مشاوره رایگان

02128111107

آزمون دولینگو برای مهاجرت

آزمون دولینگو برای مهاجرت

آزمون دولینگو برای مهاجرت مطلبی است که با جزئیات در این مقاله به آن پرداخته ایم. اگر مایل هستید که به خارج از کشور به هر دلیلی مهاجرت کنید، باید از طریق نتایج آزمون مدرکی دال بر مهارت های زبان انگلیسی خود را ارائه دهید. با این حال، به دلیل COVID-19، بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی به صورت حضوری در بسیاری از نقاط جهان در دسترس نیستند. در نتیجه، دولینگو اکنون به عنوان یکی از مدارک زبان برای مهاجرت و آزمونی جایگزین برای آزمون های آیلتس و تافل در تعداد فزاینده ای از دانشگاه های جهان پذیرفته می شود. 

دولینگو یک آزمون انگلیسی است که می توان آن را در خانه از طریق اینترنت به صورت آنلاین انجام داد. دانشگاه های سراسر ایالات متحده آمریکا، انگلستان، استرالیا، اروپا، ژاپن و نیوزلند اکنون آزمون انگلیسی دولینگو را می پذیرند. دولینگو یک پلت فرم دیجیتال است که اپلیکیشنی را ارائه می دهد که زبان های خارجی را به زبان آموزان آموزش می دهد. اکنون امتحان زبان انگلیسی را نیز راه اندازی کرده است. شما می توانید در هر زمان در خانه خود برای این آزمون حاضر شوید.

هزینه شرکت در این آزمون 49 دلار آمریکا است و آزمون برای پذیرش تحصیلات تکمیلی و کالج در سراسر جهان پذیرفته می شود. در حال حاضر حدود 1000 دانشگاه در سراسر جهان آزمون انگلیسی دولینگو را می پذیرند. بسیاری از آنها آن را به عنوان روشی برای مهارت شما در زبان انگلیسی تأیید می کنند. اگر اخیراً به وب سایت یک دانشگاه معتبر نگاهی انداخته باشید، احتمالاً جزئیاتی در مورد آزمون آیلتس و تافل مشاهده کرده اید. جدا از این دو آزمون برای زبان انگلیسی، اکنون می توانید گزینه سوم – آزمون زبان انگلیسی دولینگو را نیز به عنوان آزمون مورد معتبر این دانشگاه ها مشاهده کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مزایای آزمون زبان انگلیسی دولینگو

مزایای آزمون زبان انگلیسی دولینگو

اگر در امتحانات زبان انگلیسی معمولی موفق نشدید، دولینگو می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. این آزمون فرمت کاملا منحصر به فردی دارد و می تواند برای شما قابل درک تر باشد. این آزمون کاملاً متنوع است.

علاوه بر این، این آزمون حتی کوتاه تر از آزمون های آیلتس یا تافل می باشد که معمولا 3 ساعت به طول می انجامند. آزمون انگلیسی دولینگو فقط حداکثر 1 ساعت است. حتی شاید کمتر از زمان سفر برای دو امتحان دیگر باشد.

همچنین تافل برای هر گزارش نمره آزمون 20 دلار هزینه دریافت می کند. آیلتس نیز هزینه مشابهی دارد که بر اساس مکان های مختلف متفاوت است.

 با این حال، دولینگو هیچ هزینه ای برای گزارش نتایج به شما متحمل نمی کند. در اکثر موارد، حضور در آزمون دولینگو نسبت به آیلتس یا تافل مقرون به صرفه تر است.

بسیاری از مهاجران در سراسر جهان واقعاً در مورد آزمون انگلیسی – دولینگو – مشتاق هستند. این عمدتا به دلیل انعطاف پذیری برای حضور آزمون در خانه است. علاوه بر این، دولینگو:

 

 • مهارت های انگلیسی شما را با هزینه های مقرون به صرفه به چالش می کشد.
 • شما می توانید در هر مکان و هر زمان برای آزمون حاضر شوید.
 • مدت زمان این آزمون حداکثر 1 ساعت و نتایج در 48 ساعت پس از پایان آزمون ارائه می شود.
 • این آزمون در بیش از 3000 موسسه در سراسر جهان پذیرفته می شود.
 • در هر نقطه از جهان به درخواست شما پاسخ داده می شود.
 

نیازی نیست به یک مرکزی که ارائه دهنده آزمون دولینگو می باشد سفر کنید یا به دنبال قرار ملاقات و یا رزرو / محلی باشید و می توانید این آزمون را به صورت آنلاین در خانه بدهید.

شما 48 ساعت پس از اتمام آزمون نتایج خود را دریافت می کنید و می توانید بلافاصله با هر کسی به اشتراک بگذارید.

هزینه نمره و مصاحبه فقط 49 دلار است در حالی که اکثر آزمون های دیگر 200 دلار آمریکا به علاوه هزینه های دیگر از جمله حمل و نقل و ارائه مدرک را نیز شامل می شوند.

مبانی آزمون دولینگو

آزمون دولینگو شامل سؤالات متنوعی در قالب هایی است که می تواند برای شما کاملاً جدید باشد. آن ها شامل:

 

 • شنیدن کلمات به صورت شفاهی و انتخاب واقعی آنها.
 • ارزیابی کلمات نوشته شده و انتخاب مناسب آنها.
 • تکمیل کلمات حذف شده از متن داده شده.
 • توصیف یک تصویر به صورت کتبی یا شفاهی با صدای بلند
 • ضبط شفاهی یک جمله.
 • ارائه پاسخ شفاهی به یک سوال شفاهی.
 • ارائه پاسخ کتبی به یک سوال کتبی (اگرچه نمونه های نوشتاری حداکثر شامل 500 کلمه هستند، اما معمولاً بسیار کوتاهتر می باشند).
 • تایپ جمله ای که به صورت شفاهی شنیده می شود.

 

به غیر از سوالات فوق، آزمون شامل بخش “مصاحبه تصویری” نیز می باشد. در این مورد، شما باید 1 تا 3 دقیقه در مورد یک موضوع انتخاب شده از دو موضوع ارائه شده صحبت کنید. گرچه باید توجه کنید که این شامل نمره شما نمی شود، اما با نتایج آزمون به دانشگاه ها شما این را ارسال خواهد شد. بنابراین می تواند یک نمره افزونه عالی برای تایید مهارت های شما در زبان انگلیسی باشد.

نمرات آزمون دولینگو

نمرات آزمون دولینگو

آزمون انگلیسی دولینگو در درجه اول نمرات را به صورت آنلاین ارائه می دهد. با این وجود، برای حصول اطمینان از اینکه شرکت کنندگان در آزمون از قوانین پیروی می کنند، از مراقبین استفاده می شود. این ناظران ویدیو را در حالی که برای آزمون حاضر می‌شوید مشاهده می‌کنند و همه آزمون‌ها از جمله زدن کلید شما ضبط می‌شود. 2 بازبین مستقل صفحه را مشاهده می‌کنند.

 

پس از اتمام امتحان به شما در محدوده 10 تا 160 امتیاز داده می شود. این یک نمره بخش نیست بلکه یک نمره کلی است. دانشگاه های پیشرو می توانند نمره بالاتر از 120 را مشخص کنند. اما شرایط متفاوت است و شما باید به صورت جداگانه با موسسه آموزشی مورد نظر خود در ارتباط باشید تا در این مورد اطلاعات کاملی را کسب کنید.

آزمون آزمایشی دولینگو

یک آزمون آزمایشی دولینگو شما را با نوع سوالاتی که می توانید در آزمون انگلیسی واقعی دولینگو انتظار داشته باشید آشنا کند. توصیه می شود برای تمرین در آزمون های آزمایشی شرکت کنید تا با سؤالات مورد انتظار آشنا شوید و بر عملکرد خود تمرکز کنید. شما می توانید هر تعداد آزمون آزمایشی را که خواستید شرکت کنید و آن را نیز امتحان دهید. پس از اتمام، آزمون تخمینی از محدوده امتیاز به شما ارائه می دهد. این موجب می شود که اعتماد به نفس لازم را کسب کنید.

حضور در آزمون دولینگو

حضور در آزمون دولینگو

هنگام حضور در آزمون آنلاین انگلیسی دولینگو از رایانه شخصی خود، باید مطمئن شوید که به همه چیز که ممکن است که لازم باشد برای جلوگیری از هرگونه مانعی دسترسی دارید. در همین راستا ممکن است که شما به موارد زیر نیاز داشته باشید:

 

 • یک کارت شناسایی عکس دار معتبر.
 • اتاقی ساکت و پر نور.
 • داشتن زمان کافی بدون وقفه در حدود 1 ساعت.
 • یک کامپیوتر دارای دوربینی که در جلو قرار داشته باشد.
 • اتصال به اینترنت و یک مرورگر سازگار با محیط آزمون.

 

پس از تکمیل آزمون، ویدیوی شما برای اطمینان از اینکه شما از قوانین پیروی کرده‌اید، توسط سرپرست بازبینی می‌شود. این موارد شامل استفاده نکردن از هدفون، بحث نکردن با شخص دیگر، استفاده نکردن از موبایل یا سایر وسایل الکترونیکی و نگاه نکردن به صفحه نمایش می باشد.

پیروی از این قوانین بسیار مهم است زیرا نادیده گرفتن آنها مستلزم حضور مجدد در آزمون است. قوانین آزمون در صفحه سؤالات متداول در وب سایت دولینگو و همچنین در دستورالعمل های شروع آزمون کاملا مشخص شده است.

 

برای اثبات خود آماده شوید

آزمون انگلیسی دولینگو شامل یک بخش نوشتاری و یک مصاحبه ویدیویی است. هنگامی که نتایج خود را به موسسات ارسال می کنید، ارسال نمره هر دو مورد نیاز است. این یک فرصت عالی برای پذیرش در خارج از کشور است. این در واقع فرصتی بسیار استثنائی برای نشان دادن خود و شایستگی خود در زبان انگلیسی می باشد. شما می توانید بین 2 سوال برای بخش نوشتن و مصاحبه ویدیویی انتخاب خود را داشته باشد. شما باید حداکثر 5 دقیقه بنویسید و 1 تا 3 دقیقه صحبت کنید.

مضطرب نشوید و اگر گیر کردید، احساس ناامیدی نکنید. آرامش خود را حفظ کنید و هر سوال را به بهترین شکل ممکن تکرار کنید. در صورت نارضایتی از عملکرد خود می توانید مجدداً در آزمون حاضر شوید.

 

بعد از حضور در آزمون انگلیسی دولینگو چه اتفاقی می افتد؟

پس از تکمیل آزمون، آزمون شما به ناظران ارسال می شود. برای شما ایمیلی ارسال می شود که زمان دریافت نتایج را به شما اطلاع می دهد. این معمولا چیزی در حدود 48 ساعت است اما حتی در 24 ساعت این امکان وجود دارد که نمره شما ارسال شود. پس از آماده شدن نمره ها، یک ایمیل دیگر دریافت خواهید کرد. با این حال، شما همچنین می توانید در صفحه اصلی وب سایت نتایج خود را نیز مشاهده و بررسی کنید.

 

می‌توانید در عرض 30 روز برای 2 آزمون “تأیید شده” حاضر شوید. هر آزمونی که شما تکمیل می کنید و برای آن نمره می گیرید یک آزمون تایید شده است. این بدان معناست که در صورت بروز مشکل فنی در طول آزمون، در محدوده 2 آزمون محاسبه نمی شود. لازم به ذکر است که اعتبار نمره های دولینگو 2 سال است.

 

پس از به دست آوردن نمره ها، می توانید آنها را بلافاصله از صفحه وب در بخش نتایج آنها مشاهده کنید و با موسسات دیگر نیز به اشتراک بگذارید. هیچ سقفی برای تعداد گزارش هایی که می توانید به اشتراک بگذارید در این رابطه وجود ندارد.

آزمون دولینگو چه تفاوتی با آیلتس و تافل دارد؟

آزمون دولینگو ارزان‌تر و سریع‌تر است. این آزمون حدود 49 دلار هزینه دارد و حدود یک ساعت طول می‌کشد. قیمت آیلتس و تافل حداقل 200 دلار (حدود 15000 روبل) است  در حالی که آزمون های تافل و آیلتس چیزی در حدود پنج ساعت طول می کشند. نتیجه دولینگو نیز سریعتر می آید – فقط دو روز پس از امتحان می توانید که جواب آزمون خود را دریافت کنید.

 

در آزمون دولینگو مانند آیلتس و تافل از شما خواسته نمی شود که  متن را بخوانید و به سؤالات پاسخ دهید یا  به گفتگو گوش دهید و به سؤالات پاسخ دهید. وظایف در دولینگو بسیار پویاتر و کوتاهتر هستند: “عبارتی را که شنیدید لازم است که بنویسید”، “عکس را توصیف کنید”. آنها نه چندان مهارت های تحلیلی و توانایی انتخاب اطلاعات مناسب، بلکه به تمرکز بالا و واکنش سریع نیاز دارند.

 

نمره دولینگو از معیارهای خاصی استفاده می کند: سواد، درک مطلب، مکالمه و تولید (به جای استاندارد خواندن، شنیدن، صحبت کردن، و نوشتن آیلتس و تافل). هنوز مقیاس رسمی برای تبدیل نمرات دولینگو به معادل های دقیق IELTS و TOEFL وجود ندارد، بنابراین بهتر است با دانشگاه مورد نظر خود در تماس باشید تا بررسی کنید که آیا گواهی دولینگو را آنها می پذیرند و حداقل نمره مورد نیاز برای آنها چقدر است.

معادل آیلتس آزمون دولینگو

آزمون دولینگو برای مهاجرت به کانادا

دولینگو و IELTS مانند دو آزمون از دو سیاره متفاوت به نظر می رسند. با این حال، وب سایت دولینگو جدول مقایسه زیر را بین این تست ها ارائه داده است.

دولینگوآیلتس آکادمیک
101.5
152
20-252.5
30-403
45-503.5
55-604
65-704.5
75-805
85-905.5
95-1006
105-1106.5
115-1207
125-1307.5
135-1408
145-1508.5
155-1609

هیچ جدول معادل رسمی برای آیلتس جنرال در مقابل دولینگو موجود نیست.

آزمون دولینگو برای مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا نیاز به شرکت در آزمون زبان رسمی وجود دارد. حتی اگر برنامه مهاجرتی در کانادا آزمونی را برای شما الزامی نکند، ارائه نتایج خوب آزمون زبان می تواند به شما در فرآیند مهاجرت بسیار کمک کند. با این حال،  مهاجرت و شهروندی کانادا فقط آزمون های زیر را پیش از همه‌گیری ویروس کرونا می پذیرفته است:

 • CELPIP : آزمون شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادا
 • آیلتس : سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی
 • TEF کانادا : Test d’évaluation de français
 • TCF کانادا : Test de connaissance du français :

دو آزمون اول مهارت و دانش زبان انگلیسی شما را ارزیابی می کند. البته دو مورد دیگر بر زبان فرانسه شما تمرکز دارند.

اقامت دائم کانادا از طریق دولینگو

با وجود موانعی که برای شرکت در آزمون آیلتس جنرال یا سایر آزمون‌های قابل قبول وجود دارد، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا آزمون‌ دولینگو یا هر آزمون زبان آنلاین دیگری را برای اقامت دائم کانادا قبول نمی‌کند. بنابراین، اگر آزمون زبان برای مهاجرت شما اجباری است، باید هر یک از آن چهار آزمونی را که برای مهاجرت به کانادا به شما معرفی کردیم، شرکت داشته باشید.

نظر اداره مهاجرت کانادا در مورد دولینگو

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا در یک توییت اخیر اعلام کرد که دولینگو را نمی پذیرد.

اکثر مجوزهای تحصیلی نیازی به آزمون زبان ندارند، مگر اینکه از طریق Student Direct Stream درخواست دهید. در حال حاضر هیچ آزمون زبان آنلاینی وجود ندارد که برای مقاصد مهاجرتی قابل قبول باشد. در این راستا پس می توانیم بگوییم که برای دریافت اقامت کانادا دولینگو گزینه مناسبی نیست اما برای دریافت پذیرش از دانشگاه می تواند گزینه خوبی باشد.

چگونه برای آزمون آماده شویم؟

مرحله 1. در وب سایت رسمی ثبت نام کنید و در یک تست تمرینی رایگان شرکت کنید. برای آشنایی بیشتر در این رابطه شما می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار مهاجرتی مرتیط با آزمون زبان دولینگو قرار دهند.

مرحله 2. نتایج آزمون تمرینی خود را تجزیه و تحلیل کنید. مشخص کنید کدام قسمت برای شما سخت تر است، شما باید به چه چیزی توجه ویژه ای کنید: شما در کدام قسمت ضعف دارید. بررسی کنید آیا واژگان، شرح شفاهی تصاویر، درک وظایف صوتی یا نوشتاری پاشنه آشیل شما شده است.

مرحله 3. روی نقاط ضعف خود کار کنید.. اگر توصیف تصاویر بیشترین مشکل را برای شما ایجاد کرده است، می توانید توصیف هر تصویر را به زبان انگلیسی ابتدا در یک محیط آرام تمرین و سپس با سرعت بالا آن را تمرین کنید.

مرحله 4. به طور منظم هر روز تمرین کنید. به عنوان مثال، این کار را می توان با استفاده از ویدیوهای YouTube انجام دهید. از آنجایی که این آزمون جدید است، تقریباً هیچ کتاب درسی برای آن وجود ندارد. بنابراین وظایف را از ویدیوهای اینترنتی پیدا کنید.

مرحله 5. زمان کافی را برای آماده سازی آزمون – از یک هفته تا چند ماه اختصاص دهید. معمولا حدود یک ماه را وقت بزارید تا برای آزمون آماده شوید. در این مدت به اندازه کافی شما می توانید که اعتماد به نفس کسب کنید.

مرحله 6. پیش از آزمون، محلی که قصد دارید در آن آزمون دهید را آماده کنید: آماده باشید تا دولینگو از شما بخواهد اتاقتان را روی وب کم نشان دهید.

به همه کسانی که با آنها زندگی می کنید هشدار دهید که وارد اتاق شما نشوند – دولینگو در این مورد بسیار سختگیری می کند.

مرحله 7. هنگام نشستن برای شرکت در آزمون بهتر است که پاسپورت خود را آماده کرده و گوشی خود را پس از تنظیم آن در حالت بی صدا، در کنار خود بگذارید. دستورالعمل های دولینگو در ابتدای آزمون به دقت توجه کنید و تمام قوانین و نکات کلیدی را جدی بگیرید.

سوالات متداول

دولینگو یک آزمون آنلاین مهارت انگلیسی است. تمرکز این آزمون بیشتر بر روی مطالعات آکادمیک است. از زمان شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مراکز آزمون آیلتس و تافل بسته شدند. در نتیجه، دولینگو در این زمان بسیار محبوب شد. طبق وب سایت دولینگو، حدود 150 موسسه کانادایی این آزمون را برای پذیرش دانشجو می پذیرند.

آزمون دولینگو مهارت زبان انگلیسی داوطلبانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند را تجزیه و تحلیل می کند. می توانید در یوتیوب یا وب سایت های آموزشی مختلف، ویدئو های آمادگی برای آزمون را تماشا کنید. جدا از آن، می‌توانید به صفحه آمادگی آزمون در وب‌سایت دولینگو مراجعه کنید، جایی که می‌توانید در آزمون تمرینی رایگان ثبت‌نام کنید.

نمرات آزمون دولینگو در مقیاس 10 تا 160 گزارش می شوند. کارت امتیازی 10 تا 55 به این معنی است که شما درک پایه ای از زبان دارید، در حالی که 60 تا 85 در رده متوسط ​​قرار می گیرد، به این معنی که می توانید تجربیات و اهداف خود را توصیف کنید. نمره 90 تا 115 در رده بلاتر از متوسط قرار می گیرد، به این معنی که شما می توانید به راحتی با دیگران تعامل داشته باشید با این حال، 120 تا 160 نشان می دهد که شما در زبان انگلیسی بسیار پیشرفته هستید که نشان می دهد شما در زبان انگلیسی مهارت دارید و قادر به درک عملی، اصطلاحی هستید. دانشگاه های مختلف الزامات خود را تعیین کرده اند، اگرچه نمرات بالاتر از 120 می تواند درها را برای شما برای تحصیل در خارج از کشور باز کند.

دانشگاه های مختلف معتبر در سراسر جهان از آزمون دولینگو استفاده می کنند.. کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا، چین، ایرلند، ژاپن، قطر، تایلند، آلمان، فرانسه، اتریش، اسپانیا، ایتالیا و غیره نمره های دولینگو را می پذیرند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن