مشاوره رایگان

02128111107

ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت

ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت

ارزانترین کشور برای ثبت شرکت

ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. راه‌اندازی یک شرکت جدید رویایی است که همه ما آرزوی آن را داریم. آزادی کار کردن برای خودتان و رئیس خود بودن می‌تواند بسیار عالی باشد. اما بزرگ‌ترین چالش پیش رو این می‌باشد که استارتاپ شما چقدر هزینه برمی‌دارد. بله هزینه راه‌اندازی یک شرکت جدید می‌تواند بسیار بالا باشد و بخش عمده‌ای از درآمد ماهانه شما را به خود اختصاص دهد. به خصوص برای کشورهایی که نرخ تورم بالایی دارند، سرمایه‌گذاری اولیه برای راه‌اندازی یک استارتاپ می‌تواند حساب بانکی شما را خالی کند. بنابراین چرا شرکت خود را در کشوری ارزان راه‌اندازی نکنید؟ با ما همراه باشید تا ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت را به شما معرفی کنیم.

ارزان‌ترین کشورها برای ثبت شرکت

ارزانترین کشور برای ثبت شرکت

صاحبان مشاغل جدید باید برای اخذ تاییدیه‌ها و مجوزها هزینه کنند. دولت‌ها اغلب از یک کسب و کار می‌خواهند تا حداقل سرمایه مورد نیاز یعنی مقدار مشخصی پول نقد را در بانک کشور مقصد داشته باشند. اما این فرآیندها نه‌تنها پرهزینه بلکه زمان‌بر و پیچیده هستند. به‌عنوان مثال، کسب ‌و کارهای کشور عربستان سعودی قبل از تصویب قانون ساده کردن روند راه‌اندازی و تحریک بیشتر سطوح کارآفرینی، باید از 13 رویه عبور می‌کردند. همچنین باید 1057 درصد از درآمد سرانه خود را قبل از تاسیس شرکت در بانک به ودیعه می‌گذاشتند.

اما کشورهای زیادی در جهان وجود دارند که راه‌اندازی شرکت در آن‌ها می‌تواند ارزان، کم چالش و پربازده باشد. زیرا این کشورها در کنار سرمایه‌گذاری‌های تجاری ارزان، درآمد نسبتا بالاتری نیز ارائه می‌کنند.

درواقع شرکت شما زمانی مقرون‌به‌صرفه خواهد بود که درآمد حاصل از کسب و کار آن توجیه هزینه انجام شده را داشته باشد. به‌عنوان مثال، بسیاری از کشورها مانند ونزوئلا و اسلوونی وجود دارند که هزینه ثبت شرکت در آن‌ها تقریبا صفر است. اما درآمد نسبی ایجاد شده در این کشورها نیز به دلیل اوضاع بد اقتصادی بسیار ناچیز خواهد بود. بنابراین ثبت شرکت در این کشورها توجیه اقتصادی ندارد. پس بیایید ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت را با سنجیدن تمامی جوانب موجود و از میان 5 نامزد برتر زیر انتخاب کنیم.

انگلستان

انگلستان یکی از بهترین جاهای دنیا برای راه‌اندازی یک شرکت جدید است. در انگلستان عواملی که بر یک استارتاپ جدید تاثیر می‌گذارند برای کارآفرینان جدید بسیار مطلوب هستند. عواملی مانند فضای کسب و کار، در دسترس بودن نیروی کار باکیفیت، هزینه ثبت شرکت و ثبات اقتصادی اهمیت بسیار بالایی دارند. بریتانیا انتظارات حقوقی کمتری از استارتاپ‌های جدید دارد که برای شرکت‌های کوچک و دارای شرایط خوب استخدامی کمتر هم می‌شود.

علاوه بر این، کاهش نرخ مالیات نیز به نفع مشاغل جدید در بریتانیا خواهد بود. انگلستان همچنین دارای سازمان‌های بسیاری است که از استارتاپ‌ها حمایت کرده و در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. استارتاپ‌های بریتانیا ترکیبی عالی از نوآوری و روحیه کارآفرینی به همراه طیف گسترده‌ای از گزینه‌های تامین مالی هستند. نرخ‌های مالیات پایین‌تر، انتظارات حقوقی کمتر و هزینه‌های کار مقرون‌به‌صرفه، بریتانیا را به ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت تبدیل خواهد کرد.

سنگاپور

سنگاپور به عنوان برترین مرکز استارتاپی در بین سایر کشورهای جهان شناخته شده است. جذاب‌ترین ویژگی تشکیل و ثبت شرکت در سنگاپور به سیستم مالیاتی ساده در این کشور برمی‌گردد. سیستم مالیاتی سنگاپور نرخ‌های پایینی را از شرکت‌ها و مشاغل مختلف اخذ می‌کند. این امر به کسب و کارها امکان می‌دهد تا هزینه‌های کمتری متحمل شوند و از سود و بازده سرمایه خود برای توسعه کسب و کار استفاده کنند.

سنگاپور همچنین روش‌های آسانی را برای راه‌اندازی کسب و کار شما با هزینه‌های رویه‌ای کم ارائه می‌دهد. محیط کسب و کار سنگاپور تقریبا تمام عوامل تاثیرگذار برای اداره بهتر یک تجارت را در برمی‌گیرد. همچنین راه‌اندازی یک شرکت مستلزم آن نیست که تمام پول خود را در سهام شرکت سرمایه‌گذاری کنید. بنابراین می‌توانید فراتر از سرمایه لازم برای انجام امور تجاری و پرداخت بدهی‌ها را در اختیار داشته باشید.

این انعطاف‌پذیری و سهولت انجام تجارت همراه با حداقل هزینه‌های رویه‌ای واقعا به شکوفایی مشاغل در سنگاپور کمک کرده است. همان‌طور که میدانید شرکت‌های تجاری بزرگی مقر خود را در سنگاپور قرار داده‌اند تا از مزایای ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت برخوردار شوند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت از طریق ثبت شرکت

 امارات متحده عربی

مشاغل کوچک و متوسط ​​بخش جدایی‌ناپذیر اقتصاد امارات متحده عربی را تشکیل می‌دهند. محیط تجاری امارات متحده عربی برای ثبت شرکت شما ایده‌آل است. زیرا از کارآفرینان جدید و آینده با فرصت‌های سرمایه‌گذاری آسان پشتیبانی می‌کند. مهم‌تر از همه، امارات متحده عربی یک کشور بدون مالیات تلقی می‌شود. مشاغل و کارمندان در امارات از نرخ مالیات بر درآمد و سود صفر بهره‌مند می‌شوند. این یک ویژگی بسیار جذاب برای شرکت‌ها است تا تجارت خود را در این کشور دایر کنند.

توانایی کسب سود و سرمایه بدون نیاز به پرداخت مالیات می‌تواند برای مشاغل مختلف بسیار مفید باشد، به خصوص اگر یک تجارت کاملا جدید باشد. امارات متحده عربی همچنین به غیر از مالیات صفر بازار بزرگی را هم برای گسترش مشتریان، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و امکانات زیرساختی عالی فراهم کرده است. مجموعه این شرایط باعث می‌شود تا به ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت تبدیل شود.

هلند

هلند در زمینه تجارت به عنوان دروازه ورود به اروپا شناخته می‌شود. راه‌اندازی یک شرکت در هلند به دلیل نرخ تولید ناخالص داخلی بالا و توزیع برابر درآمد بسیار آسان خواهد بود. نرخ تولید ناخالص داخلی بالا نشان می‌دهد که ظرفیت مخارج مردم بالا است. همچنین توزیع برابر درآمد نیز نشان می‌دهد که بیشتر مردم پولی برای خرج کردن دارند.

هزینه‌های حمل‌ونقل نیز در هلند بسیار پایین است و نیروی کار تحصیل‌کرده و کارگران ماهر زیادی در دسترس کارفرما خواهد بود. راه‌اندازی یک کسب و کار در هلند به دلیل روش‌های ساده و هزینه‌های پایین راه‌اندازی بسیار آسان می‌باشد. جامعه بین‌المللی هلند بسیار باز و کارآمد است و فرصت‌هایی را برای جهانی شدن کسب و کار شما فراهم می‌کند. نرخ بازده و درآمد سرانه بالا موجب می‌شود تا هلند به عنوان ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت در اروپا شناخته شود.

نیوزلند

نیوزلند را می‌توان ساده‌ترین مکان برای راه‌اندازی یک شرکت در سراسر جهان به حساب آورد. شروع یک کسب و کار در این کشور تقریبا هیچ زمان نمی‌برد. نیوزلند همچنین به منابع اولیه مفید و فراوانی دسترسی دارد که با هزینه‌های کم در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرند. محیط سیاسی و اقتصادی نیوزلند نیز بسیار پایدار شناخته می‌شود.

بهترین بخش در مورد انجام تجارت در نیوزلند به در دسترس بودن گسترده منابع تجدیدپذیر و کمترین استفاده از انرژی اتمی و سوخت‌های فسیلی برمی‌گردد. بنابراین هزینه راه‌اندازی و مدیریت کسب و کار در این کشور نسبت به درآمد ایجاد شده ارزان‌تر است. این امر به دلیل بهره‌وری بیشتر فناورانه و آزادی اقتصادی بیشتر در نیوزلند میسر می‌شود. دولت نیوزلند به شدت از ایده‌های جدید و نوآورانه حمایت می‌کند. همچنین مشوق‌ها و کمک‌های مالی زیادی به استارتاپ‌ها ارائه می‌کند. بنابراین نیوزلند را می‌توان ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت در جهان دانست.

ثبت شرکت در کشورهای مختلف

سوددهی پایین و هزینه‌های ثبت شرکت بالا، راه‌اندازی یک کسب و کار را در بیشتر کشورهای آفریقایی به چالشی ناممکن تبدیل می‌کند. متوسط ​​دستمزد ماهانه در کنگو فقط 50 دلار است. اما هزینه بالای ثبت شرکت می‌تواند راه‌اندازی استارتاپ را برای اکثر کارآفرینان مستقل دور از دسترس قرار دهد. همچنین نابرابری و ناامنی زیادی در جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، مالی، هائیتی، سوریه و یمن وجود دارد. کشور مصر دستمزدهای بالاتری دارد، اما کارمزدهای بالاتر استارتاپ‌های مصری را در موقعیتی مشابه قرار می‌دهد.

در روآندا هزینه‌های ثبت شرکت برای دو سال اول لغو می‌شوند تا به کسب و کارها اجازه حرکت داده شود. اما درآمد ماهیانه 51 دلاری کار را خراب می‌کند. میزان درآمد در آذربایجان مشابه سورینام است، اما مالیات‌ها فقط 10.59 دلار یا 4 درصد از درآمد ماهیانه می‌باشد. اما بریتانیا بهترین‌ها را در یک جا جمع کرده است. مالیات‌ها فقط 12 پوند به علاوه 1 درصد از سرمایه شرکت و 2 درصد از سرمایه سهام شرکت خواهد بود. این موضوع را در کنار میانگین درآمد 2985.42 دلار در ماه بگذارید تا متوجه شوید که بریتانیا بهشت استارتاپ‌ها محسوب می‌شود.

ثبت شرکت در آمریکایی جنوبی

کارآفرینان در سورینام علاوه بر هزینه‌های حداقل 3030 دلاری، باید 8 درصد از کل هزینه نهایی خدمات اسناد رسمی را هم بپردازند. علاوه بر این هزینه‌های اضافی، حداقل مالیات نیز معادل 1 درصد از درآمد ماهیانه شرکت است. این کشور تا حد زیادی محبوب‌ترین مکان برای شروع یک تجارت در آمریکای جنوبی می‌باشد. اگرچه اکوادور نیز دارای نرخ مالیات و ثبت شرکت مقرون‌به‌صرفه‌ای خواهد بود.

اما اوضاع در ونزوئلا کاملا متفاوت است. رزرو نام شرکت، ثبت‌نام، اعلام موجودیت در یک روزنامه محلی و تشریفات مختلف دیگر همگی به زیر یک دلار می‌رسند. بنابراین به‌حق می‌توان لقب ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت را به ونزوئلا داد. این نرخ مقرون‌به‌صرفه با درآمد ماهیانه 1232 دلاری می‌تواند تغییرات مثبتی را نشانه برود. اما تحریم‌های بین‌المللی و عدم ارتباط با تجارت جهانی کار را خراب کرده است. شیلی هم مالیات‌های بسیار پایینی دارد، در حالی که مقرون‌به‌صرفه بودن در کلمبیا، پرو، پاراگوئه، برزیل و آرژانتین نیز کمتر از 100 درصد خواهد بود.

ثبت شرکت در آفریقا

دستمزدهای پایین شروع کسب و کار رسمی خود را در بسیاری از آفریقا برای افراد متوسط سخت می‌کند. گران‌ترین مکان، گینه استوایی با 2322 دلار است که در آن چک حقوقی 324 دلاری به معنای نرخ مقرون‌به‌صرفه 718 درصدی می‌باشد. مالیات در اکثر کشورهای آفریقا کمتر است، اما درآمدها هم همین‌طور. درواقع، کنگو با هزینه‌های 1232 دلاری در مقابل دستمزد 48 دلاری، ارزان‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین کشور جهان می‌باشد.

با این حال، اصلاحات در آفریقا روند ثبت شرکت را ارزان‌تر و ساده‌تر می‌کند. قبل از سال 2013 تنها تعداد کمی از سیاستمداران سطح بالای آفریقا وجود داشتند که می‌دانستند چند روز طول می‌کشد تا یک کسب و کار در کشورشان راه‌اندازی شود. اما اکنون آن‌ها می‌دانند که این پروسه چند روز طول می‌کشد. بنابراین دولتمردان آفریقایی به مرور زمان شناخت بیشتر و بهتری از موانعی که یک کارآفرین متوسط در کشورشان با آن روبرو است، به دست می‌آورند.

ثبت شرکت در کشورهای مختلف

ثبت شرکت در خاورمیانه

کشور قطر گران‌ترین مکان جهان برای راه‌اندازی یک کسب و کار است. شما باید ثبت شرکت خود را با هزینه‌های ۷۴۴۴ دلاری و یک چک ۳۳۳۲ دلاری پوشش دهید. لبنان، عراق و سوریه نیز حقوق ثبت شرکت چهار رقمی دارند، اما درآمدهای بسیار کمتری خواهند داشت. مثلا برای ایجاد یک تجارت در سوریه باید 10 چک پرداخت کنید.

در قرقیزستان شما می‌توانید کسب و کار خود را با کمتر از ده دلار راه‌اندازی کنید که بسیار مفید است. زیرا میانگین دستمزد ماهیانه فقط 84 دلار می‌باشد. اما قزاقستان را مقرون‌به‌صرفه تر خواهید یافت، جایی که قیمت ثبت شرکت در آن فقط 12 دلار در مقابل چک حقوق 531 دلاری می‌باشد. به‌علاوه، فرآیند ثبت شرکت تنها پنج روز طول می‌کشد که کمتر از نصف میانگین زمان اروپا و آسیای مرکزی می‌باشد. جستجوی ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت در خاورمیانه نمی‌تواند گزینه‌های زیادی را به جز امارات متحده عربی پیش روی شما بگذارد.

ثبت شرکت در اروپا

تحقیقات جدید پلتفرم‌های مالی کسب و کار نشان می‌دهد که بریتانیا در کنار هلند و اسلوونی ارزان‌ترین کشورهای اروپا برای راه‌اندازی یک کسب و کار جدید هستند. به طور متوسط، رویه راه‌اندازی در بریتانیا که به عنوان قیمت ثبت یک کسب و کار نیز شناخته می‌شود، صفر درصد از درآمد ناخالص ملی (GNI) این کشور را تشکیل می‌دهد.

هزینه یک عامل تاثیرگذار بزرگ در راه‌اندازی یک کسب و کار جدید می‌باشد و می‌تواند یک عامل بازدارنده بزرگ برای کارآفرینان آینده باشد. این تحقیق همچنین به بررسی شاخص‌های عملکرد ملی برای 28 کشور در اروپا پرداخته است که نتایج آن‌ها را بر اساس اندازه اقتصاد، نرخ بیکاری و سهولت انجام کسب‌وکار می‌باشد.

بر اساس این تحقیق، بریتانیا درمجموع به‌عنوان بهترین کشور اروپایی برای استارتاپ‌ها، بالاترین امتیاز را کسب کرد و پس از آن ایرلند قرار گرفت. با این حال، رده‌ای که بریتانیا در آن ضعیف‌ترین امتیاز را کسب کرد مربوط به شکاف دستمزد جنسیتی بود که خارج از 10 رتبه برتر قرار گرفت. لوکزامبورگ در این رده بالاترین رتبه را داشت. سایر کشورهایی که در فهرست 5 کشور برتر اروپایی برای راه‌اندازی کسب و کار قرار دارند، به ترتیب ایرلند، دانمارک و استونی هستند.

نتیجه گیری

پنج کشوری که در بالا مورد بحث قرار گرفته‌اند، برای راه‌اندازی یک کسب و کار جدید بسیار ایده‌آل و مقرون‌به‌صرفه هستند. همه آن‌ها فضای کسب و کار مطلوبی را ارائه می‌دهند که برای یک استارتاپ بسیار مهم است. علاوه بر آن، ثبات سیاسی و اقتصادی نیز یک ویژگی بارز آن‌هاست که تجارت جدید هم نیازمند محیطی آرام و باثبات برای رشد و کارایی خواهد بود. عواملی مانند هزینه‌های نیروی کار کمتر، تجهیزات فناورانه ارزان، ارزش پول بالا و کمک‌های دولتی نیز معمولا در این کشورها مشاهده می‌شود.

مهم‌تر از همه، تمامی این کشورها یک محیط حرفه‌ای برای کسب و کار ارائه می‌دهند. این یعنی کسب و کار شما، دارایی ارزشمندی برای آن کشور است. بنابراین مناسب‌ترین فضای تجاری را برای شما تضمین خواهند کرد. امیدواریم مطلب ما به شناخت بیشتر شما درباره ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت کمک کرده باشد.

سوالات متداول

انگلستان، سنگاپور، امارات متحده عربی، هلند و نیوزلند از جمله کشورهایی هستند که برای ثبت شرکت ارزانتر میباشند.

شرکت ها شما زمانی مقرون‌به‌صرفه میباشند که درآمد حاصل از کسب و کار آن ها توجیهی برای هزینه انجام شده داشته باشد.

در کشور روآندا هزینه‌های ثبت شرکت برای مدت دو سال ابتدایی لغو می‌شوند تا به کسب و کارها اجازه حرکت داده شود. 

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن