مشاوره رایگان

02128111107

ویزای همراه کانادا

ویزای همراه کانادا

کانادا یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی است که اقتصادی قدرتمند را دارد. از این رو سالانه این کشور پذیرای هزاران مهاجر از سراسر گیتی می باشد که برای کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری پا به این سرزمین می گذارند. مهاجرانی که قصد تحصیل و یا کار در کانادا را دارند، این سوال در ذهنشان ایجاد می شود که آیا می توانند همسر و فرزندان خود را در این کشور همراه خود داشته باشند؟ جواب این سوال را ما در این مقاله به شما گفته ایم. معمولا افسران ویزای کانادا درخواست های مجوز تحصیل و یا کار متقاضیان مهاجرت را همراه با اعضای خانواده در نظر می گیرند.

ویزای همراه کانادا

در این مقاله شرایط یکی از انواع ویزای کانادا، ویزای همراه کانادا، ویزای همراه دانشجویی کانادا و ویزای همراه کار کانادا را مورد بررسی قرار داده ایم. اگر قصد دارید که اطلاعات کاملی از ویزای همراه کانادا را بدست آورید این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

ویزای خانواده کانادا

ویزای خانواده کانادا

ویزای پیوست به خانواده در کانادا یکی از مهمترین و پرطرفدارترین ویزای های مهاجرتی در کانادا می باشد. اگر شما به کانادا مهاجرت کنید و بتوانید اقامت دائم این کشور  را بدست آورید این امکان را خواهید داشت که بتوانید برخی از اعضای خانواده خود را در  کانادا همراه خود داشته باشید. اگر شما به عنوان دانشجو یا کارمند در کانادا اقامت دریافت کرده اید حتی به طور موقت، این امکان برای شما وجود دارد که همراه خود را به کانادا بیاورید.

افرادی را که شما می توانید تحت پوشش خود به کانادا بیاورید شامل این ۳ گروه می شوند.

·       همسر یا شریک زندگی

·       فرزندان وابسته

·       پدر و مادر

یکی از مهمترین شرایطی که شما در هنگام اقدام برای ویزای همراه کانادا حتما باید داشته باشید این است که بتوانید توانایی مالی برای حمایت از خود و فرد تحت پوشش خود را به افسران مهاجرت نشان دهید و آنها را قانع کنید.

ویزای همراه همسر کانادا

ویزای همراه همسر کانادا بخشی از برنامه های حمایت از خانواده دولت کانادا است که به شرکای زندگی و همسران متقاضی این امکان را می دهد که در هنگامی که همسر خود در کانادا مشغول به تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری است وی را همراهی کنند.

همسرانی که با ویزای همراه به کانادا مهاجرت می کنند این امکان را دارند که برای مجوز کار نیز درخواست خود را بدهند و برای یک کارفرمای کانادایی مشغول به کار شوند.

ویزای همراه کودک کانادا

کانادا به شما این امکان را می دهد که از فرزند خود که زیر ۲۲ سال سن دارد حمایت کرده و وی را با ویزای همراه با کانادا بیاورید. شرایطی که نیاز است که برای ویزای کودک خود داشته باشید شامل تمکن مالی برای مدت زمان حضور خود و فرزندتان در کانادا می باشد.

فرزند شما می تواند در زمانی که شما در کانادا مشغول به تحصیل و یا کار می باشید، در مدارس کانادا بدون هیچ شرایطی پیچیده ای مشغول به تحصیل شود و از یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا بهره مند گردد.

ویزای والدین کانادا

کانادا به بنیان خانواده اهمیت بسیاری می دهد و برنامه های حمایتی بسیار مهمی را برای کسانی که به کانادا مهاجرت می کنند در نظر گرفته است که آنها نیز بتوانند والدین خود را همراه داشته باشند. والدین علاقه مند باید فرم آنلاین درخواست ویزای همراه را به اداره مهاجرت با مدارک مورد نظر ارسال کنند. این نکته را در نظر داشته باشید که دولت کانادا اولویت را به همسران و فرزندان مهاجر می دهد و والدین برای آنکه بتوانند ویزای همراه را بگیرند در اولویت قرار ندارند و تنها تحت شرایط خاصی می توانند ویزای همراه را کسب کنند.

ویزای والدین کانادا تا زمانی که ویزای شما در کانادا معتبر باشد این امکان وجود دارد که پدر و مادر خود را  نیز در کانادا همراه داشته باشید. از مهمترین شرایط دریافت ویزای والدین کانادا این است که شما بتوانید ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه های آنها را در زمان اقامت در کانادا دارید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت خانوادگی به کانادا

شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا

شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا

کانادا این امکان را فراهم کرده است که خانواده شما در طول مدت تحصیل و کار در کنار شما باشد.

اگر اعضای خانواده شما بدون حضورتان به کانادا سفر کنند، تنها تا شش ماه می توانند در این کشور حضور داشته باشند. یکی از مهمترین شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا برای اعضای خانواده در ابتدا این است که آنها معاینه پزشکی را پشت سر گذاشته و از سلامت مورد نیاز دولت کانادا بر خوردار باشند.همچنین عدم سوء پیشینه برای دریافت ویزای همراه کانادا بسیار مهم است.

معمولا همراهانی که ویزای آنها برای مدت شش ماه یا کمتر صادر می شود، واجد شرایط دریافت طرح خدمات پزشکی کانادا نمی باشند. بنابراین، اگر آنها قصد داشته باشند که برای مدت زمان بیش از شش ماه در کانادا حضور داشته باشند، باید شما درخواست دهید که مدت زمان اقامت آنها نیز افزایش یابد.

حداقل شرایطی که منجر به دریافت موفقیت آمیز ویزای همراه کانادا می شود شامل موارد زیر می باشد.

مدارک لازم برای ویزای همراه همسر

· گذرنامه معتبر که پس از ۶ ماه حضور در کانادا همچنان معتبر باشد.
· ویزای اقامت موقت (TRV/ویزای ویزیتور) یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA)
· مجوز کار یا معرفی نامه برای مجوز کار (در صورت کار در کانادا)
· مدارک بیومتریک
· تمکن مالی

مدارک لازم برای ویزای کودک خردسال (۱ تا ۶ سال)

· گذرنامه معتبر
· ویزای اقامت موقت (TRV/ویزای ویزیتور) کانادا یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA)
· نیازی به مدارک بیومتریک ندارد
· تمکن مالی

مدارک لازم برای ویزای فرزند (بزرگتر از ۶ سال)

· گذرنامه معتبر که ۶ ماه پس از حضور در کانادا معتبر باشد.
· ویزای اقامت موقت (TRV/ویزای ویزیتور) یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) معتبر کانادا
· CAQ مدرک معتبر مهاجرتی کبک
· مجوز تحصیل در کانادا
· کودکان ۱۴ سال به بالا نیازمند به شواهد بیومتریک می باشند.

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

اگر فرزند شما به عنوان دانش آموز قصد مهاجرت به کانادا داشته باشد، آیا می توانید او را همراهی کنید؟ پاسخ به این سوال منفی است، به طور کلی برای دانش آموزانی که قصد دارند برای تحصیل به کانادا مهاجرت داشته باشند امکان این که والدین آنها نیز بتوانند همراه وی باشند وجود ندارد.

با این حال، همیشه استثنا وجود دارد و در شرایطی که فرزند شما زیر ۱۸ سال سن داشته باشد و وی در کانادا خانواده و یا سرپرستی را نداشته باشد، این امکان وجود دارد که شما نیز بتوانید با او به کانادا با ویزای همراه مهاجرت کنید.

اگر فرزند شما زیر ۱۸ سال سن دارد و در مدرسه ای در کانادا پذیرفته شده است و وی هیچ کس را در کشور کانادا ندارد که از او مراقبت کند، این امکان وجود دارد که شما برای ویزای ویزیتوری کانادا درخواست دهید. این ویزا به شما اجازه می دهد تا فرزند خود را در این مدت همراهی کنید.

با این حال، اگر فرزندان شما که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند بیش از ۱۸ سال یا بیشتر سن داشته باشند، یا خانواده ای را در کانادا داشته باشند که این امکان وجود دارد که آنها از وی مراقبت کنند، شما نمی توانید برای ویزای همراه درخواست دهید. همچنین اگر فرزند شما در یک مدرسه شبانه روزی قصد دارد که تحصیل کند، باز هم امکان این که شما برای ویزای ویزیتوری کانادا درخواست بدهید وجود ندارد.

ویزای همراه دانشجو در کانادا

ویزای همراه دانشجو در کانادا

مجوزهای تحصیلی در کانادا همه به نوعی از مجوزهایی هستند که اقامت موقت را به متقاضی ارائه می دهند. این به این معنی می تواند باشد که کسی که متقاضی مجوز تحصیل در کانادا است باید بتواند افسر ویزا را متقاعد کند که زمانی که مجوز تحصیل وی تمام شده است کانادا را ترک خواهد کرد.

از همین رو، در برخی موارد، اگر دانشجویی که درخواست می کند که تمام خانواده خود را همراه خود داشته باشد و با خود به کانادا بیاورد، ممکن است که در این زمینه مورد شک افسر ویزا قرار بگیرد. این همان لحظه ای است که مامور ممکن است که شک کند که دانشجوی متقاضی واقعاً قصد خروج از کانادا را پس از برنامه تحصیلی خود دارد و یا نه. این همان امری است که می تواند بر تصمیم افسر ویزای مهاجرتی کانادا در مورد صدور یا عدم صدور ویزای تحصیلی شما تاثیر بگذارد.

از تمام متقاضیانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند ممکن است که خواسته شود که دلایل خود را توضیح دهند که چرا قصد دارند که تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهند. متقاضی در این بخش باید توضیح دهد که چرا مایل است که همسر و یا فرزندانش را در کانادا همراه داشته باشد.

تصمیم نهایی در مورد اینکه تأیید مجوز تحصیلی شما چه وضعیتی را خواهد داشت به اختیار افسر مهاجرت خواهد بود.  در این مورد حتما توجه داشته باشید که شما ممکن است که در ابتدا قصد دریافت مجوز تحصیل بدون همراه را داشته باشید. این زمان ممکن است که بعدها یک درخواست اصلاح برای همراهی خانواده خود در کانادا را بدهید که ممکن است که با درخواست شما موافقت نشود. پس بهتر است که در همان ابتدای مهاجرت، درخواست ویزای همراه را بدهید.

شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی در کانادا

توجه داشته باشید که برای درخواست ویزای همراه دانشجویی هرگونه موردی خلاف واقع می تواند موجب جریمه شما شود. اگر شما به هر دلیلی اطلاعات نادرست را ارائه دهید منجر می شود که شما ممنوعیت پنج ساله را برای ورود به کانادا را دریافت کنید.

از مهمترین شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی داشتن تمکن مالی برای حمایت از خود در طول اولین سال تحصیل است. حال کسانی که قصد دارند که اعضای خانواده خود را در کانادا در هنگام تحصیل همراه داشته باشند باید آماده باشند تا بودجه بیشتری را ارائه دهند.

اگر یک دانشجوی بین المللی قصد دارد که ویزای همراه همسر و یا فرزندان خود را بگیرد باید، بر نیازهای مسکن و بیمه درمانی آنها کاملا آگاه باشد و برای دریافت آنها نیز اقدام کند.

ویزای همراه همسر دانشجو در کانادا

دولت کانادا از تمام کسانی که قصد داشته باشند که در این کشور تحصیل کنند و همسر خود را همراه خود داشته باشند استقبال می کند. شما برای اینکه همسر خود را در کانادا همراه خود داشته باشید باید درخواست خود را برای مجوز همراهی وی در هنگام تحصیل در کانادا ارسال کنید.

با در نظر گرفتن تمام شرایطی که در بالا به شما اعلام شد پس از تایید مجوز همراه دانشجو در کانادا، همسر واجد شرایط می تواند سپس درخواست مجوز کار در کانادا را بدهد. این امر موجب می شود که در هنگامی که شما در حال تحصیل هستید همسر شما بتواند آزادانه در این کشور به کار مشغول باشد.

اگر هم هر دوی شما به دنبال تحصیل در کانادا باشید، هر یک از شما باید به صورت جداگانه برای مجوز تحصیلی کانادا به صورت جداگانه درخواست خود را تسلیم دولت فدرال نماید.

ویزای همراه فرزندان دانشجو در کانادا

کانادا به بنیان خانواده احترام بسیاری می گذارد و از این رو دانشجویان خارجی که در کانادا در حال تحصیل هستند از اینکه فرزندان وابسته خود را در هنگام تحصیل همراه داشته باشند استقبال می کند.

شما با درخواست مجوز تحصیلی کانادا باید همراهی فرزند وابسته خود را نیز در نظر داشته باشید و برای ویزای همراه وی در زمان مورد نیاز اقدام کنید. ویزا کودک شما تا زمانی که شما اجازه اقامت در کانادا را برای مدت زمان تحصیل دارید به صورت مشابه برای فرزند شما نیز صادر می شود.

کودک خردسال شما این امکان را دارد که در هنگام اقامت در کانادا تحصیلات خود را در مقطع پیش دبستانی، ابتدایی یا متوسطه در این کشور داشته باشد.

بر طبق سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا یک ” فرزند وابسته ” به کسی اطلاق می شود که فردی زیر ۲۲ سال است که همسر یا شریک زندگی ندارد. اما اگر فرزند شما بالای ۲۲ سال سن بود و به دلیل شرایط روحی یا جسمی این امکان را نداشت که از عهده حمایت مالی خود برآید، وی می تواند به عنوان فرزند وابسته شما نیز معرفی شود.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای تحصیلی کانادا

ویزای همراه کار کانادا

ویزای همراه کار کانادا

اگر شما یک پیشنهاد شغلی معتبر داشته باشید که یک کارفرمای کانادایی از شما حمایت می کند و قصد دارید که برای مجوز کار کانادا درخواست دهید، این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید همسر و فرزندان خود را در کانادا همراه داشته باشید.

اگر فرزندان شما در سنی هستند که باید به مدرسه بروند، این امکان برای آنها وجود دارد که بدون نیاز به مجوزهای تحصیلی جداگانه در مدارس و موسسات آموزشی کانادا شرکت داشته باشند.

برای همسر یا شریک زندگی شما نیز این امکان وجود دارد که درخواست مجوز کار در کانادا را بدهد. این امر نیز به وی اجازه می دهد که برای هر کارفرمایی در کانادا بتواند در مدت زمان حضور شما در این کشور کار کند.

شما در زمانی که قصد دارید که برای ویزای همراه کار کانادا درخواست خود را ارائه دهید باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد که از تمکن مالی مورد نیاز برای حمایت مالی از خود و اعضای خانواده تان در مدت زمان حضور آنها در کانادا بهره مند هستید.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای کار کانادا

ویزای همراه کبک کانادا

شما برای آنکه ویزای همراه کبک کانادا را دریافت کنید باید شرایط زیر را داشته باشید:

·       شما باید منابع مالی لازم را برای مدت زمان حضور خود در کانادا برای تحصیل و یا کار ارائه دهید و بتوانید از خود و اعضای خانواده تان در طول مدت اقامت در کانادا حمایت مالی کنید.

·       شما و اعضای خانواده تان باید نشان دهید که با کشور مبدا خود از روابط مورد نیاز برخوردار هستید و این امر موجب می شود که شما در پایان مدت اقامت خود در کانادا این کشور را ترک بگویید.

مدت زمان صدور و هزینه ویزای همراه کانادا

مدت زمان صدور و هزینه ویزای همراه کانادا

مدت زمانی که از زمان درخواست ویزای همراه شما طول می کشد تا زمانی که به درخواست شما پاسخ داده شود چیزی در حدود ۶ الی ۱۲ ماه است. اما بسته به اینکه پیچیدگی پرونده شما چقدر است این زمان می تواند کمتر و یا اینکه بیشتر شود.

شما برای آنکه به عنوان همسر، شریک زندگی (با حق هزینه اقامت دائم) برای ویزای همراه کانادا اقدام کنید باید چیزی در حدود ۱۳۲۵ دلار نیز هزینه پرداخت کنید.

نتیجه گیری

کانادا یکی از برترین کشور های جهان از لحاظ کیفیت زندگی، اقتصاد، اشتغال و آموزش است و از این رو سالانه مهاجران بسیاری برای تحصیل، کار و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند. متقاضیان مهاجرت به کانادا چه اعم از کسانی که با ویزای کوتاه مدت و یا بلند مدت اقدام می کنند، این امکان را دارند که برخی از اعضای خانواده خود را به عنوان همراه در کانادا در کنار خود داشته باشند. همسر، فرزند و در برخی شرایطی والدین از جمله کسانی هستند که می توانند برای دریافت ویزای همراه کانادا اقدام کنند.

برای دریافت ویزای همراه باید تمکن مالی برای مدت زمان حضور متقاضی و همراهان وی در کانادا وجود داشته باشد. همراهان متقاضی نیز باید پاسپورت معتبر، عدم سوء پیشینه و برگه سلامت خود را ارائه دهند. ویزای همراه تا زمانی که متقاضی در کانادا اقامت دارد معتبر است.

مهاجرت به کانادا کمی پیچیده است و اغلب به مرور زمان قوانین آن تغییر می کند. مشاوره با یک کارشناس مهاجرت کانادا در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما می تواند این امر را برای شما ساده کند.

سوالات متداول

ویزای همراه کانادا ویزایی است که به یک تبعه خارجی که قصد تحصیل یا کار در کانادا را داشته باشد ارائه می شود تا وی بتواند همسر و یا فرزند خود را در این کشور به همراه خود داشته باشد.

مهمترین کسانی که این امکان را دارند که با شما با ویزای همراه به کانادا مهاجرت کنند شامل همسر و فرزندانتان هستند. در برخی شرایط نیز این امکان برای والدین در نظر گرفته شده است.

والدین این امکان را که با فرزندان خود به کانادا مهاجرت کنند را نخواهند داشت. اما اگر فرزند شما زیر ۱۸ سال سن دارد و بستگانی نیز در کانادا ندارد که سرپرستی وی را تقبل کنند و یا فرزند شما در مدارس پانسیونی ثبت نام نکرده است شما می توانید به عنوان والد با وی به کانادا مهاجرت داشته باشید.

تنها فرزندان زیر ۲۲ سال هستند که در صورتی که همسر نداشته باشند این امکان را دارند که با ویزای همراه با شما به کانادا مهاجرت کنند. اما اگر فرزند شما بالای ۲۲ سال سن دارد و همچنین از لحاظ روحی و جسمی به شما وابسته است این امکان برای شما وجود دارد که وی را با خود در کانادا همراه داشته باشید.

مدت زمانی که از زمان درخواست ویزای همراه کانادا طول می کشد تا به شما پاسخ داده شود بسته به این که تا چه حدی پرونده شما پیچیدگی دارد متغیر است. اما به طور معمول مدت زمانی که به درخواست شما جواب داده خواهد شد چیزی در حدود ۶ ماه می باشد.

هزینه صدور ویزای کانادا رقم ثابتی نیست و متغیر است. همچنین بسته به اینکه شرایط شما چیست هزینه صدور متفاوت می باشد. اما به طور معمول هزینه صدور ویزای کانادا معمولا در حدود ۱۳۲۵ دلار کانادا می باشد.

مهمترین مدارکی که شما باید برای دریافت ویزای همراه داشته باشید شامل گذرنامه معتبر (۶ ماه از حضور در کانادا معتبر باشد)، ویزای اقامت موقت، مجوز کار یا معرفی نامه برای مجوز کار (در صورتی که متقاضی بخواهد در کانادا کار کند)، مدارک بیومتریک، عدم سوء پیشینه، برگه سلامت.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن