کار یکی از روش های مهاجرتی و اقامت در کشورهای مختلف برای متقاضیانی است که به دلیل شرایط نامساعد کاری است قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند.

از اصلی ترین مزایای ویزای کار، اقامت دائم در کشور مقصد است و از دیگر مزایای مهم آن می توان به، وجود درآمد مشخص در ابتدای ورود به این کشور اشاره کرد. سومین مزیت به همراه داشتن خانواده برای مدت زمان کوتاهی است و می توانید برای چند ماه برای خانواده خود اقامت دریافت کنید. اما برای اینکه بدانید ویزای کار چیست و شامل چند نوع است؟ می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید؛ با ما همراه باشید.

ارزش و اعتبار ویزای کار کشور‌های دیگر

ارزش و اعتبار ویزای کار کشور‌های دیگر

ویزای کاری کشور‌های مختلف مانند آلمان، استرالیا، کانادا و غیره یکی از مهم‌تریم مجوز‌ها برای زندگی افراد در این کشور‌هاست. به عبارتی کسانی که قصد مهاجرت به کشور‌های دیگر را دارند باید ویزای آن را دریافت کنند؛ زیرا در هر بار ورود و خروج آن‌ها از مقصد موردنظر، توسط نیروی‌های پلیس ویزا چک خواهد شد.

ارزش و اعتبار ویزای کار دیگر کشور‌ها به حدی بالا است که به متقاضیان اجازه خواهد داد از تمام امکانات رفاهی کشور موردنظر استفاده کنند. کشور‌های توسعه‌ یافته و مناسب با ایجاد شرایطی مطلوب برای زندگی آن‌ها را به وجود می‌آورد.

یکی از مواردی که به ارزش و اعتبار این ویزا پرداخته است، دریافت اقامت دائم کشور‌ها در ۹۰ درصد مواقع است. از آنجایی که کشور‌های مختلف نیاز به تکمیل نیروی کار خود دارند، هرساله با درخواست افراد زیادی برای دریافت این ویزا موافقت می‌کنند.

پروسه مهاجرتی دریافت این نوع ویزا نسبت به دیگر روش‌ها آسان‌تر بوده و زمان کمتری را به دنبال خواهد داشت. همچنین باید به این نکته اشاره کرد، در صورتی که افراد ویزای کشور‌هایی همچون آلمان، کانادا و غیره را دریافت کنند به آسانی اجازه سفر به کشور‌های حوزه شینگن را خواهند داشت

ویزای کار چیست ؟

ویزای کاری چیست

ویزای کار در واقع مجوزی است که در خارج از کشور برای صدور نیروی متخصص صادر می شود.

نکته مهم در دریافت این ویزا سن است، بازه سنی برای دریافت ویزا از 18 تا 40 سال است، بنابراین افراد بالای 40 سال واجد شرایط این ویزا برای همه کشورها نیستند.

البته در برخی از موارد ممکن است برای افرادی که زیر سن قانونی هستند نیز این ویزا صادر شود. اما اینکه مهاجرت کاری از چه روشه هایی امکان پذیر است را در ادامه توضیح خواهیم داد.

مقاله پیشنهادی ——->ویزای کار

شرایط دریافت ویزای کار چیست؟

شرایط دریافت ویزای کار چیست؟

شرایط دریافت ویزای کار چیست ؟

با توجه به اینکه مهاجرت بسیاری از افراد، به ویژه جوانان را نگران می کند، بهتر است با شرایط مهم آشنا شوید. فراموش نکنید که شرایط دریافت ویزای کار با شرایط اخذ ویزای شینگن تا حدودی متفاوت است.

شرایط اخذ این نوع ویزا از کشوری به کشور دیگر و براساس قوانین آن کشور متفاوت است، اما شرایط عمومی دریافت این ویزا به شرح زیر است:

اولین شرط مهاجرت و اخذ ویزا که ممکن است کمی دشوار به نظر برسد. این است که شما باید از یک شرکت معتبر در کشورهای اروپایی و سایر کشورها پیشنهاد کار داشته باشید. به عبارت دیگر، کشور مقصد با کمبود نیروی کار ماهر روبرو باشد.

شرایط این دعوت به کار به گونه ای است که شرکت مورد نظر به درخواست گروه کارشناسی خود در کشور خود تبلیغات جذب نیرو  را منتشر می کند. اعتبار این آگهی 3 ماه است، پس از انقضا این سه ماه، در غیر این صورت، آن‌ها می توانند از خارج از کشور درخواست کنند تا بتوانند فرد مناسب شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

این دعوت‌نامه باید به صورت خصوصی برای شما ارسال شود، لزوماً از طرف موسسه، شرکت، شرکت و کارفرما معتبر باشد و حاوی اطلاعاتی از جمله مشخصات دقیق شما، شرکت دعوت کننده، موقعیتی که می خواهید برای آن کار کنید، مبلغ حقوق و مدت کار شما در این شرکت باشد.

در همین راستا، برخی از کشورها سایت هایی را راه اندازی کرده اند که فرصت های شغلی و شرایط استخدام نیروهای خارجی را ثبت می کند، که این موضوع، روند کار مهاجران را راحت کرده است.

شرط دوم برای اخذ ویزای کار که منطقی تر و ساده تر به نظر می رسد، این است که به مهاجر و شخصی که متقاضی این نوع ویزا است، یک فرصت شش ماهه داده شود که فرد باید در آن کشور به دنبال کار در کشور باشد، در این صورت این ویزا  برای وی صادر می شود.

شرط سوم اخذ گواهی عدم سوءپیشینه از کلیه کشورهایی است که فرد متقاضی پس از رسیدن به سن 16 سالگی (طی ده سال گذشته) حداقل یک سال در آنجا زندگی کرده است.

شرط چهارم بهداشت روانی و جسمی نیز از دیگر مواردی است که بسیار نیز ضروری است. چه گواهی بر اساس معاینات پزشکی صادر می شود.

شرط پنجم نکته مهم در اخذ این ویزا این است که این نوع ویزا فقط اجازه اقامت موقت را صادر می کند، بنابراین شما نمی توانید در کشور مقصد اقامت دائم داشته باشید. پس از یافتن شغل مناسب برای اخذ ویزا، دعوت نامه شغلی شما باید توسط یک نهاد معتبر مانند شهرداری شهر محل اقامت شما در کشور مقصد تأیید شود.

شرط ششم این است که شما باید به زبان کشور مورد نظرتان مسلط باشید، این تسلط فقط با ارائه اسناد زبان تأیید می شود و بدین خاطر از شما هیچ تستی گرفته نخواهد شد.

شرط هفتم تحصیلات مربوط به شغل مورد نظر در کشور مقصد است. این گزینه می تواند تأثیر بسزایی در اخذ این ویزا داشته باشد و یکی از اصلی ترین شرایط است.

هشتمین شرط پس از انقضا ویزا، شما باید کشور مقصد را ترک کنید و پس از انقضا ویزا هرگز اجازه اقامت نخواهید داشت، این یک قانون کلی است. اما در بعضی از کشورها پس از انقضا ویزای کار مجاز به اقامت در کشور مربوطه هستید.

مهم‌ترین مزایای مهاجرت کاری و دریافت ویزای کار چیست؟

مهم‌ترین مزایای مهاجرت کاری و دریافت ویزای کار چیست؟
مهم ترین مزایای مهاجرت کاری و دریافت ویزای کار

ممکن است به نظر شما برسد که مهاجرت به کشور دیگری تاثیری در زندگی شما ندارد و شما فقط در جای دیگر و به زبانی دیگر کار خواهید کرد. اما به طور کلی، مهاجرت و زندگی در یک کشور دیگر می تواند بر تمام جنبه های زندگی شما تأثیرگذار باشد.

ما توصیه می کنیم اگر قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید، ابتدا در مورد هزینه ها و البته شرایط زندگی در کشور مقصد با دقت مطالعه کنید. این‌ها برخی از مهم‌ترین عواملی است که می تواند تصمیم مهاجرت شمارا تحت تأثیر قرار دهد.

دریافت این ویزا برای کشورهای اروپایی و آمریکایی مزایای زیادی برای ایرانیان به همراه خواهد داشت.

برخی از مهم‌ترین دلایلی که بسیاری از افراد مستعد می خواهند به محل کار خود مهاجرت کنند عبارت‌اند از:

1_ داشتن رزومه قوی‌تر

یکی دیگر از مزیت های مهم اقدام برای ویزای کار به سایر کشورهای اروپایی، بهبود رزومه کاری است. واضح است که کار در یک شرکت معتبر می تواند تجربه خوبی برای رزومه شما باشد. به لطف تجربه‌ای که از این شغل کسب می کنید و با رزومه مناسب می توانید در آینده فرصت های شغلی بسیار بهتری را انتظار داشته باشید. علاوه بر این، زندگی در یک کشور دیگر می تواند مهارت های زبانی شما را به طور قابل توجهی بهبود بخشد. تسلط به زبان دوم همچنین می تواند در رزومه و سابقه کارتان امتیاز ویژه و مهارت قابل توجهی محسوب شود.

2- گرفتن اقامت دائم

اخذ اقامت دائم و اجازه اقامت در کشور مقصد از جمله مهم‌ترین دلایل مهاجرت بسیاری از ایرانیان به سایر کشورها است. به طور کلی، بسیاری از مهاجران برای اقامت دائم به کشور خود مهاجرت می کنند.

برای اینکه بتوانید اقامت دائم در کشور مورد علاقه خود را بدست آورید، ابتدا باید طبق روال قانونی و صحیح ویزای کار بگیرید. این ویزا به شما این امکان را می‌دهد تا مدت زمان قرارداد کار، در کشور مقصد بمانید و برای شرکت کار کنید.

البته قوانین مهاجرت کاری هر کشور متفاوت است، اما به صورت کلی چنانچه به مدت سه الی پنج سال در کشور مشغول به کار شوید و مالیات خود را پرداخت کنید، به راحتی می توانید برای دریافت ویزای دائم اقدام کنید. درخواست شما با توجه به شرایط شما بررسی خواهد شد و در صورت تأیید، می توانید اقامت دائم بگیرید.

با اخذ اقامت دائم، اگر مدت زمان مشخصی در کشور مقصد ادامه زندگی دهید، در نهایت می توانید تابعیت کشور را دریافت کنید. البته شایان ذکر است که در بسیاری از شرایط یافتن شغل مناسب و پرداخت مالیات برای 3 تا 5 سال برای کارگران مهاجر دشوار است. اما در صورت داشتن شرایط مناسب می توانید به راحتی اقامت دائم کشور مورد علاقه خود را بدست آورید.

3- داشتن شرایط رفاهی بهتر

یکی دیگر از مزایای مهاجرت کاری، که دلیل بسیاری از افراد برای دریافت ویزای کار است، فراهم بودن امنیت رفاهی بیشتر نسبت به کشوری است که در آن زندگی می کنند. در بسیاری از کشورهای پیشرفته می توانید شرایط اجتماعی بهتری داشته باشید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که در بسیاری از کشورهای آمریکایی و اروپایی هزینه های درمان و همچنین نرخ مالیات بسیار زیاد است که قسمت قابل توجهی از حقوق شما را می گیرد. با این حال، سطح رفاه و امنیت در این کشورها بسیار بالا خواهد بود. اگر می توانید در یک شرکت معتبر شغل مناسبی پیدا کنید، به راحتی می توانید هزینه زندگی را تأمین کنید و از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار شوید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار چیست؟

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار چیست؟

مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا و همچنین سایر شرایط در هر کشور متفاوت است، اما اسناد مشترک شامل موارد زیر است:

_ یک دعوت نامه معتبر

_ ترجمه رسمی مدارک تحصیلی (گواهی پایان سه سال دبیرستان، گواهی پایان تحصیلات متوسطه، گواهی کارشناسی و کارشناسی ارشد)

_ مدارک مربوط به رزرو بلیط و هتل

_ مدارک زبان

_ ارائه سوابق کار

_ پر کردن فرم مربوط به سوابق کار

_ ارائه دو قطعه عکس از متقاضی

_ مدارک شناسایی شامل اصل و کپی شناسنامه یا کارت ملی متقاضی

_ اصل و کپی گذرنامه معتبر

_ گواهی مربوط به توانایی مالی متقاضی برای ارائه آن به سفارت کشور مقصد، که باید به شخص ثابت کند که هنگام کار در کشور مقصد مشکلی از نظر مالی یا پشتیبانی مالی ندارد.

_ رزومه و مهارت متقاضی را در هر زمینه ای ارائه دهید.

_  بیمه متقاضی

مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا معمولاً با مدارکی که برای دریافت ویزای شینگن لازم است متفاوت است اما بسیاری از آن‌ها یکسان هستند.

بیشترین مهاجرت شغلی مربوط به کدام کشورهاست؟

بیشترین مهاجرت شغلی مربوط به کدام کشورهاست؟
بیشترین مهاجرت شغلی مربوط به کدام کشورهاست؟

در برخی کشورها مانند ژاپن، استرالیا، کانادا، آلمان، ایتالیا و حتی در میان کشورهای آسیایی، ویزای عمان می تواند گزینه خوبی برای ویزای کار باشد. اما به خاطر داشته باشید که برای دریافت این نوع ویزا در  ایتالیا باید در سفارت ایتالیا وقت بگیرید، زیرا مراحل تعیین وقت سفارت معمولاً مدتی طول می کشد.

ویزای کار ژاپن:

برای ژاپن می توانید برای هر تخصصی اقدام کنید. اما تنها شرطی که ضروری است ارائه مدرک زبان است که حداقل سطح زبانی که باید ارائه دهید سطح N1 است.

ویزای کار آلمان:

پیش نیازهای دریافت این نوع ویزای در آلمان، سابقه کار، دعوت نامه کاری، حداقل مدرک لیسانس و مدرک آیلتس، داشتن مدرک زبان آلمانی سطح A2 و یا ارائه مدرک آیلتس است.

جواب درخواست این نوع ویزا در آلمان یک سال پس از ارسال درخواست صادر می شود و مدت اعتبار آن 4 سال است.

ویزای کار کانادا:

سطح زبان مورد نیاز، مدرک زبان فرانسوی در سطح B2 یا آیلتس 6.5 به بالا است، شما به دعوت نامه ای نیاز دارید که 1 تا 9 ماه پس از درخواست شما پاسخ داده شود.

ویزای کار استرالیا:

برای دریافت ویزای کاری استرالیا، حداقل نمره زبان در سطح آیلتس، 6 است که متقاضی باید آن را بدست بیاورد.

مقاله پیشنهادی ——->کار در خارج

بررسی ویزای کار ژاپن

بررسی ویزای کار ژاپن

بررسی ویزای کار ژاپن

ویزای کار ژاپن که به آن ویزای HSP یا HSFP نیز گفته می شود، برای جذب نیروی متخصص و حرفه ای از دیگر کشورها طراحی شده است.HSP یک ویزای ویژه با مزایای بیشتر از ویزای کار استاندارد است که برای کارگران با استعداد خارجی با مهارت های پیشرفته و تخصصی طراحی شده است.

 البته توجه داشته باشید که اگرچه HSP یک ویزای ویژه است، اما همچنان زیر مجموعه‌ای از  ویزای کار است، بنابراین دریافت این نوع ویزا بدون پیشنهاد کار از کارفرمای ژاپنی غیرممکن است.

البته ویزای کار ژاپن دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی انواع آن  می پردازیم:

ویزای Designated skills نوع اول

این ویزا برای خارجیانی است که دانش و مهارت کافی دریکی از 14 صنعت مورد نیاز ژاپن را دارند. مدت زمان این نوع ویزای ژاپن 5 سال است و متقاضی نمی تواند اعضای خانواده را با خود ببرد.

ویزای Designated skills نوع دوم

این ویزا برای خارجی هایی است که در یکی از دو صنعت مورد نیاز در ژاپن تجربه و مهارت بالایی دارند، در نظر گرفته شده است. اقامت متقاضی نامحدود است و اعضای خانواده (قانونی/ همسر و فرزندان) می توانند وی را همراهی کنند.

بررسی ویزای کار استرالیا

ویزای کار ژاپن که به آن ویزای HSP یا HSFP نیز گفته می شود، برای جذب نیروی متخصص و حرفه ای از دیگر کشورها طراحی شده است.HSP یک ویزای ویژه با مزایای بیشتر از ویزای کار استاندارد است که برای کارگران با استعداد خارجی با مهارت های پیشرفته و تخصصی طراحی شده است. ویزای کار ژاپن که به ویزای HSP یا HSFP نیز معروف است، برای جذب متخصصان سایر کشورها طراحی شده است. HSP یک ویزای ویژه با مزایای بیشتر از ویزای کار معمولی برای کارگران با استعداد خارجی است که واجد شرایط هستند. البته توجه داشته باشید که اگرچه HSP یک ویزای ویژه است، اما همچنان زیر مجموعه‌ای از ویزای کار است، بنابراین دریافت این نوع ویزا بدون پیشنهاد کار از کارفرمای ژاپنی غیرممکن است. البته ویزای کار ژاپن دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی انواع آن می پردازیم: ویزای Designated skills نوع اول این ویزا برای خارجیانی است که دانش و مهارت کافی دریکی از 14 صنعت مورد نیاز ژاپن را دارند. مدت زمان این نوع ویزای ژاپن 5 سال است و متقاضی نمی تواند اعضای خانواده را با خود ببرد. ویزای Designated skills نوع دوم این ویزا برای خارجی هایی است که در یکی از دو صنعت مورد نیاز در ژاپن تجربه و مهارت بالایی دارند، در نظر گرفته شده است. اقامت متقاضی نامحدود است و اعضای خانواده (قانونی/ همسر و فرزندان) می توانند وی را همراهی کنند.

در سال های اخیر، استرالیا به دلیل افزایش فرصت های شغلی و کیفیت بالای زندگی به مقصد اصلی ایرانیان تبدیل شده است. کار در استرالیا به دلیل دریافت اقامت فوری برای ایرانیان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

استرالیا به علت داشتن نظام کاری پیشرفته در زمینه کاری، حقوق کارگران و کارفرمایان را در همه زمینه ها رعایت کرده و برای حفظ آن استانداردهایی را برای رعایت مقررات بیمه، خدمات درمانی و حقوق بازنشستگی تعیین کرده است.

به گزارش CNBC؛ تاکنون ایجاد اشتغال در استرالیا بیش از حد انتظار بوده و نرخ بیکاری به کمترین میزان در یک سال گذشته رسیده است.

تعداد افراد شاغل قبل از شیوع بیماری کرونا افزایش یافته است و این نشان دهنده ثبات و بهبود وضعیت اقتصاد استرالیا است.

متوسط حقوق در استرالیا از 23000 تا 405،000 دلار در سال است. به طور متوسط در استرالیا، شخصی با 10 سال سابقه دو برابر درآمد بدست می آورد.

نرخ دستمزد در استرالیا وابسته به مدرک تحصیلی شما به شهر و محل بستگی دارد.

به عنوان مثال، کارگرانی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند، به طور متوسط 17 درصد بیشتر از کسانی که تحصیلات خود را در دبیرستان رها کرده اند درآمد دارند یا کارگرانی که مدرک لیسانس دارند، 24 درصد بیشتر از کسانی که فقط دیپلم دارند، درآمد دارند. البته ویزای استرالیا به دو نوع موقت و دائم تقسیم می شود.

با ویزای موقت استرالیا، به متقاضی این امکان را می دهد تا برای مهاجرت کاری از طریق کار اقدام نماید. البته این نوع ویزا دارای شرایطی است که متقاضی بایستی تحت شرایطی با کارفرمای خاص مشغول به فعالیت شود.

 

ویزای موقت استرالیا انواع مختلفی داشته که می توان به این موارد اشاره کرد:

_ ویزای 491 استرالیا

_ ویزای 188 استرالیا

_ ویزای 485 استرالیا

_ ویزای 476 استرالیا

با دریافت ویزای دائم استرالیا، می توانید به صورت نامحدود در استرالیا زندگی کرده و مشغول به کار شوید. این نوع ویزابه سه قسمت تقسیم می شود که شامل اقامت موقت، توافق نامه و Direct Entry است.

 

ویزای کاری دائم استرالیا نیز انواع مختلفی داشته که می توان به این موارد اشاره کرد:

_ ویزای 186 استرالیا

_ ویزای 187 استرالیا

_ ویزای 189 استرالیا

_ ویزای 190 استرالیا

_ ویزای تلنت استرالیا

_ ویزای جاب آفر استرالیا

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای کار استرالیا

بررسی ویزای کار آلمان

بررسی ویزای کار آلمان

شرایط دریافت ویزای کار در کشور آلمان

یکی از مهم‌ترین راههای مهاجرت به آلمان برای کار، اخذ ویزای کار در آلمان است. این ویزا یک اجازه اقامت طولانی مدت در آلمان است که به متقاضی اجازه می دهد 6 ماه در آلمان بماند و به دنبال کار در آن کشور باشد.

اگر در پایان این دوره، متقاضی فرصتی برای کار در آلمان پیدا کند، ویزا و مجوز کار در آلمان برای او صادر می شود. درنتیجه، متقاضی می تواند در این کشور کار و زندگی کند. لطفاً توجه داشته باشید که ویزای جستجوی کار در آلمان به معنای کار سریع در آلمان نیست. هدف از اخذ این ویزا بازدید متقاضی از آلمان و جستجوی شغل مناسب در آن کشور است. دریافت این ویزا اولین قدم مهم در مهاجرت به آلمان برای کار است.

اما شرایطی برای دریافت ویزای کار در کشور آلمان وجود دارد که شامل موارد زیر است:

_ متقاضی باید حداقل دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا معادل آن از یک دانشگاه معتبر باشد.

_ سن متقاضی نباید بالاتر از 18 سال باشد.

_ متقاضی باید حداقل 5 سال سابقه کار در زمینه تحصیلی خود داشته باشد.

_ متقاضی باید توانایی مالی خود را در طول اقامت خود در آلمان ثابت کند.

_ در طول اقامت خود در آلمان، متقاضی باید بیمه درمانی یا مسافرتی داشته باشد.

اگر متقاضی کلیه شرایط فوق را داشته باشد، به احتمال زیاد ویزای کار در آلمان را دریافت کرده و برای کار به آلمان می رود.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای کار آلمان

بررسی ویزای کار کانادا

بررسی ویزای کار کانادا
روند کلی دریافت ویزای کار کانادا

سالانه بیش از 300000 کارگر خارجی با ویزای کار موقت وارد کانادا می شوند. کلیه افرادی که اقامت دائم کانادا ندارند و شهروند کانادایی نیستند، برای اینکه بتوانند در کانادا کار کنند، باید این نوع ویزا را دریافت کنند. البته موارد استثنایی وجود دارد که به برخی از افراد اجازه می دهد بدون ویزای کار به طور موقت در کانادا کار کنند.

روند دریافت ویزای کار موقت کانادا یک فرآیند چند مرحله ای است و ممکن است هفته ها طول بکشد. بسته به ملیت، تخصص و شغل متقاضی در کانادا، فرصت هایی برای تسریع در این روند وجود دارد. اگرچه برخی از ویزاهای کاری به ارزیابی تاثیرات بازار کار نیازی ندارند.

روش کلی دریافت ویزای کار به شرح زیر است:

مرحله 1: متقاضی باید پیشنهاد کار خود را از کارفرمای کانادایی دریافت کند که آماده حمایت از وی است.

مرحله 2: در صورت لزوم، کارفرما باید گزارش ارزیابی اثر بازار کار LMIA را از وزارت کار درخواست کند. با این وجود مشاغلی وجود دارند که نیازی به LMIA ندارند.

مرحله 3: تمدید پیشنهاد شغلی توسط کارفرما

مرحله 4: درخواست برای ویزای کار

مرحله 5: صدور ویزای کار

ویزاهای کاری برای افرادی صادر می شود که قصد دارند به طور موقت برای مدت زمان محدودی در کانادا کار و زندگی کنند. اگر تحت یکی از این ویزا ها وارد کانادا شوید، یا باید قبل از تاریخ انقضا ویزای خود را تمدید کنید یا برای یکی از انواع ویزا زیر اقدام کنید و وضعیت ویزا را تغییر دهید. در برخی موارد، این مسیر ممکن است منجر به اقامت دائم در کانادا شود.

البته ویزای کار در کشور کانادا برحسب اینکه موقت و دائم است، به انواع مختلفی تقسیم می شود که می توان این موارد را نام برد:

_دریافت ویزا پس از فارغ التحصیلی در کانادا

_ دریافت ویزا به عنوان همسر دانشجو در کانادا

_ دریافت ویزا با پیشنهاد کار در کانادا

_ دریافت ویزا تحت ویزای سرمایه گذاری کانادا (برای شروع کار در کانادا)

_ ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی در کانادا

این ویزا برای متقاضیانی که دیپلم دبیرستان را در کانادا گذرانده اند صادر می شود. متقاضیان این ویزا 180 روز برای درخواست این ویزا فرصت دارند. مجوز کار دارای مدرک کارشناسی ارشد که بر اساس مدت زمان برنامه تحصیلی از حداقل 8 ماه تا حداکثر 3 سال صادر می شود. به عنوان مثال، اگر مدت دوره آموزش 2 سال باشد، به همان میزان، ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی دریافت خواهید کرد.

ویزای کار به عنوان همسر دانشجو در کانادا

اگر متقاضی ویزای دانشجویی کانادا متاهل باشد، همسر وی می تواند ویزای کار دریافت کند و با او به کانادا سفر کند. در این حالت همسر متقاضی مجاز به کار تمام وقت بوده و برای دریافت ویزا نیازی به مدرک زبان نخواهد داشت.

 ویزای کار از طریق پیشنهاد کاری در کانادا

برای درخواست این نوع ویزا از طریق پیشنهاد کار، کارفرمای شما باید حضور شما و نیازتان به کار را به اداره مهاجرت کانادا را اثبات کند.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که برای استخدام در کانادا، نیاز به دو مدرک زیر است:

_ مدرک LMIA

این مدرک نشان دهنده این است که کارفرما ارزیابی بازار کار را انجام داده و اقدامات لازم را برای استخدام یک متخصص کانادایی انجام داده است، اما نتوانسته است نیروی کار مورد نظر خود را پیدا کند. در این صورت وی نیروی متخصص خارجی استخدام خواهد کرد.

_ ویزای کار موقت کانادا

پس از تأیید LMIA، یک متخصص خارجی می تواند برای این ویزا  کانادا اقدام کند. برای درخواست این ویزا، یک متخصص خارجی باید یک نامه پیشنهاد کار (قرارداد)  و همچنین شماره و کپی LMIA داشته باشد.

لازم به ذکر است که این ویزا از طریق (TFWP) صادر می شود.

بررسی ویزای کار کانادا

مقاله پیشنهادی ——->ویزای کار کانادا

مهاجرت کاری با روش جاب سیکر

مهاجرت کاری با روش جاب سیکر

یکی از راه های مهاجرت، که از طریق آن فرد می تواند این ویزا را دریافت کند، روش جاب سیکر است. طبق این روش، فردی با ویزای شش ماهه این فرصت را دارد که به دنبال کار و شغل در کشور باشد.

با استفاده از روش جاب سیکر کلیه هزینه های سفر و اقامت به عهده متقاضی است. در این دوره 6 ماهه، متقاضی باید به دنبال شغل متناسب با شرایط و مهارت های خود باشد. در صورتی که کارفرمای خارجی با وی قراردادی ببندد، می تواند نوع ویزا را به ویزای کاری تغییر دهید.

اگر فرد در این شش ماه نتواند کاری پیدا کند، باید به کشور خودش برگردد. این ویزا قابل تمدید نیست. معروف ترین ویزای جاب سیکر مربوط به کشور آلمان است.

این روش عموماً به افراد توصیه نمی شود زیرا جدا از هزینه زیاد، قابل تمدید نیست و در بیشتر موارد متقاضی نمی تواند کارفرمایی پیدا کند و موفق به دریافت پیشنهاد شغلی شود. مهمترین چیز این است که تمام هزینه های متقاضی در طول اقامت در کشور مقصد به عهده خود فرد است.

داشتن پشتیبان مالی برای پرداخت هزینه های بالای این روش لازمه دریافت اجازه اقامت از طریق ویزای کار برای متقاضی کار است.


شرایط دریافت ویزای کار با روش جاب سیکر

هرکسی که حداقل مدرک لیسانس خود را گذرانده باشد می تواند برای دریافت این ویزا با روش جاب سیکر اقدام کند. یک فرد دارنده ویزای کار موظف است به مدت شش ماه در زمینه تخصصی خود در کشور مقصد به دنبال شغل مناسب باشد.

از جمله شرایط دریافت ویزای جستجوی کار می توان موارد زیر را نام برد:

_ مدرک لیسانس یا فوق لیسانس که معادل یک مدرک آلمانی باشد.

_ حداقل داشتن سه تا پنج سال سابقه کاری.

_ داشتن امکانات مالی برای تأمین هزینه های زندگی در طول اقامت

_ سن تا چهل سال

البته داشتن این موارد هر یک دارای امتیازاتی است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

_ زبان: 28 امتیاز

_ سطح تحصیلات: 25 امتیاز

_ سابقه کار: 15 امتیاز

_ سن: 12 امتیاز

_ پیشنهاد شغلی در کانادا: 10 امتیاز

_ انطباق پذیری: 10 امتیاز


مزایای دریافت ویزای کار با روش جاب سیکر

ویزای جاب سیکر آلمان که به مدت 6 ماه صادر می شود، به متقاضی این ویزا امکان می دهد تا با هدف جستجوی کار به آلمان سفر کنند.

ویزای جاب سیکر آلمان مزایای زیادی دارد. اول از همه، به این مورد می توان اشاره کرد که دراکثر کشورهای جهان، از جمله هلند، کانادا و تعدادی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، دارای یک بازار کار “محافظت شده” است. این بدان معنی است که خارجی ها می توانند در این کشورها برای یک کارفرما کار کنند در صورتی که هیچ شهروندی در کل کشور حق چنین کاری را نداشته باشد.

بنابراین، برای دریافت این نوع ویزا برای این کشورها، باید با کارفرما قرارداد ببندید  و این کارفرما باید شغل مورد نظر خود را برای کار در سراسر کشور اعلام کند ، و اگر یافتن یک شهروند مناسب برای این کار امکان پذیر نیست، سپس او مجاز است شما را به کشور وارد کند و شما می توانید از این طریق ویزای کار بگیرید.

اما گرفتن ویزای جاب سیکر کشور آلمان به هیچ وجه اینگونه نیست! ویزای جویای کار به این معنی است که شما به عنوان یک فرد خارجی مجاز به ورود به آلمان هستید و به دنبال کار می گردید و در انتخاب شغل شما تفاوتی بین شما و یک شهروند آلمانی یا یک شهروند اتحادیه کارگری وجود ندارد.

علاوه بر این، هنگامی که می توانید شغلی پیدا کنید ، نیازی به بازگشت به کشور خود ندارید، می توانید ویزای کار یا ویزای اقامت موقت و همچنین زندگی و کار در آلمان دریافت کنید.

 بعلاوه، شما از مزایایی مانند همه کارمندان آلمانی برخوردار خواهید شد و پایه حقوق شما از متوسط حقوق سایر شهروندان آلمانی کمتر نخواهد بود.


معایب دریافت ویزای کار با روش جاب سیکر

این روش علاوه بر مزایایی که دارد محدودیت ها و معایبی نیز دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ بابت اخذ این ویزا از سفارت کشور مقصد هیچ گونه تضمینی وجود ندارد.

_ اعضای خانواده پس از جستجوی کار می توانند به دارنده ویزا بپیوندند.

_ تمدید ویزای جستجوی کار امکان پذیر نیست.

_ تحصیل در دوره ویزا امکان پذیر نیست.

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا استرالیا

مراحل اخذ ویزای کاری کشو‌های مختلف

مراحل اخذ ویزای کاری کشو‌های مختلف

مهاجرت به کشور‌های دیگر امروزه به یکی از مسائل رایج میان مردم تبدیل شده است. به عبارتی مزایا و امکانات رفاهی که در کشور‌های در حال توسعه برای شهروندان آن کشور فراهم شده است، از دلایل اصلی مهاجرت چشمگیر مردم به کشور موردنظر است.

کسانی که قصد مهاجرت کاری به کشور‌های دیگر را دارند باید در ابتدا ویزای مربوط به آن را دریافت کنند. ویزای کاری کشور‌های دیگر یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به آن است. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است تمام مراحل مربوط به اخذ ویزای کار کشور‌های مختلف را توضیح می‌دهد.

گفت‌و‌گو با وکلای مجرب موسسه مهاجرت با ما 

از آنجایی که پروسه‌های مهاجرتی مختلف مانند اخذ ویزای کار بسیار طولانی و در گاهی موارد سخت است، متقاضیان باید قبل از هر کاری با مسائل و مراحل مربوط به آن آشنا شوند. در این صورت افراد قادر خواهند بود مراحل مربوط به پرونده مهاجرتی خود را با سرعت بالا و هزینه بسیار کم به اتمام برسانند. وکلای موسسه حقوقی بین‌المللی مهاجرت با ما  به دلیل برخورداری از تجارب فراوان بهترین گزینه برای مشورت به حساب می‌آیند.

جمع‌آوری مدارک لازم برای اخذ ویزا

یکی از مهم‌ترین مراحل برای مهاجرت به کشور‌های دیگر از طریق ویزای کار، جمع‌آوری مدارک لازم به صورت کامل و اساسی است. در این مرحله افراد باید مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری را به صورت کامل جمع‌آوری کنند.

ترجمه مدارک جمع‌آوری شده به صورت تخصصی

ترجمه مدارک جمع‌آوری شده به صورت تخصصی یکی دیگر از مراحل لازم برای اخذ ویزای کار است. به عبارتی متقاضیان قبل از ارائه مدارک به سفارت باید آن‌ها را پس از جمع‌آوری به زبان انگلیسی یا زبان بومی کشور موردنظر ترجمه کنند.

ارائه مدارک به سفارت به صورت مستقیم

آخرین مرحله برای ثبت درخواست ویزا، ارائه مدارک به صورت کامل به سفارت است. البته باید به این نکته توجه کرد که متقاضیان باید ابتدا به صورت اینترنتی و با مراجعه به وبسایت سفارت از آن‌ها نوبت دریافت کرده و به صورت دقیق در ساعت و تاریخ مشخص شده به آن مراجعه کنند.

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که در این مقاله عنوان شد متوجه شدید که روش مهاجرت کاری برای آن دسته از افرادی که در زمینه تخصص خود دارای مهارت و سابقه کاری مفید هستند، کار چندان سختی نیست. تنها شرط ضروری برای مهاجرت کاری، داشتن رزومه بسیار قوی است. از جمله مواردی که باعث می شود رزومه کاری شما قوی باشد داشتن سه الی چهار سال سابقه کاری مرتبط با تخصص، داشتن مدرک تحصیلی مرتبط، ارائه سابقه بیمه، ارائه مدرک زبان و داشتن شرط سنی بین 25 الی 40 سالگی است.

رایج ترین نوع مهاجرت ایرانیان، مهاجرت کاری است. اما از آنجایی که هر کشوری برای صدور ویزاهای کاری، سیاست های مخصوص به خود را دارد. تنها نکته مهم در ارتباط با ویزای کار، تبدیل آن به اقامت دائم است.  تست 

سوالات متداول

اگر فکر می کنید برای گرفتن مدرک به زمان نیاز دارید ، سعی کنید قبل از مصاحبه با کارفرمای خود، در خواست به تعویق انداختن مصاحبه کاری را دهید

اگر کارفرما بعد از یک سال، قرارداد را تمدید نکند چه اتفاقی می افتد؟

در بیشتر شرکتهای خارجی، ساعات کار معمولاً بین 8 تا 16:30 است. شنبه از 8 تا 12 یا 13. روز یکشنبه نیز تعطیل است. البته، در شرکت های خصوصی، ساعت کار ممکن است بسته به کارفرما کمی متفاوت باشد.

فسخ قرارداد با کارفرما و هرگونه تغییر در قرارداد باید با رضایت کارفرما صورت گیرد. در غیر این صورت، ممکن است مشکلاتی در ویزای کار و اقامت متقاضی به همراه داشته باشد.

با دریافت این نوع ویزا در واقع مجوز کار در کشور مربوطه را اخذ کرده اید و می توانید کاملاً قانونی در این کشور کار خود را شروع کنید. اما نمی توانید به طور قانونی با ویزاهای توریستی کار کنید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن