مشاوره رایگان

02128111107

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه به دلایل بسیاری امروزه به گزینه جذاب شهروندان بین‌المللی تبدیل شده است.ترکیه یکی از کشورهای خاص اوراسیایی است که مناطق دیدنی بسیاری دارد. در سالیان اخیر این کشور به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل شده است که روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت آن وجود دارد. یکی از این روش‌ها که سرمایه‌گذاری در ترکیه نیز به شمار می‌رود، خرید ملک در این کشور است.  شما می‌توانید با خرید املاک در برخی از مناطق مناسب این کشور مانند شهر استانبول یک سرمایه‌گذاری مطمئن داشته باشید و همچنین اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. جهت آشنایی بیشتر در این مطلب از مهاجرت با ما با ما همراه شوید.

مزایای خرید ملک در ترکیه

مزایای خرید ملک در ترکیه

همانطور که پیش از نیز گفته شد، خرید ملک در ترکیه مزایای بسیاری دارد که سرمایه‌داران مشتاق به سرمایه‌گذاری در این حوزه شده‌اند. از مزایای برجسته سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه می‌توان به اقتصاد روبه رشد این کشور اشاره کرد که بستری مناسب برای سرمایه‌داران به ویژه تازه‌کاران ایجاد کرده است. نرخ قیمت املاک در اکثر از شهرهای ترکیه مانند آنکارا در سالیان اخیر همواره صعودی بوده، بنابراین خرید ملک در ترکیه را می‌توان به عنوان یکی از سرمایه‌گذاری‌های ایمن برای سرمایه‌داران بین‌المللی نام برد.

فرهنگی مشابه و آشنا

یکی از ویژگی‌های سرمایه‌گذاری در املاک کشور ترکیه که برای سرمایه‌داران ایرانی صدق می‌کند، فرهنگ مشابه این کشور با مردم ایران است. این مزیت سبب شده تا بتوانید با بیشتر قوانین این کشور آشناییت داشته باشید و از آن‎ جایی که دین حدود 98 درصد از مردم ترکیه اسلام است، با خیالی آسوده خریدی بر طبق موازین اسلامی داشته باشید. همچنین این ویژگی برای ایرانیان این امکان را فراهم می‌کند تا کم‌تر در این کشور چالش یادگیری آداب و رسوم مردم این کشور را داشته باشند.

خرید ملک با هزینه پایین

یکی دیگر از مزایایی که سرمایه‌داران را مجاب به سرمایه‌گذاری در املاک کشور ترکیه کرده است، هزینه پایین خرید ملک است. این هزینه به نسبت مزایای اجتماعی کشور ترکیه مانند رفاه اجتماعی بالا ویژگی عالی به شمار می‌رود. قیمت املاک در کشور ترکیه با توجه به عوامل مختلفی مانند مساحت، امکانات و محل قرارگیری متفاوت است. با این حال این هزینه به نسبت دیگر کشورهای خارجی با توجه به امکانات بسیار کم‌تر است.

دریافت ویزای موقت به صورت آنی

دریافت ویزای موقت کشور ترکیه در میان شهروندان بین‌المللی به دلیل وجود جاذبه‌های گردشگری عالی در این کشور بسیاری محبوب شده است. امروزه تقریبا اکثر افرادی که به جاذبه‌های طبیعی و تاریخی غنی علاقه دارند قصد اخذ ویزای ترکیه را دارند. البته که ایرانیان می‌توانند به مدت 90 روز در این کشور بدون دریافت ویزا اقامت داشته باشند.

دریافت ویزای کشور ترکیه از روش‌های متنوعی امکان‌پذیر است که یکی از سریع‎ترین روش‌های آن دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در این کشور است. این روش هم یک سرمایه‌گذاری مطمئن و هم یک روش برای دریافت اقامت در کشوری زیبا مانند ترکیه می‌باشد.

عدم نیاز به اقامت در کشور ترکیه با خرید ملک

سرمایه‌گذاری در بسیاری از کشورهای خارجی نیازمند اقامت در آن کشور در طول مدت سرمایه‌گذاری است. اما خبر خوب برای افرادی که قصد دارند در ترکیه، ملک خریداری کنند این است که در صورت سرمایه‌گذاری نیازی به اقامت در این کشور نمی‌باشد. به عبارت دیگر شما می‌توانید با انجام دادن تمامی مراحل خرید ملک در ترکیه و دریافت سند به صورت رسمی به کشور خود بازگردید و خانه خود را اجاره دهید.

این ویژگی برای سرمایه‌گذاران این امکان را فراهم می‌کند تا با وجود اقامت در کشور خود بتوانند با سرمایه‌گذاری در ترکیه پس از گذشت پنج سال اقامت دائم ترکیه را دریافت کنند. در صورتی که در کشورهایی مانند اتریش باید چندین ماه در آن کشور اقامت داشته باشید.

بازار زمین املاک و مستغلات در آلمان

چگونه ملک مورد نظر خود را در ترکیه پیدا کنیم

املاک بی‌نظیری در کشور ترکیه وجود دارند که برای خرید شهروندان ایرانی بسیاری مناسب هستند. این املاک را می‌توانید هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری در سایت‌های مختلف مشاهده کنید. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که با توجه به اجازه اقامت 90 روزه ایرانیان در کشور ترکیه، به صورت حضوری از املاک این کشور دیدن کنند.

برخی از افراد نیز با روش‌های آنلاین مشکلی ندارند و ترجیح می‌دهند که گزینه‌های خرید ملک در ترکیه را به صورت آنلاین مشاهده کنند. این امکان در سایت رسمی “از طرف مالک” (Sahibinden) وجود دارد. این سایت امکانات مختلفی مانند آشنایی با اکثر گزینه‌های ملکی یک منطقه، مشاهده نرخ افزایش قیمت ملک در یک منطقه و امکان برقراری ارتباط به مشاورین املاک کشور ترکیه را دارد.

در سایت “از طرف مالک” شما می‌توانید تمامی موردهای موجود در شهرهای مختلف ترکیه که برای فروش و اجاره هستند را مشاهده کنید. بسیاری از مواردی که در این سایت به عنوان گزینه خرید یا اجاره می‌باشند، توسط مالکان پست شده است.

البته برخی دیگر از املاک توسط آژانس‌های املاکی پست شده‌اند. پیشنهاد می‌شود پس از انتخاب یک خانه به صورت آنلاین، به صورت حضوری نیز از خانه مورد نظر دیدن کنید تا احتمال برخورد با کلاه‌برداری را کاهش دهید.

پس از انتخاب و اطمینان حاصل کردن از خانه‌ مورد نظر خود می‌توانید اطلاعات فروشنده را دریافت کنید. با دریافت شماره فروشنده باید اولین قیمت خود را پیشنهاد دهید که در بخش بعدی به بررسی تمامی مراحل خرید ملک در ترکیه می‌پردازیم. لازم به ذکر است که نرخ کمیسیون آژانس‌های املاک در ترکیه دو تا چهار درصد است.

مراحل خرید ملک در ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در کشورهای خارجی ممکن است به راحتی خرید ملک در کشور خودتان نباشد. با این حال خرید ملک در این کشور مراحل بسیار پیچیده‌ای ندارد که شما را منصرف کند. برخی از مردم به دلیل ترس از کلاه‌برداری‌ها و تفاوت قوانین خرید نسبت به خرید ملک در ترکیه منصرف می‌شوند. 

یکی از نکاتی که پیش از خرید ملک در کشور ترکیه باید در نظر داشته باشید، تسلط کافی به زبان این کشور است. در صورت این که تسلط کافی به زبان ترکی استانبول ندارید، حتما از یک مترجم معتبر در کشور ترکیه استفاده کنید. در ادامه با هشت گام برای خرید ملک در کشور ترکیه به صورت ایمن آشنا می‌شویم.

گام اول: تحقیقات برای پیدا کردن ملک مناسب

بازار املاک در کشور ترکیه روز به روز در حال پیشرفت است. امروز هزاران ملک برای خرید و اجاره و صدها آژانس املاکی معتبر در این کشور وجود دارد که می‌توانید با استفاده از خدمات آن‌ها در ترکیه املاک خریداری کنید. بنابراین تحقیق در تمامی شهرها و آژانس‌های املاکی اولین گام برای خرید ملک در این کشور است.

گام دوم: آژانس املاک مناسب پیدا کنید و با آن ارتباط برقرار کنید

برای خرید ملک در کشورهای خارجی پیدا کردن یک آژانس املاک مناسب را می‌توان به عنوان مهم‌ترین مرحله خرید ملک در نظر گرفت. برای خرید پیشنهاد می‌شود که بیشتر وب‌سایت‌های املاک در سطح اینترنت که خدمات خرید و فروش در کشور ترکیه را ارائه می‌‎دهند، بررسی کنید. با بررسی قیمت‌ها و شرایط هر وب‌سایت می‌توانید وب‌سایتی که قدمت بالای دارد را به عنوان ایمن‌ترین گزینه انتخاب کنید. پس از پیدا کردن آژانس املاک مناسب در ترکیه حتما به صورت تلفنی از تمامی شرایط اطمینان حاصل کنید.

گام سوم: سفر به کشور ترکیه

پس از انتخاب یک آژانس املاک در کشور ترکیه باید از مدت 90 روزه اقامت بدون ویزای خود در این کشور استفاده کنید و از این کشور دیدن کنید. با سفر به کشور ترکیه می‌توانید با مردم محله‌های مختلف آشنا شوید و به بررسی شرایط آب‌وهوایی دلخواه بپردازید.

گام چهارم: بررسی تمامی گزینه‌های خرید

پس از سفر و دیدار با مشاورین ملک در ترکیه باید تمامی گزینه‌های موجود برای خرید را بررسی کنید. این یک انتخاب بسیار مهم است که مشاورین نیز با نشان دادن گزینه‌های مناسب برای خرید به شما باید این انتخاب را همراهی کنند.

گام پنجم: انتخاب خانه مورد نظر و پیشنهاد قیمت

گام پنجم برای خرید ملک در ترکیه انتخاب گزینه مورد نظر و پیشنهاد قیمت بر اساس عوامل مختلف است. معمولا مشاورین املاک یک پیشنهاد قیمت به شما می‌دهند تا بتوانید به فروشنده اعلام کنید. اما پیش از پیشنهاد قیمت به فروشنده حتما به بررسی قیمت خانه در محله‌های اطراف بپردازید.

گام ششم: رزرو خانه با قیمت توافقی

 در گام ششم باید مبلغی را به فروشنده به عنوان دیپازیت (Deposit) به فروشنده پرداخت کنید تا ملک را با قیمت توافقی برای شما رزرو کند. این هزینه معمولا برابر با یک هزار یورو است. در نظر داشته باشید که با پرداخت دیپازیت و صرف نظر از خرید ملک در ترکیه نمی‌توانید پول خود را پس بگیرید.

گام هفتم: استخدام وکیل معتبر برای انجام امور اداری

 یکی دیگر از مهم‌ترین مراحل خرید ملک در ترکیه استخدام یک وکیل معتبر برای انجام امور اداری شما است. این عمل برای شما این امکان را فراهم می‌کند تا در صورت علاقه به کشور خود بازگردید و وکیل استخدامی شما تمامی مراحل را انجام دهد.

گام هشتم: پرداخت تمامی مبلغ و دریافت سند تاپو

در گام آخر خریدار باید پس از اتمام مدت انجام امور اداری در کشور ترکیه که معمولا چهار هفته طول می‌کشد، باقی‌مانده مبلغ را به خریدار پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه خرید خانه به صورت کامل سند رسمی ملک که در ترکیه به آن تاپو گفته می‌شود، به شما تعلق می‌گیرد.

هزينه زندگي در استراليا

قیمت ملک در شهرهای مختلف ترکیه

قیمت ملک در شهرهای مختلف ترکیه

قیمت ملک در کشور ترکیه در شهرهای مختلف این کشور یکسان نمی‌باشد. برای مثال این قیمت در شهر استانبول که یکی از شهرهای توریستی ترکیه به شمار می‌رود به نسبت دیگر شهرها مانند ازمیر پایین‌تر است. در ادامه این بخش به بررسی قیمت ملک در بخش‌های مختلف کشور ترکیه می‌پردازیم:

_ میانگین قیمت به ازای یک معتبر مربع در شهر استانبول برابر با 4.432 لیر

_ میانگین قیمت به ازای یک معتبر مربع در شهر ازمیر برابر با 3.569 لیر

_ میانگین قیمت به ازای یک معتبر مربع در شهر آنکارا برابر با 2.900 لیر

_ میانگین قیمت به ازای یک معتبر مربع در شهر آنتالیا برابر با 4.100 لیر

_ میانگین قیمت به ازای یک معتبر مربع در شهر بدروم برابر با 3.200 لیر

_ میانگین قیمت به ازای یک معتبر مربع در شهر دنیزلی برابر با 1.500 لیر

_ میانگین قیمت به ازای یک معتبر مربع در شهر بورسا برابر با 1.827 لیر

_ میانگین قیمت به ازای یک معتبر مربع در شهر آدانا برابر با 1.760 لیر

نتیجه گیری

سرمایه‌گذاری در ترکیه به روش‌های مختلفی چند سالی است که در میان شهروندان ایرانی مرسوم شده است. یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری که می‌توان آن را به عنوان گزینه‌ای برای دریافت اقامت ترکیه نیز در نظر گرفت، خرید ملک در این کشور است. برخی از افرادی نیز تنها به دلیل دریافت اقامت ترکیه نسبت به خرید خانه در ترکیه اقدام می‌کنند، که به نوعی سرمایه‌گذاری نیز کرده‌اند. خرید ملک در این کشور نیازمند شرایطی خاصی نمی‌باشد ولی یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای خرید ملک در ترکیه تسلط به زبان ترکی استانبولی است.

چنانچه شما نیز قصد دارید در کشور ترکیه یک ملک برای خود خریداری کنید، می‌توانید با استفاده از خدمات مهاجرت با ما این کار را انجام دهید. مشاورین ما شما را در تمامی مراحل خرید ملک و مهاجرت به این کشور راهنمایی می‌کنند.

سوالات متداول

بله؛ شهروندان بین‌المللی می‌توانند با خرید ملک در ترکیه و گذراندن مدت پنج سال در این کشور اقامت دائم ترکیه را دریافت کنند.

بله؛ به دلیل رشد قیمت‌های املاک کشور ترکیه در سالیان اخیر خرید ملک در این کشور گزینه‌ای امن برای سرمایه‌گذاری بین‌المللی به شمار می‌رود.

قیمت خانه در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت است، اما این هزینه به طور میانگین حدود سه هزار لیر است.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن