مشاوره رایگان

02128111107

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا

اگر قصد دارید به کشور کانادا سفر کنید باید ویزای کانادا را دریافت کنید. برای سفرهای موقت به کانادا شما دو راه دارید. یا می‌توانید ویزا با یک بار ورود بگیرید یا از ویزای مولتیپل کانادا استفاده کنید. هر دو این ویزاها برای مدت زمان مشخصی اعتبار دارند.

شاید نام ویزا مولتیپل کشور کانادا به گوشتان خورده باشد. اگر شرایط شما طوری است که نیاز دارید در طول زمانی کوتاه چندین بار وارد مرزهای کانادا شوید می‌توانید نسبت به دریافت ویزای مولتیپل این کشور اقدام کنید. البته اگر قصد شما توقف بیش از شش ماه در این کشور است باید فکری برای تمدید ویزای خود داشته باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

ویزای مولتیپل چیست؟

از فوریه سال 2014 قانونی وضع شد که بر اساس آن گردشگران کشور کانادا می‌توانند ویزای مولتیپل را برای خود دریافت کنند. این ویزا به افراد اجازه می‌دهد تا طی ده سال بتوانند چندین بار از مرزهای این کشور ورود و خروج داشته باشند، البته به شرطی که مدت اقامت آن‌ها هر بار بیشتر از شش ماه نشود.

صدور این ویزا برای متقاضیان بسیار مؤثرتر بوده و خود دولت نیز می‌تواند به نحو بهتری شرایط را مدیریت کند. ازآنجایی‌که هر سال افراد زیادی با هدف گردشگری وارد کانادا می‌شوند ویزاهای مولتیپل به نوعی در هزینه‌های دولت نیز صرفه‌جویی خواهد کرد. البته کشورهایی که پاسپورت آن‌ها 5 سال اعتبار دارد می‌توانند ویزای مولتیپل کانادا را برای 5 سال داشته باشند.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای توریستی کانادا

چند مورد که درباره ویزای مولتیپل کشور کانادا باید بدانید

با داشتن ویزای مولتیپل کشور کانادا شما می‌توانید:

 • تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد از هر کشوری که می‌خواهید به کانادا سفر داشته باشید.
 • گردشگرانی که شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند تا مدت زمانی طولانی وارد خاک کشور کانادا شوند.
 • حداکثر مدت زمان اعتبار ویزای مولتیپل برای کشور کانادا ده سال است یا یک ماه قبل از رسیدن تاریخی که روی ویزای مسافرتی شما نوشته‌اند.
 • اگر زودتر از تاریخ مشخص شده در ویزای مسافرتی خود دوباره قصد ورود به کانادا را داشته باشید باید نسبت به دریافت ویزای سینگل یا ویزای یک بار ورود به این کشور اقدام کنید. یعنی فاصله زمانی ورود مجدد شما کمتر از شش ماه مجاز در ویزای مولتیپل است.
 • زمانی که تاریخ سند گردشگری شما به پایان می‌رسد هنوز هم اعتبار دارد اما باید مهر روی آن زده شود. در چنین شرایطی شما در خطوط هواپیمایی یا در پلیس‌های مرزی باید هردو سند گردشگری جدید و سند مهردار قبلی را به همراه داشته باشید.
ویزای مولتیپل کشور کانادا

برخی از ویژگی‌های ویزای مولتیپل کشور کانادا

برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا لازم است به این موارد دقت داشته باشید. ویزای مولتیپل تنها برای گردشگری و سفرهای توریستی قابل استفاده است. این یعنی شما نمی‌توانید از ویزای مولتیپل برای سفرهای کاری یا استخدام در این کشور استفاده کنید. با داشتن ویزای مولتیپل کشور کانادا می‌توانید فرزندان و اعضای خانواده‌تان را همراه خود ببرید. اغلب 27 روز بعد از درخواست، ویزای مولتیپل برای شما صادر می‌شود.

چه کسانی شرایط لازم برای دریافت ویزای مولتیپل کشور کانادا را دارند؟

همان‌طور که قبلاً گفته شد ویزای مولتیپل تنها برای گردشگران صادر می‌شود. برای دریافت هرگونه ویزای موقت گردشگری به مقصد کانادا باید به نوعی بتوانید اثبات کنید که شما قصد مهاجرت دائمی ندارید. یعنی باید به نوعی نشان دهید که نیت شما تنها اسکان موقت در کشور کانادا خواهد بود. لازم است موارد زیر را ثابت کنید:

 • باید بتوانید مسئول بررسی اسناد را قانع کنید که در پایان مدت اعتبار این کشور را ترک خواهید کرد.
 • لازم است نشان دهید به اندازه کافی پول دارید که بتوانید در طول مدت اقامت خود مخارج خود و خانواده‌تان را تأمین کنید. به علاوه برای سفر به کانادا و برگشت از این کشور پول کافی دارید.
 • یکی دیگر از شرایط صدور ویزای مولتیپل کانادا نداشتن سابقه کیفری است. شما باید قوانین را در کشور خود کاملاً رعایت کرده باشید.
 • نباید هیچ خطری برای امنیت کشور کانادا و شهروندان آن داشته باشید.
 • اگر هر مدرک و سند دیگری برای تأیید واجد شرایط بودنتان از شما خواسته شد باید بتوانید ارائه کنید.
 • وضعیت سلامتی شما خوب بوده و بیماری خاصی نداشته باشید ( در صورت نیاز از شما آزمایش‌هایی گرفته خواهد شد)

درخواست اخذ ویزای مولتیپل کشور کانادا

برای اقدام نسبت به دریافت ویزای مولتیپل کشور کانادا لازم است در ابتدا فرم‌های مورد نیاز را پر کنید. سپس تمامی مدارک خواسته شده را آماده کرده و هزینه‌های مورد نیاز را بپردازید. لازم است در صورت نیاز برخی آزمایش‌های پزشکی از شما گرفته شود. همچنین اثر انگشتتان ثبت شده و از شما عکس گرفته می‌شود.

برای دریافت ویزای مولتیپل باید خارج از کشور کانادا باشید. نمی‌توانید از درون مرزهای این کشور درخواست خود را ثبت کنید. اگر اعضای خانواده شما نیز می‌خواهند همراهتان به کانادا سفر داشته باشند باید برای هریک از آن‌ها جداگانه فرم پر کرد. البته برای همه شما یک بار هزینه دریافت می‌شود.

تفاوت ویزای مولتیپل و ویزای سینگل

تفاوت ویزای مولتیپل و ویزای سینگل برای کشور کانادا

برای دریافت ویزای توریستی مناسب لازم است تفاوت میان ویزای مولتیپل کانادا و ویزای سینگل آن را بدانید. نوع درخواست و نوع ویزای صادر شده برای شما بستگی به شرایطتان خواهد داشت. ویزای مولتیپل تا زمانی که معتبر باشد به شما امکان سفر به کشور کانادا را بدون محدودیت در دفعات می‌دهد. البته به شرطی که طول مدت اقامت شما هر بار بیشتر از شش ماه نشود. این ویزا تا ده سال معتبر است و یا تا یک ماه قبل از تمام شدن تاریخ انقضا پاسپورت شما، باید قبل از این تاریخ وارد کانادا شده باشید.

ویزای سینگل یا یک بار ورود به شما تنها امکان یک بار سفر کردن به کشور کانادا را خواهد داد. شما می‌توانید این ویزا را زمانی دریافت کنید که قصد دارید در یکی از مراسم‌های خاصی که یک بار در این کشور برگزار می‌شوند شرکت کنید و یا اینکه هدف شما خاص است، مثلاً دیدار با یکی از افراد تبعه در این کشور. در اغلب موارد با ویزای سینگل پس از خروج از کشور برای بازگشت باید دوباره ویزا تهیه کنید؛ البته اگر مستقیم به آمریکا رفته باشید دیگر نیازی به دریافت ویزا مجدد نیست.

مقاله پیشنهادی ——-> فرق اقامت دائم و شهروندی کانادا

ویزای مولتیپل با ویزای والدین چه فرقی دارد؟

با دریافت ویزای والدین، پدر و مادر واجد شرایط افرادی که ساکن کانادا هستند، می‌توانند به این کشور سفر کنند. مدت اقامت مجاز برای این افراد طولانی‌تر از زمان مجاز برای ویزاهای گردشگری است. در واقع تفاوت اصلی ویزای والدین با ویزای مولتیپل کانادا در زمان آن است. کسانی که ویزای مولتیپل دارند حداکثر هر بار می‌توانند شش ماه در کانادا بمانند؛ اما با ویزای والدین شما می‌توانید در هر بار ورود تا پنج سال در این کشور باشید. البته برای دریافت هریک از این دو ویزا مدارک متفاوتی را نیاز خواهید داشت.

آیا نیاز به ثبت‌نام جداگانه افراد خانواده وجود دارد؟

اگر قصد دارید همراه با افراد خانواده خود به کانادا سفر کرده و همه ویزای مولتیپل بگیرید باید برای هرکدام جداگانه فرم پر کنید. حالا همه فرم‌ها را یک باره در مرکز اخذ ویزا یا در فضای آنلاین ثبت می‌کنید. برای تمامی این فرم‌ها لازم است تنها یک بار هزینه را پرداخت کنید. دقت داشته باشید همسر و تمامی فرزندان شما، باید شرایط لازم برای اسکان موقت و دریافت ویزای مولتیپل کانادا را داشته باشند.

آیا در طول اقامت با ویزای مولتیپل امکان کار یا تحصیل وجود دارد؟

در نظر داشته باشید ویزای مولتیپل تنها با هدف گردشگری و برای توریست‌ها صادر می‌شود. افرادی که با این ویزا وارد مرزهای کانادا شده‌اند اجازه ندارند در طول مدت اقامت خود کار کرده یا درس بخوانند. مگر اینکه فرد مجوز این کار را از اداره مهاجرت گرفته باشد.

مقاله پیشنهادی ——->ویزای تحصیلی کانادا

مدارکی که برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا نیاز خواهید داشت

برای اینکه بخواهید ویزای مولتیپل را دریافت کنید باید مدارک زیر را تهیه کرده باشید:

 • پاسپورت معتبری که شش ماه یا بیشتر تا تمام شدن تاریخ انقضای آن مانده است.
 • اسنادی که نشان می‌دهند شما به قدر کافی به کشور خود وابستگی داشته و در پایان این زمان برمی‌گردید.
 • داشتن وضعیت مالی مناسب به گونه‌ای که بتوانید ثابت کنید در طول مدت اقامت مخارج شما تأمین هستند.
 • اگر قصد دارید نزد خویشاوندان خود بمانید باید یک دعوت‌نامه از سمت آن‌ها داشته باشید.
 • اگر لازم است قبل از سفر خود آزمایش‌های خاصی را انجام دهید باید مدارک آن‌ها را همراه داشته باشید.

کسانی که متقاضی دریافت ویزای مولتیپل کانادا هستند می‌توانند به صورت آنلاین فرم‌ها مربوطه را پر کنند یا اینکه به مراکز اخذ ویزا مراجعه داشته باشند. بر اساس ملیت شما ممکن است در این فرم اطلاعات خاصی از شما پرسیده شود. همچنین باید موارد زیر را به اطلاع برسانید:

 • دلیلی که می‌خواهید به مقصد کانادا سفر کنید.
 • توضیحاتی در مورد چگونگی پرداخت هزینه‌های سفر
 • شرحی از منبع درآمدی خودتان
 • اگر یک اسپانسر کانادایی دارید در مورد او توضیح داده و بگویید چرا او را انتخاب کرده‌اید.
 • جزئیاتی در مورد پروازتان اگر بلیت دارید.

مدت زمان دریافت ویزای مولتیپل کشور کانادا

اغلب متقاضیان پس از سی روز ویزای مولتیپل را دریافت می‌کنند. البته تعداد روزهای انجام آزمایش‌های پزشکی شامل این مدت زمان نخواهد بود. همچنین اگر مدارکتان کامل نباشند برگشت داده می‌شوند. طول مدت صدور ویزا از روزی حساب می‌شود که فرم‌های درخواست را پر کرده‌اید و اتمام آن زمانی است که برای صدور ویزای شما تصمیم‌گیری شده باشد.

هیچ‌کس نمی‌تواند به طور حتمی بگوید چقدر زمان لازم است و البته فاکتورهایی نیز در این بین دخیل هستند. برای مثال برنامه‌ای که در فضای مجازی برای پر کردن فرم‌های ویزای مولتیپل کانادا انتخاب کرده‌اید و یا اینکه خودتان چقدر سریع مدارک خواسته شده را آماده کنید.

نتیجه گیری

کانادا به­عنوان یکی از زیباترین کشورهای جهان هر سال گردشگران زیادی را جلب می‌کند. اگر به عنوان یک توریست قصد دارید به این کشور سفر داشته باشید ویزای مولتیپل انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. با دریافت این نوع ویزا می‌توانید همراه با خانواده خود به کانادا سفر کرده و تنها یک بار هزینه‌های دریافت ویزا را پرداخت کنید.

تفاوت اصلی ویزای مولتیپل کانادا با ویزای سینگل در تعداد دفعات ورود مجاز است. شما با داشتن ویزای سینگل تنها یک بار می‌توانید به کانادا وارد شوید. اما ویزای مولتیپل این امکان را می‌دهد که تا مدت ده سال هر چند بار که خواستید به این کشور سفر داشته باشید؛ البته هر بار تنها مجاز هستید شش ماه بمانید.

سوالات متداول

این ویزا به افراد اجازه می‌دهد تا طی ده سال بتوانند چندین بار از مرزهای این کشور ورود و خروج داشته باشند، البته به شرطی که مدت اقامت آن‌ها هر بار بیشتر از شش ماه نشود.

همان‌طور که قبلاً گفته شد ویزای مولتیپل تنها برای گردشگران صادر می‌شود.

اگر قصد دارید همراه با افراد خانواده خود به کانادا سفر کرده و همه ویزای مولتیپل بگیرید باید برای هرکدام جداگانه فرم پر کنید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن