مشاوره رایگان

02128111107

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. پرتغال یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی سرمایه‌گذاری در اروپا محسوب می‌شود. این کشور با ارائه خدمات خوب توانسته است تبدیل به مقصدی عالی برای توریست‌ها و همچنین افرادی که قصد مهاجرت و سرمایه‌گذاری دارند، باشد. خرید و فروش املاک در پرتغال در بیشتر شهرهای این کشور از رونق خوبی برخوردار می‌باشد. پرتغال جزء معدود کشورهای اروپایی است که برای سرمایه‌گذاران و خریداران خارجی مزایای مالیاتی خوبی در نظر گرفته است و خدمات خوبی را در این مورد ارائه می‌دهد. آخرین آمار‌ها در سال 2022 نشان از آن دارند که قیمت مسکن به دلیل استقبال خوب مهاجران برای خرید ملک در پرتغال افزایش 10 درصدی داشته است.

آنچه در این مقاله میخوانید :

موارد موردنیاز برای خرید ملک در پرتغال

موارد مورد نیاز برای خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در کشور پرتغال شرایط و ملزومات خاص خود را دارد که در ادامه به اختصار به آنها اشاره شده است.

شماره مالیات

برای خرید ملک در پرتغال چه به عنوان شهروند و فردی که اقامت دائم دارد و چه فردی که اقامت دائم ندارد، باید یک شماره مالی داشته باشید. برای دریافت شماره مالیات باید مدارکی مثل پاسپورت خود را ارئه دهید و همچنین باید آدرس خود را نیز به صورت دقیق وارد کنید. همچنین در نظر داشته باشید که برای افتتاح حساب بانکی در کشور پرتغال به شماره مالیات نیاز خواهید داشت.

مدارک شناسایی

به عنوان شخصی که برای خریداری ملک یا سرمایه‌گذاری در پرتغال برنامه دارید، باید مدارک شناسایی مورد نیازی همچون پاسپورت یا هر نوع کارت شناسایی مربوط به کشور پرتغال را ارائه دهید.

افتتاح حساب بانکی

 با توجه به امکان تغییرات مکرر نرخ ارز در حین اقدامات برای خرید ملک در پرتغال بهتر است در یک بانک پرتغالی حسابی افتتاح کنید.

پیدا کردن ملک در پرتغال

مشاورین املاک در پرتغال با کمیسیون کار می‌کنند. فرد متقاضی خرید ملک می‌تواند از طریق سایت‌های اینترنتی املاک شهر‌های مختلف پرتغال، از قیمت‌ها و شرایط اطلاع پیدا کند. همچنین اگر فرد به پرتغال سفر کند، می‌تواند از روزنامه‌ها نیز کمک بگیرد و از محله‌ها و شهر‌های مختلف دیدن کند. در غیر این صورت، از روزنامه‌های اینترنتی نیز می‌توان استفاده کرد. پس از یافتن ملک موردنظر، فرد باید از نزدیک از آن بازدید کند و پس از بررسی تمامی شرایط، اقدام به عقد قرارداد نماید. در نظر داشته باشید که تسلط به زبان پرتغالی، نقش بسیار مهمی را در این زمینه ایفا می‌کند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت از طریق خرید ملک

روند خرید ملک در پرتغال

روند خرید ملک در پرتغال

خرید ملک، روند پیچیده‌ای دارد که نیازمند تحقیق و بررسی دقیق و کافی می‌باشد. مراحل خرید ملک در کشور پرتقال در ادامه آمده است.

دریافت وام

قبل از اقدام برای یافتن ملک، بهتر است اول لیست قیمت‌ها را پیدا کنید. سپس با توجه به بودجه خود و قیمت‌هایی که در تحقیقات قبلی به آنها رسیده اید، تصمیم گیری کنید که آیا نیاز به دریافت وام مسکن دارید یا خیر. چنانچه به دریافت وام نیاز داشته باشید، قبل از هر گونه اقدامی باید به لیست وام‌هایی که توسط موسسات و بانک‌ها به افراد خارجی جهت خرید ملک ارائه می‌شوند، سری بزنید. وام مناسب خود را پیدا کنید و سپس اقدام به پیدا کردن ملک موردنظر خود نمایید. 

یافتن ملک مورد نظر

ملک مورد نظر خود را پیدا کنید و قیمت مورد نظر خود را با فروشنده مطرح نمایید تا بتوانید به یک جمع‌بندی مناسب در رابطه با هزینه‌ها برسید. سپس باید اقدام به پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت کنید.

پیش قرارداد

حالا لازم است پیش قراردادی توسط یک کارشناس و مشاور املاک که قبلا خانه را از طریق او پیدا و هماهنگ کرده‌اید، تنظیم شود. در این قرارداد باید ضمانت‌های لازم قید گردند و نهایتا قرارداد توسط طرفین امضا شود.

سند و قرارداد نهایی

مرحله آخر خرید ملک در پرتغال تنظیم قرارداد نهایی و انجام مراحل اداری برای انتقال سند مالکیت به شما می‌باشد.

بررسی مدارک

اکر وکیل دارید، از طریق وکیل خود اقدام به بررسی‌های دقیق نهایی و حقوقی در رابطه با ملکی که قصد خرید نهایی آن را دارید، کنید.

پرداخت بیعانه

در ادامه و پس از امضای شما و شخص فروشند لازم است بیعانه‌ای پرداخت کنید. در صورت خروج از معامله، این مبلغ قابل استرداد نخواهد بود.

دریافت کلید

پس از انجام مفاد قرارداد، خریدار و فروشنده یا نمایندگان طرفین در مقابل سردفتر برای انجام قرارداد نهایی ملاقات می‌کنند. در این مرحله، خریدار مبلغ باقی مانده را پرداخت خواهد کرد و فروشنده کلید را تحویل می‌دهد.

مالیات خرید ملک در پرتغال

خرید و فروش ملک در کشور پرتغال شامل مالیت می‌شود. نرخ مالیات بر اساس هر شهرداری و در هر شهر، متفاوت است و در واقع، هر شهرداری نرخ خود را تعیین می‌کند. مالیات بر دارایی به شهرداری‌های پرتغال کمک مالی می‌کند و برای حفظ زیرساخت‌های عمومی از آنها استفاده می‌شود.

چند معیار مهم برای محاسبه مالیات بر ملک در کشور پرتغال

در ادامه سه ملاک مهم در رابطه با عوامل تاثیرگذار بر محاسبه مالیات بررسی می‌شود.

نوع ملک

بسته به شهری یا روستایی بودن ملکی که خریداری می‌کنید، مالیاتی که برای آن در نظر گرفته می‌شود نیز متفاوت خواهد بود. مالیات برای املاک روستایی کمتر و در املاک شهری میزان بیشتری در نظر گرفته می‌شود.

محل ملک

اینکه ملکی که خریداری می‌کنید، در بخش اصلی کشور پرتغال قرار دارد یا در مناطق خودمختار این کشور است نیز تاثیر مهمی در محاسبه مالیات بر ملک شما دارد.

هدف از خرید

اینکه ملک موردنظر اقامتگاه اصلی و دائمی فرد خواهد بود یا فقط برای اقامت موقت از آن استفاده خواهد شد، در میزان مالیات آن تاثیر خواهد داشت.

شرایط معافیتهای مالیاتی خرید ملک در پرتغال

موارد و شرایطی می‌توانند به شما کمک کنند تا از پرداخت مالیات ملک خود در کشور پرتغال معاف شوید.

  • خرید املاک با هدف بازسازی
  • خرید ملک با هدف ایجاد مجتمع گردشگری که باعث رشد اقتصادی برای کشور یا منطقه شود.
  • خرید ملک توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات برای اجاره مسکن.
  • خرید ساختمان‌هایی که به عنوان منافع عمومی یا شهرداری در نظر گرفته می‌شوند.
خرید ملک در پرتغال

عواملی موثر بر قیمت ملک در پرتغال

هنگام خرید ملک در پرتغال عوامل موثر زیادی می‌توانند بر روند خرید فرد تاثیر بگذارند. در نظر گرفتن تمامی آنها برای داشتن یک سرمایه‌گذاری موفق، امری الزامی است، در این بین، مبحث انتقال مبلغی قابل توجه به کشوری دیگر که خود نوعی روش سرمایه‌گذاری در پرتغال تلقی می‌شود، بر اهمیت این امر می افزاید. پرتغال نیز مانند بقیه کشورهای اروپایی در طول سالیان گذشته و به‌خصوص در دوران همه‌گیری کرونا با نوسانات اقتصادی زیادی رو‌به‌رو بوده است. این نوسانات بر بازار مسکن آن نیز تاثیرات خود را داشته است. اما به طور کلی، قیمت ملک در پرتغال را می‌توان تحت تاثیر عوامل مختلفی دانست که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌شود.

موقعیت جغرافیایی

شهرها و مناطقی که از نظر جغرافیایی دارای شرایطی مانند آب‌و‌هوای بهتر، جدیدتر بودن بافت شهری، تجاری بودن و … هستند، مسلما قیمت بالاتری نسبت به سایر املاک دارند.

متراژ

هرچه ملک دارای متراژ بالاتر و به عبارت دیگر، بزرگتر باشد از قیمت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود.

امکانات

هنگام خرید ملک در پرتغال توجه داشته باشید که در این کشور وجود خانه‌های مبله و با امکانات کامل، بسیار رایج است. بنابراین بر اساس اینکه ملک مورد نظر مبله و با امکانات باشد یا نباشد، قیمت آن متفاوت خواهد بود.

نوع کاربری

بر اساس اینکه ملکی که خریداری می‌کنید، در دسته املاک تجاری یا مسکونی قرار دارد، قیمت‌ها افزایشی یا کاهشی خواهند بود. این امر بسته به شهر و منطقه نیز متفاوت است.

دسترسی به امکانات شهری

دسترسی به امکانات شهری مانند دسترسی به مترو، ایستگاه‌های اتوبوس و سایر وسایل نقلیه عمومی از دیگر فاکتور‌های مهم در تعیین میزان قیمت خانه می‌باشند.

سن و قدمت

در کنار دیگر فاکتورهایی که در بالا ذکر شدند، نوساز بودن یا قدیمی بودن ملک نیز در قیمت آن تاثیر خواهد داشت.

اخذ اقامت با خرید ملک در پرتغال

امکان اخذ اقامت با خرید ملک در کشور پرتغال در حالی وجود خواهد داشت که ویزای طلایی اخذ نموده باشید. بنابراین وقتی پنج سال از اقامت شما در کشور پرتغال بگذرد، شما واجد شرایط شهروندی خواهید شد. اخذ شهروندی پرتغال بدون حضور تمام وقت در آن ممکن است. شما فقط باید هفت روز از سال اول و سپس 14 روز در دوره‌های دو ساله بعدی در این کشور حضور داشته باشید. سپس بعد از گذشت پنج سال می‌توانید برای شهروندی پرتغال درخواست دهید.

با این حال، از شرایط دیگر درخواست اخذ اقامت دائم این است که باید ثابت کنید با اقامت در پرتغال درآمد ثابت و همچنین تسلط حداقلی به زبان پرتغالی در سطح پایه دارید. پس از ارسال درخواست ویزای طلایی پرتغال، دریافت کارت اجازه اقامت شما بین سه تا شش ماه طول می‌کشد. اعتبار کارت در ابتدا یک ساله است وسپس حداکثر تا پنج سال قابل تمدید خواهد بود. همچنین پس از پنج سال اقامت نیز شما مناسب دریافت پاسپورت پرتغال خواهید شد. این امر به معنای رسیدن به تردد آسان و راحت به عنوان یک شهروند اروپایی در کلیه اتحادیه اروپا است.

نتیجه گیری

پرتغال به عنوان یک کشور اروپایی بدون داشتن قوانین سخت‌گیرانه برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری، می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد. افرادی که سرمایه‌ای در اختیار دارند و در پی یافتن راهی امن برای سرمایه‌گذاری آن هستند، می‌توانند اقدام به خرید ملک در پرتغال کنند. همچنین برای افرادی که در پی مهاجرت با روشی کم دردسر هستند نیز در صورت تمکن مالی، خرید ملک در این کشور روش مناسبی می‌باشد. موسسه مهاجرتی “مهاجرت با ما” با ارائه مشاوره در زمینه سرمایه‌گذاری و خرید ملک در کشور پرتغال آماده خدمت رسانی به شما می‌باشد. این موسسه دارای سابقه‌ای درخشان در زمینه انواع روش‌های مهاجرتی و سرمایه‎‎گذاری در کشورهای اروپایی است.

سوالات متداول

بله برخی از موسسات و بانک‌های این کشور اقدام به ارائه وام به خارجی‌ها جهت خرید ملک می‌کنند.

در یک ملک شهری مالیات از 0.3 تا 0.4 درصد متغیر می‌باشد.

بله. حدودا به میزان 10 درصد مبلغ کل ملک باید به مشاور املاک پرداخت شود.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن