مشاوره رایگان

02128111107

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا موضوعی است که در ادامه می‌خواهیم به بررسی آن بپردازیم. امروزه افراد زیادی تصمیم برای مهاجرت به‌قصد تحصیل در کشورهای اروپایی دارند. یکی از کشورهای اروپایی که از نظر علمی در رتبه بالایی قرار دارد کانادا است که هرساله دانش‌آموزان و دانشجویان زیادی برای تحصیل و کسب علم به این کشور مهاجرت می‌کنند.

کانادا یکی از بهترین مقصدها برای تحصیل است؛ زیرا دریافت اقامت در زمینه تحصیلی نسبت به سایر کشورهای اروپایی از جمله آمریکا و… سریع‌تر صورت می‌گیرد. شاید شما در نظر داشته باشید که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره بالا داشته باشید ولی حتی شما می‌توانید بدون مدرک زبان نیز ویزای تحصیلی را دریافت کنید. در ادامة این مقاله قصد تا داریم تا شما را با راه‌های مهاجرت تحصیلی به کانادا و مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا آشنا کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید :

مزایای تحصیل در کشور کانادا

دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که در این کشور وجود دارند، رتبه علمی بالایی را دارند؛ بنابراین با تحصیل در بهترین مراکز آموزشی این کشور از جمله دانشگاه‌ها و کالج‌ها، می‌توانید آینده شغلی خود را تضمین کنید. از مزیت‌هایی که تحصیل در مراکز آموزشی کشور کانادا دارد این است که مدرکی که شما پس از پایان تحصیل دریافت می‌کنید در کل دنیا اعتبار دارد و پس از پایان تحصیل نیز می‌توانید ویزای کاری را دریافت و با یکی از شیوه‌های اخذ اقامت، پاسپورت این کشور را اخذ کنید.

از مزایای دیگر، شاد بودن کشور کانادا است. از این رو شما می‌توانید در شادترین کشور تحصیل کنید و همچنین در حین تحصیل خود می‌توانید تا 20 ساعت در هفته نیز مشغول به کار شوید تا مخارج خود را بپردازید. علاوه بر این‌ها شما می‌توانید به جز خودتان برای همسر و فرزندانتان نیز ویزای کانادا را دریافت کنید تا فرزندانتان به‌صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند.

زبان اول در کشور کانادا، زبان انگلیسی است و زبان‌های دوم و سوم اصلی‌ای وجود ندارد. از فواید داشتن پاسپورت کانادا این است که شما می‌توانید به 183 کشور دیگر دنیا بدون ویزا سفر کنید. همان‌طور که گفتیم کشور کانادا، کشوری بسیار معتبر از نظر علمی است و می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت تحصیلی باشد

هزینه‌ها و مخارج زندگی در کانادا

پیش از آن که به بررسی مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا بپردازیم باید هزینه‌های زندگی در کانادا را بررسی کنیم؛ زیرا یکی از پارامترهای مهم برای زندگی‌کردن در هر کشوری اقتصاد و هزینه‌های زندگی است.

آمارهای نشان داده در سایت QS می‌گوید که حداقل هزینه‌ای که برای زندگی‌کردن در کانادا نیاز بوده به طور میانگین 10 تا 12 هزار دلار در سال است. این هزینه به گزینه‌های زیادی از جمله شهری که در آن زندگی می‌کنید، نحوه زندگی شما و دانشگاه و کالج تحصیلی شما وابسته بوده و ممکن است این هزینه‌ها کمتر یا بیشتر شوند.

به طور مثال برای زندگی‌ کردن در شهر فوسترال دانشجویان سالی 14700 دلار برای مسکن، غذا، کتاب و… پرداخت می‌کنند و زندگی در شهر ونکوور و تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا، برای دانشجویان 15500 دلار هزینه دارد که این هزینه‌ها شامل هزینه‌های درمانی نمی‌شوند. به‌علاوه هزینه بیمه نیز 864 دلار است. تورنتو از گران‌ترین شهرهای کشور کانادا است که هزینه‌های زیادی مخصوصاً در زمینه مسکن باید در آن پرداخت شود.

شرایط تحصیل‌ در کانادا برای ایرانیان

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که افراد این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. ایرانیان زیادی نیز همه‌ساله برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. از جمله دلایلی که کشور کانادا جزو مهاجرپذیرترین کشور محسوب شده مزایایی هستند که دولت این کشور در اختیار افراد قرار می‌دهد.

در این کشور خدمات پزشکی و برخی از خدمات آموزشی به‌صورت رایگان به افراد ارائه می‌شود. افراد پس از پایان تحصیل می‌توانند شغل مناسبی برای خود پیدا کنند؛ زیرا در این کشور فرصت‌های شغلی فراوانی برای همه وجود دارند و از همة این موارد مهم‌تر تحصیل برای دانش‌آموزان زیر 18 سال تا پایان دوره تحصیلی دبیرستان به‌صورت رایگان است.

پس از فارغ‌التحصیلی شما می‌توانید ویزای کاری خود را به‌صورت تمام‌وقت یا اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. با همة فواید این کشور، یک‌سری معایب نیز وجود دارند. مهم‌ترین عیبی که برای ایرانیان صدق می‌کند، هزینه‌های دانشگاه است؛ زیرا همه هزینه‌ها و مخارج زندگی در کشورهای آمریکایی به‌صورت دلار هستند. پس نیاز است که قبل از مهاجرت اطلاعات دقیقی برای هر دانشگاه و هزینه‌های مربوط به آن کسب کنید که این اطلاعات در سایت هر دانشگاه وجود دارند.

از دیگر معایب تحصیل در کشور کانادا مخارج و هزینه‌های زندگی، یادگیری زبان کشور خارجی، رتبه‌بندی دانشگاه و برخی از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا و شرایط آن است که در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع می‌پردازیم.

درباره کانادا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کشور کانادا در سال 2021

برای دریافت ویزای تحصیلی شما می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت کاغذی اقدام کنید که در کشور ایران مراکزی برای درخواست ویزا وجود ندارند و شما یا از طریق کشورهای همسایه باید اقدام کنید یا به خود کشور کانادا بروید و درخواست خود را ثبت کنید. یکی از کشورهای همسایه که شما به‌راحتی می‌توانید ویزای تحصیلی خود را ثبت کنید کشور ترکیه است. بعد از ثبت درخواست باید مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا را ارائه دهید.

پس از ثبت درخواست خود باید در مصاحبة سفارت برای دریافت ویزا شرکت کنید و نکتة مهم اینجاست که ویزای تحصیلی مدت‌زمان معینی دارد که تا پایان دوره تحصیلی مدت‌زمان آن نیز به اتمام می‌رسد. به‌اضافة 3 ماه اعتبار که شاید نیاز باشد ویزای خود را تمدید کنید.

اگر قصد دارید که پس از پایان دوره تحصیلی در این کشور بمانید، باید از طریق دفاتر مهاجرتی برای اخذ سایر ویزاها اقدام کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی برای دانش‌آموزان زیر 8 سال نیازی به ارائه مدرک آیلتس نیست ولی معدل 3 سال آخر این افراد در سطح متوسطه باید بالای 16 باشد.

همچنین دانشجویانی که قصد تحصیل در کالج را دارند نیاز به مدرک زبان ندارند و می‌توانند دوره‌های زبان انگلیسی را در همان کالج بگذرانند. اما افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را دارند ارائه مدرک آیلتس ضروری بوده و سطح و نمره مدرک آیلتس نیز به دانشگاه موردنظر وابسته است.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا
 • نامه پذیرش قطعی توسط دانشگاه موردنظر
 • دارا بودن پاسپورت معتبر
 • دارا بودن مدارک اثبات هویت نظیر کارت ملی و شناسنامه و…
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • قبض پرداخت بیمه مسافرتی
 • داشتن معاینه پزشکی و سلامت روحی و روانی
 • انگیزه نامه

همچنین برای پذیرش در دانشگاه موردنظر مدارک زیر ضروری هستند:

 • پاسپورت
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات 3 سال آخر
 • مدارک هویتی
 • برگه واریز شهریه و مدارک زبان آیلتس با نمره موردنظر خود دانشگاه

نکات مهم درباره اخذ ویزای تحصیلی کانادا

علاوه بر آماده‌سازی مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا باید به نکاتی دراین‌خصوص نیز توجه داشته باشید. برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا شما باید دارای تمکن مالی مناسب باشید و در حین درخواست ویزا، مدارک معتبری را دراین‌خصوص ارائه دهید تا به دولت کانادا ثابت شود که شما می‌توانید از عهده هزینه‌های خود به‌خوبی برآیید.

به همین دلیل دانشجویان باید حداقل هزینة یک سال مخارج زندگی و شهریه دانشگاه را در حساب خود داشته باشند که حداقل هزینه یک سال تقریباً 10000 دلار کانادا است.

هزینه دانشگاه نیز به فاکتورهایی همچون نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل شما بستگی دارد. به‌علاوه شما در هنگام تحصیل نیز می‌توانید به دنبال کار باشید تا پس از اتمام دوره تحصیلی‌تان اقدام به ویزای کاری کنید. در هنگام تحصیل نیز می‌توانید به کارهای پاره‌وقت مشغول شوید.

برای ایرانیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را دارند، توصیه می‌شود که در زبان انگلیسی مهارت کافی را کسب کنند؛ زیرا برای دریافت ویزا باید این موضوع را به اثبات برسانند که می‌توانند زبان انگلیسی را با مهارت کامل صحبت کنند.

به‌علاوه با داشتن تسلط به زبان انگلیسی می‌توانند در کلاس‌های درسی خود موفقیت بیشتری کسب کنند. برای کار کردن نیز تسلط به زبان انگلیسی یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود. نکته دیگر این است که دانشجویان پس از پایان دوره تحصیلی و اخذ ویزا، دیگر نیازی به تست پزشکی و گواهی سلامت ندارند.

مقاله های پیشنهادی : انواع ویزا

هزینه‌های تحصیلی موردنیاز برای دانشگاه یا کالج

هزینه‌های تحصیلی در کشور کانادا به پارامترهایی چون مدت‌زمان اقامت شما، داشتن تابعیت کانادایی یا دانشجوی خارجی بودن و… بستگی دارد. این هزینه‌ها برای افرادی که تابعیت کشور کانادا را دارند بین 6000 تا 9000 دلار و برای افرادی که دانشجوی خارجی هستند حدود 16000 تا 20000 دلار کانادا است. این هزینه در مقاطع پایین‌تر همچون ابتدایی و راهنمایی بین 10 تا 16 هزار دلار و برای دبیرستان 12 تا 16 هزار دلار است.

هزینه‌هایی چون اجاره و مسکن نیز در کشور کانادا بین 800 تا 2800 دلار در ماه بوده که اگر افراد بخواهند از خوابگاه‌های دانشجویی استفاده کنند، این هزینه بین 250 تا 700 دلار کانادا می‌شود.

هزینه‌های تحصیلی موردنیاز برای دانشگاه یا کالج

شرایط سنی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

کمترین سن ورود به مدرسه 6 سال است که در کشور کانادا مراکزی که برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده، کالج نام دارند. در کالج آموزش‌های عملی و کاربردی در جهت کسب مهارت‌های زندگی برای نوجوانان در نظر گرفته شده‌اند و همچنین واحدهای درسی خاصی برای ورود به بازار کار نیز برای این افراد وجود دارند که با گذراندن این واحدها مهارت‌های مخصوص خود را کسب می‌کنند.

بازة سنی 16 الی 24 سال مناسب‌ترین سن برای ورود به کالج است و کسانی که علاقه‌ای به تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی ندارند می‌توانند با ارائه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام به دریافت ویزا از این شیوه کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کانادا نیز همانند کشور خودمان است که پس از دریافت دیپلم و پایان 12 سالة دوره تحصیلی افراد می‌توانند وارد دانشگاه شوند و این دوره 3 الی 4 سال به طول می‌انجامد. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان تنها 5 سال پس از دریافت مدرک کارشناسی فرصت دارند که در دانشگاه ثبت‌نام کنند و محدودیت سنی نیز وجود دارد.

افراد برای ثبت‌نام در مقاطع کارشناسی ارشد نباید بیشتر از 32 سال سن داشته باشند ولی برای ثبت‌نام در مقطع دکتری هیچ‌گونه محدودیت سنی وجود ندارد و افراد می‌توانند با هر سنی اقدام به اخذ مدرک دکتری در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا کنند.

صدور ویزای تحصیلی کانادا، چه مدت‌ زمان می‌برد؟

پس از تکمیل مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا ارسال درخواست برای ثبت‌نام دانشگاه یا کالج موردنظر، بسته به شرایط دانشگاه یا کالج، مدت‌زمان معینی طول می‌کشد تا ویزای تحصیلی شما صادر شود. پس از موافقت دانشگاه موردنظر، پروسه زمانی برای دریافت ویزا آغاز شده و نامه موافقت دانشگاه برای دریافت ویزا از موارد الزامی است.

دلایل قبولی یا رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا

در این قسمت می‌خواهیم شما را با 5 دلیل ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا آشنا کنیم.

 

1.     نبودن نامه پذیرش در پرونده

از اولین و مهم‌ترین موارد برای قبول نشدن درخواست شما نبود نامه قبول شما است. قبل از درخواست ویزا شما ابتدا باید نامه پذیرش دانشگاه یا LOA را دریافت کنید؛ زیرا شرط اصلی برای صدور ویزای تحصیلی دریافت این نامه است. همچنین مأمور صدور ویزای تحصیلی نیز می‌تواند در صورت تردید داشتن در صحت این نامه درخواست شما را رد کند.

 

2.     نداشتن تمکن مالی

همان‌طور که گفتیم در هنگام ثبت درخواست برای صدور ویزای تحصیلی، باید ثابت کنید که تمکن مالی مناسبی دارید و در هنگام تحصیل می‌توانید هزینه‌های خود را پرداخت کنید. به این منظور باید گواهی‌های بانکی‌ را برای افسر صدور ویزا ارائه دهید که در صورت عدم قطعیت در پرداخت هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی درخواست شما رد می‌شود.

 

3.     عدم ترک کشور پس از اتمام دوره تحصیلی

ویزای تحصیلی یک ویزای موقت است و شما موظف هستید پس از پایان دوره تحصیلی خود به کشور خود بازگردید؛ بنابراین افسر صدور ویزا می‌تواند در صورت مشکوک بودن به شما درخواست ویزای تحصیلی را رد کند. اگر قصد ماندن در کشور کانادا را پس از پایان تحصیل دارید باید از همان ابتدا با سفارت در هنگام ارائه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا هماهنگ کنید.

 

4.     وجود مشکل در مدارک

تمام مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا باید بدون هیچ‌گونه مشکلی باشند. افسر صدور ویزا همة مدارک شما را با جزئیات کامل بررسی کرده و در صورت وجود مشکل درخواست ویزای تحصیلی شما را رد می‌کند.

 

5.     وجود مشکل در عملکرد تحصیلی

افسران ویزا به دنبال افرادی هستند که سابقه تحصیلی مناسبی دارند. عامل اصلی برای تأیید ویزا نمره عالی است. اما فقط مسئله نمره عالی نیست؛ بلکه افسران می‌توانند عملکرد شما در زبان انگلیسی و نمره در آیلتس را ارزیابی کنند و در صورت پایین بودن نمرات، درخواستتان را رد کنند.

نحوه ارائه انگیزه نامه یا استادی برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا

نحوه ارائه انگیزه نامه یا استادی برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا

باید توجه داشته باشید که ارائه انگیزه نامة قوی در قبول شدن درخواست شما برای ویزای تحصیلی کانادا بسیار مؤثر است. ضروری است که در انگیزه نامه ویزای تحصیلی عنوان کنید که چرا تصمیم به مهاجرت تحصیلی به کانادا گرفته‌اید، چرا مراکز آموزشی کانادا را انتخاب کرده‌اید، چرا این رشته تحصیلی را انتخاب کرده‌اید و… . همچنین بسیاری از موارد تخصصی در مورد دانشگاه یا رشته موردنظر در کشور باید به‌صورت کامل بیان شوند.

به این نکته مهم باید توجه کنید که انگیزه نامه توسط شخص مبتدی و تازه‌کار نوشته نشود و از شخص حرفه‌ای و کاربلد برای این امر کمک بگیرید. اهمیت این نامه در حدی است که افسران ویزا ابتدا به محتوای این نامه دقت ویژه‌ای دارند و سپس به بررسی سایر مدارک می‌پردازند.

دلایل قبولی یا رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا

در ابتدا باید شرایط شما برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا توسط مشاور یا وکلای مؤسسات حقوقی تأیید شوند.

سپس مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا باید به طور کامل تهیه و تحویل داده شوند.

پس از جمع‌آوری مدارک لازم باید اقدام به انتخاب رشته و انتخاب مراکز آموزشی توسط وکیل رسمی مهاجرت شود که انتخاب رشته باتوجه‌به مهارت و خصوصیات هر فرد متفاوت است.

پس از انتخاب رشتة مناسب و ارسال مدارک باید منتظر تأیید و پذیرش از مراکز آموزشی همچون دانشگاه یا کالج کشور کانادا باشید.

در صورت پذیرش مراکز آموزشی موردنظر، اکنون می‌توانید با ارائه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا و نامه پذیرش دانشگاه، به سفارت کانادا مراجعه کنید و درخواست ویزای تحصیلی کانادا را ثبت کنید.

پس از ثبت درخواست مراحلی چون انگشت‌نگاری، مدارکی در خصوص داشتن تمکن مالی و… صورت می‌گیرند که باید منتظر تأیید ایمیل از سوی سفارت کانادا باشید.

پس از دریافت ایمیل و تأییدیه انگشت‌نگاری و مدارک، سپس ویزای تحصیلی شما توسط سفارت کانادا صادر می‌شود.

طول مدت ویزای تحصیلی کانادا

به‌طورکلی مدت‌زمان ویزای تحصیلی کانادا، به‌اندازة طول مدت تحصیلی شما به‌علاوه 30 تا 90 روز است. (این تعداد روزها متغیر هستند). باتوجه‌به روزهای اضافه که به شما خواهند داد شما فرصت دارید که کشور کانادا را ترک کنید یا اقدام به تمدید ویزای خود داشته باشید.

موارد زیر از جمله نکاتی اند که باید توجه ویژه‌ای نسبت به آن‌ها داشته باشید :

اگر طی مدت‌زمان داده شده، تحصیلتان تمام نشد باید حتماً ویزای خود را تمدید کنید؛ در غیر این صورت باید تحصیل خود را متوقف کرده و کشور کانادا را ترک کنید.

اگر زمان تحصیل شما زودتر از زمان معین شده در ویزا به پایان رسید، دیگر تاریخی که در ویزا وجود دارد معتبر نیست و اهمیتی ندارد؛ بنابراین با ارائه مدارک لازم یا اقدام به تمدید ویزای مجدد خواهید کرد یا کشور کانادا را ترک می‌کنید.

در زمان تحصیل در کشور کانادا شما اجازه دارید به کشور ایران یا کشورهای دیگر سفر کنید ولی در هنگام بازگشت باید مدارکی را ارائه دهید که هنوز در حین تحصیل در کشور کانادا هستید. همچنین ویزای ویزیت شما نیز حتماً باید معتبر باشد.

ضروری است که 30 روز قبل از پایان اقامت باید برای تمدید اقامت اقدام شود و در این زمان نیز پاسپورت شما نباید منقضی شده باشد.

دارا بودن مدرک زبان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

همان‌طور که گفتیم از جمله مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا، مدرک زبان است که برای پذیرش دانشگاه به آن نیاز خواهید داشت. مدرک زبان می‌تواند نتایج یکی از آزمون‌های آیلتس، تافل، دولینگو و یا… باشد. هرکدام از دانشگاه‌های کشور کانادا یک نوع نمره قبولی زبان را مورد پذیرش قرار می‌دهند.

 

البته برای تحصیل در مقاطع پایین‌تر از دانشگاه همچون کالج به مدارک زبان نیازی نیست و دوره‌های زبان در همان کالج برگزار شده و آزمون‌های تعیین سطح زبان دراین‌خصوص برگزار خواهند شد ولی برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا ارائه مدارک زبان انگلیسی ضروری است.

مقاله پیشنهادی  ——-> مهاجرت به کانادا

افراد زیر سن قانونی چگونه می‌توانند برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنند؟

سن قانونی در استان‌ها و ایالت‌های مختلف کانادا متفاوت است. این سن در برخی استان‌ها 18 سال و در برخی دیگر از استان‌های کانادا 19 سال محسوب می‌شود؛ بنابراین افرادی که سن 17 سال یا کمتر داشته باشند برای مهاجرت به کشور کانادا نیاز به سرپرست دارند. این سرپرست می‌تواند والدین فرد یا قیم قانونی یا سرپرستی در خود کشور کانادا باشد.

سرپرست در کشور کانادا کسی است که شهروند کانادا بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد و مسئولیت مراقبت از فرد را بر عهده بگیرد. سرپرست باید فرم‌های مخصوصی که سفارت در اختیارش قرار می‌دهد را پر کند. پس از آن مجوز تحصیلی برای فرد زیر 17 سال صادر می‌شود.

افراد بالای 17 سال نیازی به والدین یا حضور سرپرست برای مهاجرت تحصیلی ندارند. افرادی که زیر 10 سال یا کمتر از آن اقدام به تحصیل در کشور کانادا می‌کنند نیز نیاز به ارائة مدرک زبان انگلیسی ندارند و این دوره‌ها در خود مدرسه برای این افراد برگزار می‌شوند.

graduation-capCreated with Sketch.

نکاتی در خصوص زمان بعد از فارغ‌التحصیلی

نکاتی در خصوص زمان بعد از فارغ‌التحصیلی

زمانی که تحصیلتان در این کشور به پایان رسید می‌توانید برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنید. برای دریافت اقامت دائم دسته‌بندی‌های زیادی وجود دارند که راحت‌ترین نوع ویزا برای دریافت اقامت دائم، ویزای کاری است که نیاز به سابقه کار در کشور کانادا دارید. ازاین‌رو لازم است که 180 روز پس از دریافت نمرات نهایی دانشگاهتان اقدام به دریافت ویزای کار فارغ‌التحصیلی کنید و حتماً باید در کانادا حضور داشته باشید.

نتیجه گیری

کشور کانادا از جمله کشورهای مناسب برای مهاجرت تحصیلی است که همه‌ساله ایرانیان زیادی به‌قصد تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. از جمله مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا، پاسپورت معتبر، گواهی عدم سو پیشینه، مدارک اثبات هویتی، انگیزه نامه و… است. علاوه بر این موارد در هنگام ثبت درخواست ویزا از شما می‌خواهند که اثبات کنید تمکن مالی دارید یا خیر.

تحصیل در کشور کانادا در مقطع کارشناسی 3 الی چهار سال است. در مقطع کارشناسی ارشد دارای محدودیت سنی است. بدین صورت که افراد بالای 32 سال قادر به تحصیل در این کشور نیستند. تحصیل در مقطع دکتری نیز فاقد محدودیت سنی است.

برای دریافت ویزای تحصیلی می‌توانید به‌صورت آنلاین یا حضوری (از طریق کشورهای همسایه) درخواست خود را ثبت کنید. مدت‌زمان ویزای تحصیلی در کشور کانادا تا پایان تحصیل شما اعتبار دارد؛ به‌علاوه 90 روز زمان که شما باید ویزای خود را تمدید یا کشور کانادا را ترک کنید.

سوالات متداول

 •  ارائه مدرک تحصیلی معتبر
 • دریافت ویزای کاری پس از پایان تحصیل
 • اخذ اقامت و پاسپورت کانادا
 •  امکان کار ب مدت 20 ساعت در هفته در حین  تحصیل
 • دریافت ویزا برای همسر و فرزندانتان

این هزینه‌ها برای افرادی که تابعیت کشور کانادا را دارند بین 6000 تا 9000 دلار و برای افرادی که دانشجوی خارجی هستند حدود 16000 تا 20000 دلار کانادا است. این هزینه در مقاطع پایین‌تر همچون ابتدایی و راهنمایی بین 10 تا 16 هزار دلار و برای دبیرستان 12 تا 16 هزار دلار است.

 • نبودن نامه پذیرش در پرونده
 • نداشتن تمکن مالی
 • عدم ترک کشور پس از اتمام دوره تحصیلی
 • وجود مشکل در مدارک
 • وجود مشکل در عملکرد تحصیلی

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن