مشاوره رایگان

02128111107

ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی

ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی

ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی

ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. داروسازی علمی است که مراحل تولید و توزیع داروها و نحوه تاثیر آن‌ها بر بدن افراد را مطالعه و در توسعه این داروها مشارکت می‌کند. داروسازی به‌عنوان یک حرفه بسیار پردرآمد است. دانشکده‌های داروسازی موسساتی هستند که افراد مشتاق را با قراردادن در توسعه، تولید، استفاده ایمن و مدیریت داروها آموزش می‌دهند. داروساز شدن یک تصمیم شغلی شگفت‌انگیز است، زیرا داروسازان یکی از معتبرترین متخصصان جامعه هستند. ما در این مقاله به 11 مقصد ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی با هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه تحصیلی و زندگی می‌پردازیم.

لیست ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل داروسازی

ارزانترین کشورها برای تحصیل در رشته داروسازی

هزینه‌های بالای اکثر دانشکده‌های داروسازی یک مانع بزرگ است که می‌تواند رویای شما را برای تبدیل‌شدن به یک داروساز خاموش کند. بااین‌وجود، شما هنوز هم می‌توانید بهترین آموزش داروسازی را در دانشکده‌های کمی مقرون‌به‌صرفه دریافت کنید، و این دانشکده‌ها “ارزان‌ترین دانشکده‌های داروسازی” نامیده می‌شوند.

در اینجا تعدادی از بهترین کشورها با معتبرترین دانشگاه‌ها که هزینه تحصیل در رشته داروسازی مناسب می‌باشد را به شما معرفی می‌کنیم.

روسیه ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی

بگذارید فکر ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی در ذهن ما جرقه بزند، روسیه اولین کشوری خواهد بود که وارد تصویر می‌شود. تحصیل در کشور روسیه در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکا مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. دانشجویان از همه کشورها می‌توانند در رشته‌های مختلف تحصیلی در فدراسیون روسیه تحصیل کنند. هزینه تحصیل در روسیه به محل موسسه، رشته تحصیلی و حتی سطح عملکرد دانشجو بستگی دارد. حرفه داروسازی پس از حرفه پزشکی، دومین شغل معتبر محسوب می‌شود. یک متخصص با تحصیلات عالی، اثر فارماکولوژیک دقیق هر دارویی را می‌داند، می‌تواند آن را تولید و بررسی کند. تحصیل داروسازی در روسیه در بین دانشجویان بین‌المللی مورد تقاضا است، زیرا:

 • برنامه‌های آموزشی متنوعی در بهترین دانشگاه‌های دولتی وجود دارد.
 • شما می‌توانید زبان‌آموزش را انتخاب کنید.
 • شهریه معقول می‌باشد.

تحصیل در رشته پزشکی در روسیه 6 سال است. اما دوره تحصیل در داروسازی کمی کوتاه‌تر می‌باشد، حدود 5 یا 5.5 سال ممکن است طول بکشد.

هزینه تحصیل داروسازی در روسیه

هزینه تحصیل در این رشته به طور متوسط 3 هزار و 200 دلار در هرسال تحصیلی می‌باشد.

چین ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی

ارائه دانش و مهارت‌های مربوطه برای ورود به حرفه داروسازی از اهداف آموزش داروسازی در چین می‌باشد که با هر جنبه‌ای از داروها، از تولید گرفته تا بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها سروکار دارد. آموزش داروسازی شامل آموزش ترکیب و توزیع داروها، مطالعه خدمات بالینی و ارائه اطلاعات دارویی به بیماران می‌باشد. هزینه تحصیل و زندگی در چین نسبت به کشورهای اروپایی، آمریکا، ژاپن، کره‌جنوبی و حتی بسیاری از کشورهای آفریقایی ارزان‌تر است.

غذا و محل اقامت در چین برای دانشجویان خارجی مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. همچنین هزینه پایین تحصیل در رشته داروسازی، اکثر جوانان را از سراسر جهان امیدوار می‌کند که به رویای روزمره خود یعنی داروساز شدن دست یابند. در حال حاضر چین ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی و بهترین مکان برای دریافت آموزش‌های داروسازی است.

دلایل اصلی تحصیل یک دانشجوی بین‌المللی برای داروسازی در چین

 1. آموزش داروسازی کم‌هزینه.
 2. فرصت‌های بورسیه.
 3. کاوش در تمدن باستانی و مدرن چین.
 4. افزایش چشم‌انداز اشتغال.
 5. کیفیت آموزش و شناخت بین‌المللی.

هزینه تحصیل داروسازی در چین

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در این کشور، 25 هزار یوان در هرسال تحصیلی است.

ایتالیا ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی

ایتالیا همچنین یکی از ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی می‌باشد. دانشگاه ساپینزا رم به‌عنوان هشتاد و دومین دانشگاه برتر رتبه‌بندی شده است. دانشگاه بولونیا در رتبه 99 بهترین دانشگاه داروسازی قرار دارد. دانشگاه فدریکو دوم ناپل در بین 150 دانشگاه برتر رتبه‌بندی شده است.

تحصیل داروسازی در ایتالیا 5 سال طول می‌کشد. در طول تحصیل، دانشجویان برای تمرین در حرفه داروسازی و متخصص در زمینه دارو و محصولات بهداشتی در زمینه بهداشت آموزش می‌بینند. هدف آن تربیت فارغ‌التحصیلانی با پایه علمی محکم لازم برای فعالیت در حوزه سلامت می‌باشد. در طول دوره آموزشی، اطلاعات تئوری و عملی با هم ترکیب می‌شود و آموزش داروسازی مطابق با محیط و استانداردهای بین‌المللی ارائه می‌شود.

دلایل اصلی تحصیل داروسازی در ایتالیا

 • برای کسب تخصص در این برنامه که به طور قابل‌توجهی در زمینه سلامت برای رفاه بشریت موردنیاز است.
 • از دیگر دلایل، درس‌گرفتن از کارشناسان مشهور جهان در دانشگاه و محوطه دانشگاه با تحرک بین‌المللی بالا می‌باشد.
 • علم داروسازی نقطه ملاقات علوم دارویی، بهداشتی، بیولوژیکی و شیمیایی می‌باشد.
 • آماده‌سازی مستقیم دانشجویان برای تحصیل در رشته داروسازی و آشنایی دانشجویان با استانداردهای جهانی حرفه داروسازی.
 • ارائه فرصت‌های تجاری مختلف در زنجیره تامین محصولات دارویی و بهداشتی.

هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا بر اساس درآمد خانواده تعیین می‌گردد. شهریه دانشگاه‌هایی که در ایتالیا تحصیل داروسازی ارائه می‌دهند بین 500 تا 3 هزار یورو متغیر است.

ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل داروسازی

جمهوری چک ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی

بیش از 50 هزار دانشجوی بین‌المللی هرساله جمهوری چک را به‌عنوان مقصد تحصیلی خود در خارج از کشور انتخاب می‌کنند. جمهوری چک در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کشوری بسیار مقرون‌به‌صرفه است. خوشبختانه، گزینه‌های بورس تحصیلی زیادی برای دانشجویان از دانشگاهی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، وجود دارد.

چه به زبان چکی یا زبان دیگری تحصیل کنید، موسسات آموزش عالی خصوصی می‌توانند هزینه دریافت کنند و گران‌تر هستند.

هزینه تحصیل داروسازی در جمهوری چک

اگر می‌خواهید به زبان انگلیسی یا زبان دیگری غیر از چک تحصیل کنید، دانشگاه‌ها حق دریافت شهریه را دارند. هزینه بر اساس دانشگاه و برنامه متفاوت است، اما دانشجویان می‌توانند انتظار داشته باشند که از 0 تا 22 هزار و 350 دلار در هرسال تحصیلی بپردازند.

استرالیا ارزان‌ترین کشور برای تحصیل داروسازی

استرالیا یکی از کشورهای پیشرو در زمینه آموزش جهانی داروسازی و ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی می‌باشد. بسیاری از افراد علاقه‌مند به تحصیل در استرالیا برای دریافت تحصیلات و تجربه کاری باکیفیت هستند. با تحصیل در کشور استرالیا از محیط عالی دانشجویی هم در داخل و هم در خارج از کلاس درس استفاده خواهید کرد.

بسیاری از دانشگاه‌های استرالیا دوره‌های کارآموزی را ارائه می‌دهند و دانشجویان را در مراحل اولیه برای بازار کار آماده می‌کنند.

داروسازان استرالیایی باید: 1) یک مدرک دانشگاهی معتبر را تکمیل کنند. 2) برنامه آموزشی کارآموزی و الزامات تمرین تحت نظارت را کامل کنند. 3) یک آزمون ثبت‌نام را قبول کنند. مدارک جدید ما مراحل 1 و 2 را ترکیب می‌کند.

هزینه تحصیل داروسازی در استرالیا

هزینه‌های لیسانس داروسازی در استرالیا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت می‌باشد. معمولا هزینه تحصیل برای لیسانس داروسازی در استرالیا بین 30 هزار تا 55 هزار دلار استرالیا در هرسال تحصیلی است.

ترکیه ارزان‌ترین کشور برای تحصیل داروسازی

تحصیل داروسازی در ترکیه یکی از رشته‌های موردعلاقه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بوده است. چندین دانشگاه در ترکیه وجود دارد که داروسازی را برای دانشجویان بین‌المللی به زبان انگلیسی و ترکی به‌عنوان زبان تدریس ارائه می‌دهند. امروزه دوره تحصیل داروسازی در ترکیه 5 سال می‌باشد.

دلایل بسیاری برای تحصیل داروسازی در ترکیه وجود دارد:

فارغ‌التحصیلان می‌توانند در مراکز تحقیق و توسعه، بیمارستان‌ها، کارخانه‌های داروسازی و همچنین انجام داروسازی بالینی با شرکت در آزمون تخصصی داروسازی خارج از ترکیه کار کنند.

مزایای تحصیل داروسازی در ترکیه

ترکیه کشوری از نظر فرهنگی متنوع است که پذیرای دانشجویان خارجی از سراسر جهان می‌باشد. ترکیه به دلیل برنامه‌های تحصیلی مقرون‌به‌صرفه، افزایش تعداد مدارک لیسانس و فوق‌لیسانس به زبان انگلیسی و چندین بورسیه که شامل شهریه، مسکن، بیمه و حتی هزینه سفر می‌شود، ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی است.

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل داروسازی در ترکیه ترجیح داده‌اند. چندین کالج در ترکیه وجود دارد که داروسازی را به دو زبان انگلیسی و ترکی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند.

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه

هزینه‌های تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه طبق اعلام دانشگاه‌ها، متوسط ​​بین 6 تا 18 هزار دلار در هرسال تحصیلی است.

هند ارزان‌ترین کشور برای تحصیل داروسازی

در میان بسیاری از شاخه‌های پزشکی، داروسازی نقش حیاتی در پیوند علم دارو و مواد شیمیایی ایفا می‌کند. هند بزرگ‌ترین تامین‌کننده داروهای ژنریک در جهان با حجم 30 درصد است. ازاین‌رو، بخش داروسازی در هند با بسیاری از پزشکان و متخصصان درگیر در تولید داروهای ارزان‌قیمت که ارزش این صنعت را نیز افزایش داده‌اند، درحال‌رشد می‌باشد. بسیاری از کالج‌های عالی بهترین آموزش‌های آکادمیک را برای دانشجویانی که علاقه‌مند به ایجاد شغل در داروسازی هستند، ارائه می‌دهند.

برای کار به‌عنوان یک داروساز در هند، حداقل به مدرک داروسازی نیاز است که تنها پس از 2 سال و 3 ماه تحصیل در رشته داروسازی اعطا می‌شود. این داروسازان تحصیل‌کرده با مدرک دیپلم، پایه اصلی عمل داروسازی هستند.

هزینه تحصیل داروسازی در هند

دوره‌های داروسازی توسط شورای آموزش فنی تمام هند (AICTE) و شورای داروسازی هند (PCI) تایید شده است. متوسط ​​هزینه دوره B. Pharm از 40  هزار تا  100 هزار روپیه در هرسال متغیر می‌باشد.

اوکراین ارزان‌ترین کشور برای تحصیل داروسازی

اوکراین دارای بهترین دانشگاه‌ها برای برنامه داروسازی می‌باشد و همه متعلق به دولت اوکراین هستند. تمامی این دانشگاه‌های ملی توسط WHO و مدرک تحصیلی از اوکراین در رشته داروسازی در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده است.

دوره‌های آموزش این رشته به‌صورت تمام‌وقت 5 سال، پاره‌وقت 5.5 سال و متخصصان جوان در تخصص داروسازی به مدت 4.5 سال تحصیل می‌کنند.

هزینه تحصیل داروسازی در اوکراین

هزینه‌های تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه‌های اوکراین (تدریس به زبان اوکراینی) 4 هزار و 70 دلار در هرسال تحصیلی و 4 هزار و 730 دلار (تدریس به زبان انگلیسی) می‌باشد.

آلمان ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی

تحصیل در رشته داروسازی یک رویا برای بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان می‌باشد. برای کسانی که آلمان را به‌عنوان یک تجربه بین‌المللی که دارای محیط‌های مطالعاتی عالی، آزمایشگاه‌های نوآورانه، اساتید و محققان بسیار عالی و هزینه‌های پایین شهریه می‌دانند، این انتخاب باعث پشیمانی نخواهد شد.

در کشور آلمان تحصیل در رشته داروسازی 8 ترم یعنی چهار سال به طول می‌انجامد. در طول تحصیل، باید دو دوره آموزشی که هرکدام 4 هفته به طول می‌انجامد را بگذرانید. یکی از این دوره‌های آموزشی در داروخانه‌های عمومی برای آشنایی با جنبه کاربردی این تخصص خواهد بود. پس از اتمام دوره‌های اصلی که 4 ترم به طول می‌انجامد، می‌توانید اولین آزمون سراسری خود را پشت سر بگذارید. پس از گذراندن دوره دوم که 4 ترم نیز به طول می‌انجامد، می‌توانید در آزمون سراسری دوم موفق شوید.

برای کار به‌عنوان داروساز پس از تحصیل در رشته داروسازی، همچنان باید یک سال آموزش عملی در رشته داروسازی را بگذرانید. برای اخذ مجوز حرفه داروسازی باید بعدازاین سال عملی آزمون داروسازی گرفته شود و پس از آن می‌توان درخواست مجوز داد.

هزینه تحصیل داروسازی در آلمان

در دانشگاه‌های خصوصی آلمان، هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس به 26 هزار یورو در سال و برای مقطع کارشناسی ارشد به 40 هزار یورو در سال می‌رسد.

فنلاند ارزان‌ترین کشور برای تحصیل داروسازی

فنلاند به‌عنوان ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی و یک انتخاب عالی برای همه افراد بین‌المللی و به‌ویژه برای دانشجویان اتحادیه اروپا است که می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی به‌صورت رایگان تحصیل کنند. این کشور زیبای شمال اروپا دارای یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان می‌باشد و در میان امن‌ترین و شادترین کشورهای جهان قرار دارد. همچنین می‌توانید از بین بیش از 400 برنامه آموزش‌داده‌شده به زبان انگلیسی انتخاب کنید.

لیسانس داروسازی یک مدرک سه‌ساله در مقطع کارشناسی می‌باشد که منجر به ثبت‌نام می‌شود که اجازه کار در داروسازی در فنلاند را می‌دهد. ما به دانشجویان این فرصت را می‌دهیم که در داروسازی به متخصصان مطمئن و شایسته تبدیل شوند. این برنامه در سال دوم و سوم شامل تمرین در داروسازی یا داروسازی بیمارستانی است.

هزینه تحصیل داروسازی در فنلاند

هزینه تحصیل در رشته داروسازی به طور مثال در شهر هلسینکی فنلاند 19 هزار و 442 دلار در هرسال تحصیلی می‌باشد.

مجارستان ارزان‌ترین کشور برای تحصیل داروسازی

مجارستان به دلیل هزینه‌های تحصیلی مقرون‌به‌صرفه و بورسیه‌های مختلف که هزینه‌های کلی زندگی و تحصیل در این کشور را کاهش می‌دهد، گزینه جالبی برای دانشجویان بین‌المللی است.

تحصیل در رشته داروسازی در کشور مجارستان پنج سال (10 ترم) طول می‌کشد. داروسازان در زمینه استفاده بالینی و کاربرد داروها، اهداف درمانی استفاده از دارو، فرمولاسیون آنها، موارد منع مصرف، عوارض جانبی و پتانسیل تداخلات دارویی آموزش‌دیده‌اند. ازآنجایی‌که داروها قوی‌تر و خاص‌تر شده‌اند و اطلاعات فراوان‌تر شده‌اند، داروسازان مسئولیت اصلی نظارت بر درمان دارویی را بر عهده گرفته‌اند. ازآنجایی‌که نقش حرفه‌ای داروساز به مراقبت‌های بهداشتی مدرن تبدیل شده است، آموزش در این زمینه به طور مداوم در حال تکامل است.

حرفه داروسازی در مجارستان بسیار تنظیم شده است. هرساله حدود 300 دانشجو تحصیلات خود را در رشته داروسازی در مجارستان تکمیل می‌کنند. تحصیل داروسازی در مجارستان با یک برنامه تحصیلات تکمیلی به نام Pharm D شروع می‌شود. پس از فارغ‌التحصیلی و آموزش، دانشجویان می‌توانند برای ثبت‌نام داروخانه برای داروساز شدن اقدام کنند. دانشجویان همچنین می‌توانند برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی مانند تخصص‌ها و تحصیلات دکترا درخواست دهند.

هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان

هزینه ترم اول 5 هزار و 200 دلار و ترم دوم 4 هزار و 700 دلار می‌باشد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی

نتیجه گیری

هزینه عامل مهمی در دانشکده‌های داروسازی است. علاوه بر شهریه، باید هزینه‌های زندگی، کتاب، لوازم و دیگر هزینه‌ها را نیز درنظر بگیرید. کمک مالی می‌تواند به بسیاری از این هزینه‌ها کمک کند. در این میان دانشگاه‌های معتبر و شناخته شده‌ای در سراسر جهان وجود دارند که با شهریه پایین کمک‌حال این دانشجویان است تا بتوانند در رشته موردعلاقه خود تحصیل و مفید واقع شوند. ما در این مقاله ارزانترین کشور برای تحصیل داروسازی را برای شما معرفی نمودیم تا شما علاقمندان به تحصیل در رشته داروسازی بتوانید بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید.

سوالات متداول

روسیه، چین، ایتالیا، جمهوری چک، استرالیا، ترکیه، هند، اوکراین، آلمان، فنلاند و مجارستان از جمله کشورهایی هستن که با هزینه کم میتوان به تحصیل در رشته داروسازی پرداخت.

 • آموزش داروسازی با هزینه کم
 • اخذ بورسیه
 • کاوش در تمدن باستانی این کشور
 • افزایش اشتغال
 • کیفیت آموزش 

حدود ۵ یا ۵.۵ سال ممکن است تحصیل در رشته داروسازی روسیه بطول انجامد که کمی کمتر از رشته پزشکی این کشور میباشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن