مشاوره رایگان

02128111107

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا همانند سایر کشورهای اروپایی دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهان می باشد. اگر علاقه به تحصیل در اسپانیا دارید با ما همراه باشید. در ادامه ضمن تشریح مسائل مربوط به کسب پذیرش تحصیلی اسپانیا و تحصیل در اسپانیا، پاسخ تمامی سوالات شما را خواهیم دارد. در صورت تمایل به ارزیابی شرایط خود جهت تحصیل در معتبرترین دانشگاه های اسپانیا بصورت رایگان از طریق ارسال تکمیل فرم ارزیابی مندرج در موسسه مهاجرت با ما می توانید بصورت رایگان با مشاوره شوید. کارشناسان باتجربه ما در راه کسب پذیرش از دانشگاه های اسپانیا شما را همراهی خواهند کرد و کلیه خدمات این موسسه را در ادامه خدمت شما معرفی خواهند کرد.

 

اسپانیا در برخی زمینه ها مانند گردشگری اسپانیا یکی از کشور های برجسته جهان است. اسپانیا هنرمندان و افراد سرشناسی زیادی را به دنیا معرفی کرده است. بطور مثال می توان به پیکاسو، دالی و سروانتس اشاره کرد. در دوران حکومت مسلمانان، فرهنگ ایران در آن سرزمین تأثیر و نفوذ داشته، بطوری که برخی آثار آن هنوز موجود است.

تحصیل در اسپانیا مورد تقاضای بسیاری از افراد می باشد. وجود دانشگاه های معتبر، امکان بردن همراه، امکان تحصیل در مقاطع مختلف، حق کار حین تحصیل، امکات تردد در کشورهای اروپایی با ویزای دانشجویی اسپانیا و ….. از شرایط و مزیت های پذیرش تحصیلی و تحصیل در اسپانیا می باشد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

کدام دانشگاه های اسپانیا جهت کسب پذیرش و ادامه تحصیل در اسپانیا مورد تایید هستند؟

در این تقسیم بندی دانشگاه های اسپانیا جهت کسب پذیرش و ادامه تحصیل در اسپانیا به دو دسته گروه ممتاز (الف) و گروه خوب (ب) تقسیم بندی می شوند (البته گروه متوسط و ضعیف هم در این رده بندی اعلام شده که از درج آنها صرف نظر شده) که به ترتیب عبارتنداز:

دانشگاه های گروه ممتاز (الف) اسپانیا:

Universidad Complutense de Madrid

Universitat de Barcelona

Universitat de Barcelona

Universidad Autonoma de Barcelona

Universitat de Valencia

Universidad Politecnica de Madrid

Universitat Politecnica de Catalunya Barcelona Tech

Universidad de Granada

Universidad de Sevilla

Universidad Politecnica de Valencia

Universidad de Salamanca

Universidad de Zaragoza

Universidad de Navarra

Universitat Pompeu Fabra

Universitat d’Alacant/Universidad de Alicante

Universitat Jaume I

Universidad Autonoma de Madrid

Universidad de Cantabria

 

Universidad de Santiago de Compostela

 

Universidad de Murcia

 

Universidad Carlos III de Madrid

 

Universidad de Vigo

  
کسب پذیرش و ادامه تحصیل در اسپانیا

دانشگاه های گروه خوب (ب) اسپانیا:

Berklee College of Music   صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد

Universidad  de Castilla la  Mancha

Universidad de Malaga

Universidad de Oviedo

Universidad de Extremadura

Universidad de Valladolid

Universidad de Alcala

Universidad de Cadiz

Universitat Oberta de Catalunya

Universidad de la Laguna

Universidad de Huelva

Universidad Rey Juan Carlos

Universitat Rovira I Virigili

Universidad de Leon

Universidad de la Rioja

Universidad de Almeria

Universidad de Jaen

Universidad Politecnica de Cartagena

تقسیم بندی دانشگاه های اسپانیا جهت کسب پذیرش و ادامه تحصیل در اسپانیا

از مزایای تحصیل در اسپانیا

از مزایای تحصیل در اسپانیا میتوان به هزینه کم، امکان کار پس از پایان تحصیلات و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اشاره کرد.

 

تحصیل در کشور اسپانیا تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برای دانشجویان فراهم می‌کند، چراکه اسپانیا کشوری است که زندگی شبانه پرجنب و جوشی را برای جوانان تدارک دیده است. علاوه بر این هزینه زندگی در آن نسبت به برخی از کشورهای اروپایی پایین‌تر به نظر می‌رسد. محیط دوستانه و مردم خونگرم این کشور نیز یکی‌دیگر از پارامترهای علاقمندی جوانان به زندگی و تحصیل در اسپانیا است.

 

روشن است جوانانی که با غم غربت و دوری از خانواده مواجه هستند، نیاز به دوستیابی و روابط اجتماعی دوستانه در محیط جدید داشته باشند. اسپانیا دقیقا همان مکانی است که می‌تواند این نیاز را برای دانشجویان خارجی برطرف کند. آب و هوای گرم این کشور نیز می‌تواند برای افرادی که از سرما فراری هستند، نوعی مزیت محسوب شود. گذران زندگی در کشور اسپانیا باعث می‌شود از فرهنگ غنی، هنر و تاریخ این کشور لذت ببرید و با هیجان بسیار امکان شرکت در فستیوال‌های مختلف را داشته باشید.

 

هرساله تعداد زیادی جشنواره و فستیوال هنری و فرهنگی در این کشور برگزار می‌شود که بسیاری از هنردوستان از سراسر دنیا آرزوی شرکت در آن‌ها را دارند.

 

زندگی در اسپانیا فرصت تجربه‌کردن مزه غذاهای مشهور فرانسوی را به شما می‌دهد. با تحصیل در این سرزمین طعم تاریخی انواع پنیرها و ژامبون‌های اسپانیا را خواهید چشید. یکی دیگر از مزیت‌های مهم تحصیل در اسپانیا این است که شما به عنوان یک دانشجو خارجی فرصت بیشتری برای پس‌انداز پول‌های خود پیدا خواهید کرد، چراکه استفاده از مترو و وسایل نقلیه عمومی در این کشور بسیار ارزان‌تر از آمریکا و انگلیس است.

 

هم چنین بسیاری از باشگاه‌های ورزشی نیز ورودی رایگان دارند و یک وعده ناهار قیمتی معادل با ۱۲ یورو برای شما خواهد داشت. با این حساب با زندگی و تحصیل در اسپانیا شما کمتر پول و هزینه صرف خواهید کرد.

زندگی در اسپانیا با تجربیات لذت‌بخشی همراه خواهد بود.

معروف‌ترین شهرها برای تحصیل در اسپانیا

از معروف ترین شهرها برای ادامه تحصیل در اسپانیا می توان به شهرهای والنسیا، مادرید و بارسلون اشاره کرد. شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان و همچنین سوالاتی پیرامون هزینه تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی در این مطلب بررسی می شود.

 

از طرق مهاجرت به اسپانیا می توان به مهاجرت تحصیلی به اسپانیا اشاره کرد، این روش در کنار روش های سرمایه گذاری (مهاجرت به اسپانیا با ۳ هزار یورو) و ویزای کار اسپانیا می باشد. شخص پس از مهاجرت به این کشور باید نسبت به اخذ اقامت اسپانیا و در ادامه اخذ تابعیت اقدام کند. دانشجویان در مدت تحصیل در این کشور از اقامت تحصیلی اسپانیا برخوردار می شوند.

 

والنسیا

والنسیا به عنوان شهری که در سواحل مدیترانه قرار دارد، ۱.۵ میلیون جمعیت را در خود جای داده‌ است. این شهر بزرگ پایتخت منطقه خودمختار والنسیا است و دارای دو گویش کاتالانی و کاستیلی است. هزینه زندگی به‌خصوص برای دانشجویان در این شهر نسبت به سایر شهرهای اسپانیا تاحدودی مناسب‌تر و نسبت به ایرلند، انگلیس و آمریکا به طرز قابل توجهی ارزانتر است.

این شهر دارای چندین دانشگاه مهم و معتبر است که همه‌ آن‌ها روی هم رفته ۸۵۰۰۰ دانشجو دارند. این یعنی تحصیل در اسپانیا، در این شهر برای دانشجویان بسیار پرهیاهو و هیجان‌انگیز خواهد بود. شبکه حمل و نقل مترو والنسیا، تقریبا در هر نقطه شهر وجود دارد و برای رفت و آمد دانشجویان نقش مفیدی داشته است. علاوه بر همه این‌ها، این شهر میزبان بسیاری از رویداد‌های ورزشی مهم در سطح جهان به‌شمار می‌رود.

 

دانشگاه والنسیا

دانشگاه قدیمی والنسیا یکی از برترین و مشهورترین مراکز آموزشی عالی در کشور اسپانیا است. این مرکز دانشگاهی به عنوان یکی از ارائه‌دهندگان دوره‌های دانشگاهی به زبان انگلیسی شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال 1499 بنیان نهاده‌ شد و بیشترین رشته‌های موجود در بین رشته‌های دانشگاهی را برگزار می‌کند. این مرکز علمی که به اختصار UV نامیده می‌شود، به تنهایی حدود 55000 دانشجو دارد.

دانشگاه کهن والنسیا برنامه‌های تبادل دانشجو بسیاری را اجرا کرده است که در طی آن به دانشجویانش اجازه ادامه تحصیل در سایر نقاط اروپا، آمریکا و حتی آسیا را می‌دهد. این دانشگاه همچنین دارای هجده دانشکده زبان شناسی، فلسفه، تربیت بدنی، ریاضی فیزیک، حقوق، پیراپزشکی، زیست شناسی، اقتصاد، پزشکی، دندان‌پزشکی، پرستاری، داروسازی، مهندسی، روانپزشکی، علوم اجتماعی، تاریخ، شیمی و تربیت مدرس است. شهریه تحصیل برای یک‌سال در این دانشگاه حدود ۲۶۰۰ یورو آب می‌خورد.

 

مادرید

مادرید شهری در مرکز اسپانیا است، که به‌عنوان سومین شهر پرجمعیت در این کشور شناخته می‌شود. با این‌که مادرید یک شهر مدرن به شمار می‌ر‌ود اما با قدم زدن در کوچه‌ها و خیابان‌های آن به این نتیجه خواهید رسید که بافت تاریخی و فرهنگی آن به خوبی حفاظت شده اند. این شهر در کشور اسپانیا به شهر غذاها و خوردنی‌های خوشمزه شهرت یافته است. دانشگاه اتونوما مادرید نیز در بین مراکز آموزشی دانشگاهی جهان شهرت بسیار زیادی دارد. به جرئت می‌توان گفت، بهترین آموزش‌های دنیا در این شهر یافت می‌شود چراکه روند آموزشی در این شهر با بررسی مداوم دولت و ارگان‌های ذینفع همراه است. طبیعت متنوع فرهنگی در این شهر بزرگ که پایتخت کشور اسپانیا است، موجب شده تا افراد با ریشه‌های فرهنگی مختلفی باهم تعامل داشته باشند و دوستی‌های پایدار خلق کنند.

نکته قابل‌توجه دیگری که احتمالا برای دانشجویان متقاضی تحصیل در اسپانیا بسیار مهم است، به انعطاف فوق‌العاده سیستم آموزشی حاکم بر این شهر اشاره دارد. دانشجویان در این شهر لازم نیست تمام‌وقت در حال مطالعه و درس خواندن باشند. آن‌ها می‌توانند بخشی از دروس خود را به صورت کارآموزی در مشاغل نیمه‌وقت فرا بگیرند. این امر برای درک دوره آموزشی و موقعیت شغلی آینده محصلان بسیار پراهمیت است.

 

دانشگاه اتونوما مادرید

دانشگاه اتونوما مادرید لقب بزرگترین دانشگاه در کل اسپانیا را دارد. این دانشگاه پهناور دارای رنکینگ بالایی در بین مراکز آموزشی جهانی است و همین امر به جذب تعداد بسیار زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا منجر شده است. این دانشگاه همزمان با ارائه دروس اصلی، دوره‌های حرفه‌ای خاصی را برگزار می‌کند که علاقمندان می‌توانند با شرکت در آن‌ها از مهارت بیشتری در زمینه تحصیلی خود بهره‌مند شوند.

دانشگاه اتونوما در اسپانیا، با داشتن خوابگاه دانشجویی و امکانات بسیار عالی به سهولت تحصیل در اسپانیا کمک کرده است. علاوه‌ بر همه این موارد دوره‌های دانشگاهی این مرکز بسیار شبیه به دوره‌های دانشگاهی شبیه به ایران است و این امر به جذب بیشتر ایرانیان، در زمان پذیرش دانشگاه‌ها منجر شده است.

 

بارسلون

نام بارسلون را حتما بارها شنیده‌اید. این شهر توریستی در کشور اسپانیا از منظر آموزشی نیز بسیار محبوب است. این شهر با دارای بودن طیف گسترده‌ای از مراکز دانشگاهی عالی‌رتبه، گزینه‌های متعددی را پیش پای متقاضیان تحصیل در اسپانیا می‌گذارد. دانشگاه دولتی بارسلون تحت عنوان یکی از ۲۱۰ دانشگاه برتر دنیا شناخته شده است که اکثر برنامه‌های درسی را به زبان انگلیسی برای علاقمندان تدریس می‌کند. از این رو جای نگرانی برای مشکلات ارتباطی نخواهد بود. با دیدن از شهر بارسلون و گشت‌زدن در خیابان‌های آن شما قادر خواهید بود فرهنگ و هنر اسپانیا را در آغوش بکشید و از این پیش‌آمد خرسند و راضی باشید. فعالیت‌های ورزشی توسط مقامات شهر به شدت پشتیبانی می‌شوند و علاقمندان به ورزش در این شهر زیبا لحظات به یادماندنی خواهند داشت.

 

دانشگاه بارسلون

این دانشگاه که در سال 1450 ساخته شد، یک دانشگاه دولتی و سطح بالا در میان دانشگاه‌های جهان است. شاید اغراق نباشد اگر بگوییم دانشگاه بارسلون یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی است. این مرکز آموزش عالی جایگان 168 رده بندی QS را در جهان به خود اختصاص داده و دومین دانشگاه عالی در اسپانیا به‌شمار می‌رود.

۶ ساختمان این دانشگاه در سطح شهر پراکنده‌اند و بیش از ۴۴۰۰۰ دانشجو را تربیت می‌کنند. از این میان ۱۵ درصد از محصلان ملیت خارجی دارند و از ۱۲۲ کشور دنیا برای تحصیل در اسپانیا به بارسلون آمده اند. تحصیل در دانشگاه بارسلون برای علاقمندان به تحقیق و پژوهش مقصد دلپذیری است و تمامی آنچه از یک مرکز دانشگاهی تحقیقاتی مد نظر دارید را برای شما برآورده می‌سازد.

نمایی دیدنی از شهر والنسیا

اعزام دانشجو و تحصیل در اسپانیا

از شرایط اعزام دانشجو و ادامه تحصیل در اسپانیا داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد البته آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می بایست در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و در صورت قبولی می توانند وارد دانشگاه های اسپانیا بشوند. دروس در دانشگاه های اسپانیا به زبان های اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شوند از این رو دانشجویان می بایست مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی را داشته باشند؛ البته دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می بایست قبل از ورود به دانشگاه ها درکالج های زبان شرکت کرده و مدرک زبان خود را اخذ نمایند.

 

اما جهت سهولت در اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا پیشنهاد وکلای ما در موسسه مهاجرت با ما این است که متقاضیان عزیز مدرک زبان خود را در ایران بگیرند زیرا برای سفارت درخواست گذراندن دوره های یادگیری زبان در کالج های اسپانیا دلیل متقاعد کننده ای برای دادن ویزا نیست و باید پذیرش در یک مقطع تحصیلی را به سفارت ارائه داد. دانشجویان در طول دوره تحصیل خود در دانشگاه از ۳۰ درصد تخفیف درمانی بهره مند می شوند؛ دانشجویانی که تمایل به داشتن بیمه تکمیلی دارند در ماه مبلغی حدود ۶۰ تا ۱۰۰ یورو باید پرداخت کنند.

محوطه داخلی دانشگاه بارسلون

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در مقطع لیسانس حدود ۴ سال به طول می انجامد و دروس در این مقطع به زبان اسپانیایی تدریس می شوند از این رو آشنایی با زبان اسپانیایی و داشتن مدرک زبان اسپانیایی برای دانشجویان الزامی است. دانشجویان در مقطع لیسانس می توانند ۱۰ ساعت در هفته را کار کنند و حداقل هفته ای ۱۰۰ یورو درآمد به ازای حقوق دریافت نمایند که این هزینه بخشی از هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس اسپانیا

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD اسپانیا و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا ۵ سال به طول می انجامد که ۲ سال آن مربوط به شرکت در کلاس های تخصصی است و ۳ سال آن جهت تکمیل پایان نامه و دفاع از آن می باشد. دروس در این مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشجویان در مقطع دکترای دانشگاه ها می توانند از بورسیه تحصیلی اسپانیا استفاده کنند. لازم به ذکر است بورسیه حدود ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو می باشد ولی دریافت آن بسیار سخت است و بطور کلی نباید روی آن حساب باز کرد، در ادامه شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا بصورت موردی به حضورتان اعلام می گردد:

 

✔ داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس ۶.۵

✔ مدارک دانشگاهی از دانشگاه های معتبر

✔ داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و…

✔ جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی از دکترا

 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا عبارتند از:

✔ مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات

✔ گواهی اشتغال به تحصیل در صورتیکه شامل متقاضی شود

✔ رزومه کاری

✔ کپی و اصل پاسپورت

✔ مدرک زبان

✔ کپی و اصل شناسنامه

✔ گواهی سلامت

✔ گواهی عدم سوء پیشینه

✔ معرفی یک حساب معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

 

پس از آماده کردن مدارک فوق، این مدارک به همراه نامه ی پذیرش باید به سفارت اسپانیا تحویل داده شود. نکته ی مهمی که باید در همین جا ذکر شود این است که اخذ پذیرش از برخی دانشگاه ها بدون مدرک زبان امکان پذیر است ولی ممکن است سفارت اسپانیا به دلیل عدم وجود مدرک زبان از صدور ویزا خودداری کند.

سوالات متداول

به دو دسته گروه ممتاز (الف) و گروه خوب (ب) تقسیم بندی می شوند

 

دانشجویان در طول دوره تحصیل خود در دانشگاه از ۳۰ درصد تخفیف درمانی بهره مند می شوند؛ دانشجویانی که تمایل به داشتن بیمه تکمیلی دارند در ماه مبلغی حدود ۶۰ تا ۱۰۰ یورو باید پرداخت کنند

دانشجویان در مقطع لیسانس می توانند ۱۰ ساعت در هفته را کار کنند

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن