مشاوره رایگان

02128111107

ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی

ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی

ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی

ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. یکی از مواردی که دانشجویان پزشکی همیشه به‌عنوان مانعی برای تحصیل خود می‌بینند، هزینه‌های گران شهریه است. دانشکده‌های پزشکی دقیقا به دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن در سراسر جهان شناخته شده هستند. دانشکده‌های پزشکی مقرون‌به‌صرفه نادر هستند. دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌های دولتی دشوار می‌توانند پذیرش شوند. بااین‌حال، برخی از مقاصد تحصیلی در خارج از کشور در جهان با ارزان‌ترین دانشکده‌های پزشکی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. ما در این مقاله به 18 مقصد ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی با هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه تحصیلی و زندگی می‌پردازیم.

18 کشور برتر برای تحصیل پزشکی با هزینه کم

ارزانترین کشورها برای تحصیل در رشته پزشکی

همان‌طور که در بالا ذکر شد تعدادی از کشورها هستند که شهریه پزشکی مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌دهند. برای جذب بیشتر دانشجویان بین‌المللی، کشورها تحصیل به زبان انگلیسی را ارائه می‌دهند، همچنین باعث افزایش اشتغال‌پذیری دانشجویان در سراسر جهان می‌شود، به‌طوری‌که زبان انگلیسی‌زبان پذیرفته شده جهانی در دنیا است. در اینجا کشورهای برتر با مقرون‌به‌صرفه‌ترین دانشکده‌های پزشکی در جهان آورده شده است:

روسیه

 بگذارید فکر ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی در ذهن ما جرقه بزند، روسیه اولین کشوری خواهد بود که وارد تصویر می‌شود. گفته می‌شود این کشور در بین 20 کشور برتر برای تحصیل پزشکی با هزینه کم، بیش از 13 هزار بورسیه تحصیلی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. گفته می‌شود هزینه تحصیل پزشکی در روسیه بین 2 تا 6 هزاردلار است. برخی از موسسات آموزشی که در آن‌ها می‌توان در رشته پزشکی تحصیل کرد، آکادمی پزشکی دولتی ولگوگراد، دانشگاه پزشکی دولتی استاوروپل است.

چین

چین همچنین در فهرست 20 کشور برتر برای تحصیل پزشکی با هزینه کم قرار دارد. تحصیل پزشکی حتی در کشور چین چندان گران نیست. این کشور در میان کشورهایی که در رشته پزشکی با هزینه کم تحصیل می‌کنند، از محبوبیتی برابر با روسیه برخوردار می‌باشد.

این کشور حدود 45 کالج و دانشگاه دارد که توسط مقامات هندی به رسمیت شناخته شده‌اند که هندی‌ها می‌توانند در آن دوره‌های پزشکی تحصیل کنند. گفته می‌شود هزینه تحصیل در اینجا حدود 2 هزار و 600 دلار در سال است. جای تعجب نیست، این کشور نیز یکی از کشورهایی است که در رشته پزشکی با هزینه کم تحصیل می‌کند. برخی از موسسات محبوب برای تحصیل پزشکی دانشگاه پزشکی لوژو و دانشگاه پزشکی شمال سیچوان هستند.

اوکراین

اگر کسی مایل به تحصیل پزشکی در یک دانشگاه کلاس جهانی با قیمتی مقرون‌به‌صرفه است، اوکراین باید یکی از گزینه‌های مورد بررسی باشد. این کشور دارای بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی می‌باشد که در سطح جهانی هستند.

این کشور به‌طور فزاینده‌ای به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد برای مطالعات پزشکی شناخته می‌شود. گفته می‌شود هزینه تحصیل در دوره‌های پزشکی در اینجا بین 4 تا 6 هزار دلار در سال است. جای تعجب نیست، حتی این کشور نیز جزو 20 کشور برتر برای تحصیل پزشکی با هزینه کم می‌باشد. برخی از کالج‌های محبوب برای تحصیل پزشکی در اینجا دانشگاه پزشکی کیف و دانشگاه ملی پزشکی وینیتسا هستند. مدارک و کالج‌های اینجا توسط WHO و همچنین شورای پزشکی هند به رسمیت شناخته شده است.

قرقیزستان

قرقیزستان نیز در فهرست 20 کشور جهت ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی با هزینه کم قرار دارد. این می‌تواند یکی از نام‌های کمتر شنیده شده در مورد تحصیل پزشکی باشد. بااین‌حال، این کشور یکی از آن مکان‌هایی است که علاقه‌مندان به تحصیل پزشکی می‌توانند آموزش پزشکی را با هزینه کم بگذرانند. چیزی که باعث محبوبیت این ملت شده است، گفته می‌شود شهریه بسیار مقرون‌به‌صرفه آن می‌باشد.

همچنین گفته می‌شود که کالج‌های پزشکی دارای اکثر تجهیزات آموزشی و زیرساخت‌های مدرن هستند. هزینه در اینجا می‌تواند حدود 2 تا 7 هزار دلار در سال باشد. جای تعجب نیست که چرا حتی این کشور یکی از کشورهایی است که در رشته پزشکی با هزینه کم تحصیل می‌کنند. دانشگاه دولتی اوش و دانشگاه دولتی پزشکی جلال‌آباد از جمله موسسات آموزشی محبوب پزشکی در آنجا هستند.

فیلیپین

فیلیپین همچنین در فهرست 20 کشور برتر جهت ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی قرار دارد. این یکی دیگر از بهترین مکان‌ها برای تحصیل دوره‌های پزشکی باقیمت‌های نه‌چندان بالا می‌باشد. نزدیک‌شدن به این کشور برای تحصیل ایده بدی نیست. زیرا حتی هزینه زندگی نیز بالا نمی‌باشد. سیستم آموزش پزشکی هم‌تراز با بهترین‌های جهان است. گفته می‌شود هزینه تحصیل در اینجا 6 تا 12 هزار دلار در سال می‌باشد. به همین دلیل این کشور نیز جزو کشورهایی است که در رشته پزشکی با هزینه کم در آن تحصیل می‌کنند. دانشگاه ایالتی کاگایان و کالج پزشکی AMA از بهترین موسسات اینجا برای تحصیل پزشکی هستند.

لهستان

لهستان همچنین دارای ویژگی‌های برجسته‌ای در زمینه هزینه تحصیل پزشکی است. لهستان همیشه از دانشجویان خارجی استقبال گرمی می‌کند. گفته می‌شود که اکثر کالج‌های پزشکی در آنجا با دانشگاه‌های خارجی ارتباط دارند. این به دانش‌آموزان بسیار سود می‌رساند. هزینه تحصیل پزشکی 7 تا 15 هزار دلار در سال می‌باشد. جای تعجب نیست که چرا حتی این کشور یکی از 20 کشور برتر جهت ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی است. برخی از کالج‌هایی که در رشته پزشکی تحصیل می‌کنند، عبارت‌انداز: دانشگاه Modicum Jagiellonian Collegium و دانشگاه Nicolaus Copernicus.

تحصیل پزشکی در لهستان

بلژیک

همه کشور بلژیک را به قدرت صنعتی‌اش می‌شناسند. اما، یک مورد وجود دارد که بسیاری در مورد این کشور نمی‌دانند و آن تحصیل ارزان در رشته پزشکی می‌باشد. اگر تحصیل در یک موسسه دولتی باشد، باید حدود 2 تا 3 هزار دلار در سال بپردازید. اگر فردی برای تحصیل در یک موسسه خصوصی انتخاب کند، همین می‌تواند حدود 4 هزار و 800 دلار در سال باشد. برخی از کالج‌های قابل‌توجه برای تحصیل پزشکی در بلژیک، دانشگاه گنت و دانشگاه آنتورپ هستند.

بلاروس

 مکان‌های زیادی در جهان برای تحصیل پزشکی با هزینه مقرون‌به‌صرفه وجود دارد. آموزش موجود در اینجا در سطح جهانی می‌باشد، اما نرخ آن چندان بالا نیست. شاید به همین دلیل است که بسیاری حتی این ملت را جزو کشورهایی برای تحصیل پزشکی با هزینه کم می‌دانند. هزینه تحصیل در رشته پزشکی در اینجا می‌تواند حدود 2 هزار و 500 تا 4 هزار و 600 دلار در سال باشد.

کالج‌های پزشکی در اینجا نیز با بهترین‌های جهان برابری می‌کنند. در انتخاب بلاروس به‌عنوان محل تحصیل پزشکی نباید تردید داشت. از جمله محبوب‌ترین موسسات برای تحصیل پزشکی در اینجا می‌توان به دانشگاه پزشکی دولتی بلاروس و دانشگاه پزشکی دولتی گومل اشاره کرد. بنابراین این کشور نیز اتفاقا در بین 20 کشور برتر برای تحصیل پزشکی با هزینه کم قرار دارد.

آلمان

آلمان همچنین یکی از ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی است. این کشور نه‌تنها برای تجارت خوب می‌باشد، بلکه مکان خوبی برای تحصیل پزشکی است. گفته می‌شود که شهریه در بسیاری از کالج‌های کشور آلمان صفر می‌باشد. در کالج‌هایی که تحت مالکیت عمومی هستند هیچ شهریه‌ای وجود ندارد. بااین‌حال، موسسات خصوصی مبلغ مشخصی را برای تحصیل پزشکی دریافت کنند.

دانشجویان در موسسات پزشکی خصوصی ممکن است مجبور به پرداخت 4 تا 16 هزار دلار در هر ترم باشند. جای تعجب نیست که چرا این کشور یکی از 18 کشور برتر برای تحصیل پزشکی با هزینه کم است. بااین‌حال، کسانی که مایل به تحصیل پزشکی در اینجا هستند، به یاد داشته باشند که باید زبان آلمانی را یاد بگیرند. بیشتر آموزش در کالج پزشکی به زبان آلمانی خواهد بود. تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی در این کشور به زبان آلمانی است، اما تحصیلات تکمیلی در همان رشته را می‌توان به زبان انگلیسی انجام داد. برخی از کالج‌های محبوب برای تحصیل پزشکی در آلمان، دانشگاه هایدلبرگ و دانشگاه Rwth Aachen هستند.

ایتالیا

این کشور به‌عنوان یک مقصد تجاری خوب، یک کانون توریستی و همچنین مکانی عالی برای مد و منسوجات شناخته شده است. بااین‌حال، این کشور برای بسیاری شناخته شده نمی‌باشد. اما این کشور به‌عنوان یک مقصد ترجیحی برای تحصیل پزشکی ظاهر شده است. وقتی صحبت از آموزش پزشکی می‌شود، هزینه‌هایی که باید بپردازد حدود 2 تا 5 هزار دلار در سال می‌باشد.

این بدون شک ایتالیا را به یکی از 18 کشور برتر جهت ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی تبدیل می‌کند. بااین‌حال، متقاضیان تحصیل پزشکی باید برای یادگیری پزشکی به زبان محلی آماده باشند، درصورتی‌که در یک موسسه متوسط انگلیسی پذیرش نشوند. دانشگاه پارما و دانشگاه رم لا ساپینزا و دانشگاه پادوآ از جمله موسساتی هستند که می‌توان در آنها در رشته پزشکی تحصیل کرد.

مجارستان

اگر نامی از این ملت نباشد، صحبت از تحصیل علم بهداشت کامل نخواهد شد. تحصیل پزشکی دریچه‌ای برای یک حرفه بسیار درخشان می‌باشد و یادگیری آن در کشوری که به مرکزی برای دانشگاهیان باکیفیت بالا تبدیل شده است، فقط چشم‌انداز شغلی را روشن می‌کند. این کشور خانه موسسات آموزشی بسیار محبوب می‌باشد. طول دوره در این کشور شش سال است و هزینه از 16 هزار تا 16 هزار و 900 دلار در سال متغیر می‌باشد. برخی از موسسات محبوب در این یکی از 20 کشور برتر جهت ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی، دانشگاه دبرسن و دانشگاه سگد هستند.

بلغارستان

این کشور نیز یکی از کشورهایی می‌باشد که به کانون توجه علاقه‌مندان به تحصیل در رشته پزشکی تبدیل شده است. جای تعجب نیست که این کشور در بین 20 کشور برتر برای تحصیل پزشکی با هزینه کم قرار دارد. کسانی که در این کشور پزشکی خوانده‌اند توانایی خود را در همه جای دنیا ثابت کرده‌اند.

کیفیت بالای مطالعاتی که در بلغارستان ارائه می‌شود، دانشجویان را جذب دوره‌های پزشکی می‌کند که در سراسر جهان ارائه می‌شود. تحصیل پزشکی در اینجا شش سال است و هزینه‌ها می‌تواند از 7 هزار و 500 تا 8 هزار دلار در سال متغیر باشد. برخی از موسسات محبوب برای تحصیل پزشکی دانشگاه صوفیه و دانشگاه پزشکی پلون هستند.

سوئد

صحبت در مورد تحصیل پزشکی بدون ذکر سوئد کامل نخواهد شد. کشورهای اروپایی از مدت‌ها پیش به مقصدی مطلوب برای تحصیل تبدیل شده است. سوئد به‌عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از قاره بزرگ، خانه‌ای برای مؤسسات آموزشی بزرگ می‌باشد. همچنین گفته می‌شود که شهریه عادلانه باتوجه‌به دانشجویان بین‌المللی مد است. هزینه تحصیل در اینجا از 7 هزار و 500 یورو تا 19 هزار یورو در سال متغیر می‌باشد. برخی از موسسات محبوب برای تحصیل پزشکی عبارت‌اند از: دانشگاه گوتبورگ (دانشکده پزشکی)، موسسه کارولینسکا (دانشکده پزشکی).

جمهوری چک

این کشور به‌خاطر غذاهای خود که بسیاری از غذاهای بومی آن در سراسر جهان محبوب هستند، شناخته شده است. جمهوری چک خانه بسیاری از موسسات آموزشی می‌باشد که دوره‌های پزشکی را با نرخ‌های مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌دهند. تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل پزشکی به این کشور مهاجرت می‌کنند و هزینه‌ای که باید بپردازند بسیار کمتر از آن چیزی است که در بسیاری از کشورها باید پرداخت شود. هزینه تحصیل در اینجا بین 9 هزار و 600 یورو تا 13 هزار یورو می‌باشد. یکی از موسسات محبوب برای تحصیل پزشکی، دانشگاه چارلز است.

تایوان

تایوان در میان مقاصدی قرار می‌گیرد که نیازی به پرداخت هزینه زیادی برای تحصیل پزشکی نیست. این مکان محبوب همچنین خانه بسیاری از موسسات باارزش است که آموزش باکیفیت در زمینه پزشکی ارائه می‌دهند. تایوان همچنین به‌عنوان قطب پیشرو در صنعت فناوری در نظر گرفته می‌شود. از جمله موسسات محبوب پزشکی، دانشگاه پزشکی تایپه می‌باشد. هزینه تحصیل پزشکی در تایوان حدود 5 هزار دلار آمریکا در سال است. برخی از دانشگاه‌های محبوب و معروف برای تحصیل پزشکی دانشگاه پزشکی تایپه و دانشگاه پزشکی چین هستند. جای تعجب نیست که چرا این کشور در بین 20 کشور برتر برای تحصیل پزشکی با هزینه کم قرار دارد.

یونان

یونان یکی از آن کشورهایی است که موردتوجه گردشگران می‌باشد. این شهر به‌خاطر فرهنگ و تاریخ غنی خود شناخته شده است. این کشور از جمله کشورهایی است که می‌توان از جهت ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی با هزینه‌های نه‌چندان بالا بهره برد. برای تحصیل پزشکی در یونان باید حدود 1 هزار و 500 یورو در سال بپردازید. نکته حائز اهمیت این می‌باشد که هزینه زندگی نیز چندان بالا نیست. مدت‌زمان تکمیل مدرک پزشکی در یونان شش سال می‌باشد. دانشگاه ملی و کاپودیستری آتن (دانشکده علوم بهداشت، دانشکده پزشکی) و دانشگاه ارسطو تسالونیکی از جمله مؤسساتی هستند که در رشته پزشکی تحصیل می‌کنند.

اسلواکی

متقاضیان تحصیل پزشکی در صورت تمایل به تحصیل در رشته بهداشت و درمان با هزینه نه‌چندان بالا می‌توانند این کشور را در اروپا نیز در نظر بگیرند. هزینه تحصیل پزشکی در این کشور حدود 9 هزار و 500 یورو در سال می‌باشد. مدارک ارائه شده توسط موسسات آموزش پزشکی در سراسر کشورها به رسمیت شناخته شده است. دانشگاه Pavol Jozef Safarik در Kosice (دانشگاه پاول جوزف سافاريك در كوشيتسه) و دانشکده پزشکی دانشگاه Jessenius در مارتین از جمله موسسات محبوب برای تحصیل پزشکی هستند.

مالزی

یکی دیگر از ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی که می‌توان در آن‌ها با هزینه کم تحصیل کرد، مالزی نیز می‌باشد. این کشور معمولا به‌عنوان یک مقصد توریستی و یکی از نقاط موردعلاقه برای تعطیلات برای مردم در سراسر جهان شناخته می‌شود.

دانشگاه‌های ارائه‌دهنده آموزش پزشکی در مالزی از شهرت بالایی در سراسر جهان برخوردار هستند. برنامه درسی نیز برابر با استانداردهای جهانی می‌باشد و دائما به‌روز می‌شود. هزینه دوره در سال از 5 هزار و 397 دلار آمریکا تا 13 هزار 610 دلار آمریکا متغیر است که حتی هزینه‌های خوابگاه (اسکان) را نیز شامل می‌شود. از جمله موسسات شناخته شده در اینجا برای تحصیل پزشکی می‌توان به دانشگاه مالایا، دانشگاه نیوکاسل پزشکی مالزی و دانشگاه سایبرجایا اشاره کرد. 

نتیجه گیری

دانشجویانی که مایل به پذیرش در این 18 کشور برتر جهت ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی هستند، باید موارد خاصی را به‌خاطر بسپارند. تحصیل با هزینه کم به این معنی است که هزینه تحصیل کاملا مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. هزینه‌های پرداخت شده برای غذا و محل اقامت جداگانه است. مطمئنا اقامت در یک کشور دیگر منجربه افزایش این قیمت‌ها خواهد شد. متقاضیان تحصیل پزشکی که می‌خواهند برای تحصیل پزشکی با هزینه کم به این کشورها نزدیک شوند، باید حتی هزینه‌های پرداخت شده برای غذا و محل اقامت را نیز محاسبه کنند.

هزینه‌های تحصیل ممکن است مقرون‌به‌صرفه باشد، اما هزینه‌های زندگی یکسان نباشد. به دلایل واضح، هزینه همه این موارد در کشورهای خارجی بیشتر خواهد بود. هزینه‌های تحصیل (هزینه کالج) در این 18 کشور برتر برای تحصیل پزشکی با هزینه کم پس از تایید منابع مختلف ارائه می‌شود. مقادیر دقیق ممکن است به دلایل مختلف کمی کمتر یا بیشتر باشد. موارد زیادی در آن دخیل می‌باشد. به دانشجویان توصیه می‌شود برای داشتن اطلاعات دقیق در مورد هزینه‌ها، به وب‌سایت‌های رسمی دانشگاه‌های این 18 کشور برتر برای تحصیل پزشکی با هزینه کم مراجعه کنند. برای هرگونه وضوح در مورد پذیرش در آنجا مستقیما با آن‌ها تماس بگیرید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی 

سوالات متداول

روسیه، چین، اوکراین، قرقیزستان، فیلیپین، لهستان، بلژیک، بلاروس، آلمان، ایتالیا، مجارستان، بلغارستان، سوئد، جمهوری چک، تایوان، یونان، اسلواکی، مالزی

بیش از ۱۳ هزار بورسیه تحصیلی کشور روسیه به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. که هزینه تحصیل پزشکی در روسیه چیزی حدود بین ۲ تا ۶ هزاردلار است. 

هزینه تحصیل پزشکی حدود  7 تا 15 هزار دلار در سال می‌باشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن