مشاوره رایگان

02128111107

هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

هزینه زندگی و تحصیل در کانادا و هر چه باید در مورد آن بدانید.

یکی از مقاصد محبوب مهاجرت دانشجویی در سراسر جهان کانادا است. وسیع، زیبا با شهر های بسیار مدرن معنای اقامت در این کشور بوده که همراه با تجربه و فرصت های شغلی بسیار فراوانی است. خبر خوب ما برای کسانی که قصد تحصیل در کانادا دارند، این است که تحصیل و زندگی در این کشور هزینه هایش بسیار کمتر از آمریکا، انگلستان، استرالیا و بسیاری از کشور های توسعه یافته است. لازم به ذکر است شهریه دانشگاه ها که در مقایسه با بسیاری از کشورها در کانادا بالا است. بهترین شهرهای تحصیلی کانادا تورنتو، مونترال و ونکوور می باشند. این شهر ها دانشگاه های بسیار با کیفیتی را دارند، اما زندگی در این دو شهر پر هزینه است. شما این امکان را دارید که با دریافت بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیاری از هزینه های خود را کاهش دهید.

اگر می خواهید در مورد هزینه تحصیل در کانادا، هزینه زندگی در کانادا و هزینه اقامت در این کشور اطلاعات کاملی را بدست آورید این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

آنچه در این مقاله می خوانید :

هزینه تحصیل در کانادا

در کانادا شهریه ها را خود دانشگاه ها تعیین می کنند و به عوامل مختلفی شامل رشته، دانشجوی بین المللی هستید یا داخلی و اینکه در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می کنید بستگی دارند. طبق آخرین گزارش ها، برای دانشجویان کانادایی هزینه تحصیل در این کشور به طور متوسط 5.3 درصد در مقطع کارشناسی کاهش یافته و برای دانشجویان بین المللی 7.6 درصد نیز در مقطع کارشناسی افزایش یافته است.

در کانادا شما به عنوان به طور متوسط سالانه 6،463 دلار کانادا برای دوره کارشناسی و برای دوره کارشناسی ارشد 7،056 شهریه بپردازید.

هزینه کارشناسی در کانادا

طبق داده های موسسات کانادایی، در مقطع کارشناسی متوسط شهریه دانشجویان خارجی 29714 دلار کانادا در سال است. علوم انسانی به طور میانگین با 5542 دلار کانادا از دیگر رشته ها ارزانتر می باشد. این در حالی است که مهندسی و پزشکی گرانتنر هستند. برای دندانپزشکی به طور متوسط 21،717 دلار و برای پزشکی 14162 دلار باید شهریه بپردازید. دوره های مدیریتی نیز از میانگین شهریه های کانادا با سالانه 6،827 دلار کمترین هزینه را می گیرند.

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در کانادا آرزوی بسیاری از جوان در سراسر جهان می باشد. به طور کلی هزینه این مقطع بسیار کم بوده و به رشته شما بستگی دارد و متفاوت است. میانگین هزینه دانشجویان خارجی در این کشور در حدود 17،744 دلار  کانادا است. همچون دیگر مناطق جهان تحصیل در رشته MBA  نیز پر هزینه تر از دیگر رشته های تحصیلی است. حدود 56328 دلار کانادا به طور متوسط باید شهریه تحصیل در این رشته را نیز بپردازید.

هزینه تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل در مقطع دکتری در کشور کانادا یکی از بزرگترین آرزوهای دانشجویان در سراسر جهان است زیرا این کشور امروزه به عنوان یکی از جایگاه های علمی در سراسر جهان شناخته شده است و مقصد بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان می باشد. برای آنکه در این کشور تحصیل کنید لازم است که شرایط لازم را داشته و در ابتدا یک سوپر وایزر نیز برای خود انتخاب کرده باشید. تحصیل در مقطع دکتری در این کشور چیزی در حدود 3 تا 6 سال بوده و شما این امکان را نیز دارید که در این دوره کار دانشجویی نیز داشته باشید. هزینه تحصیل در مقطع دکتری در این کشور به صورت میانگین چیزی در حدود 30000 دلار کانادا می باشد که برای دریافت مدرک تحصیلی خود باید چیزی در حدود 240000 دلار کانادا نیز هزینه کنید.

هزینه متوسط تحصیل در کانادا

هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

شما باید حداقل 10،000 دلار کانادا و یا 11000 دلار کانادا برای تحصیل در استان کبک برای آنکه ویزای تحصیلی کانادا را بگیرید تمکن مالی داشته باشید. اما احتمالاً شما باید بودجه ای بیش از این مقدار را برای تحصیل و زندگی در کانادا فراهم کرده باشید. هزینه زندگی در این کشور، بسته به عادت های شما و موقعیت مکانی بطور قابل توجهی متفاوت است.

دانشگاه مونترال کانادا برآورد کرده است  14700دلار کانادا دانشجویان باید در مجموع برای مسکن، کتاب، غذا، تلفن، لوازم التحریر و دیگر هزینه ها در سال بپردازند. به همین ترتیب در ونکوور ، دانشگاه بریتیش کلمبیا 15500  دلار کانادا هزینه های زندگی دانشجویی را  تخمین زده است. البته این هزینه بدون احتساب بیمه درمانی بوده که در این کشور اجباری است و هزینه آن سالانه 864 دلار کانادا می باشد. تورنتو گرانترین شهر در میان تمام شهر های کانادا برای زندگی است. پس از آن ونکوور است و اجاره بها بیشترین نقش را در هزینه های شما در این کشور دارد.

هزینه اقامت تحصیلی در کانادا

اقامت دانشجویی در خانه، خوابگاه دانشگاه و خوابگاه خصوصی سه نوع روش اقامت دانشجویان در این کشور است. از نظر هزینه بطور قابل توجهی این سه روش با یکدیگر متفاوت هستند. حدود 3000 تا 7،500 دلار کانادا دانشجویان هر ساله برای اقامت در خوابگاه دانشگاه باید بپردازند. 8،400 دلار نیز اقامتگاه های خصوصی هستند که به اضافه پرداخت آب و برق می باشد. اقامت در دانشگاه های محل تحصیل خود بهتر و ارزان تر است و برخی از آنها نیز غذای رایگان برای دانشجویان در نظر می گیرند. همچنین می توانید از فروشگاه های مواد غذایی دانشگاه با هزینه کمتر خوراک خود را تهیه کنید.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

  • 16 دلار کانادا – غذا در یک رستوران برای هر نفر
  • 3 دلار کانادا – بلیط یک طرفه مترو و یا اتوبوس
  • 13.50 دلار کانادا – بلیط سینما
  • 2.86 دلار کانادا – یک قرص نان
  • 48.25 دلار کانادا – هزینه باشگاه

تحصیل در کانادا اجباری بوده و باید شما بیمه درمانی نیز خریداری کرده باشید. در سال تقریباً 600-800 دلار کانادا هزینه خواهد داشت. لباس گرم زمستانی را نیز در نظر بگیرید که باید برای آن نیز هزینه کنید.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

باید مجوز تحصیل در این کشور را برای تحصیل در کانادا داشته باشید. این می تواند ویزای دانشجویی شما برای مدت اقامت شما در این کشور باشد. 150 دلار  هزینه درخواست ویزای تحصیلی کانادا می باشد. هزینه درخواست دانشگاه نیز متفاوت خواهد بود که شما در کدام دانشگاه تحصیل می کنید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا به عنوان مثال،  از   چیزی در حدود 70 دلار کانادا از دانشجویان مقطع کارشناسی کانادا و 118 دلار کانادا از دانشجویان بین المللی دریافت می کند.

student-loan-debt-money-budget-school-graduation

بورسیه تحصیلی کانادا

کمک هزینه تحصیلی، بورسیه و فاند برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا باشند وجود دارد. و در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز در دسترس خواهد بود. این می تواند شامل بورسیه های تحصیلی برای مقام آوران ورزشی، نخبگان و نوآوران و افراد خاص باشد.

بورسیه در بسیاری از دانشگاه های کانادا ارائه می شود، شما همچنین برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاهی می توانید از دانشگاه های خود اقدام کنید. بسیار مهم است که هرچه زودتر اقدام کنید. بودجه بورس تحصیلی بسیار محدود و رقابتی است .توصیه می شود که متقاضیان تحصیل در کانادا در مورد بورسیه با کارشناسان مهاجرت با ما در تماس باشند.

کار هنگام تحصیل در کانادا

در حین تحصیل در کانادا برای تأمین هزینه اگر مایل بودید می توانید کار کرده و در آمد نیز کسب کنید. تا 20 ساعت در طول ترم دانشگاهی می توانید در در تعطیلات زمستانی یا تابستانی و زمان خارج از دانشگاه کار کنید.

دانشجویان متاقاضی کار در کانادا برای کار باید شرایط لازم را نیز داشته باشند.

  • مجوز اقامت و ویزای تحصیلی معتبر
  • تحصیل به صورت تمام وقت

برای کار در کانادا به شماره بیمه اجتماعی (SIN) از سرویس کانادا نیز نیاز خواهید داشت. درباره چگونگی کار در دوران تحصیل یا اخذ اقامت کانادا پس از تحصیل در کانادا پیشنهاد می شود با کارشناسان ما در مهاجرت با ما در تماس باشید.

نتیجه گیری

کانادا کشوری زیبا در شمالی ترین منطقه قاره آمریکای شمالی است. کانادا از بهترین مقاصد اقتصادی در جهان بوده و از فرهنگی بسیار غنی برخوردار است. کانادا در کنار داشتن رتبه های برتر در شاخص کیفیت زندگی و بیکاری از لحاظ آموزش نیز در بالاترین سطح قرار دارد. دانشگاه های این کشور سالانه در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار داشته و نمرات بسیار خوبی را نیز کسب می کنند. اما هزینه تحصیل گرچه کمتر از آمریکا و انگلستان است اما هم چنان از لحاظ تحصیل، کانادا کشور گرانی می باشد. هزینه زندگی نیز در این کشور بالا بوده و بالاترین سهم را هم اقامت در این کشور دارد. اما این امکان برای تمام دانشجویان در این کشور فراهم است که با گرفتن بورسیه های تحصیلی بسیاری از هزینه های خود را کاهش دهند.

سوالات متداول

در مقایسه تحصیل در کانادا از بسیاری کشورهای جهان، ارزانتر است. شهریه دانشگاهی در کانادا سالیانه چیزی در حدود 20000 تا 30000 دلار کانادا است.

تحصیل در کانادا از بسیاری از کشورهای دیگر مانند انگلستان و یا آمریکا مقرون به صرفه تر است. این در حالی است که دانشگاه های کانادا همواره در میان برترین دانشگاه های جهان هستند. تحصیل در کانادا گزینه بسیار عالی برای تمام کسانی است که قصد تحصیل با هزینه کم اما با کیفیت بالا را دارند.

به بیان ساده در کانادا هر دانشگاهی شهریه می گیرد. برای تحصیل در این کشور حتی خود کانادایی ها هم باید شهریه بپردازند. با این حال، برای تحصیل رایگان در این کشور می توانید بورسیه یا کمک هزینه دریافت کنید.

زندگی در کانادا نسبتاً تا حدی گران است. به عنوان مثال نیمی از حقوق شما هزینه های زندگی است. بیشترین هزینه در کانادا چه وام مسکن و اجاره پرداخت کنید، هزینه آب و برق و مسکن است. در کانادا بسته به نوع خانه و محل زندگی شما قیمت اجاره مسکن نیز متفاوت است.

هزینه های تخمینی خانواده چهار نفره در کانادا 4 هزار دلار است. یک فرد مجرد باید به طور تخمینی 1000 دلار کانادا بپردازد. هزینه زندگی در این کشور نیز به طور متوسط 0.54٪ و اجاره مسکن نیز 19.32٪ کمتر از آمریکا می باشد.

هزینه اجاره در شهرهای کانادا بسیار متفاوت است. در خارج از شهرها هزینه معمولاً کمتر است. حداقل 350 دلار در ماه باید برای اجاره اتاق پرداخت کنید. حداقل 2000 دلار نیز در ماه برای اجاره یک آپارتمان یا یک خانه نیز باید بپردازید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن