مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت تحصیلی به اروپا

مهاجرت تحصیلی به اروپا

مهاجرت تحصیلی به اروپا

تحصیل در اروپا یکی از بهترین اتفاقاتی است که می تواند در زندگی هر دانشجویی رخ دهد. اتحادیه اروپا از 28 کشور تشکیل شده، که همه آنها از لحاظ تحصیلی ایده آل هستند. اما باید بگوییم که آنها تا حدودی از یکدیگر متمایز و متفاوت می باشند. انگلستان، آلمان و فرانسه  بهترین کشور های جهان برای تحصیل هستند که همه در قاره اروپا قرار دارند. اگر قصد دارید در اروپا تحصیل کنید، ممکن است اولین دانشگاهی که به ذهن شما بیاید دانشگاه آکسفورد، سوربون و یا مونیخ باشد. اما دیگر دانشگاه های اروپا نیز برای تحصیل بسیار ارزشمند می باشند.

مزایای مهاجرت تحصیلی به اروپا

ما در این مقاله قصد داریم که به شما کمک کنیم تا بر اساس بینش و تجربیات دانشجویی بهترین کشور اروپایی را برای مهاجرت انتخاب کنید. اگر قصد دارید که در مورد مهاجرت تحصیلی به اروپا ، تحصیل رایگان در اروپا، مهاجرت تحصیلی به آلمان، مهاجرت تحصیلی به انگلیس و بهترین کشور اروپا برای تحصیل اطلاعات کاملی کسب کنید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مزایای مهاجرت تحصیلی به اروپا

بهترین کشور اروپا برای تحصیل

اروپا یکی از بهترین کشور های جهان است که تحصیل در این قاره با مزایای بی شماری همراه است. سالانه میلیون ها دانشجو از سراسر جهان برای تحصیل به قاره اروپا مهاجرت می کنند تا در بهترین دانشگاه های این کشور تحصیل کنند. ما در این جا پنج دلیل برای مهاجرت به اروپا و تحصیل در دانشگاه های این قاره به شما را به شما خواهیم گفت تا بتوانید در بهترین کشور های جهان با کیفیت بالا به خوبی تحصیل کنید.

 

تضمین موفقیت کاری

در سالهای اخیر، تخصص های بین المللی به طور فزاینده ای افزایش یافته است و در این راستا کشور های بزرگ و کوچک به دنبال متخصصانی هستند که در بهترین دانشگاه های اروپا تحصیل کرده باشند. شما با تحصیل در اروپا می توانید مسیر پیشرفت خود را ترسیم کنید. از این رو کشورهای اروپایی بسیاری هستند که متخصصان خارجی را ترغیب می کنند که پس از فارغ التحصیلی نیز در کشور های خود اقامت داشته و کار کنند. شما می توانید در کشورهایی مانند انگلستان پس از فارغ التحصیلی نیز ویزای 2 ساله کار پس از تحصیل را پس از فارغ التحصیلی خود دریافت کنید.

 

تحصیل در برترین دانشگاه های جهان

بهترین شهرهای جهان از لحاظ تحصیل و زندگی دانشجویی در اروپا قرار گرفته اند. کالج و دانشگاه های اروپا همواره به طور پیاپی در رتبه بندی جهانی QS در رتبه های برتر قرار می گیرند. از موسسات آموزشی و دانشگاه های برتر اروپا می توان به دانشگاه آکسفورد،ETH  زوریخ، LSE، سوربن، دانشگاه PSL  و دانشگاه فنی مونیخ اشاره کنیم. اروپا به شکل گیری یک فرهنگ دانشگاهی بزرگ بین المللی که در حال انجام تحقیقات پیشرفته است، کمک کرده است.

 

تحصیل در سیستم آموزشی برتر

در قاره اروپا هم اکنون چیزی در حدود هزاران دانشگاه وجود دارد که برنامه های آموزشی و تحقیقاتی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. همچنین رشته های بسیاری برای تحصیل در اروپا وجود دارد که شما می توانید در آنها تحصیل کنید. از رشته هنر گرفته تا جانورشناسی امکان تحصیل در هر رشته ای در اروپا با بالاترین کیفیت وجود دارد.

طیف گسترده ای از دانشگاه های مختلف در اروپا وجود دارد که شما می توانید در آنها تحصیل کنید، از دانشگاههای کوچک تا مراکز مطالعاتی بزرگ امکان تحصیل در برنامه های تحقیقی دانشگاهی پیشرفته یا آموزشی وجود دارد.

 

هزینه پایین شهریه های تحصیلی

یکی از مزایای تحصیل در اروپا نرخ پایین شهریه های دانشگاه های این قاره می باشد و می توانید در اکثر دانشگاه های دولتی اروپا با هزینه های بسیار پایین تحصیل کنید. در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا یا استرالیا هزینه تحصیل در دانشگاه های اروپا بسیار مقرون به صرفه می باشد. این در حالی است که در برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان و نروژ نیز هیچ شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی شود.

با تضمین تحصیلات عالی در اروپا، متقاضیان می توانند از کمک هزینه و سایر خدمات مالی در طول تحصیل نیز استفاده کنند.

 

تحصیل به زبان انگلیسی

یکی دیگر از مزایای تحصیل در اروپا امکان تحصیل به زبان انگلیسی می باشد و شما می توانید از هزاران برنامه تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی استفاده کنید.

در اروپا مردم این قاره به زبان انگلیسی به خوبی مسلط هستند و از این رو شما نگرانی از بابت زبان نخواهید داشت. این بدان معناست که اگرچه زبان لهستانی، پرتغالی یا سوئدی را نمی توانید حرف بزنید اما این امکان برای شما وجود دارد که با زبان انگلیسی به آسانی با مردم اروپا در ارتباط باشید.

بهترین کشور اروپا برای تحصیل

بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل از لحاظ شاخص های علمی، تحصیلی و زندگی عبارتند از:

 • اسپانیا
 • سوئیس
 • فرانسه
 • آلمان
 • انگلستان
 • هلند
 • یونان
 • اتریش
 • لهستان
 • سوئد

 

ما در این رتبه بندی بهترین دانشگاه های اروپا را بر اساس عواملی مانند دسترسی به سیستم آموزش عالی، بهترین امکانات آموزشی و همچنین اخذ ویزای دانشجویی بین المللی رتبه بندی کرده ایم.

ما در ادامه چند تا از بهترین کشورهای اروپا برای تحصیل را برای شما معرفی کرده ایم. شما می توانید با مهاجرت تحصیلی به پنج کشور اسپانیا، سوئیس، فرانسه، آلمان و انگلستان در ادامه آشنا بشوید.

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

اسپانیا از لحاظ تحصیل در صدر لیست بهترین کشورهای اروپایی قرار دارد. این کشور یکی از کم هزینه ترین کشور های جهان برای زندگی می باشد. چیزی بیش از 70 دانشگاه در اسپانیا وجود دارد که شما می توانید با هزینه مقرون به صرفه در محیط غنی تاریخی و فرهنگی به تحصیل بپردازید.

اسپانیا می تواند برای شما یک انتخاب عالی برای تحصیل در خارج از کشور باشد. علاوه بر این، شما در هنگام تحصیل در اسپانیا این امکان را خواهید داشت که دومین زبان رایج دنیا را فرا بگیرید. از رو کارفرمایان بسیاری از سراسر جهان از اعطای فرصت های شغلی به شما استقبال خواهند کرد.

 

تحصیل در اسپانیا

اگرچه نرخ شهریه دانشگاه های اسپانیا به طور کلی بسیار پایین ترین از چیزی است که در دیگر مناطق اروپا وجود دارد، اما هزینه تحصیل شما بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود.

شهریه دانشگاهی شما نیز همچنین بستگی به تعداد واحدهایی خواهد داشت که شما می گذرانید و هر چه برنامه تحصیلی شما تخصصی و طولانی تر باشد بالطبع پرهزینه تر نیز خواهد شد.

خوشبختانه شما امکان دریافت انواع مختلف بورسیه تحصیلی و حمایت مالی مانند وام را نیز در اسپانیا خواهید داشت.

 •     میانگین شهریه به صورت سالانه در دانشگاه های دولتی اسپانیا 750 تا 3500 یورو به صورت سالانه می باشد.

 

شرایط تحصیل در اسپانیا

شرایط تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی اسپانیا بدین صورت است:

 • دانشجویان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه های اسپانیا باید مدارک معتبر از مقاطع مطالعاتی قبلی خود را ارسال کنند.
 • برای تحصیل در اسپانیا باید در امتحانات رسمی ورودی دانشگاههای اسپانیا به نام Selectividad  شرکت کرده و قبول شده باشید. این آزمون دو بار در سال برگزار می شود.
 • پس از پذیرفته شدن در امتحانات ورودی دانشگاه های اسپانیا، شما می توانید با داشتن شرایط لازم برای دریافت ویزا و مجوز تحصیلی خود اقدام کنید.

 

شرایط ویزای دانشجویی اسپانیا

به طور کلی برای تحصیل در اسپانیا شما باید موارد زیر را داشته باشید:

 • گذرنامه معتبر که پس از 12 ماه اقامت در اسپانیا معتبر باشد.
 • بیمه درمانی معتبر که بتواند تمام خطرات ناشی از تحصیل در اسپانیا در زمان حضور در این کشور را تحت پوشش قرار دهد.
 • اثبات تمکن مالی برای مدت زمان حضور و اقامت در اسپانیا.
 • اطمینان از بازگشت به کشور پس از پایان تحصیلات تکمیلی.
 • ارسال اظهارنامه بانکی که نشان دهد شما می توانید در مدت زمان تحصیل خود در اسپانیا هزینه های خود را پرداخت کنید.
 

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

سوئیس با وجود وسعت بسیار کمی که دارد یکی از بهترین کشور های اروپا از لحاظ کیفیت زندگی و همچنین چشم اندازهای تحصیلی و شغلی است. سوئیس رتبه دوم بهترین کشور اروپا برای تحصیل را در اختیار دارد. این کشور کوچک در اروپای مرکزی می تواند یکی از شگفت انگیزترین کشور های جهان برای تحصیل شما باشد.

 

دو دانشگاه برتر جهان در سوئیس قرار دارند. تفکر انتقادی، یادگیری تعاملی و بحث فعال در کلاس شیوه آموزشی در دانشگاه های سوئیس می باشد. فارغ التحصیلان از دانشگاه های برتر سوئیس می توانند در انتخاب شغلی خود در آینده تاثیر مثبتی دریافت کنند. سوئیس با وجود سیستم آموزشی مبتنی بر مهارت به شما می تواند در زمان اشتغال کمک بسیاری نیز بکند.

 

تحصیل در سوئیس

سیستم آموزشی سوئیس از لحاظ کیفیت در سطح اول جهانی قرار دارد. سوئیس علاوه بر داشتن موسسات دولتی بسیار با کیفیت دارای کالج های خصوصی بسیار عالی است. شما امکان تحصیل در موسسات دولتی و خصوصی در طیف کاملی از دوره های تحصیلی را در سوئیس خواهید داشت.

 میانگین شهریه سالانه در دانشگاههای دولتی سوئیس 15 تا 40 هزار فرانک سوئیس می باشد.

 

شرایط تحصیل در سوئیس

داوطلبانی که قصد تحصیل در سوئیس را دارند باید گواهینامه های آموزشی معتبری داشته باشند که از سوی دولت این کشور شناخته شده باشد. مدارک تحصیلی که شما به دانشگاه های سوئیس ارائه می کنید باید توسط دانشگاه این کشور معتبر شناخته شوند. استانداردهای خاصی بسته به دانشگاه و سطح و رشته تحصیلی شما در سوئیس وجود خواهد داشت.

به صورت کلی مهمترین شرایط تحصیل در دانشگاه های سوئیس عبارتند از:

 

 • بسته به دوره و مقطع تحصیلی باید از لحاظ زبان مهارت کافی را داشته باشید.
 • بر اساس گذرنامه اکثر دانشگاه های سوئیس استاندارد B1/B2 را از شما می خواهند. برخی از دوره های تحصیلی در سوئیس در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشد.
 • برای تحصیل در برخی از دانشگاه های سوئیس باید گواهینامه زبان آیلتس و تافل را داشته باشید.

 

ویزای تحصیلی سوئیس

تمام دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کشور سوئیس را دارند باید از سفارت سوئیس ویزای تحصیلی را دریافت کنند. از مهمترین شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • اثبات تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی دانشجویی در زمان تحصیل در سوئیس. اگر شما قصد دارید که خانواده خود را نیز در زمان تحصیل به همراه خود داشته باشید، باید مدارک کافی برای اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه های آنها را نیز داشته باشید.
 • بیمه برای پوشش حوادث در سوئیس.
 • اهداف تحصیلی در اروپا.
 • برگه پذیرش و تایید تحصیل در یکی موسسه آموزش عالی مورد تایید دولت سوئیس.
 • اثبات بازگشت به کشور پس از فارغ التحصیلی.
 • برگه ای که مکان اقامت شما را در سوئیس نشان دهد.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

فرانسه از قدیم تا به کنون یکی از بهترین کشور های جهان برای تحصیل بوده و دانشجویان بسیاری برای تحصیل به علت دانشگاه و سیستم آموزشی برجسته، این کشور را برای تحصیل انتخاب می کردند. فرانسه را بی شک می توان به عنوان مقصد تحصیلی برتر در جهان انتخاب کرد.

 

فرانسه مرکز مد اروپا است و با وجود جاذبه های گردشگری بیشماری مانند ریویرای خیره کننده و کلیسای جامع دلربای نوتردام در لیست سفر بسیاری از مردم جهان قرار دارد. فرانسه با داشتن سیستم آموزشی قوی با میزبانی از بیش از 3500 دانشگاه دولتی دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل به سوی خود جذب می کند.

 

تحصیل در فرانسه

دولت هزینه های تحصیل در دانشگاه های فرانسه را مورد حمایت قرار می دهد. شما امکان تحصیل در فرانسه با حداقل 200 یورو در سال را دارید. برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی البته باید هزینه بیشتری را بپردازید و این هزینه تا 20،000 یورو در سال نیز ممکن است که برسد.

البته ناگفته نماند که تمام دانشجویانی که منابع مالی لازم برای تحصیل در فرانسه را ندارند، واجد شرایط دریافت کمک های بلاعوض، بورسیه و وام تحصیلی نیز می شوند.

 

شرایط تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل و ورود به دانشگاه های فرانسه بسته به رشته و مقطع شما می تواند متفاوت باشد. از اینرو بهتر است که برای کسب اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه مورد نظر به سایت رسمی موسسه آموزشی مراجعه کنید. از مهمترین شرایط تحصیل در فرانسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • مدارک سوابق تحصیلی مانند دیپلم.
 • مدارک لازم مبنی بر تسلط به زبان فرانسه یا انگلیسی.
 • قبولی در آزمونی که قصد تحصیل در آن را دارید.
 • شرکت در آزمون ورودی پس از پایان دو سال تحصیل مقدماتی.

 

ویزای دانشجویی فرانسه

پس از اینکه دانشجویان ایرانی در یک موسسه آموزشی در فرانسه پذیرفته می شوند، باید برای ویزا از سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو درخواست خود را ارائه دهند. نوع ویزای شما بستگی به طول مدت تحصیل شما در فرانسه خواهد داشت. مهمترین شرایط دریافت ویزای تحصیلی فرانسه عبارتند از:

 

 • مدرک زبان معتبر مهارت زبان فرانسه.
 • اثبات تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل در فرانسه.
 • بیمه حوادث برای مدت زمان تحصیل در فرانسه.
 • اثبات اینکه شما محل اقامت مناسبی برای مدت زمان حضور تحصیلی خود در فرانسه را دارید.
 • در صورتی که دوره تحصیلی شما در فرانسه کوتاه مدت است به ویزای دانشجویی کوتاه مدت نیاز خواهید داشت و اما اگر دوره تحصیلی شما کمی طولانی تر است به ویزای بلند مدت نیاز خواهید داشت.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

بی شک یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در آلمان برای دانشجویان از سراسر جهان آلمان می باشد. دانشگاه های آلمان از بهترین دانشگاه های جهان بوده و تحصیل در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان خارجی منجمله ایرانیان کاملاً رایگان است.

به همین دلیل آلمان در لیست بهترین کشورهای اروپا برای تحصیل در سال های اخیر بوده و مهاجران بسیاری را هر ساله برای تحصیل به سوی خود جذب می کند.

 

کلاسهای درس در  آلمان به صورتی است که نظریه با واقعیت ادغام می شوند و دانشجویان به صورت عملی آموزش های ارزشمندی را برای حرفه آینده خود می بینند. علاوه بر دریافت مدارک تحصیلی درجه یک، شما با تحصیل در آلمان می توانید با تاریخ جذاب این کشور آشنا شده و در سرزمین شاعران و اندیشمندان غوطه ور شوید.

 

تحصیل در آلمان

اکثر دانشگاه های آلمان به صورت مستقل و با بودجه دولتی اداره می شوند. آلمان از سیستم آموزشی بولونیا پیروی می کند، به این معنی که تحصیلات عالی به مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارای استاندارد های آموزشی اروپا می باشند. مدارک تحصیلی در دانشگاه های آلمان بر اساس تخصص طبقه بندی می شوند و شامل کالج های علمی، علمی کاربردی و هنر تقسیم بندی می شوند.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان در تمام مقاطع در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان است. اما در دانشگاه های خصوصی ممکن است هزینه تحصیل برای لیسانس تا 20،000 یورو در سال و برای کارشناسی ارشد 30.000 یورو در سال افزایش یابد.

 

شرایط تحصیل در آلمان

برای درخواست پذیرش تحصیل در دانشگاه های آلمان که مستقیماً به موسسه مورد نظر ارسال می شود باید این شرایط را داشته باشید:

 

 • دانشگاه های آلمان هر کدام معیارهای پذیرش متفاوتی دارند، اما ممکن است که از شما شواهدی از لحاظ گواهینامه قبلی تحصیلی خود را در قالب رونوشت یا دیپلم دبیرستان ارائه کنید.
 • باید میزان مهارت لازم برای تحصیل به زبان آلمانی را داشته باشید.
 • شواهدی کافی مبنی بر داشتن بیمه مراقبت های بهداشتی در آلمان.

 

ویزای دانشجویی آلمان

همه دانشجویان ایرانی برای تحصیل در آلمان نیاز به ویزا دارند. شما پس از اینکه نامه پذیرش خود در دانشگاه دریافت کردید، می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان به کنسولگری این کشور در خیابان فردوسی تهران مراجعه کنید. مهمترین شرایط لازم برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان عبارت است از:

 

 • برگه پذیرش از دانشگاه.
 • گواهینامه و مدارک تحصیلی پیشین.
 • اثبات سرمایه و بودجه کافی برای تحصیل در آلمان.
 • اثبات مهارت زبان آلمانی.
 • بیمه درمانی مورد اعتبار در آلمان.

 

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به آنگلستان

انگلستان بی شک در کنار ایالات متحده آمریکا، بهترین کشورهای جهان برای تحصیل  هستند. انگلستان میزبان تعداد بسیاری از برترین و مشهورترین دانشگاه های جهان مانند آکسفورد و کمبریج می باشد. بسیاری از دانشگاه های این کشور مرتباً هر سال در فهرست برترین دانشگاه های جهان در سایت های معتبر دانشگاهی مانند QS قرار می گیرند.

 

تحصیل در انگلستان شما را می تواند در چهارراه علمی اروپا قرار دهد. این کشور با داشتن میراث تاریخی و فرهنگی شگفت انگیز، مکان زندگی بسیاری از دانشمندان برتر جهان نیز بوده است.

هم اکنون چیزی بیش از 420،000 دانشجوی خارجی در انگلستان در مقاطع عالی در حال تحصیل هستند و با وجود دانشجویان ایرانی بسیاری که در این کشور شما نیز پس از مهاجرت تحصیلی به انگلستان احساس غربت نخواهید کرد.

 

تحصیل در انگلستان

سیستم دانشگاهی در انگلستان شامل سه درجه تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری (PhD) می باشد. مقطع کارشناسی در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی سه سال و در اسکاتلند چهار سال است. همچنین شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید یک سال به صورت تمام وقت یا دو سال به صورت نیمه وقت تحصیل کنید. این در حالی است که شما باید در مقطع دکترا در انگلستان 5 سال به تحقیق و پژوهش بپردازید.

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در انگلستان بین 10 تا 30 هزار پوند در سال بر اساس موارد گوناگونی از جمله مقطع، رشته و دانشگاه محل تحصیل متغیر می باشد.

 

شرایط تحصیل در انگلستان

همه متقاضیان برای تحصیل در انگلستان باید به وب سایت رسمی موسسه آموزشی مورد نظر خود مراجعه کنند و از شرایط و نحوه درخواست تحصیل مطلع شوند. هر دوره ای در انگلستان دارای معیارهای ورود خود است. مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه های انگلستان شامل موارد زیر می شود:

 

 • برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان باید مدارکی را نشان دهید کند که مهارت زبان انگلیسی شما را ثابت کند.
 • مدارک تحصیلی در مقاطع پیشین.
 • تمکن مالی در مدت زمان حضور در انگلستان
 • بیمه سلامت برای مدت زمان حضور در انگلستان

 

ویزای تحصیلی انگلستان

شما برای تحصیل در انگلستان بسته به شرایط و دوره تحصیلی خود باید ویزای مناسبی را دریافت کنید. از این رو برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان نیاز است که شما با داشتن مدارک و شرایط لازم به کنسولگری این کشور در خیابان فردوسی مراجعه کنید.

 

 • بسته به مدت زمان تحصیل خود در انگلستان باید ویزای کوتاه مدت و یا بلند مدت دریافت کنید.
 • گذرنامه معتبر که پس از 6 ماه حضور در انگلستان معتبر باشد.
 • تأیید پذیرش از دانشگاه های انگلستان.
 • نمره لازم در آزمون زبان انگلیسی.
 • تمکن مالی کافی برای مدت زمان تحصیل در انگلستان.
 • عکس پرسنلی گرفته شده اخیر.
 • تأیید پذیرش (CAS)  از موسسه تحصیلی.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به انگلیس

نتیجه گیری

امیدواریم که شما در پایان این مقاله در مورد مهاجرت تحصیلی به اروپا آنچه را که می خواستید دریافت کرده باشید. در این مقاله ما بهترین کشورهای اروپا برای تحصیل را مورد بحث قرار دادیم.

اما ناگفته نماند که سایر کشورهای بزرگ اروپایی مانند هلند، یونان، اتریش، لهستان و سوئد نیز برای تحصیل از کشور های بسیار مناسبی هستند. اگر قصد تحصیل در اروپا را دارید بهتر است که مزایا و معایب کشور مقصد خود را در نظر بگیرید و پس از پرس و جوی کافی کشور مقصد خود را انتخاب کنید.

سوالات متداول

برای مهاجرت تحصیلی به اروپا، آلمان می تواند بهترین گزینه شما برای مهاجرت باشد. شما این امکان را دارید که به صورت رایگان در برترین دانشگاه های اروپا تحصیل کنید.

تحصیل در اغلب کشور های اروپایی مقرون به صرفه است. به طور مثال شما برای تحصیل در فرانسه، پرتغال و یا اسپانیا تنها کافی است که سالی 300 تا 1500 یورو خرج کنید. کشور هایی مانند نروژ و آلمان نیز دانشگاه های با کیفیتی دارند که به دانشجویان خارجی دوره های خود را به صورت رایگان ارائه می کنند.

 

برای مقایسه این دو باید موارد زیادی را مورد مقایسه قرار داد. اما اگر به صورت کلی بخواهیم صحبت کنیم خوب با وجود اینکه آمریکا دانشگاه های بسیار با کیفیت تری نسبت به اروپا دارد، اما تحصیل در اروپا مزایای بیشتری را نسبت به آمریکا دارد. تحصیل در اروپا مقرون به صرفه است، ایران تا اروپا مسافت کمتری دارد و یا امکان دریافت اقامت پس از تحصیل در اروپا آسانتر است.

 
 

حداقل 10 تا از دانشگاه های آلمان در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. اما از میان آنها دانشگاه فنی مونیخ با داشتن رتبه 39 یکی از بهترین دانشگاه آلمان برای تحصیل می باشد.

 
 
 

هزینه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا چیزی در حدود 800 تا 3500 یورو در سال است.

 
 
 
 

هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا در یک قرن اخیر چیزی در حدود 500 درصد افزایش یافته است. شما برای تحصیل در آمریکا باید چیزی در حدود 40 هزار دلار در سال به صورت میانگین هزینه کنید. این در حالی است که به غیر از کشور هایی مانند آلمان و نروژ که تحصیل در آنها رایگان است در کشورهایی مانند فرانسه و یا پرتغال هزینه تحصیل شما سالی در حدود 500 یورو می باشد.

 
 
 
 
 

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن