مشاوره رایگان

02128111107

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری

کانادا از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. این کشور با داشتن یکی از برترین اقتصادهای جهان، از لحاظ شاخص‌های اجتماعی در رتبه‌های بسیار بالایی قرار گرفته است. بازار کاری این کشور در رتبه‌های بالایی قرار گرفته است. دولت کانادا برای تمام کسانی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند برنامه‌های مهاجرتی بسیاری را در نظر گرفته است، که یکی از آن‌ها برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری است.

مهاجرت سریع به کانادا یا همان اکسپرس اینتری در سال ۲۰۱۵ معرفی گردید. با این روش شما می‌توانید در عرض چند ماه به کانادا مهاجرت کنید. دولت و کارفرمایان در کانادا می‌توانند نیروی ماهر خود را انتخاب کنند. با اکسپرس اینتری چیزی در حدود ۹۵۰۰۰ نفر توانسته‌اند مهاجرت کانادا را دریافت کنند.

طبق این سیستم پس از ثبت نام به شما امتیازی داده خواهد شد. رتبه‌بندی خواهید شد. پس از اینکه شما رتبه‌بندی شدید باید منتظر باشید که دعوت نامه‌ای برای شما ارسال شود. مجوز اقامت کانادا را دریافت کنید. اگر میخواهید در جزئیات اینکه چگونه می‌توانید اقامت کانادا را از طریق اکسپرس اینتری دریافت کنید؟ یا اینکه اکسپرس اینتری چیست؟ و یا اینکه چه عواملی موجب می‌شود شانس شما برای آنکه از این طریق وارد کانادا شوید افزایش می‌یابد؟ پیشنهاد میشود که تا پایان این مقاله را مطالعه کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید :

اکسپرس اینتری کانادا (مهاجرت سریع به کانادا)

این شیوه مهاجرتی برای تمام کسانی که علاقه دارند با مهارت‌های کاری خود به یک کشور با اقتصاد قوی و پیشرفته کانادا مهاجرت کنند در نظر گرفته شده است. با این شیوه مهاجرتی شما می‌توانید در کانادا مشغول به کار شده و اقامت آن را دریافت کنید.

افراد و خانواده‌های سراسر جهان، می‌توانند از طریق سیستم اکسپرس اینتری، به کانادا مهاجرت کنند. بر اساس طرح بخش مهاجرت، کشور کانادا سالانه بیش از 100 هزار نفر را از راه مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری دریافت می‌کند. متقاضیان دعوت‌شده، در حال حاضر 60 روز فرصت دارند تا درخواست کامل خود را ارسال کنند. داوطلبانی که دعوت‌نامه برای درخواست در تاریخ 29 ژوئن 2021 یا بعد از آن را دریافت می‌کنند، باید درخواست خود را ظرف مدت 60 روز ارسال کنند.

اکسپرس اینتری شیوه مناسبی برای مدیریت اقامت کسانی است که قصد دارند با مهارت کاری وارد کانادا شوند. شما با این شیوه مهاجرتی می‌توانید با داشته مهارت کاری بالا اقامت کانادا را دریافت کنید.

چندملیتی بودن، مهم ترین ویژگی کانادا برای مهاجران!

چندملیتی بودن، مهم ترین ویژگی کانادا برای مهاجران!

زبان های انگلیسی و فرانسوی دو زبان اصلی کشور می‌باشند. از جایی که سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا به کانادا مهاجرت می‌کنند، می‌توان کانادا را یک کشور چند ملیتی محسوب کرد که با داشتن شرایط بسیار خوب برای تحصیل، کار و زندگی تبدیل به یکی از انتخاب های ایده‌آل دانشجویان برای ادامه‌ی تحصیل و زندگی شده است. جالب است بدانید که کانادا رتبه‌ی ششم سطح رفاه و استاندارد زندگی را در جهان دارد.

درباره کانادا بیشتر بدانیم ——-> آشنایی با کشور کانادا

انواع اکسپرس اینتری

روش های اکسپرس اینتری برای ورود به کانادا

اکسپرس اینتری یک سیستم جدید مهاجرتی به کانادا است. از این سیستم کسانی که واجد شرایط کار در کانادا باشند، گلچین می‌شوند. شما از یکی از چهار روش زیر می‌توانید با اکسپرس اینتری وارد کانادا شوید.

_ برنامه کار متخصصان فدرال یا اسکیل ورکر (Federal Skilled Worker)

_ برنامه نیروی متخصص فنی فدرال یا اسکیل تریدز (Federal Skilled trades)

_ برنامه تجربه کاری کانادایی (Canadian Experience)

_ برنامه مهاجرت استانی کانادا (Provincial Nominee)

اگر چه بسیاری از برنامه‌های انتخابی استانی در کانادا هماهنگ با اکسپرس اینتری هستند اما شما باید حداقل یک سال سابقه کار داشته و سطح زبان (انگلیسی و یا فرانسوی) خوبی نیز داشته باشید. همچنین برای دولت کانادا بسیار مهم است که شما سابقه کیفری نداشته و از لحاظ بهداشتی در سلامت کامل قرار داشته باشید.

برنامه نیروی کار متخصص فدرال یا اسکیل ورکر

تمام کسانی که در زمینه خاصی مهارت دارند میتوانند با استفاده از این برنامه که اسکیل ورکر کانادا نام دارد وارد کانادا شوند و اقامت دائم کانادا را نیر دریافت کنند. شما برای آنکه از این روش وارد کانادا شوید باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • حداقل یک سال سابقه کاری در سطح مهارت A و B داشته باشید.
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • داشتن تحصیلات
 • اثبات تمکن مالی

برنامه نیروی متخصص فنی فدرال یا اسکیل ترید

این برنامه با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها و کمپانی‌های کانادا با کمبود نیروی فنی مواجه هستند، راه اندازی شده است. شما برای آنکه از این طریق وارد کانادا شوید باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • کسب حداقل نمره ۵ CLB در مهارت شنیداری و گفتاری و CLB ۴ در مهارت نگارش و خواندن زبان انگلیسی و فرانسوی
 • داشتن حداقل ۲ سال سابقه کاری با مشاغل گروه B لیست‌ناک کانادا
 • اثبات تمکن مالی‌

ناک کانادا چیست؟

ناک کانادا چیست؟

 ناک یک برنامه طبقه‌بندی مشاغل کانادا است که در ۵ دسته ، A، B، C و D طبقه‌بندی می‌شود. مشاغل مربوط به مشاغل مدیریتی است. این در حالی است که مشاغل A مربوط به مشاغل حرفه‌ای بوده و نیازمند مدارک آکادمیک است. مهارت B نیز مربوط به مشاغلی است که نیاز به مهارت‌های فنی دارد، گروه C نیز مربوط به مشاغلی است که نیاز به مهارت‌های کارآموزی و کالجی دارد و D هم سطح مهارتی خاصی نیاز ندارد.

برنامه تجربه کاری کانادا

برنامه تجربه کار کانادایی (CEC) یک برنامه مهاجرتی برای تمام کسانی است که حداقل یک سال را در کانادا کار کرده باشند. CEC بخشی از سیستم مهاجرت به کانادا است. طبق این روش تمام افرادی که سابقه کار در کانادا را داشته دولت کانادا به آن‌ها درخواستی خواهد داد که در این کشور اقامت دائم دریافت کنند. تجربه کاری بهتر است که در مهارت‌های ۰، A، و B قرار داشته باشد. شما برای آنکه از این طریق برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید باید حتما نمره زبان CLB ۵ برای مهارت‌های Bناک و CLB ۷ برای مهارت‌های گروه Aناک را داشته باشید.

برنامه مهاجرت استانی کانادا (پرووینشیال نامینی)

این برنامه‌ای است که مختص استان‌ها کانادا است. هر استان با توجه به نیازهای خود می‌توانند از نیروی کار تحصیل کرده، متخصص و… استفاده کند. با استفاده از این برنامه شما می‌توانید به استان مورد نظر خود مهاجرت کرده و اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید. شما برای آنکه از این روش اقدام کنید مراحل زیر را می‌توانید پشت سر بگذرانید:

 1. در ابتدا استان مورد نظر خود را مشخص کنید
 2. پس از آنکه شما اطلاعات خود را ثبت کردید به بهترین افراد دعوت نامه ارسال خواهد شد.

بهترین استان‌هایی که شما میتوانید در آن‌ها اقامت دریافت کنید شامل استان‌های زیر هستند.

استان ساسکاچوان

استان بریتیش کلمبیا

مراحل اکسپرس اینتری کانادا

مراحل اکسپرس اینتری کانادا

شما برای آنکه به وسیله اکسپرس اینتری وارد کانادا شوید باید این مراحل را سپری کرده باشید:

 • بررسی شرایط مورد نیاز

در این مرحله شغل و سوابق کاری شما باید در اکسپرس اینتری کانادا موجود باشد.

 • ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری

شما در این مرحله با توجه به مدارج و اطلاعاتی که وارد کرده‌اید نمره از ۱۲۰۰ خواهید گرفت.

 • دریافت دعوت نامه ITA

در صورت که اطلاعات خود را وارد کرده باشید پس از بررسی‌ها لازم به شما دعوت نامه ارسال خواهد شد.

 • درخواست اقامت کانادا

در صورتی که شما دعوت نامه دریافت کرده باشید تا سقف ۹۰ روز وقت دارید که درخواست اخذ اقامت خود را به همراه مدارک دیگر ارسال کنید. لازم به ذکر است که آن کسانی که موفق به دریافت ویزای اینتری اکسپرس کانادا شده‌اند می‌توانند با آپدیت رزومه خود و افزایش امتیاز خود شانسشان را برای قبولی در ویزای اکسپرس اینتری افزایش دهند.

درباره کانادا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت کاری به کانادا

مراحل دریافت اکسپرس اینتری

در مرحله اول شما باید پروفایل آنلاین خود را در سایت اکسپرس اینتری تشکیل می‌دهید. در این مرحله از شما شرایط تحصیل، زبان، سابقه کار و دیگر اطلاعات پرسیده خواهد شد. اگر شما در این مرحله بتوانید حداقل شرایط را داشته باشید، به مخزن اکسپرس اینتری (سالن انتظار) وارد خواهید شد. پس از اینکه نام شما در این مخزن (سالن انتظار) قرار گرفت. حالا دولت یا کارفرماها در کانادا شما را گلچین خواهند کرد. پس از اینکه شما انتخاب شدید در این زمان شما می‌توانید اقامت کانادا را دریافت کنید.

قرار گرفتن در اتاق انتظار اکسپرس اینتری

اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید می‌توانید اطلاعات خود را به صورت آنلاین در سایت رسمی اکسپرس اینتری کانادا ثبت کنید. پس از اینکه شما ثبت نام کردید و اطلاعات خود را وارد کردید نام شما در کنار دیگر کسانی که واجد شرایط بوده و ثبت نام کرده‌اند قرار خواهد گرفت و در مخزن یا اکسپرس اینتری قرار خواهد گرفت. به شما نمره‌ای داده خواهد شد و شما بر اساس فاکتورهای اکسپرس اینتری رده‌بندی خواهید شد. سپس اگر واجد شرایط بوده باشید از شما درخواست خواهد شد که به صورت آنلاین درخواست خود را انجام دهید.

مدارک لازم برای اکسپرس اینتری کانادا

مهمترین مدارکی که شما برای مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری باید داشته باشید سابقه کاری و مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی است. اما تمام مدارک شما برای دولت کانادا اهمیت دارد و شما میتوانید لیست آن را در زیر مشاهده کنید. شما در ابتدا باید پروفایل در سایت اکسپرس اینتری کانادا بسازید.

 • پاسپورت یا مدارک سفر
 • قبولی در آزمون‌های زبان معتبر
 • مدارک تحصیلی ترجمه شده محضری
 • نامزدی استانی

 نامه پیشنهاد کاری از یک پیمانکار از کانادا (اثبات تجربه کاری، گواهی صلاحیت در مشاغل تجاری صادر شده توسط استان کانادا)

 • اثبات تمکن مالی
 • تجربه کاری ماهر

شما باید حداقل به مدت 3 سال سابقه کاری در سطح مهارت A و B داشته باشید.

 • توانایی زبان

شما باید مدرک زبان کانادایی CLB7 که توسط IRCC شناخته شده است را داشته باشید.

 • تحصیلات

شما پس از اینکه اطلاعات خود را ثبت کردید به شما شماره‌ای داده خواهد شد. با این شماره می‌توانید اطلاعات خود را از صفحه ثبت اطلاعات خود به اکسپرس اینتری وارد کنید.

مدارک برای اقامت کانادا

پس از اینکه شما واجد شرایط کار در کانادا بودید حالا زمانی است که شما باید اقامت کانادا را دریافت کنید. برای آنکه شما اقامت کاری کانادا را دریافت کنید باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهید.

 • عدم سوء پیشینه
 • ارزیابی‌های پزشکی
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی تولد
 • گواهی ازدواج
 • گواهی طلاق
 • گواهی فوت همسر سابق شما
 • گواهی سرپرستی کودک
 • در ادامه ممکن است که اداره مهاجرت کانادا این عوامل را نیز بررسی کند که آیا شما واجد شرایط کار در کانادا هستید یا خیر.
 • اثبات اینکه آیا شما بستگانی در کانادا دارید یا خیر
 • عکس دیجیتالی شما برای هویت شما بررسی می‌شود
 • اثبات نام مستعار شما
 • بررسی مدارک دیگری که فکر می‌کنید مرتبط با شما هستند

 

درباره کانادا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت به کانادا

ثبت نام در اکسپرس اینتری

ثبت نام در اکسپرس اینتری

اگر شما واجد شرایط کاری در کانادا هستید باید پروفایل خود را در سایت مذکور اکسپرس اینتری بسازید. برای ایجاد حساب کاربری شما می‌توانید دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

وارد کردن کد مرجع شخصی

وارد کردن اطلاعات شخصی

در مرحله وارد کردن اطلاعات خود بهتر است که شرایط زیر را داشته باشید:

در این مرحله بهتر است که شما آزمون‌های زبانی را سپری کرده باشید. (آیلتس و تافل)

عنوان و کد طبقه‌بندی شغل ملی شما (NOC)

شما می‌توانید هر زمانی که دوست داشتید از این پروسه خارج شوید و اطلاعات شما ذخیره خواهد شد. شما ۶۰ روز فرصت دارید که اطلاعات خود را ثبت کنید. در غیر اینصورت شما باید دوباره اطلاعات خود را ذخیره کنید.

زمانی که فرم خود را تکمیل کردید می‌توانید مراحل زیر را ادامه دهید:

مطمئن شوید که تمام اطلاعات لازم را ثبت کرده باشید.

تمام جواب‌های شما باید کامل و واقعی باشد.

اطمینان حاصل کنید که تمام قسمت‌های مورد نظر شما به درستی تکمیل شده باشند.

زمانی که اطلاعات خود را ثبت کرده اید، می‌توانید هر زمانی که خواستید به عقب بازگردید.

امتیازبندی اکسپرس اینتری

اگر شما انتخاب شدید به شما دعوت نامه‌ای داده خواهد شد که مجوز اقامت شما در کانادا است. در این مرحله نیز خیلی باید دقت کنید چون ممکن است هرگونه اشتباه در این مرحله موجب فرصت سوزی شما خواهد شد.

پس از اینکه در سایت ثبت نام کردید. شما باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را به دست اورده باشید. شما در صورتی که این مقدار امتیاز را کسب کرده باشید وارد اتاق انتظار یا مخزن متقاضیان اکسپرس انتری خواهید شد. بر اساس امتیازی که شما کسب کرده اید، مورد مقایسه قرار خواهید گرفت و برای شما دعوت نامه ارسال خواهد شد. در مرحله مخزن یا اتاق انتظار اکسپرس اینتری شما می‌توانید تا حداکثر ۱۲۰۰ امتیاز کسب کنید.

فاکتور های امتیاز اور پذیرش کانادا

دریافت پذیرش اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری

پس از آنکه شرایط شما مورد بررسی قرار گرفت، به شما از طرف برنامه مهاجرتی کانادا درخواست پذیرش ارسال می‌شود. پس از اینکه درخواست پذیرش را دریافت کردید ۹۰ روز فرصت دارید که درخواست اقامت دائم بلند مدت خود برای کانادا ثبت کنید.

پس از اینکه اطلاعات خود را ثبت کردید تا ۶ ماه این سازمان با بررسی تمام اطلاعاتی که شما وارد کرده‌اید تصمیم می‌گیرد که آیا شما واجد شرایط اقامت دائم کانادا هستید یا خیر و جواب آن را به صورت ایمیل به شما ارسال خواهد کرد.

سوالات اکسپرس اینتری

پس از اینکه شما واجد شرایط بوده‌اید از شما سوالاتی پرسیده خواهد شد. با پاسخ به این سوالات مشخص خواهد شد که آیا شما واجد شرایط کار در کانادا هستید یا خیر. این مرحله تنها ۱۵ دقیقه زمان خواهد برد. اگر شما ازدواج کرده باشید یا این که یک شریک قانونی داشته باشید یکی از شما میتوانید متقاضی مهاجرت اکسپرس اینتری کانادا باشد. این شخص باید اطلاعات خود را در آن ثبت کند و همچنین همسر و شریک قانونی خود را در آن بنویسد و این شخص باید به سوالات پاسخ دهد. این سوالات مشخص خواهد کرد که آیا شما واجد شرایط کار در کانادا هستید یا خیر؟

برنامه اسکیل ورکر کانادا

برنامه اسکیل ورکر کانادا به نوعی جزئی از برنامه اکسپرس اینتری کانادا است که شما می‌توانید به واسطه این برنامه اگر توانایی شما مورد قبول کارفرمایان کانادا باشد به راحتی به این کشور مهاجرت کنید. متقاضیان اینگونه برنامه می‌تواننند به هعمراه همسر یا شریک قانونی خود به این کشور مهاجرت کنند. ۸۰ درصد برنامه‌ها کمتر از ۶ ماه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پردازش می‌شوند. از سال ۲۰۱۵ برنامه‌های نیروی کار ماهر کانادا تحت سیستم اکسپرس اینتری مدیریت می‌شود.

برنامه فدرال اسکیل تجاری

دولت کانادا برای آنکه بسیاری از صندلی‌های خالی کاری خود را بتواند پر کند و از آنجا که این کشور با کمبود نیرو مواجه است، موجب شده است که از برنامه تجاری فدرال FSTC که به عنوان برنامه کاری ماهرانه شناخته میشود استفاده کند. این برنامه شامل افراد ماهری است که قصد دارند برای بازرگانی وارد کانادا شوند. این برنامه به کسانی که متقاضی کار از این روش هستند به صورت انتخابی اجازه کار و اقامت دائم کانادا را می‌دهد.

هزینه اکسپرس اینتری

درخواست اکسپرس اینتری برای شما هزینه زیادی نخواهد داشت. هزینه درخواست اکسپرس اینتری شامل موارد زیر است:

برای درخواست شما  ۱۳۲۵ دلار

افزودن درخواست همسر شما – ۱۳۲۵ دلار

افزودن درخواست برای کودک شما – ۲۲۵ دلار

پس از پذیرفته شدن درخواست اکسپرس اینتری

اگر با درخواست شما موافقت گردد به شما ایمیلی ارسال خواهد شد. ایمیلی که به شما ارسال خواهد شد یکی از موارد زیر را به همراه خواهد داشت:

_ تایید اقامت دائم

_ ویزای اقامت دائم

برای آنکه اقامت شما تایید شود، از شما خواسته خواهد شد که اطلاعات و عکس خود را برای آنها ارسال کنید.

نکات مهم پیش و پس از مهاجرت به کانادا با اکسپرس اینتری

پیش از اینکه وارد کانادا شوید اگر با بیش از ۱۰.۰۰۰ دلار وارد کانادا شده باشید، باید حتما به آفیسر CBSA آن را اعلام کنید. اگر شما این موارد را به مامور CBSA نگویید، شما از سوی دولت کانادا جریمه خواهید شد. حتی ممکن است که تمکن مالی شما ضبط شود. شما پیش از اینکه وارد کانادا شوید برای اطمینان از اینکه چه مواردی را باید و نباید به کانادا بیاورید می‌توانید موارد ذکر شده را در سایت CBSA Website مشاهده کنید.

شما پس از آنکه وارد کانادا شدید باید مراحل زیر را سپری کنید. شما میتوانید از Arrive CAN پیش از اینکه در فرودگاه چک شوید استفاده کنید. شما باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید.

 • پاسپورت رسمی و یا مدارک رسمی سفر
 • گذرنامه‌ای که شما ارائه دهید شامل گذرنامه یک شهروند عادی است.
 • شما نمی‌توانید با گذرنامه دیپلماتیک، خدمات دولتی یا امور عمومی به کانادا مهاجرت کنید.
 • تأیید اقامت دائم (COPR) و ویزای اقامت دائم
 • اثبات اینکه شما تمکن مالی خود و خانوادتان را می‌توانید داشته باشید.

شما پس از اینکه وارد کانادا شدید، با افسری از آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) ملاقات خواهید کرد. این افسر موارد زیر را بررسی خواهد کرد:

 • آیا پیش از تاریخ انقضا COPR وارد کانادا شده اید.
 • شما همان شخصی هستید که برای سفر به کانادا تایید شده اید.
 • پاسپورت و مدارک سفر شما بررسی خواهد شد.
 • از شما سوال خواهد کرد که آیا شرایط مهاجرت به کانادا را دارید یا خیر.

این سوالات به مانند همان سوالاتی است که شما پیشتر در زمان رسیدن به کانادا جواب داده بوده اید.

پس از بررسی و پرسیدن سوالاتی از شما می‌توانید به صورت اقامت دائم در کانادا زندگی کنید. در مرحله بعد به شما ایمیلی ارسال خواهد شد که در آن اقامت دائم شما ارسال خواهد شد. اگر شما ایمیل خود را عوض کرده باشید باید ۱۸۰ روز این تغییر را از طریق آدرس زیر اعلام کرده باشد.

https://services3.cic.gc.ca/ecas/?app=coanotify&lang=en

مواردی که در برنامه اکسپرس اینتری، باید به آن‌ها توجه کنید

برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری، در صورت دریافت دعوت‌نامه برای درخواست، شما می‌توانید یک درخواست رسمی برای اقامت دائم ارسال کنید. این برنامه، تکمیل شده و به‌صورت کاملاً آنلاین فرستاده می‌شود. برای درخواست نهایی، باید به موارد زیادی توجه داشته باشید که در ادامه مقاله، به برخی از این نکات و موارد اشاره می‌کنیم.

1- ممکن است لازم باشد مدرکی از تسویه‌حساب خود داشته باشید

همه متقاضیان برنامه‌های تجاری فدرال و نیروی متخصص فنی کانادا، باید نشان دهند که از تمکن مالی برخوردار هستند. این افراد، باید ثابت کنند که پول کافی برای حمایت از خود و اعضای خانواده خود در حین اقامت در کانادا را دارند. متقاضیانی که در کانادا پیشنهاد شغلی معتبر دارند و همچنین متقاضیان برنامه تجربه کار کانادایی، از این شرط مستثنی هستند.

2- پیشنهاد کار

بسیاری از افرادی که در کانادا، کارهای معاف از مجوز LMIA را انجام می‌دهند، یک تصور غلط دارند؛ آن‌ها تصور می‌کنند که پیشنهاد کاری که از کارفرمای خود دارند، با آنچه IRCC به‌عنوان یک پیشنهاد کار برای اکسپرس اینتری می‌شناسد، فرقی نمی‌کند. هرگاه با عبارت پیشنهاد شغلی معتبر مواجه شدید، بدین معناست که این شغل، شرایط خاص بسیاری برای اکسپرس اینتری دارد.

3- همه چیز از پروفایل اکسپرس اینتری شما منتقل می‌شود

اکثر اطلاعات مهمی که در پروفایل خود وارد می‌کنید، به طور خودکار به برنامه الکترونیکی اقامت دائم (PR) شما منتقل می‌شود. هر چیزی که در این قسمت وارد می‌کنید، می‌تواند درخواست شما را به خطر بیندازد. در نتیجه، باید به همه چیزهایی که برای اولین‌بار وارد می‌کنید، آگاه باشید.

از شما خواسته می‌شود که درباره هر مطلب خود، اسناد و مدارکی را آورده و آن‌ها را اثبات کنید. اگر شما درباره درخواست مهاجرت خود دروغ بگویید، مرتکب جرم شده‌اید؛ این جرم، می‌تواند باعث شود که به مدت پنج سال، از ورود به کانادا منع شوید.

4- بررسی اعتبار تحصیلی (ECA)

متقاضیان برنامه‌های تجاری فدرال و برنامه تجربه کار کانادایی، باید اعتبار تحصیلی خود را بررسی کنند. حتی اگر این ارزیابی برای این افراد الزامی هم نیست، باید این کار را انجام دهند. پس از تکمیل ارزیابی و افزودن آن به پروفایل خود، معمولاً نمرات به‌شدت افزایش می‌یابد. اگر متقاضی برنامه‌های تجاری فدرال و برنامه تجربه کار کانادایی هستید و مدرک ثانویه‌ای دارید، دراسرع‌وقت، ارزیابی آن را انجام دهید.

نتیجه گیری

اکسپرس اینتری روشی است که شما می‌توانید از این طریق به راحتی و سرعت بالا وارد کانادا شوید. این سیستم که از سال ۲۰۱۵ راه اندازی شده است این امکان را به شما می‌دهد که اگر سابقه کار داشته یا اینکه مدرک زبان داشته باشید وارد کانادا شده و در این کشور اقامت داشته باشید. شما اگر سن و مدارک و شرایط مورد نیازناک که سیستم طبقه‌بندی مشاغل کانادا است را داشته باشید، می‌توانید امتیاز بالایی برای دریافت آفر کاری از کانادا دریافت کنید. پس از اینکه با اقامت اکسپرس اینتری شما موافقت شد، دعوت نامه‌ای برای شما ارسال خواهد شد که ۹۰ روز فرصت دارید مدارک لازم را برای آن‌ها ارسال کنید. شما می‌توانید با دریافت ویزای اکسپرس اینتری کانادا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

سوالات متداول

روشی کاملا جدید برای اخذ اقامت کانادا است. شما در این روش تمام مهارت و مدارکی را که دارید در مخزنی قرار داده و پس از بررسی به شما نمره داده خواهد شد. کارفرمایان و دولت کانادا در صورت نیاز از مهارت‌های شما استفاده خواهند کرد.

عوامل متعددی است که می‌تواند امتیاز شما را افزایش دهد از مهمترین فاکتورهای افزایش دهنده امتیاز شما، داشتن سابقه کاری، سطح زبان خوب انگلیسی و فرانسوی و همچنین سطح زبان دوم همسر شما است.

اگر شما اطلاعاتی را به دروغ وارد کنید موجب می‌شود که از ورود به کانادا برای همیشه محروم شوید.

بله – شما می‌توانید فرزندان و همسر خود را نیز به همراه خود با گرفتن این ویزا به کانادا بیاورم.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن