مشاوره رایگان

02128111107

هزینه تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش

در این مقاله قصد داریم هزینه تحصیل در اتریش را به طور کامل و جامع برای متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارید تا پایان مقاله همراه ما باشید تا از هزینه های تحصیلی اتریش آگاه شوید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

بررسی جامع و کامل هزینه تحصیل در اتریش

یکی از مهمترین نکات هنگام انتخاب مقصد مورد نظر برای ادامه تحصیل در نظر گرفتن هزینه تحصیل در آن کشور و همچنین هزینه زندگی دانشجویی می باشد. از لحاظ پایین بودن و مناسب بودن هزینه تحصیل اتریش می تواند مقصد مناسبی برای افرادی باشد که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر اتریش دارند. هزینه تحصیل در اتریش بسیار کم است و در مقایسه با تحصیل در دانشگاه های دیگر کشورهای اروپایی می توان گفت بسیار ناچیز است. به عبارتی می توان گفت امکان تحصیل رایگان در اتریش امکان پذیر است.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین المللی کشورهای اتحادیه اروپا

هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین المللی کشورهای اتحادیه اروپا

دانشجویان بین المللی که از کشورهای اتحادیه اروپا جهت تحصیل به اتریش مهاجرت نموده اند و در دوره کامل در دانشگاه های عمومی اتریش ثبت نام کرده اند یا در برنامه های تبادل دانشجو شرکت نموده اند، نیازی به پرداخت شهریه های دانشگاه های مختلف این کشور را ندارند.

البته این دانشجویان برای هر ترم باید تنها مبلغ 20 یورو را پرداخت نمایند. البته برای دانشگاه وین استثنا وجود دارد به طوری که دانشجویان صرف نظر از ملیت شان برای تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد در اتریش و دکتری در اتریش و برای برخی رشته ها مثل حقوق و روابط بین الملل باید برای ثبت نام هزینه پرداخت نمایند. دانشگاه های علمی کاربردی موجود در کشور اتریش نیز خود برای گرفتن شهریه ثبت نام از دانشجویان بین المللی تصمیم می گیرد، که شهریه آن برای دانشجویان علمی کاربردی از ترمی 360 یورو شروع میشود.

مقاله پیشنهادی ——-> مراحل تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا

دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای هر ترم باید مبلغی معادل 730 یورو پرداخت نمایند. در صورت تمایل به شرکت در دوره های تحصیلی بیش از یک دانشگاه تنها باید یک بار هزینه پرداخت نمایند. همچنین شهریه دانشگاه های علمی کاربردی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا از ترمی 726 یورو شروع میشود.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش از 3 هزار تا 20 هزار یورو به طور میانگین متفاوت می باشد.  که این شهریه برای برخی رشته ها تا 35 هزار یورو نیز میرسد. دانشگاه های خصوصی در اتریش همانند دیگر دانشگاه های خصوصی در سراسر دنیا نسبت به دانشگاه های دولتی هزینه بیشتری از دانشجویان دریافت می کند.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل فوق لیسانس در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش در دانشگاه های مختلف

هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش

در این بخش از مقاله قصد داریم تا هزینه پرداختی و شهریه دانشگاه های مختلف کشور اتریش را به صورت مختصر مورد بررسی قرار دهیم.

  • شهریه هر ترم دانشگاه وین در اتریش 746 یورو می باشد.
  • شهریه پرداختی دانشگاه فنی وین سالانه معادل ۱۵۰۰ یورو می باشد.
  • دانشگاه اینسبروک سالانه از دانشجویان بین المللی مبلغی معادل ۱۴۵۰ یورو به عنوان شهریه دریافت می نماید.
  • هزینه دریافتی دانشگاه فنی گراتس در اتریش سالانه مبلغی معادل ۱۴۵۰ یورو جهت شهریه از دانشجویان بین المللی دریافت می کند.

مقاله پیشنهادی ——-> رشته های تحصیلی در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش

دولت اتریش از دانشجویان بین المللی حمایت قابل توجهی می کند از این رو برای کاهش هزینه تحصیل در اتریش در دانشگاه های مختلف این کشور به دانشجویان برتر بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی در این کشور همچنین مجاز به کار کردن به صورت پاره وقت همزمان با تحصیل می باشند. سازمان ها و دانشگاه های معتبر در اتریش به دانشجویان بین المللی انواع کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهند.

برای دانشجویان بین المللی برخی از رشته های تحصیلی خاص در دانشگاه های اتریش کمک های فدرال ارائه می شود. این کمک هزینه معادل ۴۷۵ تا ۶۷۹ یورو به صورت ماهانه می باشد. بنیاد بورسیه تحصیلی اتریش به دانشجویان بین المللی که در محل های اقامت دانشجویی زندگی می کنند انواع بورسیه های تحصیلی دیگر را ارائه می دهد. این بورسیه های تحصیلی معادل ۹۴۰ یورو به صورت ماهانه می باشد که هزینه مسکن را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل رایگان در اتریش

سوالات متداول

هزینه تحصیل در اتریش بسیار کم است و در مقایسه با تحصیل در دانشگاه های دیگر کشورهای اروپایی می توان گفت بسیار ناچیز است

دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای هر ترم باید مبلغی معادل 730 یورو پرداخت نمایند

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش از 3 هزار تا 20 هزار یورو به طور میانگین متفاوت می باشد

 

دانشجویان بین المللی در این کشور همچنین مجاز به کار کردن به صورت پاره وقت همزمان با تحصیل می باشند.

.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن