مشاوره رایگان

02128111107

ویزای کارآفرینی کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا

بهترین ویزا برای گسترش یا راه اندازی کسب و کار شما در کانادا، ویزای کارآفرینی است که امروزه به عنوان ویزای استارت آپ نیز شناخته می شود. کانادا یک مرکز بالقوه از فرصت های تجاری بینظیر برای کسانی است که می خواهند تجارت خود را در این کشور پیشرفته و مدرن راه اندازی یا گسترش دهند. بنابراین اگر قصد دارید کسب و کار خود را در یک پلت فرم بین المللی به ارتفاعات جدیدی برسانید و همزمان برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز درخواست دهید، باید برای ویزای کارآفرینی کانادا اقدام کنید. این کشور جولانگاه فرصت های تجاری، نیروی کار واجد شرایط، ثبات سیاسی، مشوق های مالیاتی، سیاست های تجاری دوستانه و بسیاری از مزایای دیگر است، که در طول مقاله با آن ها بیشتر آشنا می شویم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

ویزای کارآفرینی کانادا چیست؟

مطابق با بررسی های انجام شده و نظر بانک جهانی، کانادا یکی از کشورهای برتر برای تجارت و راه اندازی یک کسب و کار جدید است. ویزای استارت آپ یا کارآفرینی کانادا نیز یک برنامه مهاجرتی عالی برای کارآفرینان واجد شرایطی است که مایل به راه اندازی یک کسب و کار جدید یا توسعه کسب و کارهای موجود در کانادا هستند. در واقع این ویزا برای جذب کارآفرینان و سرمایه داران خارجی، ایجاد مشاغل جدید و تحریک رشد اقتصادی کشور اجرا شده است.

 

یکی از دلایل موفقیت کانادایی ها، جذب و پرورش استعدادهای خاص است. امروزه شرکت های نوآورانه باعث رشد اقتصادی در کانادا و سراسر جهان می شوند. سرمایه‌ گذاری در فناوری ‌های جدید و استارت‌ آپ ‌ها تضمین می ‌کند که کانادا در خط مقدم اقتصاد جهانی قرار دارد و روز به روز در حال پیشرفت است. به این ترتیب می توان گفت ویزای کارآفرینی کانادا برای خود دولت نیز بسیار مفید است. به همین دلیل متقاضیانی که پذیرفته می شوند، بر اساس قصدشان برای ایجاد یک کسب و کار در کانادا، اقامت دائم غیرقابل فسخ و بدون قید و شرط این کشور را دریافت خواهند کرد.

مطابق با بررسی های انجام شده و نظر بانک جهانی، کانادا یکی از کشورهای برتر برای تجارت و راه اندازی یک کسب و کار جدید است.

مقاله پیشنهادی ——-> استارتاپ کانادا

شرایط لازم برای دریافت ویزای کارآفرینی کانادا

با توجه به سیاست ‌های تجاری دوستانه که توسط دولت کانادا تنظیم شده، شروع کسب و کار در هر نقطه از کانادا در صورت داشتن اطلاعات کافی و درست، نسبتاً آسان است. اما برای دریافت ویزای کارآفرینی کانادا باید شرایط خاصی داشته باشید. در زیر لیستی از الزامات تعیین شده توسط مقامات مهاجرتی کانادا برای کارآفرینانی که مایل به درخواست اقامت دائم این کشور تحت برنامه کارآفرینی هستند، آورده شده است:


1. متقاضی باید حداقل مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح CLB 5 را داشته باشد.
۲. داشتن یک کسب و کار نوآورانه یا یک ایده تجاری که توسط یک سازمان تعیین شده پشتیبانی می شود (یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، یک سرمایه گذار حامی، یا یک انکوباتور کسب و کار)
۳. هر تبعه خارجی متقاضی ویزای کارآفرینی کانادا باید حداقل ۱۰ درصد از سهام استارتاپ را در اختیار داشته باشد. اتباع خارجی و سازمان حامی آن ها باید مشترکاً بیش از ۵۰٪ از کل سهام (حق رای) در سرمایه گذاری راه اندازی شده را داشته باشند.
۴. متقاضی باید سرمایه کافی برای اقامت در کانادا را داشته باشد (حداقل بین ۱۲۹۶۰ تا ۳۴۲۹۹ دلار بسته به تعداد اعضای خانواده)
۵. هر متقاضی باید بتواند با توجه به اندازه شرکت خود برای تعدادی از اتباع کانادایی شغل مناسبی ایجاد کند.


علاوه بر موارد گفته شده متقاضیان از نظر سابقه کیفری، امنیتی و البته پزشکی نیز مورد بررسی قرار می گیرند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای کارآفرینی کانادا

نحوه دریافت نامه پشتیبانی برای ویزای کارآفرینی کانادا

دریافت نامه پشتیبانی از یک سازمان مشخص شده کانادایی بسیار سخت است زیرا باید ثابت کنید که استارت آپ شما اعتبار بالا یا درآمد قابل توجهی دارد. در این راستا لازم است بسته به نوع سازمان تعیین‌ شده ‌ای که با آن شریک می ‌شوید، یک برنامه مشخص برای توسعه استارت‌ آپی خاص داشته باشید و از آن ‌ها در ازاء ارائه سهام شرکت خود پشتیبانی مالی دریافت کنید. این یکی از ضروری ترین الزامات درخواست ویزای کارآفرینی کانادا است. همان طور که گفته شد گواهی تعهد و نامه پشتیبانی باید از یک یا چند صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، گروه های سرمایه گذار حامی، یا مراکز رشد کسب و کار دریافت شود.


برای اخذ نامه پشتیبانی از این سازمان ها، لازم است مراحل کلیدی زیر را دنبال کنید:
مرحله 1: Pitch Deck (مفهوم تجاری) یا طرح تجاری خود را آماده کنید.
مرحله ۲: درخواست خود را برای بررسی و ارزیابی به یک سازمان تعیین شده ارسال کنید.
مرحله ۳: در مصاحبه سازمان مورد نظر شرکت کنید.
مرحله ۴: بعد از جلب رضایت مسئولین سازمان قرارداد قانونی تنظم شده امضا کنید.
مرحله ۵: هزینه های تعیین شده از طرف سازمان را پرداخت کنید.
مرحله ۶: نامه پشتیبانی خود را از سازمان(های) مورد نظر دریافت کنید.
مرحله ۷: درخواست خود را برای اقامت دائم و اجازه کار ارسال کنید.
اگر در هر یک از مراحل بالا نیاز به پشتیبانی و مشاوره دارید، می توانید با وکلای باتجربه ما در تماس باشید.

نحوه دریافت نامه پشتیبانی برای ویزای کارآفرینی کانادا

هزینه های دریافت ویزای کارآفرینی کانادا

هزینه ویزای استارت آپ یا همان کارآفرینی در کانادا معمولا بین ۱۶۵۷۳۰ تا ۳۰۰۰۰۰ دلار، بسته به عوامل مختلف متغیر است. همانطور که در بالا ذکر شد، این برنامه برای کارآفرینانی که به سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار تجاری خود ندارند مناسب نیست. در ادامه به شما خواهیم گفت تقریبا چه مقدار پول باید برای دریافت ویزای کارآفرینی کانادا کنار بگذارید. البته همه هزینه ‌های زیر تخمینی بوده و ممکن است باتوجه به شرایط کمتر یا بیشتر شود. از جمله هزینه‌ هایی که توسط ارائه‌ دهندگان خدمات و شرکت ‌های مختلف ارائه‌ دهنده پشتیبانی برنامه کارآفرینی دریافت می‌ شود، عبارت است از:

 

۱. هزینه های آماده سازی مقدمات طرح تجاری
اگر استارت آپ خود را دارید که نوآورانه، مقیاس پذیر است و سالانه بیش از ۵۰۰ هزار دلار درآمد ایجاد می کند هزینه آماده سازی مقدمات آن بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار است. اما اگر استارت آپ شما الزامات فوق را برآورده نکند، آماده سازی مقدمات لازم بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار هزینه خواهد داشت. این هزینه معمولاً شامل تحقیقات بازار، تأیید فرضیات شما در بازار کانادا، ایجاد کشش اولیه برای جذب مشتریان است.


۲. هزینه های دریافت شده توسط سازمان های تعیین شده
انکوباتورها: ۴۰۰۰۰ دلار به ازای هر شرکت
سرمایه گذاران حامی: ۳۵۰۰۰ دلار به ازای هر شرکت.
صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر: ۵۰۰۰۰ دلار به ازای هر شرکت.


۳. هزینه های قانونی
هزینه های قانونی شامل هزینه وکلا و مشاوران می شود و تقریبا بیش از ۲۰۰۰۰ دلار است.


۴. هزینه های در خواست ویزا
متقاضی اصلی ۱۵۴۰ دلار
همسر متقاضی ۱۰۴۰ دلار
فرزند وابسته ۱۵۰ دلار
هزینه های اجرایی کسب و کار


این هزینه ها به ماهیت تجارت و صنعت شما بستگی دارد. با این حال، آماده باشید که حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار برای تامین هزینه های عملیاتی سرمایه گذاری خود داشته باشید.

هزینه های دریافت ویزای کارآفرینی کانادا

نرخ موفقیت ویزای کارآفرینی کانادا

اگر طرح تجاری شما مناسب باشد، تمام الزامات لازم برآورده شده باشد و مدارک مورد نیاز نیز به طور کامل ارائه شود، می توانید با خیال آسوده کسب و کار خود را در کانادا توسعه دهید. میانگین موفقیت کسب و کارهای نوپا در این کشور تقریبا بالای ۷۵ درصد است.


اما این درصد باتوجه به سازمان تعیین شده می تواند متفاوت باشد و معمولا به شرح زیر است:
• ۷۸٪ برای استارتاپ هایی که توسط انکوباتورهای کسب و کار حمایت می شوند.
• ۸۰٪ برای استارتاپ هایی که توسط شبکه های سرمایه گذار حامی پشتیبانی می شوند.
• ۴۳٪ برای استارتاپ هایی که توسط صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر حمایت می شوند.

نرخ موفقیت ویزای کارآفرینی کانادا

مزایای دریافت ویزای کارآفرینی کانادا

امروزه کانادا از نظر کارآفرینی و جذب سرمایه گذار در سطح جهانی به شهرت قابل توجهی دست پیدا کرده و به سرعت در حال پیشرفت است. به همین دلیل دریافت ویزای کارآفرینی کانادا می تواند مزیت های زیادی برای سرمایه گذاران در پی داشته باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 

• بازار کار خوب
• ثبات سیاسی و اقتصادی
• اقتصاد در حال رشد و قوی
• امکان داشتن زندگی باکیفیت
• پشتیبانی کامل از تازه واردها به کانادا
• وجود سیستم آموزش عمومی قوی و توسعه یافته
• امکان استفاده از سیستم بانکی بین المللی بسیار قوی
• به رسمیت شناختن کارآفرینان خارجی در سیستم قضایی و جامعه
• وجود بیش از ۳۰ برنامه دولتی برای حمایت از نوآوری و کارآفرینی

 

موارد نام برده شده تنها بخشی از مزیت های دریافت ویزای کارآفرینی کانادا است. همان طور که در پاراگراف های قبل گفته شد دارندگان این ویزای می توانند با توجه به توان مالی و شرایط واجد شرایط بودن در هر یک از استان های کانادا به کارآفرینی مشغول شوند و برای خود و سایر اعضای خانواده درخواست اقامت دائم کنند. علاوه بر این شما به عنوان دارنده مجوز اقامت دائم کانادا، به مزایایی مانند امکان تحصیل رایگان فرزندان، امکان استفاده از بیمه بیکاری و از کار افتادگی، بهداشت و درمان رایگان و بسیاری از خدمات رفاهی و اجتماعی دیگر دسترسی خواهید داشت. همچنین بعد از ۳ تا ۵ سال فعالیت اقتصادی پایدار و داشتن شرایط لازم می توانید حق شهروندی و پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنید. با پاسپورت کانادایی می توانید به بیش از ۱۵۰ کشور بدون ویزا دسترسی داشته باشید.

مزایای دریافت ویزای کارآفرینی کانادا

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به کانادا

چه کسانی نباید برای ویزای کارآفرینی کانادا اقدام کنند

برنامه های کارآفرینی کانادا برای متقاضیان خارجی که سرمایه محدودی برای راه اندازی کسب و کار خود در کانادا دارند، مناسب نیست. یکی از الزامات کلیدی برای برنامه ویزای استارت آپ، دریافت نامه پشتیبانی یا تعهد سرمایه گذاری از یکی از سازمان های تعیین شده در کانادا است. اما اگر شما (یا شرکت شما) سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار خود را نداشته باشید، شانس دریافت پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده تقریبا نزدیک به صفر است.


اگرچه باور عموم این است برنامه های کارآفرینی سرمایه چندانی برای شروع نیاز ندارند اما این تنها یک تبلیغ است. در واقع، سرمایه شما باید به اندازه ای باشد که بتوانید کارهای اولیه را انجام دهید و نظر سازمان های تعیین شده پشتیبانی را جذب کنید. ساده لوحانه است که باور کنید اگر ایده خوبی دارید، سازمان ها یا سرمایه گذاران حامی در کانادا، سرمایه اولیه را در اختیار شما قرار می دهند. سازمان های حامی اغلب به دنبال شرکت های قابل اعتماد با درآمدزایی میلیونی هستند. بنابراین اگر ایده فوق العاده و سرمایه کافی برای جلب نظر آن ها ندارید بهتر است به دنبال کارآفرینی در کانادا نباشید.

سخن آخر

راه اندازی یک کسب و کار جدید در کشورهای دیگر کار چندان راحتی نیست وپیچیدگی های بسیاری دارد. نداشتن اطلاعات کافی در مورد این پیچیدگی ها می تواند موجب از بین رفتن تمام سرمایه شما شود. بنابراین بهتر است قبل از درخواست ویزای کارآفرینی کانادا با مشاورین و وکلای باتجربه در این زمینه مشورت کنید. شما می توانید روی ایده استارت آپ خود تمرکز کنید و وکلای انتخابی برای گرفتن اقامت دائم شما و اعضای خانواده اقدام می کنند.

سوالات متداول

اولین قدم برای انجام این کار داشتن ایده کسب و کار مناسب و درآمد زا است. البته شما می توانید از برنامه های کار آفرینی که در استان های مختلف وجود دارد حمایت کنید. قدم بعدی داشتن سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار و برآورده کردن الزامات زبان است.

کانادا یک مرکز بالقوه برای فرصت های تجاری آینده، برای کسانی است که می خواهند تجارت خود را در این کشور مبتکر و پیشرفته راه اندازی یا گسترش دهند. بنابراین همان طور که گفته شد اگر قصد دارید کسب و کار خود را در یک پلت فرم بین المللی ارتقاء دهید، بهترین گزینه دریافت ویزای کارآفرینی کانادا است.

 

هزینه برنامه های کارآفرینی در کانادا معمولا بین ۱۶۵۷۳۰ تا ۳۰۰۰۰۰ دلار، بسته به عوامل مختلف متغیر است

اگر ایده و شرایط مالی مناسبی داشته باشید نرخ موفقیت کسب و کار شما در این کشور بالای ۷۵% است.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن