مشاوره رایگان

02128111107

معرفی کالج های سوئد

معرفی کالج های سوئد

معرفی کالج های سوئد مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور سوئد یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل می باشد. کشور سوئد یکی از مهاجرخیز ترین کشور های اروپا از لحاظ تحصیلی می باشد و سالیانه مهاجران بسیاری برای کسب تجربه و علم به این کشور مهاجرت می کنند. ورود به کالج های سوئد هر روز در حال افزایش است. فضا برای تحصیل در این کشور ساده تر از پیش نیز شده است. در این کشور شما زمان بیشتری را برای مطالعه های گروهی خواهید داشت. شما می توانید با تحصیل در کشور سوئد مهارت های فردی خود را پرورش دهید.

 

 تعداد دانشجویان بین المللی که این کشور را به عنوان مقصد تحصیل خود انتخاب می کنند، روز به روز در حال افزایش است. کالج های کشور سوئد از این لحاظ اهمیت دارند که برای ورود به دانشگاه های سوئد اگر سطح زبان و سوابق تحصیلی قابل قبولی نداشته باشید، لازم است که در کالج های این کشور شرکت کنید. 

آنچه در این مقاله میخوانید :

تحصیل در کالج های سوئد

کالج های سوئد از بهترین و برترین کالج های جهان هستند و در رتبه بندی های بین المللی در رتبه های بسیار خوبی قرار دارند. همین عوامل موجب شده است که دانشجویان ایرانی بسیاری برای تحصیل این کشور را به عنوان مقصد مورد نظر خود انتخاب کنند. ما نیز در این مقاله از لحاظ رتبه بندی جهانی، کالج های سوئد را برای شما مورد ارزیابی قرار داده و معرفی کرده ایم.

کشور سوئد یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشور های جهان است که در ناحیۀ اسکاندیناوی در قارۀ اروپا قرار گرفته است. کشور سوئد در حال حاضر از اعضای حوزه شینگن می باشد. از طرفی، کشور سوئد علاوه بر امکانات و سطح رفاهی بسیار خوبی که برای شهروندان و مهاجران خود فراهم کرده است، از لحاظ منابع طبیعی نیز کشوری فوق العاده است و مردم این کشور فرهنگ قوی و تاریخچه بسیار غنی دارند.

تمام این موارد موجب شده است که سوئد به یکی از کشورهای بسیار جذاب و محبوب برای مهاجرت در سراسر جهان معرفی شود. مهم تر از همه این است که سطح آموزش در کشور سوئد بسیار بالا بوده و کالج های بسیار خوب و با کیفیتی در این کشور فعالیت می کنند. بنابراین می توانیم بگوییم که اگر شما تصمیم گرفته اید در کشور سوئد تحصیل کنید این کشور مقصد بسیار خوبی برای تحصیل، کار و زندگی شما می تواند باشد. ما در ادامه قصد داریم که بهترین کالج های کشور سوئد را برای شما معرفی کنیم. 

چرا تحصیل در کالج های سوئد؟

سوئد یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان از نظر علمی می باشد و در رتبه بندی های جهانی نیز در سطح بالایی قرار دارد. به علاوه سوئد کشوری است که فضای دل انگیزی در جزیره ها و مناطق طبیعی آن وجود دارد. شرایط در کشور سوئد برای تحصیل و زندگی بسیار خوب می باشد. کشور سوئد برای زندگی بعد از فارغ التحصیلی نیز از کشورهای بسیار خوش نام است. در زمینه کسب درآمد و امکانات بهداشتی نیز این کشور در میان بهترین کشورهای جهان قرار دارد.

شایان ذکر است آندسته از افرادی که بتوانند ویزای تحصیلی خود را از کالج های سوئد دریافت کنند، این امکان را خواهند داشت که با ویزای شینگن به دیگر مناطق اروپا نیز سفر کنند. شما از طریق تحصیل در سوئد می توانید به راحتی به دیگر کشورهای اروپایی نیز سفر داشته باشید. در واقع شما با تحصیل در کالج های سوئد این امکان را خواهید داشت که به اهداف خود به دلیل شرایط رفاهی بسیار خوب، آرامش روانی بسیار بالا و امکانات بسیار خوبی که وجود دارد، دست پیدا کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به سوئد

سیستم آموزشی سوئد

زبان رسمی در کشور سوئد، سوئدی می باشد اما زبان های فنلاندی و انگلیسی نیز در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. واحد پول در کشور سوئد کرون می باشد. برای آنکه از کالج های سوئد ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید، لازم است که به وب سایت پذیرش کالج های سوئدی رفته و فرم های مورد نظر خود را تکمیل کنید و پس از آن نیز موارد مورد درخواست را ارسال کنید. از مهم ترین موارد برای آنکه شما واجد شرایط تحصیل در کالج های سوئد باشید، داشتن مهارت به زبان انگلیسی و یا سوئدی می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد مهاجرت تحصیلی به سوئد با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اطلاعات مهاجرتی کشور سوئد و تحصیل در این کشور قرار دهند.

سیستم آموزشی سوئد

برترین کالج های سوئد از نظر رتبه بندی جهانی

کالج های بسیاری در کشور سوئد وجود دارند که به دلیل نوع سیستم پژوهشی و آموزشی، جایزه های دریافتی و امکانات رفاهی در برترین رتبه های جهان قرار دارند. با شناخت کالج های این کشور، شما این امکان را خواهید داشت که انتخاب بهتری برای تحصیل در کشور سوئد داشته باشید. ما در ادامه بهترین کالج های کشور سوئد را به شما معرفی خواهیم کرد و در مورد شرایط تحصیل در این کالج ها به شما اطلاعات بسیار خوبی را خواهیم داد.

کالج دالارنا

کالج دالارنا در منطقه فالون و در شهرستانی به نام دالارنا قرار دارد. سال تأسیس این کالج به سال ۱۹۷۷ بر می گردد. این کالج برای تمام کسانی که قصد دارند در رشته های زیست شناسی و جانور شناسی تحصیل کنند بسیار مناسب است و فضای تحصیلی بسیار ایده آلی دارد. این کالج یکی از بهترین گزینه هایی است که شما می توانید برای تحصیل در سوئد داشته باشید. امکانات آزمایشگاهی در این کالج به صورت کاملاً استاندارد می باشد.  

کالج غرب سوئد

این کالج نیز به عنوان شعبه دوم کالج دلارنا به حساب می آید. این کالج در بخش جنوب غربی کشور سوئد قرار گرفته است و در واقع یکی از بهترین کالج های مهندسی در این کشور است. برای یادگیری دروس مهندسی این کالج فضای بسیار خوبی را برای همگان فراهم کرده است. این کالج برای یادگیری دروس ریاضی و فیزیک بسیار مناسب است و طرح درس بسیار جدیدی در این کالج ارائه می شود.

این کالج را می توانیم برای افرادی که قصد دارند در رشته های برق و مکانیک تحصیل کنند مناسب بدانیم. این کالج یکی از بی نظیرترین کالج های کشور سوئد جهت آمادگی برای تحصیل در رشته های برق و مکانیک است. تمام پیش نیازهای لازم در این رشته به طور دقیق ارزیابی می گردد. در این کالج برای تمام کسانی که قصد دارند مهارت های زبانی خود را به صورت کامل تکمیل کنند شرایط خوبی فراهم شده است.

کالج مالاردالن سوئد

کالج مالاردالن یکی دیگر از برترین کالج های کشور سوئد می باشد که در واقع در رتبه های اول برترین کالج های سوئد قرار دارد. این کالج فضای متفاوت تحصیلی را با توجه به شرایط سنی فراهم کرده است. در این کالج چیزی در حدود ۱۵ هزار دانش آموز در حال تحصیل هستند و در حدود ۹۰۰ کارمند در این موسسه آموزشی کار می کنند.

تعداد اساتیدی که در این کالج تدریس می کنند ۸۷ تن بوده و در حدود ۴۷۹ معلم و ۲۱۸ دانشجوی مقطع دکترا نیز در این کالج در حال فعالیت هستند. این کالج یکی از اولین کالج های جهان است که مدرک گواهی محیط زیست جهان با استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ را توانسته است دریافت کند.

کالج کریستینستاد سوئد

کالج کریستیانستاد یکی دیگر از بهترین کالج های کشور سوئد می باشد که در سال ۱۹۷۷ میلادی تاسیس گردیده است و یکی از جدیدترین موسسات آموزش عالی در سراسر کشور سوئد به حساب می آید. تحصیلات عالی در این کالج بر اساس جدیدترین و بهترین استانداردهای آموزشی روز جهان می باشد. ساختار آموزشی در این کالج به صورتی بوده است که تمام کسانی که قصد دارند در رشته های پرستاری تحصیل کنند می توانند این کالج را انتخاب کنند.

برای رشته های مدیریت کسب و کار و مدیریت بازرگانی در بخش دیگر این کالج دروس به خصوصی نیز در نظر گرفته شده است. این کالج در زمینه رشته های مدیریتی به طور کلی رتبه سوم جهان را در اختیار دارد. در حال حاضر در این کالج چیزی در حدود ۱۲ هزار دانش آموز در حال تحصیل می باشند. در این کالج دوره های آموزشی بسیاری در زمینه های بهداشت، اجتماعی، علوم رفتاری و علوم طبیعی ارائه می شود. همینطور شما می توانید در دروس مهندسی و مدیریت کسب و کار نیز در این کالج تحصیل کنید.

کالج موسیقی سوئد

کالج موسیقی سوئد نیز یکی از قدیمی ترین و بهترین کالج های کشور سوئد می باشد. این کالج در سال ۱۷۷۱ میلادی تاسیس شده و از آن زمان این کالج به عنوان محافظ آکادمی موسیقی معروف بوده است. موسیقی دانان برجسته بسیاری در کشور سوئد در این کالج تحصیل کرده اند. تحصیل در این کالج می تواند شما را به خوبی برای تحصیل در دانشگاه های سوئد در رشته مورد نظر شما آماده کند.

شما اگر قصد دارید که برای تحصیل در این کالج پذیرش دریافت کنید، می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در تماس باشید. کارشناسان ما شما را در جریان جدیدترین قوانین و شرایط لازم برای تحصیل در کالج موسیقی سوئد قرار خواهند داد.

کالج هنر ، صنایع دستی و طراحی سوئد

کالج هنر، صنایع دستی و طراحی سوئد یکی دیگر از برترین کالج های کشور سوئد می باشد که هر ساله تعداد بسیاری را برای تحصیل به سود خود جذب می کند. برای تحصیلات عالی در زمینه هنر و صنایع دستی، این کالج در واقع یکی از بهترین کالج های قاره اروپا می باشد. این کالج می تواند برای کسانی که متقاضی تحصیل در رشته هنر در کالج های سوئد هستند انتخاب مناسبی باشد.

کالج گاوله سوئد

کالج گاوله (gavle) نیز یکی از بهترین کالج های کشور سوئد است که در شهر گولو واقع گردیده است. سال تاسیس این کالج به سال 1977 باز می گردد. در این کالج سه آکادمی وابسته و 9 اداره مشخص فعالیت می کنند. تحصیل در این کالج شما را به خوبی برای دریافت پذیرش در دانشگاه های سوئد آماده می کند. کالج های سوئد به طور کلی دارای شرایط مخصوصی هستند. ما شدیدا به شما تحصیل در این کالج را پیشنهاد می کنیم.

کالج اوپسالا سوئد

یکی از بهترین کالج های کشور سوئد کالج اوپسالا می باشد که زیر نظر دانشگاه اوپسالا قرار دارد. این کالج آموزشی در سال ۱۴۷۷ میلادی بنا شده و در واقع یکی از قدیمی ترین کالج های کشور سوئد می باشد. یکی از بزرگ ترین کتابخانه های کشور سوئد در این دانشگاه قرار دارد. این کالج برای کسانی که قصد دارند در زمینه الهیات تحصیل کنند بسیار مناسب می باشد. کالج اوپسالا یکی از برترین و بهترین موسسات تحقیقاتی در سطح جهان می باشد که در رتبه بندی های جهانی در سطح بالایی قرار داشته و رنکینگ ۱۱۱ را در اختیار دارد.

این کالج، ۸ جایزه نوبل را دریافت کرده و به طور کلی دارای ۹ دپارتمان تحصیلی نیز می باشد. برخی از بهترین رشته های این کالج عبارتند از: علوم فناوری، پزشکی، داروسازی، علوم اجتماعی و هنر. سالیانه چیزی بیش از ۴۵ هزار دانشجو در این کالج تحصیل می کنند. چیزی در حدود ۱۲ درصد از دانشجویان در این کالج از دانشجویان بین المللی می باشند. شما پس از پایان دوره کالج خود می توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه اوپسالا نیز درخواست خود را ارائه کنید. شما که در کالج های این دانشگاه تحصیل کرده اید از شانس بیشتری برای دریافت پذیرش بهره مند خواهید بود.

از محبوب ترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه، می توان به رشته های روانشناسی، پزشکی و حقوق اشاره کرد. از سختی های بسیار مهم تحصیل در سوئد به خصوص در مقطع کارشناسی، این است که شما به زبان سوئدی باید مسلط باشید. با این حال برای تحصیل در این دانشگاه تقاضای بسیاری از سوی دانشجویان وجود دارد. همین دلیل موجب شده است که مسئولان پذیرش این دانشگاه کمی سخت گیرتر و حساس باشند.

کالج کارولینسکا سوئد

یکی دیگر از برترین کالج های سوئد کالج سوئدی کارولینسکا می باشد. این کالج از محبوبیت بسیاری در زمینۀ پزشکی برخوردار بوده و در این رشته این کالج یکی از بهترین های جهان می باشد. کالج کارولینسکا یکی از پرطرفدارترین کالج های دنیا برای دوست داران تحصیل در رشته پزشکی می باشد. این کالج که خود زیر نظر دانشگاه کارولینسکا اداره می شود و یکی از بهترین کالج های این کشور است، در شهر سولناست قرار گرفته و در سال ۱۸۱۰ تاسیس شده است.

یکی از مهمترین علت های تاسیس این دانشگاه سربازان سوئدی بوده اند که در جنگ روسیه کشته شده بودند و این کشور به جراحان نیاز داشت. یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در این کالج این است که این دانشگاه دارای دو پردیس است که در سمت شمال غربی و جنوب استکهلم قرار گرفته اند. پردیس این کالج فاصله بسیار کمی با مرکز شهر دارد و حتی از طریق پیاده روی می توانید در حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به مرکز شهر برسید.

این کالج یکی از کالج های بسیار خوب سوئد است که در رنکینگ جهانی توانسته است در رتبه های برتر جهان نیز قرار بگیرد. شما پس از تحصیل در این کالج، می توانید شانس خود را برای تحصیل در دانشگاه های این کشور افزایش دهید. برخی از مهمترین رشته های تحصیلی در دانشگاه کارولینسکا عبارتند از: رشته های پزشکی، روانشناسی، روان درمانی، مامایی، پرستاری، دندانپزشکی، بینایی سنجی، فیزیوتراپی و آسیب شناسی.

به قدری این کالج در زمینۀ پزشکی قوی می باشد که حتی یک بیمارستان پیشرفته در نزدیکی این کالج نیز ساخته شده است. این بیمارستان موجب شده است تا دانشجویان برای آموزش به تحقیقات خود بپردازند و در این بیمارستان نیز آموزش های لازم را ببینند و تجربه لازم را نیز کسب کنند. شایان ذکر است که کالج کارولینسکا در برنامه های مختلفی از جمله تبادل دانشجو، با کشورهای بسیاری مانند فنلاند، چین، دانمارک و استرالیا تعهد نامه امضا کرده است.

کالج لوند سوئد

یکی دیگر از کالج های برتر کشور سوئد کالج لوند می باشد. این کالج زیر نظر دانشگاه لوند سوئد قرار دارد. دانشگاه لوند در رنکینگ جهانی در رتبه ۱۰۳ جهان قرار گرفته است. این کالج در شهر لوند و در قسمت جنوبی کشور سوئد قرار گرفته است که در مرز دانمارک و آلمان قرار دارد. سالیانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این کالج درخواست خود را ارائه میکنند. مؤسسۀ تحقیقاتی که در این کالج فعالیت می کند یکی از بزرگترین موسسات تحقیقاتی می باشد که در شمال اروپا فعالیت می کند.

لوند رشته های مختلفی را برای دانشجویان خود ارائه می کند و از این لحاظ یکی از متنوع ترین کالج های کشور سوئد می باشد. شما می توانید در رشته های مختلفی از جمله اقتصاد، موسیقی، حقوق، پزشکی و علوم اجتماعی تحصیل کنید. یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در کالج لوند این است که عضو شبکۀ جهانی کالج های تحقیقاتی و همچنین انجمن های تحقیقاتی اروپا می باشد. این کالج از یک پژوهشکدۀ هسته ای بسیار قوی بهره مند است. همچنین این موسسه دارای افتخارات مختلفی است که از آنها می توان به فناوری بی سیم بلوتوث و همچنین فناوری سیستم تشخیص چهره اشاره داشته باشیم. لازم به ذکر است که اولین داروی نیکوتین برای کمک به ترک سیگار در این دانشگاه کشف گردید.

خود شهر لوند نیز در کشور سوئد یکی از شهرهای بسیار تاریخی می باشد که قدمتی در حدود ۱۰۰۰ سال دارد. شهر لوید یکی از بهترین و زیباترین شهر های جهان است که با خیابان های سنگ فرش شده و قدیمی خود گردشگران بی شماری را به سوی خود جذب می کند. شما در ساعات استراحت پس از تحصیل خود می توانید در رستوران ها و فروشگاه های بسیار مدرن این شهر لذت داشتن یک زندگی با آرامش را تجربه کنید.

کالج استکهلم سوئد

یکی دیگر از برترین کالج های سوئد کالج استکهلم می باشد. این کالج نیز زیر نظر دانشگاه استکهلم فعالیت می کند و یکی از بهترین موسسه های آموزشی در کشور سوئد است. این کالج دارای رنکینگ جهانی ۱۸۳ می‌باشد و در سال ۱۸۷۸ تاسیس شده است. این دانشگاه از سال ۱۹۶۰ تاکنون به طور رسمی به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اروپا فعالیت می کند. شما پس از پایان دوره کالج خود شانس بسیار زیادی برای دریافت پذیرش از دانشگاه های استکهلم خواهید داشت. برخی از محبوب ترین رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند عبارتند از: شیمی، فیزیک، زمین شناسی و ریاضیات.

در حال حاضر دانشجویان بسیاری در کالج و دانشگاه استکهلم در حال تحصیل هستند. سالیانه دانشجویان بسیاری در این کالج فارغ التحصیل می شوند. شما این امکان را نیز خواهید داشت که در دروسی که به زبان انگلیسی ارائه میشوند شرکت کنید. شرایط بسیار خوبی برای تحصیل دانشجویان به زبان انگلیسی در این دانشگاه در نظر گرفته شده است. کالج استکهلم در زمینۀ تحقیقات علوم انسانی و اجتماعی از کالج های بسیار پیشرو در جهان می باشد.

جالب است بدانید که پردیس کالج استکهلم در یک پارک قرار دارد. دانشجویانی که در کالج و دانشگاه استکهلم تحصیل کرده اند، توانسته اند که ۴ مرتبه موفق به اخذ جایزه نوبل شوند. همچنین نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که در این کالج، شرایط بسیار خوبی برای تحصیل وجود دارد. از مزیت های تحصیل در این کالج فاصله کم پردیس این دانشگاه تا مرکز شهر می باشد و شما به راحتی می توانید از طریق مترو به مهمترین مراکز شهری در این کشور دسترسی داشته باشید.

کالج فناوری کی تی اچ سوئد

کالج کی تی اچ سوئد نیز زیر نظر دانشگاه کی تی اچ فعالیت دارد و یکی از قدیمی ترین موسسه های آموزشی این کشور می باشد.

این کالج در شهر استکهلم قرار دارد و در میان برترین کالج های جهان قرار دارد. دروس در این کالج به زبان انگلیسی ارائه می شوند. در نتیجه این کالج می تواند مکان مناسبی برای دانشجویانی که به زبان سوئدی تسلطی خوبی ندارند می باشد.

بیشتر ظرفیت آموزشی در این دانشکده در رشته های فنی و مهندسی می باشد. از جمله بهترین رشته های تحصیل که شما می توانید در این دانشگاه داشته باشید عبارتند از : مدیریت صنعتی،  برنامه ریزی شهری، معماری و علوم طبیعی.

به علاوه این کالج، یکی از برترین کالج های فنی سوئد است و دانشگاه کی تی اچ با صنایع مختلفی پیمان همکاری امضا کرده است.

معمولاً تحقیقات عملی و کاربردی بسیار زیادی در دانشگاه کی تی اچ انجام می شود. شما با تحصیل در این کالج به خوبی برای تحصیل در رشته های مرتبط با اقتصاد و صنعت آماده خواهید شد.

کالج فناوری چالمرز سوئد

کالج ی چالمرز ک از برترین کالج های سوئد است که در شهر گوتنبرگ سوئد قرار گرفته است. این کالج زیر نظر دانشگاه چالمرز قرار دارد.

این کالج یکی از مراکز بسیار قوی در کشور سوئد می باشد. این کالج از رنکینگ بالایی در سطح جهان برخوردار است. این کالج در زمینۀ رشته های فنی و مهندسی از نظر آموزشی و تحقیقاتی بسیار پیشرفته است.

جالب است بدانید که یک سوم دانشجویانی که در چالمرز تحصیل می کنند از کشورهای دیگر هستند.

بنابراین اگر قصد تحصیل در یکی از رشته های این کالج را دارید شانس بالایی را برای پذیرش خواهید داشت.

نکته بسیار مهمی که در مورد چالمرز وجود دارد این است که تمامی دروس در این موسسه به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

کالج گوتنبرگ سوئد

کالج گوتنبرگ نیز از مراکز بسیار مهم علمی در این کشور می باشد. دانشجویانی بسیاری سالانه برای تحصیل به این کالج مراجعه می کنند. این کالج نیز زیر نظر دانشگاه گوتنبرگ می باشد.

این کالج همکاری های بسیار وسیعی از دانشگاه چالمرز دارد و تحصیل در این کالج شانس شما را برای دریافت پذیرش افزایش می دهد.

کالج گوتنبرگ در رشته های بسیاری حرف اول را زده و در رتبه های برتر جهان قرار دارد.

کالج اومیا سوئد

کالج اومیا نیز یکی دیگر از کالج های برتر سوئد می باشد که دانشجویان بسیاری را برای تحصیل در این کالج به سوی خود جذب کرده است.. این کالج یکی از مهمترین مراکز علمی بزرگ در شمال سوئد است.

فضای آموزشی گسترده ای در این کالج وجود دارد و این کالج از تنوع رشته ای بسیار خوبی نیز برخوردار است. شهرت بسیار زیادی این کالج در میان کالج های این کشور دارد.

لازم به ذکر است که دانشجویانی که در این کالج تحصیل کرده اند رضایت بسیار زیادی از سطح آموزشی و امکانات این کالج دارند. اساتید بسیار خوبی نیز در این کالج در حال تدریس می باشند.

کالج لینکوپینگ سوئد

کالج لینکوپینگ از کالج های جوان و بسیار خوب سوئد است و این کالج در میان رتبه های برتر جهان با اینکه از کالج های جدید سوئد می باشد، قرار دارد.

رشته های بسیار مختلفی در این دانشگاه ارائه می شوند. شما با تحصیل در این کالج شانس خود را برای تحصیل در دانشگاه های این کشور افزایش خواهید داد.

تحصیل در این کالج شما را برای تحصیل در رشته های مهندسی برق، جامعه شناسی و علوم پزشکی آشنا خواهد کرد.

در این کالج، دروس معمولا به زبان سوئدی رائه می شوند. اما برنامه های تحصیلی متنوعی نیز در این کالج به زبان انگلیسی ارائه می شوند که اگر به زبان سوئدی تسلط ندارید می تواند برای شما مناسب باشد.

مزایای تحصیل در کشور سوئد

تحصیل در کشور سوئد مزایای بی شماری برای کسانی که به این کشور مهاجرت می کنند دارد و از آنها می توان به این موارد اشاره داشت:

 •     هزینه شهریه کالج و مخارج زندگی در این کشور مقرون به صرفه.
 •     امکان دریافت بورسیه و کمک های مالی وجود دارد.
 •     امکان داشتن کار  دانشجویی در حین تحصیل وجود دارد.
 •     امکان کار در سوئد پس از فارغ التحصیلی فراهم می باشد.
 •     امکان یادگیری مهارتهای لازم برای فعالیت در مشاغل در سوئد وجود دارد.
 •     امکان حضور در بهترین دوره های آموزش عالی در کشور سوئد وجود دارد.
 •     امکان یادگیری نوآوری فراهم است.
 •     حضور در طبیعت زیبای سوئد
 •     حضور در جهانی با تنوع فرهنگی بسیار زیاد.
 •     امکان تحصیل در دوره های زبان انگلیسی
 •     زندگی با کیفیت و استاندارد
 

فرصت های تحصیلی در سوئد

دولت سوئد برای سیستم آموزش عالی این کشور سرمایه گذاری و بودجه مالی عظیمی را هر ساله در نظر می گیرد. تحصیل در کشور سوئد برای دانشجویان بین المللی در جامعه ای چند فرهنگی اهمیت بسیار زیادی را می تواند داشته باشد.

در سوئد اکثر دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند و افراد این امکان را دارند که در دوره های کوتاه مدت مهارت های میان فردی، تحقیقاتی و تفکر انتقادی خود را افزایش دهند. در حال حاضر در کشور سوئد چیزی در حدود ۵۳ کالج فعالیت می کنند.

سوئد کشوری است که خواستگاه برندگان جایزه نوبل می باشد و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند می توانند از فرصت های متنوعی که برای آنها فراهم شده است استفاده کنند.

سیستم آموزشی کشور سوئد

در کشور سوئد، آموزش برای همه ی کودکانی که بین ۷ تا ۱۶ سال قرار دارند فراهم است. کودکان از ۱ سالگی در کلاس های پیش دبستانی می توانند شرکت کنند.

در کشور سوئد دانش آموزان باید به صورت اجباری در مدارس همگانی حضور یابند. اکثریت مدارس در کشور سوئد، زیر نظر شهرداری های این کشور اداره می شوند.

تعدادی هم به عنوان مدارس دولتی در کشور سوئد فعالیت دارند که این مدارس به نوعی مستقل می باشند. تعداد انگشت شماری  مدارس شبانه روزی وجود دارد که با نام مدارس خصوصی در کشور سوئد شناخته می شوند.

سیستم آموزشی در کشور سوئد مبتنی بر دوره ی آموزش ابتدایی ۹ ساله است که به نام Grundskola  شناخته می شود و حضور در این مقطع برای همگان اجباری است.

بعد از اینکه این دوره سپری شد لازم است که دانش آموزان در یک دوره سه ساله Gymnasieskola  شرکت کنند که این دوره اختیاری می باشد. پس از این دوره دو گزینه ی آموزش عالی یا آموزش حرفه ای برای دانش آموزان وجود دارد.

دانشجویان پس از مقطع متوسطه می توانند برای دریافت مدرک آکادمیک وارد کالج های دولتی یا کالج های این کشور شوند.

علاوه بر مدارک آکادمیک عمومی، آموزش عالی در کشور سوئد شامل مدرک حرفه ای و تخصصی در رشته هایی مانند حقوق، پزشکی و مهندسی می شود.

سال تحصیلی در کشور سوئد به دو ترم تقسیم می شود. ترم پاییز در این کشور در انتهای آگوست شروع می شود و تا اواسط ژانویه نیز ادامه پیدا می کند. از اواسط ژانویه نیز ترم بهار شروع می شود که تا اوایل ژوئن ادامه پیدا می کند.

ساختار درسی متفاوت سوئد

نظام آموزشی کشور سوئد، به این صورت است که شما در طول یک ترم چند درس را خواهید داشت. پس از اتمام درس، شما لازم است که در امتحان درس مورد نظر خود شرکت کنید.

در سوئد طول یک ترم چیزی در حدود ۲۰ هفته است. در سوئد شما در یک ترم لازم است که مجبور شوید همزمان چند درس را سپری کنید.

موسسات آموزش عالی در سوئد

موسسات آموزش عالی در کشور سوئد به دو نوع تقسیم می شوند که شامل کالج (universitet)  و کالج (högskola)  می شود.

تفاوت اصلی این دو موسسه این است که کالج ها می توانند مدرک پی اچ دی (PhD) اعطا کنند اما کالج ها این امکان را ندارند و کالج برای آماده کردن دانشجویان برای حضور در دانشگاه ها مناسب است.

تحصیلات عالی در کشور سوئد

تحصیلات در موسسه های آموزش عالی در کشور سوئد به سه سطح پایه، پیشرفته و دکترا تقسیم می شود. شما پس از اینکه دوره های کالج خود را سپری کردید می توانید برای حضور در دوره کارشناسی درخواست خود را ارائه کنید. 

تحصیل در دوره کارشناسی : برای پذیرش در سطح دوره کارشناسی لازم است که شما تحصیلات خود را در مقطع دبیرستان سپری کرده باشید. مدارکی که شما در این دوره دریافت خواهید کرد، شامل موارد زیر می شود:

 •     دیپلم کالجی که برای ۲ ساله سپری و در ۱۲۰ واحد درسی بوده باشد.
 • لیسانس که برای ۳ سال است و شما در این مدت در ۱۸۰ واحد نیز لازم است که شرکت کرده باشید.

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد : برای پذیرش در این سطح، شما لازم است که یک مدرک لیسانس سه ساله را دریافت کرده باشید. مدارکی که شما در این دوره در سوئد دریافت می کنید شامل موارد زیر می شود:

 • مدرک ارشد یک سال که برای مدت زمان ۱ سال و ۶۰ واحد بوده باشد.
 • مدرک ارشد  که دو سال است و برای ۱۲۰ واحد نیز بوده باشد.

شما برای آنکه هر کدام از این دو مدرک را دریافت کنید لازم است که پایان نامه نیز داشته باشید.  

سطح دکترا : برای پذیرش در مقطع دکتری، شما لازم است که مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرده باشید. شما لازم است که دارای یکی از مدارک سطح پیشرفته در کشور سوئد بوده باشید و یا اینکه حداقل ۴ سال در تحصیلات تمام وقت با حداقل یک سال تحصیلات در سطح پیشرفته شرکت کرده باشید. شما مدرکی که در این دوره دریافت خواهید کرد شامل موارد زیر خواهد بود:

 • دکترا که شما در ۴ سال سپری کرده و در ۲۴۰ واحد درسی نیز شرکت کرده باشید.

شهریه کالج در سوئد

در سوئد آندسته از دانشجویانی که شهروندی کشورهای اتحادیه ی اروپا را داشته باشند لازم نیست که هزینه ای بابت تحصیل در کالج های این کشور پرداخت کنند.

کالج ها از این افراد تنها حدود ۱۰۰ یورو دریافت خواهد کرد. اگر دانشجو شهروندی یکی از کشورهای اروپایی را نداشته باشد لازم است که شهریه آن را نیز پرداخت کند.

 

برای مثال، شما برای شرکت در دوره های انسان شناسی، علوم اجتماعی و حقوق چیزی در حدود ۹,۹۰۰ یورو در سال برای تحصیل باید پرداخت کنید و برای شرکت در دوره های علوم طبیعی نیز چیزی در حدود ۱۵,۰۰۰ یورو در سال هزینه های شما می شود. به طور کلی متوسط شهریه کالج در سوئد چیزی بین ۷۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ یورو در سال می شود.

شهریه کالج در سوئد

هزینه زندگی در سوئد

سوئد یکی از مقرون به صرفه ترین کشور های جهان برای زندگی می باشد. هزینه زندگی در سوئد  به طور ماهیانه چیزی در حدود ۸۶۰ تا ۹۷۰ یورو در سال می باشد.

هزینه های زندگی در شهرهای مختلف سوئد متفاوت می باشد. هزینه زندگی در شهر های سوئد به این گونه می باشد.

 • شهر های گوتنبرگ و استکهلم چیزی در حدود ۱۲۰۰ یورو در ماه
 • شهر های لینشوپینگ و لوند چیزی در حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه
 • شهر های اوپسالا چیزی در حدود ۹۵۰ و ۱۱۰۰ یورو در ماه

هزینه خوراک 

برای خورد و خوراک نیز دانشجویان باید ماهانه بطور متوسط ۲۰۰ یورو در ماه پرداخت کنند. این مبلغ بسته به اینکه عادت‌ غذایی شما چگونه است متفاوت هم خواهم بود.

اما شما این امکان را نیز خواهید داشت که هزینه های خود را با خرید از سوپرمارکت‌های Lidl، Willy’s  یا مغازه‌های حومه شهر نیز به طور کامل کاهش دهید.

در رستوران‌های سوئدی نیز اگر قصد دارید غذا بخورید احتمالاً باید چیزی بین ۸ تا ۱۰ یورو در هر وعده پرداخت هزینه کنید. 

هزینه رفت و آمد 

اگر شما بخواهید که هزینه های خود را نیز کاهش دهید می توانید از سیستم های حمل و نقل عمومی در سوئد استفاده کنید. سیستم حمل و نقل عمومی در کشور سوئد بسیار پیشرفته و پرطرفدار است.

حدود ۴۰ درصد از دانشجویان در این کشور از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. هزینه حمل و نقل عمومی در سوئد برای دانشجویان ماهانه چیزی بین ۴۰ تا ۵۵ یورو در ماه می باشد.

اما همچنین این امکان را خواهید داشت که بطور متوسط با هزینه ای در حدود ۱۱۰ یورو یک دوچرخه برای خود خریداری کنید و از این طریق هزینه های خود را به صورت جدی کاهش دهید.

سایر مخارج

سایر مخارجی که ممکن است که شما در کشور سوئد داشته باشید شامل موارد زیر است.

 •     ۸۰ یورو در ماه برای هزینه های کتاب و لوازم تحصیل
 •     ۷۰ تا ۱۰۰ یورو در ماه برای انجام فعالیت های اجتماعی و تفریحی  
 •     ۳۰ یورو در ماه برای هزینه های بیمه

هزینه محل اقامت

یکی از مهمترین هزینه هایی که لازم است شما در نظر داشته باشید هزینه های محل اقامت شما خواهد بود. این هزینه نیز چیزی در حدود ۴۰% از هزینه های ماهیانه دانشجویان را به خود اختصاص خواهد داد. هزینه های اقامت شما در کشور سوئد به این صورت است:

 • ۵۰۸ یورو اگر قصد داشته باشید که به صورت تنهایی زندگی کنید.
 • ۶۰۴ یورو در ماه اگر قصد داشته باشید که با والدین یا فرزندان خود زندگی کنید.
 • ۴۷۹ یورو در ماه اگر قصد داشته باشید که در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشید.

نتیجه گیری

همانطور که در این مقاله نیز خواندید  کشور سوئد یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل می باشد. کشور سوئد یکی از مهاجرخیز ترین کشور های اروپا از لحاظ تحصیلی می باشد و سالیانه مهاجران بسیاری برای کسب تجربه و علم به این کشور مهاجرت می کنند. ورود به کالج های سوئد هر روز در حال افزایش است. فضا برای تحصیل در این کشور ساده تر از پیش نیز شده است. در این کشور شما زمان بیشتری را برای مطالعه های گروهی خواهید داشت. اگر شما نیز قصد تحصیل در سوئد را دارید میتوانید از مشاوران موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

سوالات متداول

از کشور های غیر انگلیسی زبان که در جهان تعداد زیادی دانشگاه و کالج انگلیسی زبان دارد سوئد می باشد. این کشور بیش از ۸۶۰ برنامه تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. دانشگاه و کالج های سوئد برای شهروندان سوئدی و شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا رایگان می باشد. با این حال، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا لازم است که هزینه تحصیل در سیستم آموزشی این کشور را پرداخت کنند.

کسانی که اقامت دائم سوئد و یا یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا را داشته باشند می توانند به صورت رایگان در دانشگاه و کالج های کشور سوئد به تحصیل بپردازید. اما شما اگر از ایران به این کشور مهاجرت کرده اید، لازم است که برای تحصیل هزینه تحصیل خود را پرداخت کنید.  

کیفیت تحصیل در سوئد در بالاترین سطح خود قرار دارد و این کشور یکی از بهترین کشور های جهان برای تحصیل مخصوصا در رشته پزشکی می باشد. این کشور در شمال اروپا قرار گرفته است و دارای یک سیستم آموزشی عالی می باشد. در این کشور تمرکز تحصیل بیشتر بر مطالعه گروهی می باشد.

گرفتن پذیرش در سوئد نه خیلی آسان و نه خیلی سخت است. سوئد کشوری فوق‌العاده برای تحصیل می باشد. شما می توانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد از وکیلان و کارشناسان مهاجرتی ما در موسسه کاربین استفاده کنید. آنها شما را در جریان تازه ترین اخبار مهاجرتی در این کشور قرار خواهند داد.

دانشگاه های بسیار خوبی در سوئد فعالیت می کنند. از بهترین دانشگاه های سوئد می توان به دانشگاه های کارولینسکا، لوند، اوپسالا، استکهلم و چالمرز اشاره کرد. 

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن