مشاوره رایگان

02128111107

ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال

اگر قصد ثبت شرکت در پرتغال را دارید یا به عنوان یک مهاجر خارجی قصد خوداشتغالی در این کشور را دارید، بهتر است با محیط کسب و کار استارت آپ ها، انواع شرکت ها در پرتغال آشنا شوید و اطلاعات کاملی را نیز کسب کنید. ما در این راستا در این مقاله به شما اطلاعاتی در مورد فرهنگ تجاری در پرتغال به شما خواهیم داد.

سطح کارآفرینی در پرتغال پایین است و اکثر مشاغل کوچک هستند. این بدان معناست که ممکن است آنقدر که انتظار دارید درآمد کسب نکنید و باید با یک طرح تجاری قوی وارد این کشور شوید.

در این مقاله به توضیح مراحل ثبت شرکت در پرتغال می پردازیم و نحوه ثبت کسب و کار در پرتغال، انواع مشاغل در پرتغال، شرایط ویزای تجاری پرتغال، سازمان های دولتی و پشتیبانی از شرکت های پرتغالی را بررسی می کنیم. در این مقاله نحوه ثبت کسب و کار در پرتغال توضیح داده شده است.

 

ما در این مقاله روند ثبت شرکت در پرتغال را توضیح می دهیم و بررسی می‌کنیم چگونه یک کسب و کار را در پرتغال ثبت کنیم ، انواع کسب و کار در پرتغال چیست ، شرایط ویزای تجاری پرتغال چیست ، سازمان های دولتی و پشتیبانی شرکت ها در پرتغال چگونه هستند و نحوه ثبت شرکت در پرتغال چگونه است در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. اگر به فکر مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت هستید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مراحل ثبت شرکت در پرتغال

مراحل ثبت شرکت در پرتغال

اگر می خواهید در پرتغال کسب و کار ثبت کنید، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • بررسی کنید که آیا می توانید به طور قانونی یک کسب و کار در پرتغال ثبت کنید
 • اولین قدم این است که اطمینان حاصل کنید که شرایط قانونی را برای تجارت به عنوان یک فرد خوداشتغال در پرتغال رعایت می کنید.
 

در این راستا شما نیاز دارید:

 شماره شناسه مالیاتی را از اداره مالیات پرتغال دریافت کنید.

○ شماره تامین اجتماعی را از آژانس تامین اجتماعی پرتغال دریافت کنید

○ مطمئن شوید که یک ایده تجاری قابل اجرا دارید

 

اگر شما یک کارآفرین در پرتغال با یک ایده تجاری هستید، باید تحقیقات بازار انجام دهید و یک طرح تجاری قوی داشته باشید.

برای کسب اطلاعات دقیق در زمینه ثبت شرکت در پرتغال می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما تماس بگیرید.

 

نام و آدرس کسب و کار خود را انتخاب کنید

ممکن است این موارد را انتخاب کرده باشید، اما اگر نه، اکنون زمان انتخاب آنها است. شما باید نام شرکت خود را به عنوان بخشی از فرآیند ثبت شرکت در نظر بگیرید.

 

سه راه برای ثبت شرکت در پرتغال وجود دارد. دو راه ساده هستند (آنلاین و در محل)، راه دیگر روش سنتی است.

ثبت شرکت آنلاین (Empresa Online) – از این طریق می توانید با هزینه 360 یورو در مدت 1 تا 2 روز از طریق اینترنت یک شرکت در انواع خاصی از مشاغل ثبت کنید. این نوع ثبت شرکت نیاز به گواهی الکترونیکی دارد.

ثبت شرکت در محل (Empresa de Hora) – شرکت های خوداشتغال و محدود می توانند در مدت یک ساعت از طریق این طرح ثبت دولتی با هزینه 360 یورو ثبت نام کنند. همه شرکا باید به همراه کلیه مدارک لازم و هر گونه نمایندگان قانونی حضور داشته باشند.

 

اگر نمی توانید یا نمی خواهید از Empresa Online یا Empresa de Hora برای راه اندازی کسب و کار در پرتغال استفاده کنید، می توانید با استفاده از روش سنتی (Criação da Empresa) با دنبال کردن مراحل زیر ثبت شرکت خود را انجام دهید:

 

 • برای ثبت رسمی نام شرکت پرتغالی خود گواهی شناسایی دریافت کنید. این کار از طریق موسسه ثبت و دفاتر اسناد رسمی (IRN) قابل انجام است.
 • برای کارت شرکت و شناسه تجاری اصلی به IRN مراجعه کنید.
 • یک حساب بانکی تجاری باز کنید و وجوه اولیه را واریز کنید.
 • فعالیت خود را در اداره مالیات محل اعلام کنید.
 • کسب و کار پرتغالی خود را با ثبت تجاری ثبت کنید.
 • به عنوان کارفرما در اداره تامین اجتماعی محلی ثبت کنید.
 

پس از انجام این مراحل (حداکثر 15 روز)، شما آماده راه اندازی کسب و کار در پرتغال خواهید بود. ابتدا بررسی کنید که آیا حوزه فعالیت تجاری شما به الزامات اضافی مانند مجوزها یا اسناد خاص نیاز دارد یا خیر. در واقع، شروع فعالیت برخی از مشاغل بدون وضعیت رسمی در پرتغال غیرقانونی است.

استارت آپ در پرتغال

استارت آپ در پرتغال

کسب‌وکارها در پرتغال ساختارهای قانونی مختلفی دارند، از تاجران فردی گرفته تا شرکت‌های بزرگ با تعداد کارمندان متفاوت. در اینجا یک مرور کلی بر روی آنها خواهیم داشت:

 • کسب و کار متعلق به یک نفر
 • خوداشتغال
 • شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود
 • تأسیس با مسئولیت محدود شخصی
 • شرکت های دارای بیش از یک سهامدار.

 

شرکت سهامی خاص پرتغال

این یک شرکت با حداقل دو شریک و حداقل سرمایه 5000 یورو است. سهامداران حداقل 100 یورو به ازای هر سهم پرداخت می کنند و مسئولیت مشترک کلیه موارد توافق شده در اساسنامه شرکت را بر عهده دارند. سهامداران در قبال بدهی هایی که بیش از مبلغ تحت پوشش دارایی های کسب و کار نباشد مسئول هستند.

 

شرکت بورسی پرتغال

این شرکتی است که به حداقل پنج سهامدار و حداقل سرمایه گذاری 50000 یورو نیاز دارد. بدهی محدود به دارایی های تجاری است و سهامداران در قبال ارزش سهام خود مسئول هستند.

 

شرکت مشارکت پرتغالی

شرکتی با حداقل دو شریک که مسئولیت آن شامل دارایی های شخصی است که می تواند برای پرداخت بدهی ها استفاده شود.

 

مشارکت با مسئولیت محدود در پرتغال

این شرکت دارای حداقل دو شریک است، شریک عمومی که تجارت را مدیریت می کند و دارای مسئولیت نامحدود (از جمله دارایی های شخصی) است و شریکی که سرمایه را تأمین می کند و مسئولیت او محدود به مبلغ سرمایه گذاری شده است.

 

شرکت تعاونی پرتغال

سازمان های غیر انتفاعی از اصل همکاری پیروی می کنند و اعضا به یکدیگر کمک می کنند. آنها اشخاص حقوقی هستند و ممکن است از نظر سرمایه و ترکیب متفاوت باشند. تعاونی های پرتغالی توسط موسسه آنتونیو سرجیو برای بخش های تعاونی (CASES) مدیریت می شوند.

 

ثبت شرکت فراساحل در پرتغال

اگر قصد دارید یک شرکت برون مرزی راه اندازی کنید، چندین مزایا و معایب عمده وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

ثبت نام شرکت فراساحلی فرآیندی ساده در تمامی مراکز مالی فراساحلی و مراکز مالیاتی در سراسر جهان است. آنها می توانند طیف گسترده ای از مزایا را برای شرکت و همچنین مدیران شرکت فراهم کنند.

استارتاپ و مشاغل آزاد در پرتغال

کسانی که می خواهند کسب و کار خود را در لیسبون یا سایر شهرهای پرتغال ثبت کنند می توانند یکی از موارد زیر را انتخاب کنند:

تاجر انحصاری پرتغال

این یک شکل اولیه از خوداشتغالی در پرتغال است که در آن به کار یک فرد (خوداشتغالی) تجارت می گویند. پس از پرداخت مالیات، آنها آزادند هر کاری که می خواهند با سود خود انجام دهند و مسئولیت نامحدودی در قبال بدهی های تجاری دارند. برای یک شرکت ثبت شده حداقل نیاز سرمایه وجود ندارد و هیچ اساسنامه رسمی لازم نیست.

شرکت محدود پرتغالی تک عضو

یک نفر شرکت را اداره می کند، اما مسئولیت محدود به دارایی های تجاری است. حداقل سرمایه گذاری باید 5000 یورو باشد.

شرکت با مسئولیت محدود پرتغال

مشابه یک شرکت با مسئولیت محدود، اما با سرمایه اولیه 5000 یورو که شامل حداقل دو سوم وجه نقد است. حداکثر یک سوم می تواند شامل وثیقه باشد.

فریلنسر در پرتغال

فریلنسر در پرتغال

فریلنسرها در پرتغال می توانند دقیقاً به همان روشی که تاجران انحصاری خوداشتغال هستند فعالیت کنند. اگر از یک مکان ثابت (به عنوان مثال روزنامه نگار، آرایشگر، برقکار) تجارت می کنید و نه به عنوان یک تاجر، می توانید به عنوان یک فریلنسر در پرتغال کار کنید تا زمانی که مجوز اقامت، شماره مالیات و شماره تامین اجتماعی داشته باشید. شما مسئول پرداخت مالیات بر درآمد و همچنین سهم تامین اجتماعی خود خواهید بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خوداشتغالی در پرتغال می توانید با کارشناسان ما در  موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما تماس بگیرید.

شرکت خارجی ثبت شده در پرتغال

شرکت های خارجی که مایل به افتتاح شعبه در پرتغال هستند باید نام شعبه خود را در IRN ثبت کنند و شعبه را در ثبت تجاری راه اندازی و ثبت کنند. مدارک زیر برای ثبت شرکت مورد نیاز است:

 • اسناد تاسیس شرکت مادر
 • هیئت مدیره شرکت مادر افتتاح شعبه را تایید می کند
 • وکالتنامه

کسب و کارهای اتحادیه اروپا که حداقل به مدت دو سال در حداقل دو کشور اتحادیه اروپا فعالیت می کنند، می توانند تجارت خود را به سایر کشورهای اتحادیه اروپا گسترش دهند.

ویزای تجاری و شرایط مهاجرت به پرتغال

برای ثبت شرکت در پرتغال، باید مجوز اقامت پرتغال (یا گواهی ثبت نام اگر شهروند اتحادیه اروپا/EFTA هستید که کمتر از پنج سال در پرتغال زندگی کرده اید) داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما تماس حاصل فرمایید.

اتباع غیر اتحادیه اروپا/EFTA که می خواهند برای ثبت شرکت، کسب و کار یا خوداشتغالی به پرتغال بیایند، باید ویزای کار پرتغال و اجازه اقامت دریافت کنند. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ویزای کار پرتغال ما را ببینید.

اتباع غیر اتحادیه اروپا/EFTA علاقه مند به سرمایه گذاری در پرتغال می توانند از طریق برنامه ویزای طلایی که برای جذب سرمایه گذاری خارجی طراحی شده است به پرتغال مهاجرت کنند.

مالیات در پرتغال

درآمد کسب و کار و خوداشتغالی تحت سیستم مالیات بر درآمد پرتغال درآمد رده B است و می تواند بر اساس یک حساب یا “رژیم ساده شده” مشمول مالیات شود. پرتغال دارای نرخ مالیات بر درآمد تصاعدی و نرخ مالیات بر ارزش افزوده 23 درصدی برای کالاهای غیر از غذا، نوشیدنی و مایحتاج اولیه است.

سال مالیاتی در پرتغال از 1 ژانویه تا 31 دسامبر است و همه ساکنان خوداشتغال پرتغال باید سالانه اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند.

استخدام نیروی خارجی در پرتغال

استخدام نیروی خارجی در پرتغال

اگر در پرتغال تجارت می کنید، می توانید شهروندان یا کارمندان اتحادیه اروپا/EFTA را با ویزای معتبر خارج از اتحادیه اروپا/EFTA استخدام کنید.این امر به آنها اجازه کار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در تماس باشد تا آنها شما را با آخرین متد های مهاجرتی در این زمینه آشنا کنند.

اگر در پرتغال کسب‌وکاری راه‌اندازی می‌کنید و به فکر استخدام نیروی کار هستید، حتماً هزینه آن را در نظر بگیرید. کارفرمایان در پرتغال ملزم به پرداخت 14 ماه حقوق، حق بیمه تامین اجتماعی، 14 روز تعطیلات رسمی با حقوق و 5 هفته مرخصی سالانه با حقوق هستند.

وکیل برای ثبت شرکت در پرتغال

قبل از شروع کسب و کار در پرتغال، بهتر است با یک وکیل انگلیسی زبان آشنا با قوانین کار پرتغال صحبت کنید و از او مشاوره بگیرید. جستجوی مشاوره حقوقی به شما کمک می‌کند معافیت‌های مالیاتی موجود را شناسایی کرده و فرآیند راه‌اندازی کسب‌وکار خود در پرتغال را طی کنید.

سازمان های دولتی و پشتیبانی کسب و کار در پرتغال:

 • وزارت اقتصاد پرتغال
 • اتاق بازرگانی پرتغال
 • برنامه حمایت از طرح اشتغال محلی
 • سرمایه گذاری در پرتغال (کمک به استارت آپ ها و کارآفرینان)
 • پرتغال جهانی (از مشاغل و مشاغل آزاد حمایت می کند)

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آژانس های دولتی پرتغال و پشتیبانی کسب و کار، می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما  تماس بگیرید.

مقدمه ای برای ثبت شرکت در پرتغال

اقتصاد پرتغال با تولید ناخالص داخلی بسیار کمتر از میانگین اتحادیه اروپا در تلاش است تا با سایر کشورهای اتحادیه اروپا همگام شود. این بدان معنا نیست که پرتغال چشم انداز ضعیفی برای سرمایه گذاران بین المللی دارد. پرتغال موقعیت بسیار خوبی دارد و یک مرکز تجاری بین اروپا، آفریقا و قاره آمریکا است. پرتغال اقتصاد باز دارد و فعالانه در تلاش است تا از طریق مشوق های مختلف سرمایه گذاری خارجی را جذب کند.

سوالات متداول

دو شکل اصلی ساختار شرکتی برای شرکت های خارجی وجود دارد که به شرح زیر است:

شرکت سهامی عام (SA)

شرکت سهامی خاص (Lda)

این فرمت استاندارد برای مشاغل بزرگ است

حداقل سرمایه 50000 یورو و

حداقل تعداد سهامداران پنج نفر نیز هستند

الزامات حسابداری و حسابرسی سختگیرانه وجود دارد

 • محبوب ترین فرمت برای مشاغل کوچک می‌باشد.
 • حداقل تعداد مدیران یک نفر است
 • هیچ محدودیتی برای سهامداران/مدیران خارجی وجود ندارد
 • بدهی ها محدود به مبلغ سرمایه گذاری شده است

بسیار کمتر از قبل پیچیده است. پرتغال در سال های اخیر رویه های ادغام خود را ساده کرده است، اگرچه توصیه های حرفه ای کاملاً ضروری است. ما در تشکیل شرکت در پرتغال متخصص هستیم، بنابراین با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

مالیات شرکت در پرتغال در مقایسه با سال  2005 چیزی در حدود 21  درصد شده است. این نرخ 30 درصد بود. با این حال، پرتغال می تواند منطقه آزاد تجاری مادیرا را ارائه دهد که نرخ مالیات شرکتی بسیار پایین تری در حدود 5 درصد را دارد.

پرتغال قوانین استخدام قوی و بسیار توسعه یافته دارد. هیچ کمبودی برای متقاضیان واجد شرایط برای مشاغل وجود ندارد، اما مهم است که اطمینان حاصل کنید که با آژانس استخدامی سروکار دارید که می توانید به آن اعتماد کنید. ما گروهی از متخصصان استخدام توصیه شده در پرتغال داریم که تنها لازم است جزئیات را جویا شوید. همچنین شایان ذکر است که قوانین کار پرتغال از کارمندان به خوبی محافظت می کند و ضروری است که قبل از وارد شدن به یک قرارداد مشاوره داشته باشید. ما شبکه ای از کارشناسان محلی داریم که خوشحال می شوند در این زمینه به شما کمک کنند، بنابراین لطفاً با ما تماس بگیرید .

برای قرن ها پرتغال به تجارت بین المللی متکی بوده است و این امروزه در ماهیت لیبرال اقتصاد آن منعکس شده است. شرکت های خارجی آزادند هر طور که می خواهند سرمایه گذاری کنند، هرچند در بخش های استراتژیک خاصی محدودیت هایی وجود دارد. هیچ مانعی برای ورود سرمایه به کشور وجود ندارد و هیچ محدودیتی برای بازگرداندن سود سهام نیز وجود ندارد.

پرتغال برای جذب شرکت های خارجی که مایل به سرمایه گذاری هستند، مشوق های سخاوتمندانه ای را در نظر گرفته است، که بسیاری از آنها توسط بودجه اتحادیه اروپا حمایت می شوند. مشوق‌های ویژه برای پروژه‌های سرمایه‌گذاری بزرگ و پیشنهادهایی که تأثیر خوبی بر گردشگری، علم و محیط زیست پرتغال دارند در نظر گرفته شده است

اکثر بانک ها و موسسات مالی بین المللی بزرگ در پرتغال هستند و طیف کاملی از تسهیلات بانکی را به سرمایه گذاران ارائه می دهند. بخش مالی محلی نیز بیش از حد توانایی پاسخگو به نیازهای جامعه سرمایه گذاری بین المللی است. اگر می خواهید یک شرکت در پرتغال افتتاح کنید به یک حساب بانکی نیاز دارید.

در این مورد ما به شما پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در تماس باشید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن