مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا یکی از بهترین روش‌ها برای گرفتن اقامت این کشور است. علاوه بر گرفتن اقامت که معمولاً از نوع دائم است و یا می‌تواند بعد از چند سال به اقامت دائم منجر شود، مهاجرت کاری به کانادا و کار در این کشور، مزایای بسیاری مانند فرصت‌های شغلی متنوع و زیاد، درآمد خوب و امکان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را به همراه دارد.

کشوری مانند کانادا با رشد جمعیت پایین و در عین حال رشد اقتصادی بالا، نیازمند نیروی کار بسیار برای چرخاندن چرخ بیشتر صنایع است و بیشتر این نیروی کار را کسانی تشکیل می‌دهند که از روش‌های مختلف مهاجرت کاری به کانادا برای کار در این کشور استفاده کرده‌اند. طبیعی است که مهاجرت کاری به این کشور برای افرادی که در رشته‌های مختلف دارای تخصص هستند، آسان‌تر است. با این همه، کانادا به نیروهای کاری ساده با مهارت‌ اندک و نیروی کار نیمه ماهر نیز نیاز دارد.

در این مقاله به بررسی شیوه‌های مختلف مهاجرت کاری به کانادا می پردازیم، اما در ابتدا چند نکته در مورد نحوۀ مدیریت مهاجرت کاری به کشور کانادا بیان خواهیم کرد.

آنچه در این مقاله می خوانید :

مسئولین مدیریت مهاجرت کاری به کانادا

طبق قانون اساسی این کشور، مسئولیت بررسی مهاجرت کاری به کانادا (و انواع دیگر مهاجرت به این کشور)، بین دولت‌های فدرال و دولت‌های استانی/قلمرویی این کشور تقسیم می‌شود.

دولت فدرال و دولت‌های استانی/قلمرویی کشور کانادا برای برنامه‌ریزی و مشورت با یکدیگر در امور مربوط به مهاجرت، جلسه می‌گذارند. به‌علاوه، ادارۀ مهاجرت کشور کانادا که به اختصار IRCC نامیده می‌شود، توافق‌نامه‌هایی با استان‌ها و قلمروهای مختلف کانادا در ارتباط با چگونگی تقسیم مسئولیت مهاجرت منعقد می‌کند.

هر توافق‌نامه با هر یک از استان‌ها و قلمروهای کانادا، به‌صورت جداگانه انجام می‌شود تا نیاز‌ها و اولویت‌های مربوط به هر یک از این استان‌ها و قلمروها بررسی و در برنامه‌های مهاجرتی کشور کانادا لحاظ شوند.

برخی از استان‌ها و قلمروهای کشور کانادا، توافق‌نامه‌های جامعی با IRCC دارند که طیف گسترده‌ای از مسائل مربوط به مهاجرت، به ویژه مهاجرت کاری به کانادا را در بر می‌گیرند. استان‌های یوکان، بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا، انتاریو، کبک، نووا اسکوشیا و جزیرۀ پرنس ادوارد، چنین توافق‌نامه‌هایی با IRCC دارند.

برخی استان‌ها و قلمروها نیز، توافق‌نامه‌هایی با IRCC دارند که مسائل اختصاصی‌تری را در پاسخ به نیازهای آنها پوشش می‌دهند. برای مثال، استان‌های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا، انتاریو، نیو برانزویک، جزیرۀ پرنس ادوارد، نیو فاندلند و لابرادور، قلمروهای شمالی و یوکان، توافق‌نامه‌های کاندید استانی با IRCC امضا کرده‌اند که به آنها این امکان و اجازه را می‌دهد که در زمینۀ مهاجرت کاری به کانادا، مهاجران شایسته را برای تامین نیازهای خاص بازار کاری آنها، کاندید و معرفی کنند.

مقاله پیشنهادی ——-> آشنایی با کشور کانادا

روش های مهاجرت کاری به کانادا

روش های مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا، رویۀ ساده‌ای ندارد. برای درخواست موفق و گرفتن تاییدیه جهت مهاجرت کار به کانادا، فرد متقاضی باید مراحل بسیاری را طی کند و برای طی این مراحل، به مشاوره و راهنمایی تخصصی نیاز دارد. پروسۀ مهاجرت کاری به کانادا، ممکن است چندین ماه و در برخی موارد، حتی چندین سال طول بکشد. اما اگر شخص متقاضی، گزینه‌های پیش روی خود را بداند و بشناسد، می‌تواند شانس خود را در موفقیت در این پروسه بالا ببرد. در ادامه، به بررسی روش‌های مختلف مهاجرت کاری به کانادا می‌پردازیم

1- مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامۀ مهاجرتی اکسپرس اینتری

سیستم مهاجرتی کانادا که اکسپرس اینتری نام دارد، به مهاجرین جویای کار در کشور کانادا، اجازۀ اقامت و کار در این کشور به‌عنوان یک نیروی کار ماهر و متخصص می‌دهد. این سیستم که مدت زیادی نیز از عمر آن نمی‌گذرد، به CIC (ادارۀ شهروندی و مهاجرت کانادا) این امکان را می‌دهد که به‌صورت فعال، مهاجران ماهر و دارای کیفیت‌های ویژه را تحت برنامه‌های مهاجرت اقتصادی فدرال (Federal Economic immigration) که در زیر معرفی می‌شوند، ارزیابی، جذب و انتخاب کند.

برنامۀ نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)

برنامۀ تجارت حرفه‌ای (مشاغل فنی) فدرال (FSTP)

کلاس تجربۀ کاری در کانادا (CEC)

2- برنامۀ نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)

برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامۀ نیروی کار ماهر فدرال، فرد متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:

نداشتن سابقۀ کیفری

تمکن مالی یا پشتیبانی مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده در کشور کانادا

داشتن مدرک زبان معتبر معادل سطح CLB7 (نمرۀ آیلتس 6 به بالا در تمامی مهارت‌های زبانی)

مدرک تحصیلی دیپلم به بالا (مدرک تحصیلی متقاضی باید معادل‌سازی شود)

سابقۀ 1560 ساعت کار مرتبط در ردۀ مشاغل NOC 0، A و B، ظرف ده سال قبل از درخواست که معادل 12 ماه کار تمام وقت یا 24 ماه کار پاره وقت است.

برای ورود به مخزن اطلاعاتی CRS، در مرحلۀ اول، متقاضی باید از سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری، 67 امتیاز کسب کند. در مرحلۀ بعدی، افراد با امتیاز بالاتر از بقیه پذیرفته خواهند شد. امتیازدهی براساس 6 فاکتور اصلیِ تحصیلات، سطح زبان، سابقۀ کاری، سن، داشتن جاب آفر، میزان انطباق‌پذیری با زندگی در کانادا، انجام می‌شود.

3- برنامۀ تجارت حرفه‌ای فدرال (FSTP)

پیش‌نیازهای مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامۀ تجارت حرفه‌ای یا مشاغل فنی فدرال عبارت‌اند از:

عدم سوءپیشینۀ کیفری

تمکن مالی برای تامین هزینه‌های زندگی در کانادا

داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی یا داشتن گواهینامۀ‌ مهارتی از استان مربوطه

مدرک زبان معادل CLB7

*      2 سال سابقۀ کاری تمام وقت یا معادل آن پاره وقت در مشاغل فنی موردنیاز ظرف 5 سال قبل از درخواست

در مهاجرت کاری به کانادا از طریق این برنامۀ مهاجرتی، شرط مدرک تحصیلی وجود ندارد اما داشتن آن، امتیاز متقاضی را در سیستم امتیازدهی بالا می‌برد.

شانس پذیرش از طریق این برنامه، برای آنهایی که در سیستم اکسپرس اینتری امتیاز بالای 270 آورده‌اند، وجود دارد.

4- کلاس تجربۀ کار در کانادا

مهاجرت کاری به کانادا تحت این برنامه مخصوص کسانی است که قبل از اقدام برای اقامت دائم از طریق این برنامۀ مهاجرتی، طی سه سال قبل از درخواست، یک سال سابقۀ کار حرفه‌ای در کانادا با داشتن اقامت موقت همراه با مجوز کار داشته باشند.

پیش‌نیازهای استفاده از این برنامۀ مهاجرتی به شرح زیر است:

تسلط به زبان انگلیسی در همۀ مهارت‌ها (CLB7 به بالا برای NOC A و CLB 5 برای NOC B)

داشتن سابقۀ کار در کانادا به میزان 1560 ساعت که معادل 30 ساعت کار تمام وقت در هفته طی 12 ماه یا 15 ساعت کار پاره وقت هفتگی طی 24 ماه است.

داشتن قدرت انطباق‌ با زندگی در کانادا

مدرک تحصیلی برای شرکت در این برنامۀ مهاجرتی ملاک نیست اما برای بالا بردن امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری و شانس پذیرش، مفید است.

همچنین، برنامۀ اکسپرس اینتری این امکان را برای تک تک استان‌ها و قلمروهای کانادا فراهم می‌کند که از این سیستم برای جذب کاندیداهای مناسب برای برنامه‌های کاندیدای استانی استفاده کرده و نیازهای بازار کار خود را تامین کنند.

کسانی که برای مدرک دکتری (PhD) در یکی از دانشگاه‌های کانادا ثبت نام کرده‌ و پذیرفته شده‌اند، می‌توانند برای اقامت دائم به عنوان یک نیروی کار ماهر اقدام کنند.

5- مهاجرت کاری به کانادا از طریق ویزای کاری LMIA

بسیاری از متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا که همان اول جاب آفر دریافت می کنند، برای ویزای کاری کانادا اقدام کرده و برمبنای این ویزای کاری، به کانادا مهاجرت می‌کنند. LMIA در واقع ارزیابی تاثیرات بازار کار در کانادا است که کارفرمایان کانادایی پیش از استخدام نیروهای کار خارجی، براساس آن، تحت ارزیابی قرار گرفته و در صورت گرفتن تاییدیه از دولت کانادا، مجوز استخدام نیروهای کار خارجی را کسب می‌کنند.

دو شرط برای گرفتن LMIA وجود دارد: اول این‌که استخدام نیروی کار خارجی بر روی بازار کار کانادا نتیجۀ مثبت یا خنثی دارد. دوم، هیچ فرد بومی کانادا نمی‌تواند شغل موردنظر را انجام دهد. حقوق و مزایای در نظر گرفته شده برای نیروی کار خارجی باید مطابق با استانداردها‌ی تعیین شده توسط دولت فدرال و دولت‌های استانی کشور کانادا باشد.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار LMIA

درخواست کارفرما برای گرفتن تاییدیۀ LMIA

جاب آفر موقت کارفرما به نیروی کار خارجی

درخواست و گرفتن مجوز کار در کانادا توسط نیروی کار خارجی

پیش‌نیازهای مهم برای گرفتن ویزای کار LMIA: نامۀ جاب آفر، داشتن قرارداد کاری، کپی از تاییدیۀ LMIA و شمارۀ LMIA هستند.


6- برنامه‌های کاندیدای استانی

روش استفاده از برنامه‌های کاندیدای استانی (PNP) برای مهاجرت کاری به کانادا، رفته رفته محبوبیت بسیاری پیدا کرده است و خیلی از متقاضیان ترجیح می‌دهند از این روش برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند.

استان‌های کانادا شامل آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و بسیاری از استان‌های دیگر، برنامه‌های مهاجرتی خود را دارند که باعث می‌شود روند بررسی تقاضا سرعت بیشتری به خود بگیرد. با این همه، در مهاجرت کاری به کانادا از طریق PNPها، متقاضی معمولاً باید در همان استانی که از برنامۀ مهاجرتی آن استفاده کرده، ساکن شود و همچنین در روش PNP، لازم است فرد متقاضی از یک کارفرمای تایید شدۀ استانی، جاب آفر دریافت کرده باشد تا صلاحیت او محرز شود.

برنامه های مهاجرتی استان های کانادا

مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط هر استان ، فرصت های مختلفی ایجاد میکند

1- برنامۀ AINP استان آلبرتا

این برنامۀ مهاجرتی که توسط دولت آلبرتا عرضه می‌شود، به کارفرمایان این استان این امکان را می‌دهد که نیروی کار خارجی با تجربۀ کاری موردنظر و موردنیاز برای پر کردن شغل‌های خالی در این استان را استخدام کنند. کسانی که در این برنامه پذیرفته شوند، همزمان با دریافت کاندیدای استانی (PN) از استان آلبرتا، اقامت دائم این استان را نیز دریافت می‌کنند.

در حال حاضر دو جریان (stream) مهاجرتی برای AINP تعریف شده است:

جریان موقعیت‌های شغلی در آلبرتا

جریان کشاورز خوداشتغال

در تغییرات جدید ایجاد شده در برنامۀ مهاجرتی AINP، متقاضی نیازی به جاب آفر یا پشتیبانی کارفرما ندارد.

پیش‌نیازهای برنامۀ AINP:

داشتن مجوز اقامت موقت در کانادا برای کار قانونی در این کشور

داشتن مجوز کاری معتبر برای یک شغل NOC موردنیاز استان از طریق LMIA

مدرک زبان معادل CLB7 برای زبان انگلیسی یا NCLC7 برای زبان فرانسه

مدرک تحصیلی لیسانس به بالا

داشتن تجربۀ کاری مرتبط (12 ماه تمام وقت یا 24 ماه پاره وقت یا داشتن مجوز کار بعد از اتمام دورل فوق‌لیسانس طی 18 ماه قبل از درخواست)

تمکن مالی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده در کانادا

پیش‌نیازهای اولیه برای جریان مهاجرتی کشاورز خود اشتغال استان آلبرتا

داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم که با استانداردهای آموزشی استان آلبرتا مطابقت داشته باشد.

داشتن درآمد 21833 دلار کانادا برای تقاضاهایی که از 2018 تا 2019 داده شده‌اند و 23392 دلار کانادا برای تقاضاهایی که مابین سال‌های 2020 و 2021 داده شده‌اند.

مهارت زبانی معادل CLB4 یا NCLC4 تا 13 ژوئن 2019 و CLB5 یا NCLC5 از 14 ژوئن 2019 به بعد.

داشتن یک طرح کسب‌وکاری مناسب برای کشاورزی در استان آلبرتا

داشتن تجربه، دانش و مهارت لازم جهت کشاورزی

تمکن مالی کافی برای ایجاد و نگهداری یک مزرعه در استان آلبرت

حداقل سرمایۀ 500000 دلار کانادا برای سرمایه‌گذاری در صنعت کشاورزی استان آلبرتا

حداقل ارزش خالص 500000 هزار دلار کانادا یا تاییدیۀ دسترسی به این مبلغ پول از منابع دیگر

 

2- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP)

در حال حاضر، سه جریان مهاجرتی PNP برای استان بریتیش کلمبیا تعریف شده است:

برنامۀ مهاجرتی BC PNP نیروی کار ماهر

برنامۀ مهاجرتی BC PNP کارآفرینی

برنامۀ BC PNP Tech Pilot

پیش‌نیازهای برنامۀ مهاجرتی نیروی کار ماهر BC PNP (جریان مهاجرتی مشاغل استراتژیک BC PNP):

داشتن جاب آفر از یک کارفرما در بریتیش کلمبیا که امکان پر کردن شغل موردنظر با یک شهروند یا مقیم دائم کانادا وجود نداشته باشد. استثنا در این زمینه، درخواست تحت عنوان یک دانشجوی فوق‌لیسانس بین‌المللی است.

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه

داشتن حداقل درآمد تعیین شده توسط BC

چهار گروه از دسته‌های مهاجرتی نیروی ماهر که می‌توانند درخواست دهند به شرح زیر هستند. متقاضی باید از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام کند.

نیروی کار ماهر (متقاضی باید جاب آفر برای NOCهای 0، A یا B داشته باشد.

متخصص در حوزۀ سلامت و پزشکی (دکتر عمومی، پرستار احراز صلاحیت شده، ماما و غیره)

فارغ‌التحصیل بین‌المللی (دانشجویان فارغ‌التحصیل لیسانس، فوق‌لیسانس یا دکتری که از آموزشگاه‌های کانادایی واقع در بریتیش کلمبیا فارغ‌التحصیل شده‌اند و تمایل دارند برای برنامۀ BC PNP درخواست دهند).

نیروی کار نیمه ماهر در مشاغل توریسم/هتلداری و مشاغل حوزۀ صنایع غذایی (پروژۀ آزمایشی فارغ‌التحصیلان بین‌المللی فوق‌لیسانس که در 28 می سال 2013 بسته شد و دانشجویان بین‌المللی فارغ‌التحصیل فوق‌لیسانس و دکتری دو سال گذشته (قبل از درخواست) در رشته‌های علوم طبیعی، علوم کاربردی و پزشکی از مؤسسات به‌نام BC، حتی اگر جاب آفر نداشته باشند.

 

3- مهاجرت کاری به کانادا از طریق کارآفرینی تحت برنامۀ مهاجرتی BC PNP:

جریان مهاجرتی کارآفرینیِ برنامۀ مهاجرتی کاندید استانیِ BC (BC PNP)، یکی از مسیرهای مهاجرتی به کانادا و اقامت در استان بریتیش کلمبیا برای کارآفرینان باتجربه‌ای است که می‌توانند در رشد راهکارهای نوآورانۀ اقتصادی در این استان سهم داشته باشند.

پیش‌نیازهای مهاجرت کاری به کانادا از طریق کارآفرینی در BC:

ارزش خالص فردیِ حداقل 600000 دلار کانادا

داشتن تجربۀ مدیریتی یا کسب‌وکار در حوزۀ مربوطه

مهاجرت قانونی به کانادا

مهارت نسبی به زبان انگلیسی یا فرانسه (CLB4 یا بیشتر

پیش‌نیازهای طرح آزمایشی کارآفرینی منطقه‌ای BC PNP:

داشتن حداقل 300000 دلار کانادا سرمایۀ شخصی از اموال منقول و غیرمنقول

سه سال سابقۀ کار به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار فعال یا بیشتر از 4 سال سابقۀ کار به‌عنوان یک مدیر ارشد یا حداقل یک سال تجربه به‌عنوان مدیر و دو سال سابقۀ کاری به‌عنوان مدیر ارشد

مدیریت فعال یک کسب‌و‌کار با مالکیت 100% کسب‌و‌کار به مدت حداقل 3 سال طی پنج سال قبل از درخواست

مهارت انگلیسی CLB4 یا بالاتر

 

4- مهاجرت کاری به کانادا با برنامۀ BC PNP Tech Pilot:

صنایع فنی استان بریتیش کلمبیا رشد سریعی را تجربه می‌کند و به همین دلیل است که این استان بر روی جذب نیروهای فنی بااستعداد سرمایه‌گذاری کرده تا بتواند تقاضا برای نیروی کار در این صنایع را پوشش دهد. معرفی برنامۀ آزمایشی BC PNP Tech Pilot نیز برای همین هدف بوده که از ژوئن 2019 وارد مرحلۀ اجرایی شده است. از طریق این برنامه، درخواست متقاضیان ماهر فنی‌کار اولویت‌بندی شده و دعوت‌نامه‌های هفتگی برای آنها صادر می‌شود تا متقاضیان کیفیت‌سنجی شوند.

 

5- برنامۀ مهاجرتی کاندید استان مانیتوبا (MPNP)

برنامۀ کاندید استانی مانیتوبا یکی از سریع‌ترین روش‌های مهاجرت کاری به کانادا به‌شمار می‌رود. افرادی که برای مهاجرت کاری به کانادا در استان مانیتوبا کاندید می‌شوند، پروسۀ مهاجرتی و صدور ویزای سریع‌تری را نسبت به بقیۀ متقاضیان کاندیدایی استان‌های دیگر کانادا تجربه می‌کنند.

متقاضیان پذیرفته شده، یک تاییدیه کاندیدایی مانیتوبا دریافت می‌کنند که پروسۀ تقاضای اقامت دائم کانادا را سرعت بیشتری می‌بخشد. در حال حاضر، چهار جریان مهاجرتی تحت برنامۀ MPNP تعریف شده است:

جریان نیروی کار ماهر خارجی

جریان نیروی کار ماهر در مانیتوبا

جریان آموزش بین‌المللی

جریان سرمایه‌گذار کسب و کار

جریان مهاجرتی نیروهای کار ماهر خارجی مانیتوبا مخصوص نیروهای ماهری است که خارج از کانادا هستند اما می‌توانند یک ارتباط قوی با این استان را ثابت کنند. این برنامه از سیستم امتیازدهی برای ارزیابی داوطلبین براساس عواملی مانند سن، مهارت زبانی، تجربۀ کاری، مدرک تحصیلی و میزان انطباق‌پذیری با زندگی در کانادا استفاده می‌کنند. دو مسیر مهاجرتی تعریف شده برای این برنامه: مسیر اکسپرس اینتری و مسیر سرمایۀ انسانی هستند.

برای جریان مهاجرتی نیروی کار ماهر (SWM) نیز دو مسیر مهاجرتی تعریف شده است: اول، مسیر تجربۀ کاری در مانیتوبا و دوم، مسیر جذب مستقیم نیروی کار خارجی توسط کارفرما

مسیر تعریف شده برای جریان مهاجرتی آموزش بین‌المللی برنامۀ MPNP، مسیر استخدام شغلی است و برای جریان سرمایه‌گذار کسب‌وکار، دو مسیر مهاجرتی کارآفرین و سرمایه‌گذار کشاورز تعریف شده‌اند.

استان مانیتوبا، از طریق برنامۀ MPNP، نیروهای کار ماهر و حرفه‌ای را برای کارفرمایانی که در این استان نیاز به نیروی کار جدید دارند، انتخاب می‌کند. البته باید توجه داشت که این نیروهای کار ماهر باید مهارت و تجربۀ کار در بازار کار این استان را داشته باشند. استان مانیتوبا هر سال فهرستی از نیازهای شغلی این استان را عرضه می‌کند و جذب نیرو هم براساس همین فهرست انجام می‌شود.

 

6- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP)

سه جریان مهاجرت کاری به کانادا تحت برنامۀ NLPNP وجود دارد:

جریان مهاجرتی نیروی کار ماهر

جریان مهاجرتی دانشجو یا فارغ‌التحصیل بین‌المللی

جریان مهاجرتی کارآفرین بین‌المللی.

پیش‌نیازهای مهاجرت کاری به کانادا از طریق جریان مهاجرتیِ نیروی کار ماهر NLPNP عبارت هستند از:

داشتن جاب آفر از یک کارفرما در این استان

مجوز کار معتبر

اثبات تمایل و توانایی اسکان در این استان

داشتن سابقۀ کاری مرتبط با شغل موردنظر

تمکن مالی کافی برای زندگی در این استان

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه

پیش‌نیازهای جریان مهاجرتی دانشجو یا فارغ‌التحصیل بین‌المللی برنامۀ NLPNP:

اتمام حداقل نیمی از دورۀ تحصیلی در دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا

اتمام دست‌کم یک برنامۀ تحصیلی دو ساله و همچنین واجد شرایط بودن برای شرکت در یک برنامۀ یک سالۀ فوق‌لیسانس

اثبات تمایل و توانایی اسکان در این استان

تمکن مالی کافی برای زندگی در این استان

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه

داشتن مجوز کاری قانونی برای کار در کانادا مانند مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی

پیش‌نیازهای مهاجرت کاری به کانادا از طریق جریان مهاجرتی کارآفرینی برنامۀ NLPNP:

سن بین 21 تا 59 سال

تسلط به زبان انگلیسی در حد CLB5 و بالاتر

داشتن سرمایۀ تجاری و شخصی حداقل 600000 دلار کانادا که امکان انتقال سریع به استان نیوفاندلند و لابرادور وجود داشته باشد.

داشتن 200000 دلار کانادا سرمایۀ آماده برای سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار موجود یا جدید در این استان

حداقل دو سال سابقۀ مدیریت فعال و مالکیت کسب‌وکار یا حداقل 5 سال سابقۀ کاری مدیر ارشد.

 

7- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی نیو برانزویک (NBPNP)

جریان‌های مهاجرتی استان برانزویک کانادا تحت برنامۀ NBPNP، به شرح زیر هستند:

پشتیبانی کارفرما (پیش‌نیاز: جاب آفر تمام وقت از یک کارفرمای برانزویکی)

پشتیبانی خانواده (پیش‌نیاز: جاب آفر تمام وقت از یک کارفرمای برانزویکی و تعهد عضو خانواده در پشتیبانی از نیروی کار برای اسکان در این استان)

متقاضیان کسب‌وکار/کارآفرینان

بازار کار اکسپرس اینتری

کارآفرینان فوق‌لیسانس

برنامۀ آزمایشی ارتباط موفق

برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق جریان مهاجرتی متقاضیان کسب‌وکار/کارآفرینان برنامۀ NB PNP، داشتن شرایط زیر الزامی است:

ارائۀ یک طرح کسب‌و‌کاری

داشتن سابقۀ مدیریتی به عنوان مالک کسب‌وکار یا مدیر ارشد

ارائۀ مستدلات قوی برای اسکان و ماندن در استان برانزویک

دیدار از استان برانزویک برای تحقیقات گسترده‌تر و مصاحبه با مأمور برنامۀ مهاجرتی

حداقل سرمایه‌گذاری 125000 دلار کانادا در این استان

داشتن حداقل سرمایۀ شخصی 300000 دلار کانادا

تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسه

باز کردن یک حساب قابل بازپرداخت شرایطی به ارزش 75000 دلار کانادا

برای جریان مهاجرتی اکسپرس اینتری، متقاضی باید در این سیستم ثبت‌نام کند. این جریان مهاجرتی برای پر کردن مشاغل مختص این استان است. در حال حاضر، این جریان مهاجرتی متوقف شده است.

پیش‌نیازهای مهاجرت کاری به کانادا از طریق جریان مهاجرتی پنجم تعریف شده در برنامۀ BN PNP شامل:

سن بین 22 تا 40 سال

اثبات تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه

داشتن مدرک تحصیلی از یک مؤسسۀ آموزشی در نیو برانزویک همزمان با اقامت در این استان

اثبات تمایل به ماندن و اسکان در این استان

صفحۀ آزمایشی ارتباط موفق در سال 2016، با هدف برقرای ارتباط بین ساکنان صاحب کسب‌و‌کار در این استان و مهاجران جدید به این استان راه‌اندازی شده است.

 

8- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی نووا اسکوشیا (NSPNP)

مهاجرت کاری به کانادا، تحت برنامۀ NSPNP، از طریق 6 جریان مهاجرتی انجام می‌شود

نیاز کاری نووا اسکوشیا: اکسپرس اینتری

اولویت‌های بازار کار نوو اسکوشیا

پزشک

کارآفرین

کارآفرین فارغ‌التحصیل بین‌المللی

نیروی کار ماهر

 

9-برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی قلمروهای شمال غربی (NTNP)

مهاجرت کاری به کانادا از طریق چهار جریان مهاجرتی در برنامۀ NTNP امکان‌پذیر است:

جریان مهاجرتی نیروی کار ماهر

جریان مهاجرتی نیروی کار اثرگذار حیاتی

جریان مهاجرتی کارآفرینی کسب‌وکار یا دستۀ خوداشتغالی

جریان مهاجرتی اکسپرس اینتری

 

10- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی انتاریو (OINP)

جریان‌های مهاجرتی تحت برنامۀ OINP عبارت هستند از:

کارفرمای واجد شرایط

دستۀ کسب‌وکار

دستۀ دانشجوی بین‌المللی

اکسپرس اینتری

 

11- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی جزیرۀ پرنس ادوارد (PEI PNP)

مهاجرت کاری به کانادا از طریق جریان‌های مهاجرتی زیر تحت برنامۀ مهاجرتی PEI PNP در حال انجام است:

اکسپرس اینتری PEI

تاثیر کسب‌وکار PEI

تاثیر کار PEI

برای واجد شرایط بودن کاندیدایی استانی جزیرۀ پرنس ادوارد، متقاضی باید پیش‌نیازهای دست‌کم یکی از برنامه‌های مهاجرت اقتصادی فدرال را داشته باشد:

برنامۀ نیروی کار ماهر فدرال

برنامۀ مشاغل فنی فدرال

کلاس تجربۀ کاری در کانادا

همچنین متقاضی باید در سیستم اکسپرس اینتری ثبت‌نام کند و وارد مخزن متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا در سیستم اکسپرس اینتری شود.

دو مسیر مهاجرتی برای گرفتن اقامت دائم از طریق برنامۀ اکسپرس اینتریPEI  وجود دارد: با جاب آفر و بدون جاب آفر. اولویت با کسانی است که در جزیرۀ پرنس ادوارد کار و زندگی می‌کنند.

 

12- برنامۀ مهاجرتی نیروی کار ماهر استان کِبک (QSWP)

استان کبک، برنامه‌های ویژه خود را برای مهاجرت کاری به کانادا و این استان دارد. متقاضیان براساس موارد زیر سنجیده می‌شوند:

سطح مهارتی

تجربۀ کاری

سن (18 تا 35 سال)

میزان تسلط به زبان انگلیسی و به ویژه زبان فرانسه

زمان صرف شده در استان کبک و پیوندهای خانوادگی

جاب آفر

همسر

عوامل دیگر

تمکن مالی کافی برای زندگی در استان کبک کانادا

 

13 – برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی ساسکاچوان (SINP)

جریان‌های مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامۀ SINP به شرح زیر هستند:

جریان مهاجرتی نیروی کار ماهر بین‌المللی

جریان مهاجرتی تجربۀ کاری در استان ساسکاچوان

جریان مهاجرتی کارآفرین و کشاورز

 

14- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی یوکان (YNP)   

جریان‌های مهاجرتی برنامۀ کاندید مهاجرتی استان یوکان:

اکسپرس اینتری کانادا، استان یوکان (داشتن جاب آفر تمام وقت)

برنامۀ کسب‌وکار استان یوکان (حداقل 150000 دلار کانادا سرمایه برای راه‌اندازی کسب‌وکار)

برنامۀ نیروی کار ماهر استان یوکان (داشتن جاب آفر تمام وقت الزامی است)

 

مهاجرت کاری به کانادا چه شرایطی دارد ؟ ——-> شرایط مهاجرت کاری به کانادا

بررسی درآمد مشاغل مختلف در کانادا

کشور کانادا به دلیل درآمد بالای مشاغل مختلف گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت از طریق کار است. حقوق و مزایایی که در کشور کانادا به متقاضیان تعلق می‌گیرد به حدی بالا است که پاسخگوی تمام نیاز‌های روزانه افراد خواهد بود. به عبارتی نیرو‌های کار می‌توانند با استفاده از حقوق خود به آسانی از امکانات رفاهی مختلف مانند خوراک، پوشاک، مسکن، مراکز تحصیلی و غیره به صورت ایده‌آل استفاده کنند.

تاثیر مهارت و ساعت کاری در حقوق افراد

البته ساعت کاری در این کشور مشخص است و بیش از ۴۰ ساعت کار در آن اضافه‌کاری به شمار خواهد آمد. متقاضیان با استفاده از اضافه‌کاری در کانادا از حقوق بیشتری بهره‌مند خواهند شد. با وجود تمام این مسائل حقوق و مزایایی که در کشور کانادا به نیرو‌های کار تعلق می‌گیرد باتوجه به میزان ساعت کاری، مهارت‌های متقاضیان، نوع کار آن‌ها و غیره متفاوت خواهد بود.

 

تاثیر سوابق کاری در حقوق افراد

همچنین هرچه میزان سوابق کاری افراد در این کشور بالاتر باشد به آن‌ها حقوق بیشتری داده می‌شود. کشور کانادا به نیرو‌های کاری که از مدارک تحصیلی بهتر برخوردار بوده و نمرات قبولی بالایی در آن‌ها دریافت کرده‌اند حقوق بیشتری را خواهد داد که این موضوع یک مزیت برای آن به حساب می‌آید.

 

بررسی میانگین حقوق افراد در کانادا

اگر بخواهیم به صورت میانگین حقوق افراد در کانادا را بررسی کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که هر فردی در ماه به طور متوسط حدود ۱۶۰ هزار دلار حقوق دریافت خواهد کرد. البته در هر شهر کانادا میزان حقوق نیروی کار متفاوت است که متقاضیان باید در انتخاب مقصد مناسب برای زندگی در کانادا به آن دقت کنند. به طور عادی حداقل حقوق در کشور کانادا حدود ۱۵ دلار است که برای تامین هزینه‌های زندگی به صورت ایده‌آل مناسب نیست.

با این وجود باید دقت کرد که شهر‌های بزرگ و پایتخت این کشور به نیرو‌های کار حقوق بیشتری را خواهند داد. از آنجایی که حقوق و مزایای در نظر رفته برای نیروی کار مناسب است، متقاضیان با استفاده از آن قادر خواهند بود تا با اثبات تمکن مالی خود به سفارت اقامت و ویزای دائم این کشور را دریافت کنند.

نتیجه گیری

کشور کانادا به واسطۀ‌ نیاز بسیاری زیادی که به نیروی کار دارد، روش‌های بسیاری برای مهاجرت کاری به کانادا پیش پای متقاضیان خارجی قرار داده است. یکی از بهترین روش‌ها، مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه‌های کاندیدای استانی است که معمولاً براساس سیستم امتیازدهی کار می‌کنند.

در حالت کلی مهاجرت به کانادا مزایای زیادی را برای افراد به دنبال دارد که از میان آن‌ها می‌توان به اخذ اقامت دائم، حقوق مناسب مشاغل مختلف، هزینه‌های مناسب زندگی، استفاده از امکانات رفاهی مختلف و غیره اشاره کرد. کسانی که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند باید از مدرک زبان انگلیسی و زبان بومی این کشور برخوردار بوده و رزومه کاری خوبی داشته باشند.

سوالات متداول

 

1- مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامۀ مهاجرتی اکسپرس اینتری

2- برنامۀ نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)

3- برنامۀ تجارت حرفه‌ای فدرال (FSTP)

4- کلاس تجربۀ کار در کانادا

5- مهاجرت کاری به کانادا از طریق ویزای کاری LMIA

6- برنامه‌های کاندیدای استانی

 

1- برنامۀ AINP استان آلبرتا

2- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP)

3- مهاجرت کاری به کانادا از طریق کارآفرینی تحت برنامۀ مهاجرتی BC PNP:

4- مهاجرت کاری به کانادا با برنامۀ BC PNP Tech Pilot:

5- برنامۀ مهاجرتی کاندید استان مانیتوبا (MPNP)

6- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP)

7- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی نیو برانزویک (NBPNP)

9-برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی قلمروهای شمال غربی (NTNP)

10- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی انتاریو (OINP)

11- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی جزیرۀ پرنس ادوارد (PEI PNP)

12- برنامۀ مهاجرتی نیروی کار ماهر استان کِبک (QSWP)

13 – برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی ساسکاچوان (SINP)

14- برنامۀ مهاجرتی کاندید استانی یوکان (YNP) 

همچنین هرچه میزان سوابق کاری افراد در این کشور بالاتر باشد به آن‌ها حقوق بیشتری داده می‌شود. کشور کانادا به نیرو‌های کاری که از مدارک تحصیلی بهتر برخوردار بوده و نمرات قبولی بالایی در آن‌ها دریافت کرده‌اند حقوق بیشتری را خواهد داد که این موضوع یک مزیت برای آن به حساب می‌آید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن