مشاوره رایگان

02128111107

خرید ملک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه و شروع زندگی در این کشور، رویای بسیاری از افراد است. فرانسه از دیرباز به کشور آزادی و هنر شناخته می‌شود. برای زندگی و کار در این کشور نیاز به داشتن ملک دارید. علاوه بر این، خرید ملک در این کشور نوعی آینده‌نگری و رشد سرمایه محسوب می‌شود. در این مقاله سفری جذاب می‌کنیم به دنیای خرید ملک در فرانسه. تا پایان همراه ما باشید تا شما هم بهره‌ای از این سفر ببرید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

وضعیت بازار مسکن در فرانسه

بعد از فروکش‌کردن کرونا، بازار مسکن در این کشور رشد مناسبی داشته، به ‌طوری ‌که در کوتاه‌ترین زمان به رشد 5.8 درصد رسیده است. در نظر داشته باشید که این رشد به روند صعودی خود ادامه می‌دهد؛ زیرا   بسیاری از مردم چه در داخل این کشور و چه از دیگر کشورها، تمایل زیادی به سرمایه‌گذاری در بازار مسکن فرانسه دارند. برای خرید ملک در فرانسه باید با چشمانی باز حرکت کرد و از مشاوره‌های تخصصی لازم بهره برد.

خرید ملک در فرانسه

مزایای خرید ملک در فرانسه

در این بخش به چند مورد از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در کشور فرانسه می‌پردازیم.

سیستم درمان بی‌نظیر فرانسه

کشور فرانسه بیشتر از دیگر کشورهای اروپا در حوزه رفاه عمومی سرمایه‌گذاری می‌کند. در این کشور به ‌شدت از شهروندان در برابر مشکلات ناشی از بیماری مراقبت می‌شود. در نتیجه، نظام درمانی کشور فرانسه بسیار کارآمد است. در صورت زندگی در این کشور می‌توانید تحت پوشش یکی از بیمه‌های سلامت این کشور قرار بگیرید و دغدغه‌ای از نظر مسائل درمانی نداشته باشید.

تنوع ملک و املاک در فرانسه

در کشور فرانسه خانه‌های زیادی وجود دارند. از قصرهای قدیمی و تاریخی گرفته تا خانه‌های ویلایی روستایی و آپارتمان‌های لوکس وجدید، شما حق انتخاب دارید. مردم فرانسه تمایل زیادی به بازسازی ملک خود ندارند. این نکته مهم را برای خرید ملک در فرانسه در نظر داشته باشید که جا برای چانه‌زنی و تخفیف بسیار وجود دارد.

تعادل بین کار و زندگی

فرانسه یکی از معدود کشورهای پیشرفته جهان است که در آن بین زندگی کاری و تفریح، تعادل برقرار می‌باشد.  این بدین معنی است که شما می‌توانید در کنار کار از تفریح مناسب نیز بهره‌مند شوید. سبک زندگی مردم کشور، این تعادل را به شما می‌آموزد. به‌ عنوان ‌مثال، در وقت نهار بسیاری از کارکنان فرانسوی به مدت طولانی وقت خود را صرف خوردن و نوشیدن و گپ و گفت با دوستان خود می‌گذرانند. فضای عمومی کشور فرانسه نیز پر از لذت و شادی است.

بازگشت سرمایه

 اگر در فرانسه ملکی بخرید و چند سالی از خریدتان بگذرد، قیمت ملک شما جهش قابل‌توجهی پیدا می‌کند و  شما به سود سرشاری دست پیدا خواهید کرد. بنا به مثلی، ملک در فرانسه مثل شراب این کشور است که هر چه زمان بگذرد، جاافتاده‌تر، لذیذتر و گران‌تر می‌شود. شما می‌توانید نگاهی کاملا اقتصادی به خرید ملک در این کشور داشته باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت از طریق خرید ملک

چه اشتباهاتی را نباید برای خرید ملک در فرانسه انجام داد؟

در این بخش به یک سری از اشتباهاتی می‌پردازیم که باید توجه داشت تا در هنگام خرید ملک در کشور فرانسه مرتکب آنها نشد.

تعیین نکردن ورثه

بنا بر قانون فرانسه، بخشی از اموال شما به ورثه قانونی‌تان می‌رسد. این ورثه ممکن است فرزندان شما یا پدر و مادر شما (در صورت نداشتن فرزند) باشند. بنابراین اگر می‌خواهید ملک شما به فرد دیگری منتقل نشود، باید مراحل قانونی این انتقال را انجام دهید. برای این کار نیاز وکیل مجرب و کارآزموده دارید.

استفاده نکردن از مشاور املاکی کارآمد

بنگاه‌های ملکی در فرانسه بسیار قانون‌مدار هستند و در فضای دوستانه به مشتریان خود خدمت می‌کنند. اما شما باید بنگاهی را انتخاب نمایید که با سرعت و دقت بالا کار کند. در نتیجه، در زمان و هزینه‌ خود صرفه‌جویی خواهید کرد. انتخاب مشاوری کار نابلد می‌تواند رویای خرید خانه‌ای زیبا و راحت در فرانسه را بر باد دهد. به همین دلیل در انتخاب خود باید دقت کنید.

خودداری نکردن از معامله‌های پر ریسک

دقت کنید که به چه کسی مبلغ خرید ملک را پرداخت می‌نمایید، به ‌هیچ‌ عنوان پول را مستقیم به فروشنده ندهید. بلکه با کمک نماینده خود و طبق راه‌های قانونی، پول را بنا بر مفاد قرارداد پرداخت کنید. بسیاری از افراد وسوسه می‌شوند که برای فرار از مالیات، مبلغ ملک را به شکل زیرمیزی به فروشنده پرداخت کنند که ریسک کلاهبرداری را بالا می‌برد.

برآورد نکردن دقیق هزینه بازسازی

یکی از راه‌های خرید ملک در فرانسه معامله خانه‌هایی است که نیاز به نوسازی دارند. در این مورد باید از مشورت افراد متخصص در این حوزه استفاده نمایید. به طور دقیق هزینه بازسازی را برآورد کنید تا در ادامه راه  دچار مشکل نشوید. یکی از مسائل مهم در این نوع ساختمان‌ها، اخذ مجوزهای قانونی است. حتما با وکیل خود این مجوزها را بررسی کنید که به آیا شما تعلق می‌گیرند یا خیر. هدف از این توصیه‌ها این است که با مشاهده قیمت پایین خانه‌هایی که نیاز به نوسازی دارند، وسوسه نشوید و به تله نیفتید.

در نظر نگرفتن هزینه‌های جانبی خانه در آینده

خرید ملک در فرانسه هزینه‌هایی علاوه بر قیمت خود خانه دارد که نباید از آن‌ها غافل شوید. هزینه‌هایی مانند  مالیات، وکیل، انتقال سند و پرداخت قسط وام از جمله آنها هستند. در نتیجه، باید 10 تا 20 درصد بیشتر از قیمت خانه، پول داشته باشید تا غافلگیر نشوید.

نکاتی درباره خرید ملک در فرانسه

در این بخش به نکات مهمی می‌پردازیم که هنگام اقدام برای خرید ملک در کشور فرانسه باید به آنها توجه کنید.

نوع ملک

همان‌طور که گفتیم، در فرانسه تنوع ملک بسیار زیاد است. به همین دلیل، شما باید در ابتدا ملک موردنظر خود را انتخاب کنید. این امر بستگی به این دارد که با توجه‌ به بودجه‌تان در کدام نقطه فرانسه می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید و ملک بخرید. مهم‌تر از همه، بستگی به این دارد که تصورتان از داشتن ملک در کشور فرانسه چیست.

شرایط ملک

مسولیت قانونی فروشنده یا نماینده‌اش است که طی گزارشی، شما را از شرایط ملک خود آگاه کند. به این گزارش در فرانسه DD می‌گویند. در این گزارش همه مسائل مربوط به مالکیت ساختمان، سیستم‌های گرمایش و سرمایش، بدهی‌های ساختمان و… قید شده‌اند. قبل از معامله خرید ملک در فرانسه مطمئن شوید که چنین گزارشی به دست شما می‌رسد. اگرچه این سند بسیار جامع نیست و برای اطمینان بیشتر توصیه می‌کنیم که از یک متخصص سازه و معماری کمک بگیرید.

چگونه در فرانسه ملک مورد نظرمان را پیدا کنیم؟

ما در این بخش انواع روش‌های جستجوی ملک در فرانسه جهت خرید را به شما معرفی می‌کنیم.

بنگاه املاک

معمول‌ترین راه برای پیداکردن ملک، مراجعه به بنگاه‌های املاک و کمک‌گرفتن از آن‌ها است. در ضمن می‌توانید شخصی را که در کار خریدوفروش ملک است را نیز به‌ عنوان مشاور استخدام کنید. برای خرید ملک در فرانسه باید توجه داشته باشید که معمولا فروشندگان این کشور، ملک را گران‌تر به اشخاص خارجی می‌فروشند و هزینه بنگاه را نیز بر عهده خریدار قرار می‌دهند. باید این هزینه را نیز در بودجه‌بندی خود حساب کنید.

وب‌سایت‌های خریدوفروش ملک

شاید شما بخواهید هزینه‌های مربوط به مشاور املاک را پرداخت نکنید و خودتان خانه مورد نظرتان را جستجو نمایید. برای این کار نیاز است که به وب‌سایت‌های معتبر و مشهور فرانسوی رجوع نمایید. در نظر داشته باشید که باید ابتدا یک نقشه راه برای خودتان ترسیم کنید. زیرا آن‌قدر با تنوع خانه روبه‌رو می‌شوید که سرتان گیج خواهد رفت. برای شروع می‌توانید از وب‌سایت‌های زیر استفاده کنید.

 • RIGHTMOVE
 • A PLACE IN SUN
 • LE BON COIN
 • FRENCH PROPERTY LINKS
 • COM

مراحل خرید ملک در فرانسه

 • منطقه‌ای را که می‌خواهید در آن ناحیه ملک بخرید را مشخص کنید.
 • بودجه لازم را برای خرید ملک در آن منطقه تهیه نمایید.
 • پس از جستجو و بررسی لازم، با بنگاه املاکی مناسبی قرارداد ببندید.
 • برای دیدن املاک پیشنهادی به فرانسه سفر کنید.
 • ملک موردنظر خود را با پیشنهاد مشاور املاکی و مشورت با نزدیکان خود انتخاب نمایید.
 • حتما گزارش DD مربوط به ملک را با دقت و با کمک مشاور بخوانید.
 • به توافق شفاهی با فروشنده برسید.
 • توافق اولیه با فروشنده را امضا کنید.
 • پیش‌پرداخت را به فروشنده بپردازید. بیعانه معمولا 10 درصد از قیمت کل ملک است.
 • با کمک یک وکیل زبده، فرآیند انتقال ملک به خود را انجام دهید.
 • به دفتر اسناد رسمی بروید و قباله ملک خود را امضا کنید.
buying-property-france3

هزینه‌های جانبی خرید ملک در فرانسه

 • دستمزد مشاور املاک که بین 5 تا 8 درصد قیمت ملک است.
 • دستمزد دفترخانه که با توجه به قیمت ملک متغیر می‌باشد.
 • مالیات زمین که بر اساس قیمت سالیانه اجاره محاسبه می‌شود. اگر خانه اول شما باشد این مالیات در حدود 1 درصد اجاره سالیانه و اگر دومین خانه شما باشد، حدود 3 در صد می‌باشد.
 • مالیات نقل ‌و انتقال که بین 5 تا 8 درصد ارزش ملک است.

قیمت خرید ملک در فرانسه

در ادامه متوسط قیمت هر مترمربع خانه در نقاط مختلف فرانسه را  با هم مرور می‌کنیم.

 • پاریس: 13852 یورو به‌ازای هر مترمربع
 • نیس: 6325 یورو به‌ازای هر مترمربع
 • لیون: 5100 یورو به‌ازای هر مترمربع
 • نانت: 4288 یورو به‌ازای هر مترمربع
 • لیل: 3220 یورو به‌ازای هر مترمربع
 • مارسی: 3200 یورو به‌ازای هر مترمربع

نتیجه گیری

خرید ملک در فرانسه با تمام سختی‌هایش، به نتیجه و فرجامش می‌ارزد. شما با کمی حوصله و دقت می‌توانید در یکی از رویایی‌ترین کشورهای جهان صاحب ملک شوید. تنوع ملک در کشور فرانسه بسیار زیاد است. در نتیجه، شما نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید. پیدا کردن وکیل و مشاور مجرب در فرانسه کار زمان‌بری است. موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما به کمک شما می‌آید تا فرآیند خرید ملک در کشور فرانسه را برای شما آسان‌تر کند. این موسسه دارای تجربه و سابقه زیادی در زمینه خرید ملک در کشورهای اروپایی است.

سوالات متداول

فرانسه یکی از کشورهای پیشرفته دنیا است که می‌توانید با هر ملیتی در آن ملک بخرید.

متاسفانه این قانون در فرانسه وجود ندارد. شما به هر میزان مبلغی که در این کشور ملک بخرید، دولت فرانسه به شما اجازه اقامت نمی‌دهد. برای اقامت در فرانسه راه‌های دیگری وجود دارند که باید آن‌ها را امتحان کنید.

برای خرید ملک در کشور فرانسه باید به قوانین این کشور احترام گذاشت. پرداخت مالیات نیز یکی از قوانینی است که دولت فرانسه سفت‌وسخت آن را اجرا  می‌کند. هر پیشنهادی در راستای کم‌کردن یا نپرداختن مالیات که غیرقانونی باشد، ریسک کلاهبرداری از شما را افزایش می‌دهد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن