مشاوره رایگان

02128111107

ثبت شرکت در یونان

ثبت شرکت در یونان

ثبت شرکت در یونان

ثبت شرکت در یونان مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. یونان با داشتن اقتصادی پایدار و شرایطی مناسب، کشوری است که می‌تواند موقعیت خوبی را برای سرمایه‌گذاران از نقاط مختلف جهان فراهم کند. ثبت شرکت در یونان نه تنها از جنبه اقتصادی بلکه برای افرادی که خواهان مهاجرت به این کشور هستند نیز شرایط خوبی را فراهم می‌آورد. مهاجرت به کشور یونان از راه‌های گوناگونی امکان‌پذیر می‌باشد. اما بیشتر افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند و به فکر اخذ اقامت این کشور هستند، اقدام به تاسیس کسب و کار در یونان می‌کنند. کشور یونان جمعیت اندکی دارد و مهمترین مزیت این کشور، تسلط مردم آن به زبان انگلیسی می‌باشد.

در سال 2022 مهاجرت به کشور یونان از طریق تاسیس شرکت، یکی از بهترین روش‌های ورود به این کشور است.  سرمایه‌گذارانی که برای ثبت شرکت در یونان به این کشور مهاجرت می‌کنند، می‌توانند پس از گذشت پنج  سال، اقامت دائمی کشور یونان را  اخذ نمایند. این امر، نکته‌ای حائز اهمیتی است که باعث می‌شود یونان کشور پرطرفداری برای مهاجرت و ثبت شرکت باشد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مزایای ثبت شرکت در یونان

مزایای ثبت شرکت در یونان

در ادامه به چندی از مزایای ثبت شرکت در کشور یونان پرداخته خواهد شد.

حمایت اتحادیه اروپا از کسب‌و‌کارها

از آنجایی که یونان کشوری اروپایی است، باید در نظر داشت که هر گونه اقدام به ثبت شرکت در یونان و سرمایه‌گذاری در این کشور با حمایت اتحادیه اروپا همراه خواهد شد. این مسئله بدان معنی است که شخص متقاضی می‌تواند به صورت آزادانه با هر شرکت یونانی یا عضو اتحادیه اروپا مبادله تجاری برقرار کند و در این مورد محدودیتی وجود ندارد.

امکان افتتاح حساب در بانک‌های اروپایی

در صورت ثبت شرکت در یونان، امکان افتتاح حساب بانکی در بانک‌های اروپایی و خارجی و همچنین امکان تبادل آسان وجوه ارزی با شرکت‌ها و صنایع یونانی و غیر یونانی وجود خواهد داشت.

اخذ تابعیت یونان

فردی که اقدام به ثبت شرکت در یونان کرده باشد، می‌تواند پس از مدت زمان مشخصی جهت اخذ تابعیت این کشور برای خود و خانواده‌اش ( فرزندان زیر 18سال) درخواست دهد.

اخذ پاسپورت یونان

از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در کشور یونان می‌توان به کسب تابعیت و پاسپورت یونان اشاره کرد. همچنین اقدام برای اخذ پاسپورت مثل اخذ تابعیت، نه تنها برای خود فرد متقاضی بلکه برای خانواده وی نیز ممکن است. البته باید در نظر داشت که توانایی اخذ پاسپورت در شرایطی وجود دارد که شخص مدتی در یونان زندگی کرده‌‌ باشد، رفتار وی مورد تایید بوده ‌باشد و مانعی برای حضور وی در این کشور وجود نداشته نباشد. به عنوان مثال، فرد نباید مرتکب جرم در این کشور شده باشد.

سفر به کشور‌های عضو اتحادیه اروپا بدون محدودیت

با سرمایه‌گذاری در کشور یونان در زمینه تاسیس شرکت می‌توان به راحتی و بدون نیاز به کسب ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کرد. این سفر تجاری بدون وجود هر گونه محدودیت ممکن است.

زمینه مناسب فعالیت‌های تجاری

این کشور با داشتن امکانات پیشرفته و کافی همچنین نیروی کار ماهر و دانش‌آموخته در زمینه فعالیت‌های تجاری، زمینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری و تاسیس شرکت فراهم کرده است.

تجارت بدون تاثیر تحریم ها

داشتن تجارت آزادانه، بدون وجود تحریم و مشکلات اقتصادی نیز از دیگر مزایای ثبت شرکت در یونان است.

برخورداری از همه حق و حقوق‌های یک شهروند یونانی

با ثبت شرکت در کشور یونان، فرد از حقوقی همچون امکان خرید ملک و خودرو و برخورداری از تمامی حق و حقوق شهروندان یونان برخوردار خواهد شد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت از طریق ثبت شرکت

انواع شرکت‌ها در یونان

دولت یونان با فراهم کردن شرایط ایده‌آل برای سرمایه‌گذاران خارجی، راه‌های گوناگونی را پیش پای آنها قرار داده است. بدین ترتیب آنها می‌توانند به راحتی سرمایه خود را در این کشور به کار گیرند. بدیهی است این مسئله در بلند مدت می‌تواند تاثیر چشمگیری در پیشرفت اقتصادی این کشور داشته باشد. برای ثبت شرکت در یونان کسب‌وکار شما باید در یکی از دسته‌های زیر قرار ‌گیرد.

شرکت‌های محدود E.P.E  

این نوع شرکت‌ها، از جمله شرکت‌های با مسئولیت‌های دارای محدودیت هستند که در یونان بسیار پر طرفدار می‌باشند. برای ثبت این نوع شرکت باید حداقل یک سهامدار وجود داشته باشد. حداقل سرمایه برای ثبت این نوع شرکت در یونان در سال 2022 حدودا 4500  یورو برآورد شده است. مسئولیت هر سهامدار در این نوع شرکت به اندازه مبلغ سرمایه‌ای می‌باشد که در شرکت قرار داده است. این نوع شرکت برای کسب‌وکارهای با حجم کاری متوسط یا کوچک بسیار ایده‌آل می‌باشد.

شرکت‌های سهامی A.E

برای ثبت شرکت در قالب سهامی، حداقل باید یک سهامدار وجود داشته باشد. همچنین حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در این قالب در سال 2022 حدودا 60000 یورو برآورد شده است که مسئولیت هر سهامدار بسته به مقدار سرمایه‌گذاری وی می‌باشد. این نوع شرکت، برای کسب‌وکارهای بزرگ مناسب است و به دلیل داشتن سرمایه بالا 60000 یورویی از اعتبار بالایی برخوردار می‌باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در یونان

سرمایه‌گذاری در یونان در زمینه ثبت و تاسیس شرکت نیازمند ارائه مدارکی است. در ادامه، به مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در کشور یونان اشاره می‌شود.

فرم‌های درخواستی

در مرحله اول، فرد متقاضی برای ثبت و تاسیس شرکت در یونان بایستی فرم‌های درخواستی مشخص شده برای این کار را تکمیل و ارسال کند. سپس در صورت دریافت تاییدیه، می‌تواند به انجام بقیه مراحل بپردازد.

اساسنامه

در صورتی که فرد متقاضی قصد داشته باشد از شرکت‌ها و برندهای معتبر خارجی در یونان به صورت شعبه ثبت شرکت انجام دهد، باید اساسنامه‌ای مرتبط با این موضوع تنظیم و ارائه کند.

پاسپورت

برای اقدام به ثبت شرکت در یونان فرد متقاضی باید دارای پاسپورت باشد و این پاسپورت باید حداقل یکسال اعتبار داشته باشد.

ترجمه مدارک هویتی

ترجمه مدارک هویتی به زبان انگلیسی یا زبان یونانی الزامی است.

مدارک پزشکی و عدم سوء پیشینه

مدارک پزشکی و مدارکی که نشان می‌دهند فرد متقاضی سوء پیشینه قبلی ندارد، باید به این کشور ارائه شوند. بدین ترتیب ثابت خواهد شد که مانعی برای ورود وی به کشور یونان وجود ندارد.

مدارک تحصیلی

ارائه مدرک تحصیلی در تکمیل مدارک جهت اخذ شرکت در کشور یونان، الزامی است.

عکس

4 قطعه عکس جدید نیز باید همراه با دیگر مدارک ارسال شود.

نام، آدرس و مشخصات شرکت

باید مشخص شود که فرد متقاضی قصد دارد چه شرکتی، در چه قالبی، با چه اسم و برندی و همچنین در چه آدرس و مکانی تاسیس کند. تمامی موارد ذکر شده نیز باید با تاکید بر تمامی جزئیات و به صورت دقیق ذکر شوند.

ثبت شرکت در یونان

چگونگی اخذ تابعیت با ثبت شرکت در یونان

افرادی که می‌توانند پاسپورت یونان را اخذ کنند، شامل افرادی می‌شوند که از پدر و مادری یونانی متولد شده‌اند. البته حتی اگر یکی از والدین نیز تابعیت یونان را داشته باشند، برای اخذ تابعیت یونان کافی است. همچنین افرادی که برای مدت 5 سال در یونان اقامت داشته‌اند و مرتکب جرم و خطایی نشده‌اند نیز می‌توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

اشخاص دیگری نیز توانایی اخذ پاسپورت یونان را دارند. به طور مثال، می‌توان به افرادی اشاره کرد که به واسطه ثبت شرکت، تحصیل یا کار در یونان اقامت این کشور را به دست آورده‌اند. آنها می‌توانند با رعایت شرایطی، پس از گذشت هفت سال درخواست دهند تا تابعیت کشور یونان را به دست آورند. لازم به ذکر است یونان همانند کشورهایی مثل انگلستان،‌ آرژانتین و غیره دو تابعیتی بودن را در قوانین خود امری پذیرفته شده تلقی می‌کند. بنابراین افراد غیر یونانی که پاسپورت یونان را اخذ می‌نمایند، می‌توانند پاسپورت کشور خود را نیز حفظ نمایند و نیازی به ترک تابعیت نیست.

نتیجه گیری

دولت یونان با ایجاد زمینه مناسب جهت فعالیت‌های سرمایه‌گذاری، شرایطی را فراهم آورده است تا سرمایه‌گذاران خارجی جهت ثبت شرکت در یونان اقدام نماید. سیستم اقتصادی یونان به دلیل ورود این کشور به اتحادیه اروپا تحت حمایت صندوق بین المللی پول و فعالیت‌های اقتصادی اتحادیه اروپا قرار دارد. به همین دلیل، سرمایه‌گذاری در این کشور از امنیت اقتصادی بالایی برخوردار است. اما سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی مطمئنا با پیچ و خم‌های بسیاری همراه است. در نتیجه، افراد متقاضی نیازمند راهنمایی‌های مشاوران باتجربه و معتبر در این زمینه هستند. مجموعه مهاجرت با ما با ارائه مشاوره در زمینه انواع روش‌های مهاجرتی و ازجمله سرمایه‌گذاری، آماده خدمت‌رسانی به شما می‌باشد.

سوالات متداول

بله. یکی از راه‌های اخذ تابعیت کشور یونان، ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در این کشور است.

خیر. فقط اخذ تابعیت فقط برای فرزندان زیر 18 سال ممکن است.

حدودا پنج سال پس از اقامت موقت در یونان می‌توان اقامت دائم این کشور را اخذ کرد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن