مشاوره رایگان

02128111107

فرانچایز کانادا

فرانچایز کانادا

فرانچایز کانادا

چنانچه به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری هستید خریداری فرانچایز کانادا یک انتخاب عالی برای شما خواهد بود. در واقع این امر یک نوع سرمایه‌گذاری مستقیم به شمار می‌آید که به شما اجازه می‌دهد تا در کشور کانادا یک بیزینس را راه‌اندازی کنید.

البته این امر به آن آسانی که به نظر می‌رسد نیست، در واقع خریداری فرانچایز در کشور کانادا مستلزم آشنایی کامل با قوانین و مقررات و همچنین مراحل مدنظر در این زمینه است. بدون یادگیری چنین مواردی تمامی تلاش‌های شما منجر به شکست خواهند شد.

امروزه همه افراد پیش از خریداری یک فرانچایز در کشور کانادا از موسسات مهاجرتی معتبر استفاده می‌کنند تا نسبت به موفقیت خود اطمینان خاطر داشته باشند. چنانچه شما نیز قصد دارید با استفاده از این روش به کانادا مهاجرت کنید، توصیه می‌کنیم ادامه متن را به هیچ وجه از دست ندهید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

منظور از خریداری یک فرانچایز در کانادا

خریداری فرانچایز در کانادا

پیش از هرچیز باید به بررسی هدف از خریداری یک فرانچایز کانادایی بپردازیم. فرانچایز (Franchize) را می‌توان یک نوع لایسنس و گواهی خاصی دانست که از سوی یک شرکت معتبر به شما ارائه می‌شود تا بتوانید به عنوان شعبه‌ای از آن شرکت فعالیت خود را آغاز کنید.

شرکت‌های که می‌توان لایسنس و یا حق فعالیت به نام آن‌ها را خریداری کرد معمولاً شرکت‌های فراملیتی و بین‌المللی هستند که در سراسر جهان شعبه‌های مختلفی دارند. جهت ایجاد یک شعبه از این شرکت‌ها معمولاً باید مبلغی را به آن‌ها ارائه دهید تا این شرکت‌ها امتیاز استفاده از نام خودشان را به شما بدهند.

حال شاید بپرسید که این کار چه سودی دارد و چرا باید از نام آن‌ها استفاده کنیم؟ تصور کنید که قصد دارید در کانادا یک رستوران فست فود را ایجاد کنید. به طبع وقتی بر سر در رستوران نام M.c Donalds زده شده باشد (خریداری فرانچایز) مشتریان بیشتری به سمت شما می‌آيند؛ زیرا این نام، نام یک برند فوق‌العاده مشهور و معتبر است.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت سرمایه گذاری

مهم‌ترین گام‌های خرید یک فرانچایز در کشور کانادا

خریداری فرانچایز کانادا دارای مراحل و گام‌های خاصی است که باید به همه آن‌ها دقت کنید. در واقع این گام‌ها همانند یک زنجیره طولانی به هم متصل هستند و عدم تکمیل یکی از آن‌ها منجر به شکست کل فرایند خرید می‌شود.

اولین و مهم‌ترین گام را می‌توان انتخاب فرانچایزی دانست که قصد دارید آن را خریداری کنید. در واقع همین عامل تعیین خواهد کرد که آیا در آینده سرمایه‌گذاری شما با موفقیت روبه‌رو می شود یا خیر؛ به همین دلیل باید به فاکتورهای موثر در این زمینه دقت کنید. در ادامه به چند فاکتور اساسی در رابطه با این موضوع می‌پردازیم.

محلی که فرانچایز در آن قرار گرفته است

یک فاکتور اصلی در زمینه خریداری فرانچایز، مکانی است که فرانچایز مدنظر در آن جای دارد. قاعدتاً فرانچایزهایی که در شهرهایی با جمعیت بالاتر قرار دارند می‌توانند سود بیشتری را به شما ارائه کنند؛ زیرا جمعیت بالا به معنای سود بیشتر است. چنانچه قصد خرید فرانچایز در شهرهای کوچک را دارید باید این مورد را به خاطر داشته باشید که فرانچایز شما هیچ‌گاه به میزان سود موجود در فرانچایزهای شهرهای بزرگ نمی‌رسد.

احتمال شکست فرانچایز

همه شرکت‌های ارائه دهنده لایسنس فرانچایز کانادا دارای‌ آمار و ارقام مختلفی در مورد احتمال شکست فرانچایز در منطقی که شما زندگی می‌کنید را دارند. در واقع این ارقام به عموم مردم اعلام نمی‌شوند، اما متقاضیان خرید فرانچایز در کانادا می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند. این ارقام را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و ببنید که احتمال شکست پرونده شما در منطقه مدنظر چقدر است. به­طورکلی باید بگوییم که آماری کمتر از سی درصد شکست یک گزینه عالی به منظور خریداری فرانچایز به شمار می‌آید.

احتمال عدم فروش به افراد خارجی

شاید تعجب کنید، اما بعضی از فرانچایزها لایسنس خود را در اختیار مهاجران خارجی قرار نمی‌دهد، به خصوص اگر فرد مدنظر یک ایرانی باشد. دلیل این امر نیز به نحوه روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای غربی و همچنین تحریم‌های موجود بر می‌گردد، البته نیاز نیست که در این زمینه نگرانی خاصی داشته باشید؛ زیرا تعداد فرانچایز‌هایی که لایسنس خود را ارائه می‌دهند آن‌قدر زیاد است که در این رابطه با مشکل خاصی روبه‌رو نمی‌شوید، اما به هر روی بهتر است از از مشاوارن مهاجرتی در این زمینه کمک بگیرید.

ارائه ساپورت یا پشتیبانی

گرداندن یک رستوران، فروشگاه زنجیره‌ای و … در کشوری که به­تازگی به آن مهاجرت کرده‌اید چندان آسان نیست. در واقع شما باید با چالش‌های مختلفی به­عنوان مدیر چنین مراکزی روبه‌رو شوید. حتماً سعی در انتخاب فرانچایزی را داشته باشید که بتواند به شما به صورت بیست و چهارساعته پشتیبانی دهد.

منظور از پشتیبانی فرانچایز کانادا ارائه راهنمایی‌های لازم در زمینه مواردی همچون محاسبه میزان مالیات، نحوه خرید وسایل مدنظر، نحوه مکاتبه با مشتریان و … است. شما می‌توانید با استفاده از این پشتیبانی‌ها و راهنمایی‌ها تجربه خرید را برای مشتریان خود بهتر کنید و این امر خود به معنای افزایش تعداد مشتریان مدنظر خواهد بود.

بررسی کلی فرانچایز

گام بعدی، بررسی کلی فرانچایز

لازمه اصلی خرید فرانچایز کانادا بررسی کلیه مدارک و همچنین سوابق مربوط به آن فرانچایز است. شما باید با بررسی این مدارک موارد مختلفی همچون میزان هزینه‌های مربوط به آموزش کارکنان، نحوه استخدام کارکنان، پیش‌بینی میزان سود حاصل از خرید فرانچایز و … تصمیم نهایی خود را جهت خرید آن فرانچایز بگیرید.

یکی از مهم‌ترین سند‌هایی که در این مرحله باید مورد بررسی قرار بگیرد، اسناد مربوط به FDD است. حال شاید این پرسش برای شما به وجود آید که اسناد FDD فرانچایز کانادا چه اهمیتی دارند؟ در پاسخ باید بگوییم که حقوق مصرف‌کنندگان در کشور کانادا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

مصرف‌کنندگان می‌توانند به دلایل مختلف از فرانچایز‌های مدنظر خود شکایت قضایی بکنند و فرانچایز نیز مستلزم پاسخگویی به مصرف‌کنندگان است. اسناد FDD نشان‌دهنده کلیه سوابق مربوط به پرونده‌های قضایی بین مشتریان و فرانچایز مذکور خواهد بود. با بررسی این اسناد می‌توان به این واقعیت پی برد که آیا مشتریان از روند کاری فرانچایز راضی هستند یا خیر.

به طبع فرانچایزی که در این زمینه سابقه خوبی نداشته باشد انتخاب مناسبی نخواهد بود؛ زیرا سابقه نامناسب در این زمینه به معنای عدم اعتماد کاربران قدیمی و حتی کاربران جدید است. این موضوع بحث خرید فرانچایز کانادا و یا حتی لایسنس آن‌ها را نیز تحت الشعاع قرار مي‌دهد و می‌تواند عاملی بسیار مهم برای عدم سود‌آوری شما در آینده باشد.

پرداخت مبالغ مدنظر فرانچایز

به طبع خرید فرانچایز کانادا نیازمند پرداخت مبالغ تعیین شده است. این مبالغ می‌توانند در دو حالت نقد و اقساط ارائه شوند. بسیاری از مهاجران خارجی گزینه نقد را انتخاب می‌کنند. همواره امکان مذاکره برای تعیین بهترین قیمت خرید وجود دارد، اما توصیه اصلی آن است که در این مرحله از مشاوران حقوقی و همچنین مشاوران مالی مناسبی کمک بگیرید که سابقه بسیار خوبی در این زمینه دارند. با انتخاب مشاوران مناسب امکان گرفتن تخفیف و یا کاهش کلی هزینه خرید فرانچایز وجود خواهد داشت.

مدارک مدنظر برای ارائه درخواست جهت مهاجرت به کانادا

بیایید فرض کنیم که کلیه مراحل مربوط به خرید فرانچایز را پشت سر گذاشته‌اید، حال نوبت ارسال مدارک جهت دریافت ویزای کانادا است. در این مرحله نیز باید یک سری مدارک خاص را در اختیار سفارت کانادا قرار بدهید تا روند اعطای ویزای مخصوص شما پیگیری شود. ازجمله مهم‌ترین مدارک مدنظر در این زمینه می‌توان به قرارداد خرید فرانچایز کانادایی مربوطه اشاره کرد.

این قرارداد باید به صورت کاملاً رسمی عقد شده باشد؛ زیرا در غیر این صورت ویزای مدنظر به شما ارائه نمی­شود. مدرک دیگری که باید به سفارت کانادا ارائه دهید، کلیه رسید‌ها و اسناد مربوط به خریداری فرانچایز است. در واقع شما به وسیله این مدارک ثابت می‌کنید که روند خرید فرانچایز به پایان رسیده است و اکنون شما مالک اصلی آن هستید.

در بعضی از شرایط، از شما درخواست می‌شود که طرحی به نام Bussiness Plan را نیز ارائه کنید. این طرح همان برنامه‌ریزی شما جهت پیشرفت شعبه فرانچایز و همچنین نحوه بهبود روند سودآوری آن محسوب می‌شود. Bussinees Plan مربوطه می‌تواند بازه‌های زمانی مختلفی داشته باشد.

تکمیل روند خرید با پاس کردن دوره آموزشی

فرانچایز‌های بزرگی که لایسنس خود را به شما ارائه می‌دهند همواره در تلاش هستند تا رضایت مشتریان خود را به حداکثر برسانند. این امر مستلزم آموزش به کلیه افرادی است که شعبه‌ای از آن فرانچایز را خریداری کرده‌اند. در واقع یکی دیگر از مراحل خرید فرانچایز کانادا پاس کردن یا قبول شدن در دوره آموزشی خاصی است که آن فرانچایز برای شما برگزار می‌شود.

مفاد مختلفی در این کلاس‌های آموزشی به شما ارائه می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به روش تعیین میزان دستمزد کارکنان، میزان هزینه مدنظر جهت خرید وسایل یکبار مصرف، نحوه همکاری با مقامات محلی در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه و … اشاره کرد.

این کلاس‌ها معمولاً پیچیدگی چندانی ندارند و به راحتی امکان قبول شدن در آن‌ها وجود دارد. در واقع لازم نیست که در این زمینه نگرانی خاصی داشته باشید، البته توصیه می‌شود که حتماً نسبت به مفاد ارائه شده در این کلاس‌ها توجه کنید؛ زیرا همین مفاد می‌توانند راهنمایی‌های بسیار خوبی جهت جلوگیری از وجود ضرر و زیان باشند.

مقاله پیشنهادی ——->مهاجرت به کانادا

هزینه خرید یک فرانچایز در کشور کانادا

حال که با مهم‌ترین مراحل خرید فرانچایز کانادا آشنا شدید نوبت به بررسی هزینه خرید آن‌ها می‌رسد. باید بگوییم که هزینه خرید یک فرانچایز در کشور کانادا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موجود در این زمینه، نوع فرانچایزی است که قصد دارید آن را خریداری کنید. به طبع خریداری فرانچایزهایی همچون فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ نیازمند پرداخت هزینه بیشتری نسبت به ایجاد یک شعبه از رستوران مک‌دونالدز است.

به­طورکلی باید بگوییم که تهیه لایسنس فرانچایز‌های بسیار کوچک و محلی معمولاً نیازمند پرداخت هزینه‌ای برابر با پنجاه هزار دلار هستند، در حالی که همین امر برای فرانچایز‌های بزرگ می‌تواند تا پانصد هزار دلار نیز هزینه در بر داشته باشد.

البته شایان ذکر است که این مبالغ تنها مربوط به اخذ لایسنس آن فرانچایز هستند و موارد دیگری همچون استخدام کارکنان، تهیه وسایل و مبلمان، تأمین مکان، پرداخت هزینه‌های مربوط به حمل و نقل، هزینه‌های انرژی و … را شامل نمی‌شوند.

هزینه‌های تخمینی برای خرید فرانچایز در نقاط مختلف کانادا

محلی که جهت شروع فعالیت خود برای خرید فرانچایز کانادا انتخاب می‌کنید نیز می‌تواند یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر روی هزینه نهایی محسوب شود. به عنوان مثال چنانچه قصد فعالیت در تورنتو را دارید، باید انتظار پرداخت حداقل هشتصد هزار دلار کانادا را داشته باشید.

خریداری فرانچایز موجود در شهرهای کوچک‌تر معمولاً نیازمند پرداخت هزینه‌ای کمتر است. برای نمونه خرید یک فرانچایز در شهری همچون انتاریو می‌تواند حتی با چهارصد هزار دلار کانادا نیز انجام شود. باتوجه­به همین دو نمونه می‌توان گفت که محل مدنظر شما می‌تواند تأثیر شگرفی بر روی هزینه نهایی بگذارد.

چرا باید از موسسات مهاجرتی استفاده کنیم؟

مواردی که در بخش‌های فوق‌ به آن‌ها اشاره کردیم تنها بخش بسیار کوچکی از عمده مباحث مربوط به خریداری فرانچایز در کشور کانادا به شمار می‌آیند. در واقع انجام این امر نیازمند آشنایی با پیچ­وخم‌های اداری، حقوقی و مالی فراوانی است.

به طبع افرادی که آشنایی چندانی با روند خرید یک فرانچایز کانادایی را ندارند نمی‌توانند به­صورت شخصی کلیه مراحل مربوط به این امر را پشت سر بگذارند؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که حتماً از خدمات موسسات معتبر کمک بگیرید. کارشناسان مجرب موجود در این مراکز به شما کمک خواهند کرد تا بدون نگرانی و استرس از بابت عدم آگاهی، تمامی مراحل موردنیاز برای خریداری فرانچایز در کانادا را پشت سر بگذارید.

مقاله پیشنهادی ——-> بهترین موسسه مهاجرتی به کانادا

نتیجه گیری

خریداری یک فرانچایز در کشور کانادا را می‌توان یک از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور دانست که به کمک آن این امکان برای شما به وجود می‌آید تا بتوانید اقامت کانادا را دریافت کنید. امروزه عده بسیاری از ایرانیان با استفاده از همین روش توانسته‌اند به کانادا مهاجرت کنند و اقامت دائم خود را به دست بیاورند.

خرید فرانچایز کانادا باید با رعایت کلیه قوانین و مقررات کشور کانادا صورت بگیرد تا در زمان رسیدگی به پرونده هیچ مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید. چنانچه قصد دارید پرونده شما شانس بیشتری در این زمینه داشته باشد، کافی است با کارشناسان موسسه مهاجرتی «مهاجرت با ما» تماس بگیرید.

سوالات متداول

خریداری فرانچایز موجود در شهرهای کوچک‌تر معمولاً نیازمند پرداخت هزینه‌ای کمتر است. برای نمونه خرید یک فرانچایز در شهری همچون انتاریو می‌تواند حتی با چهارصد هزار دلار کانادا نیز انجام شود.

شاید تعجب کنید، اما بعضی از فرانچایزها لایسنس خود را در اختیار مهاجران خارجی قرار نمی‌دهد، به خصوص اگر فرد مدنظر یک ایرانی باشد. دلیل این امر نیز به نحوه روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای غربی و همچنین تحریم‌های موجود بر می‌گردد

همه شرکت‌های ارائه دهنده لایسنس فرانچایز کانادا دارای‌ آمار و ارقام مختلفی در مورد احتمال شکست فرانچایز در منطقی که شما زندگی می‌کنید را دارند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن