مشاوره رایگان

02128111107

ویزای سفر الکترونیکی استرالیا (ساب کلاس 601)

ویزای سفر الکترونیکی استرالیا (ساب کلاس 601)

ویزای سفر الکترونیکی استرالیا (ساب کلاس 601)

ویزای سفر الکترونیکی (ساب کلاس 601)  یکی از مهمترین ویزاهای مهاجرتی استرالیا است که از طریق این ویزا شما این امکان را خواهید داشت تا در یک دوره 1 ساله هر چند بار که بخواهید به استرالیا سفر کنید. متقاضی این امکان را دارد تا حداکثر برای مدت زمان 3 ماه از طریق دریافت ویزای سفر الکترونیکی استرالیا در این کشور اقامت داشته باشد. ویزای 601 برای کسانی که نیاز دارند به استرالیا سفر کنند مناسب است. 

از طریق دریافت این ویزا شما این فرصت را پیدا خواهید کرد تا با خانواده و دوستان خود در استرالیا دیدار داشته باشید و مدتی نیز در آنجا اقامت کنید. شما این امکان را خواهید داشت تا هر چند بار که بخواهید در یک سال به این کشور سفر داشته باشید.

برای ویزای زیر کلاس 601 شما باید در هنگام درخواست خارج از استرالیا بوده باشید. شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت راهنمایی در طول فرآیند و ضرورت های درخواست ویزا با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در تماس باشید. شما برای سفر به استرالیا از طریق این ویزا باید مدارک و شرایط لازم را داشته باشید. همچنین لازم است که شما نشان دهید که پشتوانه مالی کافی برای حمایت از اقامت خود در استرالیا را خواهید داشت.

آنچه در این مقاله میخوانید :
ویزای سفر الکترونیکی استرالیا (ساب کلاس ۶۰۱)

واجدین شرایط ویزای ETA 601 استرالیا

زیر کلاس ویزا 601 دارای معیارهای خاصی است که شما لازم است واجد شرایط آنها باشید. ما در زیر این شرایط را برای شما بیان کرده ایم:

 • متقاضی لازم است که برای درخواست ویزای ETA 601 پاسپورت معتبر داشته باشد.
 • متقاضی هنگام درخواست ویزا 601 باید خارج از استرالیا بوده باشد.

ویزای سفر الکترونیک تجاری

متقاضیانی که می خواهند برای سفر های تجاری به استرالیا سفر کنند این امکان را دارند که این ویزا را دریافت کنند. شما می توانید برای سمینارهای تجاری، کنفرانس و قرارداد های تجاری از طریق این ویزا به استرالیا سفر داشته باشید.

ویزای سفر الکترونیک تجاری

ویزای مسافرتی الکترونیک توریستی

آن دسته از افرادی که قصد دارند به استرالیا سفر کنند و از این کشور بازدید داشته باشند می توانند این ویزا را دریافت کنند. این همچنین برای کسانی که می خواهند به استرالیا سفر داشته و با خانواده و دوستان خود در استرالیا ملاقات داشته باشند قابل اجرا می باشد.

ویزای زیر کلاس 601 برای بسیاری از متقاضیانی که می خواهند سفر توریستی به استرالیا داشته باشند مناسب  می باشد. ما به کسانی که دوست دارند برای تجارت و همچنین برای تعطیلات به این کشور سفر کنند دریافت این ویزا را پیشنهاد می کنیم. اگر قصد دارید برای سفر توریستی و یا کنفرانس و جلسات تجاری به استرالیا سفر داشته باشید همین امروز با متخصصین و کارشناسان ما در تماس باشید.

ویزای مسافرتی الکترونیک توریستی

مزایای زیر کلاس 601 در استرالیا

ویزای زیر کلاس 601 به شما این امکان را می دهد تا هر چند بار که می خواهید از این کشور بازدید داشته باشید و در هر بار بازدید تا 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشید. کاوش نهادهای تجاری و تجربه چیزهای جدید از فرصت های مختلف دریافت این ویزا می باشد. افرادی که علاقه مند به سفر از طریق دریافت این ویزا هستند نیز می توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

شما می‌توانید از طریق دریافت این ویزا قرارداد تجاری خود را مورد بررسی قرار دهید و یا بازبینی کنید. شما این امکان را خواهید داشت که در هر کنفرانس یا سمینار از طریق دریافت ویزای زیر کلاس 601 شرکت داشته باشید.

شرایط ویزای زیر کلاس 601

ساختار درخواست ویزای زیر کلاس 601 لازم است که از همه لحاظ قانونی باشد. شما باید تمام شرایط مورد نیاز و لازم برای دریافت ویزای زیر کلاس 601 را داشته باشید. الزامات و شرایط لازم برای دریافت ویزای 601 استرالیا بدین صورت است:

 • هیچ محدودیت سنی در هنگام درخواست برای این ویزا وجود ندارد.
 •  لازم است پاسپورت مناسب برای دریافت این ویزا داشته باشید.
 • باید شرایط سلامت و شخصیتی لازم برای دریافت این ویزا را داشته باشید.
 • بدهی مالی به نام متقاضی ثبت نشده باشد.
 • باید برگه ای را امضا کنید که نشان دهد شما به قوانین استرالیا احترام می گذارید.

معیارهای عمومی شرایط دریافت ویزای زیر کلاس 601

نیازهای خاصی برای دریافت این ویزا وجود دارد که پس از بررسی درخواست باید برآورده شود. شما لازم است که تک تک نکاتی که برای سفر از طریق ویزای 601 وجود دارد را رعایت کرده باشید تا برای صدور ویزای شما مشکلی ایجاد نشود. برای کسب معیارهای لازم برای آنکه واجد شرایط ویزای 601 باشید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • پاسپورت مناسب

برای ویزای 601 شما لازم است که پاسپورت مناسبی که دارای دوازده ماه اعتبار است را داشته باشید.

 • بازدید موقت

شما باید اثبات کنید که قصد دارید که یک بازدید موقت کمتر از 3 ماه در این کشور داشته باشید و قوانین استرالیا را نیز رعایت می کنید.

 • سلامتی و نیازهای شخصیتی

شما لازم است که شرایط بهداشتی و شخصیتی که توسط دولت استرالیا اعلام می شود را برای دریافت تاییدیه ویزا و بازدید از استرالیا داشته باشید.

 • بدون بدهی

در هنگام ثبت نام نباید به نام شما بدهی مالی تحت دولت استرالیا در هر مبلغی ثبت شده باشد. اگر چنین باشد، پیش از درخواست لازم است که بدهی خود را پرداخت کرده باشید.

 • امضای اسناد

شما به عنوان متقاضی لازم است که اسنادی را امضا کنید که به قانون و نظم استرالیا احترام می گذارید.

 • سن

محدودیت سنی خاصی برای دریافت این ویزا وجود ندارد.

 • بدون دوره تمدید

اگر می خواهید پس از پایان اعتبار ویزا برای مدت طولانی تری در این کشور اقامت داشته باشید، باید برای ویزای دیگری اقدام کنید. هیچ گزینه ای برای تمدید این ویزا وجود ندارد.

 • اعضا

هنگام درخواست خود، شما لازم است که تمام جزئیات مربوط به تعداد اعضایی که با شما قصد دارند سفر کنند را ارائه کنید. هنگام درخواست ویزا، همه این افراد لازم است که پاسپورت خود را به همراه داشته باشند.

 • مشکل سلامتی

شما مسئول هزینه های مربوط به سلامتی خود در کشور استرالیا خواهید بود.

 • حمایت

شما باید حین درخواست برای ویزا اسپانسر در طول دوره حضور در کشور از تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های خود برخوردار باشید.

معیارهای عمومی شرایط دریافت ویزای زیر کلاس ۶۰۱

چک لیست ویزای زیر کلاس استرالیا 601

ساختار خاصی برای چک لیست ویزا زیر کلاس 601 وجود ندارد. چک لیست شامل تمام نکات مورد نیاز ذکر شده می باشد که متقاضیان باید هنگام درخواست ویزا آنها را حتما رعایت کرده باشند. چک لیست ETA ویزای زیر کلاس 601 بر چند عامل تاکید دارد که ما در ادامه آنها را برای شما شرح خواهیم داد:

 • قبل از درخواست ببینید که آیا پاسپورت شما اعتبار لازم را دارد.
 • ضمن درخواست، مدارک مورد نیاز مانند شناسنامه، مشخصات شخصیتی و بهداشتی، گذرنامه و غیره را ارائه دهید.
 • می توانید به صورت آنلاین درخواست خود را ارائه کنید.
 • اگر از خارج از استرالیا درخواست خود را ارائه می دهید، لازم است مکان خود را انتخاب کنید.
 • اگر از پروسه ترخیص مهاجرت درخواست می کنید، باید در آن مکانی حضور داشته باشید که ویزا به شما پیشنهاد می شود.
 • اگر درخواست شما شروع به پردازش شود، به شما اطلاع رسانی خواهد شد.  
 • شما ممکن است که نیاز داشته باشید اطلاعات بیشتری را نیز ارائه کنید.
 • هنگام درخواست ویزا باید شما خارج از استرالیا درخواست خود را ارائه کرده باشید.
 • پس از تایید ویزای شما، اطلاعات ویزا با ذکر شماره و تاریخ ویزا و غیره را دریافت خواهید کرد.

مدت زمان بررسی و پردازش ویزای بازدید کننده 601

هیچ مدت زمان مشخصی برای دریافت ویزای Eta 601 وجود ندارد. برای مثال، مدت زمان پردازش ویزای 601 به چند عامل بستگی دارد که ما در ادامه آنها را برای شما شرح خواهیم داد:

 • پر کردن صحیح درخواست ها
 • پیوست کردن کلیه مدارک مربوطه به صورت صحیح برای اعطای ویزای مورد نیاز خود.
 • تایید اطلاعات به زمان نیاز دارد زیرا همه اوراق باید به دقت مورد تایید قرار بگیرن

درباره استرالیا

کشور مشترک المنافع استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان (از نظر جغرافیایی) و پهناورترین کشور اقیانوسیه است. این کشور با نیوزلند از جنوب شرقی، اندونزی، پاپوآ گینه نو و تیمور شرقی از شمال همسایه است. نام کشور استرالیا از عبارت لاتین terra australis incognita (“سرزمین ناشناخته جنوبی”) برگرفته شده است. مساحت استرالیا 7688287 کیلومتر مربع است. و جمعیت این کشور بر اساس برآورد رسمی در سپتامبر 2021، 25,750,198 نفر بوده است.

پایتخت استرالیا شهر کانبرا است که 403000 نفر جمعیت دارد. استرالیا کشوری است که شامل قاره استرالیا، تاسمانی و جزایر متعدد دیگر می شود.

تقریباً همه استرالیایی ها انگلیسی را به عنوان زبان اول یا دوم خود صحبت می کنند و زبان های بومی نیز در این کشور رواج دارند که شبیه یکدیگر هستند و به دو گروه عمده، گروه جنوبی و گروه شمالی تقسیم می شوند. مهاجران چینی، ایتالیایی، یونانی و ویتنامی عمده مهاجران استرالیا را تشکیل می دهند. زبان این مهاجران نیز جزو ده زبان اصلی این کشور به شمار می رود. واحد رسمی پول این کشور نیز دلار استرالیا می باشد.

اقتصاد استرالیا

استرالیا کشوری ثروتمند است. این کشور دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان را در اختیار دارد و پنجمین کشور از لحاظ تولید ناخالص داخلی سرانه با 66985 دلار است.

درآمدهای استرالیا از منابع مختلفی مانند معدن، مخابرات، سیستم بانکی و بخش ساختمان تامین می شود. این کشور دارای یک اقتصاد با تولید ناخالص داخلی نسبتاً بالا و نرخ فقر بسیار پایین است. از نظر میانگین ثروت، استرالیا پس از سوئیس در رتبه دوم جهان قرار دارد. اگرچه نرخ فقر از 2001 تا 2013 از 10.2 درصد به 11.8 درصد افزایش یافته است، این کشور به عنوان کشوری با کمترین میزان فقر در جهان شناخته می شود.

استرالیا رتبه سوم در شاخص آزادی اقتصادی را در اختیار خود دارد. اداره ملی آمار استرالیا همچنین اعلام کرده است که نرخ بیکاری استرالیا 4.5 درصد می باشد. استرالیا از آن کشور هایی است که بر خلاف سایر کشورهای توسعه یافته اقتصادی، در طول بحران مالی 09-2008 وارد رکود اقتصادی نشد.

electronic-travel-visa-subclass-601(5)

میانگین درآمد در استرالیا

یک مهاجر در استرالیا به احتمال زیاد با حداقل دستمزد شروع به کار می کند، زیرا آشنایی لازم با محیط و یا آشنایی لازم برای انجام کاری را که به وی محول کرده اند را ممکن است که نداشته باشد.

طبق قانون، حقوق پایه در استرالیا 18.93 دلار در ساعت (3820 دلار در ماه) است، در حالی که در بسیاری از کشور های اروپایی این رقم به 5.30 دلار در ساعت (1070 دلار در ماه) پیش از مالیات، می رسد. این تفاوت مسلماً چشمگیر است، زیرا حقوق پایه استرالیایی ها بیش از سه برابر حقوق اولیه در بسیاری از کشورهای اروپایی می باشد. 

در مورد میانگین درآمد ماهانه، درآمد در ملبورن (4487 دلار) در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی (1119 دلار) 300٪ بیشتر است.

در استرالیا محدودیت معافیت از مالیات به 18200 دلار در سال می رسد در حالی که در بسیاری از کشور های اروپایی به 8900 دلار در سال کاهش پیدا می کند.

هزینه زندگی در استرالیا

طبق وب سایت numbeo.com که به بررسی هزینه های زندگی در تمام شهرها و کشور های جهان می پردازد، یک خانواده چهار نفره در ملبورن برای تامین تمام نیازهای خود به حدود 6487 دلار در ماه نیاز دارند، در حالی که در اروپا این مبلغ به 4264 دلار در ماه می رسد.

این مبالغ مربوط به خانواده ای با دو فرزند است که در یک آپارتمان سه اتاقه خارج از مرکز شهر زندگی می کنند، که با وسایل نقلیه عمومی (بدون ماشین) به محل کار خود می روند و به طور معمول غذا می خورند، لباس های مقرون به صرفه نیز می خرند و یکی از بزرگسالان این خانواده به باشگاه بدنسازی نیز می رود.

این در حالی است که همه اعضای این خانواده هفته ای یک بار به رستوران یا سینما می روند و سالی یک بار به تعطیلات می روند تا اقامتگاه های ارزان قیمت دریافت کنند.

وب سایت expatistan.com داده های مشابهی را در مورد هزینه های زندگی ارائه می دهد. بر اساس آن هزینه زندگی در آتن 32٪ کمتر از ملبورن است.

با بررسی قیمت تمام شده کالاها به اعداد مطلق، کشور های اروپایی از نظر شیر (+ 45%)، سوخت (+ 69%) و قبض تلفن همراه (+ 70%) گرانتر از ملبورن هستند. مالیات بر ارزش افزوده که در کشور های اروپایی به 24٪ می رسد، بار زیادی بر قیمت محصولات ایجاد می کند، در حالی که مالیات بر ارزش افزوده مربوطه در استرالیا 10٪ است.

از سوی دیگر، در ملبورن، میوه ها و سبزیجات به طور قابل توجهی گران تر هستند (+ 51٪)، نان (+ 55٪)، کارت حمل و نقل عمومی ماهانه (+ 210٪)، اجاره (239٪)، خانه (از + 185٪ تا + 275٪ و سیگار (+ 313٪).

با در نظر گرفتن همه موارد فوق، به این نتیجه می رسیم که قدرت خرید یک استرالیایی ساکن ملبورن برابر است با دو و نیم برابر قدرت خرید یک ساکن اروپایی.

در استرالیا، یک فرد جوان می‌تواند از نظر مالی مستقل، و از حقوق اولیه برخوردار باشد، هزینه‌های اجاره، قبض‌ها و تمام هزینه‌های شخصی خود را نیز پوشش دهد.

علیرغم مزیت اقتصادی نسبی اروپایی ها، استرالیایی ها حداقل دستمزد بالاتری را دارند و از مزایای رفاهی بیشتری نیز برخوردار هستند. با توجه به این موارد می توانیم این نتیجه را بگیریم که زندگی در استرالیا می تواند نسبت به اروپا از لحاظ اقتصادی مزیت های بیشتری را برای مهاجرانی که این کشور را انتخاب کرده اند داشته باشد.

سوالات متداول

ویزای زیر کلاس 601 ویزایی است که شما به عنوان متقاضی اجازه خواهید داشت تا به مدت 1 سال به تعداد دفعاتی که بخواهید از کشور استرالیا بازدید داشته باشید. برای هر بار شما می توانید تا 3 ماه در این کشور اقامت دریافت کنید.

 • هیچ هزینه پردازشی برای دریافت ویزای ETA 601 وجود ندارد. تنها شما لازم است که هزینه خدمات شامل 20 دلار استرالیا را پرداخت کرده باشید.
 • تمام کسانی که می خواهند به این کشور سفر کرده و در این کشور به تفریح یا ماموریت های تجاری بپردازند لازم است که ویزای زیر کلاس 601 را دریافت کنند.

ویزای زیر کلاس 601 یک ویزای موقت می باشد که شما می توانید با داشتن شرایط لازم آن را دریافت کنید.

ویزای 601 برای مدت یک سال اعتبار دارد و شما می توانید برای یک سال از تمام مزایای زندگی در استرالیا بهره مند شوید.

برای تسریع روند ، لطفاً مطمئن شوید که:

 • به تمام سوالات موجود در فرم درخواست به طور کامل و صادقانه پاسخ داده اید.
 • تمام مدارک پشتیبانی مورد نیاز را بارگذاری کنید.
 • پیش از ارسال درخواست مجددا تمام موارد مورد نیاز خود را بررسی کنید.

بیشتر تأخیرها ناشی از عدم دقت یا عدم وجود مدارک مورد نیاز در برنامه است.

بله، شما می توانید از طریق این ویزا برای اهداف تجاری خود در استرالیا استفاده کرده و به این کشور مهاجرت کنید.

شما از طریق این ویزا این امکان را خواهید داشت تا ماموریت های تجاری خود را در این کشور انجام دهید و فرصتی برای گذراندن زمان با عزیزان خود در استرالیا داشته باشید.

آندسته از متقاضیانی که می خواهند از طریق ویزای 601 استرالیا برای اهداف تجاری یا تفریحی از استرالیا بازدید داشته باشند، واجد شرایط دریافت این ویزا خواهند بود.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن