مشاوره رایگان

02128111107

آسانترین راه دریافت اقامت کانادا

آسانترین راه دریافت اقامت کانادا

آسانترین راه دریافت اقامت کانادا

آسانترین راه دریافت اقامت کانادا بسته به شرایط متقاضی مهاجرت متفاوت است. علاوه بر این، به اولویت ها و اهدافی که برای خود تعیین کرده، نیز می تواند بستگی داشته باشد. روش های مختلفی برای دستیابی سریع و آسان به اقامت دائم کانادا وجود دارد.

به دلیل جمعیت کم در کانادا و اینکه جمعیت جوان این کشور رو به کهنسالی می رود، چندین کانال مهاجرتی توسط دولت این کشور طراحی شده است. دولت کانادا به شهروندان خارجی کمک می کند تا بدون دردسر به کانادا مهاجرت داشته باشند. پس اکنون، فرصت های مختلفی برای متخصصان ماهر، دانشجویان، سرمایه گذاران، کارآفرینان و غیره برای مهاجرت به کانادا فراهم شده است.

در چند دهه اخیر، قوانین مهاجرتی کانادا بسیار آسان شده است و منجر به راه حل های خوب برای مهاجرت به این کشور گردیده است. برای آگاهی از روشهای دریافت اقامت کانادا ما این مقاله را برای شما تنظیم کرده ایم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

آسانترین راه دریافت اقامت کانادا

آسانترین راه دریافت اقامت کانادا بسته به شرایط متقاضی مهاجرت متفاوت است. علاوه بر این، به اولویت ها و اهدافی که برای خود تعیین کرده، نیز می تواند بستگی داشته باشد. روش های مختلفی برای دستیابی سریع و آسان به اقامت دائم کانادا وجود دارد.

به دلیل جمعیت کم در کانادا و اینکه جمعیت جوان این کشور رو به کهنسالی می رود، چندین کانال مهاجرتی توسط دولت این کشور طراحی شده است. دولت کانادا به شهروندان خارجی کمک می کند تا بدون دردسر به کانادا مهاجرت داشته باشند. پس اکنون، فرصت های مختلفی برای متخصصان ماهر، دانشجویان، سرمایه گذاران، کارآفرینان و غیره برای مهاجرت به کانادا فراهم شده است.

در چند دهه اخیر، قوانین مهاجرتی کانادا بسیار آسان شده است و منجر به راه حل های خوب برای مهاجرت به این کشور گردیده است. برای آگاهی از روشهای دریافت اقامت کانادا ما این مقاله را برای شما تنظیم کرده ایم.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به کانادا

اقامت کانادا از طریق اکسپرس انتری (Express Entry)

اقامت کانادا از طریق اکسپرس انتری (Express Entry)

از زمان معرفی سیستم اکسپرس اینتری کانادا در سال ۲۰۱۵، این سیستم به یک جریان مهاجرتی بسیار محبوب در بین مهاجران تبدیل شده است. سریعترین راه برای مهاجرت نیروی کار متخصص و ماهر به کانادا همین برنامه مهاجرتی است. با این برنامه مهاجرتی در کمتر از شش ماه این امکان را دارید که به کانادا مهاجرت کنید. از این رو، آسانترین روش برای اخذ اقامت دائم کانادا، اکسپرس انتری می باشد.

مهاجرت تحت این برنامه مهاجرتی از طریق فرآیند ارزیابی مبتنی بر امتیاز با استفاده از ابزار جامع رتبه بندی(CRS)  انجام می شود. این ابزار به شما کمک می کند تا نمره خود را بر اساس فاکتورهایی مانند سن، تسلط به زبان، سابقه کار و تحصیلات و غیره محاسبه کنید.

متقاضیانی که نمره مورد نظر خود را کسب کنند به اندازه کافی برای مهاجرت و اخذ ویزای اقامت دائم کانادا  می توانند مناسب باشند. بر این اساس، کسانی که واجد شرایط هستند برگه ITA  (دعوت به درخواست) برای آنها صادر می شود. برنامه اکسپرس انتری به عنوان ساده ترین روش مهاجرت به کانادا شناخته می شود. هنگامی که متقاضی نمره لازم را کسب کند، می تواند به راحتی روند ویزای اقامت دائم کانادای خود را شروع کند.

برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری سه زیر مجموعه وجود دارد:

 • برنامه نیروی کار ماهر کانادا (FSWP)
 • برنامه تاجر ماهر کانادا (FSTP)
 • تجربه کلاس کانادایی (CEC)

بر اساس برنامه نیروی کار ماهر کانادا(FSWP) ، متقاضیانی که نمره حداقل 67 از 100 را در شبکه ارزیابی اکسپرس انتری خود کسب کرده باشند، برای مهاجرت مناسب محسوب می شوند.

برای برنامه تاجر ماهر کانادا، ارائه پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی اجباری است. این باید شامل اشتغال تمام وقت به مدت حداقل یک سال باشد. همراه با این، گواهی صلاحیت در مشاغل که متقاضی قصد فعالیت دارد نیز اجباری است.

تجربه کلاس کانادایی  (CEC) یک مدل مهاجرتی برای متقاضیانی است که حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند. این برنامه بر روی نیروی کار با استعداد و ماهر متمرکز شده است که به طور کارآمد در کانادا مایل به نامزدی هستند.

اخیراً، کانالهای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه چند ساله مهاجرت راه مهاجرت به این کشور را هموار کرده است. کانادا تا پایان سال ۲۰۲۱ قصد دارد از طریق برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری میزان مهاجران خود را افزایش دهد.

اقامت کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی کانادا (PNP)

مهاجرت استانی کانادا، یک برنامه مهاجرتی مخصوص به استانهای کانادا است که برای کسانی که نمی توانند از طریق برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری مهاجرت کنند در نظر گرفته شده است. برنامه نامزدی استانی کانادا ساده ترین راه برای مهاجرت به این کشور پس از اکسپرس انتری است. کانادا این حق را به استانهای خود اعطا می کند که افراد متبحر و باتجربه بتوانند به این استانها مهاجرت کنند.

براساس شغل مورد تقاضا و نیاز بازار کار در استان معرفی شده متقاضیان دعوت به درخواست می شوند. به طور عمده، دو راه برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی کانادا وجود دارد. در هر دو صورت، متقاضی می تواند از طریق اکسپرس انتری و یا مستقیماً با انتخاب استان مورد نظر خود درخواست خود را به مقامات کانادایی تسلیم کند.

استان های مختلف بسته به نیاز قوانین متفاوتی را نیز دارند. پس از انتخاب شدن، متقاضی مهاجرت باید واجد شرایط امتیازات استان لازم برای مهاجرت از طریق اکسپرس انتری باشد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت استانی کانادا چیست؟

کانال های معروف مهاجرتی از طریق برنامه نامزدی استانی (PNP)

مهمترین استان های کانادا که از طریق برنامه نامزدی استانی اقدام به پذیرش مهاجر می کنند شامل موارد زیر است:

 • برنامه مهاجرت استانی انتاریو (OINP)
 • برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان (SINP)
 • برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا (PNP)
 • برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک
 • برنامه مهاجرت استانی آلبرتا (AINP)
 • برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP)
 • برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا (MPNP)
 • برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد (PEIPN)

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

اگر پول دارید، از طریق سرمایه گذاری در کانادا بسیار آسان می توانید اقامت کانادا را دریافت کنید. این برنامه مهاجرتی برای صاحبان مشاغل و مدیران تجاری در کشورهای خارجی که به دنبال راه اندازی مشاغل خود در کانادا هستند مناسب است. برای این کار می توانید از طریق ویزای استارت آپ یا برنامه های مهاجرت تجاری استانی درخواست خود را برای سرمایه گذاری در کانادا بدهید.

یکی از آسانترین راه دریافت اقامت کانادا از طریق برخی از برنامه های نامزد استانی  (PNP)  است که به سرمایه گذاران نیاز دارند:

 • برنامه نامزد استانی انتاریو – (OINP) دسته کسب و کار
 • استریم سرمایه گذاری در مانیتوبا.

شما می توانید با ویزای استارت آپ نیز به کانادا مهاجرت کنید. مهاجرت از این طریق بسیار آسان می باشد. شما برای سرمایه گذاری در کانادا حداقل ۲۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه باید داشته باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

اقامت کاری کانادا

اگر مهارت دارید و جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی دریافت کرده اید، پس می توانید این دسته را به عنوان گزینه معتبر و آسانترین راه دریافت اقامت کانادا انتخاب کنید. دولت کانادا کارفرمایان را تشویق می کند که در ابتدا از نیروی کار محلی اقدام به استخدام نیروی کار کنند. بنابراین اثبات اینکه شما برای موقعیت شغلی مورد نیاز هستید، مسئولیت کارفرما و هر دو شما را افزایش می دهد.

برای آنکه از طریق کار در کانادا به این کشور مهاجرت کنید باید کارفرما یک درخواست ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) را برای پشتیبانی از پرونده شما به استخدام در توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) ارائه دهد. بعلاوه ، شما همچنین باید با ارائه مدارکی از تحصیلات و تجربیات خود، ثابت کنید که برای اقتصاد کانادا می توانید مولد باشید.

نکته منفی در مورد مجوز کار کانادا این است که برای اشتغال تحت یک کارفرما در نظر گرفته می شوید. در صورتی که داوطلب بخواهد کارفرما یا موقعیت شغلی خود را تغییر دهد، لازم است این درخواست توسط مقامات کانادا تأیید شود.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به کانادا

اقامت تحصیلی کانادا

کانادا دارای یک سیستم آموزشی بسیار با کیفیت است. برنامه های درسی گسترده و جهت گیری عملی برای هر رشته در دانشگاه های کانادا در نظر گرفته شده است. از این رو، کانادا انتخاب بسیاری از مهاجران تحصیلی از سراسر جهان می باشد. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی باید توسط یک دانشگاه در رشته تحصیلی خود پذیرفته شده باشد. این فرایند شامل انگیزه تحصیل، توصیه نامه و مقالات به همراه گواهینامه ها و مدارک تحصیلی شما می باشد.

پس از قبولی در دانشگاه براساس مدارک شما، روند درخواست مجوز دانشجویی شما شروع می شود که برای آن متقاضی باید به وب سایت شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) درخواست تحصیل در کانادا را به همراه نامه پذیرش دانشگاه و مدارک سوابق تحصیلی ضمیمه خود بدهد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به کانادا

اقامت توریستی کانادا

اقامت توریستی کانادا

اگرچه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی روش دائمی برای مهاجرت به این کشور نیست، اما یکی از آسان ترین روش ها برای اقامت کوتاه مدت در کانادا است. ویزای توریستی کانادا  برای یک دوره حداکثر شش ماهه به متقاضی اجازه اقامت را میدهد. شرایط خاصی برای مهاجرت از این طریق وجود ندارد. فقط متقاضی باید از سلامت برخوردار بوده و همچنین دارای گذرنامه معتبر و منابع مالی کافی برای پرداخت هزینه های خود و خانواده اش باشد. متقاضی همچنین می تواند بصورت آنلاین برای ویزای بازدید کانادا اقدام کند.

اکنون که دانستیم آسانترین راه دریافت اقامت کانادا چیست، شما می توانید از یک نماینده مهاجرتی برای کمک به انتخاب صحیح کمک بگیرید.

اقامت کانادا از طریق برنامه نامزدی مهاجرتی آتلانتیک

برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک (AIPP) به کارفرمایان در پیدا کردن فرد مناسب برای کسب و کار خود کمک می کند. این یک مسیر مبتنی بر کارفرما برای نیروی کار ماهر و فارغ التحصیلان از سراسر جهان است. استانهایی که تحت برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک قرار دارند شامل نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور هستند. این یک برنامه مهاجرتی محبوب است که اخیراً در مارس ۲۰۱۷ معرفی شده و موفقیت بسیار خوبی را داشته است.

برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک شامل سه دسته می شود: نیروی کار با مهارت متوسط، نیروی کار با مهارت بالا و برنامه تحصیلات تکمیلی بین المللی. همه این جریان ها قوانین خاص و مختلفی دارند و باید برای انتخاب در این گروه به اندازه کافی صلاحیت لازم را داشته باشید.

بیشتر درخواست ها برای AIPP در مدت شش ماه بررسی می شوند. از آنجا که این برنامه مهاجرتی بر اساس کارفرما است، هدف این است که به نیروی کار ماهر کمک کرده تا هرچه زودتر به این کشور مهاجرت کنند.

متقاضیان این حق را دارند پس از مدتی از منطقه ای که در آن مشغول به کار بودند، به استان دیگری منتقل شوند. پیش از این تغییر، بهتر است که آنها شرایط استان جدید خود را بررسی کنند.

نتیجه گیری

کانادا یکی از برترین کشور های جهان از لحاظ شاخص های اقتصادی، اجتماعی و رفاه زندگی است. از این رو مهاجران بسیاری کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند. آنها به دنبال پیدا کردن آسان ترین روش مهاجرت به این کشور هستند. اما آسان ترین روش مهاجرت به کانادا بسته به شرایط و ویژگی های شما متفاوت است. سن، تحصیلات، تجربه، مهارت، تمکن مالی و غیره عواملی هستند که می توانند آسانی و یا سختی رسیدن شما به کانادا را تعیین کنند.

موسسه مهاجرتی مهاجرتی مهاجرت با ما می تواند به شما کمک کند تا ساده ترین راه دریافت اقامت کانادا را دریافت کنید. 

سوالات متداول

 • بسته به شرایط شما روش های بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد اما در این میان آسانترین روش مهاجرت به کانادا را می توان از طریق برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری نام برد.

 1. بله شما می توانید با داشتن پیشنهاد کاری از یکی از استان های کانادا از طریق این برنامه مهاجرتی اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید.

 • اغلب استان های کانادا از برنامه های مهاجرتی نسبتا یکسانی پیروی می کنند اما انتاریو، ساسکاچوان و نوا اسکوشیا راحت تر نسبت به دیگر استان های کانادا اقامت اعطا می کند.

 • یکی از آسانترین روش های دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری است، شما می توانید با داشتن حداقل ۱۵۰ هزار دلار کانادا اقامت این کشور را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنید.

 • شما با ویزای تحصیلی کانادا امکان دریافت اقامت دائم این کشور را نخواهید داشت. شما باید برای دریافت اقامت دائم کانادا پس از پایان تحصیلات خود با داشتن جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی اقدام به دریافت مجوز اقامت دائم این کشور کنید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن