مشاوره رایگان

02128111107

ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی

تجارت و اقتصاد در شهر دبی درحال‌توسعه است و رونق بسیاری دارد. افراد زیادی برای افزایش سرمایه خود به فکر راه انداختن کسب‌وکاری در این شهر هستند. مهاجرت از طریق ثبت شرکت در دبی و شروع تجارت جدید در ابتدای راه برای شما سخت و گیج‌کننده خواهد بود. هرکسی که قصد این کار را دارد باید به حیطه کاری خود توجه داشته باشد. باتوجه‌به برنامه کاری و میزان بودجه می‌توانید نوع شرکت مناسب برای شروع را انتخاب کنید.

اگر شما قادر باشید برای شروع کار خود استراتژی‌های مناسب را بشناسید و فاکتورهای مورد نیاز را در نظر داشته باشید، می‌توانید در روند ثبت شرکت موفق عمل کنید. اگر خودتان تخصص زیادی نداشتید حتماً از افراد حرفه‌ای در این تجارت کمک بگیرید تا ثبت شرکت برای شما با کمترین هزینه انجام شود.

آنچه در این مقاله میخوانید :

آشنایی با روند ثبت شرکت در دبی

دبی به‌عنوان یکی از قطب‌های درحال‌رشد اقتصاد و تجارت شهرت پیدا کرده است. بازارهای درحال‌رشد این شهر همه سرمایه‌داران را وسوسه می‌کند تا کسب‌وکار خود را آنجا شروع کنند. ساده‌بودن روند ثبت شرکت برای افراد خارجی نیز یکی از گزینه‌هایی است که باعث اشتیاق بیشتر سرمایه‌گذاران می‌شود. البته این کار نیز چالش‌های خود را دارد.

در صورت آشنایی با آن‌ها می‌توانید راحت‌تر کارتان را پیش ببرید و هزینه کمتری بپردازید. اینکه در روند ثبت یک شرکت در دبی موفق عمل کنید یا نه، به عوامل متفاوتی بستگی خواهد داشت. این فرایند می‌تواند تحت‌تأثیر گزینه‌هایی مانند نام تجاری مورد نظر شما، فعالیت تجاری‌ای که قصد انجام آن را دارید، مکانی که می‌خواهید در آن شرکت ثبت کنید و… قرار بگیرد.

مقاله پیشنهادی ——-> ثبت شرکت در قطر

چه نکاتی باعث جذب افراد برای ثبت شرکت در این شهر می‌شود؟

شروع یک کسب‌وکار جدید در کشوری دیگر روند ساده‌ای نخواهد بود و می‌تواند شما را با چالش‌هایی روبه‌رو سازد؛ اما بااین‌حال افراد زیادی به این کار تمایل نشان داده و کسب‌وکار خود را به دبی منتقل کرده‌اند؛ اما چه امتیازهایی در این منطقه وجود دارند که ارزش تحمل این مشکلات را خواهد داشت؟

یکی از اولین امتیازهای مثبت دبی موقعیت بسیار خوب و استراتژیک این شهر در سطح منطقه است. بنادر زیادی در دبی هستند که فعالیت‌های ترانزیتی را بسیار ساده کرده‌اند. در واقع شما شاهد بهترین بندرهای خاورمیانه در این منطقه هستید. امتیاز مثبت دیگری که ثبت شرکت در دبی دارد، پایین‌بودن مقدار مالیات‌هایی است که باید بپردازید. دبی ارتباط خوبی با تمام کشورها جهان دارد و می‌تواند ارتباط کسب‌وکار شما با جهانیان را برقرار سازد.

چند مورد که قبل از ثبت شرکت

چند مورد که قبل از ثبت شرکت خود در این شهر باید بدانید

اگر قصد شروع کسب‌وکار خود در شهر دبی را دارید قبل از انجام این کار به‌عنوان یک فرد خارجی نکاتی هستند که باید در نظر بگیرید؛ از جمله:

  • چرا دبی انتخاب خوبی برای شما است؟

می‌توان گفت دبی به‌عنوان یک قطب استراتژیک در منطقه شناخته شده است و ارتباط خوبی را با کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی دارد. قوانین مالیات بسیار ساده در این شهر، امنیت منطقه و زیرساخت‌های عالی در دبی همواره باعث توجه سرمایه‌گذاران شده است.

  • در مورد ساختار کسب‌وکار خود تصمیم‌گیری کنید

قبل از اینکه شروع به ثبت شرکت در دبی کنید باید ببینید به دنبال چه نوع شرکت و کسب‌وکاری هستید. موارد متعددی وجود دارند که روی انتخاب شما اثر می‌گذارند. برای مثال تجارتی که شما انجام می‌دهید در چه دسته‌ای بوده و با چه هدفی انجام می‌شود. اعضای شرکت‌هایی که تحت عنوان LLC شناخته می‌شوند، بیشتر از یک نفر هستند.

این نوع شرکت‌ها بیشتر انتخاب می‌شوند و شما از طریق آن اجازه دارید فعالیت‌های تجاری مختلف را انجام دهید و واردات یا صادرات داشته باشید. به‌علاوه با ثبت چنین شرکتی ساده‌تر می‌توانید برای خانواده خود ویزا دریافت کنید. نوع پرطرف‌دار دیگر شرکت‌های غیرسهامی هستند. این شرکت‌ها توسط یک فرد اداره می‌شوند و تمام سهام آن برای یک نفر خواهد بود.

  • منطقه‌ای که قصد ثبت شرکت در آن را دارید

به‌عنوان یک شهروند خارجی می‌توانید هم در مناطق آزاد دبی شرکت خود را ثبت کنید و هم در منطقه اصلی آن. شرکتی که در مناطق اصلی دبی ثبت می‌شود می‌تواند هم با مراکز محلی راحت‌تر مبادله داشته باشد و هم با تجارت‌های بین‌المللی؛ اما برای اغلب افراد ثبت شرکت در مناطق آزاد در ابتدای کار ساده‌تر و منطقی‌تر خواهد بود. البته باید در نظر داشته باشید ثبت شرکت در هر یک از مناطق آزاد قوانین جداگانه‌ای دارد. باید برای آشنایی با این قوانین از گروه‌های متخصص کمک بگیرید. گروه مهاجرت با ما راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

انواع مجوزهایی که برای شروع کار و ثبت شرکت وجود دارد

برای ثبت شرکت در دبی و شروع به کار لازم است مجوزهای لازم را دریافت کنید. باتوجه‌به نوع تجارت و کسب‌وکاری که دارید یکی از چهار مورد مجوز زیر را می‌توانید انتخاب کنید:

  • مجوز تجاری

مجوز تجاری زمانی لازم است که شما قصد شروع یک کسب‌وکار جدید را در دبی داشته باشید. برای اینکه بتوانید شرکت خود را ثبت کرده و کسب‌وکارتان را شروع کنید، باید حداقل سه ماه قبل مجوز تجاری لازم را گرفته باشید. یکی از موارد مورد توجه در مجوز تجاری این است که کسب‌وکار شما هیچ‌گونه خطری برای سلامت افراد نداشته باشد.

  • مجوز حرفه‌ای

اگر قصد شما ثبت شرکت در دبی برای ارائه خدمات است، باید مجوز حرفه‌ای را دریافت کنید. برای مثال می‌توان شرکت‌های مشاوره را نام برد. این مجوز بر اساس نوع خدمات و محدوده ارائه آن صادر می‌شود. شما برای دریافت چنین مجوزی باید حتماً آدرسی حقیقی را ارائه داده و توانایی‌های تحصیلی و ذهنی کافی داشته باشید.

  • مجوز صنعتی

شرکت‌های صنعتی و شرکت‌های سازنده لازم است این نوع مجوز را دریافت کنند. برای مثال اگر قصد راه‌اندازی یک کارخانه در دبی را دارید باید مجوز صنعتی دریافت کرده باشید. قبل از شروع فعالیت‌های لازم برای تأسیس کارخانه حتماً نسبت به دریافت مجوز اقدام کنید. حداکثر سن مجاز برای دریافت مجوز صنعتی شصت سال است.

  • مجوز صنعتگری

اگر کسب‌وکاری که شما دارید به‌گونه‌ای است که در آن نیاز به استفاده از قدرت بدنی یا تجهیزات خاصی خواهد بود؛ باید مجوز صنعتگری داشته باشید. برای مثال در کارهایی مانند برق‌کاری یا فرش‌بافی نیاز به دریافت این مجوز وجود خواهد داشت. این مجوز را سازمان اقتصادی دبی به شما ارائه می‌کند.

  • مجوز گردشگری

صنعت گردشگری در دبی درحال‌رشد بوده و باعث جذب سرمایه‌گذاران زیادی به این شهر شده است. رشد اقتصاد در دبی بسیار سریع است و باتوجه‌به زیبایی شهر گردشگران زیادی به این منطقه می‌آیند. مجوز گردشگری برای کسانی صادر می‌شود که قصد دارند آژانس‌های مسافرتی در دبی داشته باشند. شما با این مجوز می‌توانید خدماتی برای توریست‌ها ارائه داده و بلیت‌های سفر را به دیگران بفروشید.

متداول‌ترین شرکت‌ها در دبی

برای ثبت شرکت در دبی باید رایج‌ترین انواع شرکت‌های مجاز در این منطقه را بشناسید. در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

شرکت LLC یا شرکت مسئولیت محدود

برای به ثبت رسیدن شرکت‌های مسئولیت محدود لازم است اعضای شرکت شما حداقل دو نفر و حداکثر پنجاه نفر باشند. مسئولیت‌هایی که هر فرد در چنین شرکتی بر عهده دارد محدود هستند. همچنین میزان سود یا زیان هر فرد و مسئولیت‌های او به میزان سرمایه‌اش در شرکت بستگی خواهد داشت.

 شما می‌توانید شرکت‌های مسئولیت محدود را در هر دو مناطق آزاد و مناطق اصلی دبی داشته باشید. شرکت‌های مسئولیت محدود می‌توانند شامل هر نوع شرکتی باشند که از نهادهای لازم مجوزهای مورد نیاز را دریافت کرده است؛ چه حوزه کاری شرکت شما صنعت باشد و چه کشاورزی یا توریست.

شرکت‌های غیرسهامی یا Sole establishment

زمانی که صحبت از شرکت‌های غیرسهامی می‌شود باید بدانید منظور شرکت‌هایی است که در آن تمامی سهام متعلق به یک نفر است. شما اگر شرکت غیرسهامی را انتخاب کرده باشید تنها می‌توانید در حوزه فعالیت‌های حرفه‌ای کار کنید و فقط مجوزهای این بخش به شما داده خواهد شد. برای انجام خدمات تجاری و صنعتی لازم است قرارداد خدمات محلی LSA را داشته باشید.

شرکت مشارکت محدود

اگر قصد ثبت شرکت در دبی را دارید باید بدانید یکی از گزینه‌ها برای شما شرکت‌های مشارکت محدود هستند. در این شرکت‌ها حداقل به دو نفر نیاز دارید. یکی از آن‌ها یک شریک عادی است که مسئول مدیریت پروژه خواهد بود. فرد دیگر شریک محدود است که گاهی آن را شریک خاموش نیز می‌نامند. این فرد در هیچ یک از فعالیت‌های شرکت مشارکتی نخواهد داشت و تنها در سود و زیان آن شریک است. در واقع شریک محدود تنها کار سرمایه‌گذاری روی پروژه را بر عهده دارد.

هلدینگ‌ها در دبی

هلدینگ‌ها در واقع شرکت تولیدی نیستند و هیچ خدماتی ارائه نمی‌دهند و محصولی نمی‌فروشند. همان‌طور که شاید از روی نام این شرکت‌ها بتوانید حدس بزنید کار آن‌ها تنها حفظ کردن سرمایه‌ها یا سود در شرکت‌ها و مؤسسه‌های دیگر است. حفظ کردن سرمایه به این معنا است که این هلدینگ به‌قدر کافی منابع و نیرو دارد تا بتواند به شرکت‌های دیگر کمک کند تا در مسیر خود پیشروی درستی داشته باشند.

شرکت سهامی خاص

در شرکت‌های سهامی خاص هر فرد سهام خاصی دارد و در واقع کل سرمایه شرکت در بین افراد متفاوتی تقسیم شده است. هرکسی که بخواهد می‌تواند بدون اینکه دیگران رضایت داشته باشند سهام خود را به فرد دیگری واگذار کند. برای ثبت چنین شرکتی لازم است حداقل سه شریک وجود داشته باشند.

مقاله پیشنهادی ——-> ارزانترین کشور برای ثبت شرکت

آیا به‌عنوان یک شهروند غیربومی می‌توان شرکتی را در دبی ثبت کرد؟

جواب این سؤال مثبت است. شما برای شروع یک کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری در شهر دبی لازم نیست حتماً شهروندی آن را داشته باشید. حتی در دبی برای سرمایه‌گذاران خارجی مبلغی به‌عنوان مالیات دریافت در نظر گرفته نمی‌شود؛ اما اینکه با این شرایط بتوانید از تجارت خود سودی داشته باشید یا نه به خودتان بستگی دارد.

چگونه شرکت خود را در دبی ثبت کنید؟

بر اساس نوع کارتان باید ببینید چه مجوزهایی نیاز خواهید داشت. انواع مجوزها در بالا توضیح داده شده‌اند. سپس نام کسب‌وکارتان را ثبت کنید. اگر نیاز بود برای پیگیری کارها باید ویزای توریستی دریافت کرده و سفری به دبی داشته باشید. بعد از به ثبت رسیدن شرکت خود و دریافت تأیید اولیه در صورت نیاز به فکر اجاره‌کردن جایی برای دفتر کارتان باشید. در نهایت هزینه‌های لازم را پرداخت کرده و پروانه کسب‌وکارتان را بگیرید.

مقاله پیشنهادی ——->مهاجرت به امارات

برای ثبت‌کردن شرکت در این شهر چه مدارکی را نیاز دارید؟

زمانی که به‌عنوان یک شهروند غیربومی می‌خواهید ثبت شرکت در دبی داشته باشید باید مدارکی را ارائه دهید. شما لازم است سه نام برای کسب‌وکار خود پیشنهاد کنید. این سه مورد را به ترتیب در لیست مورد نظر بنویسید. همچنین یک کپی رنگی از فرم درخواست پر شده را اسکن کرده و در سایت قرار دهید. به یک کپی رنگی از پاسپورت شما و دو قطعه عکس رنگی در اندازه عکس پاسپورت نیز نیاز است. اسکن‌های شما باید کاملاً باکیفیت و واضح باشند.

ثبت شرکت در دبی چه مدت زمانی طول می‌کشد؟

 مدت‌زمان لازم برای ثبت شرکت شما در این شهر به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت. مثلاً اینکه چه نوع مجوزهایی لازم دارید یا اینکه در کدام منطقه مایل به ثبت شرکت هستید. در کل می‌توان گفت پس از اینکه مجوزهای خود را گرفتید دریافت اجازه شروع کار در مناطق آزاد 3 تا 5 روز طول می‌کشد. این زمان برای مناطق اصلی منطقه 10 روز خواهد بود. باز کردن حساب بانکی نیز بین دو هفته تا سه ماه زمان می‌برد.

نتیجه گیری

باتوجه‌به شرایط خوبی که شهر دبی در منطقه دارد و با درنظرگرفتن مراودات خوب این شهر با جهان، افراد زیادی سرمایه‌های خود را به دبی می‌برند. برای اینکه بتوانید در این منطقه کسب‌وکار خودتان را شروع کرده و شرکت تازه‌ای را به ثبت برسانید، لازم است با مراحل قانونی این کار آشنا باشید. برای ثبت شرکت در دبی قبل از هر کار مجوزهای لازم را دریافت کنید. حوزه کاری خود را در نظر داشته باشید و بر اساس آن مراحل لازم را دنبال کنید. شرکت‌هایی مانند گروه مهاجرت با ما می‌توانند در این زمینه کمک زیادی به شما کنند.

سوالات متداول

یکی از اولین امتیازهای مثبت دبی موقعیت بسیار خوب و استراتژیک این شهر در سطح منطقه است. بنادر زیادی در دبی هستند که فعالیت‌های ترانزیتی را بسیار ساده کرده‌اند. در واقع شما شاهد بهترین بندرهای خاورمیانه در این منطقه هستید. امتیاز مثبت دیگری که ثبت شرکت در دبی دارد، پایین‌بودن مقدار مالیات‌هایی است که باید بپردازید. دبی ارتباط خوبی با تمام کشورها جهان دارد و می‌تواند ارتباط کسب‌وکار شما با جهانیان را برقرار سازد.

زمانی که به‌عنوان یک شهروند غیربومی می‌خواهید ثبت شرکت در دبی داشته باشید باید مدارکی را ارائه دهید. شما لازم است سه نام برای کسب‌وکار خود پیشنهاد کنید. این سه مورد را به ترتیب در لیست مورد نظر بنویسید. همچنین یک کپی رنگی از فرم درخواست پر شده را اسکن کرده و در سایت قرار دهید. به یک کپی رنگی از پاسپورت شما و دو قطعه عکس رنگی در اندازه عکس پاسپورت نیز نیاز است. اسکن‌های شما باید کاملاً باکیفیت و واضح باشند.

جواب این سؤال مثبت است. شما برای شروع یک کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری در شهر دبی لازم نیست حتماً شهروندی آن را داشته باشید. حتی در دبی برای سرمایه‌گذاران خارجی مبلغی به‌عنوان مالیات دریافت در نظر گرفته نمی‌شود؛ اما اینکه با این شرایط بتوانید از تجارت خود سودی داشته باشید یا نه به خودتان بستگی دارد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن