مشاوره رایگان

02128111107

اقامت کانادا با خرید سهام

اقامت کانادا با خرید سهام

اقامت کانادا با خرید سهام

اقامت کانادا با خرید سهام مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. اگر دارای سرمایه و ذکاوت تجاری برای خرید سهام در کانادا هستید، می‌توانید از مزایای دریافت اقامت این کشور بهره‌مند شوید. در این صورت شما به عنوان یک کارآفرین یا سرمایه‌گذار خارجی، می‌توانید برای برنامه‌ ویزای سرمایه‌گذار کانادا درخواست دهید. دولت کانادا برنامه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاران مهاجر ایجاد کرده است که منجر به اقامت دائم می‌شوند. در این مقاله در مورد دریافت اقامت کانادا با خرید سهام اطلاعات مفیدی ارائه شده است.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مزایای اخذ اقامت کانادا با خرید سهام

مزایای متعددی برای افرادی که اقامت کانادا ار از طریق خرید سهام اخذ می‌کنند، وجود دارد، ازجمله:
1. افراد پس از سه سال (یا 1095 روز) حضور فیزیکی از یک دوره پنج ساله، برای دریافت شهروندی کانادا واجد شرایط می‌شوند.
2. کانادا از استاندارد بالای زندگی برخوردار است، همچنین زمینه‌ای عالی برای موفقیت افراد و خانواده‌های آنها فراهم می‌کند.
3. این کشور مکانی عالی برای تجارت با دسترسی به کل بازار آمریکای شمالی می‌باشد.
4. اقتصاد کانادا به سرعت در حال رشد است.
5. افراد پس از دریافت اقامت کانادا با خرید سهام می‌توانند خانواده خود را نیز همراه خود به این کشور ببرند.
6. کانادا دارای سیستم مراقبت‌های بهداشتی رایگان است.
7. کانادا از کسب‌و‌کارهای جدید حمایت می‌کند و دولت اغلب یارانه‌ها و تخفیف‌هایی را برای بخش‌های خاص صنعت ارائه می‌دهد.
8. روند دریافت شهروندی کانادا نسبت به سایر کشورها بسیار سریع‌تر است.
9. شهرهای کانادا چندفرهنگی و پر جنب‌و‌جوش می‌باشند. همچنین جامعه کانادا پذیرای همه ملیت‌ها و فرهنگ‌ها است.
10. دولت کانادا از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به خوبی استقبال می‌کند.
11. از نکات مثبت شرایط دریافت اقامت کشور کانادا با خرید سهام می‌توان به عدم وجود محدودیت سنی، عدم نیاز به سرمایه مشخص و عدم نیاز به تحصیلات عالی اشاره کرد.
12. ثابت شده است که سرمایه‌گذاری در سهام کانادا بهترین بازده را در طولانی مدت ایجاد می‌کند.

واجدین شرایط دریافت اقامت کانادا با خرید سهام

متقاضیان دریافت اقامت کانادا می‌توانند در این کشور سهام بخرند، حتی اگر شهروند کشور دیگری باشند. عمدتاً افرادی که در نظر دارند با خرید سهام در کانادا سرمایه‌گذاری نمایند، باید دو شرط زیر را برآورد کنند:

  • داشتن یک شماره SIN معتبر
  • با توجه به استان‌های کانادا، داشتن حداقل 18 یا 19 سال سن

حتی اگر افراد تصمیم داشته باشند اقامت کانادا با خرید سهام را برای یک سال دریافت کنند، هنوز هم امکان باز کردن حساب کارگزاری و معامله سهام برای آن‌ها امکان‌پذیر است.

حداقل مبلغ برای خرید سهام در کانادا

برای شروع سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام، متقاضیان نیاز به مبالغ هنگفت وجه نقد ندارند. به طور معمول کارگزاران کانادایی، برای افتتاح حساب RRSP حداقل مبلغ 25 هزار دلار کانادا و برای افتتاح حساب‌های margin حداقل مبلغ 10 هزار دلار کانادا را مجاز می‌دانند. این کاملا بر عهده متقاضی است که چه حسابی را انتخاب کند.

حساب‌های سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت کانادا با خرید سهام

مهاجران می‌توانند تقریباً هر نوع حساب سرمایه‌گذاری در کانادا باز کنند. انتخاب یک حساب سرمایه‌گذاری نیز پیچیده نیست. به خاطر داشته باشید که افتتاح حساب، به خودی خود سرمایه‌گذاری نیست. هدف اصلی از باز کردن حساب، اهداف مالیاتی می‌باشد. همچنین انتخاب حساب در هنگام افتتاح حساب کارگزاری، الزامی است.

TFSA

برای اکثر متقاضیان دریافت اقامت کانادا با خرید سهامTFSA  بهترین گزینه برای باز کردن حساب می‌باشد. زیرا سرمایه‌گذاری در این حساب بدون مالیات است. تا زمانی که متقاضی یک شماره SIN معتبر داشته باشد و حداقل سن بلوغ (18 یا 19) داشته باشد، از هر ملیتی که باشد، می تواند حساب‌ پس‌انداز بدون مالیات (TFSA) باز کند. با این حال، سرمایه‌گذاری در TFSA محدودیت‌هایی دارد. متقاضی فقط می‌تواند حداکثر 6000 دلار در یک سال سرمایه‌گذاری کند. بنابراین اگر متقاضی مبلغی کمتر از 6000 دلار برای سرمایه‌گذاری دارد، TFSA گزینه خوبی برای او خواهد بود.

margin

در این نوع حساب، متقاضی دریافت اقامت کانادا با خرید سهام باید به ازای درآمد سرمایه‌گذاری خود، مالیات بپردازد. خوبی این حساب این است که محدودیتی در میزان سرمایه‌گذاری ندارد. همچنین می‌توانید هر زمان که بخواهید از این حساب‌ها برداشت یا به آنها واریز کنید. حساب margin به متقاضی امکان می‌دهد برای سرمایه‌گذاری با بهره، وام بگیرد. البته در بیشتر موارد، می‌توانید انتخاب نمایید که از این گزینه استفاده نکنید.

RRSP

RRSP در زمان مشارکت حساب‌های معاف از مالیات هستند، اما در تاریخ برداشت مشمول مالیات می‌شوند. ثابت شده که RRSP بهترین بازده را در میان سایر حساب‌ها داشته است. مشکل این می‌باشد که متقاضی فقط زمانی می‌تواند آن را پس بگیرد که 60 ساله شود. در واقع حساب RRSP برای بازنشستگی طراحی‌شده است. همچنین، محدودیت‌هایی برای مشارکت در RRSP وجود دارد.

حداقل مبلغ برای خرید سهام در کانادا

بهترین کارگزاری برای دریافت اقامت از طریق خرید سهام در کانادا

کارگزاری برای سرمایه‌گذاری در بورس الزامی است. در گذشته، متقاضی باید با کارگزار خود تماس می‌گرفت و برای هر معامله خرید یا فروش 50 دلار پرداخت می‌کرد. امروزه متقاضی می‌تواند در هر کجا که هست، سهام را با گوشی یا لپ‌تاپ خود به صورت آنلاین بخرد یا بفروشد. همچنین، کارمزد به ازای هر معامله فقط 4.95 دلار است.

Questrade، کارگزاری شماره 1 در کانادا با بیش از 50000 کاربر جدید در هر سال می‌باشد و کمترین کارمزد را در بازار دارد. این کارگزاری همچنین دارای ابزارهای تحقیقاتی عالی است و تا 10 میلیون دلار را بیمه می‌کند.

مراحل سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت کانادا با خرید سهام

جهت دریافت اقامت کشور کانادا از طریق سرمایه‌گذاری باید مراحل زیر را دنبال کنید.

1.انتخاب یک حساب کاربری

دو دسته حساب‌های ثبت نشده و ثبت شده سرمایه‌گذاری در کانادا وجود دارند. حساب ثبت نشده هیچ‌گونه مزایای مالیاتی ندارد. با این حال، قوانین کمتری برای افتتاح این حساب‌ها وجود دارد. حساب‌های ثبت‌نشده تنها در صورتی باید استفاده شوند که متقاضی، مشارکت‌های حساب ثبت‌شده خود را به حداکثر رسانده باشد.

محبوب‌ترین انواع حساب‌های ثبت‌شده شامل طرح‌های پس‌انداز بازنشستگی ثبت‌شده (RRSP) و حساب‌های پس‌انداز بدون مالیات (TFSA) هستند. برای متقاضیانی که کمتر از 6000 دلار برای سرمایه‌گذاری دارند، TFSA  انتخاب خوبی است. برای سرمایه بیشتر از این مقدار، متقاضیان دریافت اقامت کانادا با خرید سهام می‌توانند بین حساب RRSP یا حساب ثبت‌نشده یکی را انتخاب کنند.

2.انتخاب یک کارگزاری سهام

اکنون که متقاضی، نوع حساب سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کرد، گام بعدی این است که درباره کارگزاری سهام تحقیق کند. کارگزاری سهام بستری است که برای خرید و فروش سهام از آن استفاده می‌شود. امروزه اکثر کارگزاری‌ها به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند تا تراکنش‌های مقرون به‌صرفه ارائه دهند. کارگزاری‌های زیادی در کانادا وجود دارند. اما کارگذاری Questrade کمترین کارمزد را در بازار دارد و به همین دلیل توصیه می‌شود.

3.انتقال پول به‌ حساب

در این مرحله متقاضی دریافت اقامت کانادا با خرید سهام با در نظر گرفتن استراتژی‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌تواند تأمین مالی حساب خود را انجام دهد و سرمایه‌گذاری را شروع کند. برخی از افراد ممکن است درست قبل از پایان سال مالیاتی سرمایه‌گذاری کنند. اما روش بهتر، تنظیم سپرده‌های خودکار در تاریخ‌های از پیش تعیین‌شده است.

4.خرید سهام

 هنگامی که پول در حساب متقاضی قرار گرفت، می‌تواند وارد کارگزاری خود شود و شروع به معامله کند. به طور کلی، کارگزاری‌ها به متقاضیان این امکان را می‌دهند که یک شرکت را با نام یا علامت آن جستجو کنند. برای مثال، آن‌ها می‌توانند به حساب کارگزاری خود بروند و «Apple» یا «APPL» را تایپ کنند تا سهام اپل را خریداری نمایند.

خرید و فروش معمولاً پس از تعیین قیمت مورد نظر و انتخاب تعداد سهام، با فشار یک دکمه به راحتی انجام می‌شود. متقاضیان دریافت اقامت کانادا با خرید سهام هنگام خرید و فروش، با “انواع سفارش” متفاوت مواجه می‌گردند که به عنوان روش‌های اجرای معامله نیز شناخته می‌شوند:

  • سفارش بازار: خرید/فروش به قیمت فعلی سهم.
  • سفارش محدود: خرید در قیمت خاص یا پایین‌تر / فروش در قیمت خاص یا بالاتر.
  • توقف ضرر: تنظیم سفارش خرید/فروش پس از رسیدن سهام به قیمت معین.
  • حد توقف: یک دستور حدی که با رسیدن به یک نقطه قیمت تعیین‌شده اجرا می‌شود.
اقامت کانادا با خرید سهام

الزامات دریافت اقامت کانادا با خرید سهام

سرمایه‌گذاران خارجی و خانواده درجه یک آن‌ها در صورتی که الزامات زیر را برآورده کنند، واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا خواهند بود:
1. متقاضی به عنوان یک سرمایه‌گذار باید از تجربه تجاری مرتبط برخوردار باشد.
2. فرد متقاضی باید پنج سال قبل از ارائه درخواست خود برای دریافت اقامت کانادا، به مدت حداقل ۲ سال یک کسب‌وکار موفق را در کانادا مدیریت کرده باشد.
3. متقاضی باید ثروت شخصی قانونی حداقل برابر با دو میلیون دلار کانادا داشته باشد.
4. فرد متقاضی و اعضای خانواده او (در صورت همراهی) باید ارزیابی‌های پزشکی و امنیتی کانادا را برآورده کنند.
5. متقاضی باید به مدت ۵ سال و بدون دریافت سود، 1.2 میلیون دلار کانادا را در قالب یکی از دو برنامه فعال برای مهاجران سرمایه‌گذار کانادا، سرمایه‌گذاری نماید. این سرمایه‌گذاری توسط دولت تضمین می‌شود و پس از پایان دوره سرمایه‌گذاری، پول متقاضی به‌ صورت کامل بازپرداخت می‌گردد..

نتیجه گیری

با توجه به منابع طبیعی فراوان و ارائه خدماتی قوی در کشور کانادا، اقتصاد این کشور به‌طور مداوم در حال گسترش می‌باشد. کانادا فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را برای خارجی‌هایی که مایل به خرید سهام یک کسب‌وکار در کانادا هستند، ارائه می‌نماید. موسسه مهاجرتی با ما می‌تواند شما را در زمینه دریافت اقامت کانادا با خرید سهام یاری نماید. این موسسه با برخورداری از یک تیم حرفه‌ای و سابقه درخشان در زمینه مهاجرت به کانادا، پرونده‌های بسیاری را با موفقیت به سرانجام رسانده است.

سوالات متداول

بله. اگر متقاضی برای دریافت اقامت کانادا با خرید سهام واجد شرایط باشد و ویزای او تایید شود، می‌تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را هم به کانادا ببرد. اگر متقاضی تحت استان مانیتوبا درخواست ‌دهد، می‌تواند خواهر و برادرهای خود را نیز ببرد.

بله! متقاضی باید به طور فعال در مالکیت یک کسب و کار ارائه‌دهنده کالا یا خدمات به مشتریان، تجربه داشته باشد. در حالت دیگر، متقاضی باید تجربه تصمیم‌گیری‌های اجرایی در مسئولیت مدیریت یک شرکت را داشته باشد.

اتباع خارجی مجاز به سرمایه‌گذاری در بورس کانادا و همچنین صندوق‌های مبادله سهام (ETFs) هستند. اما اتباع خارجی تا زمانی که شهروندی کانادا را دریافت نکرده باشند، نمی‌توانند در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک کانادایی، سرمایه‌گذاری کنند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن