مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت استانی کانادا چیست ؟

مهاجرت استانی کانادا چیست ؟

مهاجرت استانی کانادا

یکی از مهمترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های نامزدی استانی این کشور به نام PNPs است. از آسانترین روش ها برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز همین برنامه مهاجرتی می باشد. برای تمام مهاجرانی که مایل هستند که به یک استان یا سرزمین خاصی در کانادا مهاجرت داشته باشند، استفاده از برنامه مهاجرت استانی پیشنهاد می شود. در هر استان و یا سرزمینی در کانادا از برنامه مهاجرت استانی مخصوص به خود استفاده می شود که از این طریق آنها برای رفع نیازهای اقتصادی و جمعیتی خود نیز بهره می برند.

مهاجرت استانی کانادا چیست ؟

ما در این مقاله برنامه مهاجرت استانی کانادا، شرایط مهاجرت استانی کانادا و هزینه مهاجرت استانی کانادا را مورد بررسی علمی قرار داده ایم. برای اطلاع از نحوه مهاجرت به کانادا از طریق نامزدی استانی و اطلاع از برنامه های مهاجرت استانی کانادا ، پیشنهاد می شود که این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

نامزدی استانی کانادا چیست؟

برنامه نامزدی استانی یک برنامه مهاجرتی مانند مهارت کاری فدرال (FSW) است، با این تفاوت که این برنامه مهاجرتی به واسطه استانها کنترل می شود.

هر استان در کانادا نامزدهای خود را بر اساس الزامات، معیارها و پارامترهای مورد نظر خود انتخاب می کند. بنابراین بر اساس نیاز های اقتصادی و اجتماعی شرایط یک استان با استان دیگر متفاوت است.

هر سال، استانهای کانادا تعداد بسیاری از مهاجرانی را که تحت برنامه نامزدی استانی مجاز بوده اند را برای کار و زندگی به این کشور دعوت می کند.

همچنین شما این امکان را نیز دارید که با همسر و یا خانواده خود تحت برنامه نامزدی استانی به کانادا مهاجرت کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق نامزدی استانی

مهاجرت به کانادا از طریق نامزدی استانی

هر ساله، دولت کانادا با توجه به افزایش درخواست ها برای مهاجرت به کانادا تعداد دعوت نامه هایی را که برای نامزدهای استانی ارسال می شود را افزایش داده است. این برنامه های مهاجرتی یکی از سریع ترین روش های رو به رشد برای مهاجرت به کانادا به حساب می آیند.

در کانادا هر استان، البته به استثنای استان کبک، برنامه های مهاجرت استانی و جریان PNP را اداره می کند. این جریانهای مهاجرتی در کانادا به واسطه استانها برای کمک به اهداف مهاجران به جهت مهاجرت طراحی شده اند.

لازم به ذکر است که معیارهایی لازم برای آنکه واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشید متفاوت می باشد. اما با تمام این اوصاف، برنامه های مهاجرت استانی از گزینه های بسیار محبوب و آسان مهاجرت به حساب می آیند. از این روش مهاجرتی، مهاجران این امکان را دارند که در سریعترین زمان ممکن اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

اقامت دائم کانادا با برنامه نامزدی استانی

تمام تصمیماتی که به نوعی مربوط به اقامت دائم در کانادا شما می باشد باید در سطح ملی و به واسطه دولت فدرال مورد تأیید قرار گیرد. بنابراین این نکته بسیار مهم باید مورد توجه قرارگیرد که استانهای کانادا به صورت انفرادی این امکان را ندارند و نمی توانند وضعیت اقامت دائم شما را مورد تایید قرار دهند. به همین دلیل برنامه های مهاجرت استانی در کانادا به برنامه های “نامزدی استانی کانادا” معروف می باشند.

یک متقاضی مهاجرت به کانادا که موفق به دریافت اقامت کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی می شود باید توسط استان مورد نظر خود به دولت فدرال معرفی شود. این می تواند بدان معنا باشد که نامزدی استانی در کانادا شامل یک فرآیند دو بخشی است. بدین گونه که در ابتدا، شما که علاقه خود را به مهاجرت کانادا نشان می دهید و در سطح استانی مورد تأیید قرار می گیرید و سپس در سطح فدرال درخواست خود را شما باید ارائه دهید و سپس تایید آن را نیز دریافت کنید.

در کانادا هر استان، البته به استثنای استان کبک، برنامه های مهاجرت استانی و جریان PNP را اداره می کند. این جریانهای مهاجرتی در کانادا به واسطه استانها برای کمک به اهداف مهاجران به جهت مهاجرت طراحی شده اند.

لازم به ذکر است که معیارهایی لازم برای آنکه واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشید متفاوت می باشد. اما با تمام این اوصاف، برنامه های مهاجرت استانی از گزینه های بسیار محبوب و آسان مهاجرت به حساب می آیند. از این روش مهاجرتی، مهاجران این امکان را دارند که در سریعترین زمان ممکن اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

استان ها و مناطق کانادا

استان ها و مناطق کانادا

در هر یک از استانها و مناطق کانادا شما می توانید از برنامه نامزدی استانی (PNP)  استفاده کنید. برنامه های نامزدی استان های کانادا این امکان را برای این مناطق فراهم می کنند که به صورت منحصر به فرد نیازهای اقتصادی و جمعیتی خود را به واسطه این مهاجران رفع کنند.

اگر چه نام این برنامه مهاجرتی بین تمام استان ها و مناطق کانادا یکسان است اما الزامات برنامه و روش های درخواست بین استانها و مناطق کانادا بسیار متفاوت است. بنابراین متقاضیانی که قصد دارند صلاحیت خود را در هر یک از استانها بدانند باید در مورد شرایط برنامه نامزدی استانی مورد نظر خود بیشتر تحقیق کنند.

کانادا دارای سیزده استان و منطقه است که هر یک از آنها در این کشور برنامه های نامزدی استانی منحصر به فرد خود را با چندین جریان مهاجرتی دیگر مورد اجرا قرار می دهند. در مجموع، در کانادا چیزی بیش از ۸۰ برنامه مهاجرتی مختلف و متنوع بر اساس نامزدی استانی وجود دارد!

استان های کانادا که برنامه نامزدی استانی را ارائه می کنند شامل موارد زیر می باشند:

 • آلبرتا
 • بریتیش کلمبیا
 • مانیتوبا
 • نیوبرانزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • سرزمینهای شمال غربی
 • نوا اسکوشیا
 • انتاریو
 • جزیره پرنس ادوارد
 • کبک
 • ساسکاچوان
 • یوکون

از میان تمام استان های کانادا تنها این استان کبک کانادا است که برنامه نامزدی استانی ندارد.

مقاله پیشنهادی ——-> کشور کانادا

راحت ترین برنامه استانی کانادا

راحت ترین برنامه استانی کانادا

در کانادا هر برنامه مهاجرتی تحت برنامه نامزدی دارای الزامات و شرایطی است که به نوعی خاص به نیازهای استانی یا منطقه ای می پردازد. به طور کلی نمی توان از یک استان یا منطقه به عنوان برنامه نامزدی استانی اسان نام برد و هر برنامه مهاجرتی در این کشور الزامات و شرایط خاص خود را دارد.

اگر شما در یک استان یا منطقه ای در کانادا در مدرسه یا دانشگاهی تحصیل کرده اید و یا اینکه تجربه کاری دارید و از بستگان شما در این کشور زندگی می کنند شانس بیشتری را برای دریافت اقامت کانادا از طریق برنامه استانی را خواهید داشت.

پس از این عواملی که ذکر شده است مهارت ها و تجربه کاری شما نقش بسیار مهمی را در اینکه کدام استان برای شما موجب به دریافت آسان نامزدی استانی خواهد داشت را بازی خواهند کرد. بازار کار در هر استان متفاوت است و ممکن است در حالی که منطقه و یا استانی به هیچ عنوان به فردی با شرایط شما نیاز نداشته باشد اما در استانی دیگر شدیدا به فردی با مهارت های شما نیازمند است. پیشنهاد می کنیم در این رابطه حتماً مقاله آسانترین راه دریافت اقامت کانادا را هم مطالعه کنید.

 

اکسپرس اینتری استانی کانادا

در سال ۲۰۱۵ ، کانادا برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری را به عنوان سیستمی که موجب مدیریت درخواست های مهاجران برای اقامت دائم می شد را معرفی کرد. این برنامه مهاجرتی به صورت هدفمند موجب بهبود اقتصاد در کانادا شده است.

از آن زمان تا به کنون، بسیاری از مناطق و استانهای کانادا، برنامه های مهاجرتی نامزدی استانی منحصر به فرد خود را دارند، که به صورت پیشرفته با اکسپرس اینتری کانادا کاملا مطابقت داشته است.

مطابقت داشتن برنامه مهاجرتی نامزدی استانی با اکسپرس انتری بدین معنی است که برخی از برنامه های نامزدی استانی در کانادا نیازمند هستند که متقاضی یک پروفایل اکسپرس انتری را برای خود ایجاد کرده باشد. بر اساس اطلاعاتی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی به سامانه اکسپرس انتری می دهد مورد ارزیابی قرار می گیرد و امتیازی دریافت می کند.

مقاله پیشنهادی ——-> اکسپرس اینتری

امتیاز نامزدی استانی کانادا

اگر متقاضی مهاجرت به کانادا که قصد دارد از طریق برنامه مهاجرتی نامزدی استانی که مطابق با اکسپرس اینتری است، اقدام کند، 600 امتیاز را از سیستم رتبه بندی جامع (CRS) کانادا دریافت خواهد کرد و عملاً این امر موجب می شود که به وی این تضمین داده شود که دعوت نامه درخواست (ITA) برای اقامت دائم در مراحل بعدی را دریافت کند.

اگر هم متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی اقدام کرده است که با سامانه اکسپرس انتری مطابقت ندارد، باید یک درخواست به فدرال برای دریافت اقامت دائم کانادا با عنوان نامزد استانی را ارائه دهد.

رسیدگی به درخواست های دولت فدرال که به صورت کاغذی است، معمولا نسبت به درخواست های الکترونیکی اکسپرس اینتری زمان بیشتری را خواهد گرفت.

شرایط مهاجرت استانی به کانادا

شرایط مهاجرت استانی به کانادا

عوامل و شرایطی که موجب می شود که شما بتوانید واجد شرایط دریافت نامزدی استانی در کانادا باشید استان به استان مختلف و متفاوت است.

از آنجا که برنامه های نامزدی در کانادا بخشی به هدف استراتژی های اقتصادی در نظر گرفته شده اند، معمولاً این برنامه ها به گونه ای سازماندهی شده اند که به کسانی که مهارت کاری خوبی دارند شانس بالایی را بدهد.

افراد با مهارت کاری بالا می توانند به آسانی در اقتصاد کانادا مشارکت داشته و احتمال آنکه خود فرد نیز به صورت طولانی مدت در آن استان ماندگار باشد نیز بسیار است.

برخی از برنامه های نامزدی استانی در کانادا مهاجرانی را که دارای تجربه کاری خوبی در مشاغل مورد تقاضا باشند را در اولویت قرار می دهند.

سایر برنامه های نامزدی استانی نیز مهاجرینی را ترجیح می دهند که دارای خویشاوند و یا رابطه ای در استان مورد تقاضا دارند. این نیز بدین دلیل است که این امر موجب می شود که شانس ماندگاری مهاجر در آن استان نیز افزایش پیدا کند.

همانند بسیاری از برنامه های مهاجرت کاری به کانادا، متقاضیانی که جوان هستند و از مهارت های زبانی بسیار خوبی بهره می برند و از سطح تحصیلاتی بسیار خوب و تجربه کاری بالا سود برده اند، شانس موفقیت بیشتری در برنامه نامزدی استانی را خواهند داشت. در غیر این صورت، شما برای آنکه شانس خود را برای نامزدی استانی افزایش دهید لازم است که با هر برنامه نامزدی شرایط خود را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید.

شما اگر یکی از شرایط زیر را داشته باشید می توانید که برای برنامه نامزدی استانی درخواست خود را ارائه دهید:

 • دانشجو
 • تاجر و سرمایه گذار
 • کارگر و یا کارمند ماهر
 • کارگر و یا کارمند نیمه ماهر
 • مشاغل آزاد (در برخی موارد)

مدارک مورد نیاز برنامه نامزدی استانی کانادا

مدارک مورد نیاز برنامه نامزدی استانی کانادا

شما برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی باید یک سری از اسناد و مدارک را فراهم کرده باشید. همانطور که پیشتر گفته شده است، هر استان در کانادا نیازمند مجموعه ای از الزامات و مدارک است. این امر موجب می شود که اداره مهاجرت کانادا شما را واجد شرایط برای برنامه نامزدی کانادا بداند. برخی از الزامات و مدارک رایج برنامه نامزدی استانی کانادا عبارتند از:

 • مدارک مهارت کاری
 • مدرک توانایی زبان انگلیسی و فرانسوی
 • عدم سوء پیشینه
 • مدارک تحصیلی (کارشناسی و بالاتر)
 • مدارک سابقه کار و یا سپری کردن دوره های مهارت آموزی
 • مدارک بستگان شما در کانادا
 • مدارک تمکن مالی برای مدت زمان حضور شما در کانادا

در کانادا شرایط هر استان با استان دیگر نیز گاه به گاه تغییر می کند. شما می توانید برای کسب اطلاع از الزامات و معیارهای لازم برای برنامه نامزدی کانادا در استان مورد نظر، با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

نحوه درخواست برنامه نامزدی استانی در کانادا

ما در این جا راهنمای گام به گامی در مورد نحوه درخواست برنامه نامزدی کانادا را برای شما فراهم کرده ایم.

 

 1. برنامه نامزدی مناسب خود را پیدا کنید: در این مورد شما بهتر است که در مورد استان و یا منطقه مناسب خود که با شرایط شما در یک راستا می باشد مشورت داشته باشید. این امر در ابتدا مشخص می کند که کجا برای مهاجرت شما بهتر است. اطمینان حاصل کنید که شما صلاحیت شرایط برنامه نامزدی استانی مورد نظر خود را دارید.
 2. برای برنامه نامزدی استانی خود درخواست بدهید : یک درخواست را به صورت مستقیم به استان یا قلمرو مورد نظر خود ارسال کنید.
 3. گواهی نامزدی استانی خود را دریافت کنید: در صورتی که درخواست شما موفقیت آمیز بوده باشد، از استان یا منطقه ای که درخواست داده بودید از شما میخواهند که برای اقامت دائم کانادا درخواست خود را ارائه دهید.
 4. درخواست خود را برای اقامت دائم ارسال کنید: حالا زمان آن فرا رسیده است که برای اخذ اقامت دائم کانادا از دولت فدرال این کشور درخواست خود را ارسال کنید. اگر برنامه نامزدی استانی انتخابی شما با سامانه اکسپرس انتری در یک راستا باشد و مطابقت داشته باشد شما می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنید. اما لازم به ذکر است که در غیر این صورت، شما باید حتما یک درخواست به صورت دستی و کاغذی را ارسال کرده باشید.

مدت زمان بررسی نامزدی استانی کانادا

مدت زمان بررسی نامزدی استانی کانادا

درخواست شما برای اقامت دائم کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی کانادا شامل یک فرایند دو مرحله ای می باشد.

برای این کار شما باید در ابتدا به  استان مورد نظر خود برای دریافت نامزدی درخواست خود را ارسال کنید. پس از آنکه شما مورد تأیید قرار گرفتید حالا، باید درخواست خود را به دولت فدرال کانادا ارسال کرده باشید. توجه داشته باشید که شما برای آنکه بتوانید به کانادا مهاجرت کنید تنها دولت فدرال کانادا است که می تواند به شما مجوز اقامت دائم در این کشور را اعطا کند.

مدت زمان بررسی پرونده مهاجرتی شما برای برنامه نامزدی از استان به استانی دیگر متفاوت است، اما اگر پرونده شما پیچیده نباشد معمولاً تنها چند ماه طول می کشد تا به درخواست شما جواب داده شود.

برنامه استانی آلبرتا

آلبرتا یکی از بهترین و قدرتمندترین استان های کانادا از نظر اقتصادی می باشد. این استان سعی دارد که افراد با مهارت کاری را از سراسر جهان به خود جذب کند. این استان از صنعت کشاورزی، جنگلداری، آموزش، گردشگری بسیار خوبی بهره می گیرد و امکانات رفاهی و همچنین صنعت تولیدی این استان بسیار معروف است و هزاران جای خالی برای کسانی که دارای مهارت کاری می باشند را در خود جای داده است. این استان یکی از بهترین استان های کانادا برای دریافت نامزدی استانی می باشد.

تولید ناخالص داخلی در این استان چیزی بالغ بر ۳۲۷ میلیارد دلار است که این منطقه را تبدیل به یک بازار کار پر رونق برای مهاجران کرده است.

برنامه استانی نوا اسکوشیا

شما این امکان را دارید که تحت ۹ برنامه مهاجرتی به نوا اسکوشیا مهاجرت کنید. این استان از این طریق به داوطلبان این اجازه را می دهد که آنها بتوانند در بازار کار و اقتصاد آن منطقه شرکت داشته باشند. هالیفاکس که مرکز استان نوا اسکوشیا نام دارد از بیش از ۳۰۰۰ جزیره بسیار کوچک تشکیل یافته است. نوا اسکوشیا از فرهنگی عالی تشکیل شده است و یکی از مقاصد مورد علاقه بسیاری از گردشگران از سراسر جهان است.

شما این امکان را دارید که در صنایع مختلف در نوا اسکوشیا مانند امور مالی، بازاریابی، تبلیغات، روابط عمومی و اداری با شرایط لازم کار کنید.

برنامه استانی نیوفاندلند

نیوفاندلند و لابرادور یکی از استان های بسیار زیبای کانادا می باشد که بخاطر صخره ها و آبشارهای زیبایش بسیار  معروف است. نیوفاندلند محل زندگی بیش از نیم میلیون نفر است. از مهمترین صنایع اصلی استان نیوفاندلند می توان به تولید، ماهیگیری، معدن، و برق اشاره داشت.

لازم به ذکر است که حدود ۹۴ درصد از مردم این استان در جزیره نیوفاندلند زندگی می کنند و اگر چه وسعت لابرادور دو برابر نیوفاندلند است اما جمعیت آن بسیار کمتر می باشد.

برنامه استانی بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا یکی از مهمترین مقاصد مهاجرتی کانادا است و اخیراً در ماه اکتبر ۴۰۲ نامزد مهاجرت را با مهارت کاری که تحت برنامه نامزدی استانی بوده اند را پذیرفته است. بریتیش کلمبیا مقصدی است با طبیعتی زیبا. این استان محل زندگی چیزی بالغ بر ۴.۶ میلیون نفر است. ونکوور، پایتخت بریتیش کلمبیا سومین شهر بزرگ کانادا نیز می باشد.

برنامه استانی انتاریو

استان انتاریو را در واقع می توان قلب کانادا نامید. هر دو شهر بزرگ کانادا به نام های اتاوا و تورنتو در استان انتاریو واقع شده اند که شامل ۴۰ درصد از جمعیت کانادا نیز می شود. انتاریو مرکز اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کانادا می باشد که امروزه مهاجران بسیاری در این منطقه تجمع پیدا کرده اند. استان انتاریو همچنین از مهاجرانی از ۲۰۰ کشور مختلف جهان تشکیل یافته است که به ۱۲۵ زبان مختلف صحبت می کنند.

بنابراین به شما پیشنهاد می شود که اگر به دنبال استانی هستید که دارای تنوع فرهنگی می باشد به هیچ عنوان انتاریو را از دست ندهید.

نتیجه گیری

اگر شما قصد مهاجرت به کانادا را دارید و در حال تکمیل اطلاعات خود در رابطه با مهاجرت استانی به کانادا هستید، می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

شما برای این کار باید با استان مورد انتخاب خود همکاری کنید و همه آنچه را که آنها درخواست کرده اند را فراهم کنید. این امر درخواست شما را تسریع می کند. مدت زمان بررسی را با موارد زیر کوتاه کنید:

.  ارائه اطلاعات دقیق

.  ارائه تمام مدارک بیومتریک خود به محض دریافت نامه درخواست

.  ارائه گواهینامه های پزشکی و عدم سوء پیشینه

استانها بر اساس شرایط و عوامل درخواست شما امتیازدهی می کنند. در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید ممکن است که امتیاز بیشتری را کسب کنید.

·       مدارک تحصیلی عالی (کارشناسی ارشد ، دکتری و غیره)

·       تجربه کاری (سالهای بیشتر)

·       آموزش در زمینه های کاری خاص

·       داشتن ارتباطات خانوادگی در استانها

·       داشتن نمره بالای ۷ در آزمون زبان آیلتس

ممکن است که شما بتوانید تحت برنامه نامزدی استانی در برخی از استانها با نمره آیلتس پایین نیز دعوت نامه دریافت کنید. استان هایی که با نمره پایین به درخواست شما جواب می دهند شامل مانیتوبا و ساسکچوان می باشد.

این، کاملا، بستگی استان و وضعیت شما دارد. اگر افسر مهاجرتی بخواهد که با شما یک مصاحبه داشته باشد ممکن است که شما فراخوانده شوید.

در این شرایط شما کاملا آزاد هستید که آیا خانواده و فرزندان خود را همراه خود تحت برنامه نامزدی استانی داشته باشید و یا خیر. در اکثر برنامه های مهاجرتی کانادا شما این امکان را دارید که همراه نیز با خود داشته باشید. 

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن