مشاوره رایگان

02128111107

اقامت کانادا

اقامت کانادا

اقامت کانادا

در اینجا به بررسی شرایط اخذ اقامت کانادا خواهیم پرداخت. این اقامت موقعیتی است که به کسی که شهروند کانادایی نیست اجازه زندگی و کار در کانادا را بدون محدودیت زمانی برای اقامت خود اعطا می کند. فرد متقاضی برای اقامت دائم می تواند یکی از چندین برنامه مهاجرتی کانادا از جمله  شهروندی کانادا را انتخاب و از این طریق برای اقامت این کشور اقدام کند.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مزایای اقامت دائم کانادا

اقامت کانادا

اقامت دائم بسیاری از حقوق و مسئولیت های یکسان را به مهاجران بعنوان شهروند کانادایی، از جمله حق زندگی، کار (مشروط به محدودیت ها) و تحصیل در هر استان یا قلمرو کانادا، در اختیار آنها می گذارد.

اقامت دائم برای مهاجران دارای مزایای اجتماعی یکسانی است که شهروندان کانادایی دریافت می کنند. از جمله عضویت در برنامه بازنشستگی کانادا و دریافت پوشش بیمه توسط سیستم مراقبت های بهداشت جهانی استان یا محل زندگی. همه ساکنان دائم ممکن است از حقوق، آزادی ها و حمایت های منشور حقوق و آزادی های کانادا به غیر از مواردی که به طور انحصاری به شهروندان اعطا شده است، بهره مند شوند.

مهاجران با داشتن اقامت دائم ممکن است پس از زندگی در کانادا برای مدت معینی، تابعیت کانادا را درخواست کنند. آنها همچنین حق دارند با رعایت معیارهای اقامت و اطمینان از شرایط پشتیبانی، از اقوام خود برای اقامت دائم حمایت مالی کنند. در حال حاضر هر متقاضی باید برای سه سال بعنوان اقامت دائم زندگی کند و این مدت جدا از پنج سالی است که برای گرفتن اقامت دائم وقت صرف می کند. آنها همچنین حق دارند با رعایت معیارهای اقامت و اطمینان از شرایط پشتیبانی، از اقوام خود برای اقامت دائم حمایت مالی کنند.

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت دائم کانادا

کارت اقامت دائم کانادا

وزارت تابعیت و مهاجرت کانادا صدور کارت اقامت دائم را که معمولاً به عنوان “کارت PR” معروف است راآغاز کرده است، تا کلیه مهاجران با اقامت دائم کانادا را که در سال ۲۰۰۲ به عنوان بخشی از عملیات امنیتی به دنبال حملات ۱۱ سپتامبر به وجود آمده است را تحت پوشش خود قرار دهد. به کلیه متقاضیان با اقامت دائمی، امکان درخواست کارت اقامت دائم با هزینه ۵۰ دلار داده شده است.

از ۳۱ دسامبر سال ۲۰۰۳، هر فرد متقاضی که اقامت دائم خود را گرفته است باید کارت سفر دائمی خود را هنگام خرید از یک شرکت تجاری (هواپیما، قطار یا اتوبوس) برای سفر به کانادا ارائه دهد. از آنجا که کارت اقامت دائم فقط در کانادا ممکن است صادر شود، آن دسته از مهاجران که دارای اقامت دائم هستند و در خارج از کانادا به سر می برند می توانند از نزدیکترین دفتر دیپلماتیک کانادا درخواست یک سند مسافرت بااقامت دائمی یکبار مصرف را بدهند.

کارت اقامت دائم هر پنج سال یکبار منقضی می شود، سپس با ارائه درخواست و اثبات اینکه متقاضی برای مدت زمانی لازم در کانادا حضور داشته است، تمدید می شود. اگرچه ممکن است فرد با زندگی در خارج از کانادا با همسر یک شهروند کانادایی یا کار در خارج از کانادا برای مشاغل کانادایی، شرایط اقامت را کسب کند، کارت اقامت دائم بدون حضور در کانادا و داشتن آدرس کانادایی قابل تمدید نیست.

در حالی که کارت روابط عمومی برای تسهیل سهولت در سفر برای اقامت دائم معرفی شده است، می تواند به عنوان روشی مناسب برای اثبات وضعیت برای مقامات دولتی، کارفرمایان و مدارس نیز استفاده شود.

اقامت موقت کانادا

هر شخص می تواند از طریق اجرای درخواست داخل یا خارج از کانادا برای یک اقامت موقت اقدام نماید. اگرچه وضعیت درخواست در سایت IRCC در حال نمایش است اما تفاوت ها و نتایج برای هر درخواست اقامت به صورت شفاف معلوم نیست.

درخواست اقامت موقت که توسط همسر یا شریک قانونی، سرپرست قانونی و شخص دارای مجوز اعلام می شود به عنوان درخواست های داخلی اقامت موقت محسوب می گردد و مابقی درخواستها جزو درخواست های خارج از کانادا تلقی می گردند و پزوسه صادر شدن ویزا از طریق سفارت ها انجام می شود.

در خواست های اقامت موقت در داخل خاک کانادا

فقط برنامه های ذکر شده در بخش 72 (2) مطابق با مقررات مهاجرت و حمایت از پناهندگان ممکن است در داخل کانادا ایجاد شود و در CPC در کانادا پردازش شوند:

در حین پردازش مرحله 1، CPC تأیید می کند که آیا حداقل الزامات اعمال شده برآورده می شود یا خیر. برای برنامه های Spousal، این به معنای تأیید صلاحیت حامی مالی و اینکه آیا این رابط واقعی است یا خیر.

مرحله ۱ در برنامه “در داخل کانادا” پس از بررسی برنامه به “تصویب اصل بودن” منجر می شود.

تصویب در اصل تقریباً ۱۵ تا ۲۵ ماه طول می کشد، اما زمان پردازش واقعی ممکن است از مورد تا مورد دیگر و بر حسب پیچیدگی پرونده متفاوت باشد.

مرحله ۲ بررسی سو سابقه است، از جمله جرم، امنیت، بهداشت و سایر موارد لازم برای تعیین اینکه آیا متقاضی اجازه حضور در کانادا را دارد یا خیر. متقاضیان باید پرونده را به پلیس مهاجرت ارائه کرده و معاینه پزشکی را انجام دهند.

در طول پردازش، متقاضی می تواند بسته به استان محل سکونت، قبل یا بعد از “تصویب در اصل” از خدمات درمانی استان درخواست کند. در کبک ممکن است یک گواهی انتخاب کبک نیز لازم باشد.

از دسامبر سال ۲۰۱۴، در طی یک دوره آزمایشی که تا دسامبر ۲۰۱۶ تمدید شد، متقاضیان “در داخل کانادا” می توانند ظرف ۴ ماه پس از ارائه درخواست، در صورت داشتن وضعیت اقامت موقت، اجازه کار دریافت کنند.

متقاضیان بدون وضعیت معتبر می توانند پس از دریافت “تصویب در اصل” مجوز کار را دریافت کنند.

پس از پردازش، متقاضی پس از انجام مصاحبه نهایی در یک دفتر محلی IRCC که در آن تأییدیه اقامت دائم صادر می شود، اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل می شود.

چه روش‌هایی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد؟

از جمله مهم‌ترین روش‌هایی که برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– برنامه Express Entry: این برنامه بر اساس مهارت‌هایی که اشخاص دارند اجازه می‌دهد تا بتوانند ویزا و اقامت کاری خود را دریافت کنند. در این برنامه افراد بر اساس معیارهای مختلفی از جمله سطح مهارت، سطح زبان و مواردی ازاین‌قبیل سطح‌بندی شده و سپس بر اساس اولویت به آنها اقامت و ویزا اعطا می‌شود.
– اقامت کاری استانی: این برنامه کشور کانادا نیز از دیگر برنامه‌های کاری در این کشور است که بر اساس آن هر استان نیازهای خود برای نیروی کار را اعلام کرده و شما می‌توانید به هریک از این استان‌ها درخواست خود را ارسال کنید و در صورت داشتن شرایط ویزا و اقامت کشور کانادا  از طریق کار در کانادا را دریافت کنید.
اقامت تحصیلی کانادا: دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف دانشگاهی در کشور کانادا را دارند می‌توانند با دریافت نامه پذیرش از دانشگاه‌های این کشور اقدام به اخذ ویزای تحصیلی خود کنند.
– ویزای استارت‌آپ: این نوع از اقامت کانادا به افرادی اعطا می‌شود که قصد دارند کسب‌وکاری را در کشور کانادا راه‌اندازی کرده و در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. اگر شما هم یک طرح تجاری مناسب یا سرمایه کافی برای راه‌اندازی یک استارت‌آپ در این کشور را دارید می‌توانید از این طریق اقامت خود را دریافت کنید.
– اقامت خویش‌فرما: افرادی که سرمایه کافی برای حمایت مالی از خود در این کشور را دارند می‌توانند از این طریق اقامت خود را دریافت کنند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

برای اخذ اقامت کانادا چه مراحلی را باید طی کنیم؟

به‌طورکلی هریک از روش‌هایی که برای اخذ اقامت کانادا بیان کردیم دارای مراحل مخصوص به خود برای اخذ اقامت هستند و به همین علت نمی‌توان مراحل مشخصی را برای هریک از آنها مشخص کرد. در سایت ما می‌توانید اطلاعات کاملی را در خصوص هریک از این روش‌ها به دست آورده و با مراحل آنها بیشتر آشنا شوید. بااین‌حال برخی از مراحل عمومی که شما برای اخذ این اقامت باید طی کنید شامل موارد زیر خواهند بود:


– در گام نخست شما باید اقدام به تعیین وقت سفارت کنید. برای تعیین وقت سفارت کانادا یک فرم به شما داده می‌شود که باید آن را با اطلاعات درست و معتبر پر کنید.
– پس از آن ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که در این ایمیل تاریخ و زمان دقیق مراجعه شما به سفارت این کشور مشخص شده است. شما باید در تاریخ مشخص شده به سفارت این کشور مراجعه کنید.
– پس از تعیین وقت سفارت شما باید مدارکی که در بخش‌های بعدی بیان می‌کنیم را آماده کرده و در تاریخ مشخص شده به همراه خود به سفارت این کشور ببرید.
– با حضور در سفارت این کشور شما باید درخواست رسمی خود برای دریافت اقامت این کشور را پرکرده و در اختیار مسئول مصاحبه سفارت قرار دهید.

برای اخذ اقامت کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

برای اخذ اقامت کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ اقامت کانادا به آنها نیاز دارید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– مدارک تخصصی که کاملا مربوط به روشی است که شما قصد مهاجرت از طریق آن را دارید. به‌عنوان‌مثال شما به مدارک کاری برای مهاجرت کاری، طرح تجاری برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی استارت‌آپ در این کشور و البته مدارک تحصیلی برای دریافت اقامت تحصیلی کشور کانادا نیاز دارید.
– در مرحله بعدی شما باید مدارک شخصی خود را آماده کنید که از جمله این مدارک می‌توان به شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای مهاجرت به این کشور و زندگی در آن باشد و البته دو قطعه عکس که دارای پس‌زمینه سفید بوده و تصویر صورت شما نیز کاملا در آن مشخص باشد اشاره کرد.
– داشتن دعوت‌نامه می‌تواند شانس برای اخذ اقامت کشور کانادا را به میزان زیادی افزایش دهد.
– شما باید پیش از اقدام برای اخذ اقامت کشور کانادا حتما بیمه‌نامه مسافرتی و درمانی خود را نیز تهیه کرده باشید.
– داشتن نامه‌ای از بانک شما مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای مهاجرت به کانادا و اقامت در آن را دارید که این نامه باید حتما توسط بانک شما مورد تایید قرار گرفته باشد.
– مدرک زبان نیز از دیگر مدارک مهمی است که شما حتما باید آن را در لیست مدارک خود قرار دهید. در بیشتر روش‌های مهاجرت به کشور کانادا و دریافت اقامت این کشور شما نیازمند مدرک زبان خواهید بود. معمولا مدارک زبان معتبر برای اخذ اقامت این کشور شامل مدارک آیتلس، سلپیپ و تِف است.
– رسید پرداخت هزینه سفارت این کشور
– داشتن گواهی عدم سوپیشینه که حتما باید آن را از مراجع قضایی مربوطه در داخل کشور تهیه کرده و نسخه ترجمه شده آن را در لیست مدارک خود قرار دهید.
– آقایانی که قصد دریافت اقامت این کشور را دارند حتما باید کارت پایان خدمت یا کارت معافیت خود را نیز به سفارت کشور کانادا ارائه دهند تا مجوز دریافت اقامت این کشور را دریافت کنند.

ردشدن درخواست اقامت کانادا و برطرف‌کردن آن

دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است باعث رد شدن درخواست صدور اقامت کشور کانادا برای شما شود. تکمیل نبودن مدارکی که شما در اختیار سفارت این کشور داده‌اید، ناقص بودن اطلاعاتی که در فرم‌های خود وارد کرده‌اید یا عدم تطابق این اطلاعات با مدارکی که به سفارت ارائه داده‌اید و مواردی ازاین‌قبیل می‌توانند روی رد شدن درخواست صدور اقامت شما تاثیرگذار باشند. از طرفی اگر شما سوپیشینه داشته باشید نیز احتمالا درخواست اقامتتان در این کشور رد خواهد شد.

در چنین شرایطی شما می‌توانید نسبت به رد شدن درخواستتان برای دریافت اقامت کانادا اعتراض رسمی به دولت این کشور ارائه دهید. برای این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما استفاده کنید تا بتوانید نتیجه بهتری را در مدت‌زمانی کوتاه‌تر دریافت کنید. این موسسه مهاجرتی بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات مشاوره را با مناسب‌ترین هزینه ممکن در اختیار شما قرار خواهد داد که استفاده از این خدمات بدون شک مزایای زیادی برای شما دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت کانادا پرداختیم. این اقامت موقعیتی است که به کسی که شهروند کانادایی نیست اجازه زندگی و کار در این کشور را بدون محدودیت زمانی برای اقامت خود اعطا می کند. متقاضی برای اقامت دائم می تواند یکی از چندین برنامه مهاجرتی کانادا را انتخاب و از این طریق برای اقامت این کشور اقدام کند.

سوالات متداول

  • برنامه Express Entry
  • اقامت کاری استانی
  • اقامت تحصیلی کانادا
  • ویزای استارت‌آپ
  • اقامت خویش‌فرما

درخواست اقامت موقت که توسط همسر یا شریک قانونی، سرپرست قانونی و شخص دارای مجوز اعلام می شود به عنوان درخواست های داخلی اقامت موقت محسوب می گردد و مابقی درخواستها جزو درخواست های خارج از کانادا تلقی می گردند و پزوسه صادر شدن ویزا از طریق سفارت ها انجام می شود.

وزارت تابعیت و مهاجرت کانادا صدور کارت اقامت دائم را که معمولاً به عنوان “کارت PR” معروف است راآغاز کرده است، تا کلیه مهاجران با اقامت دائم کانادا تحت پوشش خود قرار دهد. به کلیه متقاضیان با اقامت دائمی، امکان درخواست کارت اقامت دائم داده شده است.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن