مشاوره رایگان

02128111107

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا مطلبی است که با جزئیات در این مقاله به آن پرداخته ایم. کانادا با داشتن استانداردهای بالای زندگی، امکانات مجهز، امنیت و فرصت های شغلی فراوان، دومین کشور بزرگ جهان و یکی از بهترین کشورها برای زندگی و تحصیل است. به طور کلی، اقتصاد کانادا بسیار فعال است و احتمال بیکاری در این کشور بسیار پایین است. اکثر افرادی که برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند، علاقه دارند که ویزای تحصیلی خود را به یک ویزای کاری تبدیل کنند تا بتوانند پس از تحصیل در آنجا بمانند و به کار و زندگی مشغول باشند.

سیاست کانادا حفظ بهترین دانشجویان و استعدادهای بین المللی در این کشور است. بنابراین، با تبدیل ویزای تحصیلی به مجوز کار کانادا، دانشجویان بین المللی این فرصت را خواهند داشت تا پس از اتمام تحصیلات خود، مجوز کار دریافت کرده و تا سه سال در این کشور اقامت داشته باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

EducationCreated with Sketch.
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

یکی از محبوب ترین و البته گران ترین روش های مهاجرت به کانادا، از طریق مهاجرت تحصیلی است. ماهیت این برنامه مهاجرتی ساده است، شما از یک دانشگاه دولتی کانادا پیشنهاد تحصیلی دریافت می کنید، و همه چیز را از جیب خود می پردازید (قیمت شهریه سالانه از 16 تا 40 هزار در سال متغیر است). پس از فارغ التحصیلی شما این امکان را دارید که به دنبال کار بگردید و با داشتن یک پیشنهاد شغلی اقامت کانادا را دریافت کنید و حتی پس از تحصیل در این کشور بمانید.

از طریق تجربه کاری در رشته تخصصی که در کانادا دارید، می توانید اقامت و پس از آن شهروندی کانادا را نیز دریافت کنید.

اقامت بعد از تحصیل در کانادا

پایان تحصیل در کانادا لزوما به معنای ترک کانادا و بازگشت به کشور خود نیست. ثروت و راحتی این کشور اکثر دانشجویان فارغ التحصیل را متمایل کرده است تا اقامت خود را با تبدیل ویزای دانشجویی تمدید کنند.

بنابراین فارغ التحصیلان بین المللی دانشگاه های کانادا می توانند مجوز کار دریافت کرده و در نهایت برای اقامت دائم و شهروندی این کشور نیز اقدام کنند.

 

ویزای پس از تحصیلات کانادا

پس از تحصیل در یکی از دانشگاه های کانادا، اعتبار ویزای تحصیلی 90 روز پس از فارغ التحصیلی منقضی می شود و فارغ التحصیل باید کانادا را ترک کند. فارغ التحصیلان معتبر آموزشی، دانشگاهی و موسسات آموزشی می توانند پس از فارغ التحصیلی با مجوز کار در این کشور مشغول به کار شوند. این مجوز برای 8 ماه تا 3 سال معتبر است و دانشجویان بین المللی با داشتن مدرک دانشگاهی، لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا واجد شرایط درخواست ویزای تحصیلی کانادا خواهند بود. البته این مجوز برای افراد تمام وقت از نوع آموزش حضوری صادر می شود. همچنین می توانید پس از دریافت مجوز به صورت پاره وقت یا تمام وقت در کانادا مشغول به کار شوید.

تبدیل ویزای تحصیلی به کار در کانادا

مهمترین دلایل مهاجرت به کانادا، مزایای اجتماعی ایده آل و فرصت های شغلی برای متخصصان است. بسیاری از افراد با هدف کار و زندگی در این کشور تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا می گیرند. همچنین رایج ترین راه برای اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی در کانادا، تبدیل ویزای تحصیلی خود به کار در کانادا و یافتن شغل مناسب در آن کشور است.

سیاست دولت کانادا حفظ بهترین دانشجویان و توسعه تخصص و پتانسیل آنها در کشور خود است تا فارغ التحصیلان بتوانند در کانادا بمانند و به دنبال کار باشند. بنابراین، ویزای Graduate Work Permit (PGWP) برای دانشجویان موسسات آموزشی در نظر گرفته شده است تا فارغ التحصیلان بتوانند پس از تحصیل در کشور کانادا به کار مشغول شوند.

بعد از تحصیل در کانادا و گرفتن دیپلم فقط 6 ماه فرصت دارید تا برای ویزای کار کانادا اقدام کنید. بنابراین، هنگامی که تحصیل و تحقیقات خود را به پایان رساندید، می توانید برای اقامت در دانشکده تحصیلات تکمیلی اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای پس از تحصیل کانادا

شزایط اخذ ویزای پس از تحصیل کانادا

به طور کلی، تبدیل ویزای دانشجویی به کسب و کار کانادایی نیاز به گواهی رسمی، مجوز کار معتبر، پاسپورت و مدارک پزشکی دارد. البته صرف تحصیل در این کشور نه تنها به شما اجازه اقامت و کار پس از تحصیل را می دهد.

بنابراین، اگر در حال تحصیل برای دریافت اقامت در کانادا هستید، مهم است که پیش از درخواست پذیرش در یک موسسه، شرایط دانشگاه یا موسسه مورد نظر را برای دریافت PGWP بررسی کنید.

 

اکثر دانشگاه هایی که مدارک رسمی مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را ارائه می دهند، مجاز به تبدیل ویزای دانشجویی به کسب و کار در کانادا هستند.

برخی از دوره های کالج (معمولاً یک ساله، دو ساله یا بیشتر) شرایط مشابهی دارند و لازم نیست نگران دریافت ویزا پس از تحصیل باشید. تقریباً همه دانشگاه‌های دولتی پس از فارغ‌التحصیلی واجد شرایط دریافت مجوز کار هستند، اما دانشگاه‌های خصوصی ممکن است اینگونه نباشد.

 

یکی دیگر از اصول مهم برای تبدیل ویزای تحصیلی به کسب و کار کانادا، شرکت در دوره تحصیلی حداقل 8 ماهه است. در غیر این صورت، شما واجد شرایط PGWP نیستید. اگر بین 8 ماه تا 2 سال در کانادا تحصیل می کنید، بسته به دوره تحصیلی خود می توانید دوره کارآموزی پس از آموزش را دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر یک سال تحصیل کنید، یک سال در کانادا کار خواهید کرد. اما اگر 2 سال یا بیشتر تحصیل کرده اید، می توانید تا 3 سال بعد از فارغ التحصیلی نیز به کار مشغول باشید.

 

در چه شرایطی می توانم ویزای کار کانادا را بگیرم؟

در برخی موارد، ممکن است نتوانید ویزای دانشجویی خود را به کار در کانادا تبدیل کنید. اینجاست که تحقیقات قبل از مهاجرت مفید واقع می شود. بنابراین به شدت توصیه می شود قبل از اقدام مهاجرت به کانادا به مطالعه شرایط و ضوابط اخذ ویزای کار پس از تحصیل در این کشور بپردازید.

همچنین، اگر به طور غیرقانونی تحصیل را ترک کنید، ویزای تحصیلی شما به طور خودکار منقضی می شود و پس از فارغ التحصیلی نمی توانید مجوز کار دریافت کنید.

روش های اقامت پس از تحصیل در کانادا

راه های دیگری نیز برای اقامت پس از فارغ التحصیلی در کانادا وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. با توجه به اینکه ویزای کار تا 3 سال پس از فارغ التحصیلی معتبر است و قابل تمدید نیست، باید راه دیگری را برای اقامت در کانادا پس از فارغ التحصیلی در نظر بگیرید.

البته سه سال سابقه تحصیل در کانادا و کار در این کشور مزیت خوبی برای درخواست اقامت دائم یا شهروندی کانادا می باشد.

اقامت بریتیش کلمبیا پس از تحصیل در کانادا

بریتیش کلمبیا غربی ترین ایالت کانادا و ونکوور پایتخت این استان، سومین شهر بزرگ کانادا است. همانطور که قبلا ذکر شد، فارغ التحصیلان ایالت های کانادا می توانند به طور مستقل برای اقامت درخواست دهند. برنامه بریتیش کلمبیا BCPNP نام دارد.

کسانی که تجربه و مهارت های لازم را در بریتیش کلمبیا داشته باشند، به خصوص کسانی که با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا دارای سابقه کار هستند در مدت زمان کمتری نسبت به سایرین در بریتیش کلمبیا زندگی خواهند کرد.

شما می توانید مدرک خود را دریافت کنید و برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. برنامه اقامت بریتیش کلمبیا (BC PNP) شامل دو برنامه مهاجرتی مبتنی بر تخصص و کارآفرینی است.

برنامه اقامت BC شامل افرادی است که تجربه کاری خوبی در این زمینه دارند. افراد حرفه ای با تجربه بهداشت و سلامت مانند پرستاران، پزشکان و روانشناسان نیز می توانند از این برنامه استفاده کنند.

این برنامه همچنین شامل دانشجویانی می شود که در سه سال گذشته از دانشگاه های معتبر کانادا فارغ التحصیل شده اند و توسط کارفرمایان در بریتیش کلمبیا استخدام شده اند.

فارغ التحصیلان بین المللی دکترای علوم بهداشت و علوم طبیعی در دانشگاه بریتیش کلمبیا، و همچنین متخصصان در رشته های خاص، می توانند برای زندگی در کانادا به برنامه اقامت بریتیش کلمبیا تکیه کنند.

برنامه اقامت کارآفرین بریتیش کلمبیا همچنین شامل افرادی می شود که اقامت کانادا را از طریق انواع کارآفرینی به دست آورده اند و مایل به زندگی و سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا هستند.

اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا امن ترین سیستم مالی و بانکی جهان را دارد که در همین راستا موجب شده است که بسیاری از علاقه مندان به سرمایه گذاری در این کشور را به خود جذب کند. برای اقامت در کانادا نیازی به فارغ التحصیلی ندارید، اما می توانید از سوابق تحصیلی خود برای دریافت اقامت استفاده کنید.

 

اگر برای ویزای دانشجویی اقدام می کنید و تجربه کاری در این کشور دارید، ایده خوبی است که از وضعیت بازار کار خود آگاه باشید. بنابراین می توانید آگاهانه و با اطمینان بر اساس تجربه خود سرمایه گذاری کنید.

باید بدانید که هر ایالت کانادا از طریق سرمایه گذاری برنامه اقامت خود را اجرا می کند. همچنین باید با توجه به شرایط هر ایالت و البته شرایط فرد، مناسب ترین طرح سرمایه گذاری را انتخاب کنید.

اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

برای دریافت مجوز اقامت از طریق تولد در کشور دیگر، باید قوانین آن کشور را بررسی کنید. در برخی کشورها به افراد بر اساس اصل نسب تابعیت اعطا می شود. این بدان معناست که والدین شما باید کانادایی باشند. با این حال، در بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر، از جمله کانادا، قانون اصل خاک وجود دارد.

 

این بدان معناست که هر کودکی که در قلمرو این کشورها متولد شود می تواند بدون توجه به ملیت والدین خود شهروند آن کشور باشد.

 

دلیل اینکه مردم می خواهند در کانادا به دنیا بیایند این است که به فرزندان متولد شده در کانادا تابعیت داده می شود، اما این شامل والدین آنها نمی شود. ازدواج و بچه دار شدن در حین تحصیل در کانادا تاثیری بر اقامت شما در کانادا پس از فارغ التحصیلی ندارد.

تنها در صورتی که فرزند شما 18 سال سن داشته باشد و واجد شرایط باشد، می توانید اقامت والدین در کانادا را دریافت کنید.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

اقامت کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های اقامت پس از تحصیل در کانادا، ازدواج با یک شهروند کانادایی است. اگر در حین تحصیل در کانادا با یک شهروند کانادایی ازدواج کنید، می توانید مقیم و شهروند کانادا شوید. البته، دولت کانادا الزامات سختگیرانه ای برای اطمینان از واقعی بودن ازدواج شما دارد. به عنوان مثال، ازدواج شما باید واقعی باشد، هدف از ازدواج صرفاً این است که در کانادا زندگی کنید و دولت کانادا را گول نزنید.

 

هنگامی که درخواست اقامت خود را ارسال می کنید، باید اعتبار ازدواج خود را ثابت کنید. در غیر این صورت هر دو طرف جریمه می شوند و ازدواج رسمی آنها تایید نمی شود.

برای ازدواج در کانادا، هر دو پسر و دختر باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و همسر کانادایی باید بتواند از هر دو حمایت مالی کند.

 

هر دو باید در یک خانه مشترک زندگی کنند. پس از تایید ازدواج، در ابتدا به خارجی ها اجازه اقامت سه ساله داده می شود و در صورت ادامه ازدواج به مدت سه سال، می توانید برای شهروندی کانادا و پاسپورت این کشور نیز اقدام کنید.

کار در داخل دانشگاه در کانادا

کار دانشجویی در دانشگاه نیازی به ویزای کار کانادا ندارد و با استفاده از ویزای دانشجویی قابل انجام است. شما فقط با شروع تحصیل در کانادا می توانید به عنوان دانشجو کار کنید و دانشجویان بین المللی تا زمانی که وارد دانشگاه نشده و ترم را شروع نکنند نمی توانند در کانادا تحصیل کنند.

به عنوان یک قاعده کلی، شما می توانید به عنوان دانشجو در دانشگاه با داشتن شرایط زیر به کار مشغول شوید:

 • در یک دانشگاه، دانشگاه کبک، CEGEP (دانشگاه دولتی-خصوصی کبک)، یا یک دانشگاه دولتی که مدرک اعطا می کند، دانشجوی تمام وقت باشید.
 • مجوز کار معتبر داشته باشید.
 • شماره تامین اجتماعی (SIN) داشته باشید.

 

در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر، دانشجویان از کار در دانشگاه منع می شوند:

 • از تحصیل تمام وقت در یک دانشگاه یا موسسه آموزشی کانادا خودداری کنید
 • مجوز کار شما به زودی منقضی شود
 • اگر مجوز کار دارید
 • انتقال از دانشگاه به دانشگاه دیگر

 

کار در دانشگاه، به این معنی است که می توانید در محوطه دانشگاه به کار مشغول باشید. اگر دانشگاه شما دارای چندین پردیس است، فقط می توانید در محوطه و دانشگاه محل تحصیل خود کار کنید.

اگر مدرس یا محقق هستید، یا اگر کار شما کاملاً به بورسیه های تحقیقاتی مرتبط است، فقط می توانید خارج از محوطه فعلی خود کار کنید.

بنابراین، دانشجویانی که در کتابخانه‌ها، بیمارستان‌ یا مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی وابسته به دانشگاه کار می‌کنند، می‌توانند حتی خارج از دانشگاه کار کنند.

کار خارج از دانشگاه در کانادا

کار خارج از دانشگاه در کانادا

برای کار در دانشگاه یا خارج از دانشگاه در کانادا، شما و کارفرمایتان باید مطمئن شوید که هیچ مانعی برای تحصیل در خارج از دانشگاه بدون مجوز کار برای شما وجود ندارد.

این به این دلیل است که اگر در خارج از دانشگاه کار کنید و واجد شرایط نباشید، باید کانادا را ترک کنید.

به طور کلی شرایط تحصیل دانشجویی در کانادا در لایسنس Master Authorized مشخص شده است. شرایط عمومی کار (بدون مجوز کار) برای دانشجویان عبارتند از:

 

 • دانشجوی تمام وقت در DLI شوید
 • در یک برنامه آکادمیک، حرفه ای بلند مدت ثبت نام کرده باشید.
 • مدت زمان تحصیل باید حداقل 6 ماه باشد.
 • تحصیلات شما منجر به دریافت دیپلم، یا گواهی شود.
 • تحصیل شما در کانادا شروع شده باشد
 • SIN در کانادا داشته باشید

 

اگر دانشجوی پاره وقت در کانادا هستید، تنها در موارد زیر می توانید به عنوان دانشجوی غیر دانشگاهی کار کنید:

 

 • شرایط بالا را داشته باشید،
 • شما در حال تحصیل به صورت پاره وقت باشید، برای تکمیل مطالعه خود نیازی به مطالعه تمام وقت ندارید.

 

اگر واجد شرایط تحصیل در دوره آمادگی زبان ESL یا FSL در کانادا هستید و قبل از ثبت نام در کالج نیاز به گذراندن دوره زبان در کانادا دارید، نمی توانید به عنوان یک دانشجوی غیر دانشگاهی کار کنید. وقتی مدرک گرفتید، شرایط مجوز کار برای یک شغل دانشجویی قانونی در کانادا را خواهید داشت.

دانشجوی کوآپ و کارآموزی در کانادا

برخی از برنامه ها، دانشجویان کانادایی و محلی را به عنوان بخشی از برنامه خود می پذیرند. بنابراین، در موارد زیر می توانید برای مجوز کار یا کارآموزی کانادا درخواست دهید:

 

 • مجوز کار معتبر داشته باشید
 • کار و تجربه کاری مورد نیاز برای اخذ مدرک در کانادا را داشته باشید
 • نامه ای از موسسه و دانشگاه داشته باشید.
 • دوره های مشارکتی یا عملی کمتر از 50 درصد دوره های آموزشی را تشکیل می دهند.

موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما به صورت تخصصی در امور مهاجرت از طریق تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری فعالیت دارد و دارای مجوز رسمی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی می باشد.

سوالات متداول

کانادا این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است تا در صورت تمایل به ماندن در این کشور این امکان را داشته باشند که اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

زمان مجاز برای اقامت در کانادا پس از تحصیل چیزی در حدود 3 سال می باشد. پس از آنکه شما واجد شرایط از یک مؤسسه در کانادا به صورت تمام وقت باشید می توانید اقامت کانادا را دریافت کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در تماس باشید.

برای کمک به شما، برخی از معایب بسیار رایج تحصیل در کانادا را فهرست کرده ایم که شامل شهریه های گران قیمت و هزینه های زندگی است. انتظار می رود در دانشگاه های کانادا 6000 تا 10000 دلار کانادا در هر ترم پرداخت کنید. نرخ مالیات بالا، هوای فوق العاده سرد و فرهنگ و سبک زندگی متفاوت اشاره داشته باشیم.

اخذ اقامت دائم کانادا پس از دوره 1 ساله دانشجویان پس از اتمام تحصیلات از طریق برنامه اکسپرس اینتری وجود دارد. پس از اتمام تحصیل، دانشجویان می توانند برای مجوز کار پس از تحصیل و کسب تجربه کاری مرتبط اقدام کنند.

تا زمانی که واجد شرایط هستید، می توانید برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) از داخل کانادا درخواست دهید. شما تا 180 روز پس از فارغ التحصیلی فرصت دارید تا برای PGWP درخواست خود را نیز ارسال کنید.

5 راه برای ماندن در کانادا پس از انقضای PGWP وجود دارد که از آنها می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم. برنامه های نامزد استانی (PNPs)، برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس (AIP)، پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP) و مجوز  کار.

به دلیل مهاجرت سریع و فرآیند آسان اقامت در بریتیش کلمبیا این استان به انتخاب اول در بین متقاضیان مهاجرت تبدیل شده است. بریتیش کلمبیا، یکی از استان‌های برتر کانادا برای اقامت دائم آسان، از متقاضیانی دعوت می‌کند که حداقل دو سال سابقه کار داشته باشند.

آلبرتا یکی از بزرگترین و بهترین شهر های کانادا برای دریافت اقامت دائم است. درخواست برای اقامت دائم در آلبرتا یک فرصت عالی برای نیروی کار جوان و ماهر است که تازه فارغ التحصیل شده اند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن