مشاوره رایگان

02128111107

ویزای کانادا

ویزای کانادا

ویزای کانادا

ویزای کانادا مطلبی است که قصد داریم در این مقاله به صورت کامل آن را بررسی کنیم ، برای کسب اطلاعات همراه ما باشید.

کانادا در قاره آمریکای شمالی و دقیقاً در بالای ایالات متحده قرارگرفته است و به‌عنوان کشوری توسعه‌یافته شناخته می‌شود. از این رو، تقاضا برای سفر و مهاجرت به آن در حال افزایش است. پاسخ این سوال که چگونه می‌توان ویزای کانادا را دریافت کرد، سوال اغلب مردم است. اگر به دنبال پاسخ آن هستید، در این مقاله با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

معرفی ویزای کانادا

ویزای کانادا مهری در پاسپورت می‌باشد که به شما اجازه ورود به این کشور را می‌دهد. با داشتن این مهر، شما می‌توانید به‌راحتی و به‌طور قانونی، اقامت موقت یا دائم کانادا را دریافت کنید. گرفتن این ویزا، به این معنی است که از نظر سفارت کانادا، شما واجدشرایط ورود به این کشور هستید. با این ‌حال، باز هم هنگام ورود به کانادا، مأموران مرزی بررسی می‌کنند که آیا شما واجدشرایط ورود هستید یا خیر. اما در صورتی‌ که مشکوک شوند شما واجدشرایط نیستید، حتی با داشتن ویزای این کشور ، شما را از ورود منع می‌کنند.

شهروندان 148 کشور دنیا، برای بازدید، کار یا مهاجرت به این کشور ، به ویزا نیاز خواهند داشت. اگر شما هم یکی از این متقاضیان هستید، باید برای دریافت ویزا اقدام کنید. بسته به نوع ویزایی که می‌خواهید، روش درخواست آن هم متفاوت است. اما چند مرحله کلی برای همه ویزاهای کانادا وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

انواع ویزای کانادا

انواع ویزا

قبل از درخواست ویزا در ابتدا باید بدانید که ویزا را برای چه کاری نیاز دارید. در اینجا، برخی از انواع آن آمده است:

ویزای بازدید کنندگان

ویزای دانشجویی

ویزای کاری

ویزای اقامت دائم

ویزای مهاجرت تجاری

ویزای اکسپرس اینتری

شما باید یکی از موارد گفته‌شده را بر اساس انگیزه رفتن خود به کانادا، انتخاب کنید. در یک دسته‌بندی کلی‌، ویزای کانادا دارای دو نوع موقت و دائم است که در ادامه به معرفی هریک از انواع آن‎‌ها می‌پردازیم.

مقاله های پیشنهادی : انواع ویزا

ویزای موقت کانادا​

ویزای موقت این کشور ، به فرد اجازه می‌دهد که برای مدت‌زمان خاصی در این کشور بماند. این مدت زمان را سفارت کانادا یا پلیس مرزی تعیین می‎کند. مدت‌زمان این ویزا معمولاً شش ماه می‌باشد. با این ‌حال، از این نوع ویزا می‌توان برای یک یا چند ورود استفاده کرد. ویزای یک بار ورود، به فرد این امکان را می‌دهد که بعد از اولین ورود به این کشور و اقامت شش ماهه، به کشور خود برگردد. ویزای چند بار ورود، این امکان را می‌دهد که چندین بار وارد این کشور شود و تا زمانی که ویزای او منقضی گردد، در این کشور بماند. در ادامه، انواع ویزای موقت آمده است.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی، یکی از انواع ویزا این کشور می‌باشد که به‌صورت موقتی کاربرد دارد. این ویزا، به افراد این اجازه را می‌دهد که برای اهداف گردشگری، وارد این کشور شوند. کشور کانادا، جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد. بنابراین تعداد متقاضیان دریافت این ویزای کانادا برای گردشگری، درحال افزایش است.

ویزای توریستی کانادا

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزا برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ‌های افرادی است که شهروند این کشور هستند یا اقامت دائم این کشور را دارند. این ویزا، به این افراد اجازه می‎دهد که در اقامتی طولانی مدت، از فرزندان یا نوه‌های خود دیدن کنند. مدت زمان این سوپر ویزا به نسبت، طولانی‌تر می‌باشد و والدین می‌توانند تا 10 سال در کانادا اقامت داشته باشند.

ویزای دیپلماتیک و رسمی

این ویزا به مقامات و دیپلمات‌های کشورهای دیگر اجازه می‌دهد تا برای وظایف و مقاصد رسمی و سیاسی، وارد این کشور شوند. فقط افرادی واجد دریافت این ویزاهستند که موقعیت آن‌ها در دولت خارجی باشد. علاوه بر دیپلمات‌ها و سران کشورها، اعضای خانواده‌های آن‌ها نیز برای ورود به این کشور ، می‌توانند از ویزای دیپلماتیک استفاده کنند.

ویزای تجاری کانادا

نوعی دیگر از ویزا این کشور ویزای تجاری است که فرد یا افرادی تعلق می‌گیرد که به هدف تجارت و کار به کانادا سفر می‌کنند. اغلب اوقات، هدف این افراد، برقراری ارتباط با شرکت‌های خارجی و پیشرفت کسب‌وکار خود می‌باشد. مدت اعتبار این نوع ویزا، کمتر از شش‌ماه است و فرد باید قبل از منقضی‌شدن ویزا، به کشور خود بازگردد.

ویزای تجاری کانادا

ویزای زایمان

این نوع ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که همه شرایط اقامت موقت را رعایت کرده‌اند، اکنون باردار هستند و قصد دارند در این کشور زایمان کنند. زایمان در کانادا، باعث می‌شود که کودک خودبه‌خود، شهروند کانادا گردد. کانادا، کشوری موفق و پیشرفته است. به‌همین علت بسیاری از افراد ایرانی علاقه دارند فرزندشان در این کشور متولد‌شده و ویزای کانادا داشته باشند.

ویزای اهدا عضو در کانادا​

دریافت عضو، یکی از مهم‌ترین مسائل برای بسیاری از بیماران است. بنابراین ویزای اهدا عضو در این کشور هم از ارزش زیادی برخوردار می‌باشد. این ویزا به فردی تعلق می‌گیرد که قصد دارد اعضای خود را به یک شهروند کانادایی یا شهروندی که اقامت دائم دارد، اهدا کند. در ویزای اهدا عضو، شما باید مدارک پزشکی زیادی آماده و ارسال نمایید.

ویزای تسهیلاتی کانادا​

دریافت این نوع ویزا در صورتی امکان‌پذیر است که شما مجبور گردید خیلی سریع وارد این کشور شوید. ویزای تسهیلاتی این کشور ، به آن دسته از شهروندانی تعلق می‌گیرد که تابعیت این کشور و یک کشور دیگر و همچنین پاسپورت آن کشور دیگر را دارند، اما پاسپورت کانادا را ندارند. این مورد ویزای چندبار ورود است. به این صورت که فرد بعد از هربار ورود به این کشور، فقط می‌تواند شش ماه بماند.  

ویزای تحصیلی کانادا​

گاهی برخی دانشجویان دانشگاه‌های کشورهای خارجی در کانادا پذیرش می‌شوند. وقتی فردی از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش می‌گیرد، باید ویزای تحصیلی دریافت کند تا بتواند وارد این کشور شده و تحصیل خود را به اتمام برساند. اگر فرد بخواهد کمتر از شش ماه در این کشور بماند، باید ویزای اقامت موقت بگیرد. اما برای مدت زمان طولانی‌تر، ملزم به اخذ ویزای دانشجویی است که یکی از رایج‌ترین روش‌های اخذ ویزای  این کشور  می‌باشد.

ویزای موقت کار کانادا​

از آن‌جا که این کشور توسعه‌یافته‌ای است و همه افراد علاقه دارند کسب‌وکار خود را گسترش دهند، تقاضا برای ویزای کار بسیار زیاد است. فقط افرادی می‌توانند این ویزا را دریافت کنند که در کانادا پیشنهاد‌کاری دارند و کار آن‌ها حداکثر شش‌ماه زمان می‌برد. برای این‌که فرد بتواند این ویزا را دریافت کند، باید یک کپی از پیشنهاد کار مذکور ارائه دهد.

ویزای اقامت موقت​

این ویزا مشمول افرادی می‌شود که مجبورند برای اهداف خاصی به این کشور سفر کنند، اما نمی‌توانند ویزای اقامت موقت (TRV) دریافت کنند. مدت زمان این مجوز، فقط برای همان زمانی است که فرد باید در این کشور بماند. برای مثال اگر فرد باید سه هفته در کانادا بماند، ویزای او هم سه هفته اعتبار دارد.

ویزای تعطیلات کاری

ویزای تعطیلات کار کانادا، به جوانان 30 کشور که قصد دارند به کانادا سفر و در آنجا کار کنند، تعلق می‌گیرد. نحوه انتخاب افراد برای این ویزا کاملاً تصادفی می‌باشد. به این معنی که، افراد برای دریافت ویزا درخواست می‌دهند. سپس آنقدر منتظر می‌مانند تا اسم آن‌ها به‌طور اتفاقی انتخاب شود و بتوانند برای کار کردن، به کانادا بروند.

ویزای موقت کانادا

ویزای دائم این کشور به فرد اجازه می‌دهد برای همیشه در این کشور بماند. این نوع ویزا برای بسیاری از افراد مناسب است و طرفداران زیادی دارد. ویزای دائم کانادا، انواع متفاوتی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

 

ویزای سرمایه گذاری

این ویزای کانادا مختص افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری در کانادا دارند و سرمایه خالص آن‌ها برای شروع کار، 800 هزار دلار است. این افراد، در ابتدا باید حداقل 400 هزار دلار در کشور کانادا سرمایه‌گذاری کنند. دولت این کشور، بعد از گذشت پنج سال، کل این سرمایه را بدون هیچ بهره‌ای به آن‌ها بازمی‌گرداند.

ویزای سرمایه گذاری

ویزای استارتاپ و ثبت شرکت

ویزای استارتاپ یا ثبت شرکت، یکی از انواع ویزا ی این کشور می‌باشد که بسیاری از افراد، از طریق آن، هم مهاجرت کرده و هم کسب‌وکار خود را راه‌اندازی می‌کنند. این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد ثبت شرکت به‌طور جداگانه دارند و نه سرمایه‌گذاری در سایر شرکت‌ها. برای دریافت این نوع ویزا باید حداقل دارایی خالص آن‌ها، 300 هزار دلار باشد. همچنین باید به ایجاد و حفظ اشتغال ظرف سه سال در کانادا، متعهد شوند.

ویزای خود اشتغالی​

ویزای خود اشتغالی، نوعی دیگر از ویزای این کشور است که منجر به اقامت دائم در این کشور می‌شود. این ویزا، برای افرادی است که در برخی کارها مثل تجارت، ورزش یا کشاورزی مهارت دارند و می‌توانند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند. این افراد، باید برای دریافت این نوع ویزا، مدارک مربوط به سوابق حرفه‌ای خود را به این کشور ارائه دهند.

ویزای پیوست به خانواده

ویزای پیوست به خانواده به همسران و فرزندان شهروندان کانادا، تعلق می‌گیرد. برای دریافت این ویزا، فردی که شهروند این کشور می‌باشد، باید تعهد دهد از همسر و فرزند خود، حمایت مالی می‌کند.

ویزای پیوست به خانواده

ویزای پرستار خانگی​

افرادی که برای مراقبت از افراد مسن، معلولین و کودکان واجدشرایط هستند، می‌توانند به‌راحتی ویزای پرستار خانگی را دریافت کنند. این افراد برای دریافت ویزای کانادا باید از طرف کارفرمایی در این کشور ، پیشنهاد شغلی داشته باشند و مدارک لازم را به کانادا بفرستند. دریافت ویزای پرستار خانگی، آسان‌تر از ویزای پرستاری است.

ویزای اکسپرس اینتری

این ویزا، یک برنامه الکترونیکی مهاجرت است که دولت آن را طراحی می‌کند. این برنامه، به افراد سراسر جهان این امکان را می‌دهد تا بر اساس مهارت‌های خاص خود، برای دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور اقدام کنند. موارد زیر، بخشی از برنامه ویزای اکسپرس اینتری می‌باشد:

 • برنامه معاملات ماهر فدرال

برنامه معاملات ماهر فدرال، راهی برای دریافت ویزای کانادا است. این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که تجار واجدشرایط در مشاغلی مثل نجاری، مکانیکی هواپیما، اپراتوری جرثقیل، مکانیکی اتومبیل‌های سنگین، برق‌کاری، ماشین‌سازی، آهنگری، جوش‌کاری، لوله‌کشی و… هستند.

 • برنامه کارکنان ماهران فدرال

برنامه کارکنان ماهر فدرال، راهی دیگر برای دریافت ویزا این کشور می‌باشد که منجر به اقامت دائم کانادا می‌شود. این ویزا، شامل افرادی می‌گردد که در مشاغل موردنیاز این کشور مهارت کافی دارند.

 • برنامه مهاجرت استانی کانادا

برنامه مهاجرت استانی در کانادا، به افراد نیمه ماهر یا افرادی که مهارت کمی در برخی مشاغل دارند، تعلق می‌گیرد. این افراد، کارکنانی هستند که می‌توانند با انجام کار، در اقتصاد کانادا مشارکت داشته باشند. این کارکنان، باید استان‌هایی را انتخاب کنند که نیروی کار کافی ندارند و تقاضای کار در آن‌ها بیشتر است.

 • برنامه کلاس تجربه کانادایی

برنامه کلاس کانادایی، یکی دیگر از انواع ویزا می‌باشد که اقامت دائمی به فرد درخواست‌کننده می‌دهد. این ویزا زیرمجموعه ویزای اکسپرس اینتری است. کلاس تجربه کانادایی به افرادی تعلق می‌گیرد که ویزای کار یا تحصیلی موقت داشته‌اند و دوره کار یا تحصیل آن‌ها به‌اتمام رسیده است. این افراد که سابقه کار و تحصیل در کانادا را دارند، می‌توانند ویزای اقامت دائم دریافت کنند.

مدت زمان دریافت ویزای کانادا

زمان پردازش و دریافت ویزای کانادا بسته به نوع آن متفاوت است. این زمان ممکن از دو تا چهار هفته طول بکشد. اخذ ویزای کانادا حتماً بعد از دریافت کامل درخواست توسط مقامات مخصوص انجام می‌گردد. اگر مجبور شوید مدارک بیشتری ارسال کنید، زمان بررسی و درنتیجه، دریافت ویزا به تأخیر می‌افتد.

دعوت‌نامه و دریافت ویزای کانادا​

بسیاری از افراد، با دریافت دعوت‌نامه از دوستان و آشنایان خود، به کانادا مهاجرت می‌نمایند. اگر شما در کانادا زندگی می‌کنید و می‌خواهید دوستان خود را به آنجا بیاورید، می‌توانید برای آن‌ها دعوت‌نامه بفرستید. شما باید در دعوت‌نامه خود باید اطلاعات فرد مقابل، دلیل مهاجرت و مدت‌اقامت وی، همچنین اطلاعاتی از وضعیت اقامت خودتان را بنویسید. با این ‌حال، داشتن دعوت‌نامه، تضمین نمی‌کند که آن‌ها حتماً ویزای این کشور را دریافت نمایند. اما می‌تواند به تسریع این روند کمک کند. گرفتن ویزا به شایستگی‌های خود فرد بستگی دارد.

اطلاعات ویزای کانادا​

همانور که گفته شد، ویزا این کشور درواقع یک مهر است که روی پاسپورت شخص زده می‌شود. این ویزا ظاهرهای متفاوتی دارد اما درکل اطلاعات یکسانی را ارائه می‌دهد. این اطلاعات شامل موارد زیر می‌باشد:

 • محل صدور ویزا
 • تاریخ صدور و انقضا
 • تعداد ورودی‌های مجاز
 • شماره سند
 • نوع ویزا
 • نام و نام خانوادگی دارنده ویزا
 • شماره پاسپورت

نتیجه گیری

دریافت ویزای کانادا فرآیندی طولانی و وقت‌گیری است اما برای سفر به این کشور، کاملاً ضروری می‌باشد. بدون داشتن مهر ویزا روی پاسپورت، به‌هیچ عنوان نمی‌توانید از مرز این کشور عبور کنید. همان‌طور که در این مقاله اشاره شد، ویزای این کشور انواع متفاوتی دارد. برای داشتن ویزای این کشور ابتدا باید بدانید برای چه هدفی قصد سفر به این کشور را دارید. سپس ویزای متناسب با آن را دریافت کنید.

سوالات متداول

برای تمدید اقامت، باید 30 روز قبل از پایان تاریخ ویزادرخواست دهید. شما می‌توانید بعد از به اتمام رسیدن ویزای توریستی خود، درخواست تمدید ویزا کنید. علاوه بر این، اگر ویزای کار یا تحصیلی دارید، می‌توانید آن را به ویزای توریستی تغییر دهید. اما اگر بعد از این مرحله، این کشور را ترک کنید و بخواهید دوباره وارد این کشور شوید، اجازه ورود با ویزای توریستی را ندارید.

اگر قصد دارید کمتر از 90 روز اضافی در این کشور بمانید، می‌توانید ویزای توریستی خود را تمدید کنید. درحالی‌که اگر بیش از 90 روز اضافی می‌خواهید در این کشور اقامت داشته باشید، نمی‌توانید برای بازیابی وضعیت خود درخواست دهید و مجبور به ترک کانادا هستید. در هر صورت، سعی کنید بعد از تمام شدن اعتبار ویزا در این کشور نمانید. سعی کنید قبل از اتمام اعتبار ویزا، آن را تمدید کنید.

شما تنها تا 90 روز می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید و بعد از آن، باید به کشور خود بازگردید.

هزینه دریافت ویزا بسته به نوع ویزای انتخابی شما متفاوت است. مثلاً هزینه ویزای توریستی، 100 دلار می‌باشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن